MDM.NT

Opinie o MDM.NT

PKO

Czy rezygnując z PPK mozna liczyć na dodatkowa podwyżkę od pracodawcy ?

dlugopracujacy

Mnie ostatnio zaczęło dziwić że pracownicy są bardzo niedoinformowani i podążają za decyzją tłumu. Chodzi mi o PPK. Dziwi mnie to że na masową skalę ludzie z tego rezygnują. Przecież obecnie z wypłaty będzie odprowadzane około 100 kilka złotych. Naprawdę wam to życie ratuje i zmienia? bo mi nie i dlatego ja z tego nie rezygnuje. Niektórzy pracownicy nawet nie wiedzą że można i w jaki sposób można sobie sprawdzić stan odkładanych pieniędzy. W każdej chwili to można wypłacić. Ale jak slyszę te głupoty ze sie dostanie połowe albo traci się to co pracodawca dał to rece opadaja. To co my wpłacamy to jest nam oddane w 100% a jedynie płaci się podatek od tego co wpłacał pracodawca, około 80% tego co jest odłożone to się wypłaca! Dziwi mnie że każdy tu narzeka na małą premie swiateczną itd. A każdy z was rezgnuje lekką ręka z około 1000zł rocznie które by wam podarował pracodawca. I raz w roku sobie to wypłacacie i macie super premie na święta. ale po co , lepiej wziąć druk odmowy ppk i podpisać, bo tak łatwiej i lepiej po co zaangażować swoje komórki w myślenie co jest dla mnie dobre a co nie

kandydat

Dlaczego tak długo szukają specjalisty ds.ciaglego doskonalenia? Taka rotacja czy rozwój działu?

Ginnek

Dlaczego nie można zrezygnować z luxmedaa i dostać kasy - firma informuje ze daje 100 na social ale 60 kasuje na luxmed z którego nie można zrezygnować

stary
@Ginnek

wystarczy że pójdziesz prywatnie do jakiegoś doktora i mu zapłacisz - to docenisz że tu masz to za darmo - bo firma to za ciebie zapłaciła

kazik
@stary

jak dobrze przeczytasz i sprawdzisz to płacisz 69zł a nawet za dermatologa trzeba zapłacic...nic nie warty social od firmu.pozdrawiam

stary
@kazik

Czytałem - mam w gratisie 11 lekarzy specjalistow , chce wiecej - doplacam 8 zeta i mam 17, zawsze bedzie tak ze ktos cos nie dopasuje ja akurat ta 8 doplacam i mam tych u ktorych chodze i placilem sporo

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie MDM.NT? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Ochrona

Pytanie do pracowników. Czy Was też irytuje zachowanie ochrony. Głównie chodzi o zamkniete szlabany jak się przyjeżdża za piętnaście i wyjeżdża ze zmiany. NIEKIEDY szlaban jest otwarty, a dojezdzasz i Ci zamykaja przed maską. Na szczęście nie wszyscy ochroniarze sa tacy niekompetentni. Najgorsza jest kobieta, wiecznie jej cos nie pasuje

Parking

Proste pytanie do zarządu firmy... Czy firma zamierza w jakimś stopniu powiększyć parking? Przyjeżdżając na drugą zmianę nie ma gdzie zaparkować. Nie ważne czy przyjezdzasz o 13 czy o 13.45 i tak jest problem, by znaleźć wolne miejsce. Same auta biurowcow, myroofa. O 17 już jest pusto. Póki co to miejsca zabierają na dm trzech miejscach postawili dwa blaszane garaże.

Ktoś

Witam czy warto zaczynać praca na produkcji w tej firmie ? Szczere opinie . Jak zarobki itp ?

Cześć. Zadam proste pytanie i proszę tylko o konkretne i rzetelne odpowiedzi: czy w tej firmie pracując na produkcji jest w ogóle szansa zarobić 4000 na rękę z kilkoma nadgodzinami, czy sobotami? Czyli jeśli ktoś jest zaangażowany i dorobi sobie jakimiś nadgodzinami i sobotami (o ile w ogóle są), to czy zarobi te 4000 :)

Pan Antoni

Czy może mi ktoś powiedzieć, jaki sens jest w zwalnianiu ludzi, a po miesiącu nie mieć kim pracować? Nagle jest dużo zleceń, wszędzie potrzeba ludzi, a mocy przerobowej brak. Na jednym dziale znowu zatrudnili Ukraińców, znowu trzeba ich wszystkiego uczyć, stać przy nich, żeby jakiejś maniany nie odwalili. A wystarczyło wysłać powiedzmy na dwa tygodnie miesiąc pracowników, zapłącić 80% pensji, i oszczędzić energie, a doświadczonych pracowników zostawić. A teraz zostali nowicjusze i w większości Ci, którzy jakoś tam robili. Skoro w tym roku, kończy się MyBenefit, to czy firma planuje jakąś inną formę benefitów? Twierdzę, że ta firma, w takiej formie zarządzania, może długo nie przetrwać. Nie pomogą filmiki z Panem Markiem, My Roof. Brak doceniania pracowników równa się mała efektywność pracy. Firma to nie tabelki, słupki, wykresy...Firma to ludzie, sprawne maszyny, profity.

