MDM.NT
counter
2 55 303 5 1
Alojz

Podwyżka 1000 zl brutto dla produkcji, reszta firmy musi pracować za dobre słowo.

Tak51Nie
MaroW3

100 tys na walke z coronavirusem, by sie pokazać na fejsbuku! Ale o premiach na święta to juz zapomnieli napisać. Ano tak bo żadnych premi na święta nie będzie

Tak43Nie4
Antonio Facalto

Jeśli chodzi o nowego menagera na W3... Facet szybko awansował na dyrektora oddziału w Bielsku Póki co łączy dwie funkcje, dyrektora i menagera, Fakt co do efektów, póki co nie widać, bo zbyt krótko pracuje, aczkolwiek coś zaczyna się dziać, na Antresoli montują jakąś klimatyzacje Niestety jeszcze dużo zostaje do poprawy, gdyby jednak słuchał pracowników, byłoby lepiej... Podwyżek obstawiam nie będzie, szczególnie że ma przyjść stary dyrektor, który oszczędzał aniżeli dawał. Skąd pewność, że na każdym dziale będzie 4brygadówka? Zobaczymy co będzie i czy będzie lepiej...OBY

Toszika

Dobrze ze się zwolniłam z tamtąd. Nie po to kończyłam zawodówke żeby w R&D pracować.

Tak8Nie2
Zainteresowana Nowy wpis
Klient

Jestem zainteresowana pracą w mdm. Jaka stawka na początek? Jest tylko 4 brygadowka czy jest możliwość pracy od poniedziałku do piątku? Jakie są socjale?

Pracownik ... Nowy wpis
@Zainteresowana

Na początek 2700-2800brutto. Jest system 3zmianowy na wydziale W3 Co do socjalu...Jest bardzo słaby: Marne kilka stówek brutto na święta Bożego Narodzenia. Jest karta sportowa chyba OK SYSTEM, jakieś bilety do kina na dzień kobiet, bony dla dzieciaków do empiku(chyba) Niestety nic się pewnie nie zmieni przez najbliższe miesiące.

caroca Nowy wpis
@Pracownik ...

plus premia 800 brutto (gdy nie chorujesz) do tego jak już coś umiesz to pozniej moze dojsc dodatek wydziałowy i 1000 za 4brygadowke jak w niej robisz

COVID

Postępowanie w tej firmie z tym przeziębieniem jest niezrozumiałe... Po pierwsze mierzenie temperatury.Prościej by było, gdyby chodził ochroniarz, od samochodu do samochodu i mierzył kierowcom, a drugi termometr powinien być na portierni dla pasażerów i dla tych co jeżdżą autobusami. Myślę że mogłoby to ukrócić czas stania. Termometry są też marnej jakości, często się zawieszają, podają temp w farenheitach itp. I tak większość kłamie przy temp, byle tylko móc pracować. Po drugie korytarze bezpieczeństwa... Nie mają one sensu, gdyż część działów pracuje od 6-14, część, 6.15-13.45, a Ukraina po 12... Z tego obrotu spraw istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ktoś ma, miał, bądź będzie miał Covid. I tak trzeba przyjechać wcześniej, żeby zmierzyć temp. Gdybyśmy wszyscy mieli przyjechać 6.05 do pracy i mierzyć temp, to w życiu nie zaczęlibyśmy 6.15 pracy.

Tak4Nie
Covid
@COVID

Bardzo wielu pracowników przychodzi to pracy podczas choroby, to wyniki warunków na umowie o pracę. Postawa 2800 brutto reszta w premi która znika gdy idziesz na l4. Kwestia kilku tygodni kiedy w mdm wybuchnie epidemia.

Tak21Nie
COVID Nowy wpis
@Covid

Już się pomału to wszystko zaczyna. Na jednej zmianie na W2, tylko kilka osób pracowało, o dwóch-trzech na l4, dwóch z wirusem. Masz racje, że teraz lepiej pracować, niż iść na L4. Szkoda kasy.

