XPLUS SA

3.8 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Pytania do firmy XPLUS SA

Paweł
Kandydat
 Pytanie

Ile obecnie zatrudnia pracowników Xplus bo dość dużo widać po LinkedIn odchodzi i dlaczego jest taka rotacja czy ma coś to wspólnego z wynikami.

bejbe
Były pracownik
@Paweł

bo management nie potrafi zarządzać ludźmi, niestety wielki bałagan decyzyjny, odradzam zatrudnienie się tutaj. preferowani są lizysy i nieroby jak mają dobre układy z zarządem

Łucja
Inne
@bejbe

To jakim cudem firma działa, skoro zarzucasz, że "nieroby" tu pracują? To zarządzanie ludźmi czego konkretniej dotyczy? Źle dobierają ludzi do zespołów? Czy coś innego jest nie tak?

asaj
Pracownik
@Łucja

Njwięksszym problemem firmy jest brak odsiewu kandydatów. Zobaczcie sobie tych dwóch kolesie co ich wzieli w zeszłym miesiącu do sprzedaży zagranicznej: jeden to przekręciarz, dla którego to już trzecia firma w ciągu dwóch lat, drug jego kumpel, zawinął hajs i zostawił ludzi na lodzie. Obaj wielcy biznesmeni w upadłości (usunięte przez administratora)Tacy ludzie mają wami zarządzać i reprezentować firmę!

bejbe
Pracownik
@Łucja

napisałam wyraźnie - "(usunięte przez administratora)nieroby mają dobre układy z zarządem". tu jest sporo wartościowych ludzi, którzy po zobaczeniu co się dzieje wewnątrz firmy, szybko odchodzą. ot cała tajemnica

OJ Nowy wpis
Inne
@bejbe

Chcesz przez to powiedzieć, że osobom decyzyjnym w firmie nie przeszkadza, że są w firmie ludzie, którzy według Ciebie nic nie muszą robić, a i tak mają płacone? I co z pozostałymi osobami, tymi, które nie mają układów z zarządem, jakie wobec nich są wymagania?

Zarobki Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.
Kandydat
 Pytanie

Ktos sie orientuje na jakie wynagrodzenie mozna liczyc na stanowisku konstulant d365 w xplus? Firma oferuje jakies podwyżki po okresie powiedzmy 3 miesięcy czy trzeba to ogarniac we wlasnym zakresie z przelozonym?

Premie, dodatki Nowy wpis
Inne
 Pytanie

Czy firma XPlus przewiduję premie dla pracowników na danym projekcie od wdrozenia lub jakiekolwiek dodatki świąteczne?

HO Nowy wpis
Inne
@Premie, dodatki

Chwilę wcześniej pisano, że to dobre miejsce by się czegoś pouczyć i iść dalej. O kasie wypowiadająca się osoba nie miała dobrego zdania. Co oczywiście zupełnie niczego nie wyjaśnia szukającym pracy. Niechże więc ktoś z firmy odpisze, co by trzeba umieć na stanowisku junior helpdesk specialist, i ile też wynosi pensja zasadnicza? Bo od paru miesięcy nie mogłem się tego dowiedzieć.

Pytanie
 Pytanie

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w XPLUS SA?

Pytanie
 Pytanie

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z XPLUS SA? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Gutek123
Inne
 Pytanie
@Pytanie

Mam pytanie ok dwa lata temu mieli ok 40 pracowników teraz mają ok 214 to jak odchodzą ?

Barbara
Inne
@Gutek123

czyli nikt nigdy nie rotował? samoistne odejścia chyba czasem się zdarzają? ogólnie dużo osób w dwa lata widzę się zebrało, dalej się powiększają jeszcze? z czego cały ten rozwój wynika?

1
RaV
Pracownik
@Barbara

Taką strategię rozwoju przyjęliśmy :-) Trzymamy mocne kompetencje, specjalizujemy się, ciągle rozwijamy metody dostarczania najlepszej wartości Klientom.. to i rośniemy :-)

Barbara
Inne
@RaV

Czy przy takiej liczbie osób zespół jest jakoś konkretnie zintegrowany? Jak zadbać o ich wspólną relację, integrację w formie imprezy chyba trudno zorganizować?

