Opinie o Lear Corporation Poland II w Legnica Serdeczna 40

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Lear Corporation Poland II. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lear Corporation Poland II o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lear Corporation Poland II w Legnica Serdeczna 40

Zmartwiony

Maszyny wszystkie sa w tragicznym stanie technicznym, a nasz król wykadowal prace w weekendy wszystkim dzialom technicznym. Fenomen na skale swiatowa! Kazda korporacja daje prace takim (usunięte przez administratora), poniewaz to sie zwraca z nawiazka, ale w tej fabryce jest zawsze odwrotnie. Ta Petrikova albo slepa, albo chce zamknac ta fabryke.

Flip
@Zmartwiony

Dobry jesteś po waszych ustawieniach weekendowych wszystko jest bardziej (usunięte przez administratora) niż było, bajera leci coś podubiecie a kasa leci ,tyle teraz pracy w tygodniu zemacie na to czas ..nie smutaj będzie dobrze pomysł o tych co mają 3150 i nie mają weekendów a nie 8 i płaczą

@Flip

Nie wrzucaj wszystkich do wora. Tak samo mozna napisac, ze nikt z was nie potrafi nawet komponentow zalozyc na stol i tylko co 5min na szlyga latacie, pracujac realnie moze z 5h na 8h. Zapoznaj sie najpierw z planem ustawien i czesci, wtedy zmienisz pkt. widzenia. Od lat nie wykonujecie przeglsdoew stopnia pierwszego, co macie w obowiązkach. Bez tych maszyn nie masz pracy. Wiec wi i pracodawca powinniscie miec do sur szacunek. Kazdy weekend powinien byc dla dzialow technicznych. W glowwch wam sie poprzewracowalo.

Flip
@Zmartwiony

Heh,maszyny idą na pół gwizdka ludzie się szwedaja bo brakuje roboty ,jak Ci tak zależy na tych maszynach znajdź czas w tygodniu napisz sugestie może Ci wpadnie 500plus ,wszyscy widzą jak ciężko pracujecie na weekend ,szczególnie na magazynie ..pochowani

@Flip

A jak mają pracować w soboty, jak nawet w tygodniu roboty nie ma, pomysl

@Flip

Ty widzisz jak sluzby technuczne pracuha w soboty i niedziele? Ciekawe jak... Oczywiscie (usunięte przez administratora), utrzymabie budynku, ktl siedza na magazynie i graja w karty. Dobry jestes. W tygodniu sie pracuhe - na weekend robi przeglady. Taka jest zasada, ktirej lamac sie nie powinno.

(usunięte przez administratora) woli pracować w weekendy bo setki lecą a nikt Ich wtedy nie pilnuje i robią co chcą, łatwy pieniądz, zawsze będą bronić pracy w weekendy

Worker
@Zmartwiony

Cieplutka posadka na produkcji ? Wiadomo SUR ilu byłych liderów tam pracuje niezliczę.Dość dobrze płacą , roboty mało .

@Worker

Placa za malo.

@Sur

Dobrze ze jeszcze wogole placa bo za chwilę to tylko na buty zarobisz

@Kris

A dlaczego maja nie placic? Kase maja. Centrum kompetencji, monitoring, kompresory, samochody sluzbowe i karty kredytowe, wynajmowanie co chwila firm zewnetrznych za grube pieniadze. To wszystko, to sa miliony. Wiec niech dyrektor nie klamie.

@Sur

A chociażby dlatego, że kasę to mają dla siebie, a nie dla niewolnikow, dlatego placa coraz mniej

@Kris

To trzeba sie postawic. Wolniej pracować i robic reklamacje.

@Sur

Nie trzeba się stawiać, pracy i tak jest coraz mniej, aż do likwidacji zakladu

@Kris

Kris no i mówisz konkretne rzeczy. Zakład w Niemczech zostaje likwidowany (transfer projektu VS39 do Legnicy) i w 06.2022 zakład niemiecki przestaje istnieć. Związki zawodowe wygrały proces w sądzie niemieckim. Lear przegrał. Odprawy dla pracowników będą wynosić od 80 do 300 tysięcy euro na osobę! My chcemy tak samo. Lear ma kasę i niech nie ściemniają nas Polaków. Nie cofniemy się, ani o krok.

@Sur

No mam nadzieje ze załoga stanie w końcu we własnej obronie, bo póki co to dyrekcja robi z (usunięte przez administratora)co chce, pewnie to powodem dużej ilości ukraincow, którym jest ws,ystko jedno by zachować prace

@Kris

Z tymi Ukraińcami trafiłeś chyba w 10, a może w 10 i pół. Krół już przegiął i załoga się już nie cofnie.

Kris

A co to kogo obchodzi? Ty myśl co będzie z tobą, wojna trwa

@Kris

Mnie obchodzi. I jeśli to prawda, to ta osoba straci pracę.

Finansiera

Niestety to fake. Oj Arek. Przeprosisz i nie będziesz miał konsekwencji.

