Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Były pracownik Martesa

Pracowałem 6 lat w Martesie na kilku sklepach. Dokładnie na 4 w 2 róznych wojewodztwach podlegajacych pod dwóch róznych Makro. Od sprzedawcy/starszego/serwisanta. Uwazam ze ostanie 2 lata były straconym czasem. Z roku na rok coraz gorsze warunki, centrala sobie wymysla jakies chore wytyczne itd. Postanowiłem ze sie zwolnie i poszukam lepszej pracy. Tak tez uczyniłem. Wzrok kierownika sklepu na moje wypowiedzenia dało mi do zrozumienia ze bede (usunięte przez administratora) na wypowiedzeniu. Tak tez było, ale tylko kilka dni, bo potem zaorałem strasząc Inspekcją pracy. Mniejsza o to. Co chce powiedziec. Bałem sie zwolnienia z pracy, wiadome, z czegos trzeba sie utrzymac, ale jak dojrzałem do tej decyzji i sie juz zwolniłem, poczułem ulge. Koniec "WIEZIENIA PRACOWNICZEGO" firmy Martes Sport. Jest to druga najlepsza dezycja w moim zyciu tuz po oswiadczeniu sie narzeczonej. Na prawde. Jezeli szkoda Ci zdrowia, czasu, energii - nie idz do tej firmy. Kierownictwo w tej firmie na sklepach to zazwyczaj zakompleksione lolki ktore nic nie robia a Toba pomiataja jak sz m a t a do podłogi :( Skargi do Regionalnego czy Makro tez nic nie pomagaja. Nie raz pisalem , wraz z dowodami i co ? No wiesz.. "nie mozemy zwolnic bo nie bedzie komu pracowac, sprobuj sie dogadac"... takze ten. Nie pracuje juz tam jakis czas, ale postanowilem ze po bardzo dlugim czasie wejde zeby zobaczyc co tam u martesiakow. Widze ze nic , ze tylko gorzej. Pozdrawiam NORMALNYCH pracowników. P.s. W nowej firmie mam dodatki swiateczne, paczki, i inne pakiety ktorych w Martesie nigdy nie dostaniecie. Przepraszam, macie - multisporta ktorego sami sobie oplacacie heeh

Go
@Były pracownik Martesa

Tyle historii osób, które się zwolniły i prawie za każdym razem podobne odczucia przy odejściu, po prostu ulga. A później zdziwienie, jak już się znajdzie następną, tym normalną pracę, że można pracować normalnie, bez takiej chorej presji i pomiatania człowiekiem. I jeszcze jedno co się powtarza w tych historiach, próba zemsty, jakiegoś zaszkodzenia zwalniającym się, przecież to jakieś chore. I to nie jest przypadek, te historie są ze wszystkich makro, taki jest trend i standard i sugestie z góry

BY
@Go

Kto ma wiedzieć ten wie skąd idą instrukcje

Szok
@Były pracownik Martesa

O co chodzi z tymi zemstami na składających wypowiedzenie??? już nie pierwszy raz słyszę takie historie, szok, przecież to prawo pracownika zeby zmieniac pracę(usunięte przez administratora)

Byly pracownik
@Szok

No chodzi o to , że jak pracujesz kilka lat , masz ogromną wiedzę , doświadczenie i uciekasz z tej firmy, to dajesz do zrozumienia pseudokierownikowi ze ta firma nic dla Ciebie nie jest wart, na dodatek zwalasz na głowę nową robote dla kierownika - znalezienie godnego zastępce na Twoje miejsce a to nie lada sztuka, gdzie kiero będzie obrywać od regio czy makro dlaczego doświadczeni się zwalniaja, itd... ;) Tylko... Normalny kierownik zrozumie Twe decyzje i ja uszanuje, a zazdrosnik ? no coz, do konca bedzie Cie sprowadzac do podlog zeby udowodnic ze nic nie jestes wart.

100% racji

Popieram

Przykre
@Były pracownik Martesa

Człowiek nic nie znaczy w tej firmie. A to karanie odchodzących z pracy wiadomo kto inspiruje, od niej się tak po prostu nie odchodzi ;)

Więzienie
@Były pracownik Martesa

(usunięte przez administratora)w punkt, niektórym tylko bicza brakuje jak przyjeżdżają na "wizyty"

Byly pracownik
@Były pracownik Martesa

Opinia w sam deseń, z którą zgadzam się w stu procentwch. Ta firma niszczy psychicznie, a jeszcze bardziej kierownicy, którzy myślą że wszystko wiedza, a nie znają się sami na asortymencie który posiadaja na sklepie. Zmieniłam prace i mam spokoj, żadnych wiadomości po pracy, czy telefonów bo czegoś nie potrafią zrobić. Polecam zmienić pracę, w każdej będzie lepiej jak tam ????

