Opinie o PKP Energetyka w Warszawa

Grupa Kapitałowa PKP Energetyka to jedna z większych firm energetycznych w Polsce. Odpowiada za niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Infrastruktura PKP Energetyka to ponad 7 tys. różnego rodzaju obiektów i elementów instalacji, rozmieszczonych wzdłuż linii kolejowych w całej Polsce. Do zasilania sieci trakcyjnej służy m.in. 21,5 tys. km linii energetycznych spółki, która dostarcza energię do poszczególnych urządzeń, a ostatecznie – do pociągów. PKP Energetyka jest też odpowiedzialna za utrzymanie 25 tys. km sieci trakcyjnej, będącej własnością PKP PLK, kluczowego klienta spółki. Firma zajmuje się także sprzedażą energii dla klientów (głównie przewoźników kolejowych), świadczy usługi elektroenergetyczne oraz posiada kolejowe stacje paliw. Nad całą infrastrukturą czuwa ponad 4000 pracowników zorganizowanych w obszarach dystrybucji, obsługi oraz usług na terenie całego kraju. Spółka PKP Energetyka jest obecna na rynku od 2001 roku, a od 2015 roku jej właścicielem jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners, działający w kilkudziesięciu krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Energetyka w Warszawa

Do osób przeglądajacych ogłoszenia z ofertą pracy w PKP Energetyka. Zauważyłem, że wszystkie głoszenia wystawiane są jako PKP Energetya S.A. a w rzeczywistości część dotyczy pracy w spółce z o.o. Firma na zewnatrz pokazuje sie jako jedna firma S.A. a w rzwczywistości to grupa kapitałowa w której każdy sobie. Najwidoczniej potencjalnym przyszlym pracownikom nie chce pokazać jak wygląda zamieszanie w firmie i brak współpracy bo każdy uważa ze to nie jego problem i spycha pracę, odpowiedzialność na kogoś innego.

Bzdury piszesz ,,kolego " PKP Energetyka w Słupsku: 4 ludzi złożyło wypowiedzenia, Tam już średnia wieku 50+, i tu ludzie są tylko nazwiskami (cytat BS) . W np. Warszawie i w pozostałych zakładach szukają elektromonterów . Cóż tzw. PKP Energetyka nie należy do grupy PKP to prywatna firma. W Słupsku to czuć , 04.03.2020 przyjedzie do nas dyr. Bartłomiej W. mobilizować ludzi, ale pewnie nikt z nas mu nie powie jak wrednie BS i SK potraktował naszych kolegów którzy obecnie odchodzą , zamierzam również złożyć wypowiedzenie mam propozycję z PLK.

Bolek
@Andrzej

Tak to prywatna firma zarabiająca od lat ogromne pieniądze. Dlatego trzeba było oddać w cenie złomu. Bo takich mieliśmy gospodarzy. Po co budować własny kapitał we własnym kraju i umacniać majątek narodowy jak można być tylko parobkiem. Pamiętam jak związkowcy mówili że ta prywatyzacja to coś wspaniałego i trzeba się cieszyć że wreszcie idziemy w dobrym kierunku. Jest wspaniale.

beti

nienajgorzej się pracuje ,tyle tylko że trochę kiepsko płacą a praca jest trochę niebezpieczna jak by nie patrzeć bo jednak na wysokościach i w trudnych warunkach atmosferycznych

@beti

trochę niebezpieczna ? wysokość, tory czynne, naprężenie sieci trakcyjnej, praca w pobliżu napięcia 3 kV !

@pol.

Z tego co piszesz to jesteś sieciowiec. I ty narzekasz na zarobki? To co mają powiedzieć prawdziwi energetycy obsługujący podstację transformatorowe i trakcyjne?

@Piotr

Widzę że podział na ludzi gorszego sortu jednak się potwierdza. Ciekawe z jakiej sekcji jesteś??? Pracuję w takiej sekcji gdzie energetyków pracujących przy sieci trakcyjnej traktuje się często jak roboli a za ich plecami często przez przełożonych używa się takich określeń jak np. robol, gamoń, brudas itp. ( jest wiele osób które to potwierdzą ). Bardzo często są to ludzie którzy mają szerokie uprawnienia energetyczne nawet takie jak pracujący w laboratorium energetycznym. Często też pracowali na podstacjach trakcyjnych czy na działkach energetycznych. Proponował bym żeby czasem Ci najwięksi "prawdziwi" energetycy wyszli z za biurka i z ciekawości zobaczyli jak wygląda praca w terenie. Bo znam takich co spali całą noc jak "sieciowcy" pracowali w deszczu a rano przyszedl na 7 wyspany jak byk i dzwoni do dyrektora i melduje co "zrobił" w nocy. Gratulacje. trzeba mieć tupet

