Fraikin Polska

Opinie o Fraikin Polska

Kiedyś praca we Fraikin była zaszczytem, teraz to totalne (usunięte przez administratora)żenada.

Czy to prawda, że pojazdy firmy wypoż yczała w 2017 i 2018 roku grupa osób, która - oczywiście udając potrzeby biznesowe - używała ich do celowego wywoływania wypadków drogowych, szczególnie w dzielnicy Ursus?

@Gość

Warto publikować na forum wyłącznie sprawdzone informacje. Plotki bardzo często wywołują negatywne emocje i mogą działać na niekorzyść firmy. Najlepiej, jeśli skupimy się na naszych opiniach na temat pracy w Fraikin Polska. Pamiętaj, by ponownie zapoznać się z regulaminem serwisu: https://www.gowork.pl/regulamin

Iza

@tak, pracujesz w Fraikin Polska? Możesz przybliżyć pracę w dziale księgowym? Jakie masz obowiązki, co takiego wpływa na różne opinie o jakości zatrudnienia w tej firmie według Ciebie? Polecasz pracę w Fraikin Polska? Warto aplikować na: https://www.fraikin.pl/praca/

hrhrhrhr

Dział HR znowu?

Rozmowę kwalifikacyjną w Fraikin Polska masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Księgowy / Księgowa?

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Anita

Słyszałam o firmie, że ma opinię dobrego pracodawcy.

Affg
@Anita

A gdzie słyszałaś?

kris
@Affg

W firmie słyszała dlatego pisze :) Opinie o tej firmie w 70% wyglądają jakby dział hr pisał z pr

Miron

Podpowiecie jak przebiega rekrutacja? Słyszałem sporo dobrego o firmie.

@Miron

Proces rekrutacji zawsze inicjowany jest przez bezpośredniego przełożonego, który również bierze udział w przebiegu wyboru potencjalnych kandydatów oraz spotkaniach tak, aby w zespole zagwarantować kluczowe kompetencje niezbędne do realizowania celów biznesowych firmy i zespołu. Kierownicy zespołów najlepiej znają zakres codziennej pracy i wyzwań w danym obszarze. W proces rekrutacji włączamy również osobę z HR w celu weryfikacji kompetencji językowych lub osobowości pod kątem dopasowania do firmy, zespołu i stanowiska. Rozmowa rekrutacyjna oparta jest na wywiadzie kompetencyjnym i behawioralnym. W zależności od stanowiska w procesie rekrutacji biorą udział również Dyrektorowie Działów lub współpracownicy w celu weryfikacji krótkiej listy kandydatów . Firma współpracuje z kilkoma firmami konsultingowymi oraz headhunterami, przy których udziale dużo szybciej trafiamy do kandydatów z konkretnym doświadczeniem wymaganym na danym stanowisku. Wiele pozycji w firmie ogłaszanych jest wewnętrznie i poprzez awanse poziome lub pionowe nasi pracownicy realizują ścieżki kariery.

Grażyna

Niestety jak komuś nie udało się utrzymać w firmie to teraz chce sobie poprawić nastrój?

fghjkl;

Byłam w tamtym roku na rozmowie w tej firmie przy ulicy Taśmowej 7 , czekając na szanownych panów rekruterów zostałam poproszona o zaczekanie na korytarzy gdzie widziałam wszystkich pracowników . ...Część z tych osób miało taką minę jakbym komuś matkę zabiła, kilka panienek przeszło się korytarzem żeby ocenić i stwierdzić czy szykuje się konkurencja hahaha. Cieszę że tam nie pracuje ,bo rozmowa była bardzo nie miła. Wiadomo że osoba która szuka pracy jest załamana i nie ma nastroju, Jeden z facetów który przeprowadzał ze mną rozmowę wyglądał jak miś koala w za dużej koszuli ,miał tępy wyraz twarzy i ciekła mu ślina z ust. Drugi siedział rozkraczony jakby liczył nie powiem na co. Byli chamscy ,zadawali mi pytania czy jestem singielką i czy potrafię sprzątać,a stanowisko było na pracownika biurowego. Nie polecam. Z tego co słyszałam oni współpracują z agencjami pracy tymczasowej stąd ta ciągła rotacja. Aha...pracuje tam Warszafka,czyli osoby które wynajmują mieszkania w stolicy ,nie są rodowitymi warszawiaki ale każą się tak nazywać-)Nie polecam chamstwo i prostactwo.