RaV
Pracownik
@Barbara

Wyzwanie jest niezłe, to fakt - szczególnie że pracujemy ogólnopolsko (+ mamy ludzi za granicą, od Ameryki Łacińskiej po Azję). W Polsce - Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Lublin, Kraków, Katowice, część przyjeżdża do biura, część stacjonarnie, jest wesoło :-) Ale okresowe integracje wspólne + inicjatywy lokalne robią swoje :-)

Gutek123
Pracownik
@RaV

Wiem że bardzo szybko się rozwijacie działacie Anglie, Turcje, Usa, Holandie, Szwajcarie, Brazylie, Danie, Wegry, Hiszpanie, Niemcy, Francje, Rumunie, Ukraine, Litwe oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie czy dalej macie zamiar iść w takim tępie czy może bardziej skupić się na tym co już osiągnęliście bo koszty pracowników dość mocno rosną .

Ewa
Były pracownik
@Pytanie

Zwalniaja sporo osob we wszytkich dzialach. przyjmuja za to do sprzedazy, chyba zakladajac ze to im pomoze w trudnej sytuacji. Zarzadzanie za pomoca tabelek exelowych. Widac pogorszenie po odsuneicia sie wlasiciela i przekazanie sterow waskomyslacym kierownikom. Nie polecam.

3
Maja
Inne
@Ewa

Te zwolnienia to przez oszczędności? Czy szukają lepszych pracowników na te miejsca? Masz wiedzę czemu właściciel się odsunął? Taki nowy model zarządzania czy o co chodzi?

marek
Pracownik
@Maja

nic mi nie wiadomo o tym aby właściciel się odsunął, przeszedł raczej do rozmów z inwestorami przy okazji wejścia na giełdę, zwolnienia są korekcyjne, zrezygnowali z nierentownych działek i nieefektywnych ludzi. Lepiej popatrzcie na oficjalne dane giełdowe i to co zarząd pisze w raporcie a nie na "opinie" byłych pracowników

Paweł
Inne
@marek

Ciężko po raportach stwierdzić bo 3i4Q były stosunkowo słabe a i przejścia na PG nie widać informacji typu wywiad i co dalej ze spółką zero ,jak by nie LinkedIn to mało kto by wiedział że taka firma istnieje jak na te czasy bardzo słaba komunikacja

Gutek123
Kandydat
@marek

Oficjalne dane są jakie są 3i4Q szału nie ma a i informacji od kierownictwa oprócz LinkedIn żadnych firmy typu Suntech,Emplocity na bierząco informują o planach w Xplus brak jakichkolwiek informacji więc nie ma co się dziwić wpisom że coś jest nie tak w firmie.

Arleta
Były pracownik
@marek

To chyba jakiś głos zarządu albo kogoś obok zarządu. Wszyscy wiedzą o tym, że obecnie firmą zawiaduje pewna pani która nie znosi sprzeciwu i z nikim się nie liczy. Firma zwalnia ludzi losowo bez jakichkolwiek konsultacji i logicznego uzasadnienia. Powody które dają pracownikom mają się nijak do rzeczywistości. Ewidentnie jest jakiś problem, należy patrzeć z bardzo ograniczonym zaufaniem na dane które podaje XPLUS, bo to wygląda tak, że chcą ukryć zwiększone koszta poprzez zwalnianie pracowników aby inwestorom bardziej się podobało. Warto jednak wiedzieć, że zarządzanie w tej firmie i podejście do ludzi to lata 90' i ich codzienną praktyką jest nieuczciwość wobec pracowników oraz swoich klientów. Z wewnątrz wydaje się jakby palił się grunt pod nogami, klienci nie są nawet informowani, że z dnia na dzień nie będzie nikogo kto mógłby się opiekować ich projektami, bo zarząd nie pomyślał o żadnych alternatywach za zwolnionych pracowników :)

