Opinie o MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. w Gliwice Dubois 16

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. w Gliwice Dubois 16

Marvel

Jak w każdym Biurze Projektowym występują cykliczne rotacje pracowników, jedni przychodzą drudzy odchodzą. Ważne, żeby firma posiadała swoją grupę "frontmenów" a taką Biprohut cały czas posiada. Dzielą się oni chętnie swoją wiedzą i doświadczeniem z nowymi koleżankami i kolegami by utrzymać ciągłość wiedzy. Jest to jedna z podstawowych zasad długiego istnienia tego Biura Projektowego. Biprohut pozyskał w pierwszym półroczu nowe i ciekawe projekty nie tylko w Europie ale i za oceanem. Drugie półrocze również zapowiada się interesująco pod względem wyzwań jakie stawiane są przez coraz to bardziej wymagających Inwestorów.

X
@Marvel

Muszę potwierdzić to co napisał Marvel. Pracuję tu od ukończenia studiów i jeżeli ktoś chce się rozwijać oraz nauczyć zawodu projektanta to jest to dobre miejsce. Prawda jest taka, że nigdy 100% pracowników nie będzie zadowolonych. Jak w każdym społeczeństwie pewna liczba marudzących, którym się wszystko nie podoba musi się pojawić.

Czy MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. organizuje staże dla studentów?

Karol Nowy wpis

Tak :) staże w firmie odbywają się na bieżąco. Zapraszamy do wysłania CV na adres biprohut@mz.pl :)

@Karol

Czyli nie ma konkretnego miesiąca, w którym ruszają staże? Czy takie osoby, które odbyły staż mają dużą szansę zostać we firmie? Czy mają wtedy lepsze warunki niż pracownicy, którzy dopiero aplikują?

Projektant Nowy wpis

Jeszcze trochę i minie mi 10 lat pracy w Biprohucie. Zacząłem jako „trochę” doświadczony asystent projektanta. Teraz jestem projektantem z uprawnieniami z dużym doświadczeniem. W moim przekonaniu największy atut pozafinansowy, a także mój cel osobisty to możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia - to właśnie umożliwia Biprohut. Projekty realizowane w biurze wybierane są z szerokiego wachlarza rynku przemysłowego, od tych prostych po akademickie, od szkicu po budowę, od problemu po rozwiązanie. Osoba zaangażowana i z pomysłem tutaj się nie marnuje. Doświadczeni projektanci przypilnują tu tych mniej doświadczonych – bo sami wszystkiego przecież nie zrobią. Załoga projektantów tutaj jest i to bez wątpienia i cieszę się, że do niej należę. Przez lata zaszło tu wiele zmian w celu realizowania solidnej strategii rozwoju. Mam wrażenie, że od momentu mojego zatrudnienia obecnie jestem w firmie po kilku solidnych rewizjach i poprawkach, w których sądzę, że mam swój udział. Mój własny rozwój wraz z nakładem pracy przekłada się na adekwatne wynagrodzenie, którego pilnuję sam i pilnuje tu pracodawca. Rotacja pracowników jest i dotyczy głównie młodszych osób szukających swojego miejsca na rynku pracy. Ja też szukałem swojego miejsca na początku kariery. W ciągu tych wszystkich lat miałem kryzysy zawodowe i pewnie będę je miał, przy czym na szczęście nie zdążyło mi się w chwilach sfrustrowania opiniować pracodawcy i współpracowników. Dla wszystkich zastanawiających nad Biprohutem zostawiam swoją własną opinię: realną i taką stabilną, codzienną.

Pracuję w Biprohucie nieco ponad 9 lat i mogę śmiało stwierdzić, że jest to jeden z bardziej stabilnych oraz uczciwych pracodawców na rynku (a miałem od czasu studiów do czynienia z kilkoma pracodawcami). Żadnych krzywych akcji wobec pracowników, żadnych gwałtownych działań. Firma ciągle się rozwija, ciągle szuka nowych rynków zbytu, nowych pomysłów na inwestycje. Jako biuro projektowe które wykonuje projekty dla przemysłu hutniczego, energetycznego lub chemicznego, firma bardzo często jako pierwsza odczuwa wszelkiego rodzaju przestoje lub wahnięcia na światowych rynkach (np w czasie COVIDu) a mimo to, dzięki sprawnemu zarządzaniu, pracownicy nie odczuwają tego. Nie ma żadnych masowych zwolnień, nie ma żadnych opóźnień w wypłatach. Oczywiście rotacja personelu jest i zapewne nadal będzie. To powszechne zjawisko w dzisiejszych czasach. Dodam jeszcze, że z Biprohutem można sobie nieco pozwiedzać świat, jeśli ktoś jest chętny i ma taką możliwość :) Bądź poprzez krótsze zagraniczne delegacje, bądź poprzez dłuższe wyjazdy na zagraniczne budowy.

