Opinie o Lufthansa Global Business Services sp. z o.o w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Global Business Services sp. z o.o. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Global Business Services sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Global Business Services sp. z o.o w Kraków

Moje doświadczenie opiera się na pracy w zakupach. Polecam głównie ze względu wysoką elastyczność pracodawcy, jeśli chodzi o godziny pracy, home office oraz brak patrzenia przez ramię przy każdej najmniejszej czynności. Dodam, że można się naprawdę dużo nauczyć, a management (zarówno niemiecki, jak i polski) docenia propozycje optymalizacji, uwagi oraz zaangażowanie.

Nick1

Jakich zarobków można się spodziewać „na start” w dziale księgowości jako młodsza księgowa/asystent księgowej z językiem niemieckim i czy wgl możliwe są nowe przyjęcia w obecnej sytuacji? Będę wdzięczna za odpowiedź ;)

@Nick1

Nie, na razie rekrutacje są zamrożone. Nie ma nowych przyjęć.

@Nick1

Zarobki na pocyatek to 3500 do 4000 brutto

Fly away

Cześć, na jakim poziomie są roczne bonusy w Lufthansie? Ile procent? Jak sytuacja z bonusami w roku covidowym?

@Fly away

Bonusów brak

Bullshit
@Paweł

oczywiscie ze byly, tylko ze dla pracownikow doswiadczonych

@Fly away

Bonusow juz nie bedzie

Magda

Minusy: - slabe place w porownaniu do innych firm. Dodatkowo brak podwyzek w najblizszej perspektywie - brak bonusow, dodatkow, kafeterii, doplat do wyjsc teamowych, multisporta etc. co jest standardem w innych firmach - kiepski sprzet, niedzialajace komputery, problemy IT to standard - male mozliwosci awansu - przez to, ze firma zatrudnia byle kogo (nie sa w stanie zaplacic za dobrych pracownikow) w firmie pracuja osoby nie majace pojecia o wykonywach zadaniach, przez co spada ogolny komfort pracy Plusy: - malo pracy - sympatyczne osoby - elastyczny czas pracy

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko RtR Tax Manager w firmie Lufthansa Global Business Services sp. z o.o? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
Emma

Absolutnie nie polecam. Firma dobra dla matek, które cały czas siedzą na L4/opiece z bombelkiem. Na początku opowiadają jak cudowna jest ich firma i jakie wspaniałe możliwości, a de facto nikomu nie zależy, jakie masz chęci rozwoju, liczą się wyniki. O awansach nie wspomnę.

Korona

Hej czy w związku z sytuacją w lotnictwie planowane są zwolnienia w Krakowie? Ktos cos wie?

Zyraf
@Korona

Pracują z zewnetrznym doradca nad restrukturyzacją, inne SSC w krakowie juz obcina zatrudnienie wiec tu moze by podobny scenariusz. Oczywiscie ciecia mniejsze niz w DE ale to juz nie te czasy kiedy centra uslug ciecie nie dotyka

Hm...
@Korona

Nie. Krakow dobrze stoi na tle calej Lufthansy. Outsorcing w tym wypadku sie oplaca

Czy można dostać wcześniej wyplate ?

She
@Marek

Wypłata jest zawsze 4-5 dnia miesiąca. Jeśli 5ty wypada w sobotę to pieniądze wpływają 4go.

Hm...
@Marek

Nie. 5-go jest wyplata. Jesli ten dzien wypada w weekend, to jest wczesniej. Rowniez na przelomie grudnia i stycznia obydwa wynagrodzenia pojawiaja sie w grudniu, co skutkuje malym ubytkiem pensji, ktory nalezy odzyskiwac przy rozliczeniu PIT

Szczęśliwy

Jako były pracownik po ponad 2 latach pracy w firmie, mogę tylko powiedzieć, że to dobra praca na sam początek kariery. Potem szybko trzeba stamtąd znikać. Realny awans jest tylko możliwy tylko do pozycji seniora, na TL trzeba mieć plecy. Managerowie i TL to naprawdę w dużej mierze ciężkie przypadki lenistwa, robią wiele, co najwyżej szumu koło siebie ile to nie pracują, a meetingi na Skypie ustawiają ze sobą samym. Nie za dobrze znajdą się na zarządzaniu ludźmi, skąd z resztą mieliby to umieć, skoro na TL nie wybiera się osób, które mają jakiekolwiek predyspozycje czy wykształcenie w tym kierunku. Jeśli nie wywalczysz wysokiej pensji przy rozmowie kwalifikacyjnej, to nie licz na podwyżki. Firma jest tak skąpa, że w biurze pić możesz co najwyżej swoją własną herbatę czy kawę. Czujesz się trybikiem, nic nieznaczącym numerem w ewidencji, który nie może mieć swoich pomysłów na ulepszenie (bo po co). Udało mi się opuścić ten (usunięte przez administratora) przed pandemią, jestem ciekaw jak sobie poradzili w kwestii pracy zdalnej, bo wcześniej większość pracowała na stacjonarnych. Co już było absurdem w XXI w.

