Opinie o Lufthansa Global Business Services sp. z o.o w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Global Business Services sp. z o.o. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Global Business Services sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Global Business Services sp. z o.o w Kraków

Mirosław

@Były pracownik Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od konkretnych potrzeb danego pracownika, dlatego też stanowi to już jednostkową kwestię. Co do tego typu kradzieży - myślę, że powinniście to już wyjaśniać między sobą. Swoją opinią mogłeś jednak zachęcić niektóre osoby do podjęcia pracy w firmie Lufthansa Global Business Services. Czy zatem wiesz coś o rekrutacji - prowadzą w tym momencie?

Serva
@Mirosław

ale co wyjaśnisz między sobą? Będziesz chodził i rozpytywał 300 osób pracujących na piętrze? Niestety, takie przypadki, jak zabieranie jedzenia, korzystanie z zapasów ze wspólnych lodówek przez osoby trzecie były nagminne-i to nic, że podpiszesz swoje jedzenie czy herbatę, tak aby nikt nie miał wątpliwosci do kogo należey-zawsze znalazł się ktoś, kto bezczelnie korzystał z twojego jedzenia/rzeczy.

Bartek $&$

Czego się spodziewać na teście z niemieckiego w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej?

@Bartek $&$

Telefoniczny test jest prosty - najgorsze są testy, które pisze się podczas rozmowy kwalifikacyjnej w biurze. Jeżeli Cię przyjmą do pracy to od nich zależy wysokość dodatku językowego (mówię tu o testach z niemieckiego).

Marzena
@XX

Nie da się ukryć, że sporo wiesz odnośnie tego, jak wygląda poszczególny etap rekrutacji w firmie Lufthansa Global Business Services. Jak mniemam - zapewne już od jakiego czasu tam pracujesz. Powiedz zatem - na jakim mniej więcej poziomie trzeba znać dany język, by dostać pracę w tym przedsiębiorstwie?

Igor
@Marzena

Jak wyglądają takie testy pisane w biurze? Czego trzeba się spodziewać... gramatyki czy słownictwa?

@Igor

@Igor - gramatyki i to na zaawansowanym bardzo poziomie...

Marzena
@Igor

Widzę, że jesteś zainteresowany podjęciem pracy w firmie Lufthansa Global Business Services, co oczywiście bardzo cieszy. Złożyłeś już u nich swoje dokumenty, czy na razie jesteś na etapie zbierania informacji o tym pracodawcy? Mam nadzieję, iż będziesz Nas tutaj informował na bieżąco o swoim aktualnym położeniu.

Mirosław

@XX To ważne, żeby posiadać takie informacje, dlatego dziękuję, że postanowiłeś je nam przekazać. A Ty jakie stanowisko obejmujesz w strukturach firmy Lufthansa Global Business Services? Skoro sporo wiesz na temat ogólnego funkcjonowania tej firmy, to jeszcze opisz nam, jak dokładnie wygląda tam cały proces rekrutacyjny.

@Mirosław

Za wiele nie chcę zdradzać, ale mogę powiedzieć o procesie rekrutacyjnym dla osób znających język niemiecki. Ja nie próbowałam znaleźć tam pracę przez agencję pracy, ale bezpośrednio aplikowałam na stronie Lufthansy. Bo dosyć długim czasie firma odezwała się do mnie. Najpierw chyba rozmawiała ze mną stażystka, która umówiła mnie na telefoniczny test niemieckiego, potem zaproszono mnie do firmy na rozmowę, na której były dwie osoby (HR + team leader). Rozwiązywałam wtedy test z niemieckiego. Po jakimś miesiącu zadzwoniono do mnie z ofertą pracy.... dużo jest też rekrutacji wewnętrznych (ale tutaj nie wiem, jak to wygląda) + można polecać znajomych (takie kandydatury też są uwzględniane). W rekrutacji na dane stanowisko pierwszeństwo mają pracownicy Lufthansy

Mirosław

@Sajdon Do plusów należy jeszcze dodać to, że firma Lufthansa Global Business Services daje szanse młodym ludziom na zdobycie doświadczenia - a to bardzo istotne. Na jaką formę umowy mogą oni liczyć - od razu na umowę o pracę razem ze wszystkimi jej przywilejami, czy na początek umowa zlecenie? @XX Dobrze, zatem dziękuję Ci za wyjaśnienie. A na jakie stanowiska firma zatrudnia w chwili obecnej - wiesz coś o tym?

