Opinie o Xeos w Środa Śląska

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Xeos. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Xeos o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xeos w Środa Śląska

Gryf prosty

Wiadomo cos o przyszlosci tej firmy?

Redaktor
@Gryf prosty

A co gazet nie czytasz, nawet w tv mówili że zamykają

TomekButton

To od dzis wszyscy jestesmy bylymi pracownikami. Ale na pocieszenie, mozemy kroczyc z podniesionymi glowami, poniewaz stworzylismy cos wielkiego i niepowtarzalnego.

Twójstary
@TomekButton

To prawda- to było niezwykłe i niepowtarzalne- palenie kasy. Zamawianie toolingów które nigdy nie zostaną użyte. Inwestycje w sprzęty który nigdy sie nie zwróci. Suwnice które wymagają cotygodniowego przeglądu. Wszędzie pełno marketingowego i PRowego bullshitu. Upośledzone wprowadzanie lean w zupełnie nowym zakładzie dopiero po roku od jego otwarcia, gdy wpierw wszystko było po prostu "wrzucone" do środka bez zastanowienia. Przekomplikowanie każdej jednej czynności jaka się odbywała w firmie. Książke można napisać "jak nie otwierać firmy". Totalne nieprzygotowanie na recesje, która nastąpiłaby prędzej czy później, nawet bez pandemii.

SamotnyPiekarz
@Twójstary

Trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury. Działanie na szkodę spółki jest karalne.

Twójstary

Ci co mieli porobili sobie "bump" w karierze- CEO / Head of Department w cv fajnie wygląda (co z tego że przez 6 miesięcy), kapitał przepalony, pora zwijać zabawki :D :D :D "Zróbmy wszystko po jak najwyższych kosztach w szczycie koniunktury, potem jakoś to będzie" Trzymajcie sie wszyscy!

Roblange

Największy fart życia. Dwa lata płacili mi za szkolenie sie. Po pół roku praktyki za granicą, z ekstra przywiezionej kasy starczyło na wkład własny na mieszkanie. Na koniec jeszcze odprawa z racji grupowego zwolnienia. Teraz wszyscy robią duże oczy jak słyszą "silniki odrzutowe" a tymczasem tak naprawde nie przepracowałem ani jednego dnia.

@Roblange

Dlatego firma jest w miejscu w którym jest. Człowiek który nie rozumie, ze te 2 lata szkoleń powinien traktować jako prace i kształcić się, zawsze będzie tylko pionkiem. Szkoda, ze aż tylu laserów zatrudniono, i nie potrafiono egzekwować czegoś za co ludzie otrzymywali kasę. Wiwat rekrutacja i program szkoleniowy.

@Hipopotam

Słonko kochane. Szkolący się naprawde mocno się do tego szkolenia przykładają. Wręcz się wyrywali żeby pracować, tylko nie było na czym. I przez to też nie mogli zdobyć autoryzacji (= dotykać "prawdziwego silnika" a nie training). Zaparz sobie meliski i nie pisz o żadnych laserach, bo każdy z którym pracowałem miał ambicje i chęć żeby jak najlepiej pracować, dokształcać się i zwiększać kwalifikacje, zwyczajnie nie było nam to dane.

@Roblange

Ok, Rob. Juz lece po meliske. Skordynuj swoje zeznania bo pierw piszesz o polrocznym szkoleniu za granica- czyli praca na prawdziwym silniku. A potem, ze nie miales takiej okazji, hmmm.

@Hipopotam

Fakt, zaszła lekka niespójność przez skrót myślowy- chodziło mi o to że niedoczekaliśmy się pełnoprawnego Engine Mechanic, nie wykonawaliśmy jako takiej pracy, tylko wieczne szkolenie. I tak cud że nas tyle trzymali, super wspominam ;)

Zenon
@Roblange

Roblange i inni byli już pracownicy. Jakie mieliście warunki zwolnień grupowych? Jeśli możesz terminami gdyż nigdzie tego nie mogę znaleźć. Czy była tylko jedna fala zwolnień (65osób), czy kilka i po ile osób. Zwalniali od tzw. końca czy z różnych naborów i jeśli masz wiedzę to nabór osób/ zwolniono osób/w której fali zwolnień. Kiedy otrzymaliście wypowiedzenie i w jakiej formie, wypowiedzenie miesięczne czy 3miesięczne i odprawa, Jaką krotnością pensji była odprawa. Jaki był stosunek zwolnionych tzn. biuro/hala. Z góry bardzo dziękuję za info.

@Zenon

Nie możemy przekazać tych informacji.

Zenon
@Roblange

Roblange. A możesz tylko podać od kiedy te 65 osób nie jest już pracownikami, i czy była jeszcze druga fala zwolnień?

Jhonny q
@Zenon

Firmę mrożą i wszystkim dziękują.

Firma Xeos w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Aircraft Engine Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Leszno

Jaki jest wkład kierownictwa Xeos w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Maciuś

A jaki jest wkład pracowników w budowanie dobrej atmosfery ? Wśród ludzi nie ma dobrej atmosfery jest zawiść bo kolega więcej umie więcej ma i lepiej sobie radzi, nie ma Teamu jest grupa przypadkowych ludzi.

Zyczliwy

Żadna...dyrekcja dba żeby jak najtaniej obsłużyć produkt...dlatego postawiła fabrykę w Polsce z Polskimi stawkami w specjalnej strefie ekonomicznej

@Zyczliwy

Tak dyrekcja postawiła fabrykę ;) jakby oni o tym decydowali, a nie udziałowcy. Każda firma istnieje po to żeby zarabiać. A stawki jak na PL są konkurencyjne.

Roksa

Dziś zostało ogłoszone rozpoczęcie procesu zwolnień grupowych, który obejmie 65 z 300 pracowników. Zbliżało sie to od dawna- sytuacja w lotnictwie jest krytyczna. Natomiast gdy tylko branża za pare lat wróci do normy, polecam tą firmę każdemu, dbają o pracownika.

