Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Opinie o Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Edyta

Dawno nie widziałam ogłoszenia na pracownika administracyjno-technicznego, ale ktoś tu poruszał temat tej pracy później, to może jest szansa jeszcze, żeby się załapać na rekrutację? Rzecz w tym, że muszę wiedzieć, jaki jest etat. Jest opcja pracy na 1/2?

Bylam na rozmowie o pracę na stanowisko Specjalista ds.kadr i płac. Osoby powyżej 35 nie maja co startować szukają młodszych pracowników co gorsze w ogloszenou nie ma że kandydat ma znać płynie angielski . Mam 15 lat w zawodzie dostalam właśnie odmowę że wybrali kandydata który zna angielski i tego samego dnia ukazało się ogłoszenie. Może gdyby musieli zwracać koszty dojazdu na rozmowę rekruter trochę by sie zastanowił co pisze.

Mieczysław
@Karolina

A co ma wiek do pracy na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac? Powiedziano Ci wprost, że szukają kogoś kto ma max 35 lat? I czy wyjaśnili w czym na tym stanowisku miałaby się przydawać znajomość angielskiego, oraz czy podali, jakie oferują wynagrodzenie? Uważam, że warto byłby to wiedzieć, bo kluczowy czynnik, przynajmniej dla mnie, gdy rozważam podjęcie pracy.

Penny Lane

Czy praca biurowa jest tylko i wylacznie stacjonarnie czy jest mozliwosc pracy zdalnej/ hybrydowej?

Sylwia

Rozmowa na stanowisko pracownik Aministracyjno-biurowy , sam przebieg rozmowy okej dużo na temat samej firmy jako tytuł wstępu oraz o stanowisku na jakie się aplikowało . Sporo rzetelnych pytań odnośnie umiejętności i ostatnio wykonywanego stanowiska . Nie mam zastrzeżeń - jednak , jeśli informujecie , ze w piątek zostanie udzielona odpowiedź niezależnie od wyniku rekrutacji to jednak kandydat oczekuje takowej informacji , mało profesjonalne podejście w tej kwestii . Warto zmienić słowo zadzwonimy na : skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami . Ogólnie całokształt oceniam na plus .

@Sylwia

Dziękujemy za opinię. Przepraszamy za zwłokę w udzieleniu informacji zwrotnej.

G546

Spoko

@Sylwia

Miałam podobną sytuację. Skontaktujemy się tak czy siak w tym tygodniu z Panią drogą telefoniczną lub mailową. Jest piątek i cisza. Trochę to nie profesjonalne.

Elżbieta

Z tego co znalazłam na stronie firmy, to szukają Specjalisty ds. kadr i płac. Ktoś się orientuje w widełkach wynagrodzenia na takim albo podobnym stanowisku? Nie chciałabym tak w ciemno aplikować. Poza tym w ofercie piszą o programach rozwojowych. Co to jest tak konkretniej? Chętnie się dowiem

tatar.ratat

Proces rekrutacyjny w SKAT prowadzony jest na wysokim poziomie - przyjemna atmosfera, merytoryczna rozmowa, terminowa informacja zwrotna odnośnie wyniku procesu (czego często brakuje dużym korporacjom). Pani Ewelina, która mnie rekrutowała, bardzo profesjonalnie podeszła do tematu. Polecam z czystym sumieniem.

Renata
@tatar.ratat

Ta merytoryczna rozmowa, to jak wyglądała? Mam na myśli, jakie pytania padały? I ta informacja zwrotna, to było tylko podziękowanie, czy też jakieś wyjaśnienie od rekrutera?

Kierowca ze skata

Z dniem 1 lipca firma wprowadza kolejne udogodnienia dla kierowców. Za każde uszkodzenie auta kierowca będzie obciążony. I w dodatku dla nowych kierowców jest wypowiedzenie 3 miesięczne i przez rok czasu nie można zmienić na miesięczne. Tak więc, drugi raz już bym napewno do tej firmy nie przyszedł. Sytuacja we firmie miała się poprawiać a jest coraz gorzej dla kierowców.

@Kierowca ze skata

Wypowiedzenia 3 miesięczne dotyczą kierowców niedoświadczonych, którzy przechodzą szkolenie w SKAT i w związku z tym zobowiązują się pozostać z nami dłużej. Obciążenia za uszkodzenia są jednym z zapisów umowy o współpracy.