Wicek PiP

Czy to prawda że Lear zmienia branże na budowlankę słyszałem że pracownicy produkcji z liderami coś tam remontują ha ha tego jeszcze nie grali na strefie już gorzej być nie może

@Wicek PiP

Może, może być gorzej i będzie gdyż przemysł samochodowy pomału się zamyka, więc przebranżowienie ma sens

@Kris

Kto się zamyka? Przemysł samochodowy? :D Widać, że wczoraj było nieźle z używkami.

Pracownik obiektywny
@Wicek PiP

Tak, pracownicy produkcji w ramach postojowego pracują przy "budowlance" + dodatkowa premia 400 zł. Jeden z kierowników produkcji wymyślił system sugestii, polegający na stworzeniu Centrum Kompetencji, chyba jakiś pokój zabaw. Oczywiście z automatu pomysł musiał być zaakceptowany i wdrożony. Tak też się stało. Potrzebowali na ten projekt pomieszczenia, więc wybrali kompresorownię. Koszt przebudowy, to jakieś 20 tys., otwarcie, czyli ciastka, balony, lody, gadżety dla ludu, aby się cieszył i nie robił problemów z braku podwyżek, itp/itd. to kolejne 30 tys., przeniesienie sprężarek i stworzenie nowej kompresorowni będzie wynosić 1.5 mln zł. A pieniędzy na podwyżki nie ma. Nie wspominamy już o kosztach Wielkiego Brata.

@Operator

Nie potrzeba używek żeby to wiedzieć, j7z wiele firm motoryzacyjnych zawiesiło produkcję, dlatego nie ma zamówień na części, no nie wiem czy to takie śmieszne

Elein
@Kris

Ja czytałam, że jest problem z półprzewodnikami z Chin. A są one niezbędne do produkcji samochodów. Stąd w wielu firmach postoje. Z drugiej strony, np, Mercedes obecnie rekrutuje. Nie wiadomo więc ja to jest naprawdę.

gość
@Pracownik obiektywny

1,5 mln, hahahahahahahahahahha 30 tyś hahahahahahahahahahahahhaaha ale mnie rozbawiłeś, będę się z tego do wieczora śmiał

@gość

Niestety gosciu jest to prawda. Sprawdz to mozesz i to latwo. I nam z tego powodu nie jest do smiechu.

@Elein

Problem ze wszystkim, gdyż branża samochodowa jest celowo wygaszana

@Elein

Naprawdę to jest już napisane od dawna, Klaus Szwab mówił o tym na konferencji w Dawos, "nie będziesz niczego posiadał I będziesz szczesliwy"Czwarta rewolucja przemyslowa

@Pracownik obiektywny

Co oni przez te 10 lat robili, dopiero teraz sie obudzili, że dobry pracownik to wyszkolony pracownik...

Worker
@ProtoplastaLeara

Czymś trzeba ludzi zająć , pracy mało .Czasy gdzie pracownik miał tylko (usunięte przez administratora) skończyły.

@ProtoplastaLeara

Dyrektor nadal uwaza inaczej. Niestety.

Zwolniona

Kamery , cenzura ,co jeszcze ? Tak bardzo boją się prawdy o sobie ?

@Zwolniona

Raczej wyciąganie pieniędzy w fabryki. Jeśli jest tak źle jak mówią, to kto zgodził się wydać ~850 000 zł na system monitoringu? 1.2 mln zł na przeniesienie systemu zasilającego fabrykę w media pneumatyczne? czytniki w wc, ponowne przeniesienie zadaszeń na zewnątrz, salki treningowe itp. itd. wszystko o łącznym koszcie 400 000 zł? Jednoczenie zatrzymane zostały modernizacje projektów Pomyślcie. Fabryka tonie, i kradnie się póki można? Oficjalnie pracy będzie do 2022 r. tylko dla dwóch zmian. Jedna zmiana przez rok będzie niepotrzebna.

Zwolniona
@Operator

Miliony złotych na rzeczy teoretycznie zbędne , za dużo pałętających się liderów , jakościowców , suru , destrukcji i różnej innej maści pracowników ze strefy biur . Tak źle jeszcze nie było .

@Zwolniona

Zaiste. Mistrzów jest za dużo o 80% sama Pertikova to twierdziła.

Skąd ty taki poinformowany Panie Operator

@ProtoplastaLeara

No widzisz, poinformowany, to dobrze, wiedzy nigdy dosc

@ProtoplastaLeara

Petrikova na zebraniu mowila.

Spawacz

Początek 2500 brutto potem 2700 brutto Nieoficjalnie Lagasz po wszystkich działach i spawasz co popadnie dóża rotacja mało spawaczy. Operatorzy jak planu nie wyrobią to spawaczą też się niedostaje premiera oszukują w nad godzinach często wypłata się nie zgadza.

Kto chce pracować w takiej patologii

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Leszno
UR

Magazyn Sur niech się ktoś przyglądnie Panu J. kto ma w tym interes? ????Ciekawy jestem ????

Lider pobierajacy czesci
@UR

A co sie znow stalo z panem Jerzym? O co chodzi tym razem?

Operator mqb
@Lider pobierajacy czesci

Pan Jerzy jest super gosc. Opierd\/oli kazdego. Tak trzeba.

Kochanka króla
@UR

Pan Jerzy jest nie do ruszenia.

