Opinie o Rötjes Young Plants w Lottum

3.9/5
Na podstawie 25 ocen.

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Rötjes Young Plants. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Rötjes Young Plants na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rötjes Young Plants w Lottum

Aleksandra

Hej, wybieram się niedługo do pracy na sezon. Czy ktoś mógłby opisać jak sytuacja wygląda teraz? Czytając te wszystkie komentarze aż przewraca mi się w żołądku. Nie jestem nastawiona na to, że będzie brokatowo, ale pod względem traktowania pracowników jest aż tak tragicznie? Czy po zaciśnięciu zębów da się przeboleć niektóre sytuacje?

@Aleksandra

Hej Ludzie przeżyli podczas IIWW w znacznie gorszych miejscach gdy zacisnęli zęby i więc jak najbardziej da się. Jeżeli masz mega ważny cel zarobkowy to może warto schować dumę i honor do kieszeni. Na chwilę wyrzec się przysługujących ci praw człowieka i jakoś to znieść. Jest też szansa, że spodobasz się szefowi i wcale nie będziesz miała źle.

Aga

Jeśli to jest okres wiosna i lato nic dziwnego, że dają domki kempingowe.

Alicja
@Aga

Chciałabyś spać na 6 metrach z druga osoba w saunie ? Bo tak tam jest w lecie. Domki są DREWNIANE bez ZADNEJ izolacji !! A może w lutym, kiedy na zewnątrz jest około zera.

Ciekawa

Witam jak można się z panią skątaktować

Tak to wszystko prawda co tu napisane

@Aga

Domki letniskowe są używane cały rok. Bywało, że zimą zamarzała woda. Nie pozwalano nam na dzień pracy zostawiać włączonego ogrzewania więc po pracy w domkach jest bardzo zimno. Pewnego razu szef prubujac ogrzać palnikiem gazowym zamarznięte rury doprowadził do podpalenia instalacji gazowej pod domkiem i dziewczyny musiały uciekać przez okno z ogarniętego płomieniami domku.

Xxxx
@Konefka

@konefka widzę, że w tym samym czasie byłyśmy. Wszystko szybko rozeszło się po kościach. Zapomniał ktoś dodać jak zatrudnił Rumunki które nie dostawały pieniedzui nie miały co jeść

Żana

czy mogła bym prosic o jakiś kontakt ? zamierzałam tam własnie dzisiaj wyjechac . Ale az zamurowalo a miala bym kilka pytan

N.
@Żana

Możemy się skontaktować przez maila, chętnie odpowiem na Pani pytania ;)

Ann_bad

To niesamowite, że to "miejsce pracy" nadal funkcjonuje na tych samych zasadach- byłam tam w 2013 roku i nie mogłam wręcz uwierzyć, że to jest możliwe i że kobiety się na to godzą bez szemrania. Dokładnie wszystko było tak samo...Tym co się wyprawia w Rotjes chyba powinna się w końcu zainteresować policja albo chociażby jakaś inspekcja pracy z Holandii, to jest skandaliczne, bezprawne, w ogóle psychopatologia jakaś. Ja uciekłam po 3 dniach z chorą stopą, ponieważ szef Tobias kazał nam przez parę godzin pracować w kucki w szklarni przy przesadzaniu roślinek. Agencja w Polsce poinformowała mnie jedynie, że wiedzą, że tam warunki są "trudne". I tyle. To jest nieludzki wyzysk, psychopatyczna firma, kobiety trzymajcie się z dala od Rotjes!

@Ann_bad

Jest zgodna z prawdą

Tymon

Czy wyjeżdżając trzeba znać angielski? Może firma pomaga w nauce?

@Tymon

Nie nie trzeba znać angielskiego już Oni nauczą Cię angielskiego tego bądź pewny tak Cię nauczą że będziesz smigal że hej.

N
@Tymon

Nie trzeba znać angielskiego, pracują tam sami Polacy i Rumunki.

Paula

Hahaha też racja wystarczy spojrzeć ja to myślałam że sobie nową głowę wstawię, nie patrzeć się na szefa nie śmiej się bo uhamie, nie wolno i bec no to bec.

@Paula

Ledwo co przyjechała dzień dobry. O oueronie nie śmiej się! Bo odpali nie patrz się, nie ruszaj się wolno! Nie idź na imprezę firmowa, bo odstrzelila, no to nie poszłam za to wzięłam swój oakunek hops na rower pohezdzilam pizwiedzalam radę dałam i już.

