Opinie o PKP Energetyka w Warszawa

Grupa Kapitałowa PKP Energetyka to jedna z większych firm energetycznych w Polsce. Odpowiada za niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Infrastruktura PKP Energetyka to ponad 7 tys. różnego rodzaju obiektów i elementów instalacji, rozmieszczonych wzdłuż linii kolejowych w całej Polsce. Do zasilania sieci trakcyjnej służy m.in. 21,5 tys. km linii energetycznych spółki, która dostarcza energię do poszczególnych urządzeń, a ostatecznie – do pociągów. PKP Energetyka jest też odpowiedzialna za utrzymanie 25 tys. km sieci trakcyjnej, będącej własnością PKP PLK, kluczowego klienta spółki. Firma zajmuje się także sprzedażą energii dla klientów (głównie przewoźników kolejowych), świadczy usługi elektroenergetyczne oraz posiada kolejowe stacje paliw. Nad całą infrastrukturą czuwa ponad 4000 pracowników zorganizowanych w obszarach dystrybucji, obsługi oraz usług na terenie całego kraju. Spółka PKP Energetyka jest obecna na rynku od 2001 roku, a od 2015 roku jej właścicielem jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners, działający w kilkudziesięciu krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Energetyka w Warszawa

PKP

Na wszystko co zbędę są pieniądze np Planer. Totalna bzdura! Zero Zwiozanej z tym efektywności ile kosztuje utrzymanie biorąc pod uwagę koszt tysięcy smartfonów! Pociągi coraz starsze i coraz bardziej awaryjne. Inne firmy inwestują w pociągi a tu propozycje pracy na samochodach z których nie da się wykonać większości czynności nie wspominając że brygada nie ma się gdzie schować podczas burzy czy jedzenia posiłku. Jak ja bym był prezesem to bym wywalił to towarzystwo na zbity(usunięte przez administratora)

@PKP

A jak do świetności tej dziwnej dzisiaj firmy ma się stan urządzeń: - przeglądy coraz częściej bardzo rzadko( PT , linię SN nN STS STW) - majątku coraz mniej ( totalna wyprzedaż) - urządzeń coraz mniej ( po modernizacji linii kolejowych : linie LPN , PT , nN , linie110kV+podstacje) są własnością PKP PLK - utrzymanie dla PKP PLK( poza sieciowym ) - ZERO . Ciekawe rozwiązania wymyślone przez CVC .

@PKP

Przez dwa dni teraz towarzystwo ze związków się bawi razem więc już pewnie wszystko wiedzą.

Przemo

Kiedyś jeden mądry dyrektor w pewnej firmie (gatunek wymarły) w której pracowałem powiedział: Przemo, ponoć ktoś chce założyć ZZ w naszej firmie. Wiesz kto? Ja wtedy nic o tym nie wiedziałem, ale już wtedy ten gość wiedział że ZZ są zagrożeniem dla rozwoju firmy. . . Potwierdzam to, szczególnie w PKPE, to zwykłe lenie. Chciałem przenieść się do innego zakładu żeby spędzać czas z ludźmi za kasę z socjala, to zarząd ZZ z Torunia czy z okolicy odpisał mi z wykrzyknikami że to niemożliwe!. Znowu poczułem się jak druga kategoria...czemu mnie to dotyka? ...PS. Jedni z socjala PKPE lepią glinę na kursach dla niepełnosprytnych, a drudzy buszuja po Cyprach albo jakich innych wyspach greckivch.

Alina
@SN

Czemu płaczesz już pewne będzie PDO dla pracowników - skorzystasz .

Zwiakowiec

Widomo już energetykę sprzedają będą zwolnienia tych co mają ograniczenia scalanie likwidacja małych zakładów w posterunki biurowych na PDO

Gruppensexfuhrer
@Alina

Pdo dostana tylko osoby niewartosciowe w oczach dyra.jak cos robisz niejestes konfliktowy itd to ci niepodpisza.

@Gruppensexfuhrer

Ale jak z wyliczeń etatów wynika że nie ma miejsca na biurowych to jakie będzie miał uzasadnienie na odmowę PDO?

