Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Edi

Ile macie zmian po 8h? W wytycznych jest 5dni, a jak to wygląda u was w rzeczywistości?

Tak jak w wytycznych 5 dni po 8h, reszta dni po 12h

martesiak
@Edi

W ogóle nie mamy zmian 8 h, same 12 a u was?

Kiedy

U nas też tylko 12h bo każdy dojeżdża i krs sie zgadza żeby nie robić nam duzych kosztów dojazdu

Północ
@Edi

U mnie różnie. Zawsze więcej niż 5 zmian jest. Bo pięć zmian ma być minimum.

Toni

Kupiłem buty w sklepie Martes. Po kilku miesiącach użytkowania przedarła się tkanina w miejscu gdzie but się zgina. Złożyłem reklamację - uznana. Wymieniłem buty na nowe. Po 4 miesiącach używania nowych butów - pojawiła się ta sama wada w tym samym miejscu co w poprzednich butach. Złożyłem ponownie reklamację. Tym razem firma z Bielska odpowiedziała, że używałem obuwie niezgodnie z zasadami konserwacji. W instrukcji użytkowania podano. że buty należy przecierać wilgotną ściereczką. Dziwne- bo poprzednia reklamacja została uznana bez problemów. Odwołałem się od tej decyzji. Ponownie dostałem z Bielska odmowę uznania reklamacji ze zdawkową informacją, że " reklamacja została rozpatrzona i zakończona zgodnie z obowiązującymi w Spółce Martes procedurami". Pozostaje mi odwołać się do Rzecznika Konsumenta - co niewątpliwie zrobię. Więcej nigdy nie kupię wyrobów firmy MARTES i innych też uczulam na wyroby tej firmy.

Inwentaryzacja

Nie ma to jak dać dzień przed świętem inwentaryzację, która będziemy robić po zamknięciu, tuż przed świętem. Hi-Tec odzież, przecież tego jest od (usunięte przez administratora) A fajnie byłoby spędzić święto wypoczętym, ale po co. Centrala jak zawsze będzie nieczynna 8 i 9. Oni chyba zapomnieli, że tu pracują ludzie, a nie zwierzyna!

martesowy
@Inwentaryzacja

To jak zrobić? W innym terminie?

Ela

Ile zarabia kierownik i zastępca sklepu?

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Ula

Nie ma to jak Szczecin, (usunięte przez administratora) outlet i Galaxy, nie zrobię już zakupów nic nie da się znaleźć

Nie ma to jak inwentaryzacje, przebudowa sezonu który jest bez sensu. Nie ma to jak dzielić basen na dwa działy każdy na innej stronie... A i nie zapominajmy o milionie kartonów do przerobienia i zmian cen. Czy ktoś w końcu pomyśli tam u góry?

XYZ

Wszystko byłoby super gdyby nie zakaz włączania lodówek. Jest ponad 25st a my mamy ciepłe napoje. Przecież to zbrodnia w biały dzień! Później regionalni się czepiają że program nie jest zrobiony . Z czego ja się pytam?! Człowiek chce się schłodzić a nie pić coś co jest cieplejsze od słońca ????

Nibykierownik

Przychodzisz do pracy ,jak sama nazwa wskazuje... Pracować ,więc,nie chłodzić się ....jednak jeśli chcesz,to oczywiście zapraszamy do PUP i zostać jednym z bardzo licznych przedstawicieli ,Ów rządzących i być na utrzymaniu innych Obywateli co nie chcą być postrzegani za nierobów/(usunięte przez administratora) i degeneratów społecznych...Pozdro i z Fartem mordeczki

Nibykierownik

Co Wy teraz z tymi przerwami się licytujecie ? Jesteś zmęczony to idziesz na przerwę, jeśli nie ,no to dalej układasz buty,zmieniasz aranżacje działu, ułożenie koszulek, skarpet, ogólnie koszy i tak aż do końca zmiