Opinie o Zamet S.A. w Piotrków Trybunalski

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Zamet S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Zamet S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zamet S.A. w Piotrków Trybunalski

Faktycznie do teraz tak jest, że projekty firmowe pisząc krótko są drogie? Jeśli tak to ile w tym roku za prace przy nich płaci się samym technologom? Widzę oferty lecz bez wskazania jakichkolwiek widełek. Piszą jednak o tym, że są świadczenia, imprezy integracyjne z okazji dnia Hutnika i tym podobne. Czy dla atmosfery warto przyjść?

Nowy Nowy wpis

Firma, która robi projekty mega drogie, kosztowne, chwalącą się dla jakich branz robi. Po rozmowie rekrutacyjnej i stawce 2 zł wyższej niż minimalna godzinowa. Szok. Kto się na to godzi

Cnc Nowy wpis

Czy operator tokarek cnc normalnych rozmiarow da sobie rade z tymi wielkimi?Co z tymi suwnicami do ladowania detali?Warto zmieniac prace?

@Cnc

To pewno zależy, czy jest odpowiednie szkolenie jakieś, zwłaszcza, jak się do nich dopiero, co przyszło robić? Napiszecie i koledze i mnie, czy są tu takie przeszkolenia, czy jak tam to zwał, i ile na tych dużych tokarkach da się zarobić?

Jaro

Jakie podejście do pracownika i jakie relacje między ludźmi w dziale IT? Zastanawiam się, czy aplikować na Specjalistę Service Desk IT. Zbyt wielu konkretów jednak brakuje w tym ogłoszeniu. Jeśli jest umowa o pracę, to czy bezterminowa, i jaki jest zakres wynagrodzenia? Bo akurat zakresu obowiązków nie zapomniano szerzej opisać.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Księgowa / Księgowy w firmie Zamet S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Piotrków Trybunalski
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
logo firmy Hydraulik wyjazd OD ZARAZ - atrakcyjne warunki
CDMD SHL Sp. z o.o.
Antoni

Kolejne ogłoszenie nie pozostawia już żadnych złudzeń. W urzędzie jest ogłoszenie na stanowisko operatora urządzeń do oczyszczania ścieków. Zakres obowiązków jest następujący: obsługa maszyny cnc, pax wiertarka bramowa, wytaczanie elementów stalowych, toczenie elementów. To jakiś kabaret, a nie światowy lider w branży konstrukcji stalowych.

@Antoni

Dzień Dobry, Szanowny Panie Antoni, będę wdzięczny za informację w którym urzędzie pojawiło się ogłoszenie tak absurdalnej treści. W Grupie ZAMET poszukujemy operatorów urządzeń i maszyn specjalistycznych, w tym urządzeń CNC. Pracownicy zatrudnieni jako operatorzy to wykwalifikowani fachowcy. Żadna z naszych spółek nie ma nic wspólnego z oczyszczaniem ścieków :) dlatego jestem zaskoczony treścią Pana wpisu.

@Antoni

Nawiązując do wpisu Pana Antoniego, poniżej treść oferty zamieszczonej przez Urząd Pracy w Chojnicach: Pracodawca: Mostostal Chojnice sp. z o.o. Oferta pracy: OPERATOR OBRÓBKI CNC (WIELKOGABARYTOWYCH) Zakres obowiązków: Obsługa maszyny cnc, pax wiertarka bramowa, wytaczanie elementów stalowych, toczenie elementów Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny. Zawód: operator obrabiarek sterowanych numerycznie Zapraszamy do współpracy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Mati

