Opinie o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Saint-Gobain Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Inzynier centrum technicznego

Pracowalem w Sosnowcu. Slabe zarobki i brak mozliwosci awansu. Dobre miejsce dla mlodego inzyniera aby potem zmienic na cos lepszego. Maksymalnie polecam pracowac 2 lata. Szef tego dzialu to osoba zapatrzona na swoje wyniki, bez empatii czlowiek. Nie polecam z nim wspolpracy. Z kadrami nie rozmawiajcie jak sie wam cos nie podoba bo oni sa tylko na papierze i zrobia wam problemy bonwszystkie skargi sa lekcewarzone. Sporo kierownikow mialo zarzuty o (usunięte przez administratora) Jedna babke z BHP ponoc za to zwolnili ale cala reszta dalej tam pracuje. Doswiadczonym inzynierom nie polecam.

Olkaaaaaaaa

Jaka opieka medyczna medikower czy inna inna?jakie składki pobierane ??? Jakie widełki?

Obserwator

Dzisiaj (usunięte przez administratora) z Ukrainy na produkcji, jutro na stanowiskach kierowniczych, pojutrze dyrektor przyjaciel z Ukrainy. Do tego to zmierza.

Oto
@Obserwator

Miałeś prezesa Czecha, Francuza, dyrektorów Niemców to chyba akurat nie robi specjalnej różnicy. A kierownik ze wschodu też już chyba był na Sonowcu i jakoś nikt z tego powodu nie rozpaczał.

@Obserwator

A to pracownicy z Ukrainy inaczej wykonują swojej obowiązki? Tak swoją drogą jak firma zatrudnia nowe osoby to kto ma pierwszeństwo; Polak czy ktoś z Ukrainy? Te same stawki obowiązują za te same obowiązki?

Urszula

A to głównie dlaczego ludzie odchodzą? Właśnie ze względu na niskie wypłaty czy bardziej przez atmosferę? Poza tym mowa tu o karach... Za co je można dostać i na czym one polegają?

John
@Urszula

Wypłaty nieadekwatne do ilości pracy jaką się nakłada na ludzi. (usunięte przez administratora)Praca na zepsutych, coraz gorzej działających maszynach. W tej firmie nawet(usunięte przez administratora)nie potrafi przyjść i rozwiązać problemu wygaszacza ekranu na komputerach operatorów tak, żeby nie trzeba było 20 razy na dniówkę wpisywać do niego hasła. Brak odpowiednich procedur by rzeczy zamawiane w magazynie trafiały na linie. P(usunięte przez administratora)Przepracowanie pracowników ciągłymi brakami kadrowymi, ciągła presja wyniku, presja obecności w dniach wolnych od pracy i wynikające z odmowy upomnienia i zabieranie dodatków, (usunięte przez administratora) Coraz mniej polskojęzycznych pracowników, których szkolenie spada na pracowników, a nie na liderów, którzy jedyne co robią to dzwonią do operatorów i pytają czemu jeszcze nie ruszyli. (usunięte przez administratora)

@Urszula

Tu wszytko jest nie tak jak trzeba pieniądze, atmosfera, praca. Szczerze radzę omijać szerokim łukiem.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Polska. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy asystent ds. kontroli jakości
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy -Brygadzista (Delegacja) w budownictwie przemysłowym – remonty-
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Barilla kolorowy ptak

Dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze? Prezes pozwala zadawać pytania ale nie udziela odpowiedzi. Gdzie szukać klucza do tej zagadki?

Jakie są stawki dla nowych osób i czy są przyjęcia???

rudy
@Nowy

najpierw sprawdz czy sa jakies ogloszenia wgl a jak nie ma to moze ewentualnie trzeba wyslac maila z cv po prostu? ja tak kiedys zrobilem

Zbigniew
@rudy

I co? Wysłałeś w ciemno i udało ci się dostać prace? Szybko się odezwali mimo że nie było ogłoszeń?

rudy
@Zbigniew

ale jak tutaj na to patrza to nie wiem... z drugiej strony jak komus zalezy na zatrudnieniu to mysle ze nic nie straci wysylajac tak cv wiec warto probowac wszelkimi sposobami

sprite
@rudy

a to tak na każde stanowisko można? czy jakoś dopasują do mojego cv?

sprite
@rudy

bo to w sumie fajne rozwiązanie a nigdy o tym nie słyszałem ani o tym nie pomyślałem żeby tak o wysłać cv gdzieś