Paula

Od świtu do nocy robic trzeba bo jak nie jak z łokcia zaunie szef to hej, to się odleci na drugą stronę hali tam gdzie trze ba rośliny siać i tyle!!!! Koń pociągów i już i finał jak nie to jak paleta gwizne to cała firma się zatrzesnie kwiatki zwiedna i później kto będzie siać. No kto!!!

an

Ktoś tu moderuje?

pracownica
@Paula

Paula jesli nie odrózniaz siania od sadzenia to nie jest dziwne ze cie z tamtąd wyrzucili

@pracownica

Do pracownicy hy hy wy wszyscy jesteście tam mądrzy a boicie się odezwać na każdym kroku cicho bo szef idzie cicho bo szef idzie a jakie odżywki tam lecą np. (usunięte przez administratora) ja pierdół (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) w ciągu doby to się tak nasluchalam że myślałam że mi uszy zwiedna a mnie nie wyrzucili tylko nie chciałam pyskowac i zachowała się z kulturą po prostu wyszłam nie wymachujac rękami i tworząc głupich min inna by to załatwiła inaczej walnelaby w łeb i by wyszła.

Pracownica

Widzę że twoje nastawienie jest tak negatywne że nawet szkoda z Tobą dyskutować, każdy ma prawo do wypowiedzi ale dobrze by było zachować trochę przyzwoitości i nieobrarzac skoro nawet nie wyraziłeś normy to nie polska gdzie można posiedzieć pogadać w godzinach pracy i mieć wszystko w (usunięte przez administratora) mimo wszystko życzę Ci powodzenia

@Tymon

Pracodawca bardzo ładnie potrafi powiedzieć „szybko dziewczyny (usunięte przez administratora)” więc znajomość angielskiego nie jest wymagana.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Rötjes Young Plants? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Jacek

W tej firmie pracowalem dosyć długo jako pracownik produkcji - podobało mi się bo mogłem pracować więcej, ale krócej czyli np 4 dni w tygodniu. Atmosfera i warunki pracy dobre , mógłbym szczerze polecić

@Jacek

Odpowiedz fikcyjna. Firma zatrudnia kobiety. Nie ma możliwości pracować inaczej niż reszta ro znaczy sześć dni w tygodniu od 6 do 17.

Klosz

Jako pracownik produkcji jest się dobrze traktowanym, ja podchodzę jak najlepiej potrafie do obowiązków, nie narzekam na pracę, warunki są okej.

@Klosz

Ja też nie mam żadnych zastrzeżeń.

@Klosz

Odpowiedz fikcyjna. Firma zatrudnia kobiety.

Ania Domanska

Pracowalam w sezonie wakacyjnym okolo 3 mies i bardzo jestem zadowolona przede wszystkim z zarobkow:) Praca sama w sobie była przyjemna dla mnie, bo od dziecka uwielbiałam prace przy roślinach. Atmosfera pracy zdecydowanie godna polecenia, a system godzinowy lekki, nie był tak męczący.

@Ania Domanska

Komentarz fikcyjny. Czas pracy to od 6:00 rano do 17:00 w najlepszym wypadku, często dłużej. Fizycznie jest bardzo ciężko.

Michal

Dla mnie warunki bardzo dobre, można dogadać sie z pracodawcą.

Black
@Michal

Wydawałoby się, że praca na produkcji może być ciężka, jednak tutaj tak nie jest ;)

@Michal

Komentarz fikcyjny. W firmie pracuje tylko czterech mężczyzn od lat i nie żaden nie ma na imię Michał i żaden nie pracuje tymczasowo.

Ala

Złego słowa powiedzieć nie mogę. Za każdym razem jak jadę tam do pracy wracam zadowolona. Zarobki zdecydowanie warte uwagi. Napracować się trzeba, ale widze że niektóre panie chyba myślą że za leżenie im zapłacą

@Ala

Pracowałam tam wiele lat i za nic nie mogę przypomnieć sobie Alicji która przyjechałaby conajmniej dwa razy. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

monia

Jak na pracę przy roślinach to pieniądze są dobre.

NICK
@monia

i co najważniejsze, że zawsze na czas.

beza
@monia

Na pewno nie jest to praca dla leniwych. Narobic się trzeba i to sporo, ale za takie pieniadze warto.

