Opinie o PKP Energetyka w Warszawa

Grupa Kapitałowa PKP Energetyka to jedna z większych firm energetycznych w Polsce. Odpowiada za niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Infrastruktura PKP Energetyka to ponad 7 tys. różnego rodzaju obiektów i elementów instalacji, rozmieszczonych wzdłuż linii kolejowych w całej Polsce. Do zasilania sieci trakcyjnej służy m.in. 21,5 tys. km linii energetycznych spółki, która dostarcza energię do poszczególnych urządzeń, a ostatecznie – do pociągów. PKP Energetyka jest też odpowiedzialna za utrzymanie 25 tys. km sieci trakcyjnej, będącej własnością PKP PLK, kluczowego klienta spółki. Firma zajmuje się także sprzedażą energii dla klientów (głównie przewoźników kolejowych), świadczy usługi elektroenergetyczne oraz posiada kolejowe stacje paliw. Nad całą infrastrukturą czuwa ponad 4000 pracowników zorganizowanych w obszarach dystrybucji, obsługi oraz usług na terenie całego kraju. Spółka PKP Energetyka jest obecna na rynku od 2001 roku, a od 2015 roku jej właścicielem jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners, działający w kilkudziesięciu krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Energetyka w Warszawa

To nie jest nowy wpis. Dlaczego okłamujecie ludzi? Czytałem ten post bardzo dawno temu.

Monter

No TERA to są na prawdę... chłopie i Ty w biurze pracujesz?

Pracownik energetyka

Jest rok 2019 a ty no stóp Carlos trawisz tą energetyke lecz się na głowę

Nikt

Na miejscu PKP PLK zastanowiłsie na rozwiązaniem umowy z takim pracownikiem co na swój zakład pluje

Elektryk

Dlaczego zwolniłes się z Energetyki PKP

Alicja

Tego niestety nie wiem, ale właśnie interesują mnie szczegóły o tym, jak się pracuje w PKP Energetyka.

Vectron

Krotko i na temat omijajcie PKP Energetyka szerokim lukiem. W tym roku kolejny wypadek SMIERTELNY i o jakim bezpieczenstwie tu mowa to jest fikcja.

Koroner
@Vectron

Witam Możesz opisać sytuację co się konkretnie stało?

Mirek
@Koroner

Chodzi o wypadek śmiertelny gdzie osoba która była odpowiedzialna za bezpieczeństwo pracy zawiodła i zginęła przez niezabezpieczenie miejsca pracy gdzie wystarczyło powiesić 2 uszyniacze i by się to nie stało to tylko przez głupotę ludzką

Witold
@Mirek

To przykre, że doszło do takiej sytuacji. Czy w przeszłości podobne sytuacje również miały miejsce, czy to pierwsza tego typu sytuacja w firmie PKP Energetyka?

Porażony praca

Po ostatnim wypadku śmiertelnym pracownicy odmawiają pracy jak zauważa najmniejszy błąd w poleceniu. Zaczęły się kontrole i grożą pracownikom że jak strefa pracy będzie źle przygotowana albo źle wykonywana praca niezgodna z bhp wylatujesz, a kierownik razem z Tobą! Ogólnie praca przerodzila się w stres a do tego presja czasu na wykonanie zadań z planera. Za te pieniądze nie warto podejmować tej pracy i odpowiedzialności. Pozdrawiam wszystkich i bezpiecznej pracy. Pamiętajcie Życie jest jedno i niech nie kończy się w PKP energetyce.