Święte słowa
@Były pracownik Martesa

Brak szacunku do pracowników

Karol
@Szok

O to chodzi, że jak się zwalniasz to mają cię już za nic. Pracowałem w firmie 3,5 roku prowadziłem szkolenia i podobno firma mnie doceniała. Jak złożyłem wypowiedzenie pod koniec sierpnia to makro (usunięte przez administratora) o je bał mi premię sierpniową do zera. Także nie liczcie na normalne traktowanie, zwalniać się i brać od razu L quattro.

Mark
@Karol

Potwierdzam i popieram, po 5 latach pracy z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia- grzecznie poprosiłem o 2 miesięczny okres ponieważ miałem nowe plany na życie i wyjeżdżałem z PL, makro i regio nie zgodzili się. Chcieli mnie trzymać na siłę, masakra. Tak jak pisze kolega powyżej ‐ wypowiedzenie i L4.

ktoś
@Były pracownik Martesa

gdzie teraz pracujesz jeśli można wiedzieć?

Yyyyy

Motywacja na najwyższym poziomie.Teraz na pewno każdy będzie się starał target wyrobić hahahahaha Za wszystko zabierane i tak wiec po ch…… się starać.Firma dalej nie widzi ze onpracownikow coraz trudniej a starych nie szanuje a to właśnie doświadczeni ludzie robią obroty.To się kiedyś odbije czkawka tej firmie bo dalej nie widza jakie pokolenie wchodzi na rynek pracy.Pora się zwijać z tej pseudofirmy i to nie chodzi o to ze dużo pieniędzy ktoś straci jak nie dostanie obrotówki,chodzi o szacunek a raczej jego brak do pracowników

Lusi

Dokładnie!! Nie dość że bez przerwy za każdy wskaźnik cięcia w pliku , i tak up ie rd o lo ne że nie odczujesz że w ogóle jakaś.premia wpłynęła , ale szczucie że to wasze pieniążki im większy target wypracujecie tym więcej na waszych kontach haha żenada, oczywiście więcej ale na koncie krs i mkrs bo to oni zbierają profity a my takie małe pionki zapierniczamy na ich wyniki a oni błyszczą w oczach prezesowej.I dodatek w postaci cięć premii za inwentaryzacje brawo, odechciewa się , motywacja spada .

Po ch…
@Yyyyy

Rozejrzyj się co się dzieje w handlu. Wszystkie firmy obcinają ilość etatów w sklepie, albo wymiar etatu. W CCC z pełnych etatów zmienili na 3/4. Jeśli gdzies Ci będzie lepiej to szerokiej drogi. Może niech więcej magików pisze tu ile to można ze synów zero zgarnąć dla siebie. to macie efekty.

Patrze i nie widzę
@Po ch…

Rozglądam się i zauważyłem że tylko w tym roku poszły leasingi na dwie nowe M8 do tego X6 oraz X5 i to chyba w jednych z najwyższych opcji wyposażeniowych, a pracowników nie stać nawet na nowe tipo, także jak widać chyba w tym handlu nie tak źle, a kryzys to wyzysk i po to jest tworzony. Pewnie teraz zbieramy na THE 7 albo i7 bo dopiero co premiery były :) Jak byś na spokojnie użył kalkulatora i policzył kilka oszczędności z ostatnich lat np zrezygnowanie z ochrony na sklepach, zmiana etatyzacji na zlecenia oraz mniejsza ilość godzin dla zleceń niżeli wcześniej wychodziło z etatów, w końcu zrezygnowanie z jednej osoby na każdym sklepie, zmiana zasady premiowania sklepów i wprowadzenie targetów i jeszcze wiele wiele innych decyzji to byś wiedział że kryzys zaczyna się na pracownikach sklepu magazynu itp a kończy max na makro regionalnych wszystko co powyżej kryzysu i biedy nawet w TV nie widziało. Ja oczywiście rozumiem że biznes musi się zgadzać i to właściciel i zarządzający maja największe zyski bo nikt nie robi niczego charytatywnie ale dysproporcja między tym że ludzi pracujących na ich sukces nie stać nawet na normalne auto czy jakieś małe mieszkanie i musza cisnąć na 2 etaty a tym że wydawane są pieniądze niepotrzebnie na luksusowe fury trochę jednak razi w oczy, chodź wiem że w naszej kochanej Polsce to przykry standard.

