Opinie o BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. w Września

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. w Września

Kropka

Praca na trzy zmiany za najniższą krajową, brak należytej komunikacji, układy między liderami , a osobami lubiącymi się przymilać - system nadgodzin i urlopów. Jednym z haseł jest szacunek, którego oczekuje się tylko w stronę biura...

@Kropka

A można dogadać się na jedną lub maksymalnie dwie zmiany? Czy nie ma szans na negocjacje w tym temacie? O co chodzi z tymi urlopami, ciężko wziąć sobie tu wolne dni? Na czym polega układ z liderami, co trzeba robić żeby należeć do tej "lepszej" grupy?

Witam. Jak wygląda praca na stanowisku elektromechanika i na jakie wynagrodzenie średnio można liczyć ?

Urszula

Czemu mało realne są awanse? A kto ma szanse na taki? Na co wtedy patrzą, na doświadczenie czy zaangażowanie raczej? W ogóle czy jakieś szkolenia robią żeby można było iść na wyższe stanowiska?

Rozglądam się właśnie za jakąś praca, interesowało by mnie stanowisko Operatora linii montażowej, widziałem, że firma kiedyś rekrutowała na to stanowisko. Co do kasy, czytałem, że jest podstawa plus miesięczne premie. Miesięcznie aktualnie ile zarabiają tacy operatorzy? Jak z rozwojem w firmie, zdarzają się awanse?

@Jacek

4000 zł netto podstawy będzie? Czytałem też o premiach miesięcznych. Więc się zastanawiam, ile one wynoszą?

Bandzior Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Kaske w końcu zwolnili za jej machlojki? Robiłem kolejkę boczny wszystko a i tak zwolnili , szkoda czasu na ta firmę i psuć sobie nerwy za te ochłapy. Teraz mam 5500 jako operator wózka a se róbta sami

Łukasz

Czy potrzeba do pracy w firmie. Posiadam doświadczenie w branży automotive

Puszek
@Łukasz

Daj sobie spokuj z tą pseudo poważną firmą, szkoda czasu i nerwów za tak śmieszne pieniądze, a ful wymagań od pracownika, 4300 brutto po podwyżce

xxx Nowy wpis
@Puszek

Czyli w zasadzie było wyrównanie do nowej minimalnej? Tak się zastanawiam nad pracą w firmie jako automatyk, a w ofercie też pisali o premiach. Niżej czytam, że w ub. roku wynosiły one 10%, ale skoro były podwyżki podstawy to może premie też wzrosły w tym roku?

Pytanie1 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Dzień dobry, czy firma szuka pracowników biurowych? Czy są jakieś szanse na dostanie się do firmy?

Kropka

@Kropka

Firma BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Elektromechanik. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Czy jest możliwość pracy w BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. na część etatu?

Wspomniano tu coś o podwyżkach na początku roku, dowiem się może w takim razie jak wygląda płaca dla operatora linii montażowej? No i jak rotacja wygląda na ten moment? Bo po komentarzach widzę, że i w październiku kogoś szukali. Dużo osób przychodzi i odchodzi? Na portalu zaznaczyli, że uprawnienia UDT są mile widziane. Czy mógłbym liczyć na dofinansowanie szkolenia po zatrudnieniu?

Obserwator

Atmosfera robi się coraz gorsza ale no co tu się dziwić skoro wprowadzane są "genialne" zmiany typu podwyżki według szeregowania ludzi na operatorów młodszych, starszych i niewiadomo co jeszcze.Pomysł ten był już w jednej pobliskiej firmie i z tego co wiemy przesiew ludzi od paru lat jest tam na porządku dziennym także jeśli o to chodziło żeby odświeżyć mocno kadrę pracowniczą to brawo.Już jeden na drugiego patrzy krzywo i gada za plecami a jeszcze nie było aneksów także pięknie.Taka hierarchia nigdy nie działa na dobre jeśli chodzi o relacje współpracowników.Podwyżki były przyznawane według stażu pracy i frekwencji (kto ile chorował itd) więc dlaczego teraz ma być inaczej? No i kwestia urlopów który mamy sobie cały rozplanować na początku roku, no po prostu mistrzostwo świata:) Nic tylko stanąć i klaskać. Zalewski się chowa:)

@Obserwator

Na jakich zasadach odbywało się to dziele pracowników na te grupy młodszy operator, starszy itd.?? Był jakiś ramy, że jak pracował się max. 3 lata to jest młodszy, a jak więcej niż 3 lata to starszy itd.?? I jak jest ten nowy system to młodszy operator, jaką dostał podwyżkę?