Art

Odradzam tą firme jesteś młodym to manipulują grafikiem abyś nie zarobił za dużo zabierają niedziele itp.,premia też niby wykonujesz to co Ci powiedzą lecz premie masz pomniejszoną o 70% całkiem inaczej mówią na rozmowie rekrutacyjnej a całkiem inaczej jest jak już pracujesz po prostu kłamią z tego co widziałem jeszcze bardzo duże kolesiarstwo i wyścig szczurów bardzo marna wypłata. Odradzam tą firme

Sieciowy
@Art

Potwierdzam to co kolega wyżej napisał. Grafik to istna kpina drukowany na 10 dni czasem na góra 15 i 4 razy jeszcze po drodze zmieniany ściągają ludzi na telefon albo jak masz dzień wolny to kierownik o 8 rano Ci oświadczy że masz dyżur domowy. Firma ma piękny wizerunek tylko w Internecie budowany fikcyjnymi rzeczami typu godła bezpieczeństwa kaizen itd...Przydałaby się zdecydowanie kontrola PIP I UTK

Maszynista elektromonter
@Sieciowy

Poprosimy PIP do zakładu północnego

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Whitebull

Nie donoś na kierownika to porządny gość

White Bull

Mój komentarz dotyczył kierowników z terenu Ostrów Wielkopolski, obu firm PKPE działających na tym obszarze w sieci trakcyjnej i zasilaniu.

Marian
@White Bull

Dlaczego kłamiesz nie jestem taki zły chodzę do kościoła i się wypowiadam z grzechów które popełniamy w Energetyce PKP

Kierownik

Firma jako pracodawca ma dobre intencje.Ale niektorzy kierownicy sekcji stosuja mobbing i zastraszaja ludzi.W mojej sekcji postawilem sie kierownikowi sekcji bo to jest jakis imbecyl.To ja tyle robie zeby bylo dobrze a nikt tego nigdy nie docenil i nie doceni.Jest mi po prostu przykro to pisac.

robotnik
@Kierownik

Czy ty czasem nie jesteś ze Słupska bo wygląda z opisu jak byś o tej sekcji pisał

Fan kolei

Witam jestem fanem kolei i bardzo interesują mnie pociągi sieciowe. Ostatnio oglądałem serial kolejarze na Discovery Channel i według niego pkp energetyka nie ma najgorzej a na forum jest przedstawiana jako (usunięte przez administratora). Jak to jest?

Stary pracownik

Jesli potwierdzą sie plotki o 4 procentowej podwyżce to w dzisiejszej sytuacji na rynku pracy jest to pospolita bezczelnośc i policzek dla pracowników.

Justyna
@Stary pracownik

@Stary pracownik Ile będą wynosiły zarobki w PKP Energetyka po podwyżce? Zechcesz odpowiedzieć?

wp

Czemu w firmie tak zaniedbuje się sport.Takie piękne turnieje piłka nożna trawa i hala. Kręgle ,wędkarstwo itp.

Elektromonter maszynista
@wp

Pytasz czemu, dziś firma ma już poślizg z zapłatą tzw premi ,dziś powinien być przelew na konto a nie ma. CVC traci płynność finansową ?

Cezary
@wp

Ty tracisz rozsądek...

Zwykły murzyn
@Elektromonter maszynista

Ja dostałem przelew za premie 18.10.2019 o godz 17. W poniedziałek będziesz miał bez stresu.

elm
@Zwykły murzyn

Skłamałeś

Zwykły murzyn
@elm

Czemu miałbym kłamać? Zależy w jakim banku masz konto... Niektórym też nie wpłynęło jeszcze. No chyba że dostałeś ocenę D to się nie doczekasz

