Opinie o Mostostal Zabrze S.A. w Zabrze

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Mostostal Zabrze S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mostostal Zabrze S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Zabrze S.A. w Zabrze

Albert E

Zarządzanie personelem wg mnie kuleje od stóp do głów. To jest pozycja dla typowego stratega , logistyka, psychologa i znawcy różnych języków i kultur. Szef personelu rozgrywa na kilku płaszczyznach. Ta funkcja to nawet NadPrezes. Szef personelu to obiektywna postać której przyświeca dobro firmy a nie jakieś prywatne niechęci do drobiazgów. Nawet z nagannych pracowników trzeba dziś umieć zrobić użytek. To jest właśnie ta sztuka. Na takiego kierującego wystarczy dać byle kogo znajomego i firma może się zawalić.

Kuła

Kuła to brygadzista spawaczy pikla to wiodący brygadzista w MZRP KĘDZIERZYN-KOŻLE. Mam nadzieje ze to czyta szefostwo!! Wywalić tych alkoholików bo stracicie dobrych spawaczy. Kanalie jak ich mało

Poszukujący

Poszukują spawaczy , jak tak to jakie metody MAG ,TIG,Elektroda, gazówka ,co spawacie ? .Mam około 5 letnie doświadczenie w spawaniu i montażu .Min.pracowałem też w Vlassenrocie i ZKSIE .Mogę każdą metodą spawać jak bd potrzeba a chętny jestem na delegacje .PS są tu perspektywy na pracę stała awansu np na brygadzistę itd z ciekawości .Interesuje mnie najbardziej praca spawacza .

tom
@Poszukujący

nie ma możliwosci awansu na brygadziste

Boniu

Większość komentarzy dotyczy Mostostal Konstrukcje przy ul. Mikulczyckiej a nie holding .... Bangladesz.... suwnice poganiacze pracowników tj Mostostal Konstrukcje powtórzę

Beata
@Boniu

@Boniu Z tego co widze i wiem na wątku wypowiadamy się o Mostostal Zabrze Holding S.A.. Pracujesz w tym miejscu? Jaką pensję oferuje ten pracodawca?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Mostostal Zabrze S.A.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
kontrakty

Firma nie dba o pracownikow kontraktowych , zero zainteresowania ,zwalanie winy jedni na drugich Gliwice na kierownika a kierownik na Gliwice....ludzie spia po motelach ,hostelach i pseudo osrodkach ...mialem dosc i wrocilem na swoj koszt...niejestem rumunem zeby spac byle gdzie ,,jeszcze troche a spalibysmy w tym busie pod mostem...slyszalem ze ludzie masowo ubiegajom sie o nadgodziny ktorych firma w poprzednich latach niewyplacala .NIE POLECAM!!!

Beata
@kontrakty

@kontrakty Widzę tu przeróżne opinie na temat pracy w Mostostal Zabrze .Jednak bardzo mnie ciekawi, czy na umowie kontraktowej firma proponuje większe stawki wynagrodzenia niż na umowie o pracę? Możesz mi to wyjaśnić? Dziękuję.

adolf

czeba sperdalac z Mostostalu jest coraz gorzej zwalnają ludzi (usunięte przez administratora)pracuje tam ino ze w Mostostal Gliwice czeba uczekac bo nic dobrego tam nas nie czeka

Tomasz
@adolf

Dlaczego twierdzisz że jest coraz gorzej i co na to wpływa? Brak podwyżek, zła atmosfera, a może coś innego? Od kiedy Twoim zdaniem zaczęło się coś psuć? Na początku byłeś zadowolony ze swojej pracy? Napisz coś więcej na ten temat, jestem ciekaw co Twoim zdaniem jest nie w porządku i na co się nastawiać przy aplikowaniu do firmy.

Gwarek

Dzień dobry na jakie zarobki może liczyć rozdzielca? Bez nadgodzin i z nadgodzinami jeśli takie są. Oraz jaką jest specyfika pracy na Mostostalu, czy jest względnie dobrze to zarządzane itp?

Pobieda
@Gwarek

Bardzo dobre zarzadzanie. Duza wyprzedaz. Cena akcji 0.21.

Gwarek
@Pobieda

Nie interesuje mnie cena akcji tylko jak się pracuje na Mostostalu, czy kierownictwo ok, czy liderzy są kompetentni oraz czy jest dobra organizacja pracy, czy są nadgodziny oraz ile można zarobić bez i z nadgodzinami. Cena akcji mnie nie interesuje, bo nie mam zamiaru kupować żadnych udziałów, poza tym do szukania pracy ta informacją jest mi zbędna.

