MDM.NT

Opinie o MDM.NT

Zirytowany

Siemka może się nie znam albo jestem słaby z matmy / rachunkowości ale co mam kupić za 300 brutto?? Bilet i kanapkę z chlebem bo za bardzo na rybę nie starczy?? Drodzy "umysłowi" i zarządzający tym cyrkiem proszę zacznijcie doceniać albo robić coś dla nas fizycznych bo za niedługo będziecie musieli zmienić komputery i wygodne buciki na obuwie bhp rękawice i spory zapas melisy...

@Zirytowany

Są takie zakłady które nie dają nic..ja tam się cieszę że dostałem cokolwiek bo mogło być nic. Nie oszukujmy się jak były zwolnienia to ludzie się trzepali o robotę bo każdy wie że w mdm są dobre warunki, Social i płacą też dobrze za nakład pracy jaki trzeba włożyć.

Nie jestem jednym z nich i nie urwalem się z choinki. Robiłem w różnych zakładach i mam porównanie. W Mdm jak na razie robi mi się najlepiej i najlepiej zarabiam w stosunku do roboty jaka muszę wykonać.

Wójek
@pracownik

Tak się składa że też mam porównanie i duzo znajomych z różnych branży i nawet w małych firmach sowicie wynagradzają na święta. Także nie wciskaj kitu. Ewidentnie ktoś próbuje wybielać firmę...

Nie pracownik
@Wójek

To idź do takiej firmy i przestań biadolić.

Pracownik.

Największą wartością firmy nie są maszyny, linie produkcyjne czy samochody... to ludzie są największą i najcenniejszą wartością jaką firmą może posiadać. MDM ma to duże szczęcie, że ludzi ma naprawdę z klasą!!! Wiele osób z różnych działów wspólnie pracuje i wzajemnie sobie pomaga, żeby ten "wózek-zwany firmą" toczył się dalej, niezmiennie i do przodu. W tych ostatnich dwóch latach to właśnie pracownicy MDM wykazali się niesamowitym zacięciem, zawziętością i gotowością do pokonywania trudności jakie los stawiał nam na drodze. Zarówno właściciel Pan Maślanka, jak i cały Zarząd firmy powinien docenić to, jakich ma wspaniałych pracowników. Ostatnio bardzo wiele niepohlebnych słów padło w stosunku do MDM- wiadomym jest, że słowa te bardzo zakłuły tych na najwyższym szczeblu... nie mniej jednak powinni zdawać sobie sprawę że tak jak my pracowaliśmy dla MDM tak oni zapracowali sobie na te nie przychylne słowa. Nie jest moim zadaniem wyrazić się negatywnie w stronę firmy, czy zarządu - tylko UŚWIADOMIĆ im pewne rzeczy. Jeśli chcą przerwać tę falę krytyki to powinni sprawić, że PRACOWNIK będzie czuł się zaopiekowany i naprawdę ważny. -będzie miał dostęp do prywatnej opieki medycznej, która jest już w zasadzie standardem oferowanym przez każdą szanującą się firmę, - prawdziwe bonusy, a nie ochłapy i to z podziałem na staż zatrudnienia ( bo czy pracownik który przyszedł 3-6 miesięcy przed wypłatą premii świątecznej jest gorszy niż ten co pracuje 5 czy 15 lat? No chyba że firma patrzy w krótkiej perspektywie jeśli chodzi o zatrudnieni) -poczucie stabilizacji -umowy na stałe i dodatki stażowe, "13",dofinansowanie do wczasów dla dzieci, -możliwość pracy hybrydowej-nie tylko dla wybranych z konkretnych działów tylko odgórnie ( wielu pracowników w trakcie pandemii mimo choroby nie chciało zaniedbać obowiązków służbowych co pozwoliło na ciągłość w cyklach produkcyjnych). Drogi zarządzie - nadszedł czas na zmianę. Każdy kto podejmuję pracę, chce być i jest odpowiedzialny za powierzone mu obowiązki. Jak dotąd- widać, że każdy się z nich wywiązuje. Zacznijcie ufać swoim pracownikom i doceńcie ich. Firma beż pracowników nie istnieje. MDM musi to w końcu zrozumieć.

Brawo.dobrze napisane,szacun

@Pracownik.

Brawo za ten wpis,ale tak naprawdę czy on coś da?!!!już niejednokrotnie było wręcz proszone w komentarzach o zmianę podejścia do pracownika.O docenienie jego pracy,podejścia i zaangażowania i co??? Firma pokazała jak traktuje pracowników przyznając takie a nie inne podwyżki czy premie Świąteczne.Zatrudnia 300 osób na chwile obecną, zwolniła podobno 160, mało tego zabrała 4 brygadówkę. Łatwo policzyć ile w tym czasie zarobiła przez zwolnienia i odebranie premii 4 brygadowej. Na chwile obecną na liście obecności jeśtemy numerkami,zniknęły już nazwiska. Ktoś powie ,że RODO,śmiech,taki szacunek mają do pracowników ,którzy jak wspomniałeś budują tą firmę. KOVID-wszystkie firmy stały a MDM?!!!nie wyrabiał sie ze zleceniami i gdzie są te piniądze?!!!NICK o nazwie @ZADOWOLONY PRACOWNIK ewidentnie jest osobą z biur. Pisze o podpisywaniu umów ,że sami się na takie umowy godziliśmy.TAK masz rację ale warto zadać sobie pytanie jakie warunki pracy były rok temu,dwa lata czy pięć.!!!Każdy przychodził zadowolony do pracy,była dobra wypłata i każdy chciał pracować.A teraz? każdy zastanawia się co się z Tą firmą dzieje,A pracownicy są tylko słupkami.