Tak
@Yyyyy

U nas na Śląsku nigdy nie dostaliśmy do wglądu pliku premiowego żeby wiedzieć jak nas ocenił regio i ile dostaniemy za program premi czy obrotowej. To jest zawszę czary mary nigdy niewiesz ile jest ucinane a ile dostaniesz, jedynie możesz się domyślać. Pani prezes prosimy o interwencję, bo to jest naruszenie obowiązku pracodawcy i każdy pracownik powinien wiedzieć za co dostaje pieniądze lub za co pracodawcą zabiera.

Po piź
@Po ch…

Dziwne bo pracownicy CCC nic o tym nie wiedzą. Więc nie siej propagandy i sprawdźaj te twoje pseudo wiadomości.

Maja
@Yyyyy

A za co zabierają takie premie? Bo tak zrozumiałam z twojej wypowiedzi...

Kryzys życiowy
@Po ch…

Firmy się zamykają bo ludzi do pracy nie ma. Pracy jest bardzo dużo tylko nie ma komu pracować. A kolega czyta te wszystkie bzdury z opini CCC bo się nudzi za robotę się weź, to ten twój kryzys się skończy. Pewnie całymi dniami na telefonie siedziśz i czytasz wszystkie te bzdury propagandy.

Ankiety
@Lusi

Zrobić ankiety z oceną krs i makro to się dowiecie kto stoji za tym kryzyse. Kto jest za ankietami bo z dwa lata nie było. Pozdrawiam wszystkich martesiaków.

Cichaj tam
@Po ch…

Właśnie.. Rozejrzyjcie się co się dzieje w handlu nie WSZYSTKIE firmy obcinają etaty ale te które nie dają sobie rady przykładowo małe firmy które prowadzą usługi oni mają najgorzej i to o nich mowa bo każdy (usunięte przez administratora) po gaciach że w kraju masowe zwolnienia.... ten kto tak myśli jest w błędzie bo praca zawsze jest w małych czy większych firmach tylko się robić nie chce co niektórym. Handel jako pierwszy jest biznesem bezpiecznym i przetrwa.... Macie doświadczenie sprzedawcy? Droga wolna... wezmą was wszędzie i na cały etat w (ciężkich czasach) też praca się znajdzie nikt nikomu pracować w tej firmie nie nakazuje a jeżeli chodzi o CCC praca na 3/4 jest od bardzo dawna tylko ze premie są większe i wychodzi jak na cały etatcie w Martesie... Jeżeli początek roku okaże się zły jak wszyscy piszą składam wypowiedzenie i wszystkim życzę szerokiej drogi nie ma się co przejmować śmiesznym sklepem hej

pracownik007

jak wam sie z ukraincami pracuje tak btw?

Pan zagadka

A skoro obcinają nam premię z programu to powiedzcie gdzie wędruje reszta pieniędzy co została ucięta?

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

były

Żart a nie firma. Tak narzekali na program 20+ to jak sklepy zaczęły go wyrabiać to nagle za malo rzeczy ma paragonie. Jak czytam co się będzie działo od nowego roku to się ciesze że się zwolniłem. Jakby ktoś chciał iść na serwisanta rowerowego to nie polecam bo rowerów mało co idzie więc wiekszość czasu i tak się siedzi na sklepie doradzając w wyborze butów dziecięcych. Całym sercem nie polecam

Kontroler

A może by tak dodatkowa kasa za to że minimum 2 razy w tyg. Przychodzi @ że coś jest zes ra ne go Na sklepie i trzeba zdjąć z sali sprzedaży ! Do cv śmiało możemy sobie wpisać „ kontroler jakości „ napiszą że coś jest nie tak a ty domyślaj się co autor miał na myśli …. Haha śmiech na sali

wszyscy przeciw zarządowi

Wypłynęła już informacja o obcinaniu premii 50 i 100% zależnie od inwentaryzacji (KRSom również, mimo że na sklepach nie pracują). Wypłynęła informacja o wigilii pracowniczej centrali + MKRS (KRS oczywiście nie(usunięte przez administratora)). To czas na najważniejsze: NIE BĘDZIE PODWYŻEK od nowego roku. W zamian do pensji podstawowej będzie doliczana premia, jako wyrównanie podstawy do najniższej krajowej. Ale firma nagrody zgarnia jak coś, bądźcie z niej dumni!

Haha
@wszyscy przeciw zarządowi

KRS jak posłuszne pie ski każą sklepy i wykonują rozkazy centrali a centrala na nich pl uje? No szkoda, szkoda

Kierownik
@wszyscy przeciw zarządowi

Jesli tak będzie, to sie ludzie pozwalniają. Przy obecnej inflacji chcą nas pozostawić na tych samych pensjach?? To jest nie do przyjęcia.

