D&H Engineering Poland sp. z o.o.

Toruń

Opinie o D&H Engineering Poland sp. z o.o.

tt72 2014-05-13 13:23:17
Witam.
Pracowałem w Jastrzębiu(d&h)
Czas pracy 8h oki,napisane w ofercie w wolne dni nie pracujemy........
totalna nie prawda??????
Przez 8h masz zrobić ŚREDNIO 420sztuk???czyli
8x6=48...480min wychodzi 8h,odjąć 2xprzerwa po 5min i jedna długa 15min równa się 455min odjąć przywiezienie sobie elementów pod stanowisko wyłożenie i po obróbce włożenie do boksa potem odwóż w miejsce odbioru do tego biurokracja...
W przybliżeniu wychodzi 425min na czystą prace.
I tu pytanie ile wynosi obróbka jednego elementu dwoma czasami trzema szlifierkami na dodatek likwidacja odpływek młotkiem i oględziny????czas na to średnio 1 min???????
Czyli likwidujemy odpływki młotkiem potem szlifujemy szlifierką oscylacyjną następnie polerującą i ranty po uprzednio zlikwidowanych odpływkach szlifierką ścierną.
I na to mamy 1 minute????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
[usunięte przez admina]
P 2015-03-31 16:02:07
Pracowałem w placówce Gdańskiej. Tutejszy zarząd wykazuje sie podobnie niskim poglądem na rzeczywistość jak ten w Jastrzębiu. Ciągłe gadanie "Bo w Bytowie to jest tak..." albo "Bo Bytów to i tamto" - Okropne miejsce.

Chemikalia, pył i brak organizacji. Płace niskie (1800brutto) regulowane premiami uznaniowymi. Niestety premia uznaniowa nie występuje w przypadku dłuższego niż 3dni zwolnienia lekarskiego.

Firma zatrudnia wielu mało wykwalifikowanych pracownikow, często z bardzo niskim wykształceniem. Na hali panuje chamstwo, syf oraz nieporozumienie a głowy w biurze twierdzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Ktoś powinien się zainteresować tym co tam się wyprawia, całe szczęście od kilku miesięcy pracuje gdzie indziej.

NIE POLECAM.
z3 2015-04-15 11:05:51
W gdańskim oddziale byłem kilka dni i wystarczyło, aby stwierdzić, że to firma korporacja, dla której nie liczy się, kto pracuje, czy chce się rozwijać i czy zostanie na lata. Ważne dla nich są codzienne statystyki wypisywane na tablicy. Produkcja wyłącznie seryjna. Jedna linia produkcyjna podłączona na przedłużaczach, a już montują kolejne. Brak bhp, duże zapylenie hali. 3-4 osoby na zmianie obsługuje 8 maszyn. Potrzebują guzikowców. Jeśli masz kilkuletnie doświadczenie w programowaniu i obróbce, ta firma to strata czasu.
Red@Neck 2015-04-24 12:24:53
@z3: Mocne słowa, niestety to co wypisujesz jest prawdą.

Po niezapowiedzianej wizycie inspektoratu "BHP" zakład z całą pewnością by zamknięto. Pracownicy nie posiadają, żadnej formy ochrony przed silnymi chemikaliami z którymi pracują. Wokół stanowiska pracy unoszą się żrące opary i żeliwny pył, który grubą warstwą pokrywa wszystko włącznie z układem oddechowym. Dodatkowo po zamknietej hali jezdzi spalinowy wózek widłowy, a stężenie chłodziwa jest dalece po za normą.

W zakładzie tym kierownik nazywa pracowników "zasoby" i tak też ich traktuje. Jedyna wartość to ilość zgodnych detali na zmianę.

System pracy to "4 brygady" - 4 dni pracy 1 dzien wolny. Zmiany są trzy. Rekompensata za "4 brygady" to 11% premi uznaniowej, przy czym te 11% zostało po prostu wpisane w 50% premi uznaniowej - ogólnej. W związku z czym pracownik nigdy tych 11% nie zanotuje w swojej wypłacie.

Prezes twierdząc, że odpoczynek jest bardzo ważny i każdy powinien z niego korzystać zapowiedział podwyżki. Tak by nikt nie musiał robić nadgodzin. W zamian pracownicy dostali system "4 brygady" w wyniku którego przymusowo pracuje się 4 dni w miesiącu ponad normę.

Mówiac o podwyżkach miał chyba na myśli "podwyżkę" normy, ilości detali do zrealizowania. Jeśli tak to w tym są konsekwętni.

Ta firma to jeszcze nie jest korporacją, bardzo chcą wdrożyć model korporacyjny zapominając przy tym o fakcie iż w wielu fundamentalnych kwestiach dalej raczkują. Powodem czego model korporacyjny wdrożono jedynie w ramach operowania "zasobami" czy jak kto woli pracownikami.

Ta firma to strata czasu nawet jeżeli nie posiadasz kilkuletniego doświadczenia. Nie zdobędziesz nowych umiejętności a tym bardziej nie uzyskasz sensownego wynagrodzenia.
ciekawy 2015-05-17 15:23:09
i nadal panuje tam taka atmosfera czy już coraz lepiej ?
rozczarowany 2015-05-28 13:09:23
Chlopie, szkoda Twojego czasu.