Kakowe oko
@Obserwator

Nie zgodzę się tylko z jednym. Do tej pory podwyżki zależały tylko od tego kto jak rowalizał. Już potwierdzili!! do kwietnia żadnych podwyżek nie będzie chyba że ktoś zarabia mniej niż najniższa. W Biedronce lepiej płacą wstyd !!!

@Kakowe oko

Ale od maja już coś będzie większego czy to jest temat niepewny? Powiedzieli, dlaczego teraz nie dadzą ludziom lepszej pensji? Tak w ogóle to jakie kwoty firma bierze pod uwagę, jeśli chodzi o lepsze zarobki?

A

Kiedy te podwyżki w końcu? (nie mówię o podwyżkach pracy)

Firma jak większość "produkcji automotive" we Wrześni i okolicach. Trochę ponad 'najniższą krajową' i nic poza tym. 10% premii od podstawy czyli goła wypłata na start to jakieś 3500 +/-. A w zamian masz zapieprzać na 3 zmiany jak robocik i codziennie kręcić po 150szt na zmianę. I nie raz bieganie po kilku stanowiskach bo tutaj nigdy nie ma ludzi bo wystarczy że wypadnie 2-3 i zaraz się wszystko sypie bo kierownictwo woli żebyśmy robili w okrojonym składzie albo przychodzą i sami zapychają braki kadrowe. (usunięte przez administratora). Póki idzie wszystko jest cacy według nich. Jeszcze osobny temat to ciągłe popsute maszyny na których trzeba pracować. Dział UR nie robi nic a ludzie na produkcji muszą się męczyć ale tak jest tutaj od lat. Góra nic nie widzi albo udaje, że wszystko jest w porządku. Co do socjali na święta i wakacje to patrząc na firmy z "okolicy" szału nie ma. Podwyżki były ale porównując z dzisiejszą inflacją i tym ile co kosztuje to tych podwyżek MY pracownicy nie odczuliśmy w ogóle. W dwóch słowach? NIE POLECAM.

Jacek K

W utrzymaniu ruchu też nie ma ludzi... Poza tym chce przypomnieć, że Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. A tu....

Wera
@Jacek K

No właśnie jeśli o utrzymanie ruchu chodzi to widzę, że na elektromechanika macie powystawiane oferty. mój chłopak ma doświadczenie z innego miejsca pracy, chciałam spojrzeć jak tu u was jest. podkreślasz prawo do jednakowego wynagrodzenia… mimo wszystko na jakich zasadach mógłby śmiało zarobić więcej?

DP
@Jacek K

W UR jest wystarczająco ludzi, macie dosyć czasu na bajere na linii więc o czym mamy dyskutować?

Jacek
@Wera

Na warsztacie można liczyć na bardzo dobre zarobki.

@Jacek

Cześć a elektromechanik to ma tam jakieś normy do wyrobienia też? Bo tu o innym stanowisku pisaliście jak to wygląda. Ja w sumie wcześniej w dużej firmie nie robiłem nigdy to nie wiem. Nic aktualnego nie ma żeby przeczytać, jakieś ogłoszenie sprzed 6 miesięcy.

Lolek

W mejtenesie można liczyć na bardzo dobre zarobki. Ja miałem 16200 PLN brutrro

Bolek
@Lolek

Miałeś najwięcej bo coś chociaż robiłeś. Zarobki adekwatne do wykonywanej pracy. Tak to się nazywa

Witam. Czy wie ktoś jak mogę wysłać CV do firmy bo szukam i nie mogę znaleść. Pozdrawiam

Czy w BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Zadumany Jędrzej

Hej ludziska o co wom właściwie chodzi, że i robić nie chceta. Kierownik za wos robotę odwala, łeb w łeb, ramie w ramie i w pocie czoła nie rzadko z womi na hali zasuwa, a i sama szefowa jak trza to rękowy zakasa. Taki mata o to i przykład z góry. Tak jak wom obiecali samych specyjalistów, jako nowy narybek do roboty przyjmują, na nic się nie oglundają, a że manualnie lekko nie nawykli, a w kompetencje ubodzy to i nic to, ważne ze ładni i oko jest na czym zawiesić. Bhp chcieliśta mieć na poziomie to macie. Raz jest bhp raz nie ma bhp, jak te stopy procentowe, co to raz do góry idą, a raz w dół. Czepiać się i o co ni ma. Benefity dostajeta, no jak nie, jak tak, a i podwyżka się trafiła co by inflacje dogonić miała, choć ta zapierdziela takim sprintem, że i podwyżką taką to ni diabła nie dogonisz. No to o co wom właściwie chodzi...