Kazik
@Pan Antoni

Trzeba sobie zadać pytanie i skierować je również do zarządu dlaczego w okresie dwóch tygodni posypało się tyle wypowiedzeń umów na zakładzie w bazanowicach i Bielsku. I nie są to tylko umowy osób na produkcji, również na wyższych stanowiskach. I szykują się następne a firma poprostu podpisuje papierek o wypowiedzenie i zatrudnia Ukraińców. Brawo tak dbacie o tych stałych pracowników z doświadczeniami. Oby nie było za późno niedługo . Pozdrawiam serdecznie

Kazik2
@Kazik

Ktoś rozmawia z tymi osobami ? Dlaczego się zwalniają?

Kazik
@Kazik2

Brak rozmów. Odebrali 1000 brutto a dali 300 przy 18% inflacji. A zlecenia się sypia i chłopy nie wyrabiają na produkcji. Teraz średnio 3800 do 4000 dawaja na start. A w Mdm popracujesz 5,6,8,10 lat i mosz tyle samo na produkcji .

@Kazik

A ta dyrektorka od produkcji pracuje dalej ?

Inflation
@Kazik2

Powodem jest żenująca podwyżka (300 zl brutto). Osoby te dostałi zdecydowanie lepsza ofertę pracy finansowo

Gotek
@pracownik

Tak.. ale kluczowi ludzie z w2 odchodzą otwarcie mówiąc przez kogo.

@Gotek

Przez kogo?

Gogopremibrak

Końcem roku i początkiem tego zwolniło się całkiem sporo osób z biur.

News

U konkurencji 1000 zl więcej na start. Bez laski.

Powodem odejść pracowników nie są pieniądze albo nie są głównym powodem dla którego ludzie odchodzą z tej firmy.

@pracownik

No i tym sposobem odeszło z firmy sporo osób, które chciały coś zmienić zabierając ze sobą wiedzę i kompetencje. Najlepsze jest to że ci którzy odeszli teraz często są przedstawiani jako ci źli i przypina im się różne łatki, bo tak jest wygodnie tłumaczyć te zwolnienia.

Marzena
@Pan Antoni

Dzięki za cenne informacje, masz ważne spostrzeżenia. Czy problemy o których piszesz były zgłaszane szefostwu? Jeśli tak to czy była jakaś reakcja? Można w ogóle dogadać się z szefostwem? Czy w zespole wśród najbliższych współpracowników jest wsparcie? Pozdrawiam serdecznie!

DLACZEGO!

Dlaczego nie można wydać pkt z naszych wspaniałych Benifitów na Empika? Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Panie z HR ktoś coś?

eeee
@DLACZEGO!

mozna wydac tylko zwroc uwage czy sprzedawacą danego produktu jest empik. (lewy gorny rog)

Jak wygląda praca na magazynie, ile można tam zarobić ?

ZZ

Dlaczego w firmie nie działają związki zawodowe?

w2
@ZZ

Nie sa potrzebne. Pracownicy mają się dobrze. Są szanowani. Zwłaszcza ci co robią na produkcji.

AnalnaIwona
@w2

(usunięte przez administratora) pieniądze nie stać cie na normalne życie

@AnalnaIwona

pewnie to zależy od standardu i potrzeb? ale czy na produkcji raczej zarabiają tyle samo? ile teraz na tej 4brygadówce się wyciąga? stawki uległy większej zmianie od stycznia?

GUS
@Beata

Średnie wynagrodzenie brutto w grudniu (sektor przedsiębiorstw) to: 7.329,96 zł ... mdm jak zawsze daleko w tyle jeśli chodzi o wynagrodzenia i nie sa żadna konkurencja na rynku pracy w Bielsku

Szarak
@GUS

Firmy w najbliższym sąsiedztwie proponują lepszą stawkę na start niż MDM po dłuższym czasie

@Szarak

przyrównasz je do siebie z tymi stwkami? ogólnie to warunki też kojarzysz tu i tu? zastanawiam się po prostu nad tym, że skoro uznajecie konkurencję za tak lepszą to skąd kandydaci tutaj by się brali?

