Stefczyk Finanse S.A.

Opinie o Stefczyk Finanse S.A.

szukający

Czytam Wasze opinie. To nie tylko Kasa Stewczyka stosuje takie metody. Byłam na rozmowie rekrutacyjnej do innego banku. Pięknie napisane "doradca klienta" a okazuje się, że to praca jakby to powiedzieć w skrócie. Akwizytora. Jak można nazwać jeżdżenie do firm i oferowanie kredytów? Dwóch przystojnych panów egzaminowało mnie przez 20 min. Kiedy wyszłam, stwierdziłam że nie będzie mi przykro jeśli nie zadzwonią ;). Dzisiaj telefon i zaproszenie na kolejną rozmowę, tzn awansowałam do ścisłej trójki. Myślę sobie, czy mają tak niskie wymagania czy tak mało chętnych. Mam liceum, mam studium i mature ale nie mam doświadczenia w pracy w banku to i mam swoje lata. Zobaczymy co dalej...

Noname

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że firma wymaga kreatywności w pozyskiwaniu klienta, na pewno akcje marketingowe w tym roznoszenie gazet czy ulotek, ale w głównej mierze call center. Telefony do bólu ucha. Na rozmowie obiecują gruszki na wierzbie i wielkie premie, potem życie weryfikuje. Każdy pracuje na swoje,walka o klienta, bazę itd. Jak ktoś ma trochę empatii w sobie to ta praca nie jest dla niego. Ale warto być nowym pracownikiem, bo stawkę ma się na początku wyższą niż długoletni pracownik, taki musi sobie zasłużyć na podwyżkę,poza tym na początku dopisuje szczęście nowicjusza, bo klienci już nie mogą słuchać prze telefon obiecywania super kredytów, a wychodzą z taką umową, że się w domu nogą rzegnają. Praca wbrew pozorom ciężka, wykańczająca psychicznie, a jeśli jeszcze trafisz na wrednych pracowników to to już całkiem do bani.

Misia

Czy ktoś orientuje się jaką stawkę dają na stanowisko kierownika ?

Lol
@Misia

100 zł więcej niż najniższa krajowa jaka wiedzą taka płacą hihihi

Xc
@Misia

2016 to było 4000-4500brutto, całkiem możliwe że wiele się nie zmieniło, ale oni potrzebują osoby której łatwo wyprać mózg. Z jednym z banków pracowal kierownik ze skoku, popracowal niecałe, 6mc zaczol wprowadzać zasady zarządzania jakie panują w skoku, dyrektor go zwolnił, i co biedulek wrócił do skoku.

Ubi

Opłaty za konto pracownicze do góry? Poważnie?

jeszcze pracująca
@Ubi

źle się dzieje w państwie duńskim..... żeby swoich kroić...

Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/stefczyk-finanse-towarzystwo-zarzadzajace-skok-sp-z-o-o-s-k-a,140498, zainteresowało mnie stanowisko opiekun klienta. Czy możecie podpowiedzieć, jakie predyspozycje należy posiadać, aby na tym stanowisku pracować? W jakich widełkach waha się wynagrodzenie.

Haha
@Karolina

Żadne, pani z warzywniaka może być nawet opiekunem klienta, to są słowa pani z HR

@Haha

Rozumiem. Dzięki wielkie za odpowiedź. W dalszym ciągu zastanawiam się jednak, jak w Stefczyk Finanse przebiega cały proces rekrutacji. Możesz przybliżyć mi tę kwestię? Byłabym wdzięczna.

Haha
@Karolina

Nie, dawno temu pracowałam w tym (usunięte przez administratora) Nie polecam, urabianie naiwnych ludzi, każdy na każdego donosi, obgaduje. To jest stefczyk rodzina. Praca dla ludzi którzy lubią wchodzić w (usunięte przez administratora) Pe

Jb

Właśnie zwolniłam się z pracy po 6 latach żeby rozpocząć pracę w kasie stefczyka, czytając te opinie zaczynam żałować. Czy na prawdę jest tam tak źle.

