MDM.NT

Opinie o MDM.NT

Infodlazarzadu

Czy włodarze firmy sa juz przygotowani na podwyżki wynagrodzen? bo juz od 1 stycznia 2024 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie z obecnych 3600 zł do 4242 zł, a minimalna stawka godzinowa wzrośnie z 23,50 zł do 27,70 zl

Jurand

Kochany pracowniku świat nie stoi w miejscu, jeśli minimalna krajowa idzie w górę to oczekuje takiej samej podwyżki od swojego pracodawcy w tym przypadku jest to 600 zl brutto. Oczywiste do podstawy! Jeśli firmy nie stać na takie podwyżki zawsze moga sprzedać bmw z parkingu Albo obciąć pensje tych z B2B

@Jurand

To nie chce cie martwić - ale to chyba raczej będzie tak ze ci co robili na minimalnej po prostu bardziej dorównają do nas. Tyle.

QWERTY

Tak ogólnie to czy warunki pracy różnią się w zależności od zakładu? Ja potrzebuje się dowiedzieć jak teraz pracuje się jako młodszy technolog tworzyw sztucznych, jest taka oferta na Bażanowice teraz. ocenicie atmosferę na zakładzie? Ktoś swoją droga pytał o nadgodziny a nie widzę o nich wzmianki w opisie

Thor
@QWERTY

Warunki pracy są takie same na zakładach, atmosfera bardzo dobra . Nadgodzin malo, firma się ciągle rozwija praca jest ciekawa.

Witam. Na jakie wynagrodzenia może liczyć pracownik produkcji i czy są nadgodziny?

stanisław

Jak tam Włodarze firmy po nagłym zwolnieniu kierowniczki Pani Brygidy?!!!Jedyna osoba ,która dbała o pracowników w tej firmie.Jak trzeba było coś załatwić to nie było , że się nie da . Nagle różnica zdań z Panią dyrektor J.F i co się dzieje?zakaz wejścia nawet na produkcje ,z dnia na dzień.Pani już dziekujemy . I w tym kierunku idzie ta firma brak szacunku do pracownika a jak się nie dostosujesz to baju baju. Dramat, firma za niedługo upadnie z wielkim hukiem.

Morel
@stanisław

Jest to przykre, morale pracowników spadły po wycieku faktur z wynagrodzeniami a teraz spadają w związku z tą sytuacją. Firma ustanawia nowe standardy odnośnie traktowanie pracowników. Kierownictwo nie potrafi przyjać krytyki i dążą aby w naszej firmie pracowały osoby uległe bez swojego zdania. Pogratulować takiej polityki

W4
@stanisław

Pani Brygida, kierowniczka której się chciało. Traktowała ludzi z szacunkiem. Dlaczego została zwolniona?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie MDM.NT? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Bambo

Pracownicy magazynu domagają sie sprawiedliwość w wynagrodzeniach! oraz wyrównania dodatków wydziałowych do tych produkcyjnych

Murzynek

To przyjdz popracuj na magazynie jeśli masz czas takie pierdoły pisać trzeba było się uczyć to byś pracował na magazynie kto spi kto jeździ tylko na wózkach za ciebie trzeba robić sprawdzać paletę czy dobrze spakowana czy rolek jest tyle ile ma być czy metry sue zgadzają nie dzubaj dziobaku w swoje gniazdo czemuś taki mądry na zebraniu nie był nie pozdrawiam cie

kazik

(usunięte przez administratora)jakbyś wiedział i czytał co napisałem to byś zrozumiał,ze chodziło o to,że poza jeżdzeniem wózkami ,liczeniem rolek jak to kolega wyżej napisał nic innego nie robicie.A 8h jeżdzić wózkiem każdy może. więc za co chcesz podwyżke. ?Wyrównanie wydziałowe za co?

Wiesław
@kazik

Widzę że fajnie się macie, niestety ale prawda jest taka że produkcja zawsze była lepiej traktowana niż magazyn. Pan A.K przychodził i dawał podwyżki(no może bez w3, były też grosiki za metry, czy 200% za weekendy) może gdyby on był za T.L było by podobnie . Myślę że co niektórzy z produkcji po tygodniu nie pracowali by już na magazynie i odwrotnie . Dodatek wydziałowy na magazynie 400 zł to kpina, patrząc że na produkcji te kwoty dochodzą do 1500 zł. I najważniejsza sprawa gdyby nie magazyn nie było by produkcji i tak samo w druga stronę po co magazyn jak nie będzie produkcji. Dla czego nie chcemy założyć związków zawodowych? Jest to nawet w pewnym certyfikacie którym firma się szczyci, że nie może nam tego zabronić.