Bezrobotny
@fghjkl;

A na jakie stanowisko? To twoja pierwsza praca?

bulinek

Niebywałe! MIałem wsyłyłać CV na Koordynatora najmu w Gdańsku, odpuszczam po przeczutaniu opini. Googlam co jest grane z tą firmą i oczy przecieram ze zdumienia. Ja rozumiem że trzeba przesiewać opinie przez sito ale po lekturze stwierdzam że zbyt dużo zbieżnych wniosków opiniotwórców, to raczej nie przypadek. Dział HR też się popisał w swoich odpowiedziach: "dziękujemy za opinie były pracowniku, ale czemu ukrywasz się pod nickiem, przecież możemy Cie zdyskredytować lepiej jak podasz imię i nazwisko" :D. Opowiedzi HR_Fraikin pokaże znajomym którzy wahają się czy iść ogólnie do korpo. Te kilka zdań, jak taki twór postrzega Twoje działania, bezcenne :) Pozdrawiam tych za i tych przeciw, #tymczasem

@bulinek

Szanowny Panie, dziękuję za komentarz, jednak nadal zachęcam do bezpośredniego kontaktu oraz odwiedzenia naszych oddziałów a nawet rozmowy z obecnymi pracownikami, którzy mają aktualne obserwacje dotyczące firmy. Szanujemy wszystkie opinie i poglądy , które się pojawiają, o ile maja podłoże merytoryczne. Fraikin mocno się przebudowuje i zmienia również, aby komentarze dotyczące przeszłości przestały się pojawiać, a kandydaci mieli szansę sami ocenić, czy oferta pracy jest atrakcyjna, bazując na własnych doświadczeniach, a nie tylko tych zaopiniowanych przez forum.

bulinek
@HR_Fraikin

Dziękuję za odpowiedź, byłem zobaczyć biuro w Gdańsku i tym biurem jest kontener (taki budowlany!). Mnie to nie przekonało, w centrum GD jest dużo pracy w normalnych warunkach ze wszystkimi udogodnieniami. Zapewne nie rekompensujecie tego "prestiżu" pracy koło wysypiska w kontenerze, także ja dziękuję. #tymczasem

skresltefirme

Pracowałem w dziale Serwisu we Fraikin przy Taśmowej. Rok. Bardzo źle to wspominam. Kilku kolegów ostrzegało mnie od samego początku przed tym, co się potwierdziło. Odważyli się, bo chwilę później odeszli, a byli długoletnimi pracownikami. Jak wytrzymali kilka lat? Obiecywano im wiele (tak jak mnie) i zwodzono mrzonkami o podwyżkach i awansach (jak mnie). Dużo ciężkiej pracy. Donosicielstwo. Wyścig szczurów. Mnie dotknął także wstrętny i obrzydliwy mobbing. Mam dowody na to. Firma się bała więc znaleźli na mnie haka. Wybrnąłbym z tego haka bo był naciągany, ale nie miałem siły się po sądach ciągać. Dyrekcja i starzy wyjadacze z handlowego się nie zmieniają. W serwisie rotacja. Nie polecam