Lukas
@Jb

Spokojnie nie ma co się kierować takimi opiniami musisz coś sama przeżyć i ocenić W Internecie zawsze znajdziesz negatywne opinie na każdy temat

@Jb

Uciekaj. Czym prędzej, będziesz bardzo żałować.

@Jb

I uwierz na słowo, nie chcesz się sama o tym przekonywać

Jb

Już żałuję.... Niestety wszystkie opinie na go work są w 100 % prawdziwe, liczyłem na to że nie ma co się kierować wpisami, ale w tym wypadku jednak trzeba było.

Bardzo mi przykro

jeszcze pracująca
@Jb

Jb - chyba masz problem z tożsamością płciową. 29.05 piszesz "właśnie zwolniłam się z pracy" a 23.08 "liczyłem na to.."

Agnieszka
@Lukas

Tu piszą samą prawdę..MOBBING, MOBBING I Jeszcze raz MOBBING. Kierownik wyzywa pracownika, pije drinki na zapleczu, robi paznokcie w godzinach pracy

Misia

Unikać firmy jak ognia... zmuszają pracowników do naciagactwa a jak coś się dzieje to umywają ręce. Nie szanują długoletniej pracowników z wiedzą i doświadczeniem. Wolą zatrudnić nowych na wyższych podstawach.. którzy uciekają szybko bo nie ma ich kto szkolić. Są zostawienie sami sobie. Wynagrodzenie śmieszne. W Krakowie nową dyrekcja doprowadziła powoli do rozpadu makro. Pracownicy uciekają nowi nie chcą przychodzić. Żal patrzeć co się dzieje.

Ben

Praca jak każda inna w banku licza sie plany i jeszce raz plany. Do tego żałosna podstawa . Nie polecam

Blabla

Ja jestem w szoku jak ludzie są naciągani(oszukiwani).Doradcy nie mają doradzać tylko wciskać co się tylko da.Brak słów -sprzedaż kołder z merynosów to pikuś.Broń Was Boże przed pracą tutaj.I totalny brak kompetencji na kierowniczych stanowiskach.

Blabla1
@Blabla

Są bardzo naciągani, a w sytuacji kiedy w końcu ktoś z członków rodziny się tym zainteresuje i chce zrobić burę w oddziale jest mieszany z błotem, bo przecież to zwykły (usunięte przez administratora) który nic nie wie o finansach. I oczywiście nagle przypomina się o rodo, wtedy jest bardzo ważne :)

@Blabla1

Mam nadzieję że w końcu i UOKIK PIP i KNF w końcu się zajmie skokami bo tam ludzie są oszukiwani.Oszukiwani bardzo często osoby chore starsze mało zasadne.Żerowanie na niewiedzy.A pierwowzorem stworzenia skoków była myśl by nie było lichwy????

Hallo

Dziwi mnie to, że nikt w Stefczyku z zarządu firmy nic sobie nie robi z tego co dzieję się w oddziałach i na tym forum. W dobie ery pracownika, brak rąk do pracy a Stefczyk sobie nic z tego nie robi. Nieprawdopodobne.

@Hallo

Robi, jak napisałam post na tym forum o tym, że nie przestrzegają rodo kilka dni i go nie było :)

myslący

Jak wygląda praca po szkoleniu na placówce ?

stara matrona
@myslący

Bardzo fajnie, nigdzie nie będziesz miała lepiej. To będzie jak Twój drugi dom a i szybko zaadoptujesz się do stefczykowej rodziny. Już w pierwszym miesiącu możesz liczyć na premię jeśli tylko ją wyrobisz a na kasie najłatwiej pozyskać pożyczkobiorców - masz ich jak na tacy. Jeśli nie wykorzystasz tego potencjału jaka daje stanowisko kasowe najwyraźniej słaby z ciebie sprzedawca. Możesz też zaofertować depozytariuszy i osoby które nie są jeszcze członkami a przychodzą skorzystać z innych usług które udziela kasa. Pamiętaj dobra organizacja pracy to klucz do sukcesu. Ale nawet jeśli na początku będziesz miała problemy ze zorganizowaniem sobie czasu nie szkodzi możesz zostawać po godzinach żeby to nadrobić. Zresztą sama zobaczysz jak szybko wskoczysz na wysokie obroty. Wazelina pampers i do przodu.

