VIG Ekspert

Opinie o VIG Ekspert

Aktualność
Miło jest nam powitać wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl!

Chcąc mieć możliwość dialogu i odpowiedzi na zadawane pytania, postanowiliśmy zaznaczyć naszą obecność na portalu.

Jesteśmy otwarci na opinie. Bardzo zależy nam, aby nasza firma była miejscem przyjaznym dla dotychczasowych i nowych pracowników. Będziemy aktywnie działać, udzielać odpowiedzi i zamieszczać aktualności z życia VIG Ekspert. Polecamy również odwiedzić zakładki na profilu z informacjami o nas oraz jak dołączy do naszego zespołu.

Zachęcamy do śledzenia forum i sprawdzania aktualnych ofert pracy. Nasz dział HR z chęcią udzieli informacji na pytania dotyczące rekrutacji w VIG Ekspert: rekrutacja@vigekspert.pl

Cieszymy się, że jesteśmy tu z Wami! :)

@Poszkodowany

Przykro nam, że opinia na temat naszej firmy nie jest pozytywna. Zależy nam na satysfakcji naszych Klientów. Przeanalizujemy jeszcze raz Pana problem. Prosimy o kontakt na adres kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Widzę, że pojawiła się wypowiedz dotycząca tego czy pracownicy się dogadują. Pojawiło się przy tym także nawiązanie do atmosfery i do tego, że raczej jest porządku, ale tak właściwie to w jaki konkretnie sposób się o nią dba? Czy teraz są organizowane jakieś wydarzenia i tym podobne?

Nowy wpis

W VIG Ekspert są organizowane cykliczne spotkania zespołowe i wyjścia integracyjne. Dodatkowo są prowadzone wspólne działania w ramach wolontariatu pracowniczego oraz możliwość udziału w projektach spółkowych grupy VIG, które sprzyjają integracji i pozwalają poznać się z pracownikami innych działów. Pozdrawiamy!

Czy pracownicy w VIG Ekspert dogadują się między sobą?

Nowy wpis

Dziękujemy za zapytanie. W VIG Ekspert panuje przyjazna atmosfera pracy, zarówno między pracownikami jak i ich przełożonymi. Zespoły się wspierają, wymieniają doświadczeniami, a menadżerowie dążą do tego, by ich pracownicy się rozwijali i realizowali. Zapraszamy do rekrutacji i do dołączenia do zespołu VIG Ekspert!

Czy nowo zatrudnione osoby w VIG Ekspert otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Dziękujemy za zapytanie. Kwestia umowy zależy od Zespołu, do którego Kandydat aplikuje. Są Zespoły, gdzie oferowana jest na początek Umowa Zlecenie (np. Contact Center, ale też nie wszystkie Zespoły) a są Zespoły, gdzie od razu oferujemy Umowa o Pracę. Informacja ta zamieszczona jest w treści ogłoszenia rekrutacyjnego oraz przedstawiana Kandydatowi podczas pierwszego kontaktu telefonicznego.

Mateusz

Czy pracownicy VIG Ekspert posiadają uprawnienia rzeczoznawcy samochodowego zgodnie z z art. 79a ustawy z dnia 20.06.1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, z późn. zm.) czy używają tego tytułu bez żadnych podstaw prawnych tylko na podstawie tego, że po prostu robią jakieś tam kosztorysy dla ubezpieczyciela?

@Mateusz

Dziękujemy za uwagi. Uprzejmie wyjaśniamy, że Spółdzielnia Usługowa VIG Ekspert w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się merytoryczną likwidacją szkód oraz techniczną likwidacją, gdzie zatrudnimy pracowników z umiejętnościami i doświadczeniem w obszarze techniki samochodowej, często z tytułem rzeczoznawcy samochodowego, nie jest to jednak wymóg konieczny. Zwracamy bowiem uwagę, że przepisy nie nakładają na towarzystwa ubezpieczeń obowiązku, aby oceny rozmiaru szkód i wysokości odszkodowań dokonywali w ich imieniu rzeczoznawcy samochodowi. Celem naszym i naszych pracowników jest przekazanie zainteresowanym pełnej wiedzy na temat likwidacji szkód oraz prawdziwej informacji o posiadanych przez pracowników uprawnieniach. Jeżeli posiada Pan dodatkowe zapytania prosimy o maila na adres: kontakt@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Mateusz
@VIG Ekspert