Dzień dobry, z uwagi na fakt że pracowałem w tej firmie i pracuję aktualnie w podobnej branży chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami. Praca na produkcji całkiem przyjemna, a jeśli tylko chcesz pracować i rozwijać i nie boisz się pracy to oczywiście dasz sobie radę. Niestety organizacja na produkcji słabo. Informacje z planowania wręcz są przerzucane do brygad mistrzowie jedynie pośredniczą. Większość czasu pracy to wyjaśnianie, szukanie, czy dochodzenie kto zawinił. Nikt się nie uczy na własnych błędach. Niestety nie ma systemu który pomógłby w szybki sposób zlokalizować błędy. Komputery w mistrzówkach służą do sprawdzania obecności :). Zarobki mierne wręcz słabe z uwagi na charakter wykonywanej pracy (spawacz, ślusarz, monter, malarz), ale to bardziej spowodowane brakiem alternatywy dla ludzi. Znając mentalność młodych, takich tam nie znajdziecie jedynie w biurach. Rada dla fajnych ludzi nie ufać nikomu i niczemu.

Zbigniew
@Mati

Możesz wyjaśnić na co konkretnie uważać, że radzisz nie ufać nikomu i niczemu? i jakie mają stawki na produkcji dla ślusarza?

Mati
@Zbigniew

Uważam że dziś na start absolutne minimum dla ślsarza to 26pln/h. Dziwi mnie fakt że pracodawcy nie patrzą na doświadczenie lecz kierują się zasadą tyle ślusarz, tyle spawacz itd. i prawdopodobnie jeśli podpiszesz umowę i będziesz pracował to tam zostaniesz bo się przyzwyczaisz. Szkoda że nie ma podejścia jak na zachodzie czyli "ok damy ci więcej ale pokaż że potrafisz". Reszta wtedy zależy od Ciebie. Dasz rade zostajesz, nie spełnisz wymagań podziękują.

Ilona
@Mati

Czy otwarci są na negocjacje tej stawki? Mąż jest ślusarzem z wieloletnim doświadczeniem i nie ukrywam, że zależy mu na jak największej... Daj też znać jaka atmosfera w zespole, są tam raczej młode czy starsze osoby?

Antoni

Światowy lider produkcji konstrukcji stalowych Zamet Mostostal w Chojnicach szuka mistrza na stanowisko produkcji poprzez ogłoszenie w powiatowym urzędzie pracy. Skontaktowałem się z kadrami, a następnie z wiceprezesem tej firmy. Reakcji żadnej. Stąd wnoszę, że poszukiwanie mistrza, to jakaś ściema. Czytam groźby pod adresem pracownika, że rzekomo zamieszcza nieprawdziwe wiadomości o pracodawcy (łącznie z instrumentami). Sami się ośmieszacie. Najnowszy hit, to kolejne ogłoszenie w urzędzie pracy. Poszukiwany jest malarz-tapeciarz. To chyba jakiś światowy wynalazek, bo jeszcze nikt nie ośmieszył się tapetowaniem konstrukcji stalowych. Ciekawe co na to, Pan Rambo i Jego adwersarz?

ona88

Witam, Czy może się ktoś wypowiedzieć nt pracy w biurze? Kadra się zmienia czy ludzie raczej pracują od lat? Czy można liczyć na wynagrodzenie powyżej 4tys pln netto?

Lidia
@ona88

To wynagrodzenie moim zdaniem może zależeć od doświadczenia. Pytanie czy masz jakieś?

@ona88

Szanowna Pani, w ZAMET mamy zespół składający się zarówno z doświadczonych pracowników z długoletnim stażem, jak również częścią zespołu są osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową. Jesteśmy dumni z tego, że większość pracowników planuje swój rozwój osobisty i zawodowy w ZAMET w długoletniej perspektywie. Oferowane wynagrodzenie zależy od stanowiska pracy a także kwalifikacji kandydata. Pozdrawiam Rafał Komorowski

Danuta
@Rafał Komorowski

Skoro mozna w firmie rozpocząć karierę zawodową, przyjmuja państwo osoby bez doświadczenia? :) Np na staż, praktykę?

@Danuta

Szanowna Pani Danuto, Oczywiście tak. Oczekiwania pracodawcy dotyczące niezbędnych kwalifikacji (w tym także doświadczenia kandydatów) każdorazowo zamieszczamy w poszczególnych ogłoszeniach rekrutacyjnych. Mile widziane są także aplikacje spontaniczne. Pozdrawiam, Rafał Komorowski

Teresa
@Rafał Komorowski

To jak mile są widziane aplikacje spontaniczne, to nawet jak nie macie aktualnej rekrutacji, to zdarza się, że i tak kogoś przyjmujecie?