Brak slow
@Pracownik.

Biedni, uciemiezeni pracownicy mdm. Śmieszne są te wpisy. Jak chcesz się czuć zaopieokowany to przytul się do żony. W Mdm wykonujesz pracę z którą dostajesz place. Jakie to trudności pokonywales na swojej drodze poza przyjściem do pracy i wykonywaniem pracy za która dostałeś wynagrodzenie? Śmiechu warte są te wpisy. Umowy na stałe są pod

Oszołomiony

Brak słów co się dzieje w tej firmie...Podwyżki żenada, karpiówka żenada, wigilijka żenada (90% ludzi z biur)sami przedstawiciele,szlachta pojawiła się nowymi betami,brawo!!!My roof według wypowiedzi zarządzających ma uratować całą firmę:) Na produkcji tyle roboty , że chłopy się nie wyrabiają. Mało tego na magazynie 3 osoby do obsługi wszystkich wydziałów i co najśmieszniejsze kazali z magazynu chłopowi odśnieżać parking UWAGA-bo traktor za drogi buahahahahaahah.A jak widzę komentarze ,że mamy się cieszyć z tego co dostaliśmy od MDMU to rozkładam ręce...

wwww
@Oszołomiony

Pan Lurka taki żydek niedlogo sam wielki panie ubierzesz rekawiczki i bedziesz (usunięte przez administratora)

Wiesia

Zarządzie jak wy to robicie że tak ludziom gracie na nosie a oni nadal pracują ??

@Wiesia

Co rozumiesz przez grają na nosie ? Podwyżka Co roku i to nie mala, Social co miesiąc, po 200 zł na Mikołaja na dziecko, karpiowka, spotkajie wigilijne Ludzie o co wam chodzi? Są takie firmy które nie dają nic. Także cieszcie się że coś macie.

@pracownik

W zeszłym roku nie było spotkania wigilijnego..Koreancy więcej dawaja.Firma schodzi na psy

@Eryka

Nie było bo ludzie chorowali na covid więc to logiczne że nie było. Jesteś pewna że koreancy dają więcej? Rzucasz sloganem nie opartym na prawdzie.

Xx

300 zl to dla Ciebie dużo? Inflacja w Polsce siega 20 % amebo z działu HR

@pracownik

Wiem co piszę. Koreańscy mają wigilijke w Gołębiewski a MDM nt gdzie ????

Olaf
@pracownik

Podnoszą wypłaty co roku bo najniższa idzie do góry. Większość ludzi jeździ z Cieszyna to muszą podnosić żeby ludzie nie uciekali do koreanców lub na czechy. W przyszłym roku najniższa idzie do góry o 600 zł brutto a w MDM dostaniesz 300 brutto. W innych firmach dostają 13 a w MDM 300 brutto. Jaki socjal? 40pkt na mybenefit?

Ruda SCI

Chyba tylko mowa o MDM najpierw zwalniają a po miesiącu przyjmują na nowo na te same stanowisko ...wiem więcej niż wam się zdaje...sami się z czasem przekonacie.Jedynie co to ludzie tam pracujący są poniektórzy Ok

OBURZONY
@pracownik

Gościu chyba coś Ci sie w tej glowie poebało. Podwyżka jest bo najnizSza krajowa idzie w górę, socjalem nazywasz 50zl co miesiąc na mybenefit, karpiowka 300brutto przy obecnych cenach to jak 100 netto, na dziecko może 200zl ale na pracownika to już żydza, spotkanie wigilijne nie da się przerywać produkcji na 6h? Raz na rok by można... Tyle w temacie. I skończ perdolic głupoty

Krakus
@OBURZONY

Wszystko winnemu jest nocon krakowski centuś sknera z bmw 7

fikolek
@Krakus

a skad go znasz ?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie MDM.NT? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Domino

Nie rozumiem polityki w zakresie zatrudniania i zwalniania. Na produkcji zwolnienia a firma zatrudnia drugiego specjalistę ds rekrutacji. Czy ta pierwsza osoba była tak oblozona praca przy takim zatrudnieniu jakie jest w mdm? Powszechnie się mówi że Pani chodziła i narzekala na brak zajęć a tu pojawia się drugie takie same stanowisko w firmie.

@Domino

To juz przynajmniej mogłaby nie chodzić i nie gadać i innych ludzi nie denerwować że ma mało roboty.

@Xxx

Brak zajęć? A w zasadzie osoba na tym stanowisku to dosłownie tylko za rekrutację i tyle? To ile płaciliby za pracę na tym stanowisku, nie ma żadnych zadań pobocznych jeszcze?

Domino
@Beata

Nie wiem co robią na tym stanowisku poza rekrutacja bo nie widac działań. Wiem tylko tyle co mówiła laska będąca sama ma tym stanowisku . A teraz zatrudnili jeszcze jedna...a na produkcji wiadomo jak było.

