Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

?

Nie ma znaczenia jak długo pracujesz w firmie. Czy to kilka lat czy kilka miesięcy. Zawsze jest niepewność utraty pracy. Zawsze jednak znajdzie się ktoś kto będzie chciał pracować w firmie i nie będzie wierzyć w to co piszecie. Dopóki sam nie zacznie pracować. To firma dla osób które lubią takie "ryzyko".

ada

może i będą. ale trudno powiedzieć, ile zarabiają, skoro ich nie ma.

Ad

Ta, jasne, nie ma. Jest rekrutacja na to stanowisko, więc skoro nie ma to będą.

ada

nie ma windykatorów w Sodexo

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Ad

A co z pracą w windykacji? Jak zarabiają windykatorzy w Sodexo? Da się przeżyć do pierwszego?

Dla firmy SODEXO liczy się tylko ile zarobili. W swoich informacjach Yann pisze iż to w tym roku rozliczeniowym to Sodexo zarobiło więcej niż w poprzednim roku. Ale jakim kosztem? Kosztem pracowników. Zwalnia się starych a zatrudnia nowych za niższa stawke.W mojej jednostce w ciągu kilku dni zwolnili 3 osoby. (usunięte przez administratora)

Sodexo to marna firma,która żeruje na pracownikach dba o interesy swoich prezesów Interes pracowniczy ma daleko i głęboko w d..... Atmosfera w firmie jest fatalna brak organizacji pracy prowadzi do głębokich podziałów w śród załogi.Nerwowa atmosfera nie ułatwia pracy,lecz ją utrudnia.Praca po godzinach jest wymuszana pod groźbą zwolnienia,bez zapłaty.Czas na zmiany,nie jesteśmy niewolnikami.Jesteśmy ludźmi oddanymi pracy i chcemy jak najlepiej wykonywać swoją prace za godziwą płace w dobrej atmosferze i odrobinie szacunku.

Witam wszystkich, właśnie otrzymałem wypowiedzenie umowy o prace. Przepracowałem w tej firmie ponad 5 lat. Praca w Sodexo to całkowity wyzysk. Nie wiesz czy jutro będziesz pracował. Wypowiedzenie wręczyli z dnia na dzień. Nie pozwolono zabrać swoich dokumentów. Firma tylko obiecuje, i na tym się kończy. Mydlą oczy.Nie masz pewności pracy. Potwierdzam informacje CZESIA: zdjecie uzytkownika czesio - 2013-07-25 01:23:21 odpowiedz | cytuj Popieram w 100% przedmówcę. Nie wspomnę też o tym, że firma cały czas prowadzi nabór stażystów, którym nawet nie raczy zapłacić tylko ściąga ich z urzędu pracy. Następnie po służalczej pracy zwalnia i bierze następnego niewolnika Taka to jest polityka firmy. Jedynym plusem to ze wypłata na czas.

Katarzyna Skipor

Szanowna Pani/ Szanowny Panie, Dziękujemy za przekazane uwag dotyczących pracy w jednostce Sodexo w szpitalu przy ul. Szaserów. Poruszone kwestie bezwzględnie wymagają sprawdzenia i wyjaśnienia w związku z czym odpowiednie kroki zostały już w tym celu podjęte. Zachęcam też do przesyłania wszelkich uwag na specjalnie utworzony adres e-mail: hr.fms.pl@sodexo.com. Z poważaniem Katarzyna Skipor Dyrektor ds. marketingu Sodexo Polska

dd
@Katarzyna Skipor

Podam wam jeszcze jedną placówkę, którą powinniście sprawdzić. Szefowa kuchni już nie ma siły, a pani menadżer, czy menedżer, bez znaczenia, zajmuje się raczej czym innym, raczej należało by powiedzieć kim innym, niż pracą.

neutralna
@dd

Faktycznie z opinii i wypowiedzi wynika że firma sodexo jest marną firmą.Bony świąteczne oraz inne tz;upominki są pewną formą nagrody za przepracowany czas np rok czy pół roku.Jeżeli pracownik znajduje się na wypowiedzeniu powinien otrzymać bony jako nagrodę ponieważ dany czas okres przepracował i wypowiedzenie lub zwolnienie nie powinno mieć na to wpływu.Jest to ogólnie przyjętą formą w szanujących się firmach.Widocznie firma sodexo do takich nie należy.