Dlaczego Król chce skłócić załogę? Wózkowi, spawacze i operatorzy z vs30 otrzymali podwyżki od 300 do 700 zł brutto. A gdzie reszta? Są ścierkami?

Kr9l

Tak VS30 Żądzi Tkaczyk i jego banda (usunięte przez administratora) a na czele Błaszczykowska co do podwyżki musieli dostać bo by podchodzili ramy są za Ciężkie a spawacze co niektórzy po 3800 na umowie śmiechu warte w za Germanicą 13 eurasków a u nas

@Kr9l

A Blaszczykowska nie jest na gietarkach? Czy to prawda, ze romansuje z Tkaczykiem?

Monteiro
@Operator

Masz fantazje,trochę Cie poniosło zajmij się praca a nie plotkami ..idz jeszcze raz na palarnie..palarnia prawdę Ci powie, tam jest temat za tematem co jeden nie wie to drugi zmysli..

@Monteiro

Jak ma się zająć praca skoro pracy brakuje?

Ur
@Monteiro

Palarnia to wylęgarnia plotek a w każdej plocie jest ziarno prawdy a tak przy okazji czy ktoś coś wie czy postuj ma być bo aż huczy w zakładzie ale nikt nie potwierdza

Monteiro
@Ur

Najwiecej prawdy jest wtedy jak (usunięte przez administratora)wścipskie babska po złości jedna na druga

$$
@Tomek

Zgłoś się na ochotnika i szoruj kible, rzadna praca nie hańbi przynajmniej Ci zleci w miłej atmosferze

Wikar
@Monteiro

Czy wasze zycie jest naprawdę tak nudne ze zyjecie tym learem 24 h pewnie śnicie o tych plotach po nocach . Zenada , znajdzcie sobie jakieś hobby bo to co tu się pisze to jest żal . Czego nikt nie podejdzie do wymienionych osób i nie zapyta ? Tylko robienie sztucznego dymu i plot . Jesteście tutaj cieniasami bo nie macie odwagi w 4 oczy zapytać tylko po pracy nawalać na tej stronie . Typowa banda cymbałów co duzo pisza a w pracy wchodza w 4 litery

@Operator

Idz do Tkaczyka i zapytaj .

Tosia
@Tomek

Idz do biedronki jak Ci Zle i wydawaj naklejki do albumu na miśki .

Supervisior
@Ur

Maja byc zwolnienia. Powinien byc postoj 100%.

@$$

Jak ty już posprzątałaś wszystkie kible, to po co gadasz

@Tosia

Ooo w biedronce to masz lepsze warunki pracy i lepsze wynagrodzenie, nie tak łatwo dostać się do biedronki

Biuro

Brawo pani A. Goc kolejny pracownik odszedł od pani i to dobry lider he he byłaś na tyle hamska że nawet niezawalczyłaś o lidera twojej zmiany ciekawi nas kto następny opuści twoje szeregi sztucznej dobroci pamiętaj jak szybko się wspinasz po szczeblu kariery tak szybko możesz z niej spaść ciekawe kiedy Lear się obudzi i ilu jeszcze odejdzie jak myślicie

@Biuro

Widać taka jest polityka firmy, zniszczenie kumatych, pozostawienie samych (usunięte przez administratora)

@Biuro

Pani Goc wspina się po czymś osobistym od winniczka. Nie spadnie nigdzie.

Bhp
@Biuro

Pani G. Ma na swojej liście jeszcze sporo ludzi tak że tylko czekać aż ktoś następny odejdzie

@Bhp

Jak zakład stanie to wszyscy będą nastepni

@Tomek

No to może zwolnić 30% biurowych - ich pensje zaczynają się od 8000 brutto do 45000. Jest gdzie oszczędzać. Kierownicy działów nie muszą jeździć samochodami służbowymi gdzie mają zapewnione paliwo, przeglądy i eksploatację. Nie pamiętacie już monitoringu, centrum zabaw zw. kompetencją, kompresorownię? Łączny koszt 2.5 mln zł. Powiadacie, że kasy nie ma? Skoda i wszystkie inne zakłady obok naszego Leara dają postojowe 100% płatne, a co u nas? Prawdopodobnie ludzie z b3b4 zostaną zwolnieni po świętach.

Bo b

Kto odszedł

Karmazyn
@Biuro

Pani 'Goc . Jesteście tak wredni ze uśmiechacie się do niej udajecie kolege kolezanke a potem obsmarowujecie (usunięte przez administratora) tutaj . Zazdroscicie jej ? To weźcie się za robote

@Karmazyn

No nie weźmiesz się za robotę, bo najzwyczajniej jej już będzie coraz mniej

Karmazyn

To znajdz sobie inna

@Karmazyn

Za chwilę wszyscy będziemy szukać innej, Skoda w Czechach Jud do końca roku fayrant

Senegal

Po co jest monitoring na parkingu.? Auta poobijane a na kamery trzeba czekać tygodniami

@Senegal

No jak, przecież kamery są w środku budynku i są pilnie obslugiwane

@Senegal

To naucz sie jezdzic.