Młody
@Zwiakowiec

Na naszej sekcji w Słupsku nie ma już kierownika dotychczasowy główny został zastępcą kogoś z trójmiasta a ten pan od sieciowego usiadł na stanowisku specjalisty. To już pewnie nie jesteśmy sekcją tylko jakąś jednostką zamiejscową?.

Szef
@Młody

Tak trzymać. Likwidować i zwalniać. Z obszaru serwisowego i z usług, nie mają nic do roboty. Wszystkio co robią to virtual, matriks,. Muszą zarabiać na detektorów., prezesów i innych szych.

@SN

Troszkę chyba się zapędziłeś z tą "własnością PKP PLK". PT, linie zasilające oraz ST dalej bądą na stanie PKPE - nieporozumieniem jest tylko sposób ich budowy/modernizacji.

SN

A nie będzie to na stanie PKPE - na linii LPN na początku z jednej i z drugiej strony zabudowane pomiary pośrednie , a cały środek linii napowietrzno kablowej, STS STW są PKP PLK .Na swoich odbiorach nie montują liczników. PKPE zasila się z zakładu energetycznego.

Jabol

PLK MA OBIEKTY ZASILANIA KTÓRE RÓWNIEŻ OD NICH DZIERŻAWIMY. OD PKP DZIERŻAWIMY GRUNTY I OBIEKTY. PRACOWNIK MA RACJĘ!!

Młody
@SN

Trochę się zapędziłeś z tym PKPE ten skrót nie oznacza firmy kolejowej bo PKPE nie jest w Grupie Polskich Kolei Państwowych . "PKPE" to umowna nazwa CVC Partners (firma prywatna)i nie rozwiniesz tego skrótu bo godzin nie ma.

Rozmowa rekrutacyjna przeprowadzona w bardzo ironiczny sposób, łapanie za słówka.Mam bardzo negatywne odczucia i na pewno więcej do tej firmy nie zaaplikuje.

Stara data
@Kandydat

Tak działają hr biznes partnery, dyretkory hr itp. rekrutery , dla mnie "spadochroniarze" z innych firm, gdzie ich nie chciano. Zero szacunku dla kandydata, który wiadomo przecież, że nie jest w komfortowej sytuacji bo szuka pracy. Ponadto tym zdufanym w sobie specom od zasobów ludzkich do głowy nie przychodzi by rzetelnie przyjrzeć się ludziom, którzy już są w firmie a nowych kandydatów traktują "z góry " i lekceważąco. Napiszę więcej, oni nawet nie są w stanie przyjrzeć się kwalifikacjom pracowników obecnych i nowych bo niewiele wiedzą na temat stanowisk na które rekrutują. Proszę się nie przejmować i iść dalej. Sam kiedyś byłem na rekrutacji w firmie ABB podczas której z moim poprzednikiem pani rekruter żegnała się podając mu prawą rękę a ze mną witała się podając mi lewą rękę. Lekceważenie to jak widać norma.

Wiadomo chociaż komu chcą sprzedać dystrybucję ?

oderwany od

Nie sprzedają tylko łączą. hahahahaha Więcej wiedzą związkowcy pytajcie ich oni najlepiej wiedzą.

Wojtek

Warto się zatrudnić do energetyki ? Z tego co słyszę robi się straszny bajzel. Mam dwie propozycje pracy PKP energetyka albo rozpocząć szkolenie na licencję maszynisty (podbijarka torowa )

Leszno
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Ciekawy

Dlaczego panuje tutaj taka cisza od wielu dni ? Czy wszystko już wiadomo o najbliższej przyszłości ?

PKP

A co z przetargami??? Ciągła dezinformacja PDO ludzie czy wy myślicie, że nikt nic nie wie? Musicie pokończyć kontrakty i Koniec! Ciągłe czcze gadanie dzielicie pracowników dyrektorzy każą kierownikom Cisnąć ludzi, żeby tylko wszystko pokończyć w terminie.Wszystko do końca października się rozwiąże...!

Jasny

Wywiad z dyrektorem personalnym jest nieaktualny, ponieważ jest z 2015 a mamy 2020 i jest inny dyrektor i opis firmy jest znacznie inny. Zwracam uwagę na 7150 osób zatrudnionych.