@Mirosław

@Mirosław - generalnie na wszystkie te stanowiska, która są na profilu Lufthansy w LinkedIn. Głównie oczywiście młodszych księgowych, ale też widziałam też stanowisko kierownika projektu z niemieckim, kupca strategicznego, do działu wsparcia klienta etc....

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko RtR Tax Manager w firmie Lufthansa Global Business Services sp. z o.o? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Mirosław

@XX Dziękuję Ci za Twój aktywny udział w dyskusji. Dlaczego właściwie nowo zatrudnieni pracownicy w Lufthansa Global Business Services mają aż taki problem z podróżami służbowymi? Skoro takiego typu stanowiska im odradzasz, to jak mogą się oni pełnić w strukturach firmy?

@Mirosław

Już ktoś o tym pisał wcześniej - chodzi o bilety do samolotu typu stand-by. Im niższy staż pracy i pozycja w firmie, tym mniejsza szansa, że wsiądziesz do samolotu, jeżeli jesteś na liście oczekujących. Są pewne wyjścia z sytuacji - jak polowanie na mniej obłożone loty, jak najwcześniejsza rezerwacja biletów i jak najszybszy check-in, unikanie podróży w sezonie urlopowym. Osobiście nie polecam lotów o 16:40 z FRA do KRK. Zaleta taka, że można miło porozmawiać z innymi kolegami z Lufthansy i w razie czego wspólnymi siłami przebukowywać loty.... :) nie chcę pisać szczegółów, ale podróże służbowe są na wielu stanowiskach - wystarczy zobaczyć na lotnisku, ilu pracowników z krakowskiego LGBS-u oczekuje na loty. Generalnie jeśli aplikujesz na stanowisko młodszego księgowego, to raczej szanse na podróż małe :)

Mirosław

@PiotrC Na paru najważniejszych portalach z ofertami pracy wiedziałem, że Lufthansa Global Business Services poszukuje w chwili obecnej paru pracowników. Jakie stanowisko by Cię interesowało? @anonymous Interesująca jest kwestia tego narzędzia do kontrolowania pracowników. Mamy już wrzesień, więc możesz nam napisać jak się ono sprawdza? @Sajdon Dobrze, że chociaż studenci mogliby u się w jakiś sposób spełnić. A czy firma jest w ogóle przychylna zatrudnianiu osób bez doświadczenia?

Sajdon
@Mirosław

Czy firma jest przychylna? 85% osob w moim teamie to ludzie w wielu poniżej 22 lat. Z jednej strony to plus,z drugiej nie ma się od kogo uczyć bo prawie wszyscy pracownicy ze stażem dłuższym niż 2-3 lata odeszli z firmy.

Mam

Lufthansa to bardzo słaby pracodawca. Płaci bardzo mało. Wo lą ciezwolnic i zatrudnić kogoś niedoświadczonego niż dać podwyżkę. Bonusy roczne dostaje tylko garstka osób, które wybierane są na niewiadomi jakich zasadach. Co roku rzucano jeszcze parę groszy wszystkim pracownikom, w tym roku nawet tego nie ma podczas gdy firma chwali się najlepszymi wynikami w historii, ale oczywiście odczują to tylko Niemcy. Zerowa motywacja dla pracownika, możesz się starać, poświęcać a i tak nic z tego nie masz. Twoje wynagrodzenie może być jedyną Twoją zapłatą . Nie licz na nic więcej. Wyjazdy służbowe to kolejna porażka.Wylatujesz o 6 wracasz o północy tego samego dnia, chociażby przez Katowice. A następnego dnia do pracy. Ale najważniejsze by nie płacić z nocleg... Ta firma to coraz większe dno. Odkąd jest nowy szef jest tylko gorzej. Oszczędza na czym się da, nie widzi że pracownicy odchodzą, coraz mniej się przykładają... Jedyny plus to zniżki na loty, ale słaba to pociecha jeśli wiesz że winnej firmę spokojnie byś odłożył na bilety w pełnej cenie.