W związku z przebojami z waszą firmą i potraktowaniem mnie jak idiotę na którym można dorobić do premii przez "fachowca" z waszej firmy, zainteresowałem się "wycenami" którymi ten pan wykonuje jak i jego koledzy po "fachu". Jestem w posiadaniu kilkunastu wycen wykonanych przez różnych pracowników VIG Ekspert, żadna z tych osób nie posiada uprawnień rzeczoznawcy samochodowego. Rozumiem i wiem że przepisy nie zobowiązują likwidatorów technicznych do posiadania takich uprawnień, jednak oni tytułują się rzeczoznawcami, co robi też i państwa firma. Jest to jawnym wprowadzaniem w błąd, bo rzeczoznawca jest zawodem zaufania publicznego. A to co oni robią nie ma z rzeczoznawstwem niczego wspólnego. O tym jak wykonane są te wyceny nie muszę mówić, bo dobrze wiecie, kiedy są stosowane stawki roboczogodzin bardzo niskie, a kiedy bardzo wysokie, kiedy stosuje się części O a kiedy te najtańsze bez żadnej homologacji, atestów, które stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. No i kiedy się stosuje rabaty, odchyłki a kiedy się ich nie stosuje. W skrócie wasi szeregowi pracownicy nie mogą być rzeczoznawcami, bo wtedy musieliby wykonywać wyceny zgodnie z rzeczywistością i obowiązującymi przepisami, w przeciwnym wypadku straciliby uprawnienia a może i odpowiadaliby karnie. Możliwe że zatrudniacie kilku rzeczoznawców z uprawnieniami, ale raczej likwidują oni niejasne szkody lub udaremniają próby wyłudzeń, bo ich zdanie liczy się dla sądu, a zdania likwidatora bez kwalifikacji sąd nawet nie bierze pod uwagę. Pozostali pracownicy, czyli likwidatorzy techniczni w większości nawet nie spełniają wymagań aby rozpocząć kurs rzeczoznawcy samochodowego. Mimo tego, bezpodstawnie używają tytułu rzeczoznawcy, jak i państwo ich tak nazywają. Oczywiście w pozostałych firmach jest podobnie, pracują ludzie o podobnej wiedzy i małych kwalifikacjach, jednak nie podszywają się pod rzeczoznawców. Proszę o zdefiniowanie merytorycznej likwidacji szkód - moim zdaniem (oraz rzecznika finansowego i UKNF) szkoda powinna być likwidowana według obowiązujących przepisów i orzeczeń sądu najwyższego. Nie powinno się stosować różnych stawek, typów części, odchyłek czy rabatów w zależności od tego czy mamy do czynienia z szkodą całkowitą czy częściową. Pomijam fakt braku elementarnej wiedzy waszych pracowników, gdzie w wycenach popełniają masę błędów, bo są tylko ludźmi, dodatkowo słabo wykwalifikowanymi. Teraz wielce chcą państwo odpisywać mi na maila odnośnie uprawnień waszych pracowników, szkoda że wcześniej olaliście wiele moich maili, ostatecznie przekazując compensie bez mojej zgody moją wiadomość, w której prowadzący sprawę odpisał że nie napiszą czy likwidator który przyznał zapomogę zamiast odszkodowania ma uprawnienia. Nie napiszą bo ich nie ma i nie będzie, a głupio by było napisać że rzeczoznawca który podobno wykonał poprawną wycenę nie jest rzeczoznawcą.

@Mateusz

Przykro nam, że Pana opinia na temat naszej firmy nie jest pozytywna. Proszę o kontakt mailowy na adres kontakt@vigekspert.pl, postaramy się wyjaśnić wszystkie Pana wątpliwości. Pozdrawiamy

Łukasz
@Mateusz

Mam kolejną opinię jakiegoś człowieka z Lublina, który powiedział Żonie " to przecież pewne, że nie dostanie Pani tyle pieniędzy z ubezpieczenia, żeby naprawić samochód. Trzeba będzie coś dołożyć do naprawy". Oczywiście OC sprawcy. Ja już dopilnuję, żeby ubezpieczyciel poniósł dużo większe koszty, przez tego niekompetentnego człowieka z tej firmy. Wycena warsztatu 2700, propozycja ubezpieczyciela akceptowalna 1700, po czym opinia na 900. To już jest auto zastępcze na konto naprawy. Teraz merytorycznie: w opinii brak normaliow przy lakierowaniu, brak ryzyk, zaniżona stawka i wisienka na torcie zamiennik części z polcaru. Nam uszkodzono oryginalne podzespoły, a ten proponuje chiński niepasujacy zamiennik. Opinia wydana na podstawie "wydaje mi się" człowieka, który z motoryzacją nie ma nic wspólnego.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy VIG Ekspert po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Młodszy Specjalista ds. Analizy Danych w Zespole Controllingu Procesowego. Jaki był jej rezultat?

Mam pytanie odnośnie pracy jako młodszy specjalista ds analizy danych. Czy można na tym stanowisku liczyć na prace zdalna po okresie wprowadzenia? Jeśli tak to ile trwa taki okres?

@Marta

Dziękujemy za zapytanie. Tak, po okresie wdrożenia praca na tym stanowisku jest w formie pracy zdalnej (100%). Nie mniej jednak, czas wdrożenia każdego z nowych pracowników jest różny, zależny od przyswajania wiedzy przez pracownika. Przez pierwsze dwa tygodnie pracy preferujemy, aby nowy pracownik pracował w biurze, po tym czasie wdrażamy pracę hybrydową, a następnie pracę zdalną. Pozdrawiamy, VIG Ekspert.