Anka

Hej, w sieci krazy ogloszenie o prace na stanowisko Koordynator ds. wsparcia lokalnego. Czy ktos z Was moglby cos opowiedziec o tym stanowisku? Co dokladnie sie robi, ile jest delegacji miesiecznie, jak wygladaja kwestie finansowe? Z gory dziékujé, A.

Tot
@Anka

Jesteś osobą ,która ma "10 etatów w jednym". Kierownik budów, bhapowiec,kadrowy, koordynator, kierowca, egzaminator, itd. Musisz znać prawo energetyczne i kolejowe. Najlepiej być mg inżynier energetyk kolejowy. Delegacje płacone w/g przepisów -ustawy kodeks pracy.

Alka
@Tot

A jakie oferują wynagrodzenie?

@Anka

Na jakąś dużą kase nie masz co liczyć, a roboty od ciula. Zwalniają teraz magazynierow i innych pracowników około 250osob, stanowisko o którym mówisz to połączenie HR z obsługą magazynu serio kilka stanowisk w jednym można będzie się zaje... i niby taka idealna firma dla nich liczą się wyniki słupki nie pracownik typowa korpo pkp energetyka schodzi na psy

Dorota
@Tot

Około 3500 - 4000 zł brutto na początek.

Kazik
@Anka

Według mnie to nikt nie jest w stanie o tym stanowisku dokładnie opowiedzieć bo takiego stanowiska w tej firmie jeszcze nie było. Dopiero zatrudnieni na takich stanowiskach będą przecierać szlaki co na pewno nie będzie łatwe. Obawiam się też, że nawet twórcy tego typu stanowisk nie wiedzą do końca jak to będzie funkcjonować. Tacy z nich reformatorzy. To stanowi dodatkową trudność dla osób, które podejmą się takiej pracy. Życzę powodzenia wszystkim, którzy się na to zdecydują. Nadmienię jeszcze, że w stosowanej filozofii zarządzania nic nie jest trwałe i pewne. Za stosunkowo niedługi czas może okazać się, że te stanowiska są nieważne i co innego jest ważniejsze. Nawet nie ma czasu na ocenę czy zmiany przyniosły pożądane efekty.

@Dorota

Zapewniam że nie będzie to więcej niż 3500zł brutto plus praca w kilku miejscach.

Zasmucony

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich naszego kolegi z zakładu wschodniego. Zmarł porażony prądem.

Hałas.
@Zasmucony

Ile wypadków jeszcze będzie.To chyba drugi lub trzeci wypadek do lipca. Tak trzymać.

Alina
@Anka

Firmę właściciel CVC Partners przekształcił obecnie w 5 zakładów , zlikwidowano sporo sekcji tzn. kierownictwo bo faktycznie scalono i powstały jakby "zamiejscowe" jednostki gdzie przeważnie byli kierownicy otrzymali na pocieszenie stanowisko planisty specjalisty Więc potrzebni są koordynatorzy by "wspierać lokalnie " obecnie już podległe jednostki pod istniejące sekcje( tzn. tam gdzie są kierownicy). Zachodzi pytanie czy załoga jest poinformowana że już ich kierownik nie jest kierownikiem ?, bo jak mniemam jest to wielka tajemnica.

Bolo
@Zasmucony

coś więcej? kiedy? jak? gdzie?

Zawiedziony

PKP Energetyka kiedyś była pracodawcą, który cieszył się zaufaniem i uznaniem na rynku. Pomimo tego, że zarobki nie zawsze nadążały za konkurencją, to atmosfera panująca w firmie i uczciwość spółki rekompensowały część finansową. Dzisiaj nie ma już nic z tamtych czasów. Rządzą kolesie z Energi i wprowadzają te same zmiany co u operatora z północy kraju a przecież kolej to zupełnie inna, specyficzna branża. Nie szanują pracowników PKP Energetyki ponieważ uważaj ich za "beton kolejowy". Nawet ludzi w wieku ochronnym przymuszają do tzw. programu dobrowolnych odejść. Wykorzystują każdą okazję żeby zredukować załogę- dzisiaj pandemia a wczoraj ustawa prądowa. A na czele złotoustny prezes z przyklejonym na stałe uśmiechem, który tylko bryluje, ale żeby coś treściwego wycisnąć, to nie ma z czego ...

