Opinie o SoftSystem Sp. z o.o. w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy SoftSystem Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SoftSystem Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SoftSystem Sp. z o.o. w Rzeszów

potencjalny kandydat

Slyszałem że firma Softsystem wymaga od pracowników (uop i b2b) zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Prawda to? może jakis pracownik potwierdzic?

@potencjalny kandydat

O szczepieniach nic nie wiem. Ty wiesz może, jakie są widełki juniorskie w zespole od Javy? Myślałam, że w ogłoszeniach w branży IT widełki są prawem, nie towarem.

potencjalny kandydat
@Monika

podobno szału nie ma ale to dobra opcja zeby wejsc w branże. Widełki mnie nie zniecheca bo narazie zalezy mi na zdobyciu doswiadczenia ale nielegalnych zapisów w umowie nie zdzierżę

Krasnal Maruda
@potencjalny kandydat

Tak, oprócz szczepień musisz jeszcze dostać zgodę od rodziców na pracę i dziadku i czasem wymagają zgody prababci i wójta. Jeżeli masz negatywny stosunek do firmy i planujesz tylko zdobyć doświadczenie to szkoda, żebyś marnował czas firmy na wyszkolenie kogoś kto i tak nie planuje tutaj zostać. Z takim podejściem lepiej poszukaj innej firmy.

Poszukiwano osoby na stanowisko Programista C. Czy ktoś był w firmie SoftSystem Sp. z o.o. na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 9000 ?

D

9000 z pewnością zarobisz. Pytanie czy w ciągu 2 czy 3 miesięcy:)

Rafał
@D

A orientujesz się ile bym tu zarobił, jako administrator baz danych? No i na co zwracają szczególną uwagę podczas rekrutacji, ile jest etapów do przejścia?

Pat

Przeszedłem rekrutację i dostałem pozytywną decyzję, ale jeszcze czekam na ofertę. Czy to prawda, że w ofercie podają niższą stawkę niż ta, o której była mowa w trakcie rozmowy rekrutacyjnej? Czy to prawda, że nie da się pracować w soft system na pełnym etacie na uop bez działalności? Chodzi mi o informacje od osób, które aktualnie pracują, a nie pracowały x lat temu. Z góry dzięki!

@Pat

Co do stawki to ciężko powiedzieć bo ja nie miałem takiej sytuacji że dostałem mniej ale co do umowy o pracę to teraz normalnie można pracować na etacie bez działalności.

Mam pytanie dot. rekrutacji (stanowisko testera), jak wygląda cały proces? dostałem zaproszenie do wstępnych testów, jednak nie otrzymałem informacji co do feedbacku tzn po jakim czasie Softsystem może się odezwać z wynikiem bądź dalszym losem rekrutacji. Ktoś z byłych/obecnych pracowników jest w stanie podpowiedzieć jak to u niego wyglądało? np czy po tygodniu od napisania wstępnego testu otrzymał zaproszenie do dalszego etapu rekrutacji. Pozdrawiam :)

Ghh
@Anonim

U mnie odezwali się kilka dni po testach, tydzień później była rozmowa.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
KANDYDAT

Czy programista z doświadczeniem, może liczyć na dobrą wypłatę czy lepiej poszukać innej firmy?

@KANDYDAT

Lepiej poszukać innej firmy. Zdecydowanie.

Agata
@Ejżur

To ile jest tej wypłaty w takim razie? Możesz podac kwotę, nawet w widełkach? :)

@Agata

Ja nie pracowałem jako programista. Pracowałem jako tester. Jak od chodziłem po 4 latach (jeszcze przed podwyżka z połowy 2021 roku) miałem na rękę chyba około 2900zl. Programiści tak średnio chyba mieli 1000-2000 więcej, ale nie dam sobie głowy uciąć. Obecnie jest coś lepiej, bo w obawie przed ucieczkami znalazła się kasa na podwyżki. Z tego co wiem obecnie tester może mieć 4-5k, programista pewnie odpowiednio więcej. Mimo wszystko radzę tam nie iść. Chyba, że potrzebujesz się zaczepić w branży. Ja obecnie zarabiam blisko 4x więcej w innej firmie niż to co miałem w SoftSystemie i myślę że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

@Ejżur

@Ejżur a miałeś może w tym czasie premie okresowe? Czy nie było czegoś takiego?

@Bajazyd

Wcześniej premie były 2 razy w roku i każdy je dostawał. Zazwyczaj to były niewielkie kwoty do kilku stówek. Niektórzy dostawali nawet 50zł, śmiech na sali. Później premie były uznaniowe i zależało to od dobrej woli managera, ale szału dalej nie było. Podobno w czasie covida firma nie chciała nic płacić, zasłaniając się "najgorszym rokiem", ale jak się ludzie wkurzyli i odchodzili na potęgę to znalazły się wtedy pieniądze na "najwyższe podwyżki" w historii, ale już wtedy nie pracowałem tam. Obecnie nie mam pojęcia jak to wygląda, chyba mają jakiś system premiujący największych menedżerski podlizuchów, ale tak czy inaczej te premie, to raczej kiepsko wyglądają na tle branży.