Antoni

@John Po przeczytaniu Twoich opinii, myślę że Twój los jest już przesądzony. Nie stracisz pracy przez to, co napisałeś, ale jak to mówią, jak się chce uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Nie licz, że ktoś stanie po Twojej stronie. Zapewne najbardziej zawiedziesz się na tych, na których najbardziej liczyłeś. Trzymaj się przyjacielu.

Rafał Komorowski

Szanowny Panie, Informuję, że niniejszy portal służy zamieszczaniu opinii na temat Pracodawcy. Pańskie wpisy nie są opiniami, rozpowszechniają natomiast nieprawdziwe informacje na szkodę Pracodawcy, wprowadzają w błąd opinię publiczną a ponadto naruszają dobra osobiste pracowników, także moje. Opinie, nawet jeśli są krytyczne, przyjmujemy z pokorą i staramy się wyciągać wnioski. Na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji lub niegodnych insynuacji będziemy reagować, w tym także korzystając z instrumentów prawnych. Pozdrawiam Rafał Komorowski

Lidia

A czemu pracownik ma nie dostać podwyżki? A jak ktoś ma spore doświadczenie i umiejętności? To nie ma tu żadnych szansy rozwoju?

Teodor

W urzędzie pracy w Chojnicach obok siebie są dwie oferty. Zamet (Mostostal) jako światowy lider produkcji konstrukcji stalowych oferuje inżynierowi stanowisko mistrza produkcji z wynagrodzeniem 4,5 na miesiąc, a mała firma do prostych prac malarskich szuka osoby z wykształceniem niepełnym podstawowym i oferuje 6 tysięcy. Schować dyplom, czy nie schować, oto jest pytanie!

Joanna
@Teodor

Prawdziwy dylemat, warto wziąć pod uwagę obowiązki, bo może coś wolisz robić bardziej, a kasa to nie wszystko. W Zamet ten mistrz to jakby kierownik?

Zainteresowana

Dzień dobry wszystkim. Firma Zamet zamieściła ogłoszenie na stanowisko stażysty w dziale zarządzania projektami. Staż ma trwać 3 miesiące na podstawie ustawy o praktykach absolwenckich, w pełnym wymiarze godzin. Ogłoszenie przewiduje możliwość przedłużenia praktyki, ale nie ujmuje informacji o ewentualnym zatrudnieniu po stażu. Zastanawiam się, czy zgłosić swoją kandydaturę? Ukończyłam studia licencjackie, a w czerwcu bronię mgr w dziedzinie zgodnej z oferowanym stanowiskiem. Posiadam już wiele ukończonych straży i w niewielkim stopniu liznęłam prac na zleceniówki. Nie mogę jednak nigdzie dostać pracy, stąd zastanawiam się nad tym stażem, aby zostać aktywnym w zawodzie i mieć jeszcze jedną szansę na zatrudnienie.

@Zainteresowana

Piszesz, że w niewielkim stopniu liznęłaś prac na zleceniówki. Skoro lubisz lizać, to chyba nie jest to właściwe miejsce dla Ciebie.

(nie) zainteresowana
@Jacek

Szanowny panie Jacku, chyba faktycznie nie nadaję się do tej firmy, jeśli wszyscy pracownicy reprezentują taki poziom kultury jak pan, który jest zboczonym dewiantem, który ma w głowie to, co nie powinien. A może właśnie pana stanowisko jest pomyłką i powinien pracować pan w agencji wzajemnej adoracji? Bez pozdrowień i nie będzie mnie interesowało, czy pan dalej mi będzie cisnął z anonima, z którego jest pan taki odważny. Aha, i nie życzę sobie zwracania się do mnie na ,,ty", bo znajomymi nigdy nie będziemy.