Groot

Szanowni współpracownicy, jednostki które tu piszą opinie może warto na te tematy porozmawiać w oczy z prezesem lub dyrektorem zakładu, odnoszę wrażenie, że używacie gowork do mało przemyślanego wypowiadania opinii na tematy poruszane już kilkanaście razy w głównej mierze "Atmosfera jest dobra i tylko dlatego tu jeszcze pracujemy, jak nie będzie podwyżki to się zwolnimy" moim zdaniem nie tędy droga. Mam nadzieje że każdy z was wie, że nie jest nie zastąpiony i firma prawdopodobnie nie będzie płakała bo zwolnieniu danego pracownika (było już kilku takich w firmie ). Przemyślcie czy praca którą wykonujecie jest warta pieniędzy które otrzymujecie i tych licznych przerw na dotlenienie organizmu dymem. Rozumiem także, że niektórym nie odpowiada pensja, dlaczego w takim wypadku mimo wewnętrznych rekrutacji nie zgłaszacie kandydatur na inne wydziały które lepiej zarabiają, rozumiem przypadki które zostały zablokowane przez przełożonych ponieważ dużo znaczą dla wydziału na którym są obecnie, może warto pierwsze podnieść swoje kompetencję a potem żądać podwyżek? (Bo nam się należą)

Rewers
@Groot

Drogi użytkowniku Groot. Zanim zwykły pracownik dojdzie do prezesa, informacja ta rozbija się w łańcuchu osób. Pracownik- brygadzista- menadżer- dyrektor -prezes. Można to rozwiązać na kilka sposóbów, nie angażując w to tyle osób. Po pierwsze konsultacje z prezesem raz w miesiącu, gdzie prezes będzie do dyspozycji pracowników powiedzmy na 2-3 godziny, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Po drugie można zebrać tematy z działu raz w miesiącu, na które prezes odpisze. Myślę, że stąd się bierze frustracja osób piszących opinie. CZy lepiej przyjąć nowego niepewnego pracownika, który może zostanie i uczyć Go wszystkiego od podstaw czy inwestować w pracownika, który już kilka lat robi i wie co jak i po co. Nie mówię, ze wszyscy którzy tu pracują, są warci tego by ich zostawić. Czasami widzę, jak niektórzy pracownicy lawirują pomiedzy maszynami, tak by się nie narobić. Widzę, że masz jakiś problem z osobami, które wychodzą na papierosa. Jeśli wykonują swoją pracę dobrze, robią normy i umieją pogodzić wszystko, to nie widzę problemu, by robiły kilka przerw. Tak samo osoby które nie palą, mogą sobie kilka razy siąść i odpocząc jesli wiedzą, że się wyrobią. Jeśli nie mam odpowiednich kwalifikacji, to nie aplikuje. Pracuje cały czas na produkcji, więc ciężko wrócić do czasów kiedy jeszcze miałem pojęcie o Wordzie, Exelu itp. Chciałbym zrobić kurs na wózek widłowy, czy suwnice, aby podnieść swoje kompentencje. Może wrócić do czasów kiedy odbywały się spotkania na wydziałach, z zarządem i wtedy Góra by wiedziała, dlaczego jest tyle braków, odpadu czy Wad.

Ewka
@Rewers

Są takie spotkania na działach z dyrektor produkcji w Bielsku i kierownik zakładu w Bażanowicach

@Ewka

Są takie spotkania? gdzie ?Na SQDC...i na tym się kończy wiadomość z produkcji. Góra tak naprawdę nic nie wie co się dzieje na produkcji ,jakie są problemy ,czemu pracownicy proszą o podwyżkę(a przecież dostaliśmy podwyżkę ale musimy zdać egzamin-jak na razie na dwa zakłady BB i BAZ zostały dopuszczone trzy osoby...bo reszta się nie kwalifikuje ,nawet Ci z kilkuletnim stażem).Na chwilę obecną jesteśmy na poziomie OPERATOR+pakowacz (pan z UK),który nie jest w stanie nic pomóc w trakcie problemów pracy maszyny czy przezbrojeniu .A oni od nas wymagają jakiegoś egzaminu żeby dostać podwyżkę(ogarnijcie najpierw maszyny ,żeby były sprawne a później wymagajcie jakiegokolwiek egzaminu) ... Mili Państwo z zarządu firmy MDM powinniście całować rączki i dziękować tym pracownikom produkcji ,którzy jeszcze zostali .Bo to Oni na chwile obecną podtrzymują jeszcze tą firmę. JESZCZE!!A nowych pracowników jak nie było tak nie ma i nie będzie !Podzieliliście tym egzaminem o podwyżkę ludzi ,bo każdy teraz będzie wytykał TY MASZ A JA NIE...a wszyscy gramy do tej samej bramki i jesteśmy w jednej drużynie. Więc każdemu ta podwyżka się należy. A jak już chcieliście podzielić podwyżki patrząc bod kątem umiejętności ,to wystarczyło Tym pracownikom co nie pracują na wszystkich liniach dać po prostu mniej . I każdy byłby zadowolony. pozdrawiam gorąco