Xx
@Domino

Obecnie zajmuje sie ocieplaniem wizerunku na goworku. Praca na cały etat

robo
@Xx

To juz wiadomo co robi druga.

nieogarnięta

Witam, czy jest może wśród kolegów/koleżanek ktoś kto dobrze ogarnia finanse i zarządzanie nimi? Dostałam 300 brutto karpiówki i szczerze mówiąc nie wiem co z tak zawrotną sumą zrobić. Jeżeli jest ktoś to proszę o kontakt pod mailem j.ptak@bmwsikora.pl

Ryczę
@nieogarnięta

Na balonie jest paru naganiaczy na jakieś e-tokeny którzy chętnie pozbawią cię twoich 300brutto

Członek zarządu

Witajcie moi drodzy. Zagrajmy w grę... Ile obstawiacie "karpiówki" w tym Bożym roku ?? Odpowiedzi w komentarzach. Ten kto trafi najbliżej wygrywa BMW serii 3 w kombi z pakietem opon zimowych plus rok lania paliwa na nasz koszt. Auto można zobaczyć na parkingu zewnętrznym. Ogłoszenie wyników i odbiór nagrody odbędzie się na wigilijce. Powodzenia kochani !

500 zł brutto

Antonio
@Członek zarządu

Czytam i nie wierzę, jaki ktoś jest cyniczny. Podszywa się pod Członka Zarządu, obiecuje "nagrody" za karpiówkę której pewnie będzie od 100 do 300 brutto. Losowanie na wigilijce, na której będą głównie biurowcy. Może wyślijmy sms o treści Pomagam Zarządowi bardziej się wzbogacić na nr 0705

Beemiorz

400brutto i beemka moja

TPU
@Beemiorz

Pytania do zarządu czy w związku z bardzo mala podwyżka jest wam wstyd ? I wigilijka chcecie zakryć gorzki smak

Jonek
@Członek zarządu

Co z karpiwoka ile można czekać

G
@TPU

Pracownicy mdm są bardzo roszczeniowi z tego co czytam na tym forum.

TPU God Father
@TPU

Bardzo proszę nie podszywać się nickiem pod wydział TPU/w1 ponieważ nie chcemy być kojarzeni z tym (usunięte przez administratora) które się tu wylewa. Jak już piszesz to podpisz się z imienia i nazwiska, a z pewnością otrzymasz osobistą odpowiedź, a jak nie masz na tyle "jaj" to proszę zamilknij.

Francesco
@G

Nie roszczeniowi, tylko chcący otrzymywać godne wynagrodzenie za swoją pracę. Wszędzie jest tak, że nowych pracowników bardziej się docenia, ale zapomina się, że to Ci starsi, pracujący lata, dają w większości przypadków więcej tej pracy. Przez doświadczenie, naukę nowych pracowników, usprawnianie maszyn... Kafeteria jest, ale mocno ograniczona. Może dwa razy na święta, karta do biedronki, albo lidla, aby można było zrobić zakupy, niby nic , a jednak pracownika by ucieszyło. Dlaczego w innych firmach się da, a tutaj jakoś to będzie.

Jonek
@Członek zarządu

Czy zarząd wjedzie na wigilijne spotkanie nowymi samochodami śmiejąc sie nam w twarz i wmawiawiajac ze obecnie trzeba zaciskać pasa? Ha ha banda hipokrytow

Członek Nierządu
@Jonek

Przecież dzisiaj informacja była 300 brutto. Dla wszystkich którzy uważają że jej wartość jest za mała i nie starczy na święta to zachęcamy do zabierania jedzenia z wigilii firmowej na wynos. Starczy dla każdego.

Członek Nierządu
@Antonio

Gratulacje Antonio !!! Wygrałeś nowe BMW serii 3 !! Zapraszamy dziś wieczorem po odbiór !!!

Antonio
@Członek Nierządu

Niestety musiałem pracować, więc nie było mnie na wigilijce. Czy moglibyście dołożyć do tej nagrody stałe miejsce parkingowe, a do bagażnika zapakować jedzenie, które zostało po spotkaniu? Chętnie to dzisiaj zjem i dam wszystkim tym, którzy pracowali na drugiej i trzeciej zmianie, by mogli spróbować tych rarytasow :D

Panini
@Członek Nierządu

Czyżby Zarząd i Umysłowi nic nie zjedli. Wszyscy pewnie na diecie:D

Gotfryd

Technolog tworzyw sztucznych - takie ogłoszeniu już od roku jak nie dłużej non stop "wisi" na pracuj (tzn. kończy się jedno, od razu wskakuje drugie). Na prawdę jest tak długo nieobsadzony wakat, czy też firma wykupiła kiedyś dawno abonament na ogłoszenie i jeszcze go nie anulowała? Piszę bo pasowałoby mi zmienić obecną pracę, a lokalizacja Bażanowice lub BB bardzo by mi odpowiadały.

On
@Gotfryd

nie zadawaj takich pytan na forum, tylko aplikuj..

Fran

Ta jasne nie siej fermentu. Pani Brygida to extra kierowniczka i każdy na linii to potwierdza . Osoby się nie sprawdzał.

Gotfryd
@Fran

Podziękowania posłane :-) Czyli po prostu częsta rotacja i trzeba się wstrzelić w odpowiednim momencie? Na co można liczyć na tym stanowisku, coś w granicach od mediany do średniej krajowej byłoby osiągalne?

Wiśnia
@Fran

Super kierowniczka????.Wybrani może mają się dobrze w stałym kontakcie na WhatsApp-ie. To nawet oddelegowan nie maja. Reszta ekipy oddelegowania po zakładach Bb Wiślica. Wybrani na wydziale. perełki Menager B. K Sposób rozmów z pracownikami na 0 poziomie. brak totalny szacunku do pracowników.