Jan

W pięknych kolorowych propagandowych gazetkach wszystko wygląda pięknie a ludzie wyglądają na spełnionych dumnych i szczęśliwych. Często można tam przeczytać że ludzie to dla firmy największa wartość. Więc często też zadaje sobie pytanie dlaczego w pewnej sekcji na Dolnym Śląsku rządzi klika która spowodowała że ludzie z wykształceniem zostali zdegradowani do poziomu łopaty co spowodowało ogromny dyskomfort psychiczny a wręcz upodlenie co doprowadziło w konsekwencji do wielu zwolnień. A na stanowisku kierowniczym osoba bez wykształcenia która nie potrafi należycie pełnić swoich obowiązków a przede wszystkim nie potrafi nawiązać właściwego dialogu z pracownikami. Zmowa milczenia trwa bo ludzie się boją o pracę. Co nie znaczy że pewnego dnia to się nie zmieni. Bo ludzie już tego mają dość.

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Obserwator z UE.

Nie polecam . Nie płacą za nadgodziny , delegację- okres rozliczeniowy 3 m-c. Planer, to taka aplikacja która inwigiluje . Chcesz zyć , to omijaj ten zaklad , bo możesz zostać porażony . Praca na poc. sie. to która łączy za dużofunkcji , np. jesteś w tym samym czasie kierującym zespołem - dopuszczajacym- kierownikiem pociągu- kierowcą ( nie płacą )- pilarzem. W tym zakladzie jesteś tylko pracownikiem do wszystkich prac- jak ...... za 2750 , praca 12 godzin oraz 8 godzin -staż pracy ćwierć wieku. Wypadki w pracy to norma ( wrzesięeń 5182018r. )oraz polecenia na pracę , które podmieniają.

@Obserwator z UE.

tak to prawda. Bywało że pociąg wyjeżdżał na prace planowe w 3 osoby na nocy a w ciągu dnia było 6 osób i biegali z planerm żeby kierownikowi słupki rosły na zielono.Elektromonter jest od kopania rowów malowania słupów cięcia drzew. Więc jak jesteś ambitny zrobią z ciebie zawodowego robola do wszystkiego.

alf

Czy w innych sekcjach też wyganiają na nowy urlop ?, Czy to wymysł naszego kierownika obsługi.

@alf

W zakładzie północnym nikt nikogo do urlopów nie zmusza. Póki co, bo w tej firmie wszystkiego można się spodziewać.

Monter

No TERA to są na prawdę... chłopie i Ty w biurze pracujesz?

Wanda

Rozumiem, że Twoje niezadowolenie z pracy w PKP PLK S.A. wynika z tego, że zrezygnowałeś z pracy w PKP Energetyka , gdzie obecnie zarobki wzrosły? Trochę to zawiłe. Wiesz na jakie konkretnie stawki można teraz liczyć w firmie PKP Energetyka? Może wiesz jakie jeszcze zmiany nastąpiły w firmie przez ten czas odkąd odszedłeś z firmy?

Szoko

To zmień pracę jak mało zarabiasz! Ewentualnie poszukaj drugiej! W PKP Energetyka prawie każdy dorabia poza pracą bo nie wyzyje z normalnej pensji. A tak wogole to ciekawy ten gowork że nagle twój post znalazł się na pierwszym miejscu. Admin ma interes żeby pokazać jak to dobrze jest w PKP Energetyka.

W czwartek tj 12.09 dyrektor zakładu północnego będzie w Słupsku zainteresowani mogą przybyć na sekcję i zadać pytanie-spotkanie o godz7.00 .

Kobuz

Obecnie sytuacja znacznie się poprawiła są dyżury domowe w liczbie 4, jak chcesz wyrazić zgodę możesz mieć ich więcej. Poprzednio były dwa dni świąteczne został jeden, 300zl mniej ale to żaden dramat posiedzisz z rodziną w domu. Turnusu nie ma i też urlopu równoważnego także nie. Za nadgodziny nie licz bo możesz się przeliczyć. A atmosfera taka jaką za oknem aura p...ra. I z wytęsknieniem wyczekuję ankiety by podzielić się swoim optymizmem.