Groot
@Rewers

Drogi użytkowniku Rewers. Zgadzam się z Tobą na temat tego przez jakie ściany musi przejść pracownik żeby porozmawiać z prezesem lub dyrektorem zakładu, oczywiście takie spotkania bardzo by pomogły. Czy kiedykolwiek byłeś w innym zakładzie pracy? Myślisz że, jeżeli wyrobisz szybciej normę to możesz chodzić na papierosa poza 15 minutową przerwą? Nie wydaje mi się i akurat to jest bardzo duży plus mdmu że, brygadzista nie stoi nad Tobą i możesz sobie wyjść dosłownie kiedy chcesz.

Pan-Bukszpan

I jak było owocne to spotkanie ? 300 Brutto podwyżki i Vendingowe kanapki. Podwyżka wykonana pod kątem przyszło rocznej podwyżki najniższej krajowej ?

Mdm
@Pan-Bukszpan

Bardzo słaba ta podwyżka, pewnie nie zatrzyma dalszych zwolnienien w firmie A nowych nie zachęci do pracy w mdm

Lubisz
@Mdm

Każdy stary pracownik pracuję tam tylko dlatego że lubi tą pracę. Nic innego ich tam nie trzyma.naprawde dajcie zarobić swoimi stałym pracownikom .bo będzie kicha

zniesmaczony

Padła decyzja odnośnie podwyżek na wydziałach laminacji i konfekcji,ale jak to w firmie mdm nic za darmo. Czeka pracowników test pisemny (gdzie wszyscy operatorzy prowadzą od kilku lat maszyny)który zweryfikuje kto ile potrafi na maszynach. Czyli wychodzi na to ,że nie możemy dostać podwyżki bez egzaminu weryfikującego ponieważ nie znamy się na maszynach a produkcja do tej pory była prowadzona przez przypadkowe osoby;)Mało tego,od jakiegoś czasu są oddelegowania z innych wydziałów na wydział laminacji i konfekcji ale większość osób korzysta z urlopów, żeby tylko nie przyjść na ten wydział. Reasumując całą sytuacje nie dają podwyżek bez egzaminu,każdy ucieka z tego wydziału ale Włodarze firmy twierdzą, że jest wszystko ok.Brawo

Czy MDM.NT organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Kierownik

Większość pracowników jest przekonana że będą podwyżki od lipca w związku z podniesieniem płacy minimalnej. Ale podwyżek nie będzie ???? Ciekawe jaką lawinę zwolnień przyniesie ta decyzja ????

@Kierownik

Z tego co kojarzę to na przełomie końca roku były podwyżki? Chyba wszędzie są raz do roku A nie dwa razy w roku.

Ty chyba nie znasz realiów pracy w innych firmach skoro nie wiesz jak wyglądają podwyżki

Znafca
@pracownik

Znam za to bardzo dobrze polskie realia i to jak mocno podrożało wszysto w ostatnim czasie. Firma powinna wypłacić podwyżkę w wysokosci 15 % zarobków netto aby załagodzić skutki inflacji

Maro
@Znafca

Przez 18% inflację 4000 zł sprzed roku warte jest dziś ok 3280zł (spadek siły nabywczej) a wy twierdzicie ze w mdm sie dobrze zarabia? Śmiech na sali

