Opinie o ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k. w Zabrze

"ZARYS" International Group jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych. Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k., lecz też Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k. w Zabrze

Luk

Witam. Zastanawiałem się jakiś czas, czy dodać opinię na temat firmy, ale czytając wszystkie wpisy i doświadczając pewnych rzeczy na własnej skórze, postanowiłem, że jednak chciałbym być pomocny i przestrzec ewentualnych kandydatów do pracy w firmie Zarys. Niestety większość opinii jest negatywna i po tym, czego doświadczyłem wiem, że są to opinie uzasadnione (w większości przypadków). Moja przygoda zaczęła się od odpowiedzi na ogłoszenie, które dotyczyło stanowiska PH. Pierwszym etapem była rozmowa za pośrednictwem komunikatora skype z Dyrektor Personalną. Rozmowa miła, rzeczowa i należąca do tych podstawowych rozmów, więc nie padały pytania wyssane z palca. Po jakimś czasie otrzymałem telefon z zaproszeniem na drugi etap, tym razem już do siedziby firmy w Zabrzu. W pierwszym terminie nie dotarłem na spotkanie z powodów zawodowych, jednak firma nalegała, zapraszając mnie na inny termin. Po długich analizach postanowiłem, że zaryzykuję i pojadę na to spotkanie. Miałem do przebycia 480km w jedną stronę, więc jakieś tam wyzwanie było. Kiedy już dotarłem do firmy na umówioną godzinę, sprawy wyglądały następująco: przesiedziałem w "poczekalni" sekretariatu 25 minut, nikt nie zaproponował niczego do pica, kazano po prostu poczekać. Po tym czasie przywitała mnie Dyrektor Personalna, zaprosiła do salki konferencyjnej, zaproponowała kawę. Przy kawie oczekiwałem na Product Managara, który przeprowadzi dla mnie wykład na temat rękawic medycznych i diagnostycznych, ż którego na samym końcu przeprowadził "kartkówkę". Wydało mi się to o tyle dziwne i mało istotne, że przez cały wykład notowałem ważniejsze rzeczy i na końcu przepisałem je po prostu na arkusz firmy, więc nie wiem, co ten "test" miał na celu i jaką wiedzę na mój temat miał przedstawić gronu personalnemu firmy. Po odbytym teście do pokoju zawitała Pani Dyrektor Personalna wraz z Kierownikiem Sprzedaży, który na pierwszy rzut oka wyglądał, jakby wiedział wszystko o wszystkim, a jego zachowanie tylko mnie w tym utwierdzało. Musiałem przedstawić swoją prezentację medialną na zadany przez firmę temat i o ile wydawało mi się, że była ona przygotowana przeze mnie w sposób przemyślany i osobiście mi się podobała, o tyle szanowni Państwo tak naprawdę mieli ją głęboko w poważaniu, a Pan Kierownik strzelił taką minę, jakby chciał powiedzieć, że "du... nie urywa". Następnym krokiem były trzy nic nie warte pytania, które mi zadano, dlaczego chcę zmienić firmę, za co jestem odpowiedzialny obecnie, itp. Całe spotkanie potrwało niecałe dwie godziny, już w trakcie było widać, że rekruterzy mają całe spotkanie w głębokim poważaniu, na koniec padło magiczne stwierdzenie "zadzwonimy do 19 lipca" i dziękujemy. Kierownik niestety do końca pozostawał gburowaty. Teraz dodam, że na moje pytanie o warunki zatrudnienia, otrzymałem odpowiedź, że tego dowiem się w kolejnym etapie, którym jest rozmowa. CDN

Wszystkich potencjalnych kandydatów do pracy w tej firmie, mających nadzieję na karierę zasmucę. (usunięte przez administratora) Najlepsi handlowcy od paru lat sukcesywnie sami odchodzą, innych zwalniają bo maja swoje zdanie. Inni którzy teraz pracują robią to tylko dla pieniędzy bo wiadomo, firma w czasach covid duzo zarabiała wiec i premie były większe. Ale wszystcy którzy się szanują, nie planują tam zostać. Popytajcie w terenie a każdy Wam powie jaka jest prawda. Jeśli wiec szanujesz samego siebie, masz własne zdanie i zasady - aplikuj do innej firmy bo się spalisz. (usunięte przez administratora) Na marginesie - do tej dziury od lat nie przyszedł nikt z doświadczeniem z branży szpitalnej z konkurencji kto zostalby dłużej niż 3 miesiące.

negatywny proces
Kandydat

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym, p. dyrektor ds. personalnych miała przekazać feedback po rozmowie w ciągu 2 tyg. bez względu na rezultat, minął miesiąc i zero informacji zwrotnej. Oceniam bardzo negatywnie proces rekrutacyjny pod kątem informacji zwrotnej jaka by nie była. Mimo zapewnień, że na pewno wyślą wiadomość lub zadzwonią - zero kontaktu...

