Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Opinie o Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Markus

Dzien dobry :) Poszukujecie Panstwo moze auta do wspolpracy?Posiadan nowego busa 10 palet dwie firanki i otwierany dach i szukam na niego uczciwej spedycji po europie Prosze o jakies info czy warto z nimi zaczynac :)

Bez doświadczenie

Pytanie . Kończę właśnie prawo jazdy i zaczynam szukać pracy . Czy skat to dobra opcja ? I jak to wygląda z przyuczeniem

Pan
@Bez doświadczenie

Tak Skat to dobra opcja, na temat przyuczenia było tu dużo odpowiedzi, moim zdanie na początek dobra firma, nowe zestawy, dbają o inspekcje opon, hamulców, wszystko ubezpieczone, jazda zgodnie z tachografem bez kombinowania, jak już się nauczysz możesz przebierać w pracy, natomiast skat wyznaczy pewne standardy ktorych należy przestrzegać.

Gabriela
@Pan

Jak już rozmawiacie o pracy bez doświadczenia w Skat to od razu bym chciała zapytać :) Po jakim czasie dla takiego pracownika oferowana jest umowa na stałe? Czy wraz ze stażem pracy można liczyć na zmianę warunków zatrudnienia (np. wzrost stawki)? Czy można jakoś awansować?

Tomboj

Czy w Skacie jeździ się normalnie autostradami, czy za drogo i landówki?

PrzyszłyNiedoszły

Niestety proces rekrutacji pozostawił wiele do życzenia. Zwłaszcza podejście samej pani Rekruter, która rozpraszała się podczas odpowiadania jej na pytania(nie wiadomo nawet czy Pani słuchała),popijała kawę i nie sprawiała wrażenia zainteresowanej informacjami o kandydacie. Nieco brak szacunku dla potencjalnego pracownika.Przy tym rozmowa bez określenia ważnych z perspektywy kandydata warunków współpracy. Szkoda (było czasu)... To chyba tyle.

se

Suma sumarum okazało się, że nie będę pracownikiem SKAT-a (z różnych powodów) ale chcę się podzielić moim wrażeniem z procesu rekrutacji. Jest to bardzo pozytywne wrażenie i muszę oddać hołd profesjonalizmowi pani rekruterki oraz mojej niedoszłej szefowej. 100% kultury, klasy i przyjaznego nastawienia podczas rozmowy rekrutacyjnej. Naprawdę można się poczuć jak w wielkiej firmowej rodzinie, mimo że się do niej dopiero aspiruje.

Mirek

Witam. A czy jest możliwość jazdy tylko po kraju ?. Pozdrawiam.

Kiero
@Mirek

Nie ma jeździsz międzynarodówka

Mirek

Witam. Czy jest możliwość jazdy jazdy tylko po polsce ?

A ja mam pytanie - czy jest szansa dostania pracy jako spedytor/logistyk po technikum, bez studiów? Czy warto ubiegać się o staż w tej firmie w takim wypadku czy studia jednak są konieczne?

@Ewa

Pani Ewo, dziękujemy za zapytanie. Oczywiście zatrudniamy osoby, które nie posiadają ukończonych studiów, ale wymogiem jest wtedy doświadczenie w obsłudze klienta. Zachęcamy do odwiedzin strony https://skat.com.pl/kariera/ i wysłania swojego CV.

Czy zdarzają się nadgodziny w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Nie zdarzaja sie nadgodziny w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Krzysztof Przychodzki

No i może koniec narzekania na Skat transport. Zadbali o współpracowników i z mojej strony podziękowania. Firma nie zostawiła kierowców. Maseczki rękawiczki jednorazowe płyn do dezynfekcji. Do tego po 1 tyś za to że jeździmy plus pakiet od prezesa. Na dzień dzisiejszy tylko dwie firmy tak postąpiły Skat i Piomar.Dwie firmy które zadbały o współpracowników

exskat
@Krzysztof Przychodzki

Krzysztof. Nie wiem czyś ty kierowca, czy to głos biura. Jest naprawdę wiele firm, które innym dają to, co tobie. Do tego przyjeżdża ekipa i na parkingu w europie dezynfekuje ci auto, więc skat tu nie błyszczy. Rękawiczki, płyn - w tym czasie to nie jest żaden wyznacznik super firmy. To jest obowiązek. Bo jak się okaże, że kierowcę trafi wirus w pracy to masz świadomość, ile kosztuje zorganizowanie zastępcy? A co się wydarzy, jak złapie ciebie, w takiej Anglii chociażby? Czy będąc samozatrudnionym firma się tym zainteresuje? Masz odpowiednie ubezpieczenie?