Bożena
@Ejżur

a nie pamietasz moze ile te podwyzki w pandemii byly ? czy warto teraz jak ta pensja moze byc wyzsza tam aplikowac ? ;)

@Bożena

Odszedłem przed tymi podwyżkami, jak i 10% załogi zrobiło w podobnym okresie. Stąd tez ta podwyżka. Tak jak pisałem wyżej, tester teraz zarabia około 4-5k z tego co kojarzę. Wg mnie to nie jest jeszcze specjalnie konkurencyjną wypłata na tym stanowisku, ale jak ktoś ma mniej, lub nie lubi pracować 100%zdalnie to może jest jakieś wyjście. Wg mnie chaos i przestarzałe narzędzia/projekty nie są warte pójścia tam, lepiej szukać czegoś innego.

Kamil
@Ejżur

A nie wiesz jak obecnie kształtują się zarobki programistów?

@Kamil

Przecież wspomniałem wcześniej.

Bogdan
@Ejżur

Czy da robione aneksy do umów wraz ze staże pracy. Czy np po dwóch latach pracy zostajesz midem czy dalej masz wpisane junior? I czy szybko można dojść do seniora

@Ejżur

A co innego byś w takim razie jako alternatywę tak szczerze proponował? Bo widzę, że obeznany jesteś

@Bogdan

Nie wiem w sumie, stopień doświadczenia jakiś tam w SS obowiązuje, ale praktycznie na nic to się nie przekłada. Ani na lepsze pieniądze, ani na ciekawsze projekty itd. Chyba wazniejsze jest bycie TL, bo wtedy kilka stówek masz więcej, ale też większą odpowiedzialność plus upierdliwe spotkania z "górą"

@Helena

Jeśli nie masz doświadczenia a potrzebujesz coś wpisać w CV to idź do SS. Jeśli już pracowałaś w branży to każda inna firma która Cię zatrudni będzie lepsza. Obecnie dzięki pracy zdalnej jest to bardzo łatwe że względu na ilość firm. W SS nie używają w większości projektów nic przydatnego na rynku. Jira czy Scrum jest rzadko spotykany, nie wspominając o ważniejszych programach.

skrzypo
@KANDYDAT

Szukać innej

Zapytanie nooba

Chciałabym zmienić branżę, czy to dobre miejsce na start? Mam już jakieś doświadczenia związane z IT chociaż nie programuję. Czy taki entry-level jak ja ma tam w ogóle czego szukać?

aza
@Zapytanie nooba

Myślę, że tak. Nie nauczysz się za wiele przydatnych rzeczy, ale przynajmniej wpiszesz sobie do CV jakieś doświadczenie, później będzie łatwiej zmanić na lepszą prace. Ale obowiązkowo będziesz musiał się rozwijać we własnym zakresie, nie licz na jakieś przydatne kursy/szkolenia w sofcie.