???????
@Kierowca ze skata

Sytuacja poprawia się od 2008r..Oczywiście na lepsze

exskat
@???????

A mógł byś napisać co konkretnie się poprawia ?

moze przyszly kierowca skata
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Czyli cokolwiek zwiazane ze zniszczeniem auta tj. lusterko .lampa, obrysowka ,lub tez powazniejszy wypadek ,kierowca jest zobowiazany zaplacic z wlasnych pieniedzy za szkody?!!! Przeciez placone jest ubezpieczenie za auto i firma powinna sie z tym liczyc ,a nie obciazac za wszystko kierowce!!! Wypadki i kolizje sie zdarzaja i czasami nie mamy na to wplywu np. mijajac sie na waskiej ulicy ,gdzie z jednej i drugiej strony rosna drzewa, jest ciemno, panuja zle warunki atmosferyczne ,lub tez kierowca z naprzeciwka nie zachowal dostatecznego odstepu i aby nie doprowadzic do powazniejszej kolizji ratujesz sie poboczem ,gdzie urywasz lusterko.

Kwidzyn
@moze przyszly kierowca skata

Masz wybór, masz oczy czytaj co pisza w B2B i wtedy podpisuj. Wykonuj usluge nie zakladajac ze bedziesz mial wypadek i nie wieszaj psow bo lusterko to dostaniesz na swiecku jak poprosisz. Dolne, górne jakie chcesz. Warunek nie urywasz go dla zabawy na pauzie. Jesli auto z kazdej trasy wracac bedzie uszkodzone a ty na dodatek bedziesz swieży nie bedzie to super wspolpraca.

windykator
@moze przyszly kierowca skata

Pożycz mi swoją osobówkę. Oddam z urwanym lusterkiem. Zgłosisz sobie u twojego agenta ubezpieczeniowego. Przyjadą, naprawią w ramach ytwojego gołego OC bez zbędnych zwyżek i doubezpieczania. Aha, a prawojazdy masz po to wydane, aby jeździć bezszkodowo!

Kondziu
@windykator

To po co ubezpieczenie? Samochodem ciężarowym jeździ się dla zarobku i na przewozie rzeczy zarabia nie tylko kierowca. Przewoźnik również. Jeżeli kierowca po każdej trasie wraca ze szkodą to w normalnej firmie takiego pracownika się zwalnia, a nie obciąża. No ale o czym tu w ogóle mowa jak firmy nie stać na umowę o pracę.

Miki
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

O jakich obciążeniach jest mowa ? Jakie kwoty są potrącane ? Jak brzmi zapis....

Danuta
@Kondziu

A to nie była przypadkiem forma żeby dać komuś kolejną szansę i tyle? Cieżko o kandydata, że wolą kogoś trzymać mimo jakiś błędów?

Hipek110

Witam kierowców SKAT. Rozważam podjęcie pacy w SKAT na stanowisku kierowcy C+E. Problemem jest to, że nie mam doświadczenia. W ogłoszeniu jest wzmianka, że można liczyć na przeszkolenie. Czy ktoś z Was może przechodził przez takie szkolenie ? Jak się u Was pracuje, jaka jest atmosfera i czy pieniądze się zgadzają i są na czas wypłacane. O szczegóły za jaką stawkę i w jakich systemach dopytam się dzwoniąc do biura. Z góry dziękuję za odpowiedź i szerokiej drogi życzę w Nowym Roku. Pozdrawiam, Tomek

@Hipek110

widziałam na stronie informacje ze na kierowce mozna byc zatrudnionym w formie styazu/praktyki wiec pewnie bez doswiadczenia równiez, dowiadywales sie moze jak jest z wynagrodzeniem w tym ogloszeniu, bo nic nie ma podane :( ?

Pytanie, SKATway

Dzień dobry, Strasznie spodobał mi się Państwa projekt SKATway i chciałbym bardzo spróbować w nim swoich sił, jestem świeżo po studiach inżynierskich związanych z logistyką i spedycją, w związku z czym mam dwa pytania: 1. Kiedy można spodziewać się kolejnej edycji SKATway? Widziałem, że ostatnia XVIII wystartowała we wrześniu. 2. Czy jeśli chce spróbować swoich sił w projekcie należy składać "aplikację ogólną" czy tą związaną ze stażem, praktykami? Serdecznie pozdrawiam!