@Zadumany Jędrzej

Na prawdę ludziom nie chce się tu robić? Ciekawe czemu, jeśli to prawda? I co to teraz za kasa po podwyżce czeka na nowego pracownika?

Maniek
@Kandydat

3750 brutto + praca na linii montażowej

@Maniek

Pracujesz w utrzymaniu ruchu w Benteler?

@Maniek

A jak wygląda ta praca na linii montażowej, ile za to płacą miesięcznie? 3750 to ma się na start czy to pensja kilkuletnich pracowników? Jak tutaj jest w podwyżkami, są co jakiś czas?

dzielnicowy
@Katarzyna

3 tys netto plus 2-3 stówy premi i robota na 3 zmiany (jak byłem na rozmowie i pytał mi sie o oczekiwania finansowe- to odpowiedziałem mu że koło 3 tys - a on na to "ale netto -tak?" - pewnie myślał że brutto XD :P)

Iza
@dzielnicowy

Mówili chociaż coś o ewentualnych podwyżkach po okresie próbnym albo coś takiego? Ciekawa jestem w jakich godzinach te zmiany, wiesz coś może na ten temat?

@Iza

trzy zmiany 6-14, 14-22, 22-6 o podwyżkach nic - typowo

Halina
@3

A w weekendy też się pracuje? Jeśli możesz napisać to na jakiej umowie zatrudniają? Jest tutaj opcja umowy o pracę? Szukam czegoś na stałe ale fajnie byłoby jakby dawali umowę o pracę

Gucio
@Halina

Umowa o pracę ,czasem jest sobota pracująca.

Halina
@Gucio

Te soboty to są jakoś dodatkowo płatne? Można nadgodziny tak sobie dorobić? Dopłacają coś za to? Czy odbiera się wolne? Chciałabym też zapytać czy dają możliwość awansów? Ciężko jest zdobyć lepsze stanowisko?

Urszula

Czopek

Warto zauważyć, że kolejna podwyżka płacy minimalnej czeka nas już 1 lipca 2023 roku. Wówczas kwota wynagrodzenia minimalnego zostanie podniesiona do 3600 zł. Oznacza to wzrost o 590 zł i 19,6 proc. w stosunku do minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w roku ubiegłym. Od 1 lipca 2023 roku wzrośnie także minimalna stawka godzinowa. Ma ona wynosić 23,50 zł brutto.

Crazy Ivan

Zawsze wiedziałem że wózkowi mają poczucie humoru, koleś w sobotę kończy o 0:00 10 godzinną pracę po czym o 6:00 jest w pracy z powrotem. Liderom wolno więcej czy może chłopaki są zmuszani do tego ? jeśli tak to trzeba interweniować bo facet zemdleje po raz drugi ...

Alan
@Crazy Ivan

Nadgodziny w tej firmie są normą, tak samo zresztą, jak notoryczne jest wymuszanie urlopów, kładzenie uż albo L4 wciąż przez te same osoby. Wnioski urlopowe na "ostatnią chwilę", a jak nie to L4 nie pozostawiają kierownikowi wyboru więc się na wszystko zgadza. Problem polega na tym, że takich weekendowych ściemniaczy i nierobów nie ma kto zastąpić, dlatego do nadgodzin są przymuszani pozostali pracownicy, nierzadko wciąż te same osoby. Jedni idą z własnej woli, bo gonią za kasą i uciekają od własnych domów i rodzin, drudzy mniej chętnie, bo nie mają wyboru. Ewidentnie brakuje ludzi do pracy, konstruktywnego zarządzania załogą oraz logistyki i wyobraźni (o wypadki z przemęczenia nie trudno), a pracodawca wychodzi z założenia, że ma prawo zmusić pracownika do nadgodzin ale zapomina o jednym, że i owszem zakład pracy może w razie "wyższej potrzeby" kazać pracownikowi przyjść lub zostać na nadgodzinach, tyle że takie sytuacje powinny mieć miejsce wyjątkowo, a nie notorycznie, bo to wg inspekcji pracy jest poważnym naruszeniem. Zbliżają się ciepłe weekendy, sezon urlopowy, zatem powodzenia dla kadry kierowniczej w łataniu dziur w zespołach, a tym cwaniaczkom, którzy kombinują wciąż kosztem innych powiem tylko tyle, żeby potem nie stali jako pierwsi w kolejkach po premie i podwyżki, bo to ani moralne, ani zwyczajnie koleżeńskie nie jest.