stachu

Ratują spółki innych firm a sami nie dbają o własnych pracowników. Kilka tygodni temu odbyło się zebranie na prośbę pracowników wydziału W2 oraz W7 .Na spotkaniu byli obecni w większości pracownicy wydziału W2, Pani Dyrektor J.F, kierownik wydziałów konfekcji i laminacji Pan P.M oraz jeden z członków zarządu Pan A.K. Zebranie trwało ok 40min, zostały przedstawione konkretne argumenty przez pracowników w sprawie pracy, braku pracowników oraz kwestii finansowej (podwyżki płac). Wyżej wymienione osoby przyjęły do wiadomości przedstawione argumenty i obiecały przedstawić je właścicielowi firmy oraz innym członkom zarządu. Na koniec spotkania Pan A.K(członek zarządu) obiecał obecnym na spotkaniu pracownikom ,że do dwóch tygodni będzie oficjalna odpowiedź z ich strony. Mija miesiąc i tak naprawdę nikt nie raczył dać jakiejkolwiek odpowiedzi. Taki właśnie Firma MDM ma szacunek do pracowników. Mówiąc wprost zamietli sprawę pod dywan. Dziękujemy.

ASIA

Obecnie firma ma bardzo duży problem z zatrudnieniem nowych pracowników a wśród starszej załogi co raz częściej słyszy sie rozmowy o szukaniu innej pracy za lepsze pieniądze. Co za przypadek ha ha ha ha ha

stachu
@ASIA

Problem jest od dłuższego czasu.Nie tydzień,czy miesiąc,,,Ale jak widać włodarze firmy mają to (usunięte przez administratora) a zarobk na produkcji i są tak marne,że niema co się dziwić ,że każdy szuka lepszej pracy.W tym roku będzie przesiew pracowników i mało kto zostanie.

Nikt
@stachu

Niestety ale trzeba dostosowac wynagrodzenia do dużego miasta oraz kosztów życia jakie sa w Bielsku. Nikt nie przyjdzie do pracy za 3000

Specjalista ci

Od dwóch lat firma stałe poszukuje specjalisty ds ciaglego doskonalenia. Wynika to z tak dużej rotacji czy zwiększania działu?

Wcześniej szukano dodatkowej osoby. Osoba która zajmowała się tematyką zwolniła się. Za pewne kwestia wynagrodzenia. Tak to jest że starzy odchodzą A później trzeba zapłacić dwa razy tyle za nowego.

Pracownik produkcji

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na produkcji w Bielsku-Białej zastanawiam się czy złożyć cv do MDM czy Polmotors ?

kandydat

Zastanawiające jest to że do tej firmy ciągle dużo ogłoszeń pracy. Taka duża rotacja wynika z konkretnych powodów?

Zarobki a produkcji są porównywalne jak na innych zakładach w Bielsku. Na produkcji nie ma dużej rotacji. Raczej ludzie się trzymają bo praca spoko. W biurach duża rotacja i tu chyba zarobki słabsze. Zresztą widać to pi ogłoszeniach na jakie stanowiska szukają ciągle.

@pracownik

Niestety pracownicy biurowi zarabiają śmieszne pieniądze dlatego jest taka duza rotacja

@Problem

Czy 5000zl to są śmieszne pieniądze?

Nowa
@Nowy

W jakim dziale takie pieniądze?

Łysy
@Nowa

Kontrola jakości -Bazanowice Mają dobrą kierowniczkę Natalię co dba o swoich pracowników

Hee
@Łysy

Kontrola Jakości to nie sa pracownicy biurowi. Pytam o pracowników pracujących na jedna zmianę gdzie sa takie pieniądze bez 4b

Prawda
@kandydat

Niestety koszty życia w Bielsku sa bardzo wysokie a firma oferuje niskie wynagrodzenie!

ganek
@Prawda

Porównywales z innymi firmami? Na produkcji mają dobrze. Zwłaszcza że robota na niektórych wydziałach nie jest ciężka.

Hanys
@ganek

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2023 r. wyniosło 7508,34 zł – podał GUS. To wzrost o 12,6 proc. rok do roku. Niestety szefostwo w mdm dalej tkwi w mentalnym średniowieczu i wmawia ludzia ze dobrze zarabiaj.

ganek
@Hanys

Porównaj sobie z innymi firmami A nie jakimis danymi średnimi. Prawda jest taka że na produkcji zarobki porównywalne jak w innych firmach.

@ganek

Jestem zainteresowany pracą w mdm czy dostanę 5 tys na start?

