Opinie o Freightliner.Pl w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Freightliner.Pl. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Freightliner.Pl o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Freightliner.Pl w Warszawa

Emeryt

Nikt tam do przyjścia nie zmusza,wielu z którymi pracowałem to tzw.lotni,którym jest wszędzie zle.Przychodząc do pracy w FPL-u nie wiedząna co się porywają.Praca w tej firmie to praca dla najsilniejszch.

Chriss
@Emeryt

Pracuj mądrze a nie ciężko i nie dorabiaj teorii jakoby pracownicy tej firmy posiadali "nadprzyrodzone" moce. Chyba zbyt mocno sobie schlebiasz. Czasem tzw. lotni pracownicy maja wiecej oleju w glowie niz nielotni, nie maja ochoty na prace w pewnych warunkach i tyle. To ze komus odpowiada glupi zasow zamiast madrej pracy to inna bajka.

Wiktoria
@Chriss

to pewnie też zależy od tego czy jest aż tak (usunięte przez administratora) każdy ma widocznie jakąś własną wytrzymałość na pewne aspekty. A rekordzista z najdłuższym stażem to ile ma za sobą?

Rewident

Witam chciałbym się dowiedzieć czy FPL zatrudnia samych rewidentów taboru? Jeśli tak to na jakie zarobki mogę liczyć?

Justyna
@Rewident

A to słyszałeś coś ze rekrutują?

Kandydatka

Bardzo nieprofesjonalne zachowanie na rozmowie rekrutacyjnej. Po tym jak prawdopodobnie Pani stwierdziła, że nie chce mnie zatrudnić,  powiedziała poprostu że ona nie ma więcej pytań i dowidzenia ????. Nawet nie zapytała czy może ja mam jakieś pytania. Nic nie opowiedziała o firmie, o stanowisku, ani nawet nie dostałam informacji do kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi zwrotnej (i czy w ogóle). Takie zachowania psują wizerunek pracodawcy.

Iwona
@Kandydatka

Może to i lepiej? Chciałabyś pracować z takimi jak ona?

Wiecie może, czy w Freightliner.Pl szukają chętnych na staż?

Staż

Niektóre działy tak.

Mikołaj
@Staż

Na jakie dokładnie? Jestem studentem i szukam właśnie miejsca na (usunięte przez administratora) stażu

Pracownik dyspozytury
@Mikołaj

W dziale planowania bardzo często poszukują osoby na staż

Magdalena
@Pracownik dyspozytury

A na praktyki też?

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Wyjadacz@

Jak wygląda możliwość pracy w tej firmie z uprawnieniami B2 A1,2,4.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Freightliner.Pl odbywa się w siedzibie firmy?

HR

Tak, z reguły jeden z etapów rekrutacji to bezpośrednie spotkanie w naszej siedzibie w Warszawie.

Jarosław
@HR

Wiesz może jak się odbywa rekrutacja? Są testy, czy tylko luźna rozmowa? Długo trzeba czekać na odpowiedź?

Daro

Witam mam pytanko czy jak jeździcie do Suwałk na załadunki do Suwalskiej Kopalni Surowców Mineralnych to funkcje rewidenta i ustawiacza i maszynisty pełni jeden człowiek i czy nie potrzebujecie tu na Suwałki takiego człowieka rewidenta i ustawiacza na ten rejon pozdrawiam

Arek D.

to ile może zarobić dyspozytor ze znajomością j.niemieckiego w tej firmie?

Zuzanna

Firma nie odpowiada na żądania usunięcia danych osobowych po wysłaniu do nich CV. Być może firma może przetrzymywać dane osobowe niezgodnie z przepisami RODO i wbrew woli kandydatów.

Krzysztof
@Zuzanna

Dzień dobry, w imieniu Zarządu i Działu HR Freightliner PL informuję, że zbadaliśmy przedstawioną sytuację. Na naszą skrzynkę emailową dedykowaną RODO otrzymaliśmy rzeczywiście taką prośbę 20 kwietnia, przesłaną przez mężczyznę. Dane osobowe usunęliśmy w ustawowym terminie, informacja taka została wysłana do nadawcy emaila 14 maja. Na usunięcie takich danych mamy zgodnie z przepisami RODO 1 miesiąc, ten terminie minie 20 maja. Freightliner PL przetrzymuje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO. Szczycimy się mianem #Najsilniejsi oraz otrzymaliśmy niedawno certyfikat #GreatPlaceToWork - zarówno naszych pracowników jak i kandydatów na #Najsilniejszych traktujemy z odpowiednim szacunkiem oraz w zgodzie z przepisami prawa i wewnętrznymi procedurami.

