Opinie o Xeos w Środa Śląska

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Xeos. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Xeos o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xeos w Środa Śląska

Arek

To jakie są kryteria przyjmowania do pracy tutaj, skoro tak krytycznie się odnosisz do tej sprawy? I skąd pomysł by wracać tu do roboty? Jakieś dobre wspomnienia na temat tej firmy?

Non x

Dużo (usunięte przez administratora) i roszczeniowosci tutaj w komentarzach czym bym się nie sugerował podczas powrotu, ale panowie pamiętajcie żeby nie sprzedać się za bezcen, stawka 2x to co było wcześniej co najmniej ;) nie złapmy się znowu na bajeczki o super szkoleniach i podwyżkach za X czasu ;) powodzenia ;)

Iza
@Non x

O co chodzi z tymi powrotami? Zakład was zwolnił żeby teraz od nowa zatrudniać? Faktycznie można dostać drugie tyle wypłaty co przez zwolnieniem? Wiadomo jakie będą teraz warunki?

Henio
@Iza

Tak płaca 2 razy tyle i to w dolarach. Takie ciśnienie jest na szybki restart.

Wszystkichniezamkniecie

w komunikacie prasowym wkradł sie błąd- zakład w nowym wydaniu będzie sie specjalizował nie w LEAPie, a w LEANie. Odpowiedni ludzie są już na miejscu, tir z naklejkami zwierzątek i kolorową taśmą też już jedzie. To będzie centrum szkoleniowe dla One-Piss-Flow dla całej europy

Ewelina

Widzę artykuł, że firma upadła przez covid. Jak wyglądało to w tamtym czasie? Czy pracownicy byli zwalniani, dostali jakieś odprawy? Jak teraz wygląda sytuacja? Firmie udało się odbudować? Jak z zatrudnieniem nowych osób, czy firma zatrudnia osoby do pracy?

Firma Xeos w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Aircraft Engine Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Z boczkiem na maśle

Dziś dzwonili z HRu spytać czy chciałbym wrócić. Po nowym roku ruszają z rekrutacjami na początkową ekipe do ponownego rozruchu firmy. Shopfloor. Myśle że sie skusze, nie podali konkretnej kwoty ale obiecali że stawki będą na poziomie rynkowym.

Czuję się niekomfortowo.
@Z boczkiem na maśle

A czy wspominali coś o owocowych czwartkach i młodym dynamicznym zespole ? To były dwa największe atuty Xeosa. "Great company, great people" jak mawiał klasyk.

Process champion
@Z boczkiem na maśle

Stawki rynkowe będą ale to tylko na początku, podobno po autoryzacji mają być bardzo duże podwyżki.

To już było 4 lata temu
@Process champion

Tak, będą, tak jak ostatnio. Podwyżki po 0, 50, 100, 150 zł po przyjęciu autoryzacji i odpowiedzialności za podbitą pracę. Wtedy wielkie zdziwienie, poczucie oszukania i niespełnionych obietnic. A potem protekcjonalny ton Head of HR : " a mieliście to na piśmie?" I perspektywa tyrania za stawkę niewiele większa niż na etapie szkolenia przez 3 lata, bo lojalka.

Helena
@Czuję się niekomfortowo.

Nigdy nie miałam z tym styczności ale brzmi fajnie. Jakieś jeszcze atuty się znajdą? Dodatkowe ubezpieczenie? Karta Multisport? Dodatki świąteczne?

Janusz

Wysyp trolli coraz większy czyli coraz więcej ściemniaczy myśli o powrocie do (usunięte przez administratora) marzeń.

Jq

Siema, Mam pytanie, jak do was dzwonili z rekrutacja do powrotu, oddzownili do was z propozycją zwrotna czy po prostu szukają tych co pójdą za najniższą stawkę?

@Jq

Nie trolluj, do nikogo nie dzwonili i nie prędko zadzwonią. Wiem że czekasz na ten telefon ale narazie pracuj grzecznie dla koreańca.