GOŚĆ
@Szoko

Taki to się tylko nadaje do pługa zamiast koni ten gość Carlo To jakiś Kubaczyk z obcego kraju co on tam robi może kręci cygara tym pkp plk haha

Januz

Jak się pracuje PKP PLK bo właśnie się tam wybieram na rekrutacje

Ile teraz ma brutto pkp

Szukający pracy

Jak można się dostać do pracy w PKP ENERGETYKA

Jeszcze bony dostaniesz

Jos
@Adam

Sekcja Słupsk tam gdzie ich kierownik chowa narzędzia pneumatyczne przed pracownikami do swojego garażu?, lub poniża ludzi mu niewygodnych. Odpuść sobie, omijajcie Słupsk dużym łukiem.

A ja mam tylko 3800 na rączke

Pracownik energetyka

Nastała nas zima no trzeba smarować trakcje wałek pędzelek i płaszcz ortalionowy lepiej zostań tam wsiowy braku z małego miasteczka

Zygmunt

Ile na święta 100zł to jakiś żart

Carlos

Te wszystkie wpisy negatywne o Energetyce PKP to stek kłamstw pracownicy wyrabiają się że wszystkim na sieci trakcyjnej

@Carlos

Jaja sobie robisz? Takiego nieładu i bydła jak w na sieciowym to w życiu nie widziałem

Inżynier

Bardzo fajnie się pracuje w PKP Energetyka i są duże zarobki!!!!!!!!!!!

@Monter

Bydło to jeździ w wagonach a nie nowoczesnymi pociągami. Pracownicy PS-ów mają wieloletnie doświadczenie, poparte odpowiednimi szkołami i kwalifikacjami. Wszystkim pracownikom należy się szacunek.

Pracownik energetyka

Bardzo dobre zarobki

Carlos

Poszukuję innej pracy już mam dosyć PKP PLK

Gienek

Ile naprawdę się zarania?

Marne zarobki

Władzio
@Carlos

No i git

J21

Czy są delegacje w Pkp energetyka

Wuko
@Gienek

Zarobki minimum 3 koła na rękę,a w turnusie minimum 4 koła na rękę.Mowa oczywiście o średniej rocznej bo są miesiące gdzie zarobisz 2.600 i takie gdzie wpadnie 4 koła i odpowiednio w turnusie 3.600 i nawet 6 koła.Moim zdaniem nie jest źle,brutto sporo powyżej średniej krajowej.

Inż

Fajna praca klucze 17, 19 i 24 młotek i kij od szczotki do przebijania wieszaków deszcz itp

Enrrgetyk

Na poligonie w slotwinach okopujesz się haha

Enrrgetyk

Bardzo dużo

@Wuko

To są zarobki TYLKO na pociągu sieciowym. Reszta zarabia patologiczne pieniądze. Po 40 latach pracy, uprawnienia bez ogr. napięcia, pomiary, dozór, druga grupa bhp, podstacja, i na rękę 2.800 zł. Na dyżury się nie złapiesz bo to dla znajomych szefa. Kabaret. Praca niebezpieczna i szefostwo z innej epoki. Teoretycy bez praktyki czyli totalne dzbany kolejowe.

Ele

Ile się zarabia w tej plkpkp

szedaż

Rzućcie pkpe i chodźcie do fotowoltaiki, 5 tys. na rękę dla zwykłego pracownika, fajni klienci, nakarmią, przekimają, wesoło do białego rana. Rzucajcie to nędzne korpo.

Weronika

Czy tej pracy są paczki na święta w jakim terminie się dostaje?? I czy one wartę z, 100zl to jest raczej mała paczka??

Rozgoryczony
@Weronika

Witam.Gratulacje dla tego pracodawcy który Cię przyjmie do pracy. Co z Ciebie będzie za pracownik ,skoro chcesz się przyjąć do pracy tylko dla dóbr socjalnych. Podziwiam Twoją postawę.

hahhaha
@Rozgoryczony

Paczka dla bombelka najważniejsza XD

szedaż
@Weronika

100 zł maks na łba

pol.

PKP Energetyka dna dotyka ! Chora oszukańcza firma ! Aby wyrabiać premie dla kierowniczków nakłaniają pracowników do notorycznego łamania przepisów, celowo wpuszczają w tak zwane maliny tym samym stwarzając niebezpieczne sytuacje bo przypomnę że praca na pociągach sieciowych jest bardzo niebezpieczna. Obsługa kadrowa i płacowa to specjalnie stworzony system by pracownik nie mógł lub miał bardzo utrudnione załatwienie czegokolwiek, by nie mógł policzyć ile mu się pieniędzy należy. Jeśli ktoś tu napisze że tak nie jest to jest zwyczajnym kłamcą lub trolem. Pracuję w tym "wychodku" tylko dlatego że jestem tu już 30 lat a w mojej okolicy nie ma innej pracy. Nadmienię jeszcze że pracuje się w terenie na niesprawnym zdezelowanym sprzęcie bez lodówki , bez kibla po co najmniej 10 godzin. W tej firmie przydała by się niespodziewana dokładna kontrola PIP. Po kontroli byłby THE END. Dno.