Zuzanna
@Krzysztof

Widać nie do końca dobrze jest tak z tą legalnością przechowywania danych osobowych. Byłam na spotkaniu rekrutacyjnym kilka miesięcy temu. To, że rozmowa kwalifikacyjna to śmiech i prowadziły ją osoby zupełnie do tego nieprzygotowane, pozbawione kompetencji i piątej klepki, to jedna sprawa. Drugą sprawą jest to, że nie dostałam żadnej informacji zwrotnej na mojego maila dotyczącego żądania skasowania mojego cv oraz przesłania protokołu usunięcia moich dokumentów. Sprawę zgłosiłam pisemnie do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Potencjalny maszynista.

Witam. Nie mam żadnego doświadczenia w pracy na kolei. Od pewnego czasu rozważam zmianę zawodu. Moje pytanie brzmi : czy firma szkoli maszynistów od podstaw ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Igor

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

Ciekawy
@Igor

Gdzie słyszałeś?

Ojciec Tadeusz
@Ciekawy

w PUPie wśród bezrobotnych.

wróg fpl

Zgadzam się z tymi którzy opisują tą "firmę" jako obóz pracy.Pracowałem tam 2008-2011,i to jakbym ten okres spędził w kompanii karnej.A władza ....nawiedzeni ludzie.

Kolejarz
@wróg fpl

Podzielam twoją opinie

Chętny do pracy

Witam Mam pytanie czy freightliner organizuje szkolenia na świadectwo maszynisty? Mam licencję i chciałbym iść dalej w tym kierunku. Na stronie jest informacja i naborze maszynistów ale posiadających już świadectwo maszynisty. Srawdzilem że firma posiada własny ośrodek szkolenia i chciałbym się zapytać kiedy ewentualnie będzie prowadzony nabór na szkolenie z góry dzięki za odpowiedź. Ps. Fajnie byłoby jeździć DRAGONEM

oczko

wogóle nie poinformowali o wyniku, mowili ze jak beda zainteresowani to sie odezwą mineły 2 mce i cisza

kakaowe
@oczko

Widocznie nie byli

Witam, Nawet często są ogłoszenia o pracę na stanowisko dyspozytora. Czy ktoś może coś powiedzieć o pracy na tym stanowisku i zarobkach? Dzięki

Remi

Mega słabe podejście do kandydata na rozmowie Pani "rekruterka" zadaje pytania jakby już na wstępie chciała wgnieść w podłogę rozmówcę. Na zadawane pytania na temat stanowiska odpowiadała z ironią, i brakiem profesjonalizmu. Rozumiem, że może się kandydat nie spodobać, ale żeby odpowiadać na pytania "nie lubię jak kandydaci zadają mi to pytanie" jest mocno nie na miejscu. Zero informacji zwrotnej (polecam zapoznać się z obecnymi trendami o informowaniu kandydata o przebiegu jego rekrutacji-informacja negatywna też powinna być wysyłana). Nie polecam przez wzgląd na mało profesjonalną rozmowę kwalifikacyjną.

@Remi

W jednym należy przyznać Ci stu procentową rację - osoba rekrutująca w Freightliner.Pl powinna poinformować Cię o wyniku postępowania rekrutacyjnego. Słyszałam, że akurat teraz poszukują tam Specjalisty ds. HR oraz Specjalisty ds. utrzymania taboru: https://pracodawcy.pracuj.pl/freightliner-pl-sp-z-o-o,11308/oferty-pracy Ubiegałeś się o któreś z tych stanowiska czy o jakieś inne?

Krzysztof
@Remi

Dzień dobry, Zarząd Freightliner PL i pracownicy Działu HR starają się, żeby wszystkie procesy związane z rekrutacją i z bieżącym wsparciem pracowników przez Dział HR były na szczególnie wysokim poziomie. Między innymi poddajemy się audytowi instytutu Great Place To Work w tym obszarze. Jedną z naszych zasad jest przekazywanie informacji zwrotnej każdemu kandydatowi w krótkim czasie po rozmowie. W ostatnim okresie przyjmujemy do firmy sporo nowych osób - co wynika z rozwoju firmy, wzrostu liczby lokomotyw i liczby operacji – i tym bardziej zależy nam, żeby każda rozmowa z potencjalnym pracownikiem była pozytywnym doświadczeniem. Nasze podejście do rekrutacji opisujemy tutaj: http://najsilniejsi.pl/rekrutacja/. Szukamy osób, które będą pasowały do zespołu, szukamy osób, które można określić mianem #Najsilniejsi. W czerwcu 2019 r. nasza kampania rekrutacyjna i wizerunkowa #Najsilniejsi otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Employer Branding Excellence Awards 2019. Jesteśmy otwarci na każdą formę informacji zwrotnej/ feedbacku na temat naszej pracy. W opisywanej sytuacji również chętnie poznamy szczegóły, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Kierownikiem ds. HR lub – gdyby w tej sytuacji było to preferowanym rozwiązaniem – z Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za procesy HR. Nasza recepcja dostępna jest pod numerem telefonu 22 648 66 55 i odpowiednio przekieruje rozmowę. Jeśli z takiej rozmowy wyniknie coś, dzięki czemu nasz proces rekrutacyjny stanie się jeszcze bardziej przyjazny, będziemy niezmiernie wdzięczni.

Znajomy pracownika utrzymania

Szanowni Państwo, pracy w tej firmie - "w polu" przy utrzymaniu taboru polecić mogę jedynie wrogowi albo desperatowi który innej pracy nie może znaleźć. Zalety: Praca stabilna i płatna na czas. to tyle. Wady: w wielkim skrócie: Firmą FPL powinien zająć się porządnie PIP. Z prawa pracy zrobili sobie wywłokę i naginają je do granic absurdu. Np. Ryczałt za nadgodziny powinien być ekwiwalentem liczby nadgodzin do potencjalnego przepracowania. Tymczasem pracownik może dostać dyspozycję wyjazdu 500 km od lokalizacji macierzystej, po drodze zaliczając magazyn i wg. szanownej dyrekcji ten czas nie wlicza się do czasu pracy. Więc zapier....jedzie człowiek 8 godzin, popracuje 2 przy przeglądzie i następnie jedzie 200 km dalej. Kończysz człowieku po 12-14 godzinach jazdo/prace....i tak kolejne 4 dni, miesiące, lata. To tylko jeden z ekstremalnych przykładów. Wysyłanie ludzi do napraw na torach w pojedynke - standard - BHP to kolejna wywłoka ładnie wyglądająca w procedurach...ale już nie w życiu. Praca w utrzymaniu jedynie dla samotników nie mających życia prywatnego, nic więcej. Nie starczy ci czasu na hobby, nie będziesz miał czasu na poszukiwanie innej pracy. Może w biurze jest ciepło i przyjemnie, choć o niektórych działach też mógłbym napisać wiele. Nie polecam, nie pozdrawiam, gardzę i mam nadzieję że w końcu ktoś zrobi z tym bajzlem porządek.

@Znajomy pracownika utrzymania

Szmolke,wyluzuj...????

Kazimierz Wielki
@666

Takie czułe słowa na trudne rozstanie... wszyscy wiedzą jak było Szmolke, bzdury piszesz

@zarobiony, zgodnie z Kodeksem Pracy, mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegająca na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy takiego typu zachowania dotyczyły Cię bezpośrednio w freightliner.pl?

mobbing
@Karolina

Dobrze niech się zapoznają z definicją, bo to słowo jest nadużywane ostatnio

XD
@Karolina

W dziale trakcji też stosowany jest mobbing pracowałem 5 lat i moge powiedzieć coś ...

@Karolina

A czy praca w pojedynkę jest w waszym regulaminie dozwolona podobnie jak w regulaminie PLK? Praca powyżej 12h jest dozwolona? Czy nocny dyżur po całym dniu pracy jest dozwolony, niejednokrotnie w pojedynkę? Dla czego na szkoleniach o bezpieczeństwie się tylko mówi a nie wprowadza tego w życie? To nie są puste oskarżenia a fakty i wszystko jest do udowodnienia. (usunięte przez administratora)? Też się coś znajdzie na decydentów UR ;)

XD

Na dzień dzisiejszy po promowaniu się freightliner w TV wszystko mówi za siebie. Szukają ludzi bo nie mają kim pracować. Nie polecam jak parę latek temu było spoko to teraz jest nie ciekawą sytuacja. Następna sprawa opinie niewygodne zostają usuwane. Jest wiele innych przewoźników którzy doceniają pracownika i trud włożony w przewozy towarowe. ODRADZAM PRACOWAŁEM W TEJ FIRMIE - inwigilacja i brak szacunku do pracowników działu trakcji

@Tonik, w kwestii ofert pracy w freightliner.pl odsyłam Cię do tego linku: http://www.freightliner.eu/pl/fpl/kariera/ Tam znajdziesz kilka rekrutacji. A może już zapoznałeś się z nimi i mógłbyś napisać, czy któraś wpadła Ci w oko i rozważasz aplikowanie? Jeżeli tak, to dlaczego?

Art
@Karolina

A czy z Ameriki się liczy liczensia ? Wyprowadzam się do polski po nowym roku. Mam 12+ jako Maszynista w Americie czy to by pomogło?

Zostaw merytoryczną opinię o Freightliner.Pl - Warszawa

• Jak się pracuje w Freightliner.Pl?

Zobacz opinie na temat firmy Freightliner.Pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Freightliner.Pl?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Freightliner.Pl?

Kandydaci do pracy w Freightliner.Pl napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Freightliner.Pl