Opinie o Total Wind PL w Koszalin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Total Wind PL. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Total Wind PL o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i mostów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Total Wind PL w Koszalin

REKRUTUJĄ NADAL?

str

Zdecydowanie odradzam zatrudnienie się w tej firmie. Jeden z przedmówców wspomniał o wyzysku i śmiesznych stawkach. Miał rację. Stawki godzinowe zdecydowanie poniżej jakiejkolwiek średniej w tej branży, do tego brak płatności za godziny nocne, pracę w święta i weekendy (stawki normalne). Dodajmy do tego konieczność założenia własnej działalności oraz "dobrowolne" ubezpieczenie OC na start (ok 2500zł) i robi się jeszcze mniej ciekawie. Firma w większości stawia na supervisorów, którzy nie liczą się z ludźmi i stawiają na wykonanie zadania za wszelką ceną, w tym bezpieczeństwa. Marnym atutem jest fakt, że firma zapewnia wyżywienie (różnie z tym bywa). TotalWind to firma zdecydowanie dla ludzi bez doświadczenia (zatrudniają coraz więcej ludzi bez podstaw - wiadomo, taniej) tylko na okres zdobycia niezbędnej wiedzy do przejścia do lepszej firmy. W kwestii stawek za godzinę: 25-30zł później do 50-60zł w tej branży i za tą pracę (jest naprawdę ciężko a tutaj i niebezpiecznie) to naprawdę śmieszne pieniądze. U konkurencji na start minimalnie 8 euro, jednak szybko można dość do 18-20 euro (oczywiście wyższe stawki dla visorów). Przy przejściu na stanowisko kierownicze firma przypomina sobie o milionach obowiązków, które przecież możesz wykonać zamiast osób, które są za to odpowiedzialne i stawka 100zł na godzinę nie wydaje się już taka atrakcyjna. Dochodzi do tego notoryczna rotacja ludzi i ciągły obowiązek szkolenia nowych pracowników przy coraz krótszym deadline. Podsumowując - zaczynasz przygodę z energetyką wiatrową, zapraszamy do TotalWind. Zobaczymy ile wytrzymasz.

MA

Hmmm może Cię dziwi bo chyba pracę tą widziałeś zza biurka. Widziałeś ile wypadków jest w tej pracy ??? widziałeś ile osób ginie przy budowie??? Czy wiesz, że prywatnie nikt nie chce ubezpieczyć Cię ze względu na wysokie pawdopodobieństwo wypadku??? Jeśli uważasz, że pracująć 12h godzin na deszczu, mrozie i wietrze, dzwigając ciężary po 30kg i więcej 25zł albo 30 to dużo to jesteś chory, za 2 duże kawy na stacji shell płacisz 16zł to pół godz cięzkiej pracy na jakąś kawe zastanów się o czym Ty mówisz dzięki takim ludziom jak Ty którzy się nie cenią nasze stawki spadają. Duńczyk po 2latach pracy na wiatrakach kupuje domek, a Ty za 2 lata pracy przy stawce 30zł co kupisz??

do oil

A konkretnie? brak szans na wieksza kase? bo fakt 25, 30 zł w tej branzy za taka prace to zenada

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Total Wind PL po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Elektryk. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
oil

Total to jedna wielka żenada. Nie warto marnować czasu.pracowałem u nich i straciłem tylko czas i zdrowie.

max

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? jakie pytania? no i jest ona w całości po angielsku tak?

xyz

Czyli jesli mam tutaj pensje na umowie o pracę, to w jaki sposob firma obchodzi przepisy Niemieckie? Bo ma byc tylko pensja nadgodziny i dieta?

Ermenegildo

Zapytaj w takim razie o to, co pisałem wcześniej - minimalne wynagrodzenie w RFN w zależności od landu, to około 14 euro, nawet jak firma jest z Polski. Weź także pod uwagę, że Enercony to bodajże najbardziej dopracowane turbiny i w razie zmiany pracy, ciężej będzie Ci się odnaleźć przy pozostałych "śmietnikach" ... No chyba, że dożywotnio zwiążesz się z nimi - to też jakaś opcja.

xyz

Tak też mnie zapewniano. Niby 6 msc przez agencję później bezposrednio z firmą...

ermenegildo

Zapytaj na rozmowie, jakie warunki po okresie próbnym. Słyszałem, że po poł roku dużo lepsze warunki i umowa z niemcami, ale musisz dopytać.

xyz

Bo mam iśc na 2 etap tj na rozmowe juz do firmy, i teraz troche sie zastanawiam bo pieniadze nie sa specjalne...