@wszyscy przeciw zarządowi

Oczywiście, że KRS nie zostali zaproszeni,bo trzeba generować koszta . Jesteśmy traktowani jak plebs , dobrze,że ktoś to w końcu zauważył. Więc skoro szczebel KRS już jest sprowadzony do takiego poziomu to sami zadajcie sobie pytanie ,co centrala i reszta myśli o kierownikach , zastępcach i pracownikach....

@Haha

Prawda prawda , a w zamian nawet nie wiedzieli , że firma się bawi na wigilii, a oni nie zostali zaproszeni no cóż ... KRS to nie firma tylko posłusznie tre sowane...

Pracujący
@Haha

KRS są tresowani to prawda ....... Ale żeby na wigilię nie zostali zaproszeni? Cóż.,., Jak widać nie należą do tych "wyższych sfer ". Jak już ktoś napisał tutaj ,o ile nie zostało usunięte , plebs musi znać swoje miejsce . A przecież wszyscy w firmie są traktowani równo....

Oburzony

Czysta prawda, sama prawda

Cieka
@Pracujący

A kto by chciał tam jechać i z nimi siedzieć ble

Kij ma dwa końce
@Pracujący

No właśnie zobaczcie regionalni jak was traktuje firma. Czy na prawdę warto być takim służbistą i szukać przysłowiowego bata na pracowników w sklepach. Teraz wam pokazali jak was szanują i pamiętajcie że jak będzie kryzys to Wy pójdziecie na sklepy za kasę. Tak mi się wydaje ale z krs też będą się żegnali tak jak z zleceniami.

Centrala, jak tam wigilia się udała? Impreza udana?Najedzeni i na pojenia za nasze ucięte premie i bony na święta. A nie przepraszam! Bonów nie mamy, bo przecież firmy nie stać????

Gold

Szkoda ,że zabrakło jednej grupy pracowniczej , ale było wyśmienicie .

@Gold

Chyba ktoś zapomina, że minęły czasy ,gdzie pracodawca miał pełną władzę nad pracownikiem. To dzięki tym najniżej , ci najwyżej mają się dobrze.Ta bańka rośnie,ale kiedyś w końcu pęknie. Nie jedna firma się przeliczyła.

Doceniajacy poświęcenie

To nie za nasze premie przecież.To za zaoszczędzone pieniążki na prądzie i ogrzewaniu bo przecież centrala od Świąt do Nowego Roku zamknięta wiec im się należało po prostu.Tak się poświęcili,wolne se zrobili nawet żeby moc świętować a wy nic tylko hejtujecie

Rozmowy

Ktoś z was miał już te fantastyczne rozmowy roczne ? Jak one wyglądały?

Dana PSK
@Rozmowy

Kierownicy na widok centrali trzęsą się jak galareta...

I
@Rozmowy

Miałam, było w porządku. KRS dała dużo przestrzeni do swobodnej rozmowy, ja sobie chwalę, choć nie uważam tej rozmowy za rewelacyjne narzędzie rozwoju.

Xyz
@Dana PSK

A od kiedy to rozmowy roczne z kierownikami przeprowadza centrala? :D

GregoryP

Co to jest żeby pracownik najniższego szczebla odpowiadał materialnie za bledy firmy zewnętrznej. Halo Czechowice Dziecice- co się dzieje? Bielsko biała czy wy to widzicie?!

Qwerty

Nikt nic nie pisze na temat ucinania premii do 0 po słabo udanych inwentaryzacjach? Co o tym sądzicie? Czemu mamy ponosić odpowiedzialność za to, że ktoś coś kradnie?

Taaa
@Qwerty

No właśnie !!!! Robisz z siebie barana na kasie cisniesz program cieszysz się ze dobra premia a oni ci 5tego mówią ze nie masz nic ?????