XXI
@Kandydat

Żaden szanujący sie pracownikk nie przyjdzie do roboty za 3200 zł na rękę bo mu się nie opłaca. Każdy chcę godnie żyć. mam pytanie czy za najniższą krajową można godnie w tych czasach żyć? Można opłacić mieszkanie opłaty i może kredyt Oczywiście że można zostaję mu -1000 zł A pracodawcy tylko narzekają! no przepraszam masz własny biznes jeździsz samochodem za 250tys czy za pół miliona to chyba możesz płacić więcej! Zawsze pracodawcy mogą zamknąć biznesy i wyjechać na ogórki do Holandii. Ale uczciwa zapłata się należy za swoją pracę. A nie żeby starczała pensja od 1 do 10 każdego miesiąca za 3000 zł

Obeznany
@Nowy

Jako pracownik biurowy z 5 letnim stażem nawet nie jestem blisko tej kwoty, więc biurowi tak dobrze się nie mają. Na produkcji każdy nowy dostanie więcej po 3 miesiącach próbnego. Niestety produkcja ledwo zipie bo zleceń coraz więcej, a pracowników coraz mniej. Fakt, że w firmie nie ma drastycznie źle jeśli chodzi o samą pracę, tak organizacja czegokolwiek pozostawia wiele do życzenia. Ktoś kto tym zarządza ma bardzo mało pomysłów jak dalej to pociągnąć i pompowane jest wszystko w jeden projekt, a reszta się tak jakby nie liczy. Smutne to bo jak się przyjąłem to naprawdę wszystko fajnie się zgrywało

Kand
@Obeznany

To zależy jaki biurowy..w związku z ostatnim wyciekiem opłaca się być dyro jak widać.

Zadowolony

Firma godna polecenia, bardzo dobre zarobki, możliwość awansu stopiono, adekwatnie do Stażu i zaangażowania. Bardzo smucą mnie poniższe opinie i wypowiedzi. Podkreślam ze mówi to osoba z ponad 5 letnim stażem. Firma bardzo ceni osoby o ponad przeciętnym zaangażowaniu. Możliwość ciągłego rozwoju, szkolenia. Wynagrodzenia w zależności od doświadczenia i stanowiska w okolicach średniej krajowej lub nawet powyżej. Jeśli jesteś osoba o dużych zdolnościach oraz jesteś ambitny nie zawiedziesz się ! Niestety żale i poziom mentalny osób wypowiadających się stawia wiele do życzenia. Kompetencje kadr wysokiego szczebla jest jest zadowalający, są to osoby na odpowiednim miejscu, potrafiące zrozumieć człowieka. Firma ciagle się rozwija i inwestuje w nowe technologie. Praca jest lekka. Podsumowując przyłóż się do pracy a nie będziesz narzekać jak osoby poniżej! Niestety system i państwo zmierza do systemu socjalnego co tez skutkuje tym co widzimy w komentarzach. Pozdrawiam Redbull !

Stary Pracownik
@Zadowolony

Od początku... Pracuje tu już bardzo długi czas, i śmieszy mnie to co piszesz. "Firma godna polecenia"... była za czasów, kiedy za nią odpowiadał Pan Marek, z czasem gdy usunął się w cień, a na jego miejsce przyszli inny dyrektorzy, prezesi itp człowiek zszedł na drugi plan, a na pierwszy postawiono słupki, zysk, wykresy, normy. "Firma bardzo ceni osoby o ponad przeciętnym zaangażowaniu"... Osoby, te później przechodzą na stanowiska kierownicze(nie mówię tu o brygadzistach), menagerskie, czy inne to stają po drugiej stronie barykady, zapominając o tym, że wcześniej ramię w ramię psioczyły na zarząd.n a Wynagrodzenie... podstawa, premia uznaniowa, w dużej mierze są powodowane wzrostem płacy minimalnej. Jedyne premie które są były to te z okazji jubileuszu czy tzw karpiówka. Profity... LuxMed, My benefit. Rozwój firmy to teraz 99% my roof, miejmy nadzieje, ze to wszystko wypali. Szkolenia, bhp obowiązkowe, na wózek widłowy, suwnice, musisz jak jesteś brygadzistą, czy zastępcą, ewentualnie pracujesz na ats i jest operatorem. Normalny pracownik nie może, a może by chciał. Ja chętnie zrobię na wózek widłowy respektowany przez udt również na zewnątrz firmy czy zrobię szkolenie z ifs. Praca lekka, powiedz to dziewczyną, które dzwigają krążki z folią, czy duży klej. Może w biurach jest lekka, bo ktoś sobie coś wymyśli i pózniej szary pracownik to musi wykonać, bez żadnych wytycznych. Nie obrażaj ludzi, mówiąc o ich żalach i poziomie mentalnym, możet ten portal to jedyna droga komunikacji. Chcesz coś załatwić, to ilość osób przez które to musi przejść jest tak duża , zę to się gubi. Jak myślisz, dlaczego wielu ludzi z wieloletnim stażem się zwolniło, albo zostało zwolnionych? To właśnie dzięki tej "kadrze wysokiego szczebla, których kompetencje są zadowalajace, które sa na odpowiednim miejscu i potrafią zrozumieć człowieka... Pewnie ktoś napisze, jak Ci źle to się zwolnij, gdyby nie wynagrodzenie uzbierane przez ten długi czas i dojazd już dawno by człowiek stąd uciekł, a tak to już się przyzwyczaił