Boniek
@Wiśnia

To chyba jasne że zostawia najlepszych pracowników na wydziale. Brak szacunku? O czym ty mówisz ? Jedyny kierownik który walczył o etaty.

Głos rozsądku!

300 zł brutto podwyżki od 2023 roku... Poważnie? Ludzie widzą i obserwują. Jak pracownicy mają nie być źli i rozczarowani... Gdzie szacunek do człowieka i jego życia a także poświęcenia... Czy naprawdę wszyscy ujęci w KRSie tej firmy mają Nas pracowników za kogoś gorszego? Nie dowartościowanie pracownika podchodzi pod (usunięte przez administratora). To obdarcie pracownika z poczucia własnej wartości i godności. Jeśli zarząd ma zamiar mówić w jak wielkim kryzysie jest firma to niech pokaże, że potrafi rozsądnie gospodarować pieniędzmi tak aby w pierwszej kolejności zaspokoić czynnik ludzki (nieoceniona wartość) a nie inwestować w środki trwałe (samochody), które nie są na ten moment potrzebne. Jeśli są problemy finansowe to prestiż może spokojnie zejść na drugi plan. Proponuję aby zarząd przypomniał sobie początki tej firmy i samych siebie jacy byliście kiedyś a jacy Jesteście teraz. Jaki wpływa ma to na aktualne decyzję. W naszej ocenie - błędne. Warto wrócić do postaw człowieczeństwa jakim jest uczciwość i szacunek do drugiego człowieka. Czytacie te opinie. Jesteście tu obecni. Widzimy Was. Otwórzcie oczy i zobaczcie jak inteligentnych, mądrych i produktywnych macie pracowników. Przechodzicie przez hale, korytarze mijacie Nas każdego dnia. Jesteśmy tu. Jeszcze obecni. Z szacunku do Was.

Gogopremibrak
@Głos rozsądku!

Kryzys ? Gdzie ty widzisz kryzys? Auta, mecze, nowy projekt..

Obywatel

Bardzo się cieszymy, że cokolwiek podwyżki wszyscy otrzymali. Może nie jest to najwyższa kwota (300 zł brutto) ale jest. Myślę, że kolejnym krokiem mogłoby być np. dofinansowanie ubezpieczenia zdrowotnego. Pracuję juz kilka lat na produkcji i wiem, że wiele razy było to zgłaszane jako pomysł. Niestety bez żadnych działań w tym kierunku. Problem MDM to również brak komunikacji miedzy dyrektorami, zarządem a pracownkiem. Aby móc coś zgłosić np. dyrektorowi trzeba najpierw zwrócić się do kierownika i bardzo często wiadomość ginie po drodze. Obcinanie premii za L4 tez jest okrótne. Miałem 2 dni urlopu w jednym miesiacu ale z powodów zdrowotnych musiałem mieć 2 dni zwolnienia lekarskiego. Dzięki temu moja premia została obniżona o kilka stówek, które akurat potrzebowałem na leki oraz fizjoterapeutę. Mam nadzieję, że coś sie w koncu zmieni w tym kierunku bo od 10 lat jest ciągle tak samo. Firma pod niektórymi względami widać, że sie stara ale mogłaby też czasami popracować nad błędami w "środku" a nie tak aby dobrze wygladac na stronach ogłoszeń o pracę.

@Obywatel

Z obcinaniem premii za L4 się zgadzam, to jeden z największych minusów MDM. Jeśli ktoś jest ciężko chory lub ma wypadek, pieniądze na leki/ leczenie są konieczne, ale firma je zabiera :) warto aby zarząd pomyślał nad pakietem medycznym dla pracowników, były już listy z podpisami chętnych ale nadal cisza. Wtedy ludzie zaczną się badać i wcześniej wykryją choroby, które mogą je wykluczać z pracy.

mirek

Witam, czy ktoś może napisać coś na temat pracy w dziale doskonalenia. Ile osób liczy dział i czy można liczyć na zarobki rynkowe ?

A co to za dział?

Wlokniarz
@mirek

Chyba jedna. Jedna teraz na pewno niestety odchodzi.

@Wlokniarz

A wiadomo jaka przyczyna? I co do zarobków to są jakieś informacje może?

@mirek

Zapytaj się szefa działu.

@Alex

Zatem pytam, szefie działu, dlaczego nie zatrzymałeś w firmie takiej osoby ?

Wku...ony

Nowe auta? mamy kasę, hokej w Czechach? mamy kasę. Podwyżki czy premie ? Trudna sytuacja w firmie ... Priorytet dla firmy ? Pracownik... albo zwolniony albo pozbawiony motywacji przez działania firmy. Wigilijka? Tak żeby jak najmniej osób z przyszło. Kiedyś ta firma dbała o ludzi teraz to tylko pokazuje że jak w każdym korpo jesteśmy tylko statystyka. Na Tytaniku przynajmniej muzyka do końca grała...

i co Ja robię tu...
@Wku...ony

Nie życzę nikomu źle ale nie będę oplakiwał tej firmy jak upadnie. Życzę, żeby przywalilo tyle zleceń żeby firma tego nie ogarnęła i ludzie którzy nią zarządzają zostali zwolnieni przez decyzje które podejmują. Kasa na hokej jest i to nie mała a premie gów.... warte. Nie mówiąc o Premiach Swiątecznych.Nowe bety ,czemu nie a pracownik produkcji ma (usunięte przez administratora) za (usunięte przez administratora)!!!