Struś

Kogoś poniosła fantazja pisząc te ogłoszenia o pracę

Richard

Witam wszystkich, szybkie pytanie ile w zasadzie wynosi dodatek za czterobrygadówke brutto

@Richard

Na jakiej wysokości dodatki wydziałowe moga liczyć pracownicy poszczególnych wydziałowi?

Nowak

Witam Jak wyglada praca w dziale jakośći na stanowisku laborant (dodatkowo zauwazylem ze to ogłoszenie sie czesto pojawia a zatem albo rozrasta się dział albo ktos od razu sie zwalnia) i na jaką stawkę można liczyć

Ventia
@Nowak

Ekipa jest tam raczej stała, są osoby pracujące po parę lat. Mają swoje osobne pomieszczenie gdzie ludzie z produkcji przynoszą im próbki. Robią też jakies dodatkowe badania. Stawka - szczerze nie wiem, nie chce podawać błędnych informacji Ogólnie praca wydaje się spoko, tyle że na 4 brygady...Ale jeśli Ci to nie przeszkadza myślę że warto wysłać CV i dowiedzieć się więcej na rozmowie :)

@Ventia

no tak 4 brygady to już zależne od czyjegoś progu tolerancji na taki warunki... a powiesz mi jakie tu są inne stanowiska, na których brygad nie ma? na jakie warunki na nich można liczyć?

Xxx
@Nowak

Stawka jest bardzo ładna,ale to czterobiegowka.jak kogoś nie ma to zmiana grafiku ,nic nie idzie sobie zaplanować..robota w miarę, ludzie dobrzy Ale trzeba mieć studia.I jak umowa się kończy a kiepsko z firmą to wypowiedzenie gwarantowane a na Twoje miejsce kogoś innego z działu przyjmą.

Ventia
@Xxx

Nie trzeba mieć studiów - wszystkiego jesteś sie w stanie nauczyć co się tam robi. Po drugie nie ma tego w wymaganiach w ofercie pracy. Roboty jest tam pod dostatkiem więc nie ma opcji że komuś umowy nie przedłużą z tego powodu - poza tym żeby zapewnić czynne labo 24h/7dni w tygodniu wymagana jest odpowiednia ilość osób. A że ich brakuje to a) czasem zdarzają się zmiany w grafiku b) szukają nowych osób.

Xxx
@Ventia

Pracowałam tam dwa lata a potraktowali mnie jak śmiecia,na moje miejsce przyjęli pracownika z produkcji.Wiec proszę ich nie bronić.Pisze o Bazanowicach nie wiem jak jest w Bb

Neo
@Xxx

No to wiadomi o kogo chodzi. Niestety jak się w pracy śpi, to później takie są tego skutki. A że z produkcji, to znaczy że gorszy? Przynajmniej nie przychodzi do pracy sobie pospać. Co do zarobków to na tle innych labo w Bielsku nie jest źle,choć już w porównaniu do innych działów jest kiepsko

3A
@Neo

Konkrety jaka kasa tam jest? I dlaczego jedyna opcja na lepsze zarobki w tej firmie to 4b.

Eryka
@Neo

Ta osoba nie spała...mało wiesz .ale ma się lepiej niż w tym zwariowanym świecie DKJ..Nikt nie pomyślał że może być chora i ma cukrzycę, tylko zaraz ja skreślać...

Neo
@Eryka

No pewnie. Pracodawca powinien przyjść i powiedzieć: "spałaś? biedna tytytyś... może jesteś chora, idź do lekarza zrób sobie badania" No bez jaj. Dorosły człowiek jest odpowiedzialny za siebie i za swoje zdrowie.