Czy Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. organizuje staże dla studentów?

Dzień dobry, swoje miejsce znajdą u nas osoby różnych specjalności, m.in. logistyka, IT, analizy, finanse, prawo, administracja, osoby znające języki obce. Zapraszamy studentów do aplikowania poprzez link: https://cutt.ly/7ZM0Wn1

Krzysztof Przychodzki

A ja znów wam napisze prawdę według mnie. Firma godna polecenia. Ciężkie czasy pandemia. Nie zostawili kierowców samych sobie. Dostaliśmy maseczki rękawice i płyn antybakteryjny. Do tego po 1000zl że jeździmy prezes zakupił dla nas i rodzin witaminy. Napiszcie która firma jeszcze tak postąpiła? Wiem że swoich nie zostawiają. Nawet prezes pamięta.

Gdziedzisiajspedzisznoc
@Krzysztof Przychodzki

Zadowalać się pracą z wynagrodzeniem będącym ułamkiem tego co zarabia się za granicą zyjąc 80% czasu na trasach międzynarodowych jest trochę nie na miejscu. Nawet w czasach pandemii.

Kondziu
@Krzysztof Przychodzki

Pracujesz na własnej działalności. Nie masz chorobowego, a za urlop sam sobie musisz zapłacić, to taki 1000+ i witaminy muszą robić wrażenie :d

Krzysztof
@Kondziu

Serio tylko na własnej działalności? Nie ma możliwości zatrudnienia się na normalnej umowie z płatnym urlopem? Bo na tym by mi bardziej zależało.

@Krzysztof

Nie

Honorata
@ja

Nawet umowa zlecenie?

MłodyKierowca

Witam jakie jest podejście do nowych kierowców ze świeżo wyrobionymi papierami ? Nie zależy mi na jakiś super pieniądzach na początek a na rzeczywistym zdobyciu doświadczenia i nauczeniu się czegoś pożytecznego :)

Zofia
@MłodyKierowca

A na jakich pieniądzach ogólnie Ci zależy? W sensie jaka kwota byłaby dla Ciebie okej?

MłodyKierowca
@Zofia

Póki co to chciałbym zacząć pracować jako kierowca stawka na początku nie jest ważna bynajmniej dla mnie :)

Tse

Czy Skat szuka spedytorów promowych? Mam 6 lat doświadczenia w tej branży. Jak wyglądają zarobki? Powyżej 6000 brutto to osiągalny pułap czy lepiej sobie darować?

Damian

To ile można tu tak realnie zarobić? 6 tysięcy brutto na takim stanowisku to nie jest jakaś wygórowana kwota....

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Dzień dobry, Proces rekrutacji do firmy SKAT zazwyczaj składa się z 1. wstępnej rozmowy telefonicznej, 2. rozmowy w biurze (bądź online) z przedstawicielem działu HR i 3. rozmowy z osobą merytoryczną, kierownikiem działu, do którego prowadzono rekrutację. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową, zakładka kariera https://skat.com.pl/kariera

Hanna

Czyli mając koronawirusa odbywałaś zdalne początkowe szkolenie, zamiast leżeć?

Przyszła niedoszła

Przechodząc przez proces rekrutacyjny, zostałam zatrudniona na okres próbny w projekcie skatway. Niestety podczas tego szkolenia zachorowałam na COVID-19 i sanepid wysłał mnie na półtora tygodniowe zwolnienie z kwarantanną. Po powrocie ze zwolnienia zostało mi wręczone wypowiedzenie. Z powodu, że nie ukończyłam szkolenia. Pomimo tego, że nie uczestniczyłam tylko w 2 dniach szkolenia, przez słaby stan zdrowia, na reszcie byłam na zdalnych. Czyli według Skat Prom powinnam dalej brać udział w szkoleniu w biurze pomimo covida, którym bardzo prawdopodobnie zaraziłam się w biurze. Liderka przy wręczaniu wypowiedzenia nawet na mnie nie spojrzała. Nikomu nie życzę bycia tak potraktowanym przez jakąkolwiek firmę. Proszę nie usuwać mojego komentarza, bo to żałosne.

Honorata
@Przyszła niedoszła

Współczuję, że zostałaś tak potraktowana... A możesz powiedzieć jak wyglądał proces rekrutacji? Ile było etapów?