Werka
@Tomek

Piszesz o rotacji pracowników. Jak duża jest jej skala? Ile tak średnio pracuje się tutaj? Mąż szuka pracy, ale fajnie jakby to była firma gdzie można zagrzać miejsce na dłużej

@Werka

Jeżeli chodzi o rotację to mowa tu raczej o około 4 pracownikach w skali roku, co na firmę zatrudniającą około 80 projektantów nie jest chyba zbyt dużo. Z moich obserwacji wynika, że są to głównie osoby młode na stanowiskach typu asystent, starszy asystent projektanta, często zaraz po studiach, dla których jest to pierwsza poważna praca. Natomiast rzadko zdarza się rotacja na stanowiskach typu projektant, starszy projektant i w grupie wiekowej 30+. Dodam jeszcze, że średnia długość stażu pracy w firmie to aż 15 lat. Jeśli jesteś zainteresowana to prześlij proszę swoje CV na adres biprohut@mz.pl

Magdalena
@Tomek

To chyba nie jest dużo w skali roku, zawsze jest tak że ktoś przychodzi, a ktoś odchodzi? Czy ta rotacja wynika z braku umiejętności, ludzie się sami zwalniają, jak to wygląda?

Marvel

X
@Marvel

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. kandydat na stanowisko Projektant w branży energetycznej ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Kolejny zadowolony pracownik

Drogi wszystkim dobrze znany "Kolejny byly pracowniku". Nie trudno zgadnąć o kogo chodzi, bo Boprohut pożegnał się tylko z jedną osobą po restrukturyzacji. Fakt, że firma musiała Cię pożegnać po analizie Twojej niskiej produktywności, braku panowania nad czymkolwiek w zakresie wykonywanych przez Ciebie obowiązków, niekompetencją w zarządzaniu własnymi pracownikami, nie daje Ci prawa do szkalowania dobrego imienia naszej firmy. Przekłamujesz rzeczywisty obraz, a prawda jest taka, że Biprohut jest w najlepszych czasach swojego rozwoju, w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększył zatrudnienie o 40%, do 80- ciu projektantów i biję rekordy sprzedaży i ilości zleceń. Realizuje międzynarodowe kontrakty w zakresie engineeringu. Zachowaj resztki godności i pogódź się z odejściem. Wszystkiego dobrego na nowej drodze kariery zawodowej. Pozdrawiamy

"@Kolejny były pracownik" widać Twoje rozgoryczenie po pożegnaniu Ciebie przez firmę. Sam fakt zwolnienia nie upoważnia Cię do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o Biprohucie. Może chcesz tym podnieść swoje ego i usprawiedliwić swoje postępowanie i wydajność jaką prezentowałeś przez te lata pracy? Prawda jest taka, że firma nawet nie zauważyła Twojego odejścia. Biprohut ma się dobrze i dba o swoich pracowników, którzy się z nim identyfikują i angażują w projekty, by stać się europejskim liderem i szerzyć swoja markę na rynkach zachodnich. Powodzenia na dalszej ścieżce kariery.

@Kolejny zadowolony pracownik

"Kolejny zadowolony..." z uwagi, że jeszcze tu pracuję to wiem, że z firmą rozstało się kilka osób...a ciągle jest grupa która się nad tym zastanawia.

Starszy Projektant

rotacja typowa jak w każdej firmie. Na 80 osób odchodzi co roku paru asystentów/starszych asystentów. Nic dziwnego, że bawią się w gwiazdy Internetu dziwne, że przeszło 60 Projektantów z długim stażem są zadowoleni i pracują tu od wielu lat tylko są zbyt dojrzali żeby bawić się w smarowanie głupot :) na temat każdej firmy zawsze najwięcej do powiedzenia ma garstka rozgoryczonych :) koledzy z sąsiednich firm projektowych też się z tymi "wybitnymi" jednostkami borykają :) nic nowego Życzymy Dojrzałości! ;)

Uuuu szkoda a ja właśnie zastanawiam się nad pracą tutaj. A dużo osób teraz odchodzi skoro nie jest to godne polecenia miejsce? Może jak jest wiele wakatów to łatwiej się zatrudnić bez doświadczenia?