fufek
@Mam

Mam pytanie, czy mozesz napisac więcej o podózach słuzbowych? tzn- jak często w roku takie mają miejsce, czy to szkolenia czy spotkania biznesowe z klientem? I czy powtarza się sytacja z taka organizacją podróży jak zostało opisane w Twojej opinii czy sa czasami tzw wpadki i ląduje sie np w Katowicach o północy i na drugi dzień rano do pracy ??

tosia
@fufek

To jak często masz podróże służbowe zależy od stanowiska, które zajmujesz. Jeśli jesteś na początku kariery, zajmujesz ''podrzędne'' stanowisko, o podróżach możesz zapomnieć. Jeśli pracujesz już kilka lat, na lepszym stanowisku wtedy może to Ciebie dotyczyć.

@tosia

Dziękuję Ci za cenne wskazówki, szukam stanowiska właśnie bez podróży służbowych, jak to tak wygląda z organizacją wyjazdów to tym bardziej.

Mam
@anonymous

Niestety nie mogę powiedzieć jak dokładnie wyglądała podroż przez Katowice - to historia znajomych, która krążyła jako przestroga przed wyjazdami jak i z resztą wiele innych. Rozmawiałem jednak niedawno ze koleżanka, którą również całkiem niedawno wysłali do Frankfurtu i podobno sytuacja się zmienia i te podróże wyglądają już bardziej po ludzku. Może powoli biorą sobie do serca opinie pracowników.

@Mam

Jeżeli jest się świeżo zatrudnionym pracownikiem, to raczej nie polecam stanowiska, które wiąże się z podróżami służbowymi. Jest duża szansa na to, że się nie poleci. Zostaje się na lotnisku z pożyczonym służbowym laptopem, którego nie sposób podłączyć do sieci ze względów bezpieczeństwa i zdanym się na łaskę obsługi lotniska. Jeśli to Kraków - pół biedy, można wrócić do domu. Ale jeśli utkwi się na lotnisku we Frankfurcie, gdzie panuje straszny chaos, to już jest mniej zabawnie......

Sajdon

Firma dobra dla studentów, którzy nie mają nic przeciwko, żeby zarabiać głodowe dla normalnego czlowieka stawki.Permanentna kontrola czasu i niekończące się nadgodziny są normą od zbyt wielu lat.Twoje wysiłki nigdy nie będą docenione, ważne żeby wiedzieć koło kogo się zakręcić,a możesz liczyć na awans.Po 4 latach nie nauczysz sie kompletnie nic oprocz bezmyślnego kopiuj wklej więc nawet nie trać czasu bo to tylko zmarnowane życie.

Zero zaufania do pracownikow. Czas pracy rozliczany co do minuty (jesli trafi sie na nadgorliwego team leadera, to mozna miec problemy z powodu wyjscia kilka minut przed czasem). W sierpniu bedzie wprowadzone nowe narzedzie do kontrolowania pracownikow, ktore bedzie zapisywalo, ile czasu dany pracownik spedza nie przy swoim biurku oraz na jakies strony internetowe wchodzi i ile czasu (co do sekundy) na nich spedza, zeby wiedziec, ile kto ma czasu "nieproduktywnego". Coroczne podwyzki sa smiesznej wysokosci i tylko dla wybrancow (nie ma domyslnie podwyzki inflacyjnej dla wszystkich ani nawet dla wiekszosci); premie rowniez dostaja nieliczni. Dzial HR bardzo nieprofesjonalny i jesli tylko mozna zinterpretowac cos na niekorzysc pracownika, to mozemy miec pewnosc, ze tak wlasnie sie stanie (nawet w sytuacjach, w ktorych pojscie pracownikowi na reke nic by pracodawcy nie kosztowalo), co dziwi zwlaszcza, jesli wezmiemy pod uwage ogromna rotacje i problem ze znalezieniem nowych ludzi do pracy. TEam leaderzy praktycznie nic nie moga i o niczym nie decyduja (sa kontrolowani i rozliczani co do minuty, jak cala reszta; nie maja tez prawie zadnej mocy decyzyjnej). Dla zdecydowanej wiekszosci pracownikow nie jest dostepna opcja pracy z domu. Jedyny plus to elastyczne godziny pracy.