Carlo

Inżynier politechnika Wrocławs 23.09.2019 18:50 Witam ile zarabia inżynier elektromonter konkretnie brutto? TakNie2 Adam Nowy wpis24.09.2019 15:48 @Inżynier politechnika Wrocławs 3400 do 4100 na rękę w tym dodatki tj stażowe , świąteczne, premie i nocne . TakNie1 pracownik Nowy wpis24.09.2019 19:11 @Adam napewno piszesz o PKP Energetyce? hetnie sie dowiem w ktorej jednostce tak placa ? Tak1Nie Elektryk Nowy wpis25.09.2019 10:27 @pracownik Usługi Tak1Nie Kolo Nowy wpis25.09.2019 12:35 @pracownik Adam potwierdzam nie masz układu z kierow okiem to pracujesz w wykopach . TakNie maniek 02.09.2019 21:47 Jak wyszły negocjacje co do wysokości podwyżek? początkowo było 8% ale góra ścięła przez pół motywując regulacjami i ponoć jeszcze coś próbują związki wynegocjować. Ale jak sami to doświadczyliście i 4% to żenada Tak8Nie Jo 21.09.2019 10:14 @maniek Zatwierdzono 4%. Tak1Nie Jarosław 22.09.2019 14:20 @Jo Wszyscy pracownicy dostaną podwyżki w wysokości czterech procent od swojej pensji, czy tylko Ci, którzy dłużej już pracują? Liczę, że i odpowiesz. TakNie2 Carlo 05.09.2019 21:22 Od 01.01.2015 r pracuję w PKP PLK S.A. w jednym z zakładów linii kolejowych Ostrowie w dziale energetyki i zajmuję się energetyką trakcyjną i jestem mega niezadowolony z samej pracy i co najważniejsze z wynagrodzenia. Powiem tak ja z PKP ENERGETYKA uciekłem jeszcze przed prywatyzacją 30.12.2014 r teraz żałuje bo tera są naprawdę zarobki

Jurek
@Carlo

O jakiej PKP energetyce piszecie ? Tej firmy już niema . Od 2015 zostało tylko to logo i ludzie gdy wnikliwe spojrzysz w temat to dowiesz się że PKP energetyka to firma prywatna CVC i jej prezesem w Polsce jest Wojciech O.

Pepek cebulka
@Carlo

Ty już... Sam siebie zjesz tą nienawiścią do ludzi..wyjdź z tego swojego urojonego złego świata i uśmiechnij się do ludzi...świat jest piękny... A ludzie nie tacy źli jak ty sobie ouriłeś w głowie!!!

Witam mamy na forum kogoś z zakładu dolnośląskiego? Konkretnie Jelenia Góra

Byly pracownik
@Kandydat

Co konkretnie chcesz wiedziec?????? Znam ten zaklad bardzo dobrze

@Byly pracownik

Pracujecie na 2 zmiany po 12 h czy jak PLK od 7-15 jedna zmiana

@Nobody

Pamiętajcie Rodacy, gdyby przyszło Wam do głowy kiedykolwiek zatrudnienie się w sprzedaży energii w tej pseudoorganizacji, pamiętajcie! uważajcie na kierownika z Białegostoku A.A. tępą strzałę, oszusta i kretyna pi.owski.go, Jak można kogoś zatrudnić i po trzech miesiącach pytać; czy Ty mieszkasz w tym Olsztynie w warmińsko-mazurskim czy w tym koło Częstochowy ? Ludzie ! Ratujcie przed debil.ami! Co za deb.ilostwo tam siedzi !???

Pracownik gender

Witam. W naszej firmie ruszają zapisy do PPK nie wie co o tym sądzić, czy nie okaże się że znowu za parę lat buchna nasze pieniądze jak z OFE. Dajcie znać co myślicie.

@Pracownik gender

Ty dajesz 2 procent, pracodawca 1,5 procent coś tam Państwo a gdy Masz 60 lat to masz prawo do 1/4 całośći bo reszta na 120 rat minimum , jednocześnie gdy płacisz na PPK to o te 2 procent masz uszcuplonom składkę na ZUS . Więc czy oszczędzając nie pomniejszasz pświadczeprzyszłegonia?.

Jo
@Adam

Przyszłego świadczenia- tracimy

Krzystof
@Adam

Ale pewności nie ma czy za kilka lat tego porostu nie zabiorą bo brakuje pieniędzy w ZUSsie?