Katarzyna

Możecie powiedzieć jak często zdarzają się przestoje w firmie i co wtedy dzieje się z pracownikami? Czy mają płacone normalnie? Bo widzę że były wpisy o postojach. Przy okazji może ktoś powie, kiedy mieliście ostatni raz podwyżkę, bo często też tu pada pytanie ' kiedy podwyżki'?

Bolek
@Katarzyna

raz do roku kilka procent podwyżki ,bez są szału.ostarnio pojedyncze dni Postoju to albo idziesz do pracy sprzątać itp lub bierzesz urlop ,ostatnio tak było .

@Bolek

Widziałam, że jak kiedyś szukali wydawcy materiałów to oferta była skierowana do osób do 30-stki. Ogólnie w firmie preferują młodych pracowników? Czy raczej ten wymóg był spowodowany jakimiś dofinansowaniami z urzędu pracy?

Jolka

Czy na produkcji zatrudniane są również kobiety? Jeśli tak, to na jakie wynagrodzenie można liczyć na początek? Jak wygląda praca?

Iza

Przyszłam się tu zorientowac jak wyglądają zarobki na stanowisku Operator linii montażowej. Widziałam że rok temu kogoś szukali i zastanawiam się czy w tym będą jakieś przyjęcia. Poza tym premie miesięczne nadal tu są?

Carrefour

Co z świątecznym?

@Carrefour

Wszyscy czekają...dla załogi chyba nie zabraknie pieniędzy, obiecanych zresztą. Chodzą pogłoski, że po imprezie niewiele zostało ale imprezę można było zrobić nieco tańszą i nie w najdroższym hotelu. Pracownicy liczą na te pieniądze, na święta, dla rodzin. Obyśmy się znów nie zawiedli...

Dzielnicowy
@Adam

No to żebyśmy się nie zdziwili bo skoro już poszła informacja, że chcą jakieś pieniądze zostawić na ewentualne postoje w przyszłym roku dla pracowników to się domyślamy się co się za tym może kryć. W pierwszej kolejności socjalne które jest NASZE powinno być dzielone na wakacyjne i świąteczne a nie jakieś imprezy firmowe.. Inna rzecz, że nikt raczej nie wierzy w to że jedna wigilia firmowa wyniosła tyle, że brakuje na świąteczne. Ktoś kto jest odpowiedzialny za budżet na cały rok powinien się teraz gęsto tłumaczyć. I dlaczego pracownicy nie mają do tego wglądu skoro to wszystko idzie z ich pieniędzy? Jeśli nie będzie przelewu jak w zeszłym roku to mogą się liczyć z tym, że po nowym roku znów kilka osób przyniesie wypowiedzenie. I znowu będą braki w ludziach na każdej zmianie i łapanie się brzytwy żeby tylko to jakoś szło..

Dzielnicowy
@Adam

I co jednak znowu zawód..

@Dzielnicowy

Pieniądze rozwalane na prawo i lewo. Sponsorowane śniadanko-obiadki, które po każdym śniadaniu raz ugryzione lądują w koszach na stołówce, bo nie dobre, a skoro kupują, to można wyrąbać do kubła. Wystarczy zajrzeć, jak się szanuje jedzenie. Pracownicy z Ukrainy widocznie też już się przejedli. Tylko, że ktoś też za to płaci. Może już dosyć pseudo pomocy i sponsoringu, to będzie na coś innego.

Iwona
@Adam

Znów? To jak było w zeszłym roku,nie dostaliście nic na święta? A w tym, doczekaliscie się w końcu ?

Słonina
@Adam

Ukraińcy powiedzieli, że nie będą tu robić !!! Za to ....

Zostaw merytoryczną opinię o BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. - Września

• Jak się pracuje w BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 90 ocen.

BENTELER AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o.