Pracownikkkk

Pan/Pani Kierownik...witamy????

Hahahah
@stara matrona

W pierwszym miesiącu premia? Na kasie łatwo ofertowac??...na kasie przychodzą zazwyczaj emeryci czy inne osoby które wpłacaja...wypłacają albo opłacaja rachunki lub wysyłaja na radio dobrze nam znane...okey przychodzą osoby korzystające z WU...ale oni maja problem nawet z podpisaniem regulaminu..nie mówiąc juz o ofertowaniu czegokolwiek...premia od razu po przyjściu? Taaaa 300zł na zachętę...bodajże przez 3 mce...na kasie robisz wszystko...pozyczkobiorcy i tak maja zakodowane ze kasa to kasa i ida do doradców...a jak juz masz taka osobę przy kasie to musisz szybko ja ,,obrobic" bo już kolejka do kasy i teksty,,przecież to jest kasa a tu pożyczkę załatwiają"...Rodzina stefczykowa? Taaa...zwlaszcza jak Tobie idzie a koleżance już nie...wtedy ro bardziej wygląda jak siostry z Kopciuszka... a jak juz sa dni kiedy sa emerytury...nie daj Boze...do Wc z trudem...tak wiec rozróżniamy opinie pracowników na kasie a kierowników ktorzy na sali sa tylko wtedy gdy wchodza i wychodza...pozdrawiam!

Lilli
@Hahahah

Myślę, że wypowiedź starej matrony to był sarkazm... Tzn mam taką nadzieję.

bambino
@Hahahah

podpisuje sie pod ta wypowiedzia rekami i nogami! wlasnie szukam pracy gdzie indziej. dziekuje, tak nasciemniane na rozmowie o prace, tak nawychwalane, a rzeczywistosc przyszla i ja podziekuje, tak mnie gniencie KO, ze to sie opisac nie da, wracam do domu i placze, ze sie dalam wciagnac w to (usunięte przez administratora) jestem SOFem a mam taki sam plan jak osoba, ktora nie siedzi na kasie, wszyscy pozapychani albo maja krd negatywne, ewentualnie zajecie komornicze..., ile sie musze nagimnastykowac zeby sprzedac pozyczke, a wgl zeby sie dodzwonic jak co chwile mam kolejke do kasy :) gorzej niz na kasie w markecie- a tak tez pracowalam jako studentka, tam zamykalam kase i szlam siku, a tu mozna zapomniec, o zjedzeniu obiadu rowniez. do tego stres przez KO, ktory sie wyzywa i do bledu nie potrafi przyznac. tam wyzej pisali o premiach, ze niby mozna drugie tyle co podstawa hahaha, premia jest naliczana w kwocie BRUTTO , wiec znow zderzenie z rzeczywistoscia :) o tym tez nikt nie wspomnial hehe raz mialam premie, dostalam troche ponad 3100 na reke ju z z podstawa, no to sorry, w innych instytucjach finansowych placa tyle za podstawe

Xxx
@stara matrona

Co to za farmazony? To jeszcze ktoś przychodzi do kasy? Jaki plan,jaka premia? To BZDURY.

@stara matrona

Hehe serio? Drugi dom? Chyba pierwszy. Byłoby mi wstyd coś takiego napisać o takim miejscu

Fajnie

Gdyby człowiek był mądrzejszy i poczytał wpisy na gowork przed zatrudniem... Nie mówi się o tych biednych emerytach, którzy są naciągani, "przekonywani", pracownik żeby zrobić plan wciska kredyt osobie która nie ma już na życie... Którzy bronią się jak mogą, ale przegrywają... Potem już tylko narzekanie i westchnienia przy płaceniu raty... Panie ja chyba sobie w łeb strzele... Wszystko na raty oddaje, na leki nie starcza, itp...