Foka
@Roksa

Ja nie polecam tej firmy. Dbanie o pracownika? Nie zartuj. Gdyby nie lojalki to wiekszosc pracownikow dawno by stad uciekla. Planowanie pracy na poziomie przedszkola. Mnostwo ludzi, ktorzy nawet w czasch prosperity nie robili nic, a od inncyh wymaga sie pracy w nadgodzinach, 2-gich zmianach i weekendy. Work, life balance :) Podwyzki, zapomnij. Nie jasne awanse. Rozwoj dla pracownikow spoza produkcji (nie mechanicy)- zaden. Firma, ktora regulaminy i stawki zaszeregowania publikowala pare lat po powstaniu. Balagan, balagan, balagan.

zyrafa
@Roksa

Bardzo dobrze, że ich zwalniają. Ile można słuchać marudzenia i narzekań jak to źle tym mechanikom. Dostają kupę hajsu za przykręcanie i odkręcanie śrubek i jeszcze placzą.

Hippopotamus
@zyrafa

@zyrafa, Chyba trochę uprościłeś opis pracy mechanika. Rozbiórka i naprawa silnika, to jednak sporo więcej niż odkręcanie śrubek. A niektóre toole i procedury są naprawdę skomplikowane. Tak, jest sporo ludzi którzy marudzą i nie powinni pracować w lotnictwie. Ale takich ludzi znajdziesz w każdym dziale, czy firmie w tym biznesie.

@zyrafa

Pani z biura ? Co tu się dziwić, jak umie jedynie włączyć kompa a zarabia 3x tyle co mechanik że nie szanuje ich pracy... Miło...szczególnie że firma zarabia na pracy mechaników

@Zyczliwy

Radze przeczytac sobie stawki zaszeregowania, ktore sa w firmie oficjalnie podane, zanim zaczniesz pisac bzdury. Pani w biurze nie zarabia 3 razy tyle co mechanik. Smiem twierdzic, ze moze nawet zarobic mniej. W MRO i kazdej innej frimie, potrzebujesz ludzi na roznych stanowiskach, wykonujacych inne zadania. Bez Pani w biurze, czy innych funkcji niz mechanik, nie mialbys pracy. Tak samo Pani w biurze, nie mialaby pracy bez Twojej pracy. Bez sesnu jest licytacjia, kto jest wazniejszy. Bo jedno bez drugiego nie bedzie dzialac.

Maria
@Hipopotam

Super, że tak aktywnie bierzecie udział w dyskusji. Nie ukrywam, iż bardzo liczę na pomoc z Waszej strony, ponieważ pilnie potrzebne są mi informacji na temat warunków pracy w Xeos. Szczególnie interesuje mnie forma umowy, jaką tam oferują. Jest to od razu umowa o pracę?

@Maria

Już od roku nie ma aktywnych rekrutacji. Są jedynie zwolnienia lub ludzie sami odchodzą. Kiedyś były 3 miesiące na czas pierwszej umowy, potem bezterminowo.

Co jaki okres czasu w Xeos można ubiegać się o podwyżkę?

ubiegac sie mozesz caly czas :-P

HEJKA

Ubiegać się można codziennie.

Zyczliwy

Oo to nic się nie zmieniło :D Na 3 miesięcznej powiedzieli że przy kolejnej podwyżki nie będzie... A potem że firma musi co najmniej pełny rok obrachunkowy pracować z pełną wydajnością..żeby można było policzyć na ile podwyżek można sobie pozwolić... Resztę można wymyślić samodzielnie. Spodziewana pierwsza podwyżka termin fachowy 'NIGDY'

Bartek

O fajnie, że jest taka strona gdzie można wyrazić swoją opinię. A więc do dzieła. Jeśli chodzi o samą rekrutację to w zasadzie nic nowego, test językowy potem coś w rodzaju pracy z tekstem źródłowym czyli wyciąganie informacji z podanej instrukcji pracy. Następnym etapem jest test manualny gdzie ocenia się nie tyle efekt twojej pracy co umiejętność posługiwania się narzędziami, znajomość rysunku technicznego i pracy zespołowej. Później przechodzi się do indywidualnych rozmów z HR. No i do ostatniego uścisku dłoni wszystko było pięknie jak z obrazka. Pani z HR zapewniała z szerokim uśmiechem, że da znać jak najszybciej a na pewno przed upływem dwóch tygodni. I od tamtej pory cisza czas płynął a informacji zwrotnej brak. Myślę sobie nie no poczekam te czternaście dni w końcu taka "firma" chyba wie jak się załatwia sprawy rekrutacyjne od a do z. To już panie z agencji, która mnie poleciła się dopytują jak poszło a tu cisza. Podobnie jak ktoś wspominał chciałem zadzwonić do HR ale już telefonu nikt nie odbierał. Zrobiłem trochę hałasu i oto co otrzymałem w zamian. "Otrzymałam taki feedback - wypadł Pan bardzo dobrze, ale wykazuje Pan ogromne zdolności liderskie i firma Xeos ma obawy, że w roli członka zespołu, może Pan się nie odnaleźć. Jest Pan nastawiony bardziej na wykorzystanie zdobytych wcześniej umiejętności niż na podstawową naukę – a na tym głównie będzie polegała praca mechaników silników przez najbliższy ponad rok" Naprawdę? Przecież doświadczenie w mechanice było jednym z kryteriów w ogłoszeniu a to mnie zdyskwalifikowalo? Nie uważam, też by po krótkiej rozmowie mogliby państwo poznać aż tak wnikliwie cechy mojego charakteru. Domyśle, się że chodzi o pieniądze zaproponowałem 8tys brutto czy to dużo? Rozmawiając z kandydatami z okolic, gdzie ich koledzy już pracują w xeos dowiedziałem się, że stawki są rozpięte od 3 do 5 tys. Domyślam się już co było powodem mojej dyskwalifikacji. Ciekawe. Czyli jest tak jak ktoś już tu napisał, szukają taniej siły roboczej, dlatego zlokalizowano cały biznes w Polsce. Przecież skoro silniki maja trafiać najpierw do Holandii a następnie droga lądowa do środy to chyba transport takiego silnika nie jest tani. Biorąc jednak pod uwagę że średnia płacą w xeos to jakieś 1500 brutto i tak się opłaci bo w Niemczech czy Holandii musieli by zapłacić minimum trzy razy tyle.