Wiecie może, czy w MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. szukają chętnych na staż?

Aleksandra

Tak, jesteśmy otwarci na różne formy zatrudnienia, w tym również na staże dla studentów. Praktycznie w trybie ciągłym przyjmujemy do pracy stażystów, z których wielu znalazło u nas zatrudnienie w późniejszym okresie. Obecnie mamy podpisana Umowę Ramową na staże z Politechniką Śląską ułatwiającą nam komunikację ze studentami i sprawne przyjmowanie kandydatów. Natomiast studentów innych uczelni zachęcamy do kontaktu z nami poprzez przesyłanie dokumentów aplikacyjnych na staże na adres e- mail: rekrutacja@mz.pl. Rozumiemy, że staże są ważnym elementem  edukacji i rozwoju zawodowego, dlatego chętnie współpracujemy z uczelniami i oferujemy możliwość odbycia staży i praktyk w naszym biurze.

Maja
@Aleksandra

Jak takie staże dla studentów wyglądają jeśli chodzi o kwestie godzin pracy? Jesteście elastyczni? Czy po prostu staże odbywają się raczej kiedy studenci mają przerwę od zajęć? No i jaki czas trwa taki staż?

nickita

pracuje w Biprohucie i mam wrażenie, że czytając powyższy komentarz słucham o innej firmie... biuro przeżywa renesans w tym roku, wiele zmian, co tydzień praktycznie nowy kontrakt, zleceń do końca przyszłego roku, co chwilę nowe zatrudnienia (młodych jak i doświadczonych). Mnóstwo ciekawych projektów dla największych światowych graczy. W marcu przewinęła się fala podwyżek, wróciła premia bazowa plus premia od kontraktów. Nadgodziny zawsze płatne lub do wybrania. Ale to się najlepiej samemu przekonać niż opierać się na frustracji byłych pracowników...

Xonic

@Były pracownik nie wiem kiedy pracowałeś ale chyba nie w ostatnim czasie... Nadgodziny zawsze były do wybrania albo płatne - kwestia ustalenia z przełożonym. Jeżeli ktoś zgłosił chęć udziału w szkoleniu językowym to nie został odprawiony z przysłowiowym kwitkiem. Ps. odnośnie podwyżek to może Twoja praca nie była na tyle efektywna, że dostałeś tylko taką propozycję podwyżki.. może tzeba się zastanowić i przeprowadzić samoocenę?? Ale wracając do meritum sprawy a nie pozostając tylko na biadoleniu.... Po ciężkim dla wszystkich 2020 z nowym rokiem nadeszły zmiany. Zmieniło się podejście do pozyskiwania kontraktów - czego efektem jest dużo i ciekawych projektów, w większości na eksport ale Biprohut też odzyskuje swoją pozycję na rynku krajowym. Projekty stawiają duże wyzwanie dla zespołów projektowych, co odzwierciedla się dużym zaangażowaniem zespołów i falą podwyżek jaka przeszła ostatnio przez biuro. Cały czas trwa proces rekrutacji i zatrudniania nowych pracowników chcących podjąć wyzwania i chcących dzielić się swoją wiedzą oraz chcących nauczyć się od starszych kolegów. Starsza kadra z chęcią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi pracownikami by oni przejęli z czasem ich zadania i widzę, stając się jej przyszłością i budując dalej potęgę firmy na lata.

inzynier na emigracji
@Xonic

Super że ruszyły rekrutacje,,, a jak z wypłatami ? Doświadczony inżynier z kilkunastoletnim doświarczeniem dostanie na rękę 2,5-4 tys euro + benefity????

Aneta
@inzynier na emigracji

Podejrzewam, że absolutnie nie i dlatego nikt Ci nie odpowiedział. Ja znowu chciałabym zapytać coś o tych zatrudnieniach młodych i niedoświadczonych. Oby nie okazało się, że owszem, 2500 na rękę, ale bynajmniej nie euro :3

@Aneta

W takim razie Aneta zapraszamy do rekrutacji :) Firma od stycznia 2021 (po gruntownej reorganizacji) zupełnie zmieniła oblicze płacowe, a także ma zatrzęsienie zleceń. Ale to trzeba porozmawiać z obecnymi pracownikami, przyjść i się przekonać, niż słuchać "Inżynierów na emigracji", którzy z niezrozumiałych względów przytaczają walutę, która w Polsce nie obowiązuje :) to chyba taki typowy syndrom bzdurnej wyższości Polaka za granicą w stosunku do rodaków :) ale na niektóre choroby nie ma lekarstwa

aneta

@Karol czyli nie ma problemu, jeśli nie chce odbioru tylko normalnie płatność ?