Jupek
@sprite

jak nie daja ogloszenia to znaczy ze albo nikogo nie szukaja albo maja inne metody zeby pozyskac pracownikow

Paulo
@Jupek

Tak za dużo ludzi i wstrzymane przyjęcia

Polip
@Paulo

są jakieś prognozy kiedy to ruszy?

maltik
@Paulo

to ogolnie jak jest z atmosfera? skoro nie ma nowych przyjec za bardzo to chyba bardziej zgrana ekipa musi byc

Ciastko
@maltik

zgrana ekipa albo nikt nie chce odchodzić więc dla mnie też to spoko brzmi.

cena
@Ciastko

widzę ze tutaj sporo kandydatów stąd zapytam czy dostaliście już od nich odpowiedź na cv? bo ja drugi tydzień czekam i nie wiem czy dawać sobie jeszcze czas?

cena
@Ciastko

ewentualnie jakby ktoś przebliżył w jaki sposób później ten cały proces przebiegał to byłbym wdziczny

@Nowy

Stawka na dzień dobry 24.11tak czytałem że od sierpnia związki załatwiły 2zł podwyżki

Hdd
@Pablo

Związki ? Chłopie to jest część podwyżki na 2024 rok dana wcześniej bo już nie było kim robić powoli bo tak płacili ... Te podwyżki powinny być na ten rok jako podwyżka inflacyjna a nie jako część podwyżki na 2024 rok więc to jest generalnie pic na wodę chwilowe zakrycie problemu na 4 miesiące od stycznia znowu będzie lipa taka jak była no chyba że od stycznia dadzą 4-5zł jeszcze to może będzie lepiej ale w to nie wierzę bo tu tradycja jest taka że coś Ci dadzą a z drugiej strony zabiorą tacy dobroczyńcy

Wwww

22,77 bruto minimapna dla nowych z posrednika

@Wwww

24.11 taka jest stawka na dzień dobry dla Polaków

Krzysiek

Czy to prawda są zwolnienia??

Czy w tym roku odbędzie się piknnik we wrześniu?Chorzow?ale co Legendia czy stadion? To rodzinny czy pracownicy piknik?

Pustor

mieliście ten piknik? :D

Piknik bedzie 3 września i jest dla wszystkich, ale chętnych nie jest zbyt wielu oprócz kierownictwa i pracowników biurowych...

klon

mógłbyś podrzucić info czemu? jak atmosfera w pracy ogółem?

mis
@klon

na atmosfere nie narzekalem, mozna bylo zawsze z kims pogadac

Ice
@mis

tutaj jakoś jest to podzielone na działy w pracy? to w całej firmie można powiedzieć że można się odnaleźć w kontaktach z ludźmi?

Ice
@mis

Jeszcze jeśli mogę to dopytam o to jak tutaj wygląda sprawa dodatków i benefitów :)

Tgb
@Ice

Tu nie ma żadnych dodatków ani benefitów , jest przeważnie ciaęrzką fizycznie praca za minimalną krajową i nic więcej.

Rekrutacja finanse

No niestety(usunięte przez administratora) Po rozmowie, gdzie kandydat również poświęca swój czas i przygotowuje się do rozmowy oraz musi to zaplanować, nie łaska wysłać nawet maila z podziękowaniem za rekrutację. Zero odpowiedzi zwrotnej po rozmowie.

Gawron

Czy dobrze wyczytałem że u Was okres próbny 6 miesięcy trwa?

Washy
@Gawron

Tak, najpierw na 6 miesięcy a potem masz już nieokreślony

Kolo
@Washy

od razu na nieokreslony? a czy w takim razie bardzo wymagający są na tym okresie próbnym? duża selekcja?

Buk
@Kolo

Mi ciężko było się przyzwyczaić na początku ale potem już nie miałem problemu, okres próbny był dla mnie po prostu żeby się wdrożyć

Buk
@Kolo

I tak, od razu nieokreślony potem dostałem

John

najpierw pracodawca informuje pracowników od kiedy jest postój i poprzedza to dniem wolnym do odbioru, a potem wystawia upomnienia pracownikom którzy nie przyszli... skończy się to w sądzie pracy!