@Bartek

Tu mam na myśli stawkę w erło. "Biorąc jednak pod uwagę że średnia płacą w xeos to jakieś 1500 brutto i tak się opłaci bo w Niemczech czy Holandii musieli by zapłacić minimum trzy razy tyle."

jeszcze raz Bartek
@Bartek

patrząc na ostatnie wpisy o szykujacych się zwolnieniach z perspektywy czasu to miałem farta, że nie dostałem tej pracy XD minęły już OK trzy lata, podczas gdy wy kłócicie się o nadgodziny i inne pierdoły ja pracując 38h tygodniowo wychodzę na poziomie 52k € rocznie.

LVL C

Firma jest w trakcie restrukturyzacji i pozbywa się pracowników produkcyjnych, pracownicy biurowi odchodzą sami na potęgę. Pojawiają się informacje, że firma zbliża się do całkowitego zamknięcia.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Foka

Doprecyzuj pytanie i Poczytaj starsze wpisy. Stawki tam wspominane są prawdziwe. Trochę zależy ile masz doświadczenia i na jakie stanowisko aplikujesz. Nie pisząc jakie stanowisko cię interesuje, ciężko się odnieść do pytania. Tak czy siak, teraz nie zatrudniają. Wręcz trend jest przeciwny

Były pracownik Xeos

Bajki piszecie o stawkach i warunkach. Widzę, że są tu tylko opinie ludzi którzy się nie dostali.

xeospytanie
@Były pracownik Xeos

czy mozesz sie na ten temat wypowiedziec?

@xeospytanie

Co chcesz widzieć? Bo dużo bzdur tu czytam i nie chce mi się litanii pisać na wszystko.

ile
@Były pracownik Xeos

ile sie tam zarabia i dlaczego juz tam nie pracujesz

@ile

Ogólnie stawki były różne, zależy na ile się wyceniłeś i zaprezentowałeś na rozmowie. W mojej grupie było kilka osób bez żadnego wykształcenia to zarabiali ok 4-5 brutto, ale byli od razu po szkołach, pierwsza praca. Większość miała od 6 do 8 brutto. Ja należałem do tej drugiej grupy ponieważ miałem już wcześniej 3 lata doświadczenia (nie na silnikach ale "techniczne") . W zasadzie w robocie nic nie robiliśmy. Pierwsze dwa lata to trochę siedzenia w ławkach na kursach i trochę praktyk na silniku. Ogólnie nuda. Więcej przerw na śniadanie, obiad, kawa/herbata niż pracy. Fajne wyjazdy w sumie 7 miesięcy z dietą wychodziła ładna kasa ponad 10-11k na łąpe. Zapewniają przeloty, zakwaterowanie. samochody i paliwo, więc całkiem spoko. Jak zaczęliśmy jeździć do Środy to dorzucili nam 200zł netto na paliwo, zapewniają też transport busem z Wrocka jak ktoś chce. Ogólnie super wakacje, fajna atmosfera w grupach i fajna robota, ciekawa, bez presji czasu i na pewno przyszłościowa. Nie ma co słuchać wypowiedzi ludzi którzy się nie dostali a jest tu ich 99%. Piszą, że firma (usunięte przez administratora) bo nie zadzwonili po rozmowie, serio??? To nie firma jest dnem tylko popatrzcie na siebie. Wiele razy widziałem prace wykonane na rozmowie (test manualny, ogólnie piłowanie, trochę wiercenia) 90% ludzi nie umie czytać rysunku technicznego to niech się nie dziwią, że nie ma odzewu po rozmowie. Jedno jest prawdą HR to (usunięte przez administratora) kompletne. Zero kompetencji co roku nowy szef HR i coraz większy gbur. Na co roczne podwyżki nie ma co liczyć bo przez 2 lata nic nie robisz tylko się szkolisz, to dlaczego ma być większa kasa?? Ludzie tu piszą, że mają X lat doświadczenia i nie mają odpowiedzi od HR albo ich spławili. Często reprezentują zerowy poziom wiedzy i nie mają zdolności manualnych tylko X lat robili jeno i to samo (nie wszyscy, niektórzy życzą sobie za dużą kasę) Ja zmieniam profesje, mam kilka szkół zrobionych, kilka ciekawych kursów, chciałem zobaczyć jak to jest, pojawiła się oferta za dużo większą kasę to odszedłem. Kilka osób odeszło ponieważ otworzył się Merc to mieli bliżej do domu. Kilka osób chciało pracować w liniach a nie na silnikach itd. Ogólnie polecam, fajna robota, w zasadzie bardzo luźna i można zarobić, rozwój i awanse możliwe ale nie po 2-3 latach, trzeba trochę popracować. To są dane z 2017-2019 roku. Pozdro

moja opinia
@Były pracownik Xeos

Nie zgodze sie z Toba. Uwazam, ze jesli kandydat byl na rozmowie i poswiecił czas na przygotowanie sie do rekrutacji, dojazd, oraz proces zasługuje na telefon albo wiadomosc zwrotna nawet jeśli nie spełniał kryteriów. Jeśli 90 % osób nie potrafi przeczytać rysunku, to sądzę, że nie jest to ich wina ale systemu rekrutacyjnego, który nie sprawdza mozliwosci kandydatow przed zaproszeniem do firmy.