Były pracownik z armi krajowej

Mam bardzo ambiwalentny stosunek do SoftSystemu. Pracowałem tam kilka lat i mogę co nieco powiedzieć. Może zacznę od plusów. Ludzie są raczej pozytywni i pomocni, nikt Cie nie zleje jak czegos nie wiesz/nie umiesz. Wiadomo były tam pewne indywiduła z którymi nigdy w zyciu więcej nie chciałym mieć do czynienia. Na plus dla firmy że dzięki temu, że tam pracowałem otworzyli mi furtke na świat IT i teraz pracuje w firmie w której zarabiam ponad x3 tyle niz w sofcie. Byłem tam testerem i moje zarobki były ok 2600-2800 czyli mówiąc krótko bieda. Skończyłem prace w 2020 roku i nadal ta kwota to było ok 2800zł. Podwyżki były w granicach 100-200zł (Tak, potwierdzam to, co piszą przedmówcy, zdarzali się pracownicy, którzy dostawali podniżki. Pierwszy raz w tej firmie spotkalem się z tym słowem, to też wiele mówi...]) Było mi troche przykro i czułem sie w jakiś sposób nie fair, że Pani w lidlu (z całym szancukiem dla ludzi pracujących w lidlu) zarabiają dużo więcej, niż Ty niby w IT i tak super firmie... ale wrócmy do oceny firmy. Z plusów to feedme czyli taki system ze firma dopłacała do jedzenia teraz juz pewnie tego nie ma z oczywistych względów (pandemia i praca zdalna) no i tutaj plusy się kończą... Moze skupie się na tym co tam nie gra, mianowicie: - Pani Jolanta, wlaścicielka firmy, ma podjeśćie wprost z jej czasów (usunięte przez administratora) I ona tej firmie robi wiele krzywd niestety. Uważa, że urlop jest dla pracodawny nie dla pracownika (cytat). Niesamowite przekręty i oszczędność firmy na pracownikach. Przekręty polegały np. na tym, że pieniadzę, które pracownik płaci na fundusz socjalny (każdy z nas na UOP to płaci) firma zamiast wydawać te pieniądze ludziom na wakacje pod gruszą czy inne świadczenie, to organizuje raz do roku 'Wielki' piknik w hotelu którego właścicielem przypadkiem jest również Pani Jola. Na pikniku byłem kilka razy i jest to dramat jedno piwo na każego pracownika, jedzenie bardzo wątpliwej jakości, wódka ta najtańsza z marketu itp. Dodatkowo Pani Jola wymyśliła by ludzie przed wejściem na pinkik odbijali karte Mutlisport w hotelu by nabić kase z odwiedzin. Nie mogłeś wziąc udziału w pikniku jeśli nie odbiłeś karty... Teraz tego juz ponoć nie ma. Przecież to jest jawne (usunięte przez administratora) Ten piknik kosztują ich O WIELE mniej a jak wiemy pieniądze pierze sie najlepiej na restauracjach bo jedzenia cięzko sie doliczyć... ale no nic, każdy śednio ogarnięty wie o co chodzi, obce pieniądze i zawyżone fakturki nie śmierdzą :) Rozumiecie, z jakim betonem tutaj sie spotykamy? Jasne, że rozumiecie, bo jesteśćie o wiele bardziej ogarnięci niż ktokolwiek z zarządu SS. To lecimy dalej. - Podwyżki to zart, wypłaty to żart, płacić ludziom w 2020 roku 2800zł w branży IT to niesmaczny dowcip. - Bonusy nie istnieją, dostajesz 200-300zł i spadaj. W obecnej firmie dostaje roczny bonus jest to równowartość jednej pensji + % w zależności od twoich dokonań w tym roku udało sie dostać ok 14tyś, myśle, że dla dyrekcji Softu celem jest, by ich pracownik tez dostał 14tyś... ale na rok. - Przestarzałe technologie. Kończąc tam pracę jako tester coś tam mnie nauczyli ale nie wiedziałem prawie nic. Co to Jira, co to Azure devops co to w ogóle jest SCRUM albo Extreme Programming... Zapomnij, że nauczysz się tam czegokolwiek co teraz jest na 'Topie'. (usunięte przez administratora) pełną gębą. - Traktowanie pracownika jako 'Wyrodnik'. Musisz rozliczać się z czasu pracy co do minuty... nie... CO DO SEKUNDY!!! Jeżeli wstajesz do toalety do musisz kliknąć stop na stoperze i ten czas pracy nie jest wliczany, typowy (usunięte przez administratora) polski (usunięte przez administratora) Przykre to jest bardzo po prostu. - Pracując tam, 'góra' stara się z całych sił robić CI pod 'górkę', stwarzają taka atmosfere abyś czuł sie 'tym gorszym' i niegdonym czegokolwiek, masz dziękować ze jest robota, bo przecież koronawirus i bla bla bla. Jeżeli czyta to ktoś z zarządu, te wszystkie leśne dziadki, OBUDŹCiE się!!! Brańa IT w dodatku medyczna zanotowała wzrost a nie spadek podczas pandemii więc nie wmawiajcie ludziom kitu jak to ciężko... ja w najwiekszej pandemii w mojej firmie dostałem bonus bo produkt sie dobrze sprzedaje... znów przekrety i kit. Ich hasłem przewodnim powinno być 'Masz nam dziękować, że masz gdzie pracować i w ogóle to jesteśmy super i powineneś być dumny, ze tu pracujesz. Taka to właśnie jest firma :) Z jednej strony otworzyli mi furtke na IT z drugiej natomiast zarząd to nieśmieszny żart oraz ciągłe szczucie i poczucie tego, że jesteś groszy nie pomaga. Jak szukasz wpisu do CV polecam przyjść na rok, otworzyć konto na portalu społecznościowym o pracy zaczynającym sie na litere L i wybrać fajną oferte, bo tych jest od groma. Polecam jedynie teseterom na rok, nie dłuzej. Ogólnie (usunięte przez administratora) kiła i mogiła. Programiści omijać to coś z daleka...

Ciągle pracownik
@Były pracownik z armi krajowej

Trochę popłynąłeś z pewnymi rzeczami, ale w kilku faktycznie masz rację. Po pierwsze: tak, podwyżki i bonusy to była kpina. Rzeszów jest dołkiem płacowym w IT, SS dołkiem w tym dołku. Na szczęście w tamtym roku ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i chyba uznał, że jednak taniej jest utrzymać doświadczonego pracownika niż wydawać kasę na szkolenie nowego, który zazwyczaj odchodził po roku czy dwóch. 2021 to rok historycznych podwyżek, wśród programistów czterocyfrowe i wcale nie dominowały te z 1 na początku. Czekamy co będzie w tym roku. Druga sprawa - nie kojarzę żeby uczestnictwo w pikniku zależało od odbicia Multisporta. Tak była prośba o to ale przecież nikt nie stał przy recepcji i nie weryfikował czy przyłożona została karta czy nie. Ale (niestety jest Ale), o ile tu przesadziłeś to prawda jest, obecnie pracownicy mają się dorzucić do game roomu. Kolejna sprawa: Start/Stop. O czym Ty piszesz? W ciągu doby każdy pracownik ma godzinę, że tak powiem wolnego, czyli czasu który nie musi zostać pokryty żadnymi aktywnościami. Także rzekome niewliczanie czasu po kliknięciu Stop to totalna bzdura. Co więcej nikt nie stoi nad pracownikiem i nie czuwa czy przypadkiem nie poszedł do ubikacji a nie zatrzymał czasu. Tak jest to uciążliwe i niepotrzebne nikomu badziewie ale nikt z batem nie stoi.