@Zainteresowana

Szanowna Pani, Oczywiście, jak najbardziej istnieje możliwość zatrudnienia po okresie stażu. W przypadku zatrudnienia, zarówno podczas stażu, jak i pracy w Zamet Industry, będzie Pani miała możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawych projektach które realizujemy dla zagranicznych klientów. Niezbędna będzie na początek komunikatywna znajomość języka angielskiego, którą w trakcie zatrudnienia będzie Pani mogła rozwijać zarówno podczas szkoleń które proponujemy naszym pracownikom, jak również w codziennej pracy. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do aplikowania.

Kamila
@Zainteresowana

Jeśli to staż przez PUP to maja obowiązek cię zatrudnić potem na jakiś czas? Tak mi się wydaje ale nie wiem, czemu po prostu nie spróbujesz?? I powiedz czy dowiedziałaś się już czegoś

Zainteresowana
@Rafał Komorowski

Dziękuję za odpowiedź, ale niestety nie otrzymałam od Państwa propozycji po aplikowaniu.

Damian
@Rafał Komorowski

Czy te szkolenia z języka angielskiego, które organizujecie dla pracowników są całkowicie bezpłatne czy trzeba do nich dopłacać?

@Damian

Panie Damianie, w Zamet szkolenia językowe dla pracowników są bezpłatne. Pracownicy mają dostęp do grupowych kursów języka angielskiego z native speakerem lub lektorem - w zależności od poziomu płynności językowej. Kursy odbywają się w spółce, w cyklu cotygodniowym.

Joanna
@Rafał Komorowski

A czy branie udziału w tych kursach to wiąże się jakby z 'odpracowaniem' tego w firmie? Np. z podpisaniem lojalki na x lat?

@Joanna

Dzień dobry, Pani Joanno, jeśli chodzi o grupowe zajęcia języka angielskiego w Zamet, nie są one związane z umową o podnoszenie kwalifikacji, a zatem nie powodują tego typu zobowiązania po stronie Pracownika. Pozdrawiam Rafał Komorowski

Jacek

Czytam jak pani dyrektor "szanuje " ludzi i nie dziwię się, że firma szuka behapowca z ogłoszenia w powiatowym urzędzie pracy. Przy okazji dziękuję za Wasze opinie, które okazały się bardzo pomocne, a najważniejsze, że trafne.

Sylwia
@Jacek

Czyli nie wziąłeś tej pracy? Pewnie stary park maszynowy... Może Ty wiesz, czy się spełniły te przewidywania @Stary robol z 2020, że będą zabrane premie kwartalne, absencyjne i jubileuszówki?

Stary robol

Witam ponownie. Ta firma to katastrofa. Pion zarządzający nastawiony na przeżyć osiem godzin i do domu. Piękne filmy reklamowe, wizje na rozwój i nic poza tym. Wymagania od pracowników aby każdy był alfa i Omega. A kasa to poniżej najniższej krajowej. Idź zrób zorganizuj wymyśl coś, a ja zaczekam na efekt. Główny dyrektor został przezwany "dyrektor dziękuję" Tylko to potrafi. Ogólnie wstydzę się tego że tam pracuje. Nikt nie wierzy ze można tak mało zarabiać. Żenada jednym słowem.

Ewelina
@Stary robol

Wysokość zarobków to kwestia indywidualna, dlatego też zarobki oferowane przez firmę jednym będą pasować, a innym już niekoniecznie. Nie wspomniałeś nic na temat pozostałych warunków, na jakie można liczyć w firmie Zamet Industry. Co z dodatkami pozapłacowymi?

Jacek

Widzę, że jest oferta pracy na stanowisko specjalisty ds. BHP. Co możecie powiedzieć o pracy na tym stanowisku w Zamecie?