Jq

Ha, chyba ty.

@Jq

Ani nie pracuje w koreańskim (usunięte przez administratora)ani nie mam zamiaru wracać do xeosowego. Ale niestety dla wielu głąbów i ściemniaczy xeos był szczytem marzeń gdzie za w miarę dobra staweczke można było walić w (usunięte przez administratora)

Marzena
@Janusz

A wiadomo czy do teraz coś te stawki ruszyły?

@Marzena

Nic nie ruszyło i nie ruszy jeszcze długo.

Sylwia
@Janusz

A to po co w takim razie była ta rekrutacja??

@Sylwia

Jak byłaś to po co się pytasz

Agnieszka
@Janusz

Skąd wiesz że była? No słucham

Najniższa stawka

Uśmiechnięty
@Jq

To już minęło, ten klimat, ten luz Wspaniali ludzie nie powrócą, nie powrócą już!…

Aleksander
@Uśmiechnięty

Wczesniej atmosfera była lepsza i łatwiej się było dogadać z ludźmi? Nadal tu pracujesz, bo widzę że wzięło cię na wspominki.

Déjà vu
@Jq

Już to gdzieś słyszałem :)

Suwnice robiom BIIIP

Ja również otrzymałem dziś telefon od samego Roba. Mowił że tęskni i spytał czy nie chciałbym wrócić. Twierdzi ze już sie najeździł po świecie i najwyższa pora sie ustatkować. W odmrożonym zakładzie musi sie udać bo od samego poczatku ma być nie 1 a aż 3 Leanowców ktorzy będą bacznie pilnować aby KPI nigdy spadał poniżej 420

Szwędacz
@Suwnice robiom BIIIP

Przez „KPI 420” masz na myśli TAT 420 dni ? Jeżeli tak to wypadałoby przynajmniej utrzymać je poniżej roku :D

X to dobry znak, jest w SEXI

Do mnie również dzisiaj dzwonili. Rob i księgowe zrobili dobrą robote jeżdżąc po świecie i reklamując firme. Od nowego roku początek ponownych rekrutacji oraz autoryzacji, a od 2025 zakład ma być zasypany Leapami

Na jakie wsparcie w Xeos mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

ja cie

takie pytania to chyba jakis bot z goworka wrzucac musi, bo nie sadze zeby ktos byl az tak durny by pisac takie cos jak firma jest zamknieta.

Last man standing
@ja cie

Może HR już ruszył :D

Module
@Last man standing

HR przecież tam cały czas jest, wieść gminna niesie że już powoli ludzie są ściągani spowrotem...

Fat Controller
@Module

Do mnie już dzwonili, stara stawka x2 na początek.

@Fat Controller

Marzyciel. Chciałbyś żeby zadzwonili a i za starą stawkę byś poleciał, zawsze lepsze to niż lg.

Marzena
@Fat Controller

dwa razy? po jakim stażu mogliby tak podwoić? Albo doświadczeniu, skoro były jesteś? a ta podwójna sumarycznie ile wynosi?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Xeos?

Weryfikator

Sprawdza sie ile razy w jednym zdaniu, pojedynczo zlozonym, kandydat uzyje czasownika "sa". Jesli wiecej niz raz, to jestes przyjety. Radze przeczytac wiadomosci o firmie i jej przyszlosci. No chyba, ze to jakis madry bot z goworka pisze posty i pdobija klikniecia.

Krzysztof Kononowicz

Wszyscy wiedzą co się stało się z firmą. Nie będzie niczego

Last man standing

W podstępny :D Test z Angielskiego ma próg minimalny Test manualny..ma sprawdzić jakich narzędzi używasz i jak ..nie jaki osiągniesz efekt Test manualny część grupowa..jak pracujesz w grupie...czy masz predyspozycje do przewidzenia grupie..

CEO

Hello everybody, hope you're all well Xeos off but soon restart Stay tuned Yours, T

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Xeos?

Aktualnie nikomu nie płacą

Mikołaj
@Wiem wszystko

I co, jakiś pozew poleciał w takiej sytuacji?