No nie
@i co Ja robię tu...

Tak biadolicie na tej produkcji jak to źle i niedobrze macie. A często zarabianie dużo lepiej niż w innych zakładach. Są też wydziały gdzie robota na produkcji jak marzenie i kaska extra.

Quna
@No nie

Mam nadzieję ze żadna szanującą sie osoba pracująca w mdm nie pojawi sie ba wigilicje w obliczu tego jak zostaliśmy potraktowanii!

Jak
@Quna

Niby jak zostaliście potraktowani?

Quna
@Jak

Skoro zadajesz takie pytanie to ewidentnie jesteś oplacanym trolem z biura zarządu ile masz płacone od posta. ? Wszystko zostało wyżej juz opisane

Jak
@Quna

Opłaconym trolem? Nie rozumiem tego narzekania. Są takie zakłady które nie dają podwyżek, albo jest podwyżka co roku 100 zł. Są takie miejsca gdzie nie ma mowy o jakich kolwiek pieniądzach na święta. Tak ci źle w tej pracy?

@Jak

Jak były zwolnienia to trzesliscie portkami. Teraz narzekanie. Każdy wie że są wydziały gdzie takiej lekkiej roboty za taka kasę nigdzie nie znajdziecie.

@Wku...ony

Zgadzam się

Ho Ho Ho

Jak tam firma przygotowuje się na Świąteczne premie?!!!Znowu marne grosze?!!! Ostatnio przeczytałem artykuł na temat premii Świątecznej(tylko premii Świątecznej jednorazowej bez wypłat) Firmy LIDL , która na chwile obecną w samej Polsce zatrudnia 25000 osób(80% to kobiety) wypłaciła każdemu pracownikowi 1000zł brutto premii Świątecznej.Łatwo policzyć ile wydała dla pracowników na Święta ,brawo dla właścicieli Firmy LIDL. MDM na chwilę obecną zatrudnia ok 700 osób ,ile tym razem będzie tej premii!?200,300 zł brutto jak co roku?Czekam na wasze opinie i działania Zarządu firmy.Może tego roku nas zaskoczą.Ho Ho Ho

Nieznany
@Ho Ho Ho

Tak ale w Lidlu masz 3500 brutto wypłaty

@Nieznany

W MDM są działy co też tyle mają, jedynie włóknina,Blow i DKJ dobrze zarabiają

Była z biura

Zarobki w tej firmie są nieadekwatne do zakresu obowiązków, odpowiedzialności, stresu i stawianych wymagań. Oferowanie jako podstawy wynagrodzenia minimalnego w tych czasach jest po prostu śmieszne. Dziwię się, że ktoś się godzi pracować na takich warunkach. Firma to nie tylko ładny budynek

Porazka
@Była z biura

To akurat smutna prawda, zarząd w tym roku zamias podwyżek ufundowal sobie najnowsze modele bmw x5 boję się nawet myśleć ile one koszywaly. Ludzie nie mają na rachunki a oni nowe samochody

@Porazka

Ale to coś mówili, że podwyżek nie będzie czy nikt nie pytał o to?

Kolo
@Ewa

Zlikwidowali czterobrygadówkę na produkcji, więc dla wielu jest znacząca obniżka pensji.

Tycan
@Porazka

Auta co prawda w leasingu ale jego koszt może przyprawić o zawrót głowy. Totalne rozrzucanie pieniędzy na lewo i prawo zwłaszcza przez mistrza inwestycji 'Rudego' (Mr. złota karta). Ogółem zarząd może sobie podać rękę z Maowieckim i Glapinskim z tą różnicą że ci pierwsi nie mają drukarki do pieniędzy. Dam wam koledzy i koleżanki radę .... szukajcie pracy na ASAP-ie chyba że lubicie być dy##ni

@Tycan

Szukamy

@Była z biura

Jak się nie podoba oferta umowy to się jej nie zawiera. Skoro przyjęłaś pracę to się na to zgodziłaś. Co narzekasz? PS: ładny budynek to też plus

Dziękuję za przedstawienie się

I co Ja robię tu ...

300 brutto...dali co musieli:( żal...

Milioner z MDM
@I co Ja robię tu ...

Nastały złote czasy dla MDM... Premie największe w okolicy już od stycznia, Wczasy pod Gruszą 1000zł netto, Paczki na Święta dla Wszystkich pracowników, Stabilna praca, tego wszystkiego w MDM nie znajdziesz, ale możesz oczekiwać Spotkań Świątecznych VIP(75- 80 % to nie będą pracownicy z produkcji), Nowych Samochodów dla Przedstawicieli Handlowych i Innych nie z produkcji, Premii uwarunkowanych od najniższej krajowej(od stycznia idzie w górę więc muszą dać), nic od siebie. Ludzi pozwalniali, a teraz nie wiadomo gdzie ręce włożyć. Za chwilę dojdzie do tego, że będą proponować nadgodziny, by móc się z tym wszystkim wyrobić.

Jaś
@Milioner z MDM

Niektórzy zarabiają mniej niż 3190brutto + premia. Ciekawe czy te osoby dostaną wieksza podwyżkę żeby zarabiać najniższą krajową?