Też obecny
@Ciągle pracownik

Faktycznie problemem w tej firmie jest brak premii za wyniki. Teoretycznie w ofercie pracy jest napisane że takowe będą ale nikt ich nie widzi. Kolejnym dużym problemem jest brak wczasów, co jest totalnie nie poważne, ponieważ dużo mniejsze i mniej bogate firmy oferują to swoim pracownikom. A co do podwyżek to faktycznie mają teraz byc ale ich wysokość to oczywiście tajemnica i niespodzianka dopiero przy wypłacie, mam nadzieję że pozytywna a nie jak przeważnie rozczarowanie.

@Ciągle pracownik

"nikt z batem nie stoi" to może być mocno zależne od zespołu, w którym jesteś. Interpretacje regulaminu pracy, procedur, elastyczność managerów względem pracownika itp. różni się mocno w różnych zespołach. W jednym manager jest skłonny bardziej iść pracownikowi na rękę, a w innym mniej. Generalnie jakby nie manager i koledzy (i koleżanki) w zespole to też by mnie dawno w tej firmie nie było bo warunki finansowe mimo 'legendarnych podwyżek' rok temu nadal odstają od tego co można dostać bez problemu w innych firmach.

Pączek
@Były pracownik z armi krajowej

Potwierdzam to co się dzieje, zostaje jeszcze na max 1,5 roku i się żegnam z tą pseudo IT firmą.

Pączek
@Ciągle pracownik

Typie, w zespołach testerskich jest taki manager co cię rozlicza co do sekundy!

Erosław
@Pączek

Można inicjały managera? Bo mam podejrzenia

@Erosław

A podasz jakie?

Jak szefostwo w SoftSystem Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Pracowników

Generalnie atmosfera w firmie jest bardzo fajna, nie ma wyścigu szczurów i pod względem atmosfery i traktowania pracowników firma jest na prawdę Ok.

Irena
@Pracowników

A mówisz o jakimś konkretnym dziale czy serio to nie ma znaczenia?

@Irena

No ja pracuję jako programista i jest na prawdę spoko pod tym względem. Ogólnie polityka firmy jest taka żeby sobie pomagać, pomagać nowym i żyć w przyjaznych stosunkach

Ejżur

Szefostwo postawione najwyżej traktuje pracowników jako zło konieczne. Natomiast atmosfera między ludźmi w teamach na niższych szczeblach jest spoko. Problemy mogą się zdarzać między pracownikami a managerami, ale to głównie zależy od tego drugiego. Znam kilku managerów, którzy woleli się podlizać górze kosztem własnych ludzi.

Helena

A jak długo już pracujesz? Miałeś wcześniejsze doświadczenie przed przyjęciem się tutaj czy tu Cię wszystkiego nauczyli?

@Helena

Pracowałem wcześniej w innej branży ale tutaj na prawdę cenie tą pracę głównie za atmosfere. Pracuje ponad rok.

Małgorzata

To macie jakieś spotkania integracyjne itp? Czy tak po prostu z fajnymi ludźmi pracujesz?

Helena

No atmosfera ważna sprawa, dla samych pieniędzy człowiek nie robi. jako programista pewnie sporo zgarniasz? Ogólnie to na jakich technologiach pracujesz tutaj?

@Helena

No praca z fajnymi ludźmi to raz a tak są spotkania integracyjne między zespołami. A pracuje dużo na springu i angularze.

Helena

No to atmosfera faktycznie może zachęcać. ;) Rozumiem, że o zarobkach za bardzo nie lubicie pisać, bo nie wiem czy odpuścić podpytywanie?

Ile zarabia tester w softsystem?

Zarówno zarobki jak i forma zatrudnienia są zależne od wiedzy oraz posiadanego doświadczenia kandydata. Wszystko weryfikowane jest w trakcie procesu rekrutacji i pozostaje do uzgodnienia w trakcie rozmów i ewentualnych negocjacji.

Uprzedzając ewentualne niedomówienia. Zarobki są ustalane indywidualnie i forma zatrudnienia również. Nikt nikogo do niczego nie zmusza :)

Ktos

Na start? Niewiele powyżej minimalnej.

Podliczając zarobki z UOP oraz działalności (nie wiem,jak jest teraz, odkąd pamiętam testerzy nie mieli możliwości pracować w innej formie,zawsze UOP+działalność, 3/4 etatu w ramach UOP, 1/4 z działalności), po odliczeniu ZUSu,VATu, faktury za sprzęt zostaje ci ciut powyżej minimalnej krajowej. W testingu NIE MA innych stawek ;) Negocjaje polegają na tym,że albo zgadzasz się na z góry zaproponowaną stawkę i formę zatrudnienia albo nie a jak nie, nie otrzymujesz tej pracy. HRowe dziewczyny pięknie tu bronią firmy pisząc, że nikt do niczego nie zmusza- fakt, nie musisz po prostu u nich pracować- i jak się na ich warunki nie zgodzisz,to nie będziesz ;)

@Gość

Wszystko podlega negocjacjom tak jak wspominałam wyżej, zarówno zarobki jak i forma zatrudnienia.