@Mikołaj

Firma jest zamknięta/zamrożona od roku

Agnieszka
@Wiem wszystko

No ale czy ktoś próbuje odzyskac swoje pieniadze?

@Agnieszka

Wypłacili ludziom odprawy w wysokości mniej więcej 4-5 krotność wypłaty,nikomu nikt nie zalegał i nie zalega

Izabela
@Wiem wszystko

Każdy dostał taką odprawę? Czy osoby, które długo tu pracują

Zimna jajecznica vel Qstar

Kiedy zjazd absolwentów Xeosa?

z błoczkjem
@Zimna jajecznica vel Qstar

pewnie już spotkają się wszyscy po nowym rozdaniu w Safranie ;)

Ciepłe kluchy
@z błoczkjem

Od kwietnia wszystko rusza i możecie wracać z wygnania w LG. Znów będziecie mogli czuć się niekomfortowo.

madrzejszy nie bedziesz
@Zimna jajecznica vel Qstar

ktos wazny z GE powiedzialze rusza ?

Jeja
@madrzejszy nie bedziesz

Krzysztof Jazyna ze Szczecina

stary lis
@Ciepłe kluchy

zapomniałeś napisać którego roku...

mmmmmmm

jak tam wspolpraca lg i szafran? bedzie cos z tego leapa? ptaszki cwierkaja ze cos sie szykuje

Industrializator Alfa
@mmmmmmm

Będzie nie Leap-a tylko lipa.

Sylwia
@Industrializator Alfa

Czemu tak myslisz? :P chce aplikować do firmy, rozumiem ze zly moment? :D

Wiecie może, czy w Xeos szukają chętnych na staż?

Trop?

A czytałeś ostatnie komentarze o firmie i co się w niej dzieje ?

Grand Closing

Jak tam po pierwszym odejściu zwolnionych? Cały czas #teamxeos i uśmiechanie się w newsletterach? Ostatni raz w pracy było zapewne ponad 100 osób, a ani Długi tomek, ani Robert nie przyjechali nawet powiedzieć "dzięki za te lata pracy", czy "powodzenia"... nie mówiąc o niektórych liderach, czy kadrach. Ledwie pare osób z pozycji liderskich potrafiło zachować klasę i pożegnać swoich ludzi z szacunkiem. Ganianie ludzi którzy podpisują obiegówkę, że są bez butów ochronnych to już bez komentarza... nie wiem co by miało spaść komuś na nogę w tym pustym zakładzie, chyba tylko ten dach, który po 5 latach od budowy ciągle przecieka. Konieczność latania ze swoimi rzeczami "na około", do głównej bramy, zamiast na ten jeden dzień poprosić ochronę by siadła w małej stróżówce to kolejna rzecz warta odnotowania. Super #we are one i inne #teamspirit, traktować ludzi którzy są, nie ze swojej winy, na wylocie jak typowo zbędny balast. Może niektórzy, zarządzający ludźmi się czegoś nauczą, może jak firma ruszy ponownie przyjdą mądrzejsi...

TEAM SPIRIT

Dział Napraw jest najlepszy, takich ludzi nie spotyka się na co dzień. Jak mnie zwolnią albo odejdę to zawsze będzie mile wspominany. Zero rywalizacji, team work w czystej postaci i zawsze pomocni ludzie. :)

Och Ty urwisie...
@TEAM SPIRIT

Ale nie trzeba już udawać, wiesz?

@TEAM SPIRIT

Ponoc Repair Team wroci do pracy od grudnia. Taka inwestycja nie moze upasc, zreszta widac ze dzial sie ciagle rozwija i rozbudowywuje. Juz sa szykowane nowe projekty i zachety do pozostania w zakladzie. Future is great !!!!

G.O. hamuj

Wiem wiecej
@Wiem wszystko

Potwierdzone na 100%. Safran wchodzi od przyszlego roku jako Repair shop. RAK zostaje. Inaczej by nie konczyli plazmy.