@exskat

Dzień dobry, nasi kierowcy są objęci ubezpieczeniem na wypadek kiedy potrzebna jest pomoc medyczna zagranicą. Ubezpieczenie obejmuje zakażenie koronawirusem.

Kiero
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Proszę nie wprowadzać potencjalnych kierowców w błąd.. Bo SKAT co roku pobiera od kierowów opłatę za "niby" ubezpieczenie a co wychodzi w praktyce że te ubezpieczenie jest nic nie warte za granicą. Po pewnym czasie za pobyt w szpitalu za granicą przychodzą do domu faktury do zapłaty.

@Kiero

Faktury za leczenie powinny być przesłane do biura SKAT, następnie są kierowane do ubezpieczyciela. Jest to standardowa procedura, tych faktur kierowca nie opłaca. Bardzo proszę o kontakt z biurem, udzielimy Panu pełnej informacji.

Były
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

I tak nic to nie zmieni bo jest się pod wykonawcą

Benny

Nikt nie odbiera telefonu z ogłoszenia na kierowce. Ogłoszenie aktualne?

Czy można liczyć w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. na prywatną opiekę medyczną?

exskat

Ale że co? Może w biurze istnieje coś takiego. Zatrudniając się jako kierowca (o czym mowa? tam się nie zatrudnia, tam się świadczy usługi prowadząc własną działalność gospodarczą), nic ci nie przysługuje. Ot, dostajesz zlecenia, jeździsz, wystawiasz fakturę. A co to kogo obchodzi, że jesteś chory, że chcesz wolne? Tak się właśnie pracuje na działalności.

Raf

Witam, czy szkolenie jest w podwójnej obsadzie w cyklu 30 godzinnym, czy samemu się tylko prowadzi a trener podpowiada?

ex
@Raf

Szkolenie w podwójnej - prowadzicie auto normalnie cały czas w podwójnej - uczeń dostaje jakaś minimalną krajową za cały miesiąc, "trener" wynagrodzenie za kilometry przejechane przez was obu. Tak, że cały czas cykl 30h. Kilka lat temu "trenerzy" uskuteczniali jazdę "na turystę" czyli najpierw karta trenera i 9h jazdy a potem karta "ucznia" i kolejne 9h i tak na okrągło cały tydzień ale w zdecydowanej większości zostało to ukrócone. W każdym razie gdybyś trafił na cepa, który by próbował tak cię wykorzystać to od razu alarmuj.

Zxy

Praca i zarobki były super ale może 3 lata temu. Czasem ciężko sie dogadać jeśli chodzi o powrót, kiedy trzeba być na konkretny dzień w domu. Jak czas wracać do domi to ciężko sie wyrobić a jak spędza się weekend w trasie to często ok 500 km w czwartek do zrobienia na poniedziałek.

Bez większego doświadczenia

Ja również mam pytanie co do pracy w tej firmie :) Czy istnieją jakieś zatrudnienia w firmie "do przyuczenia". Mam na myśli tutaj prace jako spedytor/logistyk. Mam niewielkie doświadczenie, jednakże bardzo ogromne chęci do nauki :)

@Bez większego doświadczenia

Zapraszamy do zapoznania się z projektem szkoleniowym SKATway: https://www.skat.com.pl/dolacz-do-nas/kariera/skatway

Zainteresowana

Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko specjalisty ds. kadr czy ktoś mi podpowie jak wygląda praca na tym stanowisku? Czy jest to praca jak w agencji zatrudnienia i Twoim zajęciem jest jedynie obdzwanianie osób z CV czy rzeczywiście wiąże się to z pracą typowo HR`ową raporty, prowadzenie dokumentacji etc.. Patrząc na ogłoszenie i postawienie w obowiązkach na pierwszym miejscu Prowadzenia projektów rekrutacyjnych dla Centrali oraz oddziałów firmy oraz w wymogach wskazania bardzo dobrej znajomości narzędzi HR (ATS) sugeruje że praca będzie głównie na telefonie. Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwość?

@Zainteresowana

Dzień dobry, poszukujemy osoby do pracy w wewnętrznym dziale HR (nie jest to dział kadr), w związku z tym zakres obowiązków jest szeroki. Bardzo proszę o telefon, w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji: 695318168.

Franek

Jeśli się nie jest z Gdańska to czy można dostać samochód pod dom, bo szukają kierowców w całej Polsce.

S
@Franek

Zależy czy masz teren gdzie to postawić by było bezpiecznie i ile już z nimi czasu przepracowałeś. Zwyczajowo auta stoją na bazie firmy lub w Świeciu, choć są wyjątki dla stałych kierowców. Szukają w całej Polsce bo po całej Polsce są rozrzuceni kierowcy z którymi byś mógł przejść szkolenie. Dojazd do auta / pracy raz na dwa tygodnie nie jest przecież problemem :)

Krystek

A jak się pracuje spedytorom i dyspozytorom ? Jakie są warunki pracy i zarobki ?