Co ty tutaj robisz
@Milioner z MDM

No to co za problem się zwolnić i iść do lidla jak tu już ktoś pisał xd

@Jaś

Może Twoje stanowisko lub praca którą wykonujesz nie zasługuje na więcej .?!!!

@Co ty tutaj robisz

Jak widzę na końcu zdania '' xd '' w rozmowie o sytuacji firmy to przychodzi mi jedna myśl tylko. Jesteś tak młodą osoba ,że nie wiesz o czym piszesz.

@I co Ja robię tu ...

Stary Pracownik

Pozwalniali ludzi, a teraz nie mogą się odrobić ze zleceniami. Wystarczyło chwilę przeczekać, a nie musieli by się martwić o natłok pracy. Obiecują nowym klientom, modyfikacje produktów, zanim wcześniej je sprawdzili czy się da to wykonać. Miały być podwyżki w listopadzie. O dodatku świątecznym możemy pomarzyć, spotkanie świąteczne jest tylko dla wybranych(pracowników biurowych). Pracownik z produkcji, aby mógł uczestniczyć w takim spotkaniu, musi wziąć przepustkę, urlop. Powinni zrobić takie spotkanie w piątek, dla wszystkich. Kiedyś było lepiej, pracownika się szanowało, starano zrozumieć. rozwiązywało sprawy na bieżąco, poprzez ukazywanie tabelek, zależności międzyzmianowej, a teraz coraz gorsze komponenty, obarczanie pracownika odpowiedzialnością za produkt , nawet jeśli nie jest to jego wina(zły półprodukt), słupki, wykresy, ilość a nie jakość. Czy będzie lepiej? Nie sądzę. Nie z tą Panią dyrektor.

@Stary Pracownik

Dlaczego nie z tą panią dyrektor ? Co takiego robi ?

@pracownik

Właśnie nic nie robi. Tylko słupki, tabelki, szuka byle pretekstu by zabrać premie.

X
@Stary Pracownik

szefowa i każdy wie o co chodzi

Aneta
@Stary Pracownik

No to bez premii ile się zarabia? Da się radę dzieciaki utrzymać w ten kryzys? W takim miesiącu kiedy nie ma premii oczywiście.

Antonuo
@X

Rozwiń tę myśl

@Aneta

Bez premii około 3500 4000 brutto. Przy obecnych cenach nie biorąc pod uwagę dodatków od Państwa moze być ciężko

X
@Antonuo

Patrz wyżej..kazdy wie..

Ehh
@Stary Pracownik

Koszty życia mocno wzrosły a pensje mdm zostały w miejscu

Alex

Widocznie na tyle byly ocenione twoje kwalifikacje / stanowisko, a że podpisałeś umowę to się z tym zgodziłeś. Jak uważasz, że to śmieszna wypłata to nikt cie tu nie trzyma na siłę. Droga wolna.

@Ehh

Nieprawdziwe informacje rozsiewasz. Podwyżka wypłaty była w 2022 i kolejna będzie za niedługo.

@Stary Pracownik

Sposób zarządzania tą firmą nie leży w twoich kompetencjach. Najwięcej jadu rozsiewają osoby, które najmniej robią. Będzie lepiej, niekoniecznie dla ciebie. Najłatwiej się czepiać kogoś innego, spójrz lepiej na siebie i co ty robisz.

@Alex

Czyżby dyrektor się uaktywnila.

@Alex

Bądźcie zadowoleni ze wogole macie pracę i ofert pracy nie ma nawet w Czechach jest bida bo wszystko dla Ukrainy .Więc dobre i te wasze parę złotych..Ale Polak zawsze będzie narzekał.A jak mało to nikt siła nie trzyma.

@Xxx

A ty kto? xD

Antuon
@Alex

Za niedługo czyli kiedy? Z ostatniego pisma bodajże z października wynikało, że w listopadzie będzie informacja o podwyżce. Listopad się kończy, a wiadomości brak.

@Alex

Może i nie należy do moich kompetencji sposób zarządzania firmą, ale zależy mi na dobru tej firmy. Nie znasz mnie, więc nie oceniaj. Jeśli jesteś z zarządu, to nie zrozumiesz o czym mówię, bo Ciebie interesuje tylko kasa, a nie człowiek To, że robi na coraz gorszych maszynach, z coraz gorszych materiałów, to już nie ma znaczenia. Gdybyś chciał, aby wszyscy uczestniczyli w spotkaniu świątecznym, to dzień pracy byłby tak zorganizowany, by większość mogła się zobaczyć. Zróbcie ankietę anonimową w firmie, by poznać problemy, trudności pracowników. Zróbcie dyżury by pracownicy mogli porozmawiać, opowiedzieć o tym co ich boli, co można ulepszyć itd itp.

@Aneta

w granicach 3700-3900

@Stary Pracownik

a Co to jest dodatek Świąteczny? Te miernoty co wypłacają w Grudniu na Święta?!!!Śmiech na sali tyle kasy ,obrotów ,nowe fury ,firma podobno liczy straty a niedawno zarząd był w gościach u Pana Marka w Hiszpanii ;)Brak szacunku do pracowników(którzy zostali i coś jeszcze robią dla tej firmy),nagle wpadły zlecenia i się chłopy nie wyrabiają bo ludzi pozwalniali ,mało tego od 8 lat nigdy nie pracowaliśmy między Świętami a nagle przy rządach Pani Dyrektor trzeba przyjść... O spotkaniu Wigilijnym się nie wypowiem ,najważniejsze ,że biura, kierownicy ,dyrektorzy ,menadżerowie będą mieli okazje złożyć sobie życzenia...Omijać szerokim łukiem tą firmę.