@Balicki

W tym roku do likwidacji idzie cały socjal czyli grusza itp. oraz zniżki na pociągi

Alicja
@@Balicki

To dość istotne, co piszesz, jeśli faktycznie tak ma być. Czy są to potwierdzone informacje? Może mógłbyś przytoczyć ich źródło. Ciekawa jestem, czy w zamian pracownikom będą zaoferowane jakieś inne, dodatkowe benefity w PKP Energetyka. Jeśli ktoś już coś słyszał na ten temat - niech da znać na forum!

Tomachawek
@@Balicki

Next.Gazeta.pl Next Biznes Ojciec Tadeusz Rydzyk i właściciel Żabki będą robić wspólne interesy. Jest list intencyjny Ojciec Tadeusz Rydzyk i właściciel Żabki będą robić wspólne interesy. Jest list intencyjny RK 18.01.2019 17:52 Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka i właściciel Żabki podpisali umowę o partnerstwie. Współpraca będzie dotyczyć m.in. edukacji, a dokładnie realizacji wspólnych działań na rzecz podniesienia jakości kształcenia. Tadeusz Rydzyk na odsłonięciu pomnika smoleńskiego w Łodzi, maj 2017 Fot.Tomasz Staczak / Agencja Gazeta REKLAMA Podziel się PiS nie zwalnia. Składa kolejne obietnice, do wyborów jeszcze kilka nowości PiS nie zwalnia. Składa kolejne obietnice, do wyborów jeszcze kilka nowości Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, uczelnia o. Tadeusza Rydzyka i CVC Capital Partners, fundusz do którego należy m.in. sieć sklepów Żabka, podpisali list intencyjny o współpracy. Do zawarcia umowy doszło w trakcie konferencji "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko-amerykański - cyberbezpieczeństwo", która odbywała się w piątek na toruńskiej uczelni. REKLAMA Naszą ambicją jako CVC jest dzielenie się wiedzą ze wszystkimi. Jest nam niezmiernie miło, że tą konferencją rozpoczynamy cykl wykładów poświęconych wyzwaniom, przed jakimi stoi cały świat, ale które dotyczą również nas tutaj w Polsce. To są wyzwania związane z rewolucją cyfrową, ze zmianami demograficznymi. - stwierdził podczas konferencji prezes CVC Polska Krzysztof Krawczyk, cytowany przez toruńską "Gazetę Wyborczą". Wspólne interesy o. Tadeusza Rydzyka i właściciela Żabki. Jest list intencyjny Fundusz i uczelnia o. Rydzyka będą podejmować różnego rodzaju działania mające na celu podniesienie jakości kształcenia. REKLAMA Dziękujemy za każde dobro. Wiem, że jest potrzebne bezpieczeństwo. Nie znam się na tym temacie, a mogę tylko słuchać naszych zacnych prelegentów" - mówił o. Rydzyk, cytowany przez PAP. Na konferencji organizowanej przez fundusz i uczelnię o .Rydzyka obecni byli m.in. Krzysztof Tchórzewski, minister energii, oraz Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. REKLAMA Czytaj też: Żabka ma już 5 tysięcy sklepów. A i tak nie jest największa w Polsce CVC Capital Partners jest jedną z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie. Firma powstała w roku 1981 r. i ma dziś sieć 23 biur i około 400 pracowników w Europie, Azji i USA. W sumie, CVC zarządza aktywami o wartości powyżej 50 mld USD. Obecnie fundusze zarządzane lub doradzane przez CVC zainwestowały w 52 firm na całym świecie o łącznych przychodach ponad 80 mld USD, zatrudniających około 250 tys. osób.

@@Balicki

Głupoty piszesz koleś. Wczoraj było spotkanie z prezesem i potwierdził że wszystko zostaje po staremu.

Elżbieta
@Piotr

Takie wiadomości są mile widziane na forum! Szczególnie jeśli jeszcze wyprowadzają z błędu. Piszesz o spotkaniu pracowników z prezesem PKP Energetyka - czy takie spotkania często mają miejsce w firmie? Ciekawi mnie, czy każdy pracownik bierze w nich udział i czy każdy ma szansę przedstawić swój punkt widzenia na jakiś temat.