Ada

Dzień dobry, Pracowałam 3 miesiące i zdecydowanie nie polecam, atmosfera w pracy tragiczna. Mały zespół, któremu wydaje sie chyba pracować w nie wiadomo jak dużym i renomowanym korpo, bo tak podkłada kłody pod nogi i zachowuje się względem siebie. Brak pomocy dla nowych pracowników, bo to przecież konkurencja.

Stefa
@Ada

A była może możliwość pracy zdalnej? I czy możesz powiedzieć jakie to było stanowisko/dział ? Parę dni ja aplikowałam !

Elżbieta
@Ada

A do jakiego zespołu tak właściwie trafiłaś jeśli można spytać? to były "długoletnie osoby"? I w czym na start są jakieś problemy, że pomoc jest potrzebna? Co z jakimś wyżej postawionym przełożonym, go nie można o porad spytać?

Ada
@Elżbieta

Jeśli chodzi o przedział dotyczący stażu pracowników to był on bardzo różny, nie chce skłamać, ale wahał się pomiędzy ok 13 lat a rok. Uważam, że w każdej pracy są na początku problemy - trzeba się wdrożyć, zapoznać ze wszystkim, poznać schemat działania zespołu oraz firmy, czy chociażby dowiedzieć gdzie znajdują się poszczególne dokumenty niezbędne do wykonania swojej pracy, czy działy, z którymi ma się współpracować. Niektóre rzeczy były dla mnie kompletną nowością - kadra zatrudniająca mnie miała tego świadomość. Kadrze kierowniczej nie mogę nic zarzucić, w miarę możliwości starali się mnie wdrożyć, ale bardzo ciężko było ich złapać i rozmowy trwały może po 10min max - a wiadomo, że w trakcie pracy wychodzą jeszcze "rzeczy" które nie były omawiane pierwszego dnia.

@Ada

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, że nie jest ona pozytywna. Przyjrzymy się bliżej poruszonej kwestii, aby takie sytuacje nie miały miejsca. Każdy z naszych pracowników ma prawo do pracy zdalnej, natomiast na etapie wdrażania wskazanym jest być na miejscu w biurze, znacznie ułatwia to proces wdrażania. Pozdrawiamy, VIG Ekspert.

Dorota

A co to jest dla ciebie normalna, godziwa pensja? Ciężko zgadnąć, każdy ma inne oczekiwania myślę. Dlatego najlepiej po prostu pisać konkrety.

Leszek

A mimo to nadal pracujesz? Czyli jest coś, co Cię tutaj trzyma? Ciekaw jestem jak pracodawca to uzasadnia, że dalej nie otrzymałaś UoP, mimo obietnic ... Co dokładnie jest niejasnego w systemie premiowania?

Pracował ktoś z Was jako Asystent/-ka w VIG Ekspert? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

Marzena

Moim zdaniem musi być coś nie tak na tym stanowisku, wysyłałam tam swoje CV w styczniu tego roku. Jest listopad a oni kolejny raz (chyba 4) szukają kogoś na to samo miejsce, raz na jakiś czas portal pracuj.pl wysyła mi oferty, którymi mogałbym byc zainteresowana

Marzena

Moim zdaniem musi być coś nie tak na tym stanowisku, wysyłałam tam swoje CV w styczniu tego roku. Jest listopad a oni kolejny raz (chyba 4) szukają kogoś na to samo miejsce, wiem ponieważ raz na jakiś czas portal pracuj.pl wysyła mi oferty, którymi mogałbym byc zainteresowana

@Marzena

Proszę nie usuwać komentarzy, które nie sa dla firmy do końca przychylne

@Marzena

Praca na stanowisku Asystentki Zarządu w firmie VIG Ekspert jest bardzo różnorodna, ponieważ oprócz zadań związanych z koordynacją kalendarza czy obsługą spotkań Zarządu, polega na wykonywaniu zadań twórczych i analitycznych, związanych z tworzeniem prezentacji czy opracowaniem analiz w Excelu. Pracownik może się rozwijać na wielu płaszczyznach. Rozmowa rekrutacyjna to spotkanie z Rekruterką oraz przyszłą koleżanką z zespołu, a na finalnym etapie spotkanie również z Członkiem Zarządu. Podczas rekrutacji stawiamy na miłą i rzeczową rozmowę. Pozdrawiamy, VIG Ekspert

@Marzena

Komentarze są usuwane w momencie, kiedy nie są związane z tematyką portalu, lub gdy wypowiedzi w nich zawarte naruszają dobra osób lub firmy. Jest to standardowa procedura wśród portali opiniotwórczych. Pozdrawiamy, VIG Ekspert.

Beata
@Marzena

A jak wysłałaś CV to skontaktowali się z Tobą, że dziękują za ofertę ale nie są zainteresowani?