@aneta

Nie ma najmniejszego problemu z nadgodzinami. Można zapytać kogokolwiek z obecnie pracujących Projektantów. Firma zmieniła oblicze od początku 2021 roku

Hej, czy w firmie PI BIPROHUT Sp. z o.o. płacą za nadgodziny?

Karol

Tak, nadgodziny są zawsze płatne lub do wybrania w zależności od preferencji pracownika. Pozdrawiam

Witold

@Iwanowska Niestety ale jesteś w błędzie. Ktoś musi przejąć pałeczkę po poprzednikach, Polecam pracę.

Iwanowska

Nie polecam. Z firmy odeszło ostatnimi laty sporo osób na emeryturę, na ich miejsce zatrudniono prawie samych absolwentów, bo dyrekcja woli oszczędzić na wynagrodzeniach i raportować do swojej góry, że ma dużo specjalistów w pracowniach, a efekt jest taki, że z terminowością projektów jest marnie i prawie nie ma od kogo się szkolić. Od dawna nie było podwyżek, jak pójdziesz do technicznego po podwyżkę to może na otarcie łez da ci 50 a może aż! 100 brutto za wszystkie lata pracy i przy okazji potraktuje jako człowieka co swoimi „wygórowanymi oczekiwaniami finansowymi” zamierza naciągnąć jego ukochaną firmę. Przy okazji obrobi ci (usunięte przez administratora) za twoimi plecami, że masz czelność prosić o podwyżkę pracując tu zaledwie kilka lat.

Cezary

Czy zarobki w Pi Biprohut poprawiły się od ostatniego czasu? Czy firma oferuje benefity dla swoich pracowników?

Mi się wydaje, że generalnie jest raczej dość dobrze, dość spokojnie i nie ma się o co przyczepiać, a wy jak uwazacie?

Stary
@Michał

Pod warunkiem, że lubisz suche pierdy z octem i gulasz z kurzu bo na nic więcej tam nie zarobisz.

Marzena

@Michał, Zapraszam Cię do wyrażenia dłuższej opinii na temat firmy PI BIPROHUT. Twój obecny komentarz nie mówi nam za wiele, proszę byś mógł dla nas opisać jak w tej chwili ma się rozwój tego pracodawcy na rynku.

Wac

Potwierdzam niestety powyzsze opinie. Mam 5 lat doswiadczenia w branzy, pelne uprawnienia projektowe i proponowali 1800zt netto. Teraz pracuje za 15000zt netto w Norwegii, wiec chyba faktycznie wladze Biprohutu troche przesadzaja z zanizaniem zarobkow.

ccd
@Wac

Po 5 latach doświadczenia uważasz się za wielkiego projektanta? W Norwegii pracuję jako projektant dziesięć lat. Jak znasz realia tutaj to wiesz, ze liczy się głównie doświadczenie. Zarabiając takie grosze w Norwegii to chyba wozisz kabanosy w bagażu. Takich jak ty najechało tutaj sporo a później się chwalą ile ja to zarabiam.

projektant po interview'ie

Z ciekawości tu zajrzałem i proszę... chyba ktoś z zarządu pisze :D Ludzie o takich kwalifikacjach jakich "szukacie" przez N-miesiący w UK pracę dostają OD RĘKI. Dla zaspokojenia waszej "troski" o mój statut zawodowy informuję że pracuję tu już od lutego i dziękuję bogu, że dla Was moje oczekiwania finansowe okazały się "zbyt wygórowane".

projektant po interview'ie

niby poważna firma z tradycją... a nie potrafią znaleźć pracowników pomimo ogłoszeń wiszących od wielu miesięcy. Nic dziwnego jak przy podaniu stawki, która jest standardem na rynku prowadzący rekrutację zrobił oczy jak u żaby... i ciągle rekrutacja "trwa". Panowie z BIPROHUTU - projektantów offshore'u czy przemysłówki szukają na całym świecie. W UK na starcie oferują 30-35 tys FUNTÓW rocznie + różnego rodzaju benefity, może dlatego macie "problem" z pozyskaniem specjalistów.

Zostaw merytoryczną opinię o MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A.?

MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A.
1.6/5 Na podstawie 34 ocen.

MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A.