@monia

Rzeczywiście w czasie sezonu gdzie w pracy spędza się od 6 do 18 (online nie dłużej) wypłata wychodzi spora. Szkoda tylko, że nie wszystkie godziny są wypłacone poprawnie. Wtedy byłoby na prawdę dużo.

pchełka

Przed wyjazdem bylam przygotowana na ciężka prace i brak luksusów. Mimo to wyjazd mi sie opłacił i nie zaluje. Nie powiem, trzeba się narobić, ale zarobek dobry.

@pchełka

Zgadzam się z opinią. Praca na prawdę może finansowo się opłacić. I jeżeli potrafimy ciężko pracować i nie nastawiamy się na luksusowe warunki. A ponadto zrezygnujemy z części przysługujących nam praw pracownika, dużej części prywatnej godności i wolności. A także przymkniętymi oczy na kilka innych spraw.

Konefka

Brak empatii i poszanowania prawa człowieka.

Czy zdarzają się nadgodziny w Rötjes Young Plants?

An

W rotjes codziennie sa nadgodziny, pracuje sie od świtu do nocy, czasem od 6 do 20. Rozliczane jak normalne godziny, nie ma zadnych regulacji, przychodzisz do pracy i nie wiesz kiedy wyjdziesz ale na pewno nie po 8 godzinach, to sie nie zdarza w Rotjes. Porąbana firma, trzymać sie z dala !!!!!!

Konefka

Tak. Bardzo dużo. Niestety przymusowe i nie wszystkie płatne. Ponadto nie doliczane są ustawowe dodatki za nadgodziny. Rejestracja godzin dzieli się na te oficjalnie rejestrowane do wglądu urzędników oraz na te rozpisywane w sposób „magiczny”.

Zaneta

Dużo da się zarobić ale lekko nie jest. Pracy ogrom, zakwaterowanie średnie ale darmowe ( jak przyjeżdżasz na 2 - 3 miesiące zarobić to przeżyjesz bez problemu. Najgorsza jest atmosfera - za dużo bab w jednym miejscu robi swoje.

Nie polacam, był nabór przyjechałam a po 2 tygodniach była redukcja i mnie zwolniono.. domki jak to domki.. typowe bungale ????????‍♀️ Ale najbardziej irytowało mnie to że było zakończenie pracy a sprzątanie było poza godzinami i było nie płatne tego nie rozumiem.. no i oczywiście nielegalne odbijanie godzin i pieniędzy za kwatery. Byłam nie raz zagranicą i z takim czymś sie nie spotykałam. Z takim krętactwem i nieuszanowaniem pracownika.!

Była pracownica

Masakryczne miejsce, jakim cudem to jeszcze działa? Coś takiego jak "warunki pracy" nie istnieje, nie ma żadnych warunków, pracownicy są traktowani prawie jak zwierzęta niestety a warunki do mieszkania jak w kołchozie. NIE POLECAM OMIJAĆ! !!!

Tragedia. Nie polecam. Brud , smród i ubóstwo. Zero szacunku do pracownika, wysokie koszty zakwaterowania, przekręty to Chleb powszedni. Czekać tylko aż kontrolę tam wyślą i w końcu zamkną ten (usunięte przez administratora)

Widziałam że fima ma długi wusyawione na gieddzie wierzytelności, ktoś wie co tam sie dzieje bo suma nie mała coś ok 140 tys euro

Graszka

Napisze tylko że to straszny wstyd zeby agencje pracy wciaz wysyłały kobiety!!! Ptacowałam tam kilka lat temu, zrezygnowałam po 4 dniach bo aż nie wierzyłam w to co tam sie wyprawia i jakie warunki życia. I to wciąż trwa bez zmian?!?! Przeciez wiadomo co tam sie dzieje,drogie agencje nie bierzcie udziału w tej hańbie bo to nieprawdopodobne zeby w XXI wieku były takie warunki socjalne i takie warunki pracy bez żadnej kontroli, BHP, z traktowaniem pracowników jak śmieci. Jak przestaniecie wysyłać pracownice to się właściciel ogarnie i zacznie zachowywać jak człowiek

Aga

Najgorsze miejsce w którym pracowałam. Okropne warunki socjalne w domkach i bardzo poniżające pracownice zachowanie własciciela firmy. Praca ponad moje siły a naprawde w rolnictwie pracuje od dziecka. Po prostu harówka, wszystko biegiem. Nie warto jechać.

Zostaw merytoryczną opinię o Rötjes Young Plants - Lottum

• Jak się pracuje w Rötjes Young Plants?

Zobacz opinie na temat firmy Rötjes Young Plants tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rötjes Young Plants?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!