A koledzy, jeśli sie jest na projekcie w De, to obowiązują jakieś normy czasowe tj. ograniczenia dziennie przepracowanych godzin?

@ja

Pracuje się nawet po 12h dziennie. Za pracę w Niemczech miały być jakieś korekty, bo Soka Bau się przyczepiła do Totala, że minimalna płaca w RFN dla pracownika wykwalifikowanego, to 13,97 euro. Nie wiem jak się skończyło, bo już nie pracuję, ale ktoś mi wspominał, że chyba Total jakoś zamieszał i wykpił się z tego.

xz
@Ermenegildo

Kolego a znasz kogoś kto pracował dla enercon albo pracował?

@xz

Niestety nie znam. Pracuję tylko z kolesiem, który instalował Enercony, pracując w innej firmie i jeszcze inny koleś był na rozmowie. To wszystko.

xyz

No wlasnie. Więc po ustaleniach srednio 200-250 godzin w miesiacu, zus, podatek, jakis dojazd do koszalina, ubezpieczenie to tak srednio to widzę...

opiniak

Dobre 25 zł na godzinę płacą i jeszcze mam prawie 3 tys za ubezpieczenie placic, czyli przy ok 200 godzinach jak policzycie na poczatku dojazdy itd robisz za darmoche miesiac zanim odrobisz ubezpieczenie...

@opiniak

25 zł , to jest kwota brutto. Odlicz sobie ZUS i podatek ...

Kolego a nie wiesz czy 168 godzin to moze byc max na projekcie? chodzi o to zeby tam po 8 godzinach nie siedziec bo szkoda czasu..

Wiem że nawet w totalu da sie zrobic wiecej, ale od czegoś 3ba zacząc? Inne male firmy niby placa wiecej ale kto wie czy zaplaca:? Sam nie wiem uderze chyba do nich

Ermenegildo

Dla kogoś, kto zaczyna pracę w tej branży, to na pewno dość dobra oferta. Ja w tej chwili pracuję na offshorach 2tyg on/ 2tyg off i w tydzień zarabiam dużo, dużo więcej, więc takie oferty traktuję jako ciekawostkę. Enercony to chyba najbardziej dopracowane turbiny - więc praca jest dużo prostsza i łatwiejsza niż przy innych.

xyz

4 TYS BRUTTO, ALE TO tylko 168 godzin , a wiadomo ze min to ok 200 godzin na projekcie , a kazda ponad 168 jest placona jako nadgodzina i wiadomo z diety mozna cos uskubac, chyba lepsze warunki w sumie od totala na poczatku.... przy umowie o prace sa diety, urlop platny bo musi itd co sadzisz/

ermenegildo

Enercon jest jak najbardziej ok. Oni stawiają większość swoich turbin samodzielnie - mają swoich monterów. Z tego, co wiem, to faktycznie robota na umowę, ale płacą jakieś śmieszne pieniądze na początek - chyba 4 tys plus diety

Ermenegildo

Nie słyszałem o tej firmie i nie znam nikogo, kto w niej pracował. Małe firmy mają to do siebie, że albo jest w nich super, albo jest tragedia. Po tej firmie można raczej spodziewać się tego drugiego. Opierają się tylko na polskich pracownikach, a to oznacza wyzysk i stawki mniejsze niż przy zbiorze szparagów ...

@Ermenegildo

Tak też myślałem, bo szczerze ofert mam troche i chce wybrać coś z sensem. (usunięte przez administratora)

zyx
@Ermenegildo

Kolego a firma en.e.r.c.o.n jest z sensem? zatrudniają przez posrednictwo polskie na umowe o prace..?

Zostaw merytoryczną opinię o Total Wind PL - Koszalin

• Jak się pracuje w Total Wind PL?

Zobacz opinie na temat firmy Total Wind PL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Total Wind PL
2.8/5 Na podstawie 69 ocen.
  • Mieszka I 28
    75-132 Koszalin