PiotrC

Witam. Czy firma aktualnie prowadzi rekrutacje? W jaki sposób można aplikować? Ktoś może się podzielić opiniami na temat pracy? Widzę dużo negatywnych wpisów, a ja mimo wszystko zastanawiam się nad aplikowaniem do LGBS. Dzięki z góry na konstruktywne wypowiedzi. Piotr.

Mirosław

@anonymous a jakim stanowiskiem jesteś w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o zainteresowany? @tosia a możesz opowiedzieć, jak wygląda proces rekrutacyjny do pracy w firmie? Czy jest on skomplikowany i wieloetapowy? Czasami w przypadku takich dużych firm - musi się on wiązać z różnymi testami. Czy jest sprawdzana znajomość języków obcych?

Mirosław

Dziękuję za odpowiedź @anonymous, rzeczywiście w wielu miejscach jest to standardem, ale można się zdziwić bo grono jest też takich firm, gdzie tego nie ma, dlatego, że wolałem się upewnić. A jest coś co wyróżnia w jakikolwiek sposób Lufthanse?

Mirosław

Jeśli ktoś z Was interesuję się pracą w firmie Lufthansa Global Business Services, to zachęcam do odwiedzin oficjalnego fanpage firmy na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/LufthansaGlobalBusinessServicesKRK/ Na pewno znajdziecie tam informacje związane z nowymi rekrutacjami! @Master Data Specialist Widzę, że byłeś zainteresowany pracą w firmie Lufthansa Global Business Services, czy postanowiłeś aplikować na stanowisko, które Cię interesowało? A może jesteś już po pierwszym etapie rekrutacji, napisz nam jak go oceniasz? Chętnie poznamy więcej informacji! @Mam, z Twojego komentarza wynika, iż firma nie oferuję nic po za wynagrodzeniem i zniżkami na loty, a co z prywatną opieką medyczną i kartami multisport? A jak ma się atmosfera podczas pracy, jest bardzo dużo stresów? Zapraszam Cię do kolejnego wpisu w tym wątku!

@Mirosław

Tak, atmosfera jest mega stresująca. Dlatego mało ludzi to wytrzymuje i większość odchodzi po 3 miesiącach. Nie ma czasu na szkolenie nowych pracowników. Dostajesz sopa, i sam musisz się wszystkiego uczyć. Ale oczywiście dużo zależy też od teamu do którego trafisz. jak wiadomo, są lepsze i gorsze.

@Mirosław

Jest prywatna opieka medyczna i multisport,ale to już standard. Większosć firm to oferuje, a już korporacje to chyba wszystkie. Więc nie jest to żaden czynnim wyróżniający

Zaciekawiony

Hejo. Czy ktoś wie jak się pracuje w dziale Continuous Improvment? Jaka atmosfera szef itd

Martyna

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Jaka jest atmosfera w firmie?