Tak51Nie
ben
@Alojz

ten 1000 to tylko dla tych co pracują na 4brygadówce piątek świątek i niedziela - w koncu ktos to zauważył

Tak1Nie7
Monika
@ben

Z tego co mi wiadomo pracują normalnie 160 godzin, jakoś nikt nie wspomina o innych działach czy biurowych pracownikach.Wiadomo święte krowy tylko na produkcji. Żałosne zagranie prezesów

Tak32Nie
produkcja
@Monika

@monika zapraszam na produkcje...wpadnij popracować w Niedziele...

Tak3Nie9
@Monika

Jak widać czego nie zrobiliby to wam nie pasuje. Nikt was nie ściga.. praca spokojna, nie macie na co narzekać

Jasio
@Monika

Moniko popracuj na 3 zmiany, zobacz jakie to fajne uczucie wrócić do domu po noce, jak to jest mieć rozchwiany rytm dnia. Popracuj trochę w chałasie, pracuj fizycznie a przy tym wszystkim jeszcze myśl, żeby nie zepsuć produktu który wlasnie robisz, wtedy będziesz wiedziała skąd dostaliśmy taki dodatek.

TakNie5
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Jaka umowa obowiązuje w MDM.NT podczas okresu próbnego?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

@byłomineło

Czy dawny kierownik z włóknin Sz. jeszcze pracuje? Słysze, że nawet na wysokich stanowiskach już pojawiła się rotacja. Źle to wróży.

No nie
@@byłomineło

Nie pracuje. Ja tam sobie chwalę zmiany i nowego managera na w3. Widać ze z pania od 5s coś chca zmienić i działają. Także ta rotacja moim zdaniem jest dobra.

Ooo
@@byłomineło

Na takich stanowiskach rotacja jest spoko zmiany w firmie są potrzebne

Tak
@Ooo

Na w2 zmian też na lepsze

@Tak

Kto jest teraz dyro produkcji

Ogon

Od stycznia minimalna krajowa 2800, oznacza to ze w światowej firmie mdm będzie zarabiało sie najniższa krajowa + premia

Tak16Nie
Pro
Klient

Ile zarabiają operatorzy maszyn na rękę na start ?

@Pro

To zależy od wydziału. W okresie próbnym od ~2500 do ~3200 na rękę. Dalszy zmiany w wypłacie to już kwestia wiedzy, umiejętności i stażu pracy.

Joop
@Alojz

A jak u was wygląda kwestia wynagrodzeń a dokładnie premii w związku z korono-parodią.Chodzi mi o to czy macie całą premię czy połowę?

@Joop

Mamy cała premie pomimo, że zmiany mamy skrócone dlatego, że zaczynamy później o 5 minut i kończymy o 15 wcześniej, żeby zmiany się mijały ze względu na koronaświrusa. Dużo osób może coś negatywnie powiedzieć o firmie ale według mnie zwykłego operatora maszyn firma dba o pracowników i nie traktuje ich jak tania siłę robocza.

Tak2Nie3
Stary Operator
@Alojz

Teraz młodzi pracownicy mają się lepiej niż starzy. Po 8latach pracy, różnica finansowa wynosi ok 500 - 600zł. Chyba lepiej się zwolnić i ponownie zatrudnić niż tkwić w tej pracy.

Tak4Nie1
Stary Operator
@Alojz

Powinieneś pracę zaczynać 15 po i kończyć za 15. Strefa bezpieczeństwa wynosi 30minut.

Tak2Nie1
Ciekawy

A jak z socjalem?

TakNie2
Alojz

Kolego z pracy, pracuje na produkcji i tak sądzę, że u nas jest dobra atmosfera i jest dbałość o pracownika. Nikt u nas na W3 nie zasówa ze stoperem za 2100 na rękę, tak jak w zakładach które nas otaczają. A co ma do tego, że ktoś jest z biura, że takie rzeczy ma wypisywać? To w biurze się nie pracuje czy o co chodzi? Po za tym słuchając tutaj niektórych, dochodzę do wniosku, że na jakiś prostych stanowiskach przy produkcji czy w biurze chcieliby zarabiać po 6tys na rękę tylko za to, że pracują ileś tam lat. Niewiem moze ja jako młody chłopak mam trochę inny światopogląd ale LUDZIE.. Chcecie zarabiać duża kasę? To zwiększ swoje kwalifikacje albo zacznij dążyć do tego, żeby mieć jakieś dochody z wykonywania nawet amatorsko czegoś związanego ze swoją pasja itp a nie narzekajcie na cały świat, że jest Ci źle bo każdy jest kowalem swojego losu i skoro niewystarcza ci te załóżmy 3tyś na rękę a dalej nic nie robisz w kierunku lepszego dla siebie to już twoja decyzja.