Kandydatka

Byłam na rozmowie na stanowisko do pracy w biurze. Na samym końcu oczywiście obiecali, że nie zależnie od decyzji dadzą znać... Od ponad dwóch tygodni cisza... Brak poszanowania dla kandydata. Czy to naprawdę taki problem napisać maila, że dziękują, ale zdecydowali sie na innego kandydata? Nie rozumiem takich pracodawców. To źle świadczy...

@Kandydatka

Dzień dobry, dziękujemy za przesłaną opinię. Chcielibyśmy poinformować, że procesy rekrutacyjne w firmie SKAT trwają zazwyczaj dłużej, około 6 tygodni, i składają się niekiedy z kilku etapów. Na każdej rozmowie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z działem HR, w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Każdy proces rekrutacyjny zakańczamy informacją do wszystkich kandydatów zaproszonych do rozmów, jeżeli coś nam jednak umknęło, to oczywiście przepraszamy i jeszcze raz zachęcamy do kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji, tel.: 58 5245750.

@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

W moim przypadku podobna sytuacja. Już po drugiej rozmowie miała być przygotowana oferta. Od drugiej rozmowy minęły prawie 3 tygodnie i do dzisiaj cisza. Rozmawiałem z dwiema Paniami z HR i żadna z Pań nie zachęcała do bezpośredniego kontaktu.

@Kandydat

Dzień dobry, Dziękujemy za opinię. Jeżeli w Pana przypadku zabrakło informacji ze strony działu HR o możliwości kontaktu, przepraszamy. Dodatkowo chcemy poinformować, że zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną zawiera bezpośredni numer telefonu komórkowego do rekrutera. Gdyby jednak system zawiódł, podajemy numery telefonów i zapraszamy do kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji: 58 5245750 oraz 695318168.

Krzyś

Hej. Powiedzcie mi proszę jak to jest na przyuczeniu kierowcy kat. C+E? Jaki jest zarobek podczas szkolenia i czy można odmówić tras do Anglii? Czy odbycie szkolenia jest wiążące z firmą, bo co jeśli coś mi się nie spodoba? Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

Gosc
@Krzyś

Podczas szkolenia dostajesz pieniądze które starcza na przeżycie, ale szału niema. Możesz odmówić wyjazdów na Anglię, na początku nawet nikt nie będzie ci tego proponował. Podczas szkolenia dostaniesz umowę na 3 miesiące, jeśli zadeklarujesz chęć jazdy pod skrzydłami skata, to jeśli nauczyciel stwierdzi, że dajesz radę szkolenie może skończyć się już po miesiącu, dostaniesz zestaw i jazda, lub wytrzymasz 3 miesiące w podwójnej i dowidzenia.

Zuzanna
@Gosc

@Gosc Jaki "zestaw"? Mówisz o narzędziach niezbędnych do pracy? Jakie one zatem są?

Młody
@Gosc

To jakie to jest wynagrodzenie w ciągu miesiąca? I jak wygląda czas szkolenia? Jest w jakimś systemie, np. 2/1 czy z miejsca lecisz na 4 albo więcej tygodni?

Kallo
@Młody

Jeździsz cały miesiąc pauza 45/66 w Polsce 2 tyg. w trasie weekend a domu/3dni. Kasa na szkoleniu to mniej niż polowa tego, co normalnie. Możesz trafić na dobrego nauczyciela, jak I człowieka z którym nie będzie szlo wysiedzieć i na parkingu w Niemcach będzie baj. Mnie się trafiło, firma w porządku bez gonitwy masz jakis tam wplyw na to ile zarobisz. Szkolenie jak chcesz masz na prawde porzadne I jak się nie czujesz jeździsz dalej. Pomoc jest zawsze z ich strony, dyspozytorzy za to mają przerąbane. Wszystko pięknie firma szefostwo I ludzie solidni, ale forma współpracy niestety to wszystko niszczy. Nie już tam nie pracuje, ale dobrze wspominam I usmiecham przejeżdzajac obok pomarańczy. Może były jakieś lepsze polskie firmy na początek, ale mi się "inne" nie podobały.

Kuba
@Krzyś

Wystarczy zadzwonić i się dowiedzieć... Jest 3000 i od początku wymagają własnej działalności i system 2/1 i trzeba przejść dwa takie szkolenia

Zostaw merytoryczną opinię o Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Kandydaci do pracy w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.