TWbarszcz
@Gwarek

Kierownictwo kompetentne ale robi juz w innych firmach. Hahaha

Weronika
@TWbarszcz

To niewątpliwie przydatna informacja. Jednak wolelibyśmy, żebyś postarał się bardziej skupić na opisaniu nam samych warunków pracy w Mostostal Zabrze Holding. Na ich stronie można zauważyć, że oferują staże absolwenckie. A może orientujesz się, jak dokładnie wygląda taki właśnie staż? I czy po jego odbyciu istnieje możliwość pozostania w tej firmie na dłużej?

Bars
@Weronika

Jakie mogą byc warunki jak jest ciagła rotacja. Staż to znaczy co? Pracownik za darmo? To gratuluje sukcesów.

Leszek
@Bars

Wiesz może, czym jest spowodowana rotacja pracowników, jeżeli chodzi o pracę w firmie Mostostal Zabrze Holding? Pracownicy sami się zwalniają, czy może pracodawca nie jest zadowolony z tego, jak wykonują swoje obowiązki, dlatego decyduje się na wypowiedzenie umów? Chciałbym dobrze zrozumieć Twój wpis, dlatego proszę o odpowiednią argumentację.

Hubert
@Bars

Ej, ale po rotacji nie oceniaj firmy. Teraz mamy rynek pracownika - to on wybiera sobie firmę, i może zmieniać do woli, póki nie znajdzie niczego dla siebie.

Allan
@Weronika

Najlepsze są komentarze zostawiane przez specjalistów z gowork.pl ... oczywiście, że są staże. Aktualnie firma szuka stażystów do działu IT i proponuje bardzo preferencyjne zarobki oraz umowę o pracę. Jest to super opcja zwłaszcza dal osób, które skończyły aktualnie szkołę albo studia. Bardzo dobra kawa i bardzo dobra atmosfera. Jestem nowy w IT, ale bardzo zadowolony. Zwłaszcza Pani Iwonka. Świetny kierownik, miła, konkretna i zawsze pomocna :).

Honorata
@Allan

Dlaczego piszesz o nas w ten sposób? Pytamy może czasem i o oczywiste rzeczy, ale lepiej mieć pewność, niż powielać nieprawdę. Fajnie, że zechciałeś podzielić się z nami swoją opinią na temat pracy w Mostostal Zabrze Holding! Planujesz związać się z tą firmą na dłużej? Czy ta umowa o pracę, o której piszesz, jest od razu umową na stałe?

XXyyVV
@Allan

Ta Pani Iwonka tak samo konkretne i komptenenta jak wczesniej Pani Barbara - obie totalna porażka ierowniczki działów a nie znają się nic technicznie i rozmowa w z nimi jakby w 2 różnych językach.

Jan Kowalski
@Allan

dobre sobie, komentarz napisany przez @Weronika a w tekście "Jestem nowy w IT, ale bardzo zadowolony" - dobra wazelina - śmiem twierdzić, iż pisała to sama Pani Iwonka- Świetny kierownik

Urszula
@Jan Kowalski

Takie rzeczy raczej nie powinny Cię tu zajmować. Bardzo proszę, żebyś zaczął wypowiadać się na tematy, które są ściśle związane z aktualnymi warunkami pracy w Mostostal Zabrze Holding. Bądź tak uprzejmy i zdradź nam na przykład, czy ze strony tego pracodawcy możecie liczyć na szkolenia o charakterze cyklicznym? To interesująca kwestia, a wiec liczę na merytoryczną odpowiedź.

Xxx
@Gwarek

Kierownictwo robi po zlosci.... jeśli chodzi o liderów A raczej o majstrów to jeśli masz układy z nimi to ok ale w momencie gdy oni coś potrzebują. Jeśli Ty potrzebujesz coś to mają to w d...e jeśli chodzi o stawkę po 8 latach pracy jako monter 17 zł na godz

Tomasz
@Xxx

Poza stawką wynagrodzenia, którą przedstawiłeś na stanowisku montera, obowiązują jeszcze ewentualne świadczenia dodatkowe? Mam tu na myśli premie, nagrody bądź innego rodzaju systemy motywacyjne, które wprowadziła firma Mostostal Zabrze Holding? Mam nadzieję, że wypowiesz się bardziej szczegółowo na ten temat. Zachęcam.

Lodziara

Zależy jaki wydział ale ogólnie tragedii nie ma

@Lodziara

Na każdym dziale jest tragedia. (usunięte przez administratora)Dziwię się że ludzie za tę pieniądze jeszcze tam pracują.

@Ponton

Dlaczego uważasz, że osoby obecnie sprawujące władzę w firmie Mostostal Zabrze Holding mogą doprowadzić zakład do upadku? Są to dosyć mocne przewidywania z Twojej strony, dlatego chciałbym dowiedzieć się, dlaczego tak sądzisz. Napisz nam coś więcej o obecnych warunkach zatrudnienia. Będę wdzięczny za potwierdzone informacje.