Lider pobierajacy czesci

Czy wy jestescie pijani lub nacpani? Nie potraficie nawet wpisac odpowiedniej odpowiedzi pod postem, tylko otwieracie nowy. Wy chcecie nakladac komponenty na Jigi? Nawet do zoo sie nie nadajecie. Masz cos do napisania, to pisz. Co Jerzy odwalil? Potrafisz pisac na trzeźwo?

Operatorka

Może jeśli jest tak źle, to może pracodawca zlikwiduje na ten czas przywileje dla biurowych i kierowników? Samochody służbowe, paliwo, amortyzacja. Dlaczego pan dyrektor nie oszczędza, tylko zwalnia ludzi z produkcji?

@Operatorka

Bo zakłady samo hodowe są likwidowane, do roku 2030 koniec produkcji samochodów spalinowych na świecie, to jak

@Mega

My produkujemy siedzenia. Do spalinowek, a pozniej elektrykow... Wiec?

@Operatorka

Więc siedzeń do spalinowej już nie będzie potrzeba, a do elektryków są inne siedzenia i póki co ich produkcja jest śladowa, pomysl

Mega

Ale ty nie piszesz na temat, więc ten wpis w kosz, bez merytorycznej wartości, pomysl

@Mega

W czym problem , zeby produkować inne siedzenia ?

Mega

Chociażby w tym, że już nie będzie potrzeba tyłu siedzeń, nie jeden LEAR Legnica produkuje siedzenia na świecie, jakie inne? Stołki kuchenne, czy krzesła stołowe:), to dlaczego nie ma pracy i ludzie na postojowe idą? Jak nie ma problemu to trzeba produkować, a nie sie obijac

@Mega

Oczywiście do samochodów elektrycznych i hybrydowych są inne siedzenia? Jakie?(usunięte przez administratora) Myślę... i widzę, że jako kobieta lepiej niż ty jako samiec dominujący. Trzeba zdobywać nowe projekty, co jest rolą dyrektora zakładu. Siedzenia to siedzenia. W naszym zakładzie możemy produkować każde i do każdego samochodu spalinowego, elektrycznego i kosmicznego. Żadnego problemu, ani przeszkód nie ma. Dziwne masz rozumowanie.

Operator cel spawalniczych
@Mega

Jak nie będzie potrzeba siedzeń, a co będziemy teraz stali lub klęczeli? Tak, nie tylko Legnica produkuje siedzenia, ale dlaczego my mamy nie produkować, a inni mają produkować? Zakład stoi jak każdy inny na świecie. Powody i przyczyny znamy. Sytuacja się poprawi, ale raczej będzie to druga połowa 2022 roku. Mogą jedynie nas martwić kończące się projekty i brak nowych, ale za to odpowiada Dyrektor Król. To jest jego zadanie i będzie z tego rozliczany.

@Operatorka

No to produkować, nie obija się, nie zdobędziesz czegoś co już do zdobycia nie będzie, wyżej masz napisane, trzeba tylko kobieto umieć czytać ze zrozumieniem to co co napisał dominujący samiec alfa, beta, czy gamma, pomysl

@Operator cel spawalniczych

No niestety, ale sytuacja będzie się tylko pogarszać, to jest wojna, żaden dyrektor nigdy nie był i nie będzie rozliczany, a kto go rozliczy? I z czego?

@Mega

Ja(usunięte przez administratora)jaka (usunięte przez administratora) wojna ja się pytam !? Chyba na GoWork macie wojnę a nie w firmie.. bo większość takich jak Ty jest mądra tylko w internecie i na tego typu portalach a w robocie to w gacie robi i nawet słowem nie umie się odezwać.. ten naród jest głupi jak but przez takich jak Ty właśnie

@xXx

No właśnie dlatego mówię, że trwa już wojna świecie, a nie w żadnej firmie, ty naucz się czytać i myśleć logicznie,(usunięte przez administratora)

Mnie nie czeka, prędzej Ciebie

@xXx

Oczywiście że ciebie czeka, bo nie potrafisz myśleć samodzielnie i wyciągać logicznych wniosków, więc jesteś łatwym łupem dla systemu, pamietaj

@Mega

Właśnie Ty nie potrafisz logicznie myśleć że tam jeszcze pracujesz

Pracownik zniesmaczony

Mądry człowiek powiedział - jak produkcja szła w fabryce na 1000% i pracowało się 24/7 po 12h to nie było pieniędzy na nic. Ani na sprzęt, ani na części, ani na podwyżki, totalnie na nic. Teraz jak fabryka upada (chyba ją zamykają), nie ma zamówień, praca jest na 2h na 8h, to wydaje się miliony złotych na różne akcje i "inwestycje". Związki nie działają w ogóle, albo się nie znają na prawie, albo są przekupione. Już fabryka wydała 6 mln zł. Masakra. Czy wszyscy wiedzą, że Operatorzy obecni i przyszli otrzymali podwyżki, także osoby z logistyki w kwotach 300- 700 zł? Inni muszą nacieszyć się coraz gorszym jedzeniem na kantynie! Dziękujemy za "królewskie" zarządzanie. Faurecja wyrzuciła pana Mieczysława, a Lear nadal go utrzymuje i karmi.