@Beata

Dostałam tylko powiadomienie z portalu - pracuj.pl że moja kandydatura jest rozpatrywana i na tym się skończyło

@Beata

Dostałam tylko wiadomość z portalu - pracuj.pl że moja kandydatura jest rozpatrywana

@Beata

Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami, którzy pasują profilem do stanowiska. Po zakończeniu procesu rekrutacyjnego każda z osób, która przesłała CV, otrzyma informację o jego zamknięciu. Pozdrawiamy, VIG Ekspert

kandydat

Rekrutacja na developera to jakaś kpina. Najpierw rozmowa HR, potem HR z ekspertem, testy internetowe i cisza. Nawet feedbacku po przypomnieniu się mailowo nie można otrzymać. Szkoda czasu na te rekrutacje skoro i tak nic nie wnosi. Nie polecam bo nawet nie wiadomo czemu się odpadło i co można się douczyć/ poprawić.

@kandydat

To ciekawe... A była jakaś informacja odnośnie tego ile trzeba czekać na odpowiedź, czy nie? :/ I możesz mi powiedzieć tak mniej więcej na czym polegały te testy internetowe?

@kandydat

Dokładamy wszelkich starań, by każdy kandydat otrzymał informację zwrotną. Jeśli w Pana/Pani przypadku było inaczej, prosimy o kontakt pod adresem: rekrutacja@vigekspert.pl. Niezwłocznie postaramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację. Pozdrawiamy, VIG Ekspert

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie VIG Ekspert w przypadku pracy jako Rzeczoznawca Majątkowy?

Oczywiście, pracę na tym stanowisku pracownicy wykonują u nas w formie telepracy (100% pracy zdalnej). Pozdrawiamy, VIG Ekspert

Zainteresowała mnie oferta pracy w firmie VIG Ekspert jako Rzeczoznawca Komunikacyjny. Czy wiecie coś więcej na jej temat? Warto aplikować?

Dziękujemy za zapytanie. Oczywiście zachęcamy do aplikowania na stanowisko Rzeczoznawcy Komunikacyjnego. Firma się rozwija i potrzebujemy nowych pracowników na to stanowisko. Podczas spotkania rekrutacyjnego Rekruter wraz z Menadżerem Rekrutującym opowiedzą o specyfice pracy, wyjaśnią system premiowania/wynagradzania oraz odpowiedzą na inne ważne pytania. Zapraszamy do aplikowania. Pozdrawiamy!

Praca na stanowisku Rzeczoznawcy Komunikacyjnego to stanowisko samodzielne. Praca odbywa się z miejsca zamieszkania i jest dedykowana dla osób posiadających doświadczenie w obszarze technicznej likwidacji szkód komunikacyjnych oraz napraw blacharsko-lakierniczych. Należy również posiadać umiejętność obsługi programów eksperckich: Info-Ekspert, Eurotax, Audatex oraz wiedzę z zakresu budowy oraz napraw pojazdów. Kandydat powinien lubić jazdę samochodem (zapewniamy pojazd służbowy), gdyż podstawowym zakresem obowiązków są oględziny uszkodzonych pojazdów w miejscu wskazanym przez poszkodowanych (miejsce zamieszkania, warsztat, parking pomocy drogowej). Zapraszamy do rekrutacji. Pozdrawiamy, VIG Ekspert.

VIG Ekspert prowadzi rekrutację na stanowisko doradca klienta. Aplikowałeś na tę ofertę? Napisz, co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się istotną wskazówką dla osób rozważających pracę w firmie.

Rozmowa kwalifikacyjna na wskazane stanowisko to jeden etap, gdzie kandydat spotyka się bezpośrednio ze swoim przyszłym przełożonym, jesteśmy elastyczni co do formy spotkania (spotykamy się online lub stacjonarnie), szczegółowo przedstawiamy zakres obowiązków, opowiadamy o etapach wdrożenia oraz o naliczaniu systemu premiowego. Nowy pracownik ma przydzielanego mentora, do którego może zwrócić się z każdym pytaniem. Pozdrawiamy, VIG Ekspert

Ilona

Czy to znaczy, że zostałeś rzucony na głęboką wodę bez jakiegokolwiek przeszkolenia? Nie mogę uwierzyć, że można teraz spotkać ta bezuczuciowych współpracowników... Na jaki rodzaj umowy mogłeś liczyć?

Ile można zarobić na Rzeczoznawca Majątkowy w mieście Sieradz?

Dziękujemy za zapytanie, jednak nie podajemy na naszym profilu informacji odnośnie wysokości zarobków. Pozdrawiamy!

Potencjalny pracownik

Jak wygląda praca rzeczoznawcy majątkowego w VIG? Widziałem ogłoszenie i boję się aplikować jeśli szukają aż tylu pracowników to znaczy że coś musi być coś nie tak. Czytając starsze opinie strach się bać jak to tam wygląda. Jak wygląda system premiowy? Czy pracodawcą potrąca premie za co tylko idzie? Proszę o szczere opinie rzeczoznawców majątkowych

Leszek
@Potencjalny pracownik

Czemu strach się bać? Jak szukają pracowników to znaczy że się rozwijają i potrzebują ludzi do roboty. Ja sam będę aplikował. Niestety nie znam jeszcze warunków. Jakbyś zdecydował się na rozmowę to napisz co się dowiedziałeś ok?