@Stary Pracownik

chyle czoło temu wpisowi i podpisuje się pod nim w 100%.Tutaj człowiek się już nie liczy,tylko słupki przedstawiane podczas spotkań,że wszystko jest super,ludzie zadowoleni. A w biurach coraz wiecej ludzi na niepotrzebnych stanowiskach na które musi (usunięte przez administratora) cała produkcja za psie piniądze. Tak jak kolega wspomniał 90% ludzi robi tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia ,że 10 wypłaty i kwestia dojazdu.tu już się nikt nie angażuje na produkcji. przychodzi na 8h i wychodzi.

Prac
@kazik

Na produkcję wypłynęła informacja ile zarabiają osoby na fakturach. Do podglądu w systemie. To nie jest motywujące.

Ciekawe
@Zadowolony

Skoro taka dobra firma dlaczego obecnie nie może znaleźć pracowników, dlaczego nikt bie chce pracować za obecne stawki? Moze zamiast dawać 3000 zl za polecenie pracownika, należy podnieśc wynagrodzenia do rynkowych standardow? Bielsko to nie Cieszyn!!! I koszt życia sa tutaj zdecydowanie większe.

Janusz
@Ciekawe

W Cieszynie jest jeszcze drożej niż w bb. Dlatego w bazanowicach nie ma kto pracować. Każda fabryka w Czechach daje 5000+ netto.

Płaskowyż

Witam, wiadomo coś może w temacie podwyżek?

Nocon
@Płaskowyż

Zgodnie z obliczeniami FPP, wymagany ustawowo gwarantowany poziom płacy minimalnej w przyszłym roku wyniesie 4254,40 zł, zaś minimalna stawka godzinowa – 27,80 zł. W stosunku do średniorocznego poziomu płacy minimalnej w 2023 r. oznacza to wzrost aż o 20%. Jedyna podwyżka na jako możesz liczyć

Podwyżka
@Płaskowyż

Podwyżka, jedyna, jaką można w tym roku ewentualnie dostać to ta przewidziana w lipcu, kiedy wzrośnie płaca minimalna. Tak ma być też w przyszłym roku, dwa razy do roku podniesienie płacy minimalnej w styczniu i w lipcu

zirytowany
@Nocon

Czyli mam rozumieć ,że od kilku lat brakuje ludzi na produkcji ,nikt nie chce przyjść do firmy bo ma bardzo kiepską opinie,pozwalniała firma ludzi z doświadczeniem i Pan mówi, że podwyżka będzie tylko i wyłącznie ze względu na wzrost najniższej krajowej?!!!Czyli państwo nam da podwyżkę a nie sama Firma MDM!!!?Gratuluje podejścia i szacunku do tych pracowników ,którzy jeszcze zostali . Brawo,chyle czoła włodarzą Firmy.

Mamy dość

To w jaki sposób traktowani są pracownicy, a co więcej pozbawiani pracy jest skandalem i mamy nadzieje że konsekwencje za to zostaną poniesione. Niewyobrażalnym jest dla nas zwalnianie ludzi poprzez wysyłanie zwolnienia pocztą osobie będącej na zwolnieniu lekarskim za błahe rzeczy. Takie sprawy można inaczej załatwić, po ludzku. Przecież ci ludzie mają rodziny, dzieci, zobowiązania i nie można tego zwalać na obecne czasy. Czajenie się na pracowników o 5 rano w celu zabrania im premii z premedytacją również za jakieś błahe rzeczy - jak tak można odpowiedz nam na to Panie B ... może na ciebie powinien się ktoś zaczaić jak walisz w ch. ? nie ładnie . Można zrozumieć że nie ma zamówień i nie ma co z pracownikami robić bo daliście ciała (fakt) ,ale jak można tych ludzi którzy przez te wszystkie te lata ciężko pracowali traktować jak worek (usunięte przez administratora) ? Wystarczy porozmawiać i rozwiązać umowy jak ludzie, a nie jak (usunięte przez administratora) Zrzucanie tej brudnej roboty na kierowników i potem zwalnianie ich to jest wyjście? Co miesiąc zwalniacie idealnie 29 osób żeby nie było odpraw - no brawo , a reszta ludzi w biurach przeciążona robotą i nawałem pracy! Przecież tam jest na każdym szczeblu struktury taki chaos organizacyjny, że zastanawiamy się jak wy chcecie jeszcze nowe produkty tworzyć. W całej firmie w biurach ciemno, światła pogaszone a od zarządu zero info tylko te zwolnienia . Może po prostu powiedzcie co jest grane i pójdziemy gdzie indziej bo nikt nie chciałby dostać wypowiedzenia przed świętami, a wiemy z przeszłości że lubicie tak robić. Jak nie chcecie powiedzieć wprost jakie jest wasze stanowisko to napiszcie tutaj może być anonimowo. Czekamy na odpowiedź Pozdrawiamy Pracownicy