@Pracownik zniesmaczony

Takie zakłady z tarcz w czasie postojowego dostały miliony od państwa, także pieniędzy im nie brakuje, a i tak muszą wydawać, bo niebawem pieniądz będzie zlikwidowany na rzecz punktów i paszportów cowidowoklimatycznych

doswiaczony gość z Kadr
@Pracownik zniesmaczony

Fabryka jest podtrzymywana sztucznie żeby były statystyczne wykazy tego że coś się dzieje poza tym ludzie pouciekają z tego zakładu jeśli wyślą ich na postojowe poza tym na rynku robi swoje pandemia, brak części i chiny. Do tego atmosfera i brak pracy.

Pracownik zniesmaczony
@Pracownik zniesmaczony

Pisząc o podwyżkach dla produkcji chodziło o projekt VS30. Cała reszta nie otrzymała podwyżek. Skandal.

Logista

Może to jest Nowa(k) polityka firmy, zatrudniać osoby z szemraną przeszłością. Może dyrektor lubi ludzi, którzy źle traktują pracowników? Sam jest w tym bardzo dobry.

Dużo wiem

Powiem tak brak planu działy stają na brak zamuwien nawet MQB już stoi ludzie się denerwują nie ma co robić i muszą przychodzić do pracy zakład nie chce dawać postojowego tylko męczy tych ludzi i zniechęca do siebie ludzie się bedom zwalniać i będziecie mogli zazadzac pusta hala dajcie spokój tym ludziom. Ten zakład ma jeszcze paru pracowników dobrych i liderow i sv zastanuwcie się nad tym zanim się wszyscy zwolnią

Operator mqb
@Dużo wiem

Przeciez czwartek i piatek zaklad ma postojowe za wyjatkiem SUR. Chcesz postojowe, no to masz, a co z SUR? Musza byc w zakladzie mimo, ze pracy w ogole nie ma. Sprawiedliwosc?

@Dużo wiem

Bo to jest wszystko przemyślane, tak sklucic ludzi, by się wszyscy zwolnili, ostatni zgasi swiatlo

Pracowniiik

Smutne jest to jak nudne musi być życie ludzi przeżywających learowe romanse. Zazdrość ludzka nie zna granic. Jak Was to tak strasznie boli to serio zmieńcie pracę i idźcie tam gdzie nie ma mobbingu nikt nikogo nie inwigiluje i nikt nie uprawia sexu. Wszyscy tylko narzekają a ludzie tam siedzą po tyle lat. I anonimowo cisną komuś na takiej stronie, a w robocie włażą wiadomo gdzie bez mydełka. To jest dopiero żenujące.

@Pracowniiik

Ludzie siedzieli tyle lat, bo się zasiedzieli, a teraz mamy wojnę od półtora roku, więc klimat się zmienił

@Mega

I jak wam idzie ta wojna ?

@xXx

Dlaczego wam? Nam, a co ty nie żyjesz w tym świecie? Nie widzisz?

Mega

A to ty możesz sobie tak gadać i tak już dostałeś złotego strzela i pomału będziesz schodził

Więc nie kłam

Mega

Ja uważam, gorzej z tobą :)

@Mega

Taki/a mądry/a a dalej w tym aucie siedzi hahaha ;)

@xXx

Bo trzeba umieć myśleć samodzielnie i logicznie łączyć kropeczki, a nie poddawać się bezsensownym rozkazom jak (usunięte przez administratora)

Mega

Wojna globalistów o panowanie nad światem I ludźmi, zamordyzm, inwigilacja, depopulacja I NWO, już Klas Szwab w Dawos powiedział, nie będziesz miał niczego I będziesz szczęśliwy, pomysl

Mega

A to LEAR czegoś się boi? Rozkazuje goworkowi jak maja cenzurować? To wogole po co jest ten projekt?

@Mega

Podobnie było teraz z Oknoplastem; sprawa głośna w mediach. Mega sam miałeś dużo wpisów we wrześniu dotyczącym mobbbingguu. Nie ma już żadnego. Gowork sam z siebie tego by nie zrobił, ponieważ nikt z nas nie złamał tutaj regulaminu. Przyznasz, że jest to zastanawiające.

@Miro - budynek

Oczywiście, masz rację w 100%, tylko że Oknoplast wycofał się z segregacji sanitarnej, jak narazie oczywiście, to już nie jest mobbbbbbing a zamordyzm

@Mega

W Oknoplast był mobbinnngg, a teraz jest (usunięte przez administratora)- dobrze to ująłeś. Prawo działa, lecz związki w Lear Legnica nie mają takiej wiedzy - albo są za pracodawcą, a nie za pracownikiem. Oknoplast zmienił warunki premii (konsultowali to z własnymi prawnikami i niby wszystko OK), lecz prawo nakazuje takie zmiany konsultować ze związkami lub przedstawicielem pracowników - oba te organy nie działają w Oknoplast i wg prawników zewnętrznych Oknoplast złamał prawo pracownicze. Trochę informacji w mediach i od razu zmiana stanowiska. Można? Można. Związki w Lear to totalna porażka.