Xxx
@moja opinia

"Jeśli 90 % osób nie potrafi przeczytać rysunku, to sądzę, że nie jest to ich wina ale systemu rekrutacyjnego, który nie sprawdza mozliwosci kandydatow przed zaproszeniem do firmy. Serio???

moja opinia
@Xxx

serio

@Były pracownik Xeos

Milo poczytac... Podejrzewam ze byles w bardzo wczesnej grupie.... w grupie 6 nie bylo osob z podstawa powyzej 6000 brutto.... Brak informacji ze strony pracodawcy o tym iz nie przewiduje podwyzek po okresie probnym Zmiany w regulainie... Podpisywanie umow 2 dni przed koncem poprzedniej.. w przypadku gdzie okres wypowiedzenia wynajmu proaktycznie nigdzie nie jest nizszy niz miesiac...nazwal bym szantarzem wrecz :) Pracodawca na tle innych firm w Polsce daje w miare przyzwoite pieniadze ale mase propagandy w zamian. Na tle branzy wypada licho...biorac pod uwage ze sciaga z calego kraju...wypada gozej niz mizernie... A odnoszac zarobki do stndartu europejskiego...nie daj boze Niemieckiego.... to poziom jest zenujacy. Pozdrawiam

@Last man standing

Możliwe, tylko , że my nie mieszkamy w Niemczech i nie możemy tak porównywać bo również możesz porównać mieszkania w centrum Wrocławia i centrum Hamburga.... nie do porównania. A co do propagandy to zgadza się. Kasa spoko ale gadania i dziwnych zagrywek też sporo. A co do tutaj obecnych to zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci co się nie dostali albo nawet nie zaaplikowali, a widziałem prace rekrutacyjne ludzi to żenada.... 60% chyba pierwszy raz na oczy rysunek techniczny widziała, a na forach jacy to oni mechanicy z doświadczeniem i stażem itd.

Kejos
@Last man standing

Akurat zarówno w grupie 5,jak i 6 były osoby przekraczające 6tys brutto na start-. Były też osoby świeżo po studiach, które dostały 6tys- nie będę rzucał nazwiskami, ale nie jest to jakaś tajemna wiedza. Ale przyznaję, praca jest bardzo specyficzna- owszem, pieniądze fajne (jak za ilość pracy w zamian), ale jednak atmosfera na wyższych szczeblach to jakaś porażka. CEO informujący pracowników że odchodzi, tylko i włącznie dlatego że dzień później pojawiłaby się ta informacja na stronie Lufthansy? Tłumaczenie braku podwyżek poprzez porównywania się do Rzeszowa? Przecież to są jakieś żarty. A najlepiej poinformowani zawsze są obcokrajowcy, a nie Polacy. I jak dobrze policzyłem, sześciu z nich odchodzi wraz z końcem roku- przypadek? ;)

pytanie
@Kejos

myslisz, ze Xeos zlikwiduja?

@Były pracownik Xeos

rysunek techniczny jest prosty, naucza ich. Pestka.

Nieznany

Cześć! Jak Wasza firma radzi sobie z widocznym kryzysem w branży lotniczej? Z tego, co wiem to airbus, GE, pratt and whitney czy Rolls-Royce zwalniają swoich pracowników. A jak to wygląda u Was? Czy pracujecie w pełnym wymiarze godzin? Skorzystaliście z tarczy? Miała u Was miejsce bądź planowana jest "restrukturyzacja"? Pytań z dużą ciekawością, bo na stronie internetowej widzę wiele ciekawych ofert pracy. Zastanawia mnie fakt, czy są to aktywne ogłoszenia, czy wyłącznie "wiszą" na stronie?

asd
@Nieznany

Raczej tylko wiszą..

zikzag
@asd

jak aktualnie wyglada sytuacja na miejscu

GraczZNumeremPierwszym

Witam, Czy to prawda że mechanicy będą pracować w systemie 4-ro brygadowym?

@GraczZNumeremPierwszym

Tak to prawda, będą je....ć na 3 zmiany za marny grosz i jeszcze będą się cieszyć, że Niemcy za te sama pracę mają więcej no bo im się należy. Mnie już nie będzie jak zacznie się 4 brygadowka to mówię pass.

Rysiu
@Wesoły

Bzdura...nie będzie żadnej 4ro brygadowki. Praca dwu zmianowa za kilka lat.

Poważnie niepowazny
@Rysiu

Leki kontra optymizm... Pracodawca oficjalnie utrzymuje ze dopuki nie będzie miał określonej liczby zamówień nie wprowadzi 2 3 zmiany oraz 4 brygadowki... Ale nowy regulamin wprowadzony w życie zezwala na taki elastyczny system pracy... w umowach od conajmniej 3 miesięcy jest zawarty zapis o pracy 3 zmianowej

@Poważnie niepowazny

Ok zgodzę się z tobą. Tylko obecnie każdy pracodawca zabezpieczenia się takim zapiskiem w umowie. Widzę też że wiele ludzi uważa że złapali pana Boga za nogi pracując w xeosie. Prawda jest taka że jest to praca znacznie lepsza niż na jakiekolwiek produkcji z lepszymi zarobkami i tyle. Jeśli wprowadza system zmianowy to nie już od razu, a kto Ci broni za te 4 czy 5 lat zmienić pracę .

czemu
@Ryszard

''Prawda jest taka że jest to praca znacznie lepsza niż na jakiekolwiek produkcji z lepszymi zarobkami i tyle. '' Dlaczego jest lepsza?

@czemu

Osobiście uważam że samo szkolenie przynosi wiele korzyści. Choćby nauka angielskiego. No i często ludzie na produkcji załóżmy automotive przez 8 godzin wciskają dwa guziki lub przykręcają wciąż te same śrubki.

czemu
@Ryszard

tak, rozumiem. Czyli tutaj wchodzą w gre guziki i srubki roznorodnych ksztaltow oraz kolorow, których nie trzeba wciskac i przykrecac? Czy w ogole nie ma srubek i guzikow w Xeos? Czy pracowales w tego typu firmie - automotive? Wiem, ze sa ludzie, ktorzy srube potrafia perfekcyjnie przykrecic aby materialu nie zniszczyc a wyeksploatowac na max. mozliwosci i co najwazniejsze, wiedza kiedy wscisnac guzik on i off.

ssds
@Ryszard

zreszta chyba jeszcze nie pracujesz wiec skad wiesz jak bedzie robotsa wygladac.

ssds
@Ryszard

na ile jest ta lojalka?Jeśli wprowadza system zmianowy to nie już od razu - skad to wiesz?