Chris
 Rekomendacja

Firma dobra wyplaty na czas praca czysta kasa się zgadza polecam wszystkimi bo dobże się pracuje

Koleś
Klient

Czy wiadomo może dlaczego nie ma praktycznie żadnych zdjęć tego jak wygląda magazyn w Zabrzu, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Na google maps figuruje jako plac, na którym trwa budowa, na street view jest tylko łąka. Ktoś coś wie? Może jakoś potwierdzić, ze w ogóle to tam jest ????

Carlos Nowy wpis
@Koleś

No nie ma bo jak można zdradzać tajemnice

Xyz Nowy wpis
@Koleś

Bo magazyn jest nowy, street view jeszcze nie zdonżylo zaktualizować. Możesz poszperac na stronie firmy, a zapewne znajdziesz zdjencia jak wysokie glowy spaceruja po magazynie. Swoja droga tak trudno wsiasc w samochod i przejechac sie i zobaczyc jak obecnie wyglada łąka?????

PH

Dział Handlowy w skrócie: Kierownik i Dyrektor jeżdżą po przedstawicielach i pytają czy są: dobrym kierownikiem, dobrym dyrektorem i czy w Firmie jest fajnie - no dalej, kto odważy się na szczerość ? Wiadomo, nikt z nas. Firma właśnie zdobyła Himalaje głupoty. Czy Prezes to widzi? Czy nie chce widzieć bo co ma zrobić, to jego zaufani ludzie... Może lepiej wysłać na spytki osobę z którą można swobodnie porozmawiać a która nie jest winna temu co się dzieje, temu że ludzie uciekają w popłochu?

Maja
@PH

Możesz napisać coś więcej o pracy w Zarysie? Jak oceniasz poziom wynagrodzenia w tej firmie? Czy można tu dobrze zarobić już na początku współpracy? Ile wynoszą ewentualne premie? :)

Byly Nowy wpis
@PH

Czyżby Pan Prezes nie wiedział o tym, jak Pan kierownik postępuje z ludźmi?

Carlos Nowy wpis
@Byly

Nie wie nic bo nie ma czasu

: ) było miło

PH zarabiają 2500 zł plus premia co kwartał za wypracowane plany ( może być 5000 zł a nawet więcej ) Samochody nowe dla tych co wypracowują plany i się wykazują - fordy , hyundai , i inne

@: ) było miło

Cześć, dzięki za informacje. A powiedz, czy na stanowisku przedstawiciela handlowego w Zarysie ma się określone godziny pracy, czy sami ustalamy sobie grafik?

Była
@: ) było miło

No to na bogato! 2,5 tysia na łapę + może premia ! Fajna ta firma, taka z dobrą rotacją żeby się repy nie nachapały!

Justyna
@Była

Hej, możesz przybliżyć temat tej rotacji w Zarysie? Czym jest spowodowana? Czemu 'może' premia? Czy trudno jest sobie na nią zapracować ? Jakie są warunki?

Były Pracownik

Witam wszystkich, chciałbym się podzielić z wami opinią w sprawie pracy na magazynie w firmie ZARYS. Jestem byłym pracownikiem tej firmy i podzielę się z wami swoimi wrażeniami oraz jak firma podchodzi do pracownika. Firma ta jak na milionowe dochody w żadnym przypadku nie szanuje pracownika. Jeśli liczysz na premie lub szacunek zapomnij, te dwie rzeczy są w tej firmie nieznane. Teraz premia wiadomo jest uznaniowa dlatego dostaje ją cała firma oprócz magazynu bo albo czegoś brakuje albo jest (usunięte przez administratora) Jednym zdaniem: zawsze jest opcja, żeby się byle, ale naprawdę byle do czego doczepić. Kolejna sprawa to podwyżki, o których też możecie zapomnieć. Kierownictwo wrzuca i zmienia stanowiska pracy ludziom jak tylko chcą bez żadnych zobowiązań. Podobała mi się tam praca z względu na niektórych rzetelnych i pomocnych magazynierów dla was szacunek, że dalej staracie się o coś walczyć chodź walka przypomina walkę z wiatrakami. (usunięte przez administratora) Kpina i żenada po prostu nawet nikt nie powiedział przepraszam, ale jak coś się złego dzieje to zawsze magazyn jest najgorszy. Wniosek taki brak podwyżek, brak premii, brak możliwości starania się o lepsze jutro właśnie to jest firma zarys. Pozdrawiam chłopaków i dziewczyny z magazynu może WY tak jak i JA w końcu się obudzicie i weźmiecie sprawy w swoje ręce bo zmiany zawsze są dobre