Ex-Worker
@Gość

Zgadzam się w 100 procentach! Testing (bo na temat testingu się wypowiadam) ma z góry ustalane stawki i formę zatrudnienia. NIE MA TUTAJ ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI WYBORU - I NIEWAŻNE,JAK MOCNO, INTESYWNIE I GORĄCO ZAPRZECZAJĄ TEMU HR-Y W SWOICH WPISACH ;). Mało tego, wielu już próbowało sobie wywalczyć samą Umowę o pracę, z różnych względów- oczywiście nie da się, nie ma możliwości, menager zrobił wszystko co się dało,ale sam/a wiesz, rozumiesz, no są rzeczy, których nie da się przeskoczyć (taaaaaak...:D) - a mówię teraz nie o świeżakach ale o pracownikach, którzy już wiele lat pracują w firmie. Dziewczyny z HRu-u muszą wypowiadać się pozytywnie, zbijać te argumenty na forum i bronić firmy, to zrozumiałe, firma im za to między innymi przecież płaci ;) Zespół ludzi w testingu na ogół BARDZO pomocny, fakt, znajdą się czarne owce, jak wszędzie, ale atmosfera tam u testerów była zawsze super, nikt Cię samego z problemem nie zostawił, co kto mógł, to pomagał zawsze, czuć było tego "ducha" ;) Cóż jednak z tego, skoro samą atmosferą się człowiek nie naje i rachunków nie opłaci ;) Podsumowując: 1. Chesz zacząć w branży IT, nie masz doświadczenia, chcesz wejść w jakikolwiek sposó na rynek, poznać podstawy? -Praca tam jest dla Ciebie, aplikuj. 2. Chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, awansować, zarabiać większe z czasem pieniądze- Daruj sobie, szukaj gdzie indziej.

Wrona to nie Sowa

2400 zł netto tyle Ci zostanie jak opłacisz ZUS, US, Księgową, 40 zł opłaty za sprzęt.

@Ex-Worker

A jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera?

Oyy
@Wrona to nie Sowa

Czy po ostatnich podwyżkach stawki dla początkujących testerów poszły w górę i czy w końcu UOP jest możliwa?

@Oyy

Yep, na starcie tester bez doświadczenia może liczyć na ~3k netto na UOP.

Bajazyd

Jak się ma sprawa z okresowymi premiami za wyniki. Faktycznie są i czy są w miarę wysokie?

Olek

Czy istnieje możliwość stażu dla uczelni w waszej firmie ?

@Olek

Dzień dobry, jak najbardziej organizujemy staże dla programistów głównie w okresie wakacyjnym. W tym roku również będziemy realizować program stażowy, ale więcej informacji pojawi się na naszej stronie internetowej i portalach społecznościowych bliżej marca 2022. Zachęcam do obserwowania nas na LinkedIn.

K
@SoftSystem Sp. z o.o.

Jaki zakres wiedzy programistycznej (znajomość framework ów itd...) jest wymagany, aby dostać się na staż w waszej firmie?

@K

Jeżeli chodzi o zakres wiedzy to jest on zależny od projektów, przy których będzie pracował stażysta. Staramy się zorganizować dwie grupy stażystów: webową oraz tą, która będzie uczestniczyć w tworzeniu aplikacji desktopowych. Wszystko zależy od oczekiwań i predyspozycji kandydatów. W przypadku aplikacji webowych mówimy o takich technologiach jak JavaScript, Java i tutaj Spring lub SpringBoot oraz frameworki Angular czy Vue. Z kolei w przypadku projektów desktopowych to Java (Spring, SprinBoot czy Hibernate) oraz C# (.NET, .Net Core). Zawsze również bardzo ważna jest znajomość SQL w obu przypadkach :) Ruszamy już niedługo z programem stażowym, więc zachęcam do obserwowania nas na LinkedIN, gdzie na pewno pojawi się więcej informacji.

ciekawa

Witam czy w tym roku planowane są coroczne podwyżki w styczniu czy raczej nie?

ciekawybardziej
@ciekawa

Dokładnie jak co roku, są planowane... Tak gdzieś od połowy listopada. I dokładnie jak co roku, będzie się styczeń kończył, gdy pracownicy dowiedzą się za jakie pieniądze w tym styczniu pracowali. Taki lokalny folklor. Wydaje mi się, że takie niedbałe podejście do umów w dzisiejszych czasach jest nieco ryzykowne (niepewność związana z "Polski Ład", spora konkurencja dookoła). Ale kto by się przejmował tym że kilka osób będzie miało dość, i poszuka sobie innej pracy.. Wszak, nowy rok - nowe kontrakty, co rok zaskakują - jak zima drogowców.

Grzech

Jaka wiedza jest wymagana przy rekrutacji na stanowisko System engineer? Zapoznałem się z informacją w ofercie, jednak chciałbym się dowiedzieć jak to się ma do rzeczywistych wymagań w softsystem.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera?

Patrick
@Anonim

Spodziewaj się łatwej rozmowy. Praca nie jest warta, stres zła atmosfera oraz zostawanie po godzinach. Nie polecam

Zainteresowana

Czy wypłaty wynagrodzeń są w terminie ? Jaka atmosfera jest w dziale wdrożeń ?