Tak4Nie7
Pro
Kandydat
@Alojz

Jakie są premie w firmie? Dotyczą też nowych?

Jason
@Alojz

Kolego po co zwiększać swoje kompetencje....nie pasuje trzeba iść gdzie lepiej placA. Powiedzmy sobie szczerze.....kto szuka lepiej płatnej pracy...ten ja znanjdzie????

Marcin
Kandydat

Hej. Powiedzcie mi, bo na rozmowie o pracę w MDM mówili mi, że od 15 jest postój, a teraz nagle, że od poniedziałku mam zacząć pracę... Jak to jest w końcu?

Malamalpa
@Marcin

Nie ma zadnego postoju i nie bedzie.Pracy jest bardzo duzo..

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 63 dni.
Kandydat

Czy ktoś się orientuje jaka jest hierarchia pracowników biurowych? Młodszy referent, referent, specjalista...? Jest wogole.cos takiego? Po jakim czasie jest szansa na zmianę stanowiska? Czy jest to.wogole możliwe?

Nowy
Kandydat

Witam zastanawiam się na aplikawaniu do mdm. Jakie są warunki płacy na początek i po okresie próbnym ? Możliwość nadgodzin ? Praca ciężka ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Tak1Nie6
Adonis
@Nowy

Z mdm ludzie uciekaja, pensje dla starszych pracowników stoją w miejscu.

Tak19Nie
Blond

Witam:) takie pytanie, czy ktoś się orientuje jak wygląda praca w laboratorium? Jest ciężko, dużo pracy? Jaka atmosfera i ewentualnie czy jest możliwość korzystania w celu prywatnym z komputerów? :)

Gt
@Blond

Praca raczej spokojna i lekka no i pieniądze jakie się dostaje na start też nie najgorsze bo z tego co słyszę od pracujących to po okresie próbnym koło 3tys zarobią,poźniej dochodzą jeszcze premie co parę miesięcy.

TakNie3
@Blond

Widać jakiś niedorób to pisał skoro chce przyjść do pracy i siedziec na fb , masakra , pogratulować tylko takich pracowników :D

Tak6Nie
Siwy koń
@Blond

Praca naprawdę w super atmosferze, a jeżeli chodzi o korzystanie z komputerów to spokojnie możesz sobie odpalić nawet netflixa i jednocześnie pracować nawet na 1 zmianie

Tak16Nie1
Kogon
Kandydat

Czy w MDM jest dobra atmosfera .?

Tak3Nie3
Żolądkowa
@Kogon

Jak jest flaszeczka to jest i atmosfera, a na zagryche kanapka ze śledzikiem z automatu

Tak7Nie

@Antonio Facalto

(usunięte przez administratora) Bardzo dobrze facet jest ogarnięty i można z nim normalnie porozmawiać. Do tej pory mieliśmy Panią zastępcę która dla pracowników była w porządku ale brakowało jej wiedzy o placu maszynowym i trochę organizacji a zaś Pan były dyrektor może mądry facet ma wiedzę o maszynach ale kompletnie zdystansowany do pracowników, wgl z nim nie ma żadnej dyskusji ani poprostu ludzkiej rozmowy, żeby przyszedl zapytał się co i jak i jak.. Zresztą to go chyba zgubiło na dłuższą metę.

Janek
@Antonio Facalto

Firma zarabia, jak widać w mdm jest coraz lepiej skoro stac ich na nowe zakłady produkcyjne, oraz coraz większe zatrudnienie. Dlatego niczym nadzwyczajnym jest podzielenie sie wypracowanym zyskiem z pracownikami! Jest rok 2020 i chcemy zarabiać coraz lepiej

Tak13Nie
Bolek
@Janek

A słyszałeś o czymś takim jak o kredytach ? Nie jest żadną tajemnicą, że te wszystkie inwestycje to kredyty na dziesiątki milionów. Firma musi zarabiać bo inaczej by ich nie dostała i nie spłaciła - po to się inwestuje żeby zarabiać.