@Przyszła niedoszła

Dziękujemy za opinię. Projekt SKATway jest projektem szkoleniowym, który angażuje szereg pracowników SKAT z różnych działów. Podczas szkolenia oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę, ponieważ zakładamy, że każda z osób pozostanie docelowo w strukturach firmy. W momencie kiedy uczestnik nie jest w stanie odbyć całego szkolenia, nie bierze udziału w kluczowych zajęciach np. dotyczących współpracy z klientami, pracy na systemach itp., nie możemy zaproponować kontynuowania współpracy. Nieobecność pojedynczych osób, wymagałaby ponownego angażowania pracowników SKAT, na potrzeby organizacji szkolenia wyłącznie dla jednej osoby. Sytuację wyjaśniliśmy na spotkaniu z Panią, jeżeli jednak pojawiły się jakieś wątpliwości albo pytania, prosimy o kontakt.

@Honorata

Czy firma jest w stanie wyłożyć przyszłemu kierowcy na prawo jazdy ? Wtedy z kierowcą podpisuje lojalnościowke?

ok
@Zainteresowany

Musisz i tak podpisac to o czym piszesz, ale kwity masz miec juz swoje zrobione. To nie praca a wspolpraca - wykonywanie uslug, wielu to pasuje :)

@ok

No właśnie problem z tym że ciężko wytargac 12tysi na uprawnienia.

Kierowca
@Zainteresowany

Nie znam kierowcy ktoremu skat zasponsorował kwity, natomiast wielu swoich kierowców wyszkolili, fakt prawo jazdy plus kwalifikacje zaczynając od zera to duży koszt, ale zwróci się po dwóch miesiącach z nawiązką, lub stracisz pieniądze, bo to nie jest praca dla każdego.

Hanna
@ok

Jak to współpraca - pyta się mój mąż? To kierowcy nie macie tutaj umowy o pracę?

Kiero
@Hanna

Własna działalność Nie jezdzisz kasy nie ma

Iza
@Kiero

czyli rozumiem że nikt tutaj nie ma umowy o pracę? nie każdy chce pracować na własnej działalności dlatego pytam...

Lukas

Z Podkarpacia gdzie bym musiał dojeżdżać do pracy?

Kiero
@Lukas

Zapewne do Rzepina lub jak sie dogadasz z dyspo

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Kuba

Atmosfera jest naprawdę super. Z każdym – niezależnie od wieku i stanowiska – jest się na „Ty”, problemy rozwiązuje się bez spiny. Na plus - brak dress codu.

ciekawy
@Kuba

gdy auto jest spóźnione na załadubek/rozładunek, to też jest bez spiny?

Kuba
@ciekawy

Wypowiadam się z perspektywy pracownika biurowego, nie spedytora/kierowcy. Twój przykład musi być stresujący, ale tak jest chyba wszędzie. Niemniej z tego co wiem, nikt u nas nie narzeka na złą atmosferę.

Już tam nie pracuję.
@Kuba

Tak faktycznie problemy rozwiązuje się bez spiny i bardzo efektywnie. Jak pojawi się problem to wyjścia są dwa albo ty odejdziesz albo ciebie zwolnią. I po problemie(usunięte przez administratora)

Gabriela
@Już tam nie pracuję.

A często się zdarzają zwolnienia w Skat Transporcie? Kto może liczyć na stabilne stanowisko pracy w firmie? Ta kwestia jest dla mnie bardzo ważna i jednak chciałabym się upewnić co i jak.. Jakie umowy są zawierane z pracownikami? Są na czas nieokreślony?

Jakub
@Gabriela

@Gabriela. Zwolnienia się zdarzają, tak jak w każdej firmie. Z mojego doświadczenia, a pracuje w SKAT blisko 3 lata, mogę stwierdzić że praca w tej firmie jest stabilna. Znam wiele osób, które pracują w SKAT dużej, a nawet znacznie dłużej niż ja (od 5, a nawet ponad 10 lata). Początkowo umowę miałem na czas określony, a po przepracowaniu określonego czasu (nie pamiętam już ile, reguluje to jakaś ustawa) umowa została przedłużona na czas nieokreślony.

Rifraf

Warto teraz w to wchodzić z tym "nowym ładem"?

Zostaw merytoryczną opinię o Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.?

Kandydaci do pracy w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.