@ssds

Oj kolega nie jestem jednym z tych komentujących którzy nie mają pojęcie o Xeosie i mają ból (usunięte przez administratora) Pracuje i to już długo. Moje wypowiedzi są podparte doświadczeniem z Boscha i UTC. Kiedyś czytałem tu komentarz dotyczący rekrutacji i ktoś płakał i nie rozumiał dlaczego każą pokazać hand skills... robią to bo przychodzą ludzie wykształceni po polubudzie z wiedzą teoretyczną, a nie potrafią założyć wiertła na wiertarkę. Może kiedyś zrozumiesz różnice miedzi praca na linii gdzie system jest tak rozwiązany abyś nie wykonywał zbędnych ruchów co prowadzi do strat czasowych, a pracy gdzie zadanie trzeba wykonać powoli i dokładnie bez presji za plecami.

rrfd
@Ryszard

na ile jest lojalka? Jesli zdecyduje sie rozwiazac umowe i zaplace 50 tysiecy co dzieje sie z przekazana mi wiedza? Nalezy do mnie?

sssscsr
@Ryszard

lubie czuc presje za plecami, im wieksza tym lepiej. nie dumam nad silnikiem przegladajac manuala, nie wykonuje zbednych ruchow, nie znam w pracy pojecia powoli i nigdy nie mam czasu na straty czasowe, czyli co bedzie brak umiejetnosci? dla czlowieka z b.duzym doswiadczeniem 16 tys brutto? Skoro 8 tys bez doswiadczenia? Potrzebuja tam takich?

@Ryszard

Rysiu A wytłumacz mi jedno. Po co testy z angielskiego, zadania po angielsku i rozmowa po angielsku? Skoro i tak uczą języka. Śmiem twierdzić też, że o automotive tez nic nic nie wiesz skoro twierdzisz, że to tylko naciskanie guziczkow, nawet na pozornie prostym stanowisku gdzie dokrecasz koła czy montujesz lampy musisz być skoncentrowany. Wiesz JUT i JET czasami nie wypali jeden komplet kół nie dojdzie z rana i jak się nie połapiesz to masz całą produkcję dnia postawiona za zieloną linią na bok. Tak więc się nie jaraj tym angielskim i nie zadzieraj noska bo tu też nie będziesz robił całości roboty tylko jej część i kiedyś ktoś Ci powie, że twoja pracę to może małpa za banany robić. Teraz rozumiesz dlaczego nie masz 8k brutto?

Hahahaha

dfgh

Wesoły, szacun

@Ryszard

Ta zabezpiecza się. Ty na pewno tam pracujesz. No w sumie tak, bo ciemnej masy też potrzeba. Jak załoga będzie za inteligentna to szybko się połapie, że coś jest nie halo. Kazdy zaklad potrzebuje takich co z radością przyjdzie robić o każdej porze dnia i nocy A jak trzeba to i w sobotę czy niedzielę. Ty myślisz , latami będą Cię klepać po pupci, bo pan mechanik samolotowy. Uświadomi sobie, że to jest biznes i nikt nie będzie przez 2/3 doby utrzymywał hali i parku maszyn w bezczynności bo pan mechanik musi się wyspać.

dfgh

jestes madry, zgadzam sie

GraczZNumeremPierwszymm
@GraczZNumeremPierwszym

A ten angielski to rzeczywiście musi być na bardzo dobrym poziomie czy wystarcza podstawy, i jak wygląda test manualny? Co się robi? Może ktoś opowiedzieć z naprawdę szczegółami I jakie badania robi się, psychiatrę?? Badanie okulistyczne typu daltonizm? Jest to praca do 3metrów czy powyżej 3metrów?

@GraczZNumeremPierwszymm

Angielski im lepszy tym oczywiście łatwiej. Kwestia Twoich aspiracji. Cały trening i instrukcje są w języku angielskim. Firma zapewnia Ci 4 tygodniowy kurs angielskiego, dzięki któremu przy odpowiedniej determinacji możesz sporo się nauczyć. Jednak nie myśl, że ot tak możesz wskoczyć z zerową znajomością języka. Sprawdzian manualny to obróbka kawałka aluminium wg. rysunku technicznego i złożenie jakiejś części zgodnie z manualem. Proste, jednak sporo osób to pokpiwa. Badania, jak każde w medycynie pracy. Powyżej 3 metrów. Firma z mojego punktu widzenia z perspektywami, choć czas pokaże. Ludzie przyjaźni choć roszczeniowi. Zarobki głównie zależą od tego jak sobie wynegocjujesz stawkę na starcie. Z czasem zapewne będzie można coś ugrać na plus. Jednak jeśli myślisz, że będziesz miał regularną podwyżkę co rok za to, że tam jesteś to możesz się przeliczyć. Pzdr

nowy
@Ksiądz

Ile zatem można wynegocjować na starcie? 8000 brutto da rade?

@nowy

Jeżeli podczas rozmowy kwalifikacyjnej w j. angielskim przekonasz, ze to co wnosisz do firmy jest tego warte. Poprzesz to doświadczeniem to myśle ze jest to możliwe.

@nowy

Nie da rady. Jest przykład poniżej, że doświadczenie się nie liczy. Masz być tani i się cieszyć, że robota jest.

@Wesoły

Zapewniam Coebie, ze doświadczenie ma z wpływ na możliwość uzyskania lepszego wynagrodzenia.

Cyk
@Ksiądz

Praca będzie podzielona na małe sekcje..czyli bardzo powtarzalne dla przeciętnego pracownika. Lojalka standard 3 lata od zakonczenia szkolenia...czyli 4 lata i 3 miesiące w firmie.. Po okresie próbnym pracodawcą nie przewiduje podwyżek (oficjalne stanowisko MENAGERA ) Pierwsza podwyżka rok po rozpoczęciu produkcji ( oficjalne stanowisko ) czyli okres szkolenia plus rok. Nie wspomina się o tym przed podpisaniem 1 umowy.