Xyz
@Qwerty

A co tu pisac? Przeciez to jest zalosne. Wszystko zmierza ku temu aby pracownicy mieli "gołe" podstawy bez premii. Mam wrazenie ze kazda decyzja podejmowana przez "górę" jest nieprzemyslana. Teraz dopiero zaczną sie cyrki. Bo ludzie zaczną masowo się zwalniac bądz chodzic na L4 jesli beda widziec ze nie ma sensu chodzic do pracy skoro mieli zbyt duze braki na inwentaryzacji albo zbyt niski target/program. Nie wspomne o tym ze wiele osob bedzie bało się wykazywac jakiekolwiek braki zeby nie oberwac. Ktos wczesniej napisal dlugi, bardzo merytoryczny i konkretny wpis. W ktorym bylo zdanie o przyjmowaniu towaru w ciemno. Ja rowniez sobie nie wyobrazam jak mozna tak przyjmowac jakikolwiek towar. Bez wzgledu czy to 300par skarpet czy 5par butow to powinnismy to przyjmowac pojedynczo aby ktos "wyzej" zobaczyl co sie dzieje z tymi dostawami. Bledne etykiety, rozne rozmiary na wkladkach i jezykach, bledne nazwy, złe ilosci, o plesni nie wspomne bo juz chyba kazdy przyzwyczail sie ze pracuje w spozywczym a nie w sportowym bo codziennie trzeba sprawdzac plesn. Niedlugo bedziemy nagryzac batony i weryfikowac czy sa bez plesni. Wspolczuje pracownikom sklepow ktorzy musza pracowac w wielkich sklepach w galeriach. Szczegolnie w okresie swiatecznym kradzieze sa nieuniknione. Znam przypadki kiedy (usunięte przez administratora) wbiegal i wynosil ze soba caly model bluz/spodni z haka i po prostu wybiegal. I co my mamy biedni zrobic w takiej sytuacji? Rzucic sie na Sebastiana aby wyciagnal noz? Bo takie akcje tez juz w sklepach bywaly. Ogolnie to mozna na niektore tematy napisac ksiazke. I ja rozumiem ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, ze w innych firmach sa problemy tak samo duze. I dlatego staram sie szanowac swoja prace i nie narzekac. Tylko jesli ktos nie szanuje nas jako ludzi to jak mamy to robic? Po to jest dialog i komunikacja aby problemy rozwiazywac wpolnie, a wydaje mi sie ze od dawna tak nie jest i nikt nie bierze pod uwage zdania osob na najnizszym stopniu, ktore pracuja na sklepie i najlepiej widza jakiego towaru brakuje, jak to mozna poprawic, co zmienic. Ale nie. Lepiej jak KRS przyjedzie, powie ze macie poprzestawiac pol sklepu do gory nogami bo tak byc nie moze, chociaz sama kilka miesiecy temu kazala tak zrobic bo wczesniej bylo zle. No nic. Uszy do gory i wszystkiego dobrego Wam zyczę.

pracownik007

siema pytanie dla zlecen. macie juz rachunki?

xxx
@pracownik007

to zależy kiedy ci kierownik wyśle dokumenty

Martesiak
@pracownik007

Terminy wypłat uz są określone w umowie. Nie ma tam mowy o dziesiątym każdego miesiąca jak to jest w przypadku UOP. Wystarczy przeczytać i rzetelnie przekazać uz. Wszystko zależy od terminów przekazania rachunków. Jeśli te warunki nie są spełnione przez kierowników to można dochodzić swoich praw.

Julek

Ile przeciętnie zarabia kierownik w miejscowości średniej wielkości?

Nie warto
@Julek

Tyle co kasjer w niektórych sieciach. Serio. Nie warto przy takiej ilości bezsensownych zadań, presji, karach z wydumanych powodów. Juz lepiej iść gdzie indziej nawet na niższe stanowisko

Rozczarowana

Powiem wam ze z tymi wygranymi wejściówkami do Suntago to już przeszli samych siebie… konkurs na akcesoria pływackie .. wygrywa po 3 sklepy z każdej kategorii.. jakże zacna nagroda ! Dla każdego pracownika dwie wejściówki do parku wodnego Suntago! Ale żeby nie było tak pięknie… wejściówki ważne do końca grudnia 2022… i co istotne ? Nie można ich wykorzystać w weekend, dni świąteczne a tylko na tygodniu. Reasumując ? Nie ma kiedy z nich skorzystać bo w grudniu urlopów nie ma! Kabaret…

@Rozczarowana

Serio??? No to niezłe xD

@Rozczarowana

Przecież pracujesz w systemie równoważnym i wypada Ci wolne w tygodniu, więc możesz skorzystać z wejściówki - w czym problem? Nie dają nic źle, a jak dają to jeszcze gorzej… Od narzekania nic się jeszcze nigdy nie poprawiło ????

Równoważny nic nie dają zabier

Dają co sami dostaną w gratisie. 0 nic od siebie tylko żerują na innych firmach które sponsorują nagrody . To nie Martaes sponsoruje nagrody za konkursy, tylko firmy które te konkursy mają. Firmy które mają te konkursy potrafią docenić pracownika w innej firmie bo wiedzą że to dla nich jest większy obrót. To nie martas sponsoruje te nagrody tylko firmy zewnetrzneza co im dziękujemy.