@Miro - budynek

To bez znaczenia czy są związki zawodowe w zakładzie czy nie, prawo jest prawem i związki nie mogą tego prawa zmieniać, oczywiście że związki zawodowe są za pracodawcą, przecież im płaci, to jak

@Mega

Proszę przeczytać KP lub jeszcze raz artykuł o Oknoplast. Zmiana premii frekwencyjnej w Pracodawce nie może następować ot, tak sobie. To nie jest wolna amerykanka. To akurat definiuje prawo. "W nowym regulaminie premii frekwencyjnej, który zaczął obowiązywać od 1 września, dodano nowy punkt: "Nagroda frekwencyjna może być wypłacana wyłącznie pracownikowi, który przedstawi do wglądu najpóźniej do 26. dnia danego miesiąca certyfikat szczepienia". Władze spółki przyznają, że nowy regulamin premii nie był konsultowany z przedstawicielami pracowników, bo takich w ich zakładzie nie ma. Za to opiniowali go firmowi prawnicy oraz kancelarie zewnętrzne i uważają oni, że wprowadzona zmiana jest zgodna z prawem." Natomiast: "Jednak Miłosława Strzelec-Gwóźdź (także PIP), radca prawny i partner w GP Kancelaria Radców Prawnych, podkreśla, że zmiana w przyznawaniu premii frekwencyjnej może być wprowadzona jedynie po akceptacji związków zawodowych lub Rady Pracowniczej. A to się nie stało, bo ich po prostu nie ma. Z kolei Marek Jarosiewicz, główny prawnik stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom i partner w kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski, podkreśla, że po wprowadzeniu zmian w regulaminie osoby niezaszczepione traktowane są w Oknoplaście jako nieobecne w pracy. A to przecież niezgodne ze stanem faktycznym." - czyli Oknoplast złamał prawo. PS. Oknoplast dodatkowo kłamał w sprawie zamknięcia zakładu przez sanepid, co oczywiście było kłamstwem - potwierdzone przez Sanepid.

@Miro - budynek

No więc sam widzisz, że OK opłat złamał prawo pracownicze, dlatego mowie

@Mega

No to się tutaj zgadzamy, a to ważne. Szkoda tylko, że taka "akcja" Oknoplastu ujdzie im płazem. Gdzie państwo? Nie działa :(

@Miro - budynek

Bardzo to interesujące, ale to się ma nic do Leara. To czysta propaganda typu TVN 24. Napisz konkretnie o co chodzi w Lear. Pracodawca ma prawo instalować minitoring, ale nie ma prawa go wykorzystywać do celów inwiligacji i to wykorzystywać. To jest bardzo śliska sprawa, jeżeli ktoś tego nie rozumie, a próbuje wykorzystywać to popełnia przestępstwo. (usunięte przez administratora) jest ścigany przez KP i prawo KK, ale muszą być przedstawione dowody, a nie pisanie domniemań i insynuacji.

@Miro - budynek

Wszystko co jest związane z tą plandemia jest nielegalne i nienaukowe, to eksperyment na skalę światową, żadne maseczki i żadne produkty genowe, to eksperymenty medyczne, nawet sam producent nie bierze odpowiedzialnosci

@XXX

Państwo samo wprowadza inwigilacja, zamordyzm, kupując program do śledzenia obywateli Pegasus, to już się dzieje na skalę swiatowa

@XXX

Trzeba się orientować co się dzieje w fabryce. Sam napisałeś jak ma się to do Leara -> monitoring. Po pierwsze: odpowiedz, insynuuj dlaczego gowork wykasował wszystkie komentarze z września dotyczące monitoringu w Lear? Po drugie: były zgłoszenia do związków i do pracodawcy (po imieniu i nazwisku), że kierownicy produkcji wykorzystują monitoring (I NADAL TAK JEST!) do inwigilacji mobbginnnguu. Monitoring jest wykorzystywany w nieodpowiednich celach i zakresie. I wiesz co jeszcze? Pracodawce to sprawdził i przyznał się, że to prawa, że kierownicy inwigilowali pracowników. I co? I nic się nie zmieniło. Więc naprawdę jeśli nie wiesz zbyt wiele, to pisz, ale w granicach i marginesie swoich kompetencji. Nie wybiegaj przed szereg, ponieważ widać, że się nie orientujesz.

@Mega

Jakbyś był moim bliźniakiem - zgoda w 100% z tą plandemią.

@Miro - budynek

Skoro jesteś tak dobrze zorjętowany to, dlaczego nie pomożesz kolegom coś z gty zrobić. Z samego pisania na Go Work nic nie osiągniesz. Dowody w sprawie i jedziesz z tematem

XXX

Bardzo się mylisz jest uwas ktoś, kto załatwia te sprawy bardzo konkretnie Lear musi sie z nim liczyć, bo nie jadną sprawę załatwił.

Mega

Zwolniony to nie ma powodu, ale prześladowany napewno

@XXX

Kto to taki? Powiedz, spytam sie dlaczego nic nie robi w tych opisanych tematach.

Operator cel spawalniczych
@XXX

Czysta propaganda TVN24? Nawet o tym nie nadawali. Informacje są z portalu money. Naucz się wreszcie coś czytać i wyciągać wnioski, co z tobą jest nie tak? Jaką masz wadę? Przez takich pracowników jak ty Lear jest najgorszym pracodawcą w Legnicy.