@Potencjalny pracownik

Dziękujemy za zapytanie. W VIG Ekspert cieszymy się zainteresowaniem naszymi ofertami pracy. Obecnie poszukujemy wielu pracowników w różnych regionach Polski, co wynika z rozwoju naszej firmy. Chcemy jak najmniej zleceń przekazywać do firm zewnętrznych. Zespół Rzeczoznawców Majątkowych jest jednym z bardziej stabilnych w naszej organizacji. Na system premiowy składa się premia miesięczna uzależniona od wyników pracownika (ilość zrealizowanych w danym miesiącu zleceń) i dodatkowa premia roczna stanowiąca 25% z całej kwoty premii miesięcznych wypracowanych przez pracownika w ciągu 12 miesięcy danego roku uzależniona od realizacji KPI pracodawcy. Premia Rzeczoznawcy majątkowego jest premią regulaminową, a nie premią uznaniową, nie ma możliwości uznaniowego jej potrącenia. Zgodne z regulaminem istnieje możliwość potrącenia premii w przypadku, gdy zostanie przekroczony regulaminowy termin realizacji zleceń z winy Rzeczoznawcy, jednak są to sporadyczne sytuacje. Pozdrawiamy!

aktualnypracownikrzeczoznawca

Od kilku lat brak regulacji pensji mimo inflacji - sytuacja nie uległa zmianie jak widzę od kilku lat - tłumaczenie jest identyczne w komentarzach kilka lat temu - macie umowę u 4 pracodawców więc każdy z nich musi wyrazić zgodę w dodatku jak jest lato to są urlopy więc jest mało zleceń ale Wy macie więcej bo trzeba pracować jak koledzy na urlopie a jak jest zima to sorry ale jest dużo szkód wiec firmy ubezpieczeniowe mają duże koszty i tną wydatki. Tłumaczenie żeby sobie zarobić na premię pracując w sobotę i niedzielę jak by w tygodniu po 12h to było mało żeby w ogóle normy wyrobić - na porządku dziennym w każdym dziale jest dokładnie ta sama sytuacja. Systemy premiowe są różne w zależności który dział rzeczoznawców podobnie jak i kultura pracy. (usunięte przez administratora) jednak w każdym dziale jest taki sam i te same problemy z podwyżkami - bo regulacje pensji nie istnieją w tych spółkach. Oczywiście masz 4 pity i jeden kosmos jak chodzi o uzyskanie kredytu czy czegokolwiek - nowy ład dodał swoje pięć groszy a z racji tej że etaty są podzielone to każda firma swoją rzepkę ...

@aktualnypracownikrzeczoznawca

to te normy są takie duże że jest je ciężko wyrobić? czy jak? jaka jest norma?

@aktualnypracownikrzeczoznawca

Dzień dobry, każda ze spółek VIG w tym VIG Ekspert, ma procedurę antymobbingową, wszyscy pracownicy mają możliwość zgłaszania tego typu sytuacji, a my z należytą staranności rozpatrujemy każde zgłoszenie. W naszej Organizacji nie ma miejsca na tego typu zachowania, jeśli jednak masz inne zdanie na ten temat prosimy o kontakt bezpośredni pod adresem: rekrutacja@vigekspert.pl. Pozdrawiamy

Czy polecacie pracę w VIG Ekspercie jako rzeczoznawca komunikacyjny? Co możecie napisać o warunkach zatrudnienia, o zarobkach? Jak wyglądają wspomniane w ofercie perspektywy rozwoju na takim stanowisku?

pracownik Tomek
@Anna

Zero szkoleń, zero współpracy z przełożonymi, liczy się wykorzystanie pracownika ponad siłę, brak integracji, brak poczucia że pracujesz w zespole, nienawiść miedzy kolegami, przerzucanie się trudniejszą pracą, zero wyjaśnień np dlaczego mamy stosować jakieś rabaty dla klienta i jak mamy odpowiedzieć jak nas klient pyta. Na koniec roku musisz zapłacić podatek bo firmy udają że nie wiedzą że zatrudniają Cię do 4 firm i każda sobie odlicza max zamiast płacić sumiennie podatek i nie obciążać Cię na koniec roku. Składasz kilka wniosków urlopowych. Urlop dłuższy niż 2 tygodnie nie jest możliwy. Liczy się tylko kolesiostwo - koledzy kierownika dostają prostą robotę a trudną się zrzuca na niekolesiów. System premiowy wymusza oszukiwanie i kręcenie.