Rozczarowana

Serio ? Jeden dzień w tygodniu mam wolny a do parku mam ponad 400 km. 8 godzin trwa sam dojazd w dwie strony… serio jesteś aż tak (usunięte przez administratora) czy udajesz ?

Nick Car

Opamiętajcie sie w tej centrali bo jesteście nieźle oderwani od rzeczywistości - grudzień to dla sklepów najgorszy okres plus człowiek ma własne załatwienia związane ze światami. Dajecie nagrodę z takimi wyłączeniami, że to jak napluć człowiekowi w twarz. Nie wiem czy Wy tam myślicie choć się domyślam.

Podaj mail skontaktuje się ????

Nikt

W Martesie byłam sześć lat, zaczynając od najniższego stanowiska kończąc na kierowniczym. Na przestrzeni lat warunki zmieniały się na coraz gorsze. Obcięcie etatów i zwiększenie obowiązków- przestawaliśmy się wyrabiać, być na bieżąco. Musiałam wyznaczać priorytety kosztem innych obowiązków. Doszło do tego, że przychodziłam do pracy w dni wolne albo dwie godziny przed otwarciem, by nadrabiać, by załoga nie traciła premii. Nie miałam prawa tego wymagać od innych oczywiście, więc brałam to na siebie w poczuciu odpowiedzialności. Wypełniając pliki premiowe oceniałam moją załogę sprawiedliwie, często na sto procent, bo po prostu zasługiwali, dzięki czemu premię obcinaną miałam ja. Nie byłam doceniana, nie było żadnej wyrozumiałości od przełożonych. Firma ma narzędzie do oceny jakości obsługi, jakim jest ankieta TK. Jak działa możemy się domyślić, ale to narzędzie firmy. Mieliśmy sto procent. Wspaniałe. By docenić pracowników świętowaliśmy, obdarowałam drobnymi upominkami ekipę, no prawie szampana piliśmy. I co? Miałam uciętą premię, w uzasadnieniu ta ankieta. Czyli jest narzędzie firmy, ale można je ignorować (my nie możemy, ale przełożeni już mogą z nią dyskutować). Naprawdę wkładałam serce w pracę, uwielbiam pracę z klientem, miałam wspaniałych ludzi wokół siebie, ale to, jak ja byłam traktowana mi nie odpowiadało. Mkrs wchodząc na sklep nawet nie podnosił na mnie wzroku, to świadczy o człowieku. Nie rozmawialiśmy jak równy z równym. Przedstawiałam problemy techniczne w naszym sklepie, były ignorowane. Walczyłam z tym od początku objęcia kierownictwa do samego końca, ponieważ odpowiadałam za warunki zgodne z bhp, a stan techniczny sklepu w kilku kwestiach budził wątpliwości. Może nie byłam kierownikiem idealnym, z pewnością tak było! Z czasem traciłam motywację, wypalałam się i stawałam kierownikiem, jakiego sama nie chciałabym mieć przez traktowanie takie, a nie inne ze strony firmy. Jednakże starałam się jak mogłam, by pracowało się wszystkim jak najlepiej, by każdemu chciało się przychodzić do pracy, dbałam o atmosferę- to było dla mnie najważniejsze, by każdy dobrze się tu czuł bez pomijania obowiązków (kiedy trzeba było wyrastały mi jaja). Ech, szkoda, że centrala pogarsza warunki pracy, że osoby na umowach zlecenie są tak podle traktowani (obcinanie godzin- zakładane z góry, brak premii (chyba, że coś się zmieniło)), że rozmowy o awansie pracownika z doświadczeniem rowerowym to lat dwa, gdzie funkcjonować trzeba, sprzedawać rowery również oraz je serwisować. No śmiech na sali. To są obowiązki bez pokrycia w wynagrodzeniu, co jest bardzo niesprawiedliwe. Szkolenia- weszły na koniec mojej pracy, organizacja była kiepska (ustalanie i szkoleń i innych rzeczy PO zatwierdzeniu grafiku, co było frustrujące). Od trzech lat jednak prosiłam o szkolenie z reklamacji. Nie doczekałam się. Ba, sama sobie takowe zorganizowałam w moim mieście z rzecznikiem praw konsumentów. (usunięte przez administratora) i kradzieże- temat rzeka. Mało skuteczne zabezpieczenia i ich brak na części towarów nic dobrego nie wróży, prawda? No właśnie. Bezsensem jest wg mnie przyjmowanie jakichkolwiek dostaw bez sprawdzenia i zdziwienie krs po inwentaryzacji, że czegoś brakuje. Maile- chaos, brak organizacji jakiejkolwiek. Wszystko na wariata i natychmiast, najlepiej na wczoraj. Hitem było to, jak po mailu przebudowałam stoły pod zimę, po czym przyszedł kolejny mail, że jednak nie, ma być jak było. Jest dysk wspólny, ale nie aktualizowany, nie jest usystematyzowany, ciężko cokolwiek znaleźć w szybkim czasie, już nie wspomnę o tym, że się zawiesza komputer po wejściu na ten dysk. Komputery- system, który się zawiesza. Utrudnia pracę, robienie zwrotów, inwentaryzacji, przyjmowanie reklamacji, wystawianie rat (niestety przy kasie) i często sama sprzedaż się wydłuża, sprzęt się wiesza, pracuje bardzo wolno. Wyszukiwanie czegoś w innych sklepach trwa. Najszybciej jest znaleźć numer do sklepu (najszybciej jest to w tym pliku do etykiety do cesji), zadzwonić niż szukać w menagerze, który i tak prawdy nie powie. Brak czegokolwiek na święta- nie musi tego być oczywiście, ale.. miło by było tym bardziej mając świadomość, że prawie wszędzie jest coś takiego. Po prostu przykro i szkoda. Kasa i ilość informacji- jest tego za dużo. Klient ma dosyć, ja sama jako klient miałabym po dziurki. Rozumiem, że to kwestia kasjera, jak to przedstawi, ale.. jeśli zawrzeć wszystkie informacje podczas obsługi. Jedna konkretna rzecz np z przykasówki, a nie pięć czy sześć ultraważnych rzeczy do powiedzenia byłaby w porządku, byłoby to przejrzyste. W Martesie przejrzystości brak. Możliwe, że w wyobrażeniu centrali wszystko jest okej, ale w praktyce? Kto lubi stać w kolejce dłużej, kto lubi tak dużo informacji przy kasie? Myślę, że to bardziej zniechęca niż przyciąga uwagę (choć to kwestia też umiejętności kasjera, ale przy rotacji zanim pracownik będzie opykany z tym wszystkim to wychodzi często kaszana). Pewnie coś pominęłam, no trudno.