@XXX

Czekam na tą twoją osobę z Produkcji, z którą liczy się Pracodawca i się trzęsie na jego dane. Do kogo mamy iść i powiedzieć, że Pracodawca musi respektować prawo. KTO TO JEST?

Biegacze

Bomba KB biegamy Lear fajna inicjatywa tylko szkoda że to tak wyglæda że na ponad tysiæc osób w zakładzie tylko gania garstka. To musi świadczyć o atmosferze w Lear skoro tak mało osób się interesuje.

@Biegacze

To po co ta garstka boega skoro inni nie biegają? Nic się nie uczą biegacze, a w zakładzie bieganie zabronione jest, gdyż nie trudno wtedy o wypadek

@Biegacze

Biegają tylko biurowi. Głupia inicjatywa, jak z tymi wycieczkami.

Kily
@Biegacze

Teraz na zawodach byliśmy najliczniejsza grupa blyplo nas 12 dla porównania lvliessman miał 4 osoby także nie jest zle

Wg regulaminu linki są niedozwolone. Wykasować jak posty z września br.

Ale co tu ma Lidl do tego? Mówisz jak Macierewicz, zupełnie nie na temat

Supervisior

Jakim nowym? Od 6 miesiecy sa ci sami.

One Lear

Cześć, podobno wszystkie zakłady Lear w Polsce mają płacone w niedzielę dodatek 200%. Dlaczego Legnica nie?

@One Lear

O tym decyduje indywidualnie Zarząd każdej fabryki. Chodzi o kasę.

@One Lear

Bo Lear Legnica to nie inne Leary;)

Tosia
@ProtoplastaLeara

Bo lubin i głogów jezdzi za frajer dlatego nie ma 2setek , niech zaczna płacić za dojazd bo odbiija się to na nas którzy jezdzimy własnymi autami ,i wtedy bd 2 sety i wszyscy bd zadowoleni

Wikar
@ProtoplastaLeara

Niech tym co jezdza autobusem lirowskim nie płaca 2setki a reszcie tak , reszta ma Cierpieć za lubin głogów ?

What?

@Wikar

Mi też nikt nie płaci za dojazd, a mam drogi... Ważne że przyjaciele ze wschodu mają płacone za dwunastki na których siedzą na stołowce:)

@Tosia

Spoko załóżmy że będziemy płaci za dojazdy no od 750 PLN zwyż za miesiąc ciekawe ile osób z głogów polkowice Lubin zrezygnuje i czy firmę stać na to jedziesz autem do Leara bo masz może blisko i opłaca ci się dojechać do pracy???

@Wikar

Czemu Lubin głogów ma cierpieć za resztę może Ci co dojeżdżają mają płacone 200% a reszta która nie jedźi lirowskim autobusem ma nie płacone

@Ten co jeździ za free

Jakie 750 ? Haha 2 stówki to bd maks , mam tyle samo co wy i mi nikt nie zwraca , jak wydaje po700 zł za paliwo z mojej wypłatya ty jezdzisz za free. A czego ludzie którzy jezdza własnym transportdn maja cierpieć za was i firma ma nie płacić 2setek. Zycie

@Kasia

Hahah 2stowki maks oj to ty nie wiesz ile kosztuje paliwo i za 5 dni roboczych kierowca busa może około 1.5tys lub 1.8tys wydać a firma przewozowa nie zgodzi się aby za 200 PLN za osobe jechać 700 PLN za paliwo a taniej nie wyjdzie jakimś autobusem lub busem

@Kasia

I jeszcze jedno do Polkowic na strefę masz 200 lub więcej PLN więc na pewno na dłuższą trasę będzie więcej

@Kasia

Masz rację już nawet nie mówię gdzie ja mężem też dojeżdżam nie mam możliwości z mężem razem dojeżdżać gdyż mam małe dzieci jeszcze musimy być osobno na zmianach już nawet nie chce liczyć ile my wydajemy na paliwo

To zycie bd bulić 7 stówek

Helcia
@Ten co jeździ za free

My mozemy bulić za paliwo, a jak auto się popsuje to płacić komuś za dojazd to wy tez zaczniecie płacić. Jak się chce pracować to 7 stówek nie przeszkadza

Może pracownik
@Helcia

Za co płacić 700 zł za same dojazdy na miesiąc to by musiały być niezłe zarobki czyli sama podstawa i nadgodziny jeżeli miałbym zarobić 2tys netto i z tego 700 zł trącić na busa to za 1.3tys nie opłaca się jeździć 1tys same opłaty a 300 zł na życie sorry ale już w macDonald się opłaci lub na miejscu jaka kolwiek inna praca na miejscu a sądząc po tym że zakład duży to i większe zapotrzebowanie na pracowników jest i jeszcze spora rotacja według mnie tak dużemu zakładowi nie opłaca się tracić pracowników którzy dojeżdżają busem pracowniczym

@Ten co jeździ za free

A co mnie wasze dojazdy obchodzą nie może być tak że jedni płacą a inni nie, chyba tylko w Lear tak jest .. bo nie słyszałem żeby tak było w innych zakładach Lsse

