Opinie o PŻM w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie PŻM. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PŻM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PŻM w Szczecin

Marynarz

Wiecie czy Pżm zwraca koszty "zostania" ich pracownikiem? Mam na myśli świadectwo zdrowia, wiza, szczepienia, to koło tysiaca złotych wiec nie mało

Vini

Na każdym statku jakim byłem (mało ich było ale jednak) był ktoś z AM, Szczecin lub Gdynia. Czasem za motora, czasem OS, czasem i tu i tu. Na pierwszym kontrakcie. Osobiście uważam, że lepiej za kadeta pojechac, nie ma presji, jak się trafi chory C/E albo 1Eng łatwiej przetrwac.

Vini

To ci twoi koledzy się nie szanują skoro będąc na AM pływają jako kadeci.

dżej

Nie prawda - masa znajomych z AM pływa/pływała za CDT w PŻM.

Kamil

A co masz na myśli mówiąc o socjalu? ubezpieczenie medyczne dają, i ZUS refundują prawie cały, coś tam trzeba dorzucić.

?

Jak to nie mustruje cadetow? Dlaczego? Czyli że co? Po czterech podstawowych kursach nie mam co składać podania do pżm? Czemu?

x2

niestety to prawda

człek

czy to prawda, ze teraz pzm nie mustruje cadetów??

zibi

w pżmie pracujesz ale nie masz socjalu bo cały czas jesteś na urlopie bezpłatnym

jaro

wiem, że niemieccy armatorzy dają na dziecko coś około 170E, czy w PŻM też jest jakiś dodatek na dziecko??

Gdynianin

Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. pozdrawiam

Kamil

Raczej ciężko awansować w trakcie kontraktu. Może nie jest tu barierą brak dyplomu motorzysty wachtowego bo zatrudniają oficjalnie jako oiler a nie motorman ale marne szanse przekonania kobiety w kadrach:) Kontrakty są 4 +/- 1 miesiąc. Ja pojechałem na pierwszy kontrakt za motorzyste ale miałem już dyplom bo uczyłem się w AM. Zarobki na 2012 rok podaje poniżej teraz w 2013 będą zależnie od stanowiska od 50-200$ wyższe. Master 6566 $ Ch.officer 4574 $ 2nd officer 3444 $ 3 rd officer 3337$ Ch. eng 6028 $ 1st eng 4359 $ 2nd eng 3444$ 3rd eng 3337 $ Elec. eng 4198$ Bosun, Cook, Fitter 2142 $ AB, Steward, Motorman 1948 $ OS 1572 $ Cadet 947 $

Gdynianin

cześć! czy ktoś może zaktualizować zarobki w PŻM? ahaa i chciałbym się dowiedzieć ile trzeba wypływać jako kadet aby awansować na motorzystę? jeśli wypłynę na kontrakt 6cio miesieczny a powiedzmy kadet musi przepłynąć 4 to czy dwa ostatnie będę jako motorzysta czy dopiero na następnym kontrakcie? pozdrawiam

Krzysiek

Co do przerwy w NFZcie i (usunięte przez administratora) skiej opłaty za tę przerwę w ubezpieczeniu: Niech się chłop zarejestruje na kilka dni w Urzędzie Pracy, wówczas Urząd Pracy zapłaci ubezpieczenie za kilka miesięcy (różnie to w Polsce wygląda: od 1 do 4 msc.) i wszelkie opłaty za zaległości. Ponieważ formalnie jesteśmy zatrudnieni za granicą, więc nawet stały pracownik może się zarejestrować nie przyznając, że jest marynarzem. Aby Urząd nie znalazł jakiejś głupiej roboty w międzyczasie, wystarczy powiedzieć, że nie ma się żadnego wykształcenia i pragnie zarabiać min. 5000zł :-] albo coś w tym stylu. Jest jeszcze inna prostsza opcja: pracująca lub zarejestrowana w Urzędzie Pracy żona, która zgłasza do ubezpieczenia obok dzieci również męża - ja tak mam i jest dobrze :-)

ola

żle przeanalizowałam,za pobyt na lądzie zus też jest refundowany-przepraszam.lecz nadal chodzi mi o nfz.

ola

powinniśmy podjąć jeszcze jeden temat,mój mąż pływa na statku,pomimo zatrudnienia w pżm-ie cały czas jest na urlopie bezpłatnym,firma zwraca 120 dolców za składki do ZUS ale tylko wtedy kiedy jest poza domem,wracając musi to opłacać z własnych pieniędzy,no ok,ale jak rozwiązać problem narodowego funduszu zdrowia?PŻM opłaca tylko dodatkowe ubezpieczenie w firmie alianz,a chcąc przystąpić do NFZ i mieć kompleksową opiekę medyczną musi teraz zapłacić ponad 5 tys zł,bo ma 5 lat przerwy w opłacaniu składek-jak ominąć tą wysoką opłatę za przerwę w składkach?

Krystian

Witam, czy mógłby ktoś się wypowiedzieć jak wygląda w PŻM praca kucharza/Stewarda ?

PZM to firma rodzinna. Pelna kontrole finansowa maja byli PZPR-owcy i ich dzieci. Panstwo stracilo kontrole nad PZM pomimo to oficjalnie jest to firma panstwowa. Czerwona burzuazja zarabia wielka kase. Kapitanowie przy nich zarabiaja grosze. Tak wyglada kapitalizm w III RP Tuska. Urzad skarbowy powinien sprawdzic majatki wszystkich funkcyjnych z biura.

marynarz

na ile czasu Pani mąż wyplywa ? tzn.dlugisc kontraktu ?(jesli plywa na masowcach )

marynarzowa

Pieniążki dodatkowe będą w lipcu, 25% pensji,mało nie mało ale każdy grosz się liczy;

Zostaw merytoryczną opinię o PŻM - Szczecin

• Jak się pracuje w PŻM?

Zobacz opinie na temat firmy PŻM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PŻM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PŻM?

Kandydaci do pracy w PŻM napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PŻM