Tadek
@Lodziara

A o którym Mostostalu piszesz, bo Mostostal Zabrze nie prowadzi już żadnych kontraktów, a więc i nie zatrudnia ludzi do działów związanych z produkcją i budowami. Tam już jest tylko prezio, księgowość, kadry i wydział nadzoru nad ryzykiem, nikt nie wie co robi, ale jest, bo ryzyko jak było tak jest ogromne. Żeby poprawić sytuację finansową wyprzedają majątek na łupu cupu bo inaczej i kontrakty nie pomogą, jak nie ma za co ich rozhulać. Pracownicy z Bangladeszu są dla nich świetni, bo nie pyskują i nie upominają się o swoje, za miskę ryżu, nocleg i 1.000 dolarów robia jak nieowlnicy i się cieszą, ze mogą robić. To jest ten wysoce wykfalifikowany perseonle co im nie podskakuje. To jakie zlecenie zrobią jak trzeba, jak się z własnymi ludzmi nie mogą dogadać? a podwykonawcy nie chcą dla nich pracować, bo zalegaja z pieniezmi i nie płaca, obcinają godziny itd. to nie mają wyjścia. Jak chcesz pracować w takiej fimrie to leć, dla mnie to porażka.

@Kazimierz

W tej firmie za czasów prezesa D i K to sie pracowało bardzo dobrze zamówień z Libhera było bardzo dużo teraz nie będę się wypowiadać bo to jest śmieszne co się wyprawia. Ale idźmy do fizycznych nie było zwolnień między innymi suwnicowych, ludzi potrzeba na obróbkę a oni zwalniają i szukają nowych chyba coś nie tak? Ludzie muszą jeździć z elementami 10t sami z poziomu roboczego nie jeden wypadek już był ale cisza bo zakład musi mieć renomę. Skraca to o wiele czas transportu elementów. Awarię suwnic z jazdy pilotem.To nie jest tylko te przykłady bo mogłyby tu wymienić. Za to przyjęcia na krzesełka do klimatyzowanych pokoi cały czas idą w najlepsze. Prezes S w każdym etapie produkcji wkłada nos nie znając się wg na produkcji to nie Tauron gdzie się podłącza kable i wszystko działa jak miało miejsce jego wcześniejsze stanowisko. Jeśli ludzie z tej firmy tu zaglądają niech opiszą co.sie dzieje w tym zakładzie. A jeśli coś poszło nie po myśli Pana S to pakuj rzeczy i dowiedzenia. Na halach brak wentylacji, robisz jak w piekarniku.

@Ponton

Z uwagi na trudne warunki panujące na hali w związku z brakiem odpowiedniej wentylacji pracownicy mają wydłużone przerwy od pracy? Mógłbyś w kilku słowach przedstawić, jak wygląda praca na produkcji? Gdybyś miał ocenić, to według Ciebie jest ona ciężka fizycznie, czy nie? Zachęcam, abyś wypowiedział się w tej sprawie. Odpowiedź na te pytania będzie cennym źródłem wiedzy dla potencjalnych pracowników.

@Kazimierz

Jakie przerwy Panie. Prezes patrzy w kamery i tylko telefony dla czego ludzie nie pracują. Z czystym sumieniem odradzam przyjmowania się na ten zakład. Jeśli Pan S zostanie z stołka ściągnięty może będzie warto ,za jego kadencji zamkną to do końca roku. Pozdrawiam ludzi którzy mają mocne nerwy do pracowania w Mostostalu

Witam potrzebują może wytaczarza cnc?

@Tomek

Chłopie daj se siana pracowałem tam bardzo długo. Warunki jak w obozie. Stoją pastuchy i tylko gonią żeby jak najszybciej zrobić. A płacę lepsza znajdziesz teraz w Lidlu. Nie wspomnę o Prezesie (usunięte przez administratora) bo za tego prezesa zamkną to szybciej niż cię przyjmą gbur totalny

@Tomek

Jeżeli interesuje Cię zatrudnienie w Mostostal, pracodawca szuka operatora maszyn CNC. Wymagane jest przynajmniej sześciomiesięczne doświadczenie w obsłudze dużych maszyn CNC i bardzo dobra znajomość rysunku technicznego. Firma oferuje możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Co myślisz o tej ofercie rekrutacyjnej? Będziesz aplikował?

Tobi

Pracownicy z Bangladeszu zarabiają więcej niż Polacy ze stażem 5+. 1000$na rękę, mają za darmo lokum +media ,bilety komunikacyjne i pracują po 8 h. A polskich pracowników goni się mają pracować po 12 h....Tragedia

JbL

Witam czy na stanowisku technologa da sie wyciągnąć 7-8tys brutto? Czy raczej nie dbają o pracowników.