Kaninchen

Czy jest ktoś może w stanie mi powiedzieć jak się pracuje w HRach? Czy polecacie ten dział?

XX
@Kaninchen

Ponoć mają tam dużo nadgodzin i ciężkich klientów na service linie. Pewnie zależy, do jakiego teamu się trafi......

@Kaninchen

Mam nadzieję, że odpowiedź użytkownika @XX Cię w pełni usatysfakcjonowała. Czy jesteś już zatem gotowy na to, by rozpocząć swoją karierę zawodową w strukturach firmy Lufthansa Global Business Services? Będziemy Ci wdzięczni, jak będziesz cały czas informował nas o swojej aktualnej sytuacji. Możemy w związku z tym na Ciebie liczyć?

Kaninchen
@Marzena

Duża ilość nadgodzin zniechęciła mnie do aplikowania do tej firmy.Czasy wyzysku już dawno minęły.W Europie zachodniej pracuje się 8 h dziennie i 6 h w piątek.Szkoda marnować sobie życia.

Demoiselle
@Kaninchen

Chyba we Francji, bo na pewno nie w Niemczech, chyba ze pracujesz w Grouponie za marne euro. Polecam popracowac za granicami Polski, a dopiero potem szerzyc takie informacje. Poza tym w Niemczech robi sie nadgodziny, ale w umowie jest zawarta informacja, ze nie beda wyplacane ani oddawane jako urlop, wiec w Polsce macie mega luksus, ze mozecie sobie z nadgodzin zrobic 50 dni urlopu, czesto z nadgodzin, ktore sa "picem na wode".

Ilona
@Kaninchen

Na plus w HR kontakt z jezykiem i w wiekszosci zespolow zroznicowe procesy - nie klepie sie w kolko tego samego. Na minus - nerwowa atmosfera(szczegolnie teraz), faktycznie sa zespoly, w ktrorych sa nadgodziny. I wyplata, szczegolnie jak jestes dluzej, znasz duzo procesow i pracujesz duzo w jezyku niemieckim, a pensja jest taka sobie, nie wiele wyzsza niz osob nowych.

Jaki dress code obowiązuje w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o?

FRA123

Smart casual generalnie. Ale obecnie i tak wszyscy z domu pracują więc pyjama-style :)

Firma płaci poniżej standardu rynkowego, tym samym oszczędza powyżej standardu. Podczas gdy w innych firmach produkty takie jak herbata, kawa czy mleko są na porządku dziennym, tutaj trzeba przynosić sobie swoje. Do tego dochodzą notoryczne kradzieże, a raczej regularne podkradanie kawy, herbaty i mleka przez współpracowników, co jest żenujące. Awanse z podwyżka odsuwa się w czasie ile tylko można, a po złożeniu wypowiedzenia nie próbuje się zatrzymać pracownika. Mnóstwo korposzczurow grzejacych stołki od 10 lat w oczekiwaniu na awans na starszego specjalistę, którzy nowym osobom mówią: "ja musiałem nauczyć się wszystkiego sam, to ty też naucz się sam". Natomiast sama praca była bardzo fajna i rozwojowa, bardzo dużo się nauczyłam (dział finansów). Była, bo byliśmy zbyt drodzy i proces poszedł na Filipiny. Pierwsze doświadczenie zdobyłam tam rewelacyjne, natomiast jak dla mnie jest to firma bez perspektyw, i chyba dlatego jest bardzo przyjazna matkom czy osobom spędzającym dużo czasu na L4. Generalnie nie robi się problemów z utrzymaniem work-life balance. Jest to dobre miejsce dla tych, którzy nie mają oczekiwań co do pracy (ani finansowych ani rozwojowych), za to chcą sobie spokojnie żyć. Jest to chyba jedna z najbardziej elastycznych korporacji w mieście.

Idealne podsumowanie: firma dla osób, które nie mają oczekiwań co do pracy (nie pragną się rozwijać, awansować), finanse wynegocjowane na starcie im wystarczają, za to cenią sobie luz, spokój i elastyczność. Matki z małymi dziećmi i dobrze zarabiającym mężem będą mieć idealnie.

NR

Pracuję już 6 miesięcy w firmie i mam o niej wyłącznie pozytywną opinię. To jak sobie poradzili w czasie pandemii i to jak dbają o swoich pracowników to po prostu klasa. Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii. Widocznie kwalifikacja tamtych osób jest na tyle niska że nie nadają się do pracy w LGBS i wolą napisać negatywną opinię niż pomyśleć czy to faktycznie firma jest zła czy jednak oni. Ogólnie to polecam tę firmę bo ja osobiście czuję że moją wiedzę językową i chęć do rozwoju doceniają i również widzę dla siebie przyszłość w tej firmie.