@Oszołomiony

Racja. Dodatki świąteczne są bardzo marne i nie dla każdego pracownika. Spotkanie wigilijne też nie dla każdego.

Niedogodzisz
@Oszołomiony

Niedogodzisz... najpierw jak było mało zleceń każdy chodził trząsł tyłkiem co to będzie, teraz może jest co robić to znowu narzekanie że do pracy trzeba przyjść xD Spotkanie wigilijne jak co roku, prócz tych lat jak była pandemia

@Oszołomiony

To dlaczego tu jeszcze robisz ?

@Go

poświęciłem tej firmie 8 lat ,żal tak z dnia na dzień opuścić miejsce w którym ma się już znajomych, pewne przyzwyczajenia i jakieś stanowisko pracy. Ale jak widzę co robią osoby zarządzające tą firma to może fakt czas na jakieś zmiany .A jak ktoś pisze w poprzednich komentarzach ,że nie ma pracy i mamy się cieszyć z tego co daje nam mdm, to życzę tej osobie powodzenia. Pracy jest od groma, nie ma ludzi do tej pracy, bo małolaty za 20zł/h nie będą pracowały....pozdprawiam

I to jest smutne :(

@Oszołomiony

Co robią osoby zarządzające firma ? Co cię denerwuje ?

Kolo
@Eryka

Skończ bredzić, roboty w regionie jest w brud (w PL i CZ) dla wszystkich zarówno Polaków jak i Ukraińców i to na dużo lepszych warunkach płacowych niż w MDM.

@Kolo

Owszem robota w Czechach może jest ale nie dla wszystkich.To czemu przyjmują młode osoby bo te przed 50 tka szans nie mają .Ja mam (usunięte przez administratora) na MDM najpierw zwalniają a później przyjmują na te same stanowisko.Najgorszy zakład nie polecam

D

Pracowalas w DKJ ?

Obiektywnie

Dzisiaj zwolniono kierownika W takiej sytuacji nikt nie czuje się bezpiecznie i każdy zaczyna rozglądać się za czas innym.

@Obiektywnie

Co ma piernik do wiatraka? Zwalnia się osoby, które mają być zwolnione, stanowisko nie ma tu nic do rzeczy. Ciągle się gdzieś kogoś zwalnia, ojej, z tego powodu mamy się nie czuć bezpiecznie? Głupota

CiasnyWiesiek

Z wypłatami jest rożnie raz cię policzną normalnie czasami za nocki lub za godziny nadliczbowe ci nie wypłacą, ten kto wydaje wypłaty najwyraźniej z matematyki w szkole miał 2 lub 1+

CiasnaAlina
@CiasnyWiesiek

Ta firma udaje pseduo korpo a na umowie minimalna krajowa jako "atrakcyjne wynagrodzenie płatne zawsze na czas"

@CiasnaAlina

Może to jakaś interpretacja wynagrodzenia z przyszłości? Bo mam rozumieć, że na start najniższa ale w czasie to jakoś w miarę fajnie rośnie, tak?

@CiasnyWiesiek

A gdybyś ty miał z matematyki więcej niż 2 to może byś miał lepiej płatne stanowisko.

Bananiarz

Fajny ten zakład taki trochę chory bo wchodząc na hale z automatu czujesz się jak w Auschwitz tylko brakuje tego napisu nad wejściem do tego nadmiar kamer na metr kwadratowy sprawia że pracownicy czują się jak w mapet show stawka bez zmian odkąd pamiętam aaale jak się zapytasz to usłyszysz " nie ma takiej opcji" a paradoksalnie jeśli na moje miejsce jest dziesięciu chętnych to ciekawe ilu chętnych jest na miejsce osoby która mi to mówi?? A jeśli nawet ukrainy nie chcą tam pracować to znak że coś jest chyba nie tak :p pozdrawiam

Zupa
@Bananiarz

Za prawdę powiadam wam : System 5s spowoduje że większość specjalistów ktorzy sa podstawa tej firmy odejdzie i zostana tylko czerwone pola na tablicach z odpadem i będziecie se mogli big brothera zrobić. ps. Wprowadzacie je od (usunięte przez administratora) strony ignorunac najistotnoejsze fakty i zagrozenia. Tak więc zamiast wysyłać bzdurne zdjęcia z cytatami z wujka google na bitrixie oraz szukania kurzu na stanowiskach pracy radze wziaść sie do roboty.

@Zupa

Zupa jak jesteś taki madry to odstap od kompa i zejdz na produkcje wprowadzic 5s zamiast marnowac czas na goworku. jak jestes taki specjalista to pokaz co potrafisz. W gembie kazdy madry a jak przyjdzie co do czego...

Luzak
@Zupa

5s spoko ułatwi to pracę ale to straszenie że będą zabierane premie to poniżej pasa.

Pracus
@w2

Pani Kasia powinna zrobić szkolenie z 5s mechanikom. 5s to nie tylko produkcja. Co z tego że ja dbam o swoje stanowisko jak oni mi (usunięte przez administratora) zostawiają !