@Fajnie

Codzienność w Stefczyku aż się czasami płakać chce.

Jb

A jak wygląda praca w oddziałach w Warszawie może ktoś napiszę. Właśnie zwolniła się z długoletniej pracy żeby zacząć pracę w kasie stefczyka ale czytając te opinie zastanawiam się czy na pewno była to dobra decyzja.

Współczuję decyzji.

Abc123

Nie polecam pracy w kasie stefczyka chyba że nie masz życia prywatnego. Maile typu zostajemy dzisiaj wszyscy po godzinach i dzwoni y albo pracujemy w sobotę są na porządku dziennym. Nikt nie rozumie że masz swoje życie bo kasa jest najważniejsza. Dyrektorka i KR nie interesuje czy masz wizytę u lekarza na którą czekasz od 3 m-cy przecież jest plan do zrobienia więc zostajemy po godzinach bez żadnego tłumaczenia. Klienci nie odbierają od Ciebie telefonu to pewnie twoja wina co zrobisz żeby to zmienić i setki innych głupich pytań to też codzienność. Jeśli trzeba zostać po godzinach nie ma żadnej wymówki ale jeśli potrzebny Ci urlop albo chcesz wyjść pół godziny wcześniej mając np 30 nadgodzin no to już jest problem. Urlop hmm najlepiej jakbyś go nie wykorzystywał a jeśli już to wtedy kiedy jesteś chory bo po l4 w tej firmie się nie chodzi. A nawet jeśli się przeciwstawisz i pójdziesz na l4 zamiast na urlop to i tak próbują Cie ściągnąć do pracy albo obcinaja Ci premie sprzedażowa. MOBING, MOBING I JESZCZE RAZ MOBING, na każdym kroku. Jak są naprawdę ciężkie miesiące i oddział słabo stoi z planem to rozliczaja Cie nawet z tego ile razy w ciągu dnia byłeś w toalecie.

@Abc123

Cała prawda. Tak wygląda codzienność w Stefczyku. Dzisiaj sobota pracującą bo wyniki słabe. Ale jak tu coś zrobić jak klienci jeśli już odbiorą krzyczą że są Stalkowani. Naprawdę nie ma żadnej instytucji która mogła by się temu wszystkiemu przyjrzeć.

Madzia

Hej, na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Specjalista ds. finansowych?

@Madzia

Najniższa krajowa. Oczywiście będą Ci zamydlac oczy premią. Może kiedyś faktycznie. Teraz po jak to mówią rewolucjach w kasie zarobisz podstawę , bo przez blokowanie systemu na 10 przyjętych wniosków może jeden będzie miał ofertę. Ale za tą kasę firma daje Ci możliwość pracy 9h dziennie bez wychodzenia do toalety. Wieczny stres i wmawianie Ci że jesteś nikim. Jeśli ktoś chce nabawic się nerwicy to polecam tę instytucję. Może na leki u psychiatry wystarczy.