Industrializator Alfa

Tak będzie, potwierdzam.

Jestem roblange i potwierdzam
@Wiem wiecej

Potwierdzam. Oprócz tego, w celu zdywersyfikowania działalności, na test cellu natomiast będą wstępne rozruchy 1.9 TDI.

Zwykly pracownik
@Wtajemniczony

Jesli planujesz swoja przyszlosc na podstawie niesprawdzonych plotek to powodzenia :)

Marian Paździoch
@Wiem wiecej

Odebranie maszyny, amortyzacja sprzętu, niższe koszty... mówi to panu coś panie Ferdku ?

Emanuel M.
@Wiem wiecej

Bites émoussé. Je t'ai que c'était un secret. Hein, des polacks!

@Zwykly pracownik

Jakie plotki? Jakbys wiedzial to co ja wiem, to bys zrozumial. Niestety nie moge podzielic sie szczegolami.

@Marian Paździoch

Dokladnie, masz racje. Wszystko po to by SAFRAN mogl taniej odkupic.

Stonog
@Wtajemniczony

A wy na repairze wciąż się żywicie nadzieją że za chwilę to wszystko odżyje, że przyjedzie SAFRAN na białym koniu i was uratuje... Pobudka manuale, mieliście jak w ulu przez ostatnie lata, jedynie pare osób ogarniętych a reszta same "Cześki" o wiedzy i ogładzie przeciętnego robola, ale każdy dostawał ładne pieniążki bo system Lufthansy był ułomny i promował lvl B na repairze. Dobrze że wam nie liczyli z pensji tych rozwalonych sond czy uszkodzonych części w czasie grindingu... A teraz nagle panika, bo nikt wam nie da choćby nawet 5tys brutto, nie mówiąc o tym co zarabiacie. Odliczajcie sobie czas do ponownej rekrutacji do Xeosa, nikt wam nie broni, ale proponuję leczyć wasze mitomaństwo i nie gadać że za chwilę Safran wjedzie, czy tam że GE da nowy silnik.

Karo
@Stonog

Co ty mowisz. To sa wysokiej klasy specjalisci. Jak nie wiedz to nie pisz. C-level nie daja przeciez po znajmosci. Jest log book oraz assesment. Poczytaj intranet albo linkedin, jakie chlopaki maja umiejetnosci i osiagniecia. Obrabiarki 5 osiowe, nawet nie stygly. A drobne wpadki zdarzaja sie kazdemu. Nie ma bledowi szkod tam gdzie nic sie nie dzieje.

Info od CEO

Mój stary to fanatyk wędkarstwa. Pół mieszkania z wędkami, najgorzej. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi haczyk czy kotwicę i trzeba wyciągać w szpitalu, bo mają zadziory na końcu. W swoim dwudziestodwuletnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania, to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła, to kazała buta ściągać xD, bo myślała, że znowu hak w nodze. Druga połowa mieszkania (usunięte przez administratora) „Wędkarzem Polskim”, „Światem Wędkarza”, „Super Karpiem” xD itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kioskach w mieście, żeby skompletować wszystkie wędkarskie tygodniki. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety, bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych gazetkach, ale teraz nie dosyć, że je kupuje, to jeszcze siedzi na jakichś forach dla wędkarzy i kręci burze z innymi wędkarzami o najlepsze zanęty itp. Potrafi drzeć do monitora albo wy klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie , to założyłem tam konto i go trollowałem, pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty, typu „karasie jedzo”. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę SUM, za 10 tysięcy postów.

bulwa

Czy firma planuje wprowadzić 3 zmiany, jak było w planach?

Maszyn Cieżkich Worker
@bulwa

Taaa, detą na trzy zmiany będziemy to orać. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Xeos - Środa Śląska

• Jak się pracuje w Xeos?

Zobacz opinie na temat firmy Xeos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xeos?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xeos?

Kandydaci do pracy w Xeos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xeos
  • Aleja Krakowska 110/114