Łukasz
@Jacek

Tak, jest to chyba z 7 ogłoszenie od 2 lat, BHPowcy uciekaja po pewnym czasie z zakladu, ktory jest dosc stary zarowno pod wzgledem sprzetu i infrastruktury. Kadra zarzadzajaca słuchajac opinii tez nie jest pomocna wiec sytuacja nie dziwi. Sprobuj to sie przekonasz tylko pamietaj wszystko na papier bo obiecane rzeczy to obiecane rzeczy. Do myslenia daje takze sprzedawanie hal produkcyjnych jak i własciciel, ktory jest w trakcie zmiany albo szukania strategii na to co zrobic z tym zakladem. A mieszkajac blisko mysle ze za duzo pracy to nie maja bo transporty nie wyjezdzaja juz jak kiedys.

Bida
@Jacek

Stanowisko o dużej rotacji, nikt tam się nie zatrzymuje na dłużej. Jak masz doświadczenie i zobaczysz jak jest to sam zadecydujesz czy warto

@Bida

Hmm... ale jak jest dokładnie? Mogłabym prosić o jakieś konkrety? Chodzi o wynagrodzenie, atmosferę pracy czy o co? Bo w sumie nie za wiele się na ten moment dowiedziałam z Waszych odpowiedzi. Możecie sprecyzować co jest nie tak na takim stanowisku w Zamecie?

Cześć, widziałam, że poszukiwany jest Kierownik Kontrolingu do firmy. Co możecie napisać o pracy na takim stanowisku w Zamecie? Wyczytałam, że obowiązuje zadaniowy system czasu pracy i elastyczne godziny pracy. Jak to więc wygląda w praktyce?

@Karolina

Praca od godziny 7:00 ,pensja poniżej normy,ciekawe projekty, dużo obowiązków,starsi pracownicy kontroli praktycznie sami wszystko wykonują

malarz

No i widzę ofertę dla malarza i tu pytanko jaka jest umowa czy może można wybrać?

Stan

Kilka lat temu w Chojnicach, które są teraz częścią Zametu, też był problem (dla kierownictwa) z nagrodami jubileuszowymi. Zgodnie z ZUZP za 15 lat pracy była nagroda w wysokości 100% średniej zakładowej, za 20 lat było 150%, za 25 lat było 200%, za 30 lat było 250%, za 35 lat było 300% itd. Kiedy tak zwani liderzy związkowi otrzymali nagrody za 15, 20, 25 i 30 lat pracy, zmieniono ZUZP i wprowadzono jedną nagrodę. Tylko za 35 lat pracy w wysokości 600% średniej zakładowej. Kiedy tzw. obrońcy praw pracowniczych dostali te pieniądze, to zlikwidowano nagrody jubileuszowe. Wszystko zgodnie z prawem, ale czy zgodnie z moralnością i zwykłą ludzką uczciwością? Zostawiam ocenie Starego Robola ( z całym szacunkiem). W tym miejscu może pojawić się pytanie, a co z innymi pracownikami? Byli zwalniani z pracy. Stary Robolu (z całym szacunkiem) historia lubi się powtarzać, obym się mylił, ale słowa: niech się cieszy z tego, co ma, sugerują, że niestety może dojść do powtórki. Oby nie.

Stary robol

Witam. Prawda jest taka że brak prawdziwych fachowców to zmora tego zakładu. Chodzi o kadrę zarządzającą. Ci którzy mają ambicje powinni omijać z daleka. Chwała się wysoką średnia zarobków a warsztat to 16zl na godzinę. Na pytanie tej osoby o podwyżkę pani dyrektor odp. Ten to jest stary i już nigdzie nie pójdzie więc niech się cieszy z tego co ma. Ogólnie atmosfera jest ok. Mało kto wie że tak naprawdę to dwie firmy. Druga to komandyt. Od przyszłego roku są plany zabrania wszystkich dodatków. Premia kwar. Absencyjna, jubileusze. Jubileusz pracownika to największa zmora pani dyrektor. Wracając do zarobków to na produkcji większość ma 17zlbrutto.

Zostaw merytoryczną opinię o Zamet S.A. - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Zamet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zamet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zamet S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zamet S.A.
  • R. Dmowskiego 38B