Herbatnik
@Zainteresowana

Z wypłatami nigdy nie było problemu (poza jej wysokością). Przez kilka lat pracy w SS nie zdarzyło mi się nie dostać wypłaty w terminie. Co do atmosfery to nie kojarzę tego zespołu, ale raczej w teamach atmosfera na poziomie pracowników jest zazwyczaj dobra. Gorzej będzie prawdopodobnie z ogólnym chaosem i nagłymi zmianami priorytetów itp. No i dużo zależy od managera czy ma dobry kontakt z podwładnymi, czy raczej taki sobie - co się niestety częściej zdarza.

nick

Czy są już normalne umowy o pracę? Słyszałem, że były wciskane jakieś dziwne twory typu UoP+własna działalność i jeszcze jakaś śmieszna opłata za używanie sprzętu firmowego.Podobno były naciski, żeby wiązać się takimi dziwnymi formami umów. Jak sytuacja wygląda obecnie?

@nick

Nie wiem czy we wszystkich działach ale z tego co kojarzę to firma aktualnie proponuje UOP na cały etat lub UOP+DG.

zzz
@nick

Przy moim zatrudnieniu dostałem do wyboru UoP, b2b, lub obie te formy jednocześnie na pół etatu. Ta ostatnia forma była zaznaczona jako preferowana. Z jakichś tam względów podatkowych ta opłata 40 zł istnieje, ale jednocześnie dostałem wynagrodzenie o 40 zł wyższe od tego, na które się umawiałem. Mam wrażenie, że tylko ja zauważyłem ten stan rzeczy.

Czy SoftSystem Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Jak najbardziej. Zapraszam serdecznie na naszą stronę internetową, zakładka Kariera - Oferty pracy. W każdej ofercie pracy przedstawione są wymagania na konkretne stanowisko. Pozdrawiam

Operator Mixokreta

W pełni się podpisuje pod opiniami użytkowników @Błękit paryski oraz @Rococo. Dorzucę od siebie pewien dosyć istotny aspekt. Pracowałem w tej firmie prawie 6 lat. Z początku, jako tester 4 lata, potem w ramach szkolenia wewnętrznego dostałem awans na programistę. Zgodnie z tym, co jest przyjęte w firmie, awans to dopisanie do faktury 500 złoty netto. Z pozoru wszystko wygląda fajnie. Awans dostałem we wrześniu. Nadszedł czas styczniowych "podwyżek". W formie podwyżki dostałem obniżenie kwoty faktury o 350 złoty netto. Podniesienie minimalnej krajowej z uop nie zrekompensowało mi tej straty żeby wyjść na zero. Rozumiałbym jeszcze jakby to było wyrównanie, żeby wyjść na zero bo przecież "najgorszy rok" i w branży IT/medycznej jest niedobór klientów w obecnych czasach... Co więcej! Po awansie okazuje się, że nie jest się traktowanym jako nowy programista tylko już programista który ma 4 lata doświadczenia bo tyle lat już byłem w firmie jako tester. Co to powoduje? Powoduje to, że moje wyniki z pracy były oceniane na równi z osobą, która pracuje jako programista 4 lata. Testerzy - jak chcecie się rozwijać żeby iść w stronę programowania/automatyzacji testów to róbcie to we własnym zakresie bo awansując w Sofcie będziecie tylko stratni a pojawi się dużej więcej nerwów w pracy. Pomyślcie czy to jest tego warte. Pieniądze nie będą diametralnie lepsze, po czasie się nawet zrównują. Także tu apel do osób, które myślą o jakimś awansie wewnątrz firmy - zastanówcie się dwa razy! Kolejna kwestia! Osoby, które są nowe (mniej niż dwa lata) nie dostają na ten moment co pół roku podwyżki jak jest zapisane w umowie. Dostają jedynie zapewnienie menagera, że wyrówna im się to w styczniu na corocznej podwyżce. Powód wiadomy - "najgorszy rok". Podsumowując - sukcesem w SoftSystemie jest nie dostać obniżki.

albreht
@Operator Mixokreta

Jeśli sytuację potraktowali, że masz 4 lata doświadczenia, to chyba dostałeś adekwatną kwotę do takiego doświadczenia (z 12000zł)?

Operator Mixokreta
@albreht

Owszem, dzięki zmianie pracodawcy.

Byłem widziałem

Byłem widziałem nie polecam. To co jest pisane to smutna prawda. Masz trochę oleju w głowie i szacunku dla siebie bierz nogi za pas i uciekaj tam gdzie lepiej płacą, gdzie szanują ludzi, gdzie wiedzą co to znaczy zarządzać ludźmi a nie tylko być kierownikiem.....

ToSamo
@Byłem widziałem

Wysyp negatywnych komentarzy w tym roku jest naprawdę niepokojący. Ale czego można było się spodziewać kiedy firma od ponad roku nie daje podwyżek i bonusów, a pracy z każdym miesiącem jest coraz więcej. Swoją drogą naprawdę jest to ciekawe jak firma planuje zażegnać ten kryzys. Dużym plusem jak było już nie raz mówione jest szansa dla juniorów na rozpoczęcie pracy w IT. Tylko jaka poważna firma chce budować konkretne produkty mając ciągle zmieniające się zespołu składające się z ludzi po studiach.