Ludzie sie zwalniaja bo nie moga wytrzymac tego co sie tam dzieje a gora zamiast poprawic warunki szuka kolejnych, malo doswiadczonych jednostek.
hikwupowrns 2015-07-02 10:50:22
człowiek to żadna wartość, liczy się kasa, tyle, że nie Twoja :)
zybi 2015-08-11 16:02:19
Obiecanki ze strony managera nie mają pokrycia w rzeczywistości, jawna manipulacja. Rotacje pracowników mają wliczoną w byt firmy. Jedyne realizowane założenie to rozwój oddziału przy najmniejszych kosztach. Brakuje narzędzi do pracy tak podstawowych jak śrubokręt, imbus, klucz płaski, ludzie noszą swoje. Współpracowników nazywają zasobami.

the end ha..
ha ha ha..
off 2015-08-25 02:42:40
Dzięki za informacje. Widać, że to kolejne polskie cwaniaczki próbujące wydymać innych.
poolene 2015-09-07 10:48:54
pylica płuc i inne schorzenia wynikające z zapylenia hali, ciągania ciężkich kontenerów z materiałem po śliskiej podłodze oraz oparów z myjek, w których to trzeba maczać ręce i inhalować się przez 8h, przed którymi nawet producent płynu ostrzega na etykiecie będą też świetnie wyglądały w historii medycznej. Może już czas zaprosić kontrolerów z Państwowej Inspekcji Pracy do Gdańska niech wypowiedzą się w tej i paru innych kwestiach.
Marcin B 2015-09-07 19:39:46
Jako, ze juz w firmie nie pracuje od jakiegos czasu to moge sie wypowiedziec bez obaw.

Zapylenie, tak bylo ogromne. Po zmianie kazdy wydmuchiwal z nosa ogromne ilosci czarnej mazi, ktora wypluwalo sie jeszcze dlugo po powrocie do domu. Cialo cale czarne jakby pracowano na wysypisku smieci. Myjka to koszmar, jeden z czlonkow zalogi doznal popazen bo kapnelo mu na skore a my to wdychalismy.

Z myjka nikt nic nie chcial zrobic by robot sie tym zajmowal bo jak sadze by to negatywnie wplywalo na wynik ilosc produktu/zmiana. Mydlono oczy, ze bedzie ponownie wstawiona (tak wyciagnieto ja na zewnatrz i dlugo, jedynie obiecywano, ze wroci na swoje miejsce).

Swego czasu po hali jezdzil wozek elektryczny w okropnym stanie, nastepnie zamieniony na gazowy/spalinowy. To chyba niezbyt dobre rozwiazanie w zamknietych pomieszczeniach.

Oprocz tego ciagly stres, nacisk na ilosc i raczej nikogo nie obchodzilo zdanie pracownika no chyba, ze moglo to miec korzystny wplyw na wydajnosc pracy.

Swego czasu brak podstawowych srodkow ochrony, stopery, czesty brak masek.

Duza ilosc roznych drobnych uszkodzen, spowodowanych przez malo wykwalifikowanych pracownikow.

Z TEGO CO WIEM OBECNIE ZAMONTOWANO WYCIAG, WIEC PYLU MOZE BYC MNIEJ CO DO RESZTY NIE JESTEM PEWIEN. MOZE WYPOWIE SIE KTOS KTO TAM JESZCZE PRACUJE.

Mimo wszystko jako pierwsza praca w CNC bylo to ok. Wiele sie nauczylem glownie od wykwalifikowanych jednostek ktorych dalej nie rozumiem czemu tam jeszcze siedza. :)

Polecam na start bo biora kazdego ale nie licz na kokosy. Bedziesz pracowal, duzo, ciezko, raczej dalej w slabych warunkach i za niezbyt wysoka kase a z kazdej strony beda cie atakowac wyniki do osiagniecia i czesto absurdalne pomysly zarzadu.
aktualnie pracujacy 2015-09-08 17:41:09
Cześć wszystkim.
Aktualnie pracuje w d&h gdansk i uwazam ze wiele rzeczy przedstawionych tutaj jest nieprawda:)
Wyciag zainstalowany, a pylu jest znacznie mniej. Co prawda nadal pracuje sie w chemikaliach ale sa maski, a jezeli ktos z poprzenikow nie ich nie uzywal to na wlasna odpowiedzialnosc.
Organizacja jak w kazdej rozwijajacej sie firmie. Przypomne firma istnieje 1,5 roku. Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.
Podejrzewam ze krytyczne wypowiedzi obecnych tutaj wynikaja z tego ze sami przychodza do pracy kompletnie bez wiedzy, podpieraja sciany i narzekaja ze ktos im zwraca uwage:)
A ze ktos ma problemy chociazby z matematyka to czas wrocic do szkoly albo zmienic branze.
Pracownicy nie pracuja na 4 maszynach tylko na linii produkcyjnej a to roznica. Roboty obsluguja maszyny
Ogolnie to polecam do nabycia nowych umiejtenosci:D

aktualnie pracujacy 2015-09-08 17:51:43
Gandalf nie cwaniakuj, bo u artura duzo sie nauczyles:)
BYLA 2016-01-16 22:29:19
aktualnie pracujący,jesteś osoba z pokroju tych co "lekko wchodzą"!!!! Pracodawcy.
A ONI TO LUBIĄ!!!!!
WSZYSTKO CO PISZĄ CHŁOPCY TO JAK Z AUTOPSJI SAMA ZNAM
Pit 2016-05-26 22:06:43
Witam
Jaka jest stawka dla cnc operatora na poczatek i po jakims czasie?prosze o odpowiedz
Dzieki
Zostaw swoją opinię o D&H Engineering Poland sp. z o.o. - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie D&H Engineering Poland sp. z o.o.