Były Pracownik

Jako były pracownik potwierdzam opinię osób piszących pod nickami narrator i Silih. Faktycznie do plusów można było wyłącznie zaliczyć terminową wypłatę i pakiet enel-med (swoją drogą obecnie prawie każda duża firma to oferuje, więc nie jest to nic nadzwyczajnego). Co do reszty to mam bardzo negatywne doświadczenia z pracy tam. Kółka wzajemnej adoracji i kumoterstwo prawie w każdym dziale, kablowanie do przełożonych i spychologia stosowana na porządku dziennym, na wszystko musisz mieć papier. Atmosfera kiepska, fakt, że tworzą ją ludzie, ale widocznie tacy ludzie tam pracują. Chyba najgorzej z tym jest w serwisie i księgowości. W handlowym atmosfera trochę lepsza, ale tu z kolei jest zawsze duża rotacja. Starzy wyjadacze pracują długo, nowi nie potrafią zagrzać miejsca. Firma przechodzi teraz zmiany, miało być lepiej, a chyba jest tylko gorzej. Miała być reorganizacja, a jest dezorganizacja. Ludzie nie potrafią się odnaleźć w nowej "koncepcji". Pytanie co na to dyrekcja? Naprawdę tego nie widzi czy widzi, ale tylko udaje że nic nie wie? A odpowiedzi nicka HR_Fraikin uważam za żenujące. Chyba po to jest forum, aby móc wyrazić swoją opinię i każdy ma do tego prawo. A wg HR_Fraikin jest to niedojrzałe. Przecież nikt tu nikogo nie obraża, jedynie opisuje swoje doświadczenia. A komentarze w stylu: "gdyby się Pan zainteresował solidniej", "życzymy powodzenia w szukaniu pracy" są mocno niestosowne. Jeśli to rzeczywiście pisze dział HR to duży minus dla niego. Powyższe odpowiedzi świadczą jaki to pracodawca i jak traktuje pracowników. Pozdrawiam, na szczęście Były Pracownik.

@Były Pracownik

Potwierdzam, ze forum jest do dzielenia się opiniami, co również w imieniu HR robię. Chętnie podyskutuje z Panem/Panią o doświadczeniach i opiniach w innej formule niż na forum oraz używanie kawałków odpowiedzi wyjętych z kontekstu całego posta. Nie uważam za niestosowne życzenie komuś powodzenia w nowych wyzwaniach. Informacje dotyczące obecnej reorganizacji wewnętrznej nie są oficjalnymi informacjami rynkowymi , dlatego bardzo dziękuję za opinię, jednak uważam, że Były Pracownik już tego obszaru opiniować nie powinien, ponieważ nie ma dostępu do aktualnego przebiegu procesów zachodzących w organizacji. Jako dział HR udzielam jedynie odpowiedzi prezentując obraz obecnej firmy oraz obecnie zatrudnionych pracowników, a także kierunku w jakim zmierza firma.

narrator

Nie określę tej firmy jako dobrego pracodawcy. Oczywiście z plusów można wymienić terminową wypłatę podstawy, multisporta i pakiet enel-med = ale: - przy takiej rotacjach pracowników jak w tej firmie niczego nie można być pewnym - dzisiaj robisz to, jutro przychodzisz do pracy i otrzymujesz informację że masz robić coś innego (obowiązki się zmieniają nagle bez zapowiedzi, lub poszerzają i tu raczej nikt nie widzi ograniczeń) - w dziale handlowym to też jest ciekawie bo non stop nowe twarze, kuszą cyframi, procentami a później rzeczywistość wszystko weryfikuje - zarobki...jak się cenisz to raczej nie dostaniesz tej pracy, nikt do Ciebie nie zadzwoni po rozmowie kwalifikacyjnej - wszyscy są przeładowani obowiązkami, nikt Ci nie pomoże z własnej woli / chyba że dodasz przełożonego do wiadomości (wtedy torpeda, ale jednocześnie kwas) - atmosfera raczej słaba, oczywiście są kręgi wzajemnej adoracji, zapisy do tych kręgów trwają nieprzerwanie, warunek? Długi i oślizgły język :) Podsumowują = firma = ludzie nią zarządzający są świadomi tego co się dzieje i nikt nie chce nic zmieniać, także wniosek jest jeden, przykład idzie z góry a "standardy" trzeba trzymać. PS: Jak masz inną opcję to się dwa razy zastanów.