@pracownik Tomek

Zero szkoleń? A czy te wprowadzające w obowiązki, wstępne, obowiązują? Jak w ogóle wygląda początek zatrudnienia w VIG Ekspercie i wdrożenie nowego pracownika w pracę? :P Ile wynosi ten podatek, który trzeba zapłacić na koniec roku?

inny pracownik
@Anna

W moim przypadku przypisano mnie do innego pracownika, który z niechęcią poinformował mnie o funkcjonowaniu systemów dwa dni przyglądałem się jego pracy wykonując swoją pracę, wieczorami się spotykaliśmy żeby liczyć szkody które obejrzałem i tydzień mnie wprowadzał po czym już byłem zdany na siebie - logiczne ze dzwonienie do kolegów jest możliwe ale zdajesz sobie sprawę że im przeszkadzasz i jesteś niemile widziany więc po prostu uczysz się na własnych błędach które wychodzą w kontroli. Niestety wytyczne są niejasne i inne dla każdej z firm dla jakich pracujemy - nie ma nigdzie ujętego zbiorczo materiału i masa wytyczny jest w mailach które jeden dostał a inny nie dostał - przez co w zależności kto kontroluje to da Ci inne wytyczne. Ogólnie podzielam wrażenia przedmówców że jest to jedna z 2 firm ubezpieczeniowych o najgorszej opinii wśród pracowników - zresztą spotykasz się z innymi rzeczoznawcami w warsztatach więc prosto porównać -hestia i vig to kołchozy, w których liczą się tylko tabelki a pracownik jest nic nie wart - czym głupszy tym lepiej bo się nie odzywa. Podatek jest uzależniony od dochodów - przedmówcy chodziło o to że zgodnie z przepisami księgowymi firma może odliczyć 4500zł przy jednym zatrudnieniu a 6500 przy wielu - w tym przypadku każda z 4 firm odlicza 4500 czyli w sumie 18kzł zamiast 6500 czyli masz podatek do zapłacenia od brakującej kwoty. Dostajesz niby większą pensję przez chwilę ale na koniec roku musisz wszystko oddać fiskusowi.

@inny pracownik

Dzień dobry, przykro nam, że Pana opinia nie jest pozytywna. Co do kwestii podatkowych, kwoty kosztów uzyskania przychodu są jasno ustalone przez Ministerstwo Finansów i pracodawca nie może dowolnie kształtować kwot w zależności od etatu pracownika. Należy jednak podkreślić, że koszty uzyskania przychodu wpływają bezpośrednio na wysokość podatku odprowadzanego z wynagrodzenia pracownika w każdym miesiącu tzn. wyższe koszty uzyskania przychodu = niższy podatek = wyższe netto każdego miesiąca na konto pracownika. W rocznym rozliczeniu podatkowym pracownik oddaje do Urzędu Skarbowego nadpłatę, która uzyskał w ciągu 12 miesięcy dzięki kosztom uzyskania przychodu stosowanym, zgodnie z prawem, u każdego pracodawcy. Pozdrawiamy

@pracownik Tomek

Przykro nam, że Pana opinia nie jest pozytywna. Pragniemy zapewnić, że brak szkoleń bezpośrednich, wynika wyłącznie z sytuacji pandemicznej, a pracodawca zdaje sobie sprawę z konieczności ich prowadzenia. Wszystkie szkolenia bezpośrednie w roku 2020 i 2021 zostały odwołane. W poprzednich latach były organizowane szkolenia dedykowane technice samochodowej oraz standardom obsługi. Do czasu ustabilizowania się sytuacji związanej z pandemią, wprowadziliśmy spotkania oraz szkolenia online. Oczywiście, spotkaniami online nie jesteśmy w stanie zastąpić spotkań szkoleniowych bezpośrednich. Wszyscy na nie oczekujemy. Pozdrawiamy

Borys
@inny pracownik

Tak jest jak piszesz.

Czy VIG Ekspert organizuje staże dla studentów?

Dziękujemy za zapytanie. Obecnie w VIG Ekspert nie mamy stałego programu stażowego, jest on uzależniony od zapotrzebowania na dany rok. Natomiast jeżeli będzie zapotrzebowanie to obszar, w którym może pojawić się taka możliwość, to obszar likwidacji merytorycznej. Pozdrawiamy

Jaka jest kultura pracy w VIG Ekspert?

VIG Ekspert to zespół osób nastawionych na współpracę i dostępność dla Klienta. Dla nas liczy się atmosfera i wspólny cel. Nie znajdziesz tutaj jednakowych uniformów – stawiamy na różnorodność! Jesteśmy otwarci na osoby kreatywne, dla których ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Podczas pierwszych dni pracy nowo zatrudnione osoby biorą udział w onboardingu, a doświadczeni koledzy i koordynatorzy odpowiedzą na każde pytanie. Zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu! Pozdrawiamy

Boi

To zależy i ciężko wskazać bezpośrednio działy gdzie kultura jest w porządku a gdzie nie. Są miejsca gdzie zadaję sobie pytanie, czemu ktoś nie zgłasza (usunięte przez administratora) i są miejsca gdzie przełożony i współpracownicy wiedzą gdzie są, po co są, co mają robić i jak mogą sobie pomóc w wykonaniu celu. Niestety, dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć

@Boi

Dziękujemy za opinię. Zapraszamy do rekrutacji. Pozdrawiamy

xyz

VIG to miejsce, żeby przyjść, chwilę przesiedzieć i szukać czegoś poważniejszego. VIG nie jest jakimś końcem świata i da się tu wytrzymać, jednak jeśli liczysz na dobre warunki i pracy i ciekawych zajęć too...szukaj dalej. Niektóre działy trzymają się mocno razem, co widać gołym okiem i wydaje się, że praca w nich może być satysfakcjonujaca, ale to zasługa pracowników, w żadnym wypadku firmy. Problemy zaczynają się juz przy wypełnianiu dokumentów. Kilkukrotnie trzeba oddac te same kartki (gdzie dział hr twierdzi, że się ich nie oddało ), po czym kazda wizyta w pokoju hr konczy się kolejnymi kartkami do wypełnienia... System odpowiedzialny za wystawianie urlopu pokazuje dni urlopowe z czapy... raz mialem 2 dni na poczatku roku, raz 14 przy odejsciu, czasami o 3 za duzo czasami o 5 za mało. Zgłaszanie za kazdym razem przypominało mi korygowanie urlopu na inną losową liczbę. VIG gdzie może to rozbija etaty co czasami kończy się umowami dla 2-4 spółek i rozmyciem odpowiedzialności w przypadku problemów. Dodać można jeszcze bardzo ubogie świadczenia pracownicze, chociaż to jeszcze byłoby do przełknięcia - w końcu, na ogół wiemy na co się decydujemy podpisując umowę... inna sprawa, że przez CAŁY ROK widnieją w ofertach świadczenia (notabene niezbyt zachęcające), których potem nie ma "BO PANDEMIA"... z tym ze z potencjalnego pracownika można dalej robić głupka. Tak czy inaczej jak skończy się ochronka zw. z tym, "ŻE PANDEMIA" to nikt nie raczy poinformować o tym, że można się już do nich zgłosić. Była nawet taka sytuacja gdzie bus do pracy (którego widziałem tylko w ofercie na pracuj.pl) miał zostać przywrócony jeśli będzie wystarczająco dużo chętnych... w okresie wakacyjnym, gdize jak wszyscy wiemy wszystkie biurka są obsadzone. Współpracy między działami niemal nie ma. Prawie każdy dział zachowuje się jakby toczył prywatną wojenkę ze wszystkimi innymi działami, w szczególności z tymi, z którymi powinny współpracować. Jeśli chcesz się szkolić to jedyne na co możesz liczyć, to w sumie szkolenie z obsługi wewnętrznych programów (nigdy niespotykanych albo bardzo rzadko spotykanych gdziekolwiek indziej) , na których będziesz pracować (a i z tym bywają problemy, co zabawne) Reasumując powtórzę to co napisałem we wstępie. VIG nie jest końcem świata, ale nie jest też miejscem gdzie życzyłbym komukolwiek spędzenia tam dłużej niż rok. VIG nie zachęca niemal niczym a nawet to czym zachęca nie jest specjalnie warte świeczki. Za spory plus uważam znaczną część pracowników, ale nie jest to w żaden sposób zasługa firmy, a jak wiemy wakaty są ruchome. Pisząc to spędziłem10 min zastanawiając się czy jest jakikolwiek plus - po stronie firmy - który mógłbym wpisać. Ale do głowy przyszła mi tylko pracownicza zniżka na ubezpieczenie (gdzie potem często gęsto okazuje się, że konkurencja nawet po zniżce jest bardziej zachęcająca). Mam tylko nadzieję, że komuś ta opinia pomoże. Idź tu śmiało jak nie masz lepszej alternatywy a potem szukaj alternatywy.

@xyz

Dziękujemy za opinię. Grupa VIG działa zgodnie ze specyfiką spółek ubezpieczeniowych, jest organizacją wielospółkową. Każda ze Spółek Grupy VIG jest osobnym pracodawcą, który musi założyć własne akta osobowe. Dokumenty dla wszystkich Spółek mają wspólną szatę graficzną, dlatego może wydawać się, że wypełniamy wiele razy to samo. W rzeczywistości wypełniamy tak samo wyglądający dokument, ale dla każdego pracodawcy osobno. Niestety nie możemy założyć jednych „wspólnych” akt osobowych, dlatego trzeba złożyć dokumenty dla każdego z pracodawców oddzielnie. Kolejnym punktem jest stan urlopów który zgodnie z Polskim prawem zmienia się w zależności od stażu pracy, momentu rozwiązania umowy, czy od rocznego wymiaru urlopu. Dodatkowo każdy z pracodawców ma własny system informatyczny do wystawiania wniosków urlopowych, który pokazuje wymiar urlopu w zależności od wymiaru etatu. Pomimo specyfiki pracy w spółkach ubezpieczeniowych, VIG wychodzi naprzeciw potrzebom pracowników, do każdego problemu podchodząc w sposób indywidualny, starając się wspierać pracowników na każdym etapie zatrudnienia. Niestety nie mamy wpływu na sytuację pandemiczną w kraju, karty Multisport zostały zawieszone w całej Polsce, a VIG w okresie zamknięcia siłowni zawiesił pobieranie opłat za kartę Multisport. Natomiast po otwarciu obiektów sportowych pracownicy i zleceniobiorcy VIG otrzymali wiadomości mailowe informujące o wznowieniu programu. Pozdrawiamy!