Robol

Firma szuka jeszcze większych oszczędności i pretekstów żeby zwolnic pare osób. Będzie jak w covidzie, gdzie oszczędzili kasę przez 3-4 miesiące a braki kadrowe uzupełniali półtora roku hahaha. Może lepiej przyjrzeć się tym pożal sie Boże kierownikom, ich kompetencjom i temu co tak naprawdę robią. Na samej oszczędności z auta służbowego będzie tyle co 2-3 pracownikow produkcji. A te tech centra co to nic zrobil nie umią? Chodzą i się tylko kręcą, kasę biorą a powiedz takiemu żeby coś ulepszył to on nie do niczego nie nadaje. Przyjrzał im sie ktoś ile tu pięniędzy jest marnowane?Inżynierów tez pełno. Co robią jak ciagle na liniach zle?

monster

a to tutaj są jakieś pikniki pracownicze? organizuje to firma?

monster

są jakieś informacje gdzieś jak to wygląda i co to za event dokładnie?

Laborant 55

Na stronie zakladu i na pracuj.pl pojawiła się oferta kontrola jakosci szkla czy ktoś wie jakie tam warunki są i jak to finansowo wyglada

Dubaj

Na stronie firmy znalazłem ogłoszenie o pracę na operatora i trochę jestem pozytywnie zaskoczony. Ktoś może się wypowiedzieć jak to tam wygląda? Polecacie?

Dubaj
@Dubaj

I jak to tam wygląda z tym doświadczeniem, faktycznie nie jest wymagane? Dostanę pracę bez doświadczenia? Muszę mieć jakieś uprawnienia czy jak?

to prawda ze u was 4 brygadowka wszedzie robi czy są jakies stanowiska na zwykle zmiany?

robił ktoś może jako elektryk, może powiedziec coś wiecej o zakresie obowiazkow w pracy?

meksyk

a pierwsza umowe jaka sie tutaj dostaje, zlecenie czy o prace?

meksyk

i czy jest wtedy jakis okres probny?

Wąsacz
@meksyk

z tego co pamietam to ja miałem najpierw 6 miesięcy okresu próbnego a potem nieokreślony czyli uop

Wąsacz
@4

i raczej czwórka, fakt ale nie wiem jak jest teraz :P

bill
@Wąsacz

a jak jest ta brygadowka to wtedy w weekendy tez sie pracuje tak? bo to w ciagu sie pracuje jakos jak dobrze kojarze

bill
@Wąsacz

a dlugo czekales jesli chodzi o przyjecie cie tu czy dali w miare sprawnie znac ze cie przyjmuja? i myslisz ze odzywaja sie tez jak cie nie chca przyjac?

Storm
@bill

tak, od poniedziałku do niedzieli robisz

Storm
@bill

i tak dokladnie mowiac to od 6 do 14 od 14 do 22 i od 22 do 6

Denx
@Storm

to kiedy się odpoczywa jesli moge spytac bo poki co wyglada na to ze robi sie tu naokraglo???

Denx
@Storm

a zmianami sie u was da zamieniac czy na tej czterobrygadowce tak to nie dziala?

Mycha44

Ostatnio pojawiło się ogłoszenie do kontroli jaskisc pytanie jaka stawka na tym stanowisku jestem osobą z 10 letnim doświadczeniem pracy w laboratorium

@Mycha44

Nie ma takiej oferty pracy.

Bobex
@Mycha44

ale jaki kontroler? jakości szkła, może inżynier jakości? musisz sprecyzować jak dokladnie sie stanowisko nazywa

Agh

Płaca po najniższej linii oporu dziwię się że ludzie zgadzają się pracować w obecnych czasach za takie pieniądze uważam że za to podejście firmy ludzie powinni rzucić papierami roboty jest mnóstwo lepiej płatnej w okolicy

Fjj

A Ja mam takie pytanie dlaczego zaczęło się ściąganie nowych pracowników z zewnątrz i są proponowane takie stawki jak ma pracownik po 15 latach stażu ze statusem eksperta ?? Czy to jest w porządku wobec doświadczonych i zasłużonych pracowników tej firmy ? Mam nadzieję że ludzie przejza na oczy jak są .... i zaczną się zwalniać tutaj w ostatnim czasie pierwszeństwo mają również ludzie ze wschodu co widać doskonale po nowych nabytkach polityka firmy prowadzi do wewnętrznego samozniszczenia takie jest moje zdanie .