No tak. Nie mówię, że nie. Ale 8000 już nie będą dawać. 6k to max

Justyna
@Rysiu

@Rysiu, widzę, że jesteś dość dobrze zorientowany w sprawach firmy Xeos. Długo już jesteś w niej zatrudniony? W jednym ze swoich komentarzy piszesz o nauce angielskiego - czy pracodawca zapewnia lekcje w czasie pracy?

n
@Wesoły

To w końcu 6000 czy 8000. Raz piszesz ze kilku z was ma 8000. Innym razem ze nie ma szansy więcej na 6000?

@GraczZNumeremPierwszym

Jest równoważny system pracy potajemnie wprowadzony przez HR. Czyli na życzenie pracodawcy mogą Ci zaplanować grafik na na 25 grudnia, bo takie mają życzenie. Już teraz na niektórych działach praca jest np od wtorku do niedzieli na dwie zmiany. Nie jako nadgodziny, ale jako normalna dniówka. Pozdrawiam

xxx

przeciez wiekszosc firm produkcyjnych pracuje 365 dni w roku to czego wy jeszcze chcecie

kand

mialem kilka rozmow i pozniej zamilkli....

mechanik

Czy XEOS teraz zatrudnia teraz mechaników?

Xxx
@mechanik

Oficjalnie rekrutacja czasowo została wstrzymana.

zainteresowany
@Xxx

Czy wiadomo kiedy proces rekrutacji będzie wznowiony? Mam na myśli stanowisko mechanika.

miska ryżu

Musiałem się podzielić swoją opinią w odpowiedzi na dziecinne zagrywki pracowników hr ? ( w stylu,och jak fajnie,że objaśnisz czym zajmuje się ten dział,jak się tam pracuje,czy jest klimatyzacja,a w toalecie nie brakuje papieru,itd. :-).Potwierdzam negatywne spostrzeżenia ludzi,którzy przeszli proces rekrutacji ponieważ mam takie same.Na początek wypełniamy kwestionariusz,którego nie wyślemy jeśli nie zaznaczymy zarobków jakie nas interesują.Oczywiście w czasie rozmowy rekrutacyjnej znowu pada pytanie o to ile chciałoby się zarabiać.Odpowiadam,że tak jak pani ma napisane w kwestionariuszu - udawane zdziwienie i zaprzeczenie,nie mam takich danych.Następna kwestia,dostanie Pan odpowiedź w ciągu dwóch tygodni-oczywiście jak kamień w studnię.Aplikując do tej firmy liczyłem na poważne podejście do przyszłych pracowników,a tu taka skucha.Wiem,że pewnie zaraz uaktywnią się głosy typu pewnie nic nie pokazałeś,słaby angielski,itd.-wiadomo najlepszą obroną jest atak :-) Rzecz w tym,że nie chodzi o mnie,podobne opinie innych ludzi same się obronią.Z jednej strony taki rekruter kompromituje nie tylko siebie,ale firmę w której pracuje,a z drugiej firmie ewidentnie zależy na taniej sile roboczej.Jasne jest,że lokuje się oddział w Polsce bo będzie taniej,ale nie aż pięcio,czy sześciokrotnie(stawki na odpowiednich stanowiskach za granicą można sobie porównać) -to już gruba przesada !!! Ostatnie zdanie zabrzmi jak reklama go.work,ale dobrze że jest i że można starać się uporządkować rynek pracy publikując wpisy o takich pracodawcach jak ten.Może z czasem pracodawcy zaczną liczyć się z pracownikami i o nich uczciwie zabiegać(kasa misiu,kasa :-)

Sony szybka reka kulawa noga
@miska ryżu

Też tam kiedyś chciałem pracować i po rozmowie mam dokładnie takie same wrażenia. Zresztą o kant (usunięte przez administratora) rozbić ten cały xeos tania siła robocza A spuszczaja się, że pracują w branży lotniczej ????????‍♂️ za 3000 zlotych hehe, żal

@Sony szybka reka kulawa noga

myśleli,myśleli i wymyślili - napiszmy cokolwiek byleby negatywna opinia spadła niżej i nie kłuła w oczy naszych mocodawców,tacy to spece od pr w tym żałosnej firemce

anna
@456

Masz rację,też mam takie odczucia.Firma do kitu,zdecydowanie odradzam aplikowanie,to strata czasu.

balbina
@anna

Zwracają pieniądze za dojazd na rozmowę rekrutacyjną ?

Romek czy jakiś tak
@balbina

Nie

Aleksander
@anna

Byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej i odniosłaś złe wrażenie? Możesz napisać, czy rekruterzy przedstawili Ci warunki finansowe i zakres obowiązków? Chętnie dowiem się dlaczego finalnie nie zdecydowałaś się na pracę.

Tak
@Aleksander

Byłem na rozmowie, nie został przedstawiony mi zakres obowiązków ani warunki finansowe. Było za to pytanie odnośnie moich oczekiwań co do zarobków.

Ciekawy
@Tak

Zadzwonili do ciebie,czy też cię olali ?

racja
@Sony szybka reka kulawa noga

Szukają głupszych od siebie,do tyrania za grosze,no i jeszcze ta lojalka jakby do kogoś dotarło jaki błąd popełnił(usunięte przez administratora)

Tak
@Ciekawy

Olali:) jak większość. Opisywałem swój przypadek gdzieś tam na dole.

biskup polowy
@Tak

ci co tak się udzielają ksiądz i johnny pracują w hr ? ile im płacą za takie durne wpisy,jakaś premia pod stołem ? partyzantka jak wynagrodzenia w xeos-wypłaty dostaniesz marną,ale damy ci kartę multisport

Żenada
@biskup polowy

Święta się zbliżają to ze skóry wyłażą żeby niemiec premię dał.

Ksiadz
@biskup polowy

Co w moich wpisach jest durnego? Nic nie dostaje i nie pracuje w hr. Staram się obiektywnie odpowiadać ludziom którzy o coś pytają. Nie słodzę, nie kłamie i nie przekręcam. Różowo nie jest, ale to co niektórzy tu piszą to po prostu głupoty i tyle.