nikt2

mam tak samo jak Ty Martes swoj a w niiiiimmm

Bbb
@Nikt

To powinno być przypięte na górze strony, żeby nikomu nie przyszło do głowy składać cv(usunięte przez administratora)

pos

Czy macie jakieś informacje o nowym systemie sprzedażowym? Ten, który teraz obsługujemy to masakra:( Ciężko współpracuje, generuje ogromne kolejki i straty czasu. Bardzo duże opóźnienia w komunikacji terminal-kasa fiskalna-komputer. Po całym dniu na kasie człowiek jest porządnie wkurzony działaniem tego "cuda" :D

Nikt

Przetowarowanie. To ogromny problem. Brak miejsca na hakach, które się aż uginają. Estetyka tych haków mi nie odpowiadała, wyglądały tandetnie, ale cóż. Panele na ścianach powykruszane od nadmiaru towarów, brak miejsc na nowe dostawy, ciągłe przebudowy połowy sklepu pod dostawy, przesuwanie całych ścian, co jest bardzo czasochłonne, jeśli dotyczy to także przebudowy akcesoriów. Generuje to bałagan i mnóstwo czasu. Brak organizacji dostaw, kiepska ich logistyka. Przetowarowanie na niemalże każdym metrze sklepu. Chociaż nie powiem, uwielbiałam przebudowy i lifting, ale.. jeśli naprawdę nie było miejsca, to jak? Jak zrobić to estetycznie? Porównując estetykę martesów (nie premium) do sklepów po sąsiedzku ma się niestety wrażenie bałaganu (jak bardzo sklep nie byłby wysprzątamy, ,,wyklepany", ułożony, to przez przetowarowanie jest efekt taki, a nie inny. Kosze i nadstawki dają koszmarne doznania estetyczne, tak samo tzw swastyki (o zgrozo, ta nazwa mnie rozkłada).

@Nikt

zgadzam sie w 100%!!! Logistyka w tef firmie troche kuleje, byle by była dostawa po 20-40 kartonów dziennie, bez zwracania uwagi gdzie sie to wszystko pomieści... idzie zima gdzie kurtki i polary są grube ledwo mieszczą sie na haku. niedługo trzeba bedzie kartony w przymierzalniach trzymać i jak sie miejsce zrobi to dopiero wystawiać.