Jack
@Mamy dość

Trudno się nie zgodzić... widzę że ludzie w końcu zaczynają otwierać oczy

Prawda

Ambitni sami odchodzą

Ana
@Mamy dość

Ale przecież im o to chodzi żeby trzymać w niepewności i strachu. Takie zachowanie jest nie fair ale nie martwcie się karma za to wróci bo to wy ludzie jesteście kapitałem firmy bez was nie ma ich

@Prawda

Nie każdy ma możliwość ale prawda. Jak ktoś umie połączyć kropki to w krótce sam odejdzie

zdzisiek

Szef: "Rób więcej" Ja: "Płać więcej" Szef:

Mr.B
@Mamy dość

Pan B to w ogóle nie powinien mieć jakiegokolwiek stanowiska kierowniczego! Takie osoby są stworzone do przeglądania kwejka i lepiej niech się tym zajmie w tym swoim kąciku na skrzyżowaniu jak za dawnych lat, a pałeczkę niech przejmą profesjonaliści. Na myjkę z nim!!!

@Mamy dość

osoba o której piszesz dostała zwolnienie dyscyplinarne... uciekła na L4 bo myślała, że uda sie uniknąć dyscyplinarki. ALe ty oczywiście wiesz lepiej kto i jaką krzywdę komu zrobił

Prawda Boli

Ta osoba po prostu zachorowała, a doskonale wiadomo że przyczyny tej dyscyplinarki były kuriozalne i była to chęć zlikwidowania niewygodnego pracownika. Takie sprawy załatwia się po ludzku tym bardziej że pracownik pracuje lata i był dobrym pracownikiem. Prawda jest taka że jak ktoś chce kogoś zlikwidować to każde najmniejsze potknięcie jest dobrym powodem do dyscyplinarki.(usunięte przez administratora)

@Mamy dość

no biedny... popełnił dyscyplinarkę, uciekł na l4 i był zaskoczony, że jednak ktoś zauważył że popełnił dyscyplinarke i wysłał mu zwolnienie - SZOK!

Prawda Boli

Posłuchaj "Pracownik" co byś nie napisał to prawda jest taka że ludzie są sz-czuci i widzę że ty również. I tak jak napisałam noga podwinąć się może każdemu ale to co robicie z ludźmi to jest skandal. MDM uchodził za firmę przyjazną pracownikowi jednak "wy" ludzie niszczycie to skutecznie. To nie jest jedyny taki przypadek w firmie...

gogo
@Prawda Boli

To jak w tym miesiącu. Mamy już 10-tego. Czy będą jakieś zwolnienia ?

Missy
@gogo

Kazali się wstrzymać wiesz dlaczego więc po co głupio pytasz. Cisza przed burzą. Zamiast pisać głupoty na go work lepiej idź komuś u....ać premię

Gogopremibrak
@gogo

Ktoś tu chyba próbuje na siłę ocieplić wizerunek firmy... idźcie premie komuś (usunięte przez administratora). Firma z kartonu...

Argamedin
@Mamy dość

Dziś większość rzeczy się wyjaśni. Dzisiaj spotkanie z właścicielem. Mam nadzieję, że Pan Marek, przemówi im do rozumu. To, że mają na nowe samochody i tysiące na wypłacie to zasługa pracowników, którzy znoszą ich chore decyzje. To pracownicy muszą się martwić o jutro, o to czy jak przyjdą na następny dzień do pracy to nie dostaną wypowiedzenia. Normy na maszynach,formach, które idą coraz gorzej,coraz większa papierologia, to wszystko doprowadza do frustracji wśród pracowników. Zwalnianie głównie pracowników z produkcji powoduje niechęć, złość, awersje do pracowników z biur. Może czas włączyć myślenie i traktować ludzi jak ludzi, a nie jak półprodukty, które tworzą całość firmy.