@dd

Ale nie jestem na wypowiedzeniu,przynajmniej w tej chwili bo jestem na zwolnieniu lekarskim(do ok. połowy stycznia),umowę o pracę mam jeszcze do lipca.Moje pytanie brzmiało:czy będąc na L4,dostanę bony świąteczne???????

xxx

Ja też odradzam pracę w Sodexo. Kadra najwyższego szczebla oszukuje pracowników, mamiąc obietnicami których nie spełnia.

?

Witam pracuję(jeszcze)w szpitalu ul. SZASERÓW dział dystrybucji żywności czyli wydawanie posiłków. W firmie SODEXO nigdy nie było różowo, ale to co się obecnie dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. W sierpniu tego roku za zarządzanie naszą jednostką wzięły się dwie panie dyrektorki przybyłe z Krakowa. Wiadomo iż każde miejsce posiada tz swoją specyfikę pracy. Panie dyrektorki nie zapoznając się i nie pytając np pracowników o ewentualne usprawnienie pracy zaczęły swoje rządy od zwolnień pracowników w większości pracujących na umowę stałą, zarówno na kuchni jak i dystrybucji. W poprzednim okresie było nas na zmianie początkowo 14-15 osób, następnie 10-11, a obecnie praktycznie 8-9(dotyczy osób pracujących na dystrybucji). Widocznie panie dyrektorki stwierdziły, że jeżeli w Krakowie taka ilość pracowników do obsługi wystarczy to w Warszawie też. Obecnie sytuacja wygląda w ten sposób, że w wyniku zwolnień pracowników kuchni w,w nie nadąża z przygotowaniem posiłków na czas. Dystrybucja już na starcie ma opóźnienia i w dodatku uszczuploną załogę. Praca jest bardzo ciężka, powinniśmy pracować teoretycznie co 2 dzień po 12 godz. od 7:30 do 19:30, praktycznie w skutek zwolnień nie wyrabiamy się i przeważnie kończymy pracę ok 20:30. Grafiki pracy zmieniane są po kilka razy w miesiącu np idę do pracy w pon, mam już ustalony grafik, a w pon dowiaduje się, że grafik został zmieniony. Jest to bardzo częsty przypadek przez co nie mogę zaplanować sobie życia rodzinnego-prywatnego, bo każdego dnia idąc do pracy mogę się spodziewać zmiany grafiku. Zmiany personalne które nastąpiły od połowy września są bardzo chybione i nie wpływają korzystnie na podniesienie wydajności pracy jak i na morale załogi. Brygadzista jednej ze zmian widząc co się dzieje sam złożył wypowiedzenie, natomiast druga brygadzistka(usunięte przez administratora) otrzymała awans na menagera/pomocnika menagera(usunięte przez administratora) w zasadzie nie wiadomo na kogo. Podaję przykład zarządzania personelem przez nową "menagerkę". Przed godziną 20 pracownica,osoba starsza, zamiejscowa prosi panią (usunięte przez administratora)o pozwolenie wyjścia z pracy(teoretycznie jest już po godz pracy), ponieważ nie posiada w godz późniejszych środka transportu do domu. Pani (usunięte przez administratora) odmawia, pracę zakończono ok godz 20:15, a pracownica pozbawiona możliwości dojazdu do domu po ponad 12godz pracy nocuje w zamkniętej szatni. Nawet w razie pożaru lub innego zagrożenia nikt by nawet nie wiedział, że w budynku przebywa jakaś osoba. Nowa "menagerka" nie posiadająca żadnej wiedzy o zarządzaniu zasobami ludzkimi i kulturze pracy, o niskiej kulturze osobistej i skłonnościach do histerii(krzyczy, nie omalże bywa wulgarna w stosunku do pracowników) nie przyjmuje i nie słucha żadnych argumentów,próśb i uwag od pracowników. Zarządzanie personelem w,w poskutkowało obniżeniem morali załogi, dziewczyny zaczęły brać dużo zwolnień lekarskich, a wszystko to za 1200zł pensji, braku szacunku dla pracowników, niemożności zaplanowania życia prywatnego. Praca nerwowa, w stresie i kosztem zdrowia. Często nie ma czasu nawet zjeść posiłków. Kierownictwo firmy nie reaguje lub udaje, że nie dostrzega w,w problemów. Serdecznie odradzam wszelkie kontakty z firmą SODEXO. PS Nie dajcie skusić się ich obietnicami. Nie są potem dotrzymywane.