@Piotr

Zobaczymy w październiku 2019r jak będziesz miał minę nie wiesz ile rocznie kosztuje ich grusza i dopłaty do biletów A zresztą masz przykład z wypacaniem premii i delegacji i nie wazelinuj orzechów to prawdziwy H............ U....... J

MBO

Zobaczysz w październiku.

robert
@@Balicki

socjal nie i gruszki też nie a przejazdy jeszcze nie wylatują. Więc proszę bez fake newsa choć to teraz takie modne

Kolejarz

Panowie nie narzekajcie w plk dają na strat 2400 zł brutto...

Carlos
@Kolejarz

Masz rację ja pracuje w biuze od spraw sieci trakcyjnej i ma na rękę tylko 2250zł i się cieszę i żałuję że się zwolniłem z Energetyki PKP bo tam teraz nieźle po prostu ameryka

Spec

Panowie aplikowałem na stanowisko Specjalista ds. rozwoju sieci dystrybucyjnej w Warszawie. Mogę prosić o opinię, jak tam wygląda sytuacja? atmosfera, warunki pracy, zarobki...

Aleksander
@Spec

Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Chciałbym się dowiedzieć jakie jest podejście rekruterów. Czy rozmowa jest kilkuetapowa i trudna do przejścia? Liczę, że mi odpowiesz jak już będziesz po rekrutacji.

małpiarz

KTO ROBI NA ORZECHA, TEN POPEŁNIA GRZECHA. (TAK MÓWI MOJA SZEFOWA KTÓRA ROBI TERAZ ZA WICEPREZES , ALE ROK TEMU HOD DOGI W BUDZIE ROBIŁA, ALE ZBANKRUTOWAŁA, MA ZNAJOMEGO W AMBASADZIE CO JEJ NOŻE OSTRZYŁ, A POTEM ZOSTAŁ SZEFEM KANCELARII I ROZBIŁ SAMOCHÓD I SIĘ SPOTKALI W TOALECIE NA WARSZTACIE, ZAKOCHALI SIĘ I ... ILE TO TRZEBA ŻEBY ROBIĆ W PKPE

Włoski orzech
@małpiarz

Jak wiceprezes chyba babcia szaletowa na ul hoża

Vectron

Czesc jestem pracownikiem w tej firmie 12lat i wlasnie z niej zrezygnowalem bo to co sie zaczelo wyprawiac po 2015 roku jest nie do wytrzymania. Nie polecam .

Szukający pracy
@Vectron

Możesz coś opowiedzieć o pracy nadelegacje wchodzą w grę i gdzie wysyłają i z jakiego zakłady u się zwalniasz

małpiarz

dobrze zrobiłeś....powodzenia

@Balicki@Ambrożko

Z handlówki zostali tylko umoczeni w układy, nic nie potrafiący, lesery - kierownik i dyrektor

@Szamocki
@@Balicki@Ambrożko

to fakt, bo innych plażowiczów dawno pogoniłem, auta pozabierałem, rozliczyłem. Jestem w porządku. Jestem ok. Podobam się sobie w lustrze.

@Orzech
@@Szamocki

Co je chopaki. Czemu nie pousuwane? PS. Lustereczko powiedz przecie, kto jest najlepszym ściemniaczem na świecie ?

MBO

Moim zdaniem to jeszcze nie koniec tego dziadostwa. Nowe standardy, przepisy Et-3, Planer i inne japońskie dziwolągi doprowadzają do kompletnej ruiny urządzenia elektroenergetyczne. Prawdopodobnie władze z Hożej nie mają zielonego pojęcia co się dzieje.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Energetyka - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Energetyka?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Energetyka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 257.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Energetyka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 200, z czego 41 to opinie pozytywne, 69 to opinie negatywne, a 90 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Energetyka?

Kandydaci do pracy w PKP Energetyka napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Energetyka