primavera

Lufthansa to dobra firma na start dlatego, że zatrudniają bez doświadczenia - to jeden z niewielu plusów pracy w tej zacofanej firmie. Płacą psie pieniądze, osoba, która pisze, że jest inaczej, nie ma pojęcia o tym jak wyglądają zarobki na rynku pracy w Krakowie. Osobiście po 3 latach (dziwię się, że wytrzymałam aż tyle) uciekłam do firmy w budynku obok. Za podjęcie pracy w ktorej nie miałam żadnego doświadczenia dostałam na dzień dobry 2000 zl więcej (pracownik szeregowy a nie jakiś team leader). LGBS nie docenia ludzi, źle płaci, nie ma opcji żeby negocjować wysokość podwyżki która w każdym momencie może zostac wstrzymana, bo tak. Jeśli wyślą Cię na szkolenie, nie musi to wcale oznaczać, że wpuszczą Cię do samolotu, ponieważ nawet wtedy nie masz zapewnionego miejsca i wchodzisz na pokład dopiero po reszcie pasażerów. Pół biedy, jeśli nie wylecisz z Krakowa, gorzej, jeśli w drodze do Dubaju utkniesz na lotnisku w Niemczech na noc lub dwie a nie masz karty kredytowej. Możesz zostać zmuszona do wyjscia na kolację "byznesową" ale zapłacic musisz sama ponieważ "nie można oczekiwać, że zapłaci firma bo to tak jakby klient sam płacił za nas" Bonusy w postaci kafeterii są załosne, o wiele mniej pieniędzy przeznaczanych jest na ten cel niż w innych firmach. Jakies 1,5 roku temu wstrzymano fundusz na wyjscia teamowe ponieważ dużo ludzi zwracalo sie o zapomogi socjalne i ta biedna, biedna firma nie miała już pieniążków. Tanie przeloty z 90% zniżką to mit, jest taniej o jakieś 60% może trochę więcej ale musisz się liczyć z tym, że obsługa samolotu może i tak nie wpuscić Cię na pokład. Ogólnie firmę uważam za nieprzyjazną pracownikowi a pracujący tam ludzie dzielą się na 3 grupy 1. Typowe korposzczury, donosiciele, po trupach do celu, najszczęściej są z firmą od jej początku, wydaje im się, że z tego powodu nalezy całowac ich po rączkach bo są 10 lat z firmą ( za co otrzymali jeden darmowy przelot samolotem bez zagwarantowanego miejsca...!!!) 2. Ludzie całkowicie pozbawieni ambicji, siedzą tam, bo tam zaczeli i wszystko jest już dla nich znajome oraz"a co jak zmienie i będzie gorzej" ... 3. Ludzie, którzy przychodzą nabrać doświadczenia i uciec stamtąd gdzie pieprz rośnie.

Alisesa
@primavera

Potwierdzam. Tak jest w 100%. Przykra prawda.

left

Witam Może ktoś powiedzieć jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Lufthansie? Jakich pytań można się spodziewać? Czy znajomość języka jest dodatkowo sprawdzana?

LK
@left

rekrutacja do LGBS wyglada w ten sposob, ze jezyk niemiecki sprawdzany jest najpierw przez kontakt telefiniczny a pozniej gdy wypadnie sie pozytywnie zostaje sie zaproszinym do siedziby firmy na rozmowe kwalifikacyjna, w czasie ktorej rowniez jest weryfikowana znajomosc jezyka w formie testu wyboru. Od tego jak sie wypadnie na tych "sprawdzianach" zalezy wysokosc tzw. dodatku jezykowego, krory wynosi od 250 do 1000 zl brutto.

jsjj

Czy na stanowisku Aiport Cost Controller, trzeba również dzwonić do kilentów, czy tylko kontakt mailowy? Ogólnie co powiecie o tej pozycji?

kontrolerka
@jsjj

Zazwyczaj jakieś telefony trzeba wykonać. Gdy ktoś długo nie odpisuje na maila, to w końcu trzeba zadzwonić. Ale jak dla mnie Aiport Cost Controller, to chyba i tak jeden z fajniejszych działów w firmie. Specyficzny proces, dużo ciekawostek z branży lotniczej się poznaje. No ale nic poza tym :)

Lajkonik

Jak aktualnie wygląda sytuacja ? atmosfera ? Kogo poszukują ? Jakie doświadczenie wymagane? wynagrodzenia? benefity ?

Kariatyda
@Lajkonik

Szukaja caly czas nowych pracowników, najniższego szczebla - juniorow, bo na wyższych stanowiskach jest scisk, a ktoś przecież musi pracować. Z wymagan przede wszystkim umiejetnosc udawania zachwyconej kretynki. Benefity jak wszędzie - luxmed, multikafeteria itp, z jednym wyjatkiem, o czym za chwile. Jedyne, co mnie tu trzyma, to pieniądze, które sa niezle. Poza tym cieszy swiadomosc, ze się pracuje dla najlepszej linii lotniczej na swiecie - którą na dodatek można polecieć na wakacje za psie pieniądze - moim zdaniem warto.

lajkonik
@Kariatyda

Dziękuję bardzo za tą informację a praca na czym głównie polega na stanowisku junior Accountant?

Rodan
@lajkonik

Robisz kopiuj wklej przez osiem godzin

Ewuś

Cześć, na jak wysokim poziomie trzeba znać angielski na Junior Accountant ?

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Global Business Services sp. z o.o - Kraków

• Jak się pracuje w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Global Business Services sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lufthansa Global Business Services sp. z o.o

Lufthansa Global Business Services sp. z o.o