Ritit
@Fjj

Bo są wakaty i nie ma kto robić? Co do stawek to chyba tylko pośrednicy na umowę zlecenie dają wyższe, Jak ktoś chce robić na umowę zlecenie to zawsze moze zamienić Saint Gobain na jakiegoś pośrednika bez urlopu, L4 itd.

Fjj
@Ritit

Nie ważne a kto pośrednikowi płaci zakład chyba logiczne że nie dokłada pośrednik do tego interesu to pokazuje jakie zakład ma podejście do swoich pracowników to na ich zlecenie pośrednik szuka ludzi że stawkami jakimi mają ludzie po 15 latach pracy przy ekspercie przy pozwoleniu na to kochanych związków zawodowych .

afas

Gdzie są podwyzki od lipca? Najnizsza krajowa zbliza sie w zawrotnym tempie niemalze siegamy juz dna pod wzgledem zarobkowym .(usunięte przez administratora)

Ryszard

Coś tam daje. Chociaż nowi kandydaci do pracy będą widzieć że nie ma podwyżek. A tak serio to w lipcu miało być więcej kasy? To było obiecane czy tylko ludzie na to liczyli? Ktoś w ogóle wnioskował o podwyżki?

Szym

mozna tutaj nadgodziny dorabiać? i ile platne standardowa stawka?

Oooo to super, a powiesz jak często występują nadgodziny i czy jakieś premie pracownikom dają ? :) Nie bardzo mogę znaleźć info o zarobkach na tym wątku :P

benek
@Karolina

obstawiam w takim razie ze ktos napisal ze nadgodziny sa mozliwe a potem komentarz usunal/usuneli mu wiec jeszcze podbije. to mozna robic tu te nadgodizny czy nie? i jak mozna to normalnie za to placa czy oddaja wolne dni?

benek
@Szym

a przy okazji to ile tu jest zmian? bo jedni mowia ze 3, widizalem tez ze 2 to jak w koncu jest z tym. i weekendy nromalnie tez sie pracuje?

@benek

Nadgodziny płatne. Możesz robić ile chcesz. Potrzeba jest zawsze. Praca w systemie czterozmianowka

Oszczep
@Pablo

czyli jak brakuje mi kasy to moge sie zglosic na dodatkową pracę?? brzmi spoko. A ile wtedy maksymalnie mogę wyrobić, wiesz coś może o tym?

Oszczep
@Pablo

czterozmianówka czyli są cztery zmiany ? to jakie to są godziny wogole??

@Oszczep

Zgłaszasz że chcesz robić i nie ma sprawy. Możesz co dziennie robić nadgodziny. Po 4 godziny zostaniesz a w swoim wolnym 8 godzin. Praca 4 dni ranka 2 dni wolne 4 nocki 1 wolne 4 popołudnie 1wolny. I tak w kółko

@Pablo

Jeszcze warto wspomnieć dlaczego te nadgodziny są a są dlatego że bardzo brakuje ludzi i nie ma komu obsadzać linii a dlaczego bardzo brakuje ludzi bo firma już ma wypracowaną renomę i ludzie wiedzą żeby omijać to miejsce.

brygadowiec
@Oszczep

masz czterobrygadówke, czyli trzy grupy robią na trzy zmiany czwarta odpoczywa

brygadowiec
@Jacek

dramatyzujesz, kto choc troche liznąl tej branży i roboty to wie że w wiekszosci miejsc jest tak samo, a nawet gorzej. a jak ktoś chce dorobić to nadgodziny akurat fajną są alternatywą ja nie narzekam

@brygadowiec

Nie nie jest tak samo jest choć trochę lepiej. Jako były pracownik osobiście uważam że to jedna z najgorszyszych opcji i chyba nigdzie nie widziałem takiego przemiału osób ale to tylko moje opinia pozdrawiam.

Traktor
@benek

Nadgodziny do woli. Jak zostajesz po zmianie rannej płacą dodatek 50% twojej stawki, po zmianie popołudniowej bądź, przed zmianą nocna 100%, w dni wolne od pracy 100% w niedziele i święta 200%

Gyrdał
@Traktor

No to przynajmniej fajna dodatkowa kasa jak juz trzeva w robocie zostawac, czy to dla chetnych tylko nadgodziny?

@Gyrdał

Nadgodziny nie są zawsze, są terz przestoje wtedy nie ma dwogule nadgodzin albo są dla wybranych ludzi... A przestoje w tej branży będą tylko coraz częstrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Polska - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 316.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 164, z czego 9 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 118 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Polska