Tycjan
@Argamedin

Jak dobrze pamiętam takie spotkanie już kiedyś (2020-21r) było i każdy mógł wylać co go boli, a zarząd musiał się do tego odnieść przy wszystkich. Pamiętam jak wtedy Pan Marek mówił o tym że w tej firmie nie będzie dyskryminacji pracowników ze względu na sytuację gospodarczą. Takie rzeczy mają niestety miejsce i to ze zdwojoną siłą. Po firmie szanującej pracownika i przede wszystkim siebie nawzajem nie zostało nic. Na zmiany nie liczę bo żeby ten cały "bałagan" ogarnąć to trzeba restrukturyzacji w firmie. Niestety zarząd zachłysnął się przypadkowym sukcesem w 2020r. i totalnie zignorował negatywne sygnały płynące z rynku które doprowadziły nas tu gdzie jesteśmy i z pewnością szczucie ludzi na ludzi tego nie naprawi.

Alex
@Mamy dość

Jeśli nie chcesz dostać wypowiedzenia przed świętami to zacznij w końcu pracować (czyt. wykonywać swoje obowiązki, za które dostajesz wynagrodzenie). A to jak się zwalnia ludzi czy zarządza firmą to nie są problemy pracowników na twoim szczeblu, więc na nic tu twoje gorzkie żale.

Zwolnienie dyscyplinarne za nie wywiązanie się z obowiązków w danym dniu pracy? Przecież to w sądzie jest wygrana tego pracownika. Dla mnie to redukcja pracowników

Czy to prawda że dyrektor personalny zwolnił się? Ktoś jest na jego miejsce ?

Janusz

A co takiego się działo za czasów starego że tak odetchnąłeś z ulgą? Nowy kierownik to jakieś zmiany kadrowe też dla pracowników? Czy prócz atmosfery nic więcej się nie poprawi?

Zdziwiony
@pracownik

To był jakiś dyrektor personalny? Nowy dyrektor...Zobaczymy we wrześniu, czy nie będzie kolejnych żniw

Inflacja
@Zdziwiony

Zastanawiam się kiedy zarząd zainteresuje się tematem dodatków wydziałowych od 10 lat zero waloryzacji mimo podwyżek podstawy .

Vilemo
@Inflacja

Proszę mi powiedzieć jaki tam jest system pracy? Czy to możliwe że tydzień normalnie,weekend po 12h i następny tydzień wolny?

Jaś
@Vilemo

Tak, jedyny normalny system 4brygadowy. 2 wolne weekendy i raz w miesiącu wolne pn-pt.

@Inflacja

Na magazynie dodatek wydziałowy wynosi marne 400 zl brutto

Wow

Magazyn słynie z tego ze jest tam najgorsze wynagrodzenie, ciekawe dlaczego?

wózkowy
@Wow

Ponieważ magazyn w tej firmie to gorszy (usunięte przez administratora), zawsze był i pewnie nadal jest ostatni jeśli chodzi o pieniądze

@wózkowy

Moze nowy dyrektor zainteresuje sie tematem dodatków wydziałowych oraz różnicami w placach

W7

Nie jest tak źle. Magazyn 1400 premia 400 dodatek. W7 800 premia 1100 dodatek.

Najlepszy
@W7

W3 800 premii ok 300 wydziałowego

zapraszam
@wózkowy

z tego co wiem magazyn ma 4 na ręke. 8h jeżdzą wózkami,rozwążą towar albo spią na nockach .jak tak Ci żle to zapraszam na W2 albo W7. Niektórzy ludzie na tych wydziałach maja mniej.a czasami się(usunięte przez administratora) nie ma czasu

A co w tej firmie robi dyrektor produkcji?

Aneta

Właśnie szukają Specjalisty ds. rekrutacji i rozwoju i weszłam tu z zamiarem zapytania, czy ktoś zna widełki zarobkowe na to stanowisko. A tu czytam, że odeszła dyrektorka personalna :) I niezrozumiałe sugestie na temat jakichś żniw od września ze strony @Janusz. O co tu chodzi, nie lubicie kadrowców? :)

Zostaw merytoryczną opinię o MDM.NT - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MDM.NT?

Zobacz opinie na temat firmy MDM.NT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MDM.NT?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 110, z czego 13 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MDM.NT