Spoko
@Zawiedziony

Teraz dają PDO w Usługach dla zwykłych elektromonterów. Sukces. Innym nie dali , rok, dwa trzy lata temu. Przenieś się do obszaru serwisowego. Inna spółka w S.A lub w grupie kapitałowej.

@Spoko

W Usługach dają PDO dla elektromonterów? Ciekawe, bo w Obsłudze to zapomnij. A tak forowali przy ostatnich podwyżkach sieciowców a teraz są niepotrzebni? Bardzo dziwne.

zaiteresowany
@Spoko

PDO na jakich warunkach - ile dają

@Zawiedziony

Zawiedziony kolego, zatrzymałeś się w czasie. ,,PKP Energetyka " to tylko logo firmy które ma zmylić np.potencjalnych klientów .To logo CVC Partners zagwarantowało sobie kupując PKP Energetykę. Więc twoim pracodawcą od 2015 roku jest CVC Partners.

Zarobki na stanowisku Elektrom

Krótko i na temat.Jaki jest przedział zarobków na stanowisku Elektromontera na pociągu sieciowym.Ile może zarobić świeżo przyjęta osoba?Zaznaczam,że chodzi mi bardziej o Południe Polski,jeśli ma to jakieś znaczenie.

Essen
@Zarobki na stanowisku Elektrom

Może być najniższa 2650 zł do 3500zł w/g ich gruby jako zwykły elektromonter lub jako pracownik wykwalifikowany. Wyżej jest elektromonter kwalifikowany dalej ekktrom . kwalifikowany z upr. maszynisty i tak dalej.

Sisi
@Zarobki na stanowisku Elektrom

To nie jest praca dla elektryków tylko dla kolejarzy. Musisz znać przepisy kolejowe a energetyczne to drugorzędne. Musisz znać gdzie jest plus czyli drut djp a gdzie jest sieć powrotna - minus. To prąd stały o napięciu 3 kV. Nastawy 1600 A do 2200 A.

Jarek

Znowu był wypadek na drezynie sieciowym w nowej dębie. Podczas prac obok stacji Nowa Dęba-Rozalin. Wynika, że 50-letni maszynista pociągu sieciowego ruszył, nie miał złożonego wysięgnika i zahaczył o jedno z przęseł. Same wypadki. Brak dyscypliny na pomoście. O czym to świadczy o ......

@Jarek

Kto wie ile wypadków w tym roku. Zwłaszcza ciężkie i śmiertelne?

@Jasny

Śmiertelny PT CZYŻEW ( maj ), bardzo ciężki PT WARSZAWA ZACHODNIA ( luty ) .

alf
@Jarek

to świadczy o praniu mózgu które odbywa się co dzień

Brawo
@alf

Jakie pranie mózgu? Tylko w usługach. W obsłudze mają się dobrze. Praca lekka i przyjemna , po siedem godzin pracują a mają płacona za osiem. Jak tam w innych spółkach?

Ciemny

Piętnastu strażaków z PSP i OSP brało udział w akcji gaszenia pożaru stacji trafo , do którego doszło na terenie PKP Energetyka przy ul. 3 Maja w Koluszkach. To przeciążenie czy brak konserwacji albo wyeksploatowany .? Na spoty reklamowe i inne niepotrzebnie bzdury są pieniądze. Brawo tak trzymać...

alf
@Ciemny

Kiedyś bywały przeglądy urządzeń teraz trafo trudno znaleźć np. w lesie. W STW 5 cm. kurzu. Brak zleceń z dystrybucji. Tylko kasa się liczy!

Sieciowiec

Warto zatrudnić się na pociąg sieciowy? Słyszałem że wszędzie kamery montują na pomoście i e kabinach.

@Sieciowiec

Tak. Montują kamery w kabinie i na podeście. Montują je żeby było się o co potknąć a nagranie udowodni że to tylko i wyłącznie twoja wina a nie kamery :)

Sieciowiec

Szkoda że firma wybrała taką politykę ale zaryzykuję i zatrudnię się czas pokaże czy było warto może pojawią się jakieś fajne kursy

Stary

Niech wszystkich zwolnią , z każdego pionu. Od elektromontetów po brygadzistów ,do kierowników..

