Opinie o Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o. w Wałbrzych

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o. w Wałbrzych

Skąd biorą się pogłoski dotyczące tego, że na autobusie płacą minimalna? mam przed sobą ogłoszenie w którym pisali, że w czerwcu zeszłego już roku stawka zaczynała się od 4 800 zł. to po nowym roku tym bardziej czegoś jeszcze dodatkowo nie zwiększyli przypadkiem?

Xxxxx
@Kandydat

Prowizorka jedna wielka. Nie na darmo kierowcom z Wałbrzycha oplaca się na jedno auto jeździć do MPK w Świdnicy a paru z Piaskowej i Podzamcza nawet do Wrocławia gdzie mają po 7 brutto i grafik pod dojeżdżanie razem.

Nick Nowy wpis

Sam jako Dyspozytor kiedyś zatrudnienia szukałem. Teraz zauważyłam, że ktoś stwierdził, że można tu chyba dużo godzin dostać na tym stanowisku. Czyli ile dziennie wychodzi? Czy to praca w weekendy?

Lemur Nowy wpis

Firma słup. Nie da się dodzwonić, napisać. Tylko osobiście po przyjściu jak się upewnią że nie jesteś z mediów kontroli inspekcji itp i nie kumasz za dobrze kodeksu zaproponują Ci minimalną na etacie i więcej za więcej godzin ch.wie na jakiej zasadzie. Moje odczucie unikać jak ognia, firma robi wrażenie jakiegoś szemranego interesu, wrażenie.

Ida

Dzień dobry. szukam zatrudnienia jako dyspozytor u nas w Wałbrzychu, myślałam, że też taka ofertę do Konsorcjum znajdę , ale jakoś nie mogę odszukać ogłoszenia na takie stanowisko. nabory były prowadzone dość dawno?

Xxxxx Nowy wpis
@Ida

Takie stanowiska są w tej firmie i podobnych po znajomości za małe pieniądze za dużą liczbę godzin.

Ble

Bo na etat zawsze tak było, stawki jakie podajesz były z nadgodzinami.

@Ble

To normalne, żeby w ofercie od „najniższego progu” pisać ten maksymalny już z nadgodzinami? Też na to ogłoszenie dla kierowcy kiedyś patrzyłem. Jak to może wyglądać na rozmowie, przychodzisz z tą ofertą i pokazujesz a oni mówią, że to z nadgodzinami? Miałeś tak?

Ja pojechałem do nich osobiście to dopiero po złożeniu CV osobiście zadzwonili do mnie po 2 tygodniach i zaprosili na rozmowe. Przed złożeniem CV nic nie można było załatwić i porozmawiać o warunakch pracy. Jak jeździsz i wyrabiasz normalne godziny to na miesiąc zarobisz 2400 a jak będziesz walił nadgodziny to wzrost wynagrodzenia będzie 4800 łącznie z weekendami osobiście. Jak dla mnie to jest upodlenie kierowcy i trzeba nie mieć godności żeby jeździć za taką miske kaszy. Samo prawo jazdy na D nie kosztuje 500 zł że oferują ci takie wynagrodzenie. Lepiej iść na turystykę i liniówke i przynajmniej jeździsz jak Pan elegancki ubrany i nie męczysz się z ludźmi i biletami. Jeżdżąc w komunikacji nie ma nigdzie toalet oprócz dworca gdzie można godnie sie wypróżnić. Nie oferują żadnych warunków socjalnych dla kierowców. Autobusy mega zniszczone i pościągane z innych miast bo na reszte autobusów ITD pozabierało dowody a kierowcy zapłacili mandaty za stan techniczny . Ta cała SKA to ledwo żyje to taka partyzantka która wozi ludzi po mieście tylko dlatego że są najtańsi a prezydentowi to odpowiada bo nie nadwyręża budżetu. Ogólnej nie polecam ciężkiej pracy z tyloma godzinami za tak nie godne pieniądze do życia w tych czasach.

Xxxxx Nowy wpis
@Kandydat

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
Looki
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Witajcie, Jakie wynagrodzenie za nominał oferują w ŚKA? Ile można realnie zarobić? Są w ogóle przyjęcia? Skąd oni mają tych kierowców?

Co z tymi autobusami? Opiszecie proszę ich bieżący stać? Jeszcze w czerwcu ktoś napisał, że one to podobno przeglądu nawet nie powinny przejść. Z jakich konkretnie przyczyn i kiedy te przeglądy tu robią? Mieliście jakieś wypadki do teraz czy raczej na spokojnie się jeździ? mój luby interesował się kiedyś praca tutaj, chce się upewnić czy od kolejnego roku mógłby na spokojnie przyjść pojeździć

Ble

Od nowego roku będą nowe autobusy, jest teraz przetarg na operatora, musi dostarczyć nowe autobusy + nająć od miasta nowe miejskie. Tylko luby zarobi tam najniższą krajową za nominał i to raczej bez względu na to kto wygra przetarg. W branży zarabia ten kto tyra 200-300 godzin.