automatyk

Także zostałem tam zaproszony Jakby ktoś mógł przybliżyć coś więcej o tym stażu byłbym wdzięczny.

?

hvac - 2013-09-11 22:39:47 Jestem zaproszony na rozmowę w sprawię stażu jako obsługa techniczna budynków tzn wentylacja, klimatyzacja.... czy rzeczywiście jest tak źle w tej firmie ? . Z tego co tu czytam to odechciewa mi się iść na tą rozmowę bo to strata czasu .... JAKAŚ OPINIA O TAKICH STAŻACH ? Lepiej sobie daruj i poszukaj czegoś lepszego... Stracisz tylko czas i nerwy.

hvac

analos

a jak wygląda sprawa w administracji? jest teraz nabór na prawnika i złożyłem CV; z tego co piszecie to tam jest jakaś MASAKRA... pracował ktoś w dziale administracji?

Mario

Pracowników już Oni mają. Szukają tylko ludzi do pracy a zawsze się jakaś znajdzie

czesio

Popieram w 100% przedmówcę. Nie wspomnę też o tym, że firma cały czas prowadzi nabór stażystów, którym nawet nie raczy zapłacić tylko ściąga ich z urzędu pracy. Następnie po służalczej pracy zwalnia i bierze następnego niewolnika.

doświadczony

Serdecznie wszystkim odradzam jakikolwiek kontakt z firmą Sodexo na każdym szczeblu w strukturze firmy. Brak szacunku do pracowników, praca od świtu do zmierzchu, najlepiej 7 dni w tygodniu. Irracjonalne oczekiwania, brak jakiegokolwiek rozwoju. Na rozmowach kwalifikacyjnych oczywiście są obiecywane złote góry, ogromny rozwój, nieograniczone możliwości działania, ogromna samodzielność. W praktyce jest zupełnie odwrotnie. Wartości, które firma tak pięknie opisuje na swojej stronie to fikcja. Pracowałem na stanowisku kierowniczym. W porównaniu do innych firm w branży Sodexo zajmuje w mojej ocenie ostatnie miejsce

Adi

Jeżeli jesteś kucharzem z jakimś stażem min 5-8 lat to zarobisz może 1500brutto i na tym tyle .A zakres obowiązków na maxa dostaniesz i (usunięte przez administratora) menadzer ( kierownik dawniej) tobą pomiata.

hubertt

pirania - 2013-07-12 18:56:29 sodexo, jest firma, która nie dba o pracowników, jest na ostatnim z miejsc rankingu, teraz to szefowie zawalniaja, szefów, zeby se miejsce zrobic w firmie, masakra co tam sie dzieje, firma nie prosperuje ledwo ciagnie mysle ze jusz niedługo i upadnie a ci szefowie, benda obsługiwac na Centralnym, tak jest jak sie nie dba o pracownika, dla kogos jest, premia, podwyzka i to nie jedna w roku, dofinansowania, a dla drugiego nic,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cześć, jestem w tym tygodniu umówiony na rozmowę kwalifikacyjną, praca w Sodexo, z tych wszystkich opinii wynika aby unikać szerokim łukiem tą firmę i szczerze mówiąc nie mam chęci już iść na tą rozmowę. Powiedzcie jak pracują i ile zarabiają KAM w Sodexo. Dzięki

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.