Łukasz
@pol.

Dość mocne słowa pod adresem firmy. Czy zgłaszałeś niedogodności, o których piszesz do przełożonego? Każdy pracodawca powinien trzymać się ustalonych przepisów prawa pracy. Pracując tyle lat w tej firmie musiałeś także widziałeś dobre strony zatrudnienia. Czy jest to wynagrodzenie lub rodzaj zawartej umowy? Chętnie o tym przeczytam.

Bronek
@pol.

Zgadzam się. Wiele jeszcze można dodać.

Znawca
@Łukasz

To, że nie ma toalety na pociągu sieciowym to prawda. Ten problem nie został rozwiązany ani przez producenta pociągów sieciowych ani przez nikogo przez właściwie już dziesiątki lat. To tak jakby w pociągu pasażerskim jadącym przez 10-12 godzin nie było toalety. Fakt, że pasażerów jest o wiele mnniej ale gdyby był tylko jeden to dla niego nałeżałoby toaletę zainstalować. Za to powinna się Firma bardzo wstydzić. Zamiast przeznaczać ciężkie pieniądze na monitoring wizyjny ( kamery na pociągach ) mogłaby ten wstydliwy problem w końcu rozwiązać. Inna rzecz, że większość pracowników na pociągach sieciowych nie umie zadbać o porządek i traktuje swoje podstawowe narzędzie pracy dość niechlujnie. Wdrażany system Kaizen sporo zmienia ale jeżeli nie będzie kontynuacji i ciągłego nadzoru to nic z tego nie będzie. Zgłaszanie problemu przełożonemu niewiele wnosi. Nad przełożonym jest jeszcze wyższy przełożony a potem najwyższy. Pracownik który zbyt mocno domaga się lepszych warunków pracy w końcu staje się niewygodny i źle oceniany przy awansach. Cała zależność służbowa oparta jest na strachu. Każdy boi się utraty pracy i choćby przejściowych kłopotów a nie ma oczywiście gwarancji, że w innej firmie będzie lepiej. Nie krytykowałbym tak mocno wszystkiego co dzieje się w Firmie. Wiele rzeczy jest badzo dobrze rozwiązanych ale to nie miejsce na zestawianie plusów i minusów. Każdy ocenia to z własnego punktu widzenia. Moja ocena jest pozytywna.

@Łukasz

Słowa adekwatne do sytuacji jaka panuje w tej firmie !

Minus

I znów wypadek ! Kolejna ludzka tragedia . Ile ich jeszcze będzie ? Gdzie ? - PT WARSZAWA ZACHODNIA .

@Minus

A ja pytam: gdzie są szkolenia? Gdzie są kontrolerzy, instruktorzy z dużą wiedzą techniczna i doświadczeniem....?

Jac
@Minus

Po co narażać życie w tym zakładzie pracy za 2.800 miesięcznie? Chyba że pracujesz na sieciowym to inna bajka. Po co? Na kasie w Biedrze po godzinie szkolenia masz 3000 tys na rękę. Gdzie sens i logika? Dziwię się że ludzie jeszcze pracują za czapkę śliwek codziennie narażając życie.

Beata

Ale to ile da się w tym PKP zarobić bo nikt nie napisał?

Ciekawy

Czy ktoś wie na czym polega praca na poligonie sieci trakcyjnej w Słotwinach koło Łodzi ?

Tomaszek

Co myslicie o pracy inżynier eleltromonter w pkp energetyka? Jakie sa zarobki? Po jakim czasie jest szansa na awans na stanowisko biurowe? Czy faktycznie jest duzo dni wolnych w miesiacu i ile srednio godzin w miesiacu sie pracuje?

Bolek
@Tomaszek

Inżynier elektromonter jest rekrutowany do pracy na pociągu sieciowym

Lolek

A co powiecie o pracy jako specjalista ds rozliczeń? Jakiego rzędu zarobki?