Przedstawiciel
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Ja tam dzialajac jako niezalezny przedstawiciel handlujacy sprzetem medycznym jestem zadowolony, branza nie łątwa trezba mocno sie rozpychac ale ja na wspolprace z szefostwem nie moge narzekac.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

;)

Popcorn otwarty, kolejny sezon. Rekord w ilości zatrudnionych osób w terenie w zasięgu Tylko ze teraz zwalniają się sami????

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k. odbywa się w siedzibie firmy?

Były

Wszystkich potencjalnych kandydatów do pracy w tej firmie, mających nadzieję na karierę zasmucę. Zarząd w składzie jednoosobowym to osoba bez szacunku do kogokolwiek. (usunięte przez administratora) Najlepsi handlowcy od paru lat sukcesywnie sami odchodzą, innych zwalniają bo mają swoje zdanie. Inni którzy teraz pracują robia to tylko dla pieniędzy bo wiadomo, firma w czasach covid dużo zarabiała więc i premie były wieksze. Ale wszyscy którzy się szanują, nie planują tam zostać. Popytajcie w terenie a każdy Wam powie jaka jest prawda. Jeśli więc szanujesz samego siebie, masz wlasne zdanie i zasady - aplikuj do innej firmy bo się spalisz. Jeśli codziennie smarujesz wazelina i nie masz zasad to miejsce dla Ciebie. Na marginesie - do tej dziury od lat nie przyszedł nikt z doświadczeniem z branży szpitalnej z konkurencji i zostałby dłużej niż 3 miesiące.

Cała prawda
@anonim

Jest to cała prawda o Zarysie.

negatywny proces

serio
@negatywny proces

Firma nie szanuje kandydatów widać.... miałem tak samo

@negatywny proces

Cześć, no niestety firmy często nie odzywają się do kandydatów, uznając to za "odpowiedź negatywną". Czy mógłbyś podać więcej szczegółów z przebiegu samej rozmowy w Zarysie? Jakie pytania Ci zadano, czy coś Cię zaskoczyło?

@serio

Cześć @serio, na jakie stanowisko aplikowałeś? A powiedz mi tylko, po jakim czasie od złożenia CV Zarys skontaktowało się z Tobą?

Justyna
@negatywny proces

Przepraszam, że się tak wtrącę, ale może mógłbyś napisać mi jak proces rekrutacyjny w Zarysie wygląda? Czy miałeś tylko jedno spotkanie rekrutacyjne, czy może więcej? Ile jest etapów i jak one przebiegają? Na co prowadzony jest nacisk ze strony pracodawcy podczas rozmowy z kandydatem?

Marta

Hej, chciałabym się dowiedzieć, jaka część Zarys International Group wciąż pracuje zdalnie? Czy firma wróciła już do pracy biurowej? Może wprowadzili tryb pracy hybrydowej?

Sebastian

To porównanie nie jest zbyt fortunne. Jak sama wiesz zysk i wyniki dla firmy to priorytet bez tego nie mogłaby się rozwijać, więc praca na tak zwane słupki jest bardzo istotna. Jeśli masz wysokie osiągnięcia możesz liczyć premie lub inne benefity? Napisz kilka słów na ten temat.

Babi

Nie na słupki tylko na Porsche Audi i mercedesy

NIE
@Babi

Skoro kłują w oczy "Porsche Audi i mercedesy", może warto rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Daisy
@NIE

Ooo chyba odpowiada sam najwyższy we własnej osobie, na pewno siedząc sam w swoim małym pokoiku i tupiąc przy tym nerwowo lewą nóżką. Co mają do tego Bieszczady? Z takimi samochodami to do Bollywood co najwyżej

Kris
@Daisy

Nie rozumiem Was. Zarys nie jest jedyną firmą gdzie właściciele mają auta z górnej półki? Czym mają jeździć? Dużymi fiata? Trabantami?