@Ble

300 godzin? Czy to w ogóle możliwe by tyle komuś przyznano? Jaki przy tym będzie przelicznik nadgodzin? Jaka stawka? I jeszcze pomijając kasę miedzy firmami to gdzie mimo wszystko byłaby lepsza atmosfera? gdzie lepiej traktują pracownika?

Xxx

Możliwe. Na zlecenie/działalność nie ma doby pracowniczej a obowiazuje tylko ustawa o czasie pracy kierowcy. Ta ustawa narzuca limit czasu jazdy na max 10 godzin dziennie a nie pracy więc możliwe że ktoś ma zadania gdzie jazdy jest mniej a dużo przerw. Stawka ponoć najniższa krajowa.

Jaki dress code obowiązuje w Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o.?

Emilia

Widziałam ofertę dla kierowcy autobusu sprzed kilku lat i wtedy firma płaciła najniższą krajową, teraz coś się poprawiło? Bo jednak to duża odpowiedzialność i za taką kasę to chyba niewielu chętnych by się znalazło... I jeszcze chciałabym spytać o której się zaczynają zmiany, bo czytałam, że są dwie. Można sobie wybrać na przykład tylko pierwszą?

@Emilia

Podobno wypłata sie poprawiła a jak sie tam dostać to nie mam pojęcia. Żadnych ofert pracy na OLX czy coś takiego.

@Aga
@Nowy

A skąd takie informacje ? Dalej oferują najniższą krajową, a autobusy to graty, które nie powinny przejść przeglądu.

Xyz

(23.05.2023r)Dziś o godzinie 10:40 w Szczawnie zdroju przyjechał autobus lini 8. Tablice rejestracyjne to STA82421 numer autobusu 301 problem tkwi w kierowcy który bezczelnie odmówił sprzedaży biletu pomimo wyliczonej kwoty pieniądze były drobniejsze np 50gr kierowca powiedział że nie przyjmie tego i kłamał Że nie posiada biletów mimo że sprzedawał innym osobą.Jak spytałam się dlaczego to kierowca pogrzebał w pieniądzach z łaską po czym zaczął jechać i olewać moją osobę. Bardzo śmieszne zachowanie ze strony kierowcy.@Pracodawca

Paweł Heavy

Najpierw nie przyjechało C które miało być o 17:37 na Armii Krajowej potem jak wracałem nie przyjechało C które miało być o 21:05 na Fortecznej. Komunikacja Miejska w Wałbrzychu to jest po prostu kiepski żart, człowiek płaci za bilety i karty przejazdowe w zamian ma nie przyjeżdżające i spóźnione autobusy chamskich i bezczelnych kontrolerów i w większości autobusów brud smród i ubóstwo