SPE
@JbL

Da się tyle wyciągnąć brutto jako technolog a nawet więcej. Był kiedyś taki Waldziu technolog, którego głównym zajęciem było picie wódki i rozbijanie samochodów służbowych, całkiem nieźle zarabiał a i szanowany był. Ciekawe gdzie teraz się podziewa artysta Waldek...

jojo

Firma jak firma zależy od szefów pracowałem prawie 30 lat i doszedłem do wniosku, że wazeliniarzom nie dzieje się nic złego. Mogą być debilami nie mieć pojęcia o robocie a zostają brygadzistami i kapusiami. Natomiast ci co mają wiedzę ale też swoje zdanie i nie pozwalają sobie w kaszę dmuchać mimo wykształcenia nie mają szans się przebić, bo lepiej dla kierownika mieć przy sobie kapusia niż kogoś kto być może ma większą wiedzę . Całe szczęście, że pożegnałem Mostostal bo wybić się nie było szans a kapowaniem i lizaniem butów się brzydzę

@@

Jest tak dobrze że już zatrudniają pracowników z Bangladeszu zamiast podwyższać wynagrodzenia Polakom.

antos
@@@

Wywiad z Prezesem Mostostalu Zabrze Daruszem Pietyszukiem gdzie poruszana jest również kwestia zatrudniania pracowników z Bangladeszu. (usunięte przez administratora)

Robert

Witam mam pytanie czy do was do pracy można się dostać bezpośrednio pod zakład czy przez spółkę?

Robert

Dzień dobry mam pytanko jak wygląda praca w Mostostalu Zabrze operator śrutownicy i jaka płaca??

po objeciu przez nowego kierownika funkcji pozmienialo sie na niekorzysc. Wiesiek zrobil ze stara zaloga kilkanascie mostow i nie bylo wiekszych problemow.Teraz stara zaloga jest odsuwana od powaznych prac zastepuja ich ludzie z wynajmu ktorzy w wiekszosci nie maja pojecia o robocie na warsztacie,przyklad co zrobili ze starym doswiadczonym brygadzista S.O. zrobili z Niego ,,pucera,,

Jokus
@123

Nowoczesne zarzadzanie personami. Haha.

mały
@123

nie jest źle

Odradzam tą firmę. Zwłaszcza pracę w IT, lub wdrożeniach. Chyba, że ktoś lubi pracować za leni na stanowiskach. Zgadzam się z opinią, że ta firma to jedno wielkie siedliszcze układów i układzików. Szanse rozwoju niewielkie a kadra kierownicza... pożal się Boże. p.s. Pracownikom godzinowym, którzy korzystali z przepustek itp polecam dokładnie przeliczyć wynagrodzenie za urlop :) za okres ostatnich 9ciu lat.

IT
@ja

Witam, w tej chwili Mostostal Zabrze poszukuje specjalisty ds. wdrożenia systemów , czy mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat pracy w dziale IT , zarobkach , atmosferze .Będę bardzo wdzięczny ponieważ zastanawiam się nad aplikowaniem na to stanowisko . Z góry dziękuję .

Stażysta
@ja

Post sprzed dwóch lat. Chyba bardzo nie świeży. Od tej pory wiele się zmieniło. Jestem na stażu w dziale IT. Bardzo sobie chwalę. Dostałem ten staż zaraz po technikum, na umowie o pracę, wynagrodzenie całkiem przyzwoite. Wiem, że szukają jeszcze jednego stażysty, wiele można się nauczyć i zdobyć pierwsze doświadczenie do CV. Po półrocznej współpracy jestem mega na TAK :D. Nie wiem jakie zarzuty są do kadry kierowniczej, ponieważ Pani Iwonka jest całkiem spoko.

Dzon

Firma to ludzie a Ci poszli. Slaby marketing slaba walka o pracownika.

kurka wodna

jak się cichcem firmę przejęło to teraz można się mądrzyć bo choć wartość niezbyt wygórowana to i tak byście zarobili ....

M-4

Dobrze jakby to ruszylo z Nowym rokiem,mieli trochę czasu wiec może sie podszkolili. Choc tu nie chodzi o podszkolenie bo nawet malpe idzie nauczyc tylko o checi a tych im ewidentnie brakuje

Czaki czan
@M-4

Kup firme. Dzis jest tania. Sam zarzadzaj.

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Zabrze S.A. - Zabrze

• Jak się pracuje w Mostostal Zabrze S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Zabrze S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Zabrze S.A.?

Mostostal Zabrze S.A.