logo FINEOS Polska

FINEOS Polska

Toruń

Opinie o FINEOS Polska

kaj 2016-08-07 14:15:42
czy ktoś może w tej firmie już ma doświadczenie na takim stanowisku jak Senior Software Engineer i może mi opowiedzieć czy opłaca mi się starac o to zatrudnienie? konkurencja daje mi 8000, czy tutaj otrzymam jakieś lepsze warunki finansowe może?
nil 2017-01-02 21:24:00
Stanowisko Lead Engineer wymaga dużego doświadczenia technicznego, ale w gruncie rzeczy powinno nazywać się System Analyst, bo głównie to się tu robi. Trzeba też być mocno zaangażowanym w nadzór nad postępem prac zespołu i od czasu do czasu pomagać w implementacji, tam gdzie młodsi stażem nie potrafią.

Praca niby w Gdańsku ze "sporadycznymi wyjazdami", a tak naprawdę na tym stanowisku musimy bywać w Irlandii co dwa tygodnie, a często nawet częściej. Ponoć miało się to zmienić, na co czekamy od prawie roku.

Jest tu używana Java, ale w tak archaiczny sposób i ze specyficznymi własnymi frameworkami, że można poczuć duży zawód, bo marnuje się tu skutecznie doświadczenie każdego bardziej rozgarniętego Javowca i sporo ludzi czuje bezsens tej pracy z tego powodu. Standardowych bibliotek i JEE trudno tu szukać, bo albo nie występują, albo są szczelnie przykryte autorskim frameworkiem FINEOS.

Współpraca z Irlandczykami trudna. Niby wszystko OK, a zawsze patrzą na nas jakby z góry, bez zaufania, albo z jak na ludzi kradnących im posady. Narzucają nam wyższe tempo i czuje się mocniejszą presję gdy jestem w siedzibie Polskiej. W trakcie pobytu w Irlandii pracuje się w FINEOS dużo przyjemniej, tylko kto by chciał pracować tam cały czas za polską pensję?

Do tego szykuje się na większą skalę nadzorowanie kolejnych zespołów hinduskich, co raczej dobrze nie wróży dla atmosfery i jakości pracy, a także dla losu gdańskiego oddziału FINEOS.
Zostaw swoją opinię o FINEOS Polska - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FINEOS Polska