Tak1Nie6
Kolegon
@Alojz

Sporo osób sensownych zwolniło się. Ta od 5s chyba też bo nie widzę jej.

Cieszyniak
@Antonio Facalto

Będzie lepiej, nowy prezes i GO zrobi porządek.

Tak4Nie
Janek
@Bolek

Oczywiście mam tego świadomość. tylko pamiętajmy ze zarobki MDM to kilkadziesiąt mln rocznie! I po odjeciu kosztów stałych postaje jeszcze całkiem niezla sumka.

Tak11Nie
Wacek
@Janek

ja tam się cieszę że firma się rozwija, inwestuje i idzie do przodu. Wczesniej czy pozniej przyniesie to korzysci pracownikom, da szanse jakiegoś rozwoju, awansu itd.

Flet
@Wacek

To napewno hahahahahah

@Janek

Masz racje, jednak sądzę , że zarząd może wykręcić się koronawirusem, pandemią, żeby tylko nie przekazać premii pracownikom. Chodź w tym roku jest jubileusz, więc może coś sypną, skoro tak dobrze się wszystko rozwija.

DONANTONIO
@Antonio Facalto

DOKŁADNIE,JEDYNIE TO ŻE KOŃCZYSZ ZA 15 I ZACZYNASZ 15 PO CHOĆ I TAK TO NIE SAMO CO "HO"...

Nik

Hahaha to nie jest dziewczyna. Obczaj sobie na FB. Widać że jest z zewnątrz bo ma inne podejście. Swoją drogą ciekawe czy w tym roku będą podwyżki. Jak myślicie ?

Tak1Nie2
Toto

On jest nowy. Trzeba mu dac czas. Jeszcze pokaże na co go stać. Oby ich nie zjedli ci starzy wyjadacze co siedza na ciepłych posadkach często nawet bez matury a klepią najwięcej.

Nie

No i po co piszesz o tym na forum. Dajcie już spokój takim pisaniem o osobach. Napisz lepiej o warunkach, atmosferze pracy.

Fake

A on się pozna i będą razem współpracować więc dajcie spokój głupim komentarzom

Nono

A co to lean ? Potrzebne to ?

Tak3Nie
Alojz

Skoro nie przeszedłeś rekrutacji pozytywnie i nie pracujesz u nas to skąd wiesz czy pracowniky są wporządku?

Pyyank

Na jakie stanowisko aplikowałes ?

Ehhh

Czy polecacie pracę w MDM ?

@Ehhh

Zależy czego oczekujesz ;-) W mdm bywa podobnie jak w innych zakładach, teraz jak się domyślasz idą mocne cięcia w firmie i szukanie oszczędności. Jeśli nie masz wygórowanych oczekiwań i jesteś pracowity zapraszamy. Jednak nie licz na coś specjalnego, specyfika pracy bywa rożna oraz na start system 4 brygadowy wdrażany już powoli na wszystkich działach. Pozdrawiam

Goro

Czy ktoś może napisać coś na temat atmosfery w firmie ?

Tak3Nie
Kkkk

Podwyżki ??? W dobie korona????

TakNie2
Fake
@Kkkk

Tak podwyżki, buraku bez ambicji . Coronavirus to tylko w TVP

Tak9Nie
Ktos

Przestańcie pisać personalnie!

TakNie1

Jakie wartości są cenione w MDM.NT?

Yyy

Z fajnymi ludźmi lepiej się pracuje. Dobra atmosfera w pracy to podstawa.

Tak9Nie
Wies
@Yyy

A jaka atmosfera jest w MDM ?????? Zastanawiam się nad aplikacja na stanowisko kierownika zakładu ???????słyszałem różne opinie ????

Tak4Nie1
Wies
@Wies

No i na jakie zarobki mogę liczyć ?

Zostaw merytoryczną opinię o MDM.NT - Bielsko-Biała

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.