Blabla

Pracowałam w stefczyku do niedawna i raczej niedługo, przez rok. Przez ten czas mój komfort pracy stopniowo się pogarszał. Na poczatku kiedy jeszcze był inny system motywacyjny rzeczywiście można było fajnie zarobić, niestety po wprowadzeniu zmian była masakra. Za małe pieniądze jak na taki nawał obowiązków. Byłam na stanowisku OF, do zrobienia miałam dosłownie wszystko. Operacje kasowe, lokaty, ubezpieczenia, kredyty, WU i billbird, plus oczywiście poczta i działania marketingowe. Roznoszenie ulotek nie było opcjonalne, tylko obowiązkowe, każdy pracownik musiał to robić. Pracowałam w 2 oddziałach, rotacja stanowisk, pracowników, skakanie z kwiatka z kwiatek, bardzo męczące, kiedy już byłam przystosowana do pracy na swoim stanowisku nagle pyk, lecimy gdzieś indziej. Oczywiście delegacje do innych miast również, ponieważ wszędzie brakuje ludzi do pracy. Raz na jakiś czas fajna sprawa, dobrze jest zobaczyć jak się pracuje gdzieś indziej, ale byłoby miło wiedzieć o tym trochę wcześniej niż dzień lub dwa przed wyjazdem. Niestety, tak jak wspomniałam wcześniej,zarobki już teraz do d**y, bazy klientów tak przerobione, że ludzie już poblokowali numery plus nie szanowanie rodo.Klient nie ma zgód marketingowych? Dzwoń, mogłaś nie zauważyć, jak się zacznie pruć wtedy się zaczniesz martwić! Wciskanie ludziom produktów na siłę, często ubezpieczeń,, do pożyczek,, (oczywiście to wcale nie jest do pożyczki, tylko dodatkowe ubezpieczenie np mieszkania, bo tabelki muszą się zgadzać) o których klient nawet nie wie, jest tyle formalności przy udzielaniu kredytu, że jest strasznie zmęczony podpisywaniem tego wszystkiego i już później nawet nie wie co podpisuje, co jest oczywiście wykorzystywane i w tym momencie się wciska jakiś dodatkowy produkt. Umowa jest dawania klientowi, ale potwierdzenie przelewu nie, żeby przypadkiem nie zauważył ile to kosztowało, a przecież wiadomo, że umowy w domu nie przeczyta. System, na którym się pracuje przypomina ten w PKP, jest bardzo stary. Niby aktualizowany na bieżąco i wprowadzane są udogodnienia, ale prawda jest taka, że one nie wnoszą wiele. Sama klientela też daje wiele do życzenia, oczywiście nie wszyscy, ale bardzo często obsługuje się obszczanych, pijanych meneli. Bez odświeżacza powietrza lub okna idzie zwymiotowac, zazdroszczę ludziom w placówkach, którzy nie musieli przez to przechodzić. Oczywiście osikane krzesło trzeba posprzątać samemu. Ponad to nadgodziny to norma, plus ich jest taki, że nie trzeba za nie pobierać wynagrodzenia, można szybciej wyjść z pracy lub uzbierać ich na tyle dużo żeby mieć dzień wolny. Kolejnym atutem przynajmniej w moim przypadku były obie KO, z którymi miałam doczynienia. Bardzo fajne babki, kompetentne i chętne do pomocy, chyba że KR lub dyrektor przyszli ponarzekac na nie zrobiony plan. Plany oczywiście absurdalnie wysokie, szczególnie po wprowadzeniu nowego modelu produktowego, który prawdę mówiąc nie wiele się różni od poprzedniego, ale wg kierownictwa jest cudowny i przynosi kokosy. Atmosfera w oddziale ogółem bardzo fajna, chociaż dziewczyny pracujące na sali są bardzo faworyzowane i przez klientów i przez kierownictwo, jeśli ktoś idzie tam pracować na kasę niech ucieka jak najszybciej, jeśli na salę, to przynajmniej z tego co widziałam plan zrobi, więc zarobi. Ludzie, którzy mówią, że na kasie jest najłatwiej pozyskać klienta - może w bankach, w skoku nie za bardzo, tam sala sala sala, kasa się nie liczy, na kasie płacisz rachunki, a nie bierzesz pożyczkę. Fajne w stefczyku jest to, że firma organizuje naprawdę spoko szkolenia, chociaż podczas nich umieszcza pracowników często w okropnych hotelach, ale na szkoleniu wstępnym nocleg był super. Czymś trzeba pracownika skusić nie? Konkursy też są organizowane, ale nagrody nie są jakoś bardzo motywujące, te fajniejsze są od wielkiego dzwonu. Z przykrością muszę powiedzieć, że nie polecam pracy tam na dłużej, dla osób jak ja, które nigdy nie pracowały w finansach i idą tam się czegoś nauczyć jak najbardziej, przygotowanie do pracy super. Dla ludzi, którzy szukają pracy na dłużej poleciłabym Stefczyka może 5 lat temu, dziewczyny mówiły, że wtedy było bardzo fajnie.