Bedzielepiej
@ToSamo

Firma, w osobie dyrektora, już na kryzys zareagowała. Wystosowany został mail do pracowników, że "będzie lepiej". Jeszcze nie bardzo wiadomo kiedy i dla kogo, za to z wielkim prawdopodobieństwem. Trochę to groteskowe, ale rozwiązywanie problemów przez wysłanie maila, to tu dość popularna metoda. No wiedzieć tylko dlaczego, kolejne osoby składają wymówienia...

To samo
@Bedzielepiej

Właśnie o tym mówię. W takiej sytuacji wysłanie maila o takiej treści tylko pogorszyło sytuację. No ale kiedyś będzie lepiej :) może warto pracować, wyrabiać nie płatne nadgodziny i dostać w grudniu 200 zł bonusu. Firma została w tyle nie tylko technologicznie ale też z podejściem do pracowników. Może za dwa lata zorientują się, że covid zmienił rynek pracy i teraz równie dobrze można siedzieć w chatce w Bieszczadach a pracować dla firmy z Gdańska. Teraz to już nie będzie przywilej a standard. Manager zazwyczaj na próby rozmowy o podwyżce odpowiadał że to jest Rzeszów i Podkarpacie i tutaj tak się zarabia. Ciekawe jaka teraz znajdą odpowiedź.

Zadowolony
@Bedzielepiej

Wlasnie dostalem w piatek informacje od mojego managera o podwyzce. Noo, musze przyznac, ze bylem w szoku. Tym razem nie bylo to 300zl a 10x tyle, miesiecznie!. Az sie musialem dopytac, czy nie przeslyszalem sie. A juz tracilem nadzieje na zmiany.. Widac, ze jednak cos drgnelo i dyrekcja zdala sobie sprawe, ze dluzej tak sie nie da. Oby tak dalej!

D
@Zadowolony

A potem się obudziłeś ?;)

ItsOver9000
@D

Wszyscy byli sceptyczni co do szumnych obietnic podniesienia wynagrodzeń do bliższych średnim zarobkom w branży, dlatego zaskoczenie było tym większe że rzeczywiście tak było, przynajmniej w większości działów. Coś musiało się zmienić i w końcu tak się stało, Amerykańscy pryncypałowie sypnęli kasą. Na razie wszystkim humory się poprawiły.

Ale serio
@ItsOver9000

Ale macie juz umowy - czy jak zwykle obiecane, i jak się managier rozmyśli, to jeszcze cofnie ? Bo za moich czasów, to bodaj raz na 5 lat się udało mieć umowe podpisaną, zanim nowe stawki zaczęły obowiązywać. A potem, może i wyjątkowo, ale zdażały sie akcje - "a jednak Ci się nie należy..."

K
@Ale serio

Pracuje 6 lat, są inni co pracują dłuzej i o takiej sytuacji pierwszy raz słyszę.

Obiektywny-Pracownik

Wrzucę swoje trzy grosze do całego wątku o SoftSystem. Większość z Was wylewa tu swoje żale skierowane czy to w stosunku do wysokości wynagrodzeń, stosowanych technologii bądź też w stronę przełożonych. Opisujecie większość w czarnych kolorach, a tymczasem z roku na rok Softsystem zwiększa swoje zatrudnienie, które obecnie zbliża się do 600 osób. Więc coś nie jest do końca tak jak tu opisujecie. Słynne już w tym wątku "podniżki" można już uznać za przeszłość. Była pandemia, lockdown oraz wszystkie ograniczenia, nikt nie wiedział jak będzie świat wyglądał za tydzień, miesiąc, rok. Firma nie zdecydowała się na redukcję zatrudnienia, a w trudnych czasach to bardzo duży dla niej plus. Plus dla firmy i poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia dla pracowników. Niestety odbyło się to kosztem obniżenia kwot na wystawianych fakturach. Większość ludzi z którymi rozmawiałem z tym okresie podeszła do tego ze złością, ale również ze zrozumieniem. Zgodnie z ogłoszonymi wtedy informacjami, gdy sytuacja firmy wróciła by do stanu sprzed pandemii mieliśmy mieć to wyrównane. Jak powiedziano tak zrobiono. Podwyżki chyba zaskoczyły największych sceptyków. Myślę że nie znajdzie się tu ani jedna osoba, która jest z nich niezadowolona. Dwukrotne podwyższenie kwoty za dyżury komórkowe to też krok w dobrą stronę. Technologie jakie są stosowane nie wynikają z zacofania firmy, lecz z wymagań klientów. Część mojego zespołu supportuje produkt powstały na przełomie XX i XXI wieku. Są klienci, którzy za to płacą i wszystkim się to opłaca. Te obecne "nowe technologie" też za naście lat będą "zacofane", a support będzie do tego nadal potrzebny. Narzekań na przełożonych nie skomentuje, bo z opisanymi tu sytuacjami nie spotkałem się w ciągu moich kilkunastu lat pracy w tej firmie. Podsumowując firma nie jest taka zła jak tu opisujecie, nie jest też idealna ( ze ofertą szkoleń to faktycznie można by było coś poprawić ). Po prostu normalna firma, z MEGA ATMOSFERĄ między pracownikami. Dobre miejsce na rozpoczęcie swojej kariery w IT jak i na jej kontynuacje.