5s
@Pracus

Zgadzam się w 100% Utrzymaniu ruchu sporo szkoleń by się przydalo. Z komunikacji z pozostałymi działami również;)

Mikołaj
@5s

Czyżby to tajemnicze dla osób spoza firmy 5s, to nowa metoda organizacji pracy? Co o niej sądzisz? Były wcześniej słowa, że przez to pracownicy stracili premie? Myślałem, że jak usprawnienie to również w kwestii zarobków :/ To ile tam się teraz zarabia i czy w związku z tym warto jeszcze do tej firmy aplikować?

@Mikołaj

Nikt za 5s w mdm premi nie stracił. Ludzie rózne dziwne rzeczy piszą na tym forum.

@Pracus

Akurat jej mi szkoda. Są ludzie którzy zapadają w pamięć.

Janusz
@w2

Z jakiego powodu? Nie dogadywałeś się? Pracuje jako liderka?

@Janusz

Z takiego że to fajna osoba była ale już nie pracuje.

@w2

A gdzie robiła w Bazanowicach DKJ?

@Bananiarz

Kamery są dla bezpieczeństwa. Wyraziłeś zgodę skoro tu pracujesz. Jeśli jest to problem to zmień zakład pracy. Nikt cię tu nie więzi.

Czy firma MDM.NT udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Ruda SCI

Nic nie udzielają, nawet wczasów pod gruszą nie ma.Jest coraz gorzej.

@Ruda SCI

Jak ci tak źle i jest coraz gorzej to dlaczego tam nadal pracujesz ?

@pracownik

Już nie pracuje bo ta firma to porażka wielką nikomu nie życzę tam pracować.Inne firmy są 100 razy lepsze

kandydat
@Ruda SCI

W jakim dziale pacowalas ? Dlaczego firma to porażka ? Napisz coś więcej.

@kandydat

W takim gdzie niby są rekrutację a umowy o pracę nie przedłużają Gdzie tu jakiś sens

Zawiedziony
@Eryka

Wszędzie wiszą zielone plakaty o poleceniach. W czerwcu jeszcze nagonka że nie ma ludzi do roboty A teraz co, gdzie tu logika?

@Zawiedziony

Nie ma zleceń. Pracy brak

Zawiedziony
@Eryka

W czerwcu były tak że wszędzie szukali, zielone plakaty, ogłoszenia, a teraz mamy dopiero sierpień i co ?

Anon
@Zawiedziony

Wydaje mi śię, że to koniec BB. Brak informacji ze strony pracodawcy to też informacja.

Mirek
@Anon

Brak informacji od pracodawcy pójdzie w świat z pracownikami i w przyszłości będzie ciężko o pracowników.

Mniok

W tej firmie mogą ci pożyczyć "wesołych świąt" socjal taki że go brak, stawki?? co miesiąc ten sam dylemat kupić sznurek czy opłacić rachunki... Innymi słowy doświadczenia nie zdobędziesz jedyna opcae "rozwoju" to doktorat z obsługi miotły,ostatnio pędzla/wałka i różnego typu choroby zawodowe począwszy od problemów zdrowotnych na depresji kończąc bo wiadomo najwięcej wymysłów pojawia się wtedy kiedy nie ma roboty... Drodzy rządzący ta firmą zróbcie coś z tym wszystkim bo serio za chwilę sami będziecie sobie tam pracować, a ogólnie wiadomo że bez nas pracowników fizycznych wam kasa z nieba nie spadnie... Więc zacznijcie doceniać " szeregowych" bo to nie wy - osoby które wydają polecenia a my jesteśmy podstawa funkcjonowania tego wszystkiego odwalamy za was "czarna" robotę a większości z nas nie stać na godne warunki życia... Tyle w temacie miłego dnia...

maniok
@Mniok

Nie zapominaj drogi kolego że jak już przelecisz po raz setny na miotle to czeka cie test białej rękawiczki z rąk samej dyrektorki i oczywiście wynik będzie negatywny chocbys niewiadomo jak się starał i pucowal swoją maszynę testu kurzu nie przejdziesz.

maniok
@maniok

Ps. Social jakis jest, wypłaty jak na produkcję całkiem przyzwoite.

niestety prawda

Poszło to w zła stronę.

Kuba
@Ruda SCI

Nie jestem waszym pracownikiem, wszedłem zobaczyć co to za firma w związku z informacją w internecie że wymyśliliście panele fotowoltaiczne o wysokiej sprawności. Czytam opinie i nie jestem zaskoczony u mnie w firmie to samo ale właścicielem jest kapitał zagraniczny a Polacy jak to Polacy kroją wszystkich najwięcej swoich. A gdzie jest u was właściciel?. To tak na marginesie. Temat wczasy pod gruszą. Macie zapewne fundusz socjalny jakiś regulamin, swojego przedstawiciela, obciąć mu (usunięte przez administratora)zmienić regulamin. Pieniądze z funduszu należą do pracownikow nikt nie może sobie szastać forsą jak chce. Proszę pszeczytac ustawę o tworzeniu funduszu potem zgłoszenie od(usunięte przez administratora) rozumiem anonim, też rozpatrują. Jeżeli wlesciciel robi kanty na odpisach to do (usunięte przez administratora). Powodzenia.

Zuzanna
@maniok

To jaki ten socjal niby jest? I w takim razie ile się zarabia na produkcji, skoro według Ciebie wypłaty przyzwoite?

Zostaw merytoryczną opinię o MDM.NT - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MDM.NT?

Zobacz opinie na temat firmy MDM.NT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 161.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MDM.NT?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 13 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MDM.NT