Ell

26.02 1 Dzień dobry. Z przykrością muszę Państwa poinformować o przykrym incydencie jaki przytrafił mi się w autobusie lini 8 w piątek 22 lutego o godz.7.43 po ruszeniu z przystanku przy ul.Wańkowicza. Od kilku dni miałam awarię auta i musialam korzystać z komunikacji miejskiej. Więc ze wszystkimi zasadami owego transportu nie byłam " za pan brat". Różnie bywało, często miałam wielkie oczy ze zdziwienia. Ale to z czym mialam styczność piatkowego poranka to bezczelność! Skandal!!!!! (usunięte przez administratora) Jako ostatnia { mimo,że nie wybiła godzina odjazdu} wbiegłam do autobusu drzwiami przy kierowcy. Zerknęłam czy jest osoba sprzedająca bilety- nie zauważyłam. Zwróciłam się do kierowcy prosząc o bilet. Udawał, że mnie nie widzi. Zaglądałam do niego przez szybę i uśmiechając się prosiłam o bilet. W końcu ryknął do mnie - "co jest napisane na kartce !!!!! " Paluchem wskazał kartkę przyklejoną po lewej stronie szyby oddzielającej od pasażerów. Z przejęcia i stresu ( bo nie wyobrażam sobie jazdy bez biletu !!) odczytałam że bilety sprzedaje kierowca a nie konduktor- jak było napisane. Spojrzałam znowu na kartkę, rozejrzałam się po autobusie - dostrzegłam w końcu filigranową Panią konduktor. Zapytałam kierowcę dlaczego jest taki nieuprzejmy - wrzasnął do mnie -" no i (usunięte przez administratora) !!!!!!!" Jego wzrok i zachowanie wskazywało , że ma zaburzenia psychiczne !!! Przestraszyłam się!!!!!!!!!!! A jechałam nie na wycieczkę, tylko do pracy , gdzie pacjenci na mnie czekali ! !! Nie życzę sobie takich zachowań od osoby ,której praca zależy od moich pieniędzy wydanych na bilety. Jakim cudem tego typu osobnik jest na tak odpowiedzialnym stanowisku !!! On odpowiada za bezpieczeństwo ludzi których wozi !! Dowiedziałam się od Pani konduktor , że wszyscy skarżą sie na tego człowieka! Że jest mnóstwo incydentów niemiłych , okropnych i skandalicznych z jego udziałem !! Ponoć Państwo też wiecie kogo zatrudniacie. I żadnej reakcji ???? Takiego chamstwa od lat nie doswiadczyłam! Nie jestem księżniczką w zamku zamkniętą. Pracuję z ludźmi, chodzę do sklepów, urzędów. Wszędzie są starania o uprzejme podejście, życzliwość, pomoc, współczucie. Ten osobnik - wyglądający jak człowiek - nie zachowuje się jak czlowiek! Nie ma pojęcia co to empatia! Nie powinien miedzy ludźmi pracować. Sugestia - mógłby wozić ziemniaki. Czy Wałbrzych zawsze ma się kojarzyć z czymś takim ????????? Pasażerowie zasługują na szacunek ! Nie jeździmy za darmo ! Bilet kosztuje 3,20 a nie 1,10 ! Czy chcę przejechać 3 czy 5 przystanków. Autobus nr 321 Dzień : 22.02.19r godz 7.44 - tak rozszyfrowałam bilet, który przesyłam w pliku. Pozdrawiam Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pracodawca powinien zwrócić uwagę na opinie pasażerów i konduktorów o podejściu kierowców do swojej pracy!

Hanna
@Ell

Normalne mnie na przykład kierowca przyczasną drzwiami????‍♀️Gdyby nie pan (któremu bardzo dziekuje) który kopnął i rozszerzył drzwi to najprawdopodobniej miałabym po ręce.

Alicja

Czy to jest praca w systemie ciągłym, skoro ktoś tutaj pisał o pracy w weekendy i święta? Przy okazji chciałabym wiedzieć jeszcze a propos systemu, na ile zmian jeździcie. Nocki są obowiązkowe czy nie?

KOMANDOS

firma nie godna poleceniu,podejście dyspozytorów jest do kierowców nie godna poszanowania.Pracujesz światek,piątek i niedziela.Wolne teoretycznie,jesteś na telefonie rezerwowy ciągle,grafik i linie dostajesz jako nowy najgorsze,starzy co liżą i pod stół wchodzą gorze jak baby maja lepsze linie i swoje auta.Nowy skaczesz po wszystkich autach,kasa tragedia jak na ta pracę użerać się z ludźmi.Większa połowa ukraińcy.Nie polecam,większość to dziadki bo im brakuje do emerytury to siedzą,młodzi uciekają,tylko na chwilę są.Pozdrawiam.

@KOMANDOS

To ile płacą?

Agnieszka
@Nowy

Naprawdę nie zmartwiła Cię w żaden sposób ta opinia, że o zarobki pytasz?

@Agnieszka

To proszę napisz ile jest płacone? Bo jestem ciekaw

Robert

Jak teraz wygląda praca w tym miejscu? Kierowca musi być pod telefonem cały czas? Zauważyłem, że tak było, no ale może coś się zmieniło.

Ktoś

Dzień dobry chciałem się dowiedzieć coś na temat pracy w Konsorcjum dla kierowców autobusów

Pan P

Witam godzina 15:00 autobus nr5 nie przyjeżdża na mijankę biały kamień. Godzina 15:10 autobus nr 5 ( kolejny) nie przyjeżdża. Godzina 15:20 dotahl trzeci planowo a gdzie dwa poprzednie ?????? Czyżby lekkie opady śniegu spowodowały taką sytuację?

Zibi

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje na stanowisko kierowcy?

Zosia

@driverbnew możesz wytłumaczyć ?

Driverbnew

Kto pracował w ŚKA w cyrku się nie śmieje

Erwin

Każdy zarabia w firmie tyle ile wypracuje. Może ludzie z Ukrainy przykładają się do pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Ludowa 1D
    58-304 Wałbrzych
  • NIP: 8862978883 REGON: 22027677 KRS: 0000447980

Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o.