@Stary

W sekcji Słupsk ludzie odchodzą bez PDO , no cóż presja i wieczne namierzanie pracownika za pomocą aplikacji Planer i nie tylko.

Jasny

W 2015 pracowało 7200 osób ile pracuje teraz?

Ok 4000

ktoś
@Piotr

Jest zatrudnionych około 4000 - a ilu pracuje, tego nie wie nikt.

@Jasny

Nie wiem... Ale teraz zwalniają ponad 250osob wzięli kasę z tarczy antykryzysowej i wysyłają na PDO niby program dobrowolnych odejsc ale nikt nie ma wyjścia bo jest narzucone z góry dostajesz wypowiedzenie A możesz skorzystać z PDO tak czy siak musisz odejść. BRAWO PKP ENERGETYKA BRAWO!!!!

Na poczatku epidemi podzielono brygady na dwu lub trzy osobowe, dano auto służbowe, kategoryczny zakaz kontaktu z resztą brygady lub innymi pracownikami, minimalne kontakty lub wogóle z kadrą kierowniczą ( osobiste) maseczki, rekawiczki, płyny do dezynfekcji, wywieszki na drzwiach ile osób może przebywać w pomieszczeniu. I daje to efekty bo zarażeń w całej firmie jest kilka. Ale słyszę że za parę dni ma być to wszystko poluzowane. Brygady mają pracować jak dawniej, wszyscy razem. Panowie dyrektorzy, to za wcześnie. Już chcecie odtrąbić zwycięstwo? Obyście się ostro nie pomylili jak nasz rząd, który odpuszcza a co dziennie zarażonych i to znowu znacznie przybywa. Jak zachorujemy my robole to jest po firmie. Jeszcze nam daleko do tych krajów które majá podstawy aby luzować obostrzenia. Oby nie było katastrofy panowie dyrektorzy. Za wcześnie na odpuszczanie. Jest dobrze więc nie psujcie tego bo będzie bardzo zle.

@Tomek

Chyba u was tak jest bo u nas aby robi ta zrobić kierownicy mieszka brygady ale każdy siedzi cicho... dyrekcja powinna zerkac w grafik bo dzieją się cuda haha wcale nie jest tak super... owszem środki do dezynfekcji są maseczki rękawiczki też ale nie jest to przestrzegane do konca

Biały

Jak nam "menadżerka" różnego szczebla komunikowała miało być. Ekspansja zagraniczna Litwa Kazachstan Skandynawia Niemcy. Jest? Wykorzystanie kolejowych Inwestycji unijnych chyba 20 mld. Budowanie 700 tkm sieci co rok. Co zostało po budowlance? Miał być zakup 10 pociągów sieciowych?

Sieciowy mont

Mam za sobą rok pracy, i faktycznie trudno się spodziewać co to będzie wieczne kombinacje firma się sprzedała słysząc opinie starszych kolegów, na plus czas wolny (fuszki można zrobić), mam co nieco swoich uprawnień spawacz itp, pieniądze średnie jak za taką pracę ale wciąż ta nie pewność poczekam co się będzie działo napewno niebd zamierzał się przenosić jak coś odwala bo poprostu niebedzie się opłacać, bo pewno i tak zrobią żeby człowiek niezarobil kosztem swojego czasu pozyje zobaczę w razie co zmienię robotę, nie odradzam i nie namawiam sprubowac można ale nie dzieje się za wesoło ostatnim czasie pozdrawiam kolegów po fachu.

Firma szuka taniej siły roboczej, zwalniają ludzi za chwilę zatrudniają innych łaczą stanowisko kancelisty ( hr) z magazynierem. Nie dbają o pracownika , nie mają skrupułów by zwolić , trzymają tych których ciężko pozyskać jak np maszynistów. Liczą się Słupki i wyniki a nie pracownicy szczególnie ci niższego szczebla.

Fizol

Panowie błaznicie się pisząc takie bzdury. W pkp enargetyce każda praca jest niebezpieczna. Trzeba przestrzegać przepisów o wtedy praca jest bezpieczna.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Energetyka - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Energetyka?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Energetyka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 256.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Energetyka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 199, z czego 40 to opinie pozytywne, 69 to opinie negatywne, a 90 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Energetyka?

Kandydaci do pracy w PKP Energetyka napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Energetyka