Zadowolony pracownik

Mam dość, ale mam dość Waszych komentarzy. Ile mdm zatrudnia pracowników? 500? 600? a wypowiada się tu garstka sfrustrowanych ludzi. Jakim prawem piszecie w imieniu nas Wszystkich pracowników? My szanujemy Wasze krytyczne uwagi to Wy wreszcie uszanujcie pozytywne komentarze, które się tutaj pojawiają. Macie się za mądrych, inteligentnych, niezastąpionych pracowników, a każdy psioczy na własną umowę, którą sam, z nieprzymuszonej woli podpisał. W takim razie po co? Macie pretensje do biurowych - a czy któryś z Was kiedyś się zastanowił, że większość z nich zarabia mniej niż operator na linii? Mimo wszystko wykonują swoją pracę sumiennie, wspierając nas pracowników fizycznych. Nadajecie na kierowników, menagerów, dyrektorów, po czym sami przyznajecie, że są z Wami w stałym kontakcie. Często są do naszej dyspozyzcji w świątek, piątek i niedziele. O każdej porze. Często kosztem własnego prywatnego życia. A jeżeli faktycznie nie wywiązują się z własnych obowiązków to chyba prostsza droga - zgłosić to w firmie zarządowi? Wierzę, że nie zostawili by takich sytuacji bez odzewu. Oburzacie się , że musimy odśnieżać bo ograniczone są koszty. Czyli zarząd oszczędza nie tylko na podwyżkach, ale szuka oszczędności w każdym możliwym miejscu. Wigilijka - według mnie każdy mógł w niej uczestniczyć. w większości nie pracujemy w weekend, więc może wystarczyło zapytać swojego kierownika, czy nie ma możliwości zamiany grafiku, żeby móc skorzystać? a nie, przepraszam - zamiast rozmawiać i pytać wolicie wylać za nas Wszystkich gorzkie żale na portalu. Samochody? myślicie, że tak po prostu pewnego piękna dnia poszli jak po bułki do sklepu i wymienili wszystkie auta? a może zamówili je jeszcze przed kryzysem i cierpliwie czekali aż będą do odbioru? Jeżeli macie jakieś wątpliwości dotyczące pracy, za niskiego wynagrodzenia czy innych, to może najwyższa pora zacząć rozmawiać? Mam nadzieję, że zarząd zacznie namierzać wszystkich publikujących tu te dziwne komentarze i wszystko z Wami wyjaśni, skoro sami nie macie odwagi. Ja jestem zadowolony z własnej umowy jaką podpisałem. Wiedziałem na co się piszę. Cenię sobie bardzo atmosferę jaką mam na swoim dziale w firmie i bardzo proszę o uszanowanie mojej własnej opinie do której mam prawo.

Antuon
@Zadowolony pracownik

Czy jestes zadowoliny z odśnieżonego parkingu? Ja nie. Mam nadzieję, że po weekendzie sytuacja się zmieni.

Dramat
@Antuon

Ile kosztuje powiedzmy jednorowe wynajęcie pluga? Czy firma mi zapłaci za zniszczone podwozie? Po tym parkingu nie da się jeździć. Gdyby nie pomóc współpracowników to człowiek by nie wyjechał. Jak mi firma zapłaci to mogę odśnieżyć. Tnak się zastanawiam czy jest jakiś paragraf na to że pracodawca ma obowiązek odśnieżyć parking ,?

@Dramat

Od tygodnia pada śnieg,pługa nie było ani razy. Tak zarząd oszczędza, ale w tym przypadku to jest oszczędzanie na bezpieczeństwie pracowników. Najważniejsze że parking zarządu jest odśnieżony i nie pobrudzą sobie bucików.

Cud

Dzisiaj przejeżdżałam obok firmy kolo 20 i widziałam traktorek co odsniezal. Pytanie czy cały odśnieżyć czy tylko do drzwi do recepcji.

@Zadowolony pracownik

Zgadzam się. Grupa osób ciągle wylewa tu swoje żale na firmę. Podwyżki małe, karpiowka mała, ciągle źle i i źle. A wyjdziesz na halę to siedzicie przy kompach albo na telefonach. Ile wy od siebie tak naprawdę dajecie pracownicy Mdm? Jest grono osób zaangażowanych w pracę ale są tacy którzy mają ja w..i to właśnie tacy narzekacze tu piszą.

@ktos

Z tego co wiem, to dużo maszyn wymaga obsługi komputera, zwłaszcza tych przy wejściu na halę. A dwa, ludzie się skarżą że pani od rekrutacji chodzi po biurach i opowiada że nie ma za dużo pracy, a wręcz nudzi się jej. Na to nikt nie reaguje. Widzę że zaczęły się już pojawiać groźby ze strony przedstawicieli pracodawcy. Nie ładnie. Gdyby było tak kolorowo jak pisze tu jeden przedstawiciel kierownictwa, to ludzie nie wylewaliby żali tutaj. Swoją drogą, prezes mówił że będzie mieć dyżury żeby wysłuchać pracowników. Puste słowa? Nie ma żadnej informacji w tej sprawie.

Śnieżynka

Tak złej opini zarząd jeszcze nie miał A wystarczyło dać ludzia normalna podwyżkę i uczciwia premie na święta

ktos

Tak ? Pracą na komputerze która wymaga żebyście w dwójkę lub trójkę nad kompem wisieli I wygodnie sobie siedzieli na krzesłach przyczajeni? A telefony jak wytłumaczysz? Powiedzmy otwarcie że takiej roboty jak w mdm za taka kasę to ciężko będzie wam znaleźć :) także rob ta swoje i przestań narzekać.