@pracownik

"Trochę kuleje "? CHYBA CAŁKIEM. Żenada . Niech ktoś z logistyki w końcu zajrzy na te sklepy.np.przysylaja 4kartony klapek na basen, gdzie jesteśmy nimi wypelnieni po brzegi. Gdzie tu logika? nie ma gdzie tego trzymać a oni nadal wysyłają. I te kartony , niektóre ciężkie niż przepisy bhp przewidują.A Ty musisz to dźwigać czasem 3x dziennie.Dostawy po 30do 40 kartonów dziennie.Masakra jakaś.

Xxx

Niestety nie da się ukryć że mkrs i krs coraz bardziej się odklejają od rzeczywistości jeśli chodzi o wymagania co do pracowników i wymyślanie miliona nowych wytycznych na które nie ma zwyczajnie w świecie czasu. Weźcie się w końcu za realna pomoc sklepom bo jak dalej będziecie tak rządzić to niedługo sami będziecie pracować na sklepach za ladą.

Jedyne wyjście
@Xxx

Po prostu zmień pracę, wiem że niby łatwo się mówi ale jedyne wyjście. Tutaj nic się nie zmieni na lepsze, ryba psuje się od głowy

Gabriela

w sensie, że co konkretnie? sami pracują czy podkreślasz, że rotacja spora?

Lucjusz_Konfucjusz
@Gabriela

Ja słyszałem ostatnio, że brakuje funkcyjnych i krs musi na etat zmiany prowadzić :) na szczęście zdążyłem uciec.

@Xxx

Nie no coś Ty.. ich tylko tabelki interesują. Żeby kasa się zgadzała.

Nina

Jak tam szefie? Znowu figa z makiem dla pracowników na Boże Narodzenie? WSTYD!! (usunięte przez administratora)

@Nina

Firma w tym roku prognozuje przychód na poziomie 1,5 mld ale prezentów już nie XD

Morwa

Przychód to nie zysk

@Morwa

Jakbym tego nie wiedział XD Ale skoro firma otrzymała certyfikat który otrzymuje tylko 1% firm w Polsce za bardzo dobrą kondycję finansowa to chyba o czymś świadczy,nie sądzisz?Pewnie w skarbonce coś tam zostaje i można pracownikoam jakieś karty podarunkowe dać a nie ze nic i udawać ze taka bieda z nędza

@Morwa

Jakbym nie wiedział XD Ale skoro firma dostała certyfikat wiarygodności biznesowej który dostają tylko firmy o bardzo dobrej kondycji finansowej i tylko 1% firm w Polsce się kwalifikuje to chyba o czymś świadczy.Coś jednak zostaje w skarbonce i możnae by było dać chociaż karty podarunkowe a nie udawać ze taka bieda z nędza jest

Jimmy
@mądrala

Gdzie to można sprawdzić?

Aneta

Wstyd!!

@Jimmy

Na omnichannelnews był artykuł o planowanych przychodach a gdzieś kiedyś widziałem artykuł onprzyznanyn certyfikacie za 21 rok którym się chwalili

jest
@mądrala

Silna pozycja Grupy Kapitałowej Martes Sport na rynku to efekt ponad 25-letniego doświadczenia, trafnych inwestycji i poszukiwania nowych dróg rozwoju. Planowany przychód netto Grupy Kapitałowej Martes Sport na rok 2022 ma wynieść 1.5 mld złotych.

Ironiczny
@mądrala

Przecież był ostatnio meil jakie to wspaniałe benefity mają pracownicy MS , nie na darmo to wysłali przed świętami. Nie możemy być tacy roszczeniowi i domagać się jeszcze bonów/premii świątecznych i tak mamy wspaniale. Nie zapominajmy że finanse leżą i musimy oszczędzać na prąd i wyłącza czajnik z gniazdka.

Adriannowakżalno
@Nina

Po przeanalizowaniu naszych benefitów uważam, że dobrym pomysłem byłoby zrezygnowanie z multisporta. Kwota finansowania przez firmę jest na tyle niska, że multisport nie jest tak atrakcyjnym benefitem jak jak w innych firmach. W zamian za to firma mogłaby rozważyć świąteczne premie w postaci kart podarunkowych- pieniądze i tak zostałyby w firmie.

Marchewcia

Na ta chwilę to za koszulkę każą płacić jeśli jej nie zwrócisz jak odchodzisz... haaha .. śmiech na sali śmierdząca upocona i dziurawa.

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1195.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1063, z czego 91 to opinie pozytywne, 442 to opinie negatywne, a 530 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.