1
Paweł
Inne
@Arleta

O informowaniu akcjonariuszy Xplus ma bardzo dużo do nadrobienia ,dobrze napisane lata 90 w przeciwieństwie do innych z branży np.Emplocity które cały czas informuje akcjonariuszy co ma w planach a Xplus milczy jak zaklęte kasyna nadzieja wejście na Parkiet Główny choć i to się przeciąga w nieskończoność nie wiedząc czemu

Nowy
Kandydat
@Paweł

Wytam czy wiadomo cos moze o jakims połaczeniu z inna spółka np xplus .eu lub inną . J tak z ciekawosci czy testujecie moze juz nowe oprogramowanie z dotacj a to zamieszanie nie jest zwiazane z reorganizacja zwiazku z nastawieniem sie na sprzedaz i przejscie na inny rynek gpw czy tez połaczeniem z inna spółką. Tak jak ktos napisał likwiduje sie nierentowny dział na miejsce nowego .

Czesław
Kandydat

No a jaki wpływ na zatrudnione w firmie osoby ma taki a nie inny styl zarządzania w firmie, który wcześniej opisano? Ile, jako nowy pracownik bym tu zarobił i czy da się uzyskać awans i podwyżkę? Przydałoby się też wiedzieć, jak firma inwestuje w rozwój pracowników, czy i jak ich szkoli.

Eryk
Inne

Ale co potwierdzasz bo raport za 1Q jest tragiczny więc coś jednak jest na rzeczy że spółka ma problemy i przeciągające się wejście pa GP bo jeszcze parę miesięcy i będzie rok od złożenia Prospektu i cisza

Zuzanna
Inne
@Ewa

Z jakich powodów są takie zwolnienia? Jak tłumaczone jest to pracownikom? Rozumiem, że firma skupiła się teraz na dziale sprzedaży. Jak z zatrudnieniem? Umowa o pracę od początku zatrudnienia? Ile w przeliczeniu na godzinę wychodzi?

Stefan
Były pracownik
@Pytanie

Różnie. Ale beton jest nie do przebicia. Firma próbuje robić strategię, zmieniać się, ale w taki sposób, żeby nie powoływać projektów, nie inwestować i nie zmieniać tego, co jest teraz. Sam(-a) więc sobie odpowiedz. Firma robi wszystko, żeby „wyjść z garażu”, tylko bez żadnych zmian. Nie polecam…

Tomek
Były pracownik
@Gutek123

No tak to, że już nie mają 214. W sumie nigdy nie mieli. W szczycie było 205, teraz jest pewnie ze 180. Polecam firmę, ale za jakiś czas. Bo mają fajną strukturę, ale muszą do niej dojrzeć. Dajcie im rok i sprawdzajcie dalej. Może to będzie godny polecenia pracodawca.

Lesław
Były pracownik
@RaV

@raV Tak, wyzwanie jest niezłe. Szczególnie, gdy te egzotyczne osoby są już „poza strukturami firmy”, a sama firma nigdy nie była na nie gotowa. Nowy szef IT zrobił jakieś zmiany, żeby umożliwić międzynarodową strukturę, ale jego też „posunęli”. Już nie ma stanowiska, na którym pracował. Szkoda…

Przyszły
Kandydat
 Pytanie

Dzień Dobry Jak wygląda sytuacja z parkingiem dla przyjeżdżających do pracy samochodem?

Marek
Pracownik
@Przyszły

Parking jest dostępny przed budynkiem.

Nowy
Kandydat
 Pytanie

Witam Czy firma oferuje jakieś premie ?

Pracodawca

@Nowy

Dzień dobry, Tak ;) Pozdrawiam, XPLUS S.A.

mariusz
Kandydat
 Pytanie

Witam, jakie opinie o Xplus w roku 2020?

RBa
 Pytanie

Witam, Jak wygląda proces (etapy) rekrutacji na stanowisko Office Manager?

Pytanie
 Pytanie

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w XPlus SA?

Xplus
@Pytanie

Etapy procesu rekrutacji są zależne od roli/stanowiska, na które odbywa się rekrutacja. Aktualnie mamy otwartych wiele procesów rekrutacyjnych. Który dokładnie Cię interesuje?

Zostaw merytoryczną opinię o XPLUS SA - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie
XPLUS SA
Przejdź do nowych opinii