aja
@Blabla

dokładnie tak to wygląda pracuje tam drugi miesiąc i nie wiem czy przedłużać dalej echhh

Marcia
@Blabla

Ja pracowalam w Stefczyku 5 lat, odeszlam 13 lat temu ale widze ze niewiele sie zmienilo, w Stefczyku nabawilam sie tylko nerwicy i tyle. Brak szacunku dla pracownika, kumoterstwo i wyzysk. Nigdy bym tam nie wrocila

@Blabla

Przykre ale prawdziwe, mam identyczne wnioski.

elooo

Nie polecam. (usunięte przez administratora) stres, tabelki, wyjaśnienia, stres, raporty co godzinę, telefony do klientów(którzy zablokowali nasz numer), ulotki po parkingach, STRES, gazety "do ręki" na ulicach, wciskanie kredytów i innych produktów na siłę. To jest w skrócie praca w Stefczyku. Pracuję już 3 lata na kasie... OF i SOF to dwa stanowiska, na których zarobisz najmniej a pracujesz najwięcej. Wpłaty, wypłaty, przelewy(po 20-30 dziennie, czasami więcej), lokaty, pożyczki(duży nacisk na wnioski z kasy), telemarketing, wychodzenie z ulotkami, gazetami, archiwizacja dokumentów, usługi dodatkowe(WU, billbird), reklamacje, zakładanie kont itp, itd. Na kasie robisz dosłownie wszystko co jest możliwe a na koniec dnia i tak usłyszysz że nic nie zrobiłaś. Wszędzie braki kadrowe, pracownicy nie wytrzymują presji dyrekcji, KR, KO i idą na l4. Zero szacunku do pracowników, do osób bez których Kasa Stefczyka nie istnieje. Wynagrodzenie OF w styczniu 2020r po podwyżce będzie na poziomie najniższej krajowej. Ciągle słyszymy, że mamy szansę zarobienia, że plany są indywidualne. Hahaha! Po każdej kalibracji systemu premia jest ucinana, % dla pracowników wypracowanego przychodu oddziału spada. Jak zrobić plan na klientach, którzy mają nas dość? Mają dość nękania telefonami, listami, ulotkami. Serdecznie nie polecam pracy w tej instytucji. Za niedługo będzie również mój koniec. Koniec pracy w tej chorej firmie.

@elooo

Zgadzam się w 100% niestety. Napisane w punkt.

NIE POLECAM. WRĘCZ ODRADZAM. Teraz konkrety. Z taką firmą nigdy wcześniej się nie spotkałem. Jeden wielki mobing. Odzieranie czlowieka z godności. (usunięte przez administratora) Praca za karę w sobotę, oczywiście dowiadujesz się o tym na dzień bądź dwa dni przed. Nie masz wyniku jesteś nikim, masz wynik też jesteś nikim. Pracodawca traktuje pracownika jak niewolnika. Brak możliwości chodzenia do toalety. Brak przerw. Jestem w trakcie wypowiedzenia bo tak nie da się pracować.(usunięte przez administratora) Oczywiście na początku żeby Cię przyciągnąć będą koloryzowac, piekło zacznie się po szkoleniu żeby Cię nie wystarczyć przed. Zdecydowanie odradzam!!!!!!!!

prezes

Roznoszenie ulotek ma sens bo traci sie resztki godnosci a takich ludzi tam potrzeba bez godnosci i szacunku do swojej osoby.

Olga

Dzień dobry ???? czy ktoś wybiera się na szkolenie do GD 24.06.2019? POZDRAWIAM

Dominika
@Olga

Ja ????

Zostaw merytoryczną opinię o Stefczyk Finanse S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Stefczyk Finanse S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Stefczyk Finanse S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stefczyk Finanse S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 3 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Stefczyk Finanse S.A.?

Kandydaci do pracy w Stefczyk Finanse S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Stefczyk Finanse S.A.