Kandydatka

Nie ma możliwości aby tak duża firma nie wywiązywała się z obowiązku zapłacenia pracownikom za ich pracę. Proszę o prawdziwe komentarze.

Piotr

Zaciekawiło mnie Twoje zdanie związane z rzekomymi sprawami w sądzie o niewypłacone premie. Skąd masz informację na ten temat? Sprawy zakładali byli, czy obecni pracownicy firmy ZARYS International Group? Tego typu wypowiedź nie powinna pozostać bez argumentacji, dlatego zachęcam, abyś to zrobiła.

ZIGI
@Piotr

Jak masz dowody to je przedstaw, w innym przypadku milcz. Właściciel powinien zgłosić sprawę do odpowiednich służb za takie oskarżenia. W firmie wszystko jest wypłacane zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami.

On
@ZIGI

Gdyby nie istniało RODO można byłoby przedstawić listę nazwisk i doprawdy nie stanowiłoby to problemu; lista jest coraz bardziej pokaźna

Kandydatka
@On

Tak duaż firma stosuje takie praktyki? Naprawdę trudno mi w to uwierzyć. Dlaczego firma stwarza sobie tego typu problemy? Wydaje się to niedorzeczne.

Pryncypał
@Piotr

Choćby sprawa Ingrid K. siostry pewnego dziennikarza śledczego z TVN. Ponad 100.000 PLN odszkodowania za niewypłacone premie.

Tomuś
@Kris

Podejrzewam, że bardziej chodzi o to że na nowe fury kasa się znajdzie. Na podwyżki dla ludzi nie mo. Pozdławiam sełdecznie

: ) było miło

PH w firmie ogólnie nie są lubiani , tego pozornie nie widać , ale jest to przykre Jeżeli wynegocjujesz jakieś większe pieniądze niż mają inni to miej pewność że zaraz będziesz miał podwyższone plany tak że Ci udowodnią że nic nie robisz i dostaniesz propozycje nie do odrzucenia typu powiększenie terenu do obsługi tak że wyjdzie na to że obroty na twoim terenie spadają ( jak nawet nie spadają - bo masz nad tym kontrolę ) więc i tak nic nie robisz nawet jak robisz: UWAGA to znak że przeznaczony jesteś do zwolnienia !!!!! Stawka PH 2500 zł może teraz ciut więcej jak masz dużo więcej to bój się to tylko kwestia czasu do odstrzału. Niemile widziani są Ci którzy chodzą po podwyżki !!!!! Życzę powodzenia

Xyz

Bardzo miło wspominam pracę w tej firmie nie Ja miałem jeszcze okazję pracować za czasów Szczepana. Super lider. Pozdrowienia dla wszystkich.????????????

Xyz

Zdrowych Radosnych Świąt Wielkanocnych

Nikt ważny

Kandydatów do pracy w firmie zarys informuję że bardziej interesują się pracownikiem po ustaniu umowy o pracę. Nagle widać kawał pracy :) i po czasie czujesz się doceniony/a :) Nieczyste zagrywki stają się normą ale na szczęście kij ma dwa końce :)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k.?

Ona

Nowy sezon rotacji rozpoczęty:) Niektórzy jeszcze niby w Zabrzu a drugą nóżką w Łodzi;)

Nick
@Ona

Nie ma to jak zasiać ziarenko niepewności pod koniec kwartału :) ale to mądre bo teraz przynajmniej handlowcy dostaną większe premie żeby tylko wszyscy zostali i nie mówiło się źle o tym gigancie sprzedaży :) Mimo pandemii nikt z dużym doświadczeniem do tej firmy nie przyszedł a wręcz przeciwnie.

Fan

Macie jakieś pozytywne opinie?

Klient

Jaka praca takie podejście, rozwalony towar leci do klienta z magazynu , partie i daty ważności nie zgadzają się, reklamowanie- zapomnij, obsługa masakra, dobrze że macie konkurencje w Polsce- można odpocząć od Was. Na towar można czekać miesiącami - a to co przychodzi, to jakaś wyjebka- nawet nie wygląda jak deklarowany produkt producenta. Jak się uchowaliście - szok.

fotograf
Klient

jest tak samo prawdziwa jak jej zdjęcia na FB :)

Zostaw merytoryczną opinię o ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k. - Zabrze

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k.
2.5/5 Na podstawie 205 ocen.
ZARYS International Group sp. z o.o. sp.k.