Stonka
@ktos

Biedronka: Wynagrodzenie pracowników sieci wzrośnie o 500-700 zł mies. od stycznia A w mdm tylko 300. ? Zal.PL

Ggg

No bo co mają robić dwie specjalistki od rekrutacji w tak małej firmie. W dużych korporacjach jest etat na to i na dodatek osoby nie zajmują się tylko rekrutacja ale też placami.

Iwona M
@ktos

I tu się mylisz ,idzie więcej zarobić niż w MDM....ja nie narzekam i cieszę się że już nie muszę w tym porypanym zakładzie robić ..szkoda tylko ludzi na produkcji

@Iwona M

Dlaczego spotykanym?

długopracujący

Ktoś tam niżej pisze, że mogli nam nic nie dawać na karpiówkę więc cieszmy się tym co dostaliśmy. Proszę cię gościu szczerze to wolałbym nic nie dostać niż dostać przelew na konto na śmieszne 200 z groszem. Co ja mam sobie za to kupić 10 chlebów i pół karpia na święta? Dlaczego w tamtym roku dostaliśmy 380 netto a teraz 300 brutto? Ale już pomijając te karpiowki i podwyżki które są żenujące, czy nasz zakład nie potrafi zorganizować chociaż raz jakiejś imprezy ale takiej naprawdę dla wszystkich? Takiej gdzie naprawdę czułbym się narówni z pracownikami biurowymi.. Bo to dla nich jest ta wigiljka . Bo co to za impreza gdzie że jedni pracują a drudzy w tym samym czasie 10m dalej pracują na maszynach i jak chcą to sobie muszą przepustki wziąć żeby na wigilijke iść. A pracownicy z nocnej zmiany? Mają jechać na wigilijke napić się piwka i isc do pracy.... i jeszcze impreza w poniedziałek, rece opadaja.... Wigilijka powinna być w piątek , wszyscy wolne , impreza od 16 z miejscami siedzacymi, zabawa do rana , wekeend kazdy ma wolne i w poniedzialek do pracy.. proste? proste.. ale po co się wysilać jak to była impreza dla biurowych

Drugi sort
@długopracujący

Absurd goni absurd. (usunięte przez administratora) Ktoś pisał, że jak się nie podoba, to mogę się zwolnić. Spoko mogę odejść, ale kto wyszkoli nowych pracowników, skoro my starzy pracownicy odejdziemy. Drogie kolezanki i koledzy z Bazanowic, Bielska i Wiślicy czy dostaliście rzeczowe lunchboxy które obiecała góra, dla tych co pracowali kiedy inni się bawili?

grand
@długopracujący

Zgadzam się z tobą oczywiście. Z tego co mi wiadomo to firma raczej nie chce robić imprezy dla pijaków - ale ludzie ile jest takich imprez że wódka potrafi zmienić o 180 stopni człowieka......dlatego są te wigilijki w poniedziałki żeby się nie nawalić za bardzo. Trochę mi wstyd za taką firme

Palel

Po świętach oczywiście zaraz do pracy żeby za bardzo nie odpocząć w domu. 3dni wam wystarczy.

Magda Gessler

Nie zapominaj o winie z Biedronki z karteczką Magdy Gessler dla podniesienia wartości ????

@Palel

Ale to źle że masz robotę?

@Magda Gessler

Jakbyś sprawdził to byś wiedział że z Żabki a Pani Gessler je reklamuje. Dla mnie super bo lubię jej programy.

Winiaczek

Bydzie jaki wino w tym roku ?

Nie
@Winiaczek

Ja bym nie dał przez te bzdury co ludzie na tym gowork wypisują

Tak
@Nie

A za to ze przy L4 ucinają premie?

@Tak

Wszędzie za l4 uginają premie..

Hhh

Panie właścicielu pracownicy biurowi mają cię w hoojuju byłe byś płacił podobnie jest z twoimi podopiecznymi widzą pieniądz to nakiszaja a pan im wierzy cały czas jeśli chodzi o firmie to nie podoba mi się tocozrobila ta mała Czarna predalka w akwarium zwolniła człowieka na L4 jak był chory

bmx
@Hhh

nie jednego

Zostaw merytoryczną opinię o MDM.NT - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MDM.NT?

Zobacz opinie na temat firmy MDM.NT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 161.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MDM.NT?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 13 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MDM.NT