Rafał

Pkp Energetyka zakład południowy ( dawniej górnośląski) (damrota 8) aktualnie : kamienna 14 Kraków *zalety - terminowość wypłat - możliwość robienia kursów i szkoleń - brak nadzoru pracowników ( luzy straszne ) - łatwość w nabyciu wiedzy ( jeśli jesteś ambitny i masz dużo samozaparcia ) Możliwość pozyskania wszystkich projektów, schematów oraz wielu danych firm podwykonawczych. wady - brak merytorycznej wiedzy kierownictwa liniowego na temat działań w wybranym obszarze, również brak wiedzy związanej bezpośrednio z elektroenergetyka. - Podstawowe błędy w nadzorze - skłonność do mobbingu - stronniczość kierownictwa - nieuzasadnione zarzuty w stosunku do pracowników Opinia własna : Pracowałem w tej firmie 5lat, przyszedłem do niej z wieloma uprawnieniami, sep E i D UDT, itd. Uzyskałem w tej pracy przez ten okres czasu jedynie dwa kursy ( pilarz i obsługa kop/ład kl 3 - to akurat było pożyteczne. stawki które wtedy były dostępnę były na poziomie 2,6 br dla pracowników którzy pracowali po 20 lat i więcej ze względu na wiedzę i kursy na start dostałem 2,9k br na okres 3 msc. (2014r) + dodatki naturalnie. Po okresie 3 msc zostałem przeniesiony do działu pogotowia energetycznego. (kwota wzrosła ze względu na święta i prace po 12h w systemie brygadowym na około 3.5 netto kw. na rękę. ( zmieniła się również umowa na czas nieokreślony ) cały rok pracy poświęciłem na zdobywanie wiedzy z całego zakresu mojej pracy i obszaru działania ( wiedza na temat przebiegów tras, linii itd ) aby wydac opinie na temat tej firmy musimy się zastanowić jak tutaj naprawę wygląda praca. a więc tak, chcesz mieć wyje*** to możesz mieć. chcesz pracować ciężko ? i wydajnie ? naturalnie możesz - wynagrodzenia za swą pracę dodatkową nie zauważysz. - reasumując ta praca może Ci przynieś duże zarobki jeśli potrafisz myśleć nieszablonowo ( niekoniecznie wpływy na konto ) z tego co mi wiadomo teraz zarobki zmalały i proponują znacznie mniejsze stawki na start łudząc się, że ktoś będzie pracował za takie wynagrodzenie w takich warunkach co do warunków ( planer który zarządza pracownikami to jedna wielka ściema w tej pracy na 20 dni pracy w miesiącu przepracujesz uczciwie i wydajnie może 5 mówiąc o zbiorze godzin z każdego dnia w skali miesiąca ) Pozdrawiam Rafał Rafalszw93@gmail.com

Znawca

Carlo to notoryczny trol pisze same pozytywne słowa na temat Energetyki PKP

alf

Wypadkowość niesamowicie wzrosła . Nie myśli się o pracy tylko z której strony nadejdzie kontroler, nawet 3 x dziennie.

Alibaba

Odradzam ta prace slabe zarobki niebezpieczna praca tylko klody pod nogi aby ci (usunięte przez administratora) Kase

Bebzon

Opinie na gowork to jakiś groch z kapustą. Bardzo ciężko się je czyta. Brak jest w nich jakiegokolwiek porządku. A może nie da się tego uporządkować np. wg daty i godziny wpisu ? Po przeczytaniu jakiejś części jawi mi się taki jakiś bełkot i właściwie nie wiadomo jaka była i jaka jest PKP Energetyka. Dla tych którzy nie pracowali w niej te opinie w zasadzie nie przedstawiają większej wartości. Ci, którzy pracują mają przeróżne oceny od negatywnych po pozytywne. Prawdopodobnie tak jest w tej firmie bo pop prostu zależy to od tego gdzie kto pracuje. Od 25 września 2015 r. zaczęły się zmiany w firmie - taki notoryczny stan nieustalony. Już piąty rok tych zmian biegnie i końca ich nie widać. A jeżeli ciągle się coś zmienia to musi być bałagan. To tak jak przy remoncie mieszkania wykonywanym gdy się w nim mieszka. Wszędzie bałagan, kurz, brud, wszystkich wszystko drażni a na dodatek trzeba jeszcze więcej pracować niż normalnie. Remont robi się po to by potem było lepiej i wygodniej. Jeśli trawa za długo to wszystkim puszczają nerwy. Może ktoś wie jak będzie tym razem ?

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Energetyka - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Energetyka?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Energetyka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 259.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Energetyka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 42 to opinie pozytywne, 70 to opinie negatywne, a 90 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Energetyka?

Kandydaci do pracy w PKP Energetyka napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Energetyka