xyz
@VIG Ekspert

Jestem pewien tego co piszę. Drukowałem te same kartki, które wypełniałem ponownie, jak choćby PPK. Dziwnym trafem prawie cały mój dział musiał je oddawać ponownie, mimo, że wszyscy byliśmy zatrudnieni w innych terminach. Ponadto, to (nieformalnym) obowiązkiem pracodawcy, a nie pracownika jest stworzenie przejrzystych, prostych warunków pracy i zatrudnienia. Pisząc ten komentarz sami przyznajecie, że ktoś nie poświęcił należycie długiego czasu na stworzenie tych procesów. Pracowałem już u różnych pracodawców. Agencje pracy, korporacje, budżetówki, epizod w konkurencyjnej firmie ubezpieczeniowej... i słowo honoru, najgorszy proces wypełnienia i dostarczania dokumentów do tej pory będzie mi się kojarzyć z vigiem. Co do systemu urlopu, to nawet nie wiem co odpisać. Czy to już jest próba rozmycia odpowiedzialności, ponieważ "każda spółka ma inny system" ? Dział HR jest jeden. W żadnej innej firmie nie widziałem problemu z określeniem dni urlopowych. Na prawdę nie rozumiem, jak w ramach jednego zatrudnienia (co prawda na kilku umowach, ale wciąż, świadcząc jedne i te same usługi w tym samym miejscu) może występować problem gdzie (bez przedluzania umowy, konczenia studiów itp) Pracownikowi system wyrzuca informacje z kapelusza odnosnie urlopu ? Problem jest na lini pracodawca-pracownik ... i to raczej nie jest wina pracownika, że system nie działa poprawnie. Prosiłbym o rzetelność skoro mamy tutaj już coś komentować. Przed zatrudnieniem w VIGu posiadałem kartę multisport od poprzedniego pracodawcy, w momencie kiedy przyszedłem do VIGu dowiedziałem się ze jest zablokowana juz do miesiąca lub dwóch. Z kolei karty zostały bez słowa przywrócone jakies 2 miesiące po odblokowanie kart przez benefit system. To że siłownie były zamknięte to jedno, ale są inne zajęcia, które w trakcie pandemii były otwarte bo nie były stricte zw. ze sportem a jednak do multisporta się zaliczały - no inne osoby wlasnie autoryzowaly się kartą na niektórych zajęciach, no ale nie udowodnię tego. Poza tym... Oferta pracy wskazywała nawet dla osób, zatrudnionych w środku w zimy, ze multisport funkcjonuje i ma się dobrze. Nigdzie nie widniała informacja że jest czy będzie zawieszony. Reasumując. Z powyższej odpowiedzi, że : - To, że ponieważ wielospółkowa praca jest zgodna ze specyfikacją pracy spółek ubezpieczeniowych, oznacza, że umów nie da się uprościć - Ktoś jest odpowiedzialny za szatę graficzną dokumentów w VIGu ale nie wiadomo kto i to jest odpowiedź na zarzut donoszenia dokumentow na bieżąco (aczkolwiek ciągle mówię o przynoszeniu tych samych dokumentów, gdzie insynuowane jest to, że pracownik ich po prostu nie zdał wcześniej). - Państwo Polskie jest odpowiedzialne za to, że spółka nie chce zrobić poprawnie zintegrowanego systemu urlopowego dla wszystkich spółek to też ono jest winne tego, że program pokazuje losowe liczby. - Firma nie ma wplywu na sytuację pandemiczną... w porządku, (ale wciaż mój zarzut dotyczył tego, że wszędzie widniały informacje odnośnie benefitów ale na etapie rekrutacji nikt się nawet nie zająknął, że są lub będą wstrzymane. Tempo przywracania benefitów też nie powala. O ile dobrze pamiętam był to mniej więcej kwartał, po tym jak poluzowano wystarczająco obostrzenia). Niestety, to tylko pokazuje nieudolność prawdopodobnie całej spółki i jeśli rzeczy, które po prostu przeszkadzają w pracy i funkcjonowaniu pracownika to ta nieudolność da o sobie znać zdecydowanie bardziej boleśnie niż negatywny komentarz na goworku...

@xyz

Wobec wielespółkowości staramy się upraszczać procedury w ramach możliwości prawnych, jednak nie zawsze jest to możliwe. Nie mniej dziękujemy za dodatkowe uwagi, który przeanalizujemy. Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o VIG Ekspert - Warszawa

• Jak się pracuje w VIG Ekspert?

Zobacz opinie na temat firmy VIG Ekspert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VIG Ekspert?

VIG Ekspert