@Obiektywny-Pracownik

Witam! Zgadzam się z przedmówcą. Firma bardzo dobrze wywiązała się ze swoich zapowiedzi jeśli chodzi o podwyżki. Na pewno podwyżki zaskoczyly na PLUS! Ich poziom chyba nigdy nie był tak duży! Myślę, że niektore stanowiska mogą juz konkurować z tymi w największych miastach. Ogromnym plusem jest też stabilność zatrudnienia w tych "trudnych" czasach. W swoim dziale nie spotkałem się ze złą atmosferą - wręcz przeciwnie. Jest super. Myślę, że nie ma idealnego pracodawcy i zawsze coś da się poprawić...ale nie jest na pewno źle. Pozdrawiam

Obiektywniejszy
@Obiektywny-Pracownik

Argument o braku redukcji zatrudnienia jest co najmniej niepoważny - koronakryzys nie dotknął branży IT a już napewno nie skrzyżowanie IT i medycznej. Pozycji otwartych było ciągle tak samo dużo a w efekcie nawet bajer otwiera się w PL i wspomina o 500 miejscach pracy..

były

To chyba nie miałeś do czynienia z "Wędzonką".

EjŻur
@Obiektywny-Pracownik

No to ja może skomentuje kilka zdań z PRowej raklamy: "Softsystem zwiększa swoje zatrudnienie, które obecnie zbliża się do 600 osób. Więc coś nie jest do końca tak jak tu opisujecie." 600 osób jest już od około 3-4 lat, wiec o jakim wzroście zatrudnienia mowa? I ani słowa o tym, że w styczniu około 10% zatrudnionych wybyło z SS, stąd te podwyżki obecnie. "Słynne już w tym wątku "podniżki" można już uznać za przeszłość." - to się okaże dopiero w przyszłości. Póki co próbujecie dogonić branże IT, ale macie jeszcze dużo do nadrobienia. "Firma nie zdecydowała się na redukcję zatrudnienia, a w trudnych czasach to bardzo duży dla niej plus." - Mówimy o firmie w branży IT- medycznej, lepszej branży w czasach covidu nie było. "Podwyżki chyba zaskoczyły największych sceptyków. " - Zwłaszcza dyrekcję i zarządzających, bo jeszcze pół roku temu zeszły rok był najgorszym w historii a tutaj nagle po pół roku "najwyższe podwyżki". Ktoś gdzieś tutaj się mija z prawdą. Zwłaszcza, że nigdy nie było podwyżek dla całej załogi w lipcu (wtedy dostawali zatrudnieni w ciągu ostatnich 2 lat). Baliście się, że do stycznia ucieknie więcej ludzi, stąd podwyżki i próba zatrzymania ludzi. "Dwukrotne podwyższenie kwoty za dyżury komórkowe to też krok w dobrą stronę." Jeszcze owocowe czwartki i już zachód pełną gębą. "Technologie jakie są stosowane nie wynikają z zacofania firmy, lecz z wymagań klientów. " Klient wymaga używania softdeva, który załamuje się pod własnym ciężarem? Na rynku są lepsze alternatywy, tylko nie darmowe ;) "Te obecne "nowe technologie" też za naście lat będą "zacofane", a support będzie do tego nadal potrzebny." Oczywiście, że będą zacofane dlatego nawet na rzeszowskim rynku mamy graczy, którzy robią update swoich flagowych programów, żeby nie zostać z przestarzałą technologią. Soft natomiast wspiera... "Narzekań na przełożonych nie skomentuje, bo z opisanymi tu sytuacjami nie spotkałem się w ciągu moich kilkunastu lat pracy w tej firmie." Jeśli samemu się jest przełożonym to nie dziwne;) "Podsumowując firma nie jest taka zła jak tu opisujecie, nie jest też idealna " to jest racja, ale negatywne komentarze nie są pisane przez trolli tylko przez prawdziwych ludzi, którzy opisują prawdę. "Po prostu normalna firma, z MEGA ATMOSFERĄ między pracownikami." Miedzy pracownikami tak, atmosfera spoko, miedzy pracownikami a managerami lub wyżej już nie tak bardzo. "Dobre miejsce na rozpoczęcie swojej kariery w IT jak i na jej kontynuacje." Pierwsza część zdania jak najbardziej prawdziwa i to jest duży plus SS, druga część zdania jak najbardziej nieprawdziwa, chyba że ktoś ma ochotę tylko odbębnić co ma odbębnić.

Jak slodko
@Obiektywny-Pracownik

Dobrze że ktoś zauważył jak bardzo już warunki finansowe oferowane przez firmę odstają nawet od lokalnego rynku, ale to dopiero początek drogi... Firma latami pracowała na swoją marną opinię, i nie zmienią tego faktu jednorazowe większe podwyżki. Żeby odwrócić trend, też będą potrzebne lata. Powszechnie wiadomo, jak bardzo szefostwo jest niezadowolone z wpisów tutaj, ale "laurki" raczej nie pomogą.

Zostaw merytoryczną opinię o SoftSystem Sp. z o.o. - Rzeszów

• Jak się pracuje w SoftSystem Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SoftSystem Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SoftSystem Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 4 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SoftSystem Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SoftSystem Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SoftSystem Sp. z o.o.