Johnny Q
@Ksiadz

Nie pracuje w żadnym HR jeżeli tak to odbierasz, spoko twój wybór. Poprostu śmieszy mnie to że najwięcej do powiedzenia o firmie mają osoby które były tylko i wyłącznie na rozmowie kwalifikacyjnej. Pozdro bo szkoda mojego czasu już tu.

@Johnny Q

Może nie wszyscy byli tylko na rozmowie kwalifikacyjnej ;)

Tak,niektórym podziękowano.

@Ksiądz

Nie dziekowano :) stwierdzono iż Xeos nie jest w stanie płacić pensji porównywalnej z wynagrodzeniem w Niemczech..która zarabiam obecnie. Wyniki testów miałem pozytywne. A okres próbny jest też dla pracownika jeśli umie się wyciągać logiczne wnioski ..to łatwo przychodzi znalezienie nowej pracy przed końcem 3 miesięcznej umowy. Jak już kiedyś pytałem jak masz na imię ? :D Poprzednio nie starczyło ci odwagi za to całowanie pracodawcy w miejscu gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwe idzie ci doskonale :)

szach i mat

krótko i na temat

@Last man standing

Oczywiście, że nie jest. to chyba było oczywiste od początku. Jak rozmawialiśmy przed Twoim odejściem to mówiłeś mi coś zgoła innego. Niektorzy wynegocjowali lepsze stawki. Inni inaczej rozłożli priorytety. Jesli pieniądze są najważniejsze, to zapewne znajdziesz lepiej płatną pracę. Ale jakoś ostatnio nie byłeś super szczęśliwy z pracy za granicą. Widocznie coś się zmieniło. Pozdrawiam

Warto ?
@Żenada

Ile tej premii ?

@Warto ?

Jak tam dostaliście coś na święta ?

Santa

Skarpetki

koniec lojalki
@miska ryżu

ostatnio jakaś podwyżka była,także teraz mamy kokosy :-)

Młot na czarownice
@Ksiadz

Oj słodziak i mijasz się z prawdą drogi panie w czarnej sukience... Zawsze możesz się ujawnić podać grupę w której zaczoles przygodę...nie widzę problemu... Ja nadal sądzę że będzie to zwykł robota przy taśmie , wyścig szczurów i niskie możliwości awansu rozwoju... Kto ma wiedzieć ten wie kim jestem

Serio
@Młot na czarownice

Mało kogo obchodzi kim jesteś...

@Serio

Anonimowo i agresywnie...czyżby frustracja ? :)

Taa

A wszedłeś chociaż na warsztat w Środzie ?

@Taa

Nie nie wszedłem...środa była nie otwarta a ja nie potrzebowałem oglądać linii produkcyjnej wystarczył mi opis trenerów i kadry menadżerskiej...Zmiana pracodawcy PRZED podpisaniem lojalki była mi bardzo na rękę. Nie nie miałem problemów z zaliczaniem egzaminów... Tak miałem wyższe oczekiwania finansowe... Tak denerwował mnie fakt że firma zwlekała z przedstawieniem oferty do ostatniego tygodnia... Łatwiej się tak łapie człowieka w siatkę..bo musi wynająć lokal..bo nie szuka innych alternatyw...i nagle zostaje zakładnikiem...bez pracy i z koniecznością już rozpoczetegi wynajmu...taki pracodawca to skarb.. Wykorzystałem okres próbny żeby sprawdzić pracodawcę a nie udowadniać że na wszystko się zgodzę za przeciętne wynagrodzenie

grosik

To dobrze, że zrezygnowałeś z pracy, która nie spełniałaby Twoich oczekiwań.

do były pracownik
@miska ryżu

Pięknie przykryta dyskusja o słabych zarobkach przechwałkami jakiegoś typka co zarabiał prawie 10tys./m-c,ale mu się znudziło,w ogóle jest debeściakiem,szuka nowych wyzwań,ma mnóstwo doświadczeń i umiejętności i do tego dostał lepszą ofertę i dlatego zmienił pracę,która była ósmym cudem świata.Dobrze,że J.Ch.Andersen nie żyje bo mógłby się ze zgryzoty załamać :-)

Ksiadz
@do były pracownik

A to wszystko jednym tchem... Jednym zdaniem.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Xeos?

No

Po trzech miesiącach okresu próbnego

samolub

Sp..czają , na pewno. Ja też tam na rekrutacji byłem, kawy się napiłem. Tylko po wszystkim (jak już mnie nie zechcieli) to nie widzę sensu tam być bo nawet nie usłyszałem ile się zarobi jak się już człek wyszkoli, i jak tam ze ścieżką podwyżek po wdrapywaniu się na kolejne ich levele ... Tak jakby ta kwestia była całkiem drugo a jest przeceież pierwszorzędna, przynajmniej dla mnie, taki jestem samolub... Smieszne to takie jakieś , wygląda to na ofertę dla wiecznych uczniów, nic wam nie powiemy bo sie zobaczy czy dostaniecie z czerwonym paskiem czy jesteście głąby ... taaaa, nie polecam pazernym na kaśe lub takim co muszą wydawać to co zarabiają, nie koniecznie na alkohol i samochody .. good by

Jayjay

Może po prostu nikt już więcej nie chce pra owad za takie stawki;p

Co łaska
@samolub

Aoi racja. Byłem, powiedziałem, ze taka robotę mogę zrobić za 2000€ do ręki, firma zagraniczna i porównując do zarobków w UE 2K to naprawde niskie wymagania. Cóż juz do mnie nie zadzwonili, ale, ze ja tak łatwo nie odpuszczam zadzwoniłem sam, dowiedziałem się ze mam za wysokie kwalifikacje by wykonywać ten zawód, hehe no tak ponad juz 15 lat jako mechanik najróżniejszych rzeczy to swoje widziałem. pojechałem do Niderlandów i za i za 3K jurków mam porządną pracę, w pracy jestem uznawany za jednego z najlepszych. Sytuacja jest na tyle przyjazna, ze pomimo tego iz mieszkam z cala rodzina postanowiłem wrócić na studia, pracodawca bardzo sie ucieszyl i obiecal wsparcie tak wiec jak potrzebuje kilka dni wolnego na naukę lub wyjazd do Polski to nie ma problemu. Żadnych lojalek, w pracy mila atmosfera. Wiecie co jest kluczem, to ze patrza na Ciebie przez pryzmat twoich umiejętności a nie skąd pochodzisz. A ja odniosłem wrwzenie i nadal je mam, ze xeos nastawiony jest na wyzysk i zarobek na taniej sile roboczej z Polski.