@777777

A co mnie to obchodzi że wy musicie płacić za dojazdy chcesz i masz auto to plac sobie za paliwo Zdziwisz się ile zakładów w lsse oferuje darmowy transport dla tych co muszą dojechać a nie mają jak

na bieżąco
@777777

Oddział w legnicki Polu to dowód na ewidentną patologię. Ktoś wymyślił dojazdy za free kilka lat temu, a teraz nie wiedzą co z tym zrobić. Jest rzeczą nie dopuszczalną, aby dyskryminować resztę pracowników. Pracownicy dojeżdżający ze Złotoryji płacą po 200 PLN za dojazd. Wałbrzych jeździ przez Jawor i nie zabiera nikogo. A jadą po drodze. Wygląda na to, że to tylko dla wybranych. Albo dojazdy dla wszystkich, albo należy skończyć z dyskryminacją i hipokryzją !!!

Helcia
@777777

To idz se tam gdzie bd mieć dojazd za free, jak się nie podoba .zycie oby zlikwidowali ten autobus albo bd bulić, skonczy się jazda za friko

@na bieżąco

Dojazdy pare lat temu zostaly zatwierdzone przez dwie panie. Paulina R. w ciazy z irkiem W. i Anna L. SV z MQB.

@Tosia

Czy inne leary w Polsce nie dopłacają do dojazdów? Z tego co wiem, to dopłacają. Nie ma pieniędzy? To gdzie one są?

@na bieżąco

Zlikwidujemy dopłaty 100% do dojazdów i każdy będzie płacić minimalnie 50% kwoty.

Bo w Legnicy pracuje się 7 dni w tygodniu

@777777

Lear np pallłci za taksówki dla przyjaciół ze wschodujak nie mają czym się dostać...

@ProtoplastaLeara

Wcześniejszy pan Marek jednak był lepszym prowadzącym firmę niż pan Mieczysław. Ten koleś to totalna klapa i tragedia. Zagubił się całkowicie, oby plotki się sprawdziły... odejdzie do marca 2021 wraz z panią Anetą.

Glp

Dlaczego na tym forum się wypowiadają sami nieudacznicy zyciowi. Byle tylko komuś za plecami napluć. Kto kolwiek by nie był to by was nie zadowolił. Za czasów obecnych jest robiona dobra robota dzięki niej wychodzimy na prostą. Będzie tylko lepiej jeśli się wszyscy zaangażują. A ci co tak narzekają niech się zwolnią przynajmniej nie będą narzekać i płakać jak im źle..

@Glp

"Kto kolwiek?" Raczej ktokolwiek... dlatego jesteś przy maszynie i musisz prosić się o wyjście na papierosa! Dobra robota jest robiona? Napisz gdzie i co jest poprawiane? Manko będzie powyżej 20 milionów! Do końca 2021 jest likwidacja połowy projektów i nie będzie ani jednego nowego. A co to oznacza? zwolnienie ok. 300 osób. Może to będziesz ty...

Glp
@Finansiera

Być może będę to ja. Ale właśnie jest okazja pozbyć się tych osób które nie robią cyfry mają czas na wszystko,maja gdzieś noszenie maseczek i okularów i chodzą na l4. Dlaczego ja mam później pracować podwójnie za tych wszystkich tzw. Cwaniaczków. ..Nie palę, przerwa na papierosa to nagroda mogą nas puścić a nie muszą. Zamknięcie palarni proponuję:))

Gosia
@One Lear

Tak tylko że w innych zakładach nie ma darmowych autobusów a u nas są.

Jacek
@Gosia

No to dobrze ze u nas sa

One Lear
@Gosia

Gosia to zostało zatwierdzone dawno temu przez reprezentanta załogi, czyli panią Anię L. z MQB. Możecie z nią porozmawiać. Zarząd nie chce tego zmienić.

Jacek
@One Lear

Bo nie ma takiej potrzeby, aby to zmieniac, to jak

@One Lear

Bo Legnica to nie wszystkie Leary????

@Helcia

Wypisujemy sie z solidarnosci?

Operatorka montażu
@Glp

No kolego to wyszliśmy na tą twoją prostą. Podwyżki pokazały ile dyrektor musiał nakraść.

@Operatorka montażu

To za te kradzieże dyrektor kończy z nami przygodę? Kto będzie za pana królewskiego?

Tak samo jak inne Leary to nie Lear Legnica, he he, powiedziałeś co wiedziałes

Mega

Na kamery to państwo daje, w myśl (usunięte przez administratora)i inwigilacji ogolnoswiatowej

Mega

No bo idzie zamordyzm, inwigilacja, depopulacja i NWO, wiadomo

Kto to jajo?

Damian

dobrze się tam pracuje

Zostaw merytoryczną opinię o Lear Corporation Poland II - Legnica

• Jak się pracuje w Lear Corporation Poland II?

Zobacz opinie na temat firmy Lear Corporation Poland II tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 186.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lear Corporation Poland II?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 16 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lear Corporation Poland II?

Lear Corporation Poland II
2.2/5 Na podstawie 480 ocen.

Lear Corporation Poland II