@narrator

Szanowny Panie, Szanowna Pani, dziękujemy za Pańską opinię. Pozwolę sobie odnieść się do Pańskich uwag: - rotacja pracowników wynika z wielu czynników, które są podyktowane zależnościami rynkowymi, aspektem pokoleniowym etc - zachęcam do zgłębienia wiedzy w tym zakresie, co pozwoli właściwie opiniować to zjawisko. - zadania - firma bardzo dynamicznie zmienia się, ponieważ w swojej branży nadal jest liderem. Dynamika zmian wewnątrz organizacji ma na celu podejście innowacyjne oraz zbudowanie właściwej platformy solidnej, jakościowej obsługi klienta , co ma wpływ na zadania, a także kompetencje, które są niezbędne do realizowania tych zadań. Osoby, które nie mają wystarczającej kreatywności i elastyczności w zarządzaniu priorytetami faktycznie będą miały trudność w odnalezieniu się w dynamicznym środowisku biznesowym i wielu ciekawych projektach . - Większość projektów rekrutacyjnych firma realizuje przy udziale firm specjalizujących się w tym zakresie i oczywiście wrócimy do naszych dostawców z informacją dotyczącą Pańskiej opinii. - Wynagrodzenie jest w każdej organizacji tematem wrażliwym, jednak rozpatrywane jest na kilku płaszczyznach przede wszystkich związane z doświadczeniami zawodowymi, umiejętnościami oraz realizacją celów biznesowych . Pracownicy solidni, ambitni i znający kierunek swojego rozwoju znajdą tu swoje miejsce. Firma bezpłatnie organizuje kursy doszkalające np z jęz angielskiego, co również powoduje podniesienie kompetencji na zajmowanych stanowiskach. - Atmosferę w organizacji tworzą ludzie, dlatego firma stawi na różnorodność pokoleniową oraz różnorodność doświadczeń i opinii wśród pracowników. Tworząc przestrzeń dla pracowników do wymiany wiedzy i doświadczeń budujemy kulturę organizacyjną. Każdy ma możliwość zaprezentować swoje pomysły, opinie oraz argumenty. Pańska opinia dotycząca atmosfery jest kwestią indywidualną i w mojej ocenie nie jest opinią wiążącą. Podsumowując- ludzie zarządzający firmą są świadomi,tego co dzieje sie wewnątrz organizacji, a także na rynku Polskim i Europejskim, w związku z tym wyznaczają kierunek rozwoju tej organizacji. Fraikin w Europie istnieje ponad 70 lat i cały czas dynamicznie rozwija się na wielu rynkach włączając Polskę. Każdy kandydat podejmując pracę powinien być przekonany do swoich wyborów , co zapewni firmie solidną i stabilną platformę odpowiednich pracowników. Zachęcam wszystkich kandydatów do zadawania pytań podczas rekrutacji, wtedy zdecydowanie lepiej można poznać organizację. Opinia o pracodawcy nie powinna opierać się jedynie na zdaniu ludzi, którzy juz w firmie nie pracują. Fraikin w Polsce obecnie zatrudnia ponad 120 osób- co również o czymś świadczy Dziękuję

Silih

Na handlowca nie warto. Szkoda czasu. Nie zarobisz. Na rozmowie podadzą Ci procenty i powiedzą ile to się nie da zarobić (podadzą przykład przychodów człowieka z Warszawy który jest ewenementem na skalę całego działu handlowego). Dział windykacji praktycznie nie istnieje, więc wszystko na Twojej głowie. Jak nie ogarniesz kasy od klienta sam, to nie licz na żadną pomoc ani narzędzia do tego typu działań po prostu Twoje prowizje przepadną. Na podwyżki zawsze jest czas, także nie upatruj w tym swojej szansy...nie ma podwyżek. Chcesz więcej zarabiać to więcej pracuj! ! !

@Silih

Szanowny Panie/Szanowna Pani, Pańska opinia jest oczywiście bardzo cenna z punktu widzenia rozwoju firmy oraz obszarów do poprawy, nad którymi firma bardzo dynamicznie pracuje. Dziękujemy. Zgadzam się, że nie każda organizacja jest odpowiednim miejscem dla każdego, jednak również nie każdy pracownik/kandydat jest właściwą inwestycją dla firmy. Proszę zauważyć, że to jak interpretuje Pan/Pani rozmowę rekrutacyjną zależy jedynie od Pańskiego podejścia. Firma rzetelnie przedstawia zakres działania oraz trudności, które może napotkać nowa osoba na stanowisku handlowca, szczególnie w tej branży, dlatego rekrutacja nie opiera się na bajerowaniu kandydata, a zaprezentowaniu faktów, tak, aby decyzja o dołączeniu do nas była solidnie przemyślana, również w zakresie uposażenia. Proszę mieć na uwadze, że dobrze prosperująca firma nie musi mieć działu windykacji, ponieważ jest wiele firm, które specjalizują się w tego typu działalności na rzecz firm takich jak Fraikin. Proszę mieć również na uwadze, że firma zajmuje się wynajmem długoterminowym, klienci podlegają weryfikacji pod względem ich wypłacalności, szczególnie przy tak dużych inwestycjach jakimi są pojazdy specjalistyczne. Myślę, że gdyby Pan/Pani zainteresował się branżą nieco solidniej nie opiniowałby Pan/Pani tak pochopnie. Proszę również pamiętać, że każdy pracownik podczas exit interview ma możliwość przekazać nam swoje uwagi i komentarze, dlatego ukrywanie się pod nickiem na forum nie należy do dojrzałych postaw. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniej firmy na rynku pracy.