@NR

Jasne, nie ma to jak autoreklama, nawet jak topornie napisana :D

Marzena

Nie mam pojęcia, dlaczego twierdzisz, że powyższy komentarz jest autoreklamą. Przecież nie ma w tym nic dziwnego, że niektórym osobom praca w firmie Lufthansa Global Business Services może pasować. Pracowałeś tam kiedykolwiek?

kora

Firma na minus. Podczas zamieszania z tym calym koronawiruem nie potrafiła stanąc na wysokości zadania. W HR brak możliwości pracy zdalnej - chyba jedyna korporacja w Krakowie, w której pracownicy działu HR nie mają swoich laptopów!

Mala
@kora

to dużo świadczy o prestiżu tej firmy///

taaaa
@kora

Wszyscy otrzymali laptopy i pracują zdalnie.

Maria
@taaaa

Otrzymali, ale po czasie. Zanim wszystko zadziałało, to też minęło parę tygodni. Niestety, firma nie była na tę sytuację przygotowana. W firmach, gdzie pracownicy mają laptop i choć dwa razy w miesiącu możliwość pracy zdalnej, takie rzeczy jak podpięcie dysków, SAP-a, połączenie z VPN-em są wcześniej przetestowane, tu wszystko działo się "na gorąco".

Nella
@Maria

Czyli przez kila tygodni wszyscy dalej pracowali z firmy? Czy planowany jest powrót to firmy w najbliższym czasie?

Ilona
@Nella

Raczej pojedyncze osoby pracowaly z firmy. Jestem z HR i na pewno w wiekszosci nie było to kilka tygodnia, a raczej kilka dni, w stosunku do innych firm, na odbior sprzętu. Powrot na razie jest przesuwany.

Wiecie czy Lufthansa Global Business Services sp. z o.o udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

pracownica

Hej, większość pracowników ma laptopa, tylko nieliczne osoby z powodu różnych wymogów muszą pracować z biura, ale firma nad tym pracuje. Telefonów służbowych nie ma nikt do poziomu lidera, może wyżej mają - management, ale nie orientuję się. Nie wiem, jak pracują nasze teamy słuchawkowe... Może to właśnie oni siedzą w biurze. Na całą firmę podobno ok 50osób przychodzi do biura.

Pracownik,czka 83

Szanuje tą firmę pomimo kilku minusow, że nie zwalnia pracowników w dobie covid19 oraz za 100% płatna opiekę.

Jak jest z pakietem medycznym w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o? Można dołączyć rodzinę?

accountantka

Hej, tak, z całą pewnością można do pakietu dopisać dzieci (za jakąś niewielką kwotę, taniej niż pakiet pracowniczy, który i tak jest bardzo tani), ale nie jestem pewna, czy małżonka też.

Maria
@accountantka

Tylko dzieci

Czy ktos moze sie podzielic informacja, jak wyglada sytuacja w LGBS Krakow teraz w czasie epidemii? szykuja sie jakies zwolnienia lub obowiazkowe bezplatne urlopy/skrocony czas pracy i obnizki wynagrodzen? co z wyplata premii za poprzedni rok i corocznymi podwyzkami? interesuja mnie dzialy finansowo-ksiegowe. czy wszyscy pracuja teraz z domu i przez jaki czas?

Kamil

Czy w firmie w obecnej sytuacji sa przestoje?

żwirek
@Kamil

wstrzymane rekrutacje narazie

Patrycja

@sayonara a rozmowa była w języku polskim, czy angielskim?

@Patrycja

Rozmowy generalnie w większej części są po polsku, pada kilka pytań po angielsku a także po niemiecku, jeżeli aplikujesz na takie stanowisko. Prawdopodobnie są rozmowy prowadzone w całości w języku obcym, ale zapewne do teamów, które mocno współpracują z klientem i jest on obecny na rozmowie (procurement, hosted functions)

@accountantka

@accountantka A jaki stopień języka angielskiego trzeba umieć, aby swobodnie poradzić sobie na rozmowie rekrutacyjnej w Lufthansa?

Ciekawski

Mam pytanie . Czy w Lufhansa pracodawca zabrania pracy parom , małżeństwom w pokrewnym działach ?

@Ciekawski

Nie, nigdy nie słyszałam o takiej sytuacji. Być może problemem byłoby, gdyby jeden z małżonków był przełożonym drugiego. Znam tutaj jedno małżeństwo. Polecam jednak nie afiszować się bardzo ze swoją relacją - jeśli zawsze będziecie jeść obiad razem a nagle przestaniecie, to wszyscy zorientują się, że macie ciche dni. W firmie panuje dość swobodna atmosfera, ale pod tym względem warto zachować profesjonalizm. Na wypadek rozstania nie będzie niemiłej atmosfery między kolegami, jakkolwiek to zabrzmi - lepiej udawać, że się nic nie stało.

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Global Business Services sp. z o.o - Kraków

• Jak się pracuje w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Global Business Services sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Global Business Services sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lufthansa Global Business Services sp. z o.o

Lufthansa Global Business Services sp. z o.o