Teos

Pare osób już się zwolniło, ale jakoś zdecydowana większość mechaników wciąż pracuje. Więc jak to jest, posobno wszędzie lepiej niż w Xeos? ;) A jeśli chodzi o rekrutację, to firma wciąż nie dobiła do planowanego obłożenia. Ma być praca na trzy zmiany, póki co jest ludzi ledwo na dwie i to nie w każdej sekcji.

X
@Teos

Jeśli szanowny kolega popatrzy na osoby bez umów lojalnościowych i policzy wśród nich procent osób pracujących już gdzie indziej to wysoce prawdopodobne, że bańka w jakiej żyje pęknie. A jak doda do tego kluczowe posady zajęte przez 2,3 a niekiedy 4 już osobe od momentu powstania zakładu to zrozumie jakie to cudowne miejsce.

@Teos

Wiemy wiemy, ciejawe jak te silniki będą latac jak będziecie je robić na 3 zmiany, juz widzę tych pełnych zapału mechaników o 3 rano

Z tego co pamiętam w regulaminie stoi że GOWORK może usunąć post na prośbę firmy opiniowanie jeśli firma stwierdzi że jej to szkodzi.... Czy coś takiego

Renata

Mi się wydaje, że to bzdury z tym usuwaniem opinii o Xeos. Przecież gdyby tak było to na tym wątku usunęliby z połowę komentarzy. A tak nie jest.

zarobki
@Renata

Xeos reklamuje sie w wyszukiwakach: Zarabiaj minimum 5000 zł Jako Mechanik | Silników Lotniczych.

Amazon
@zarobki

Amazon też się mocno reklamuje...

nie polecam
@X

Twój komentarz wyjaśnia wiele w kwestii : czy warto ?

brutto
@zarobki

i do tego z nadgodzinami

Matik

Genralnie jestem po szkole mechanik lotniczy od 4 lat pracuje jako mechanik ustawiacz wtryskarek i chwale sobie tą prace bardzo. Dostałem oferte pracy wlasnie w zawodzie mysląc, że moze w koncu te lata nauki na cos sie przydadzą , ale czytając opinie wasze ktore sobie biore do serca nawet nie zaaplikuje CV. Zeby mechanik lotniczy w 2020r zarabiał okolo 3 tys na rekę to jest jakas kpina zwykły mechanik samochodwy spokojnie zarabia powyzej 4 jak i nie wiecej. Dobrze , że ta strona istnieje i mozna sie czegos dowiedzieć konkretnego niz marnowac nasz czas

Jako taki
@Matik

Nie zapominaj, ze stawkę możesz sobie sam negocjować. Nawet powinieneś. Ja bym poszedł, zobaczył i skonfrontował to z wpisami na forum.

@Matik

Gwarantuje Ci że nikt z 4 letnim doświadczeniem nie zarabia tutaj 3k na rękę.

Doubble check
@Check

Tak jest @Matik, daj się przekonać, zaaplikuj, daj się przyjąć, podpisz lojalke na ok 4 lata i przekonaj się jakie są tam warunki.

Tomaszu
@Check

Nie kłam, ja miałem 12 lat doświadczenia w mechanice i powiedziałem 2000€ brutto i nie dostałem tej roboty. Tak więc 4lata doświadczenia to może 4tys płn brutto wyprosisz.

@Tomaszu

Że 12 lat na samolotach czy silnikach turbofan?

Nie kozacz
@Check

Takich inteligentow jak Ty Xeos tylko zatrudnia, czy są też ludzie potrafiący myśleć logicznie?

@Nie kozacz

Boli Ciebie, co? Że nie udało Ci się ogarnąć tyle hajsu co innym.

tzn ile

ile?

Kasparow
@tzn ile

Szach mat! :) nie przyzna się uczciwie.

Nie kozacz
@Check

Tak tak, widziałem przed rozmową wszystkich tych okolicznych mieszkańców co się cieszyli, ze kolega już pracuje i dostał 3k pln:) a przecież wcześniej robił na magazynie. Szybko ogarnąłem sobie pracę przy EUV ze stawka 3300 na start do ręki ale erło, więc nie żal mi was szaraki.

@Nie kozacz

No, rzeczywiście takich pieniędzy to tutaj na start nie wyrwiesz. Zwłaszcza bez doświadczenia, którego nie masz. Cieszę się, że Ci się powodzi. I ciesze się również, że ja już nie muszę wyjeżdżać by zarabiać satysfakcjonujące pieniądze. i nie muszę nikomu nic udowadniać. Kto ma doświadczenie w lotnictwie i zatrudniał się w Xeosie ten ma znacznie więcej niż kwoty o których wspominaliscie. Peace

njus

a tymczasem taki njus z dzisiaj, ciekawe jak dlugo podziala tarcza w polsce... "General Electric redukuje aż 13 tys. miejsc pracy w sektorze silników odrzutowych. To odpowiedź na bezprecedensowy spadek zamówień i uziemienie maszyn z powodu pandemii."

No
@njus

Xeos nie jest oddziałem GE, mechanicy w Xeosie nie są zatrudnieni przez GE. To ma swoje dobre i złe strony, ale kiedy zakłady GE stoją, Xeos wciąż pracuje.

@No

Ale nie zapominaj, że xeos jest ukierunkowany na dwa typy silników. Najnowoczesniejsze na rynku, jak GE ich nie będzie produkować to nie będzie co serwisować.

Zostaw merytoryczną opinię o Xeos - Środa Śląska

• Jak się pracuje w Xeos?

Zobacz opinie na temat firmy Xeos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xeos?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xeos?

Kandydaci do pracy w Xeos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xeos
  • Aleja Krakowska 110/114