Obecny pracownik

Fraikin Polska ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Może niektórzy nie powinni tu pracować?

jędrny

Zgadzam się z "cycem" praca na stanowisku kierowcy w tej firmie to żenada, dobra dla emeryta który może czekać na pieniądze pół roku nie polecam

JAnek

jakie zarobki na stanowisku Inspektora ds. prewencji i kontroli technicznej?

qwerty
@JAnek

W zależności od lokalizacji i doświadczenia oczywiście :) 3000-4500 PLN netto

prl
@qwerty

qwerty 2017-03-17 20:49 ...chyba brutto kolego i to pewnie nie w każdej lokalizacji.

C
@JAnek

Bylem ostatnio na spotkaniu w Poznaniu na to stamowisko-rozmowa ogolnie super, po tygidniu dzwoni kierownik inspektorów i ze dział HR nie ma takiego budżetu na to stanowisko....3500 netto okazało się za dużo mimo poparcia tego kierownika- przynajmniej tak mówił

Iza

@Cycuczy długo pracujesz w firmie Fraikin Polska? Czy rozmawiałeś z pracodawcą o możliwości przejścia na inną umowę po jakimś czasie pracy? Zachęcam wszystkich do przeczytania wywiadu z Arturem Nowickim CEO Fraikin Polska i Agnieszką Kiczor Dyrektor ds. administracji i zarządzania kontraktami Fraikin Polska, znajdziecie go na stronie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,966379,wywiad-artur-nowicki-agnieszka-kiczor

Cycu
@Iza

Pracuję tam od blisko 2 lat. Rozmawiałem z kilkoma osobami o innej formie zatrudnienia, ale tak jak pisałem w poprzednim komentarzu, nie przewidują takiego zatrudnienia. Kierowcy w tej firmie są traktowani jak przysłowiowy "Kali zrobił, Kali może odejść ", więc nie pozostaje nic innego jak znaleźć i zmienić na inną pracę normalną o normalnych formach zatrudnienia. A wywiad z Panem Nowickim niczego sensownego nie wnosi i nijak się ma do sytuacji pracowników na umowę zlecenie czytaj kierowcy. Pozdrawiam.

Cycu

Żenująca jest ta firma, piszę jako kierowca na umowę zlecenie, bo innych form zatrudnienia nie przewidują dla kierowców. Wiem, że nie tylko kierowcy są niezadowoleni. Pieniądze wypłacane są po 1.5, 2 miesiącach, a w umowie śmieciowej napisane w ciagu 14 dni od wykonania transferu. Odradzam i pozdrawiam.

Iza

@arkham w firmie Fraikin na stanowisku młodszy koordynator ds. wynajmu krótkoterminowego opis stanowiska i wymagania znajdziesz w ich ofercie pracy. Jeśli chodzi o zadania to : Prowadzenie oraz nadzór nad dokumentacją wewnętrzną: umowy, pisma, protokoły etc Przygotowanie raportów i analiz handlowych Pomoc merytoryczna w bieżących sprawach administracyjnych, handlowych i serwisowych Współpraca z pozostałymi działami firmy Przygotowywanie Umów Najmu i ich realizacja Wydawanie i odbiór pojazdów do klienta Nadzór nad stanem technicznym pojazdów Dbanie o wizerunek firmy. Natomiast ich wymagania : Minimum średnie wykształcenie Komunikatywność Aktywne prawo jazdy kategorii B. Dobra znajomość pakietu Office Samodzielność i aktywność w działaniu Kreatywność

Zostaw merytoryczną opinię o Fraikin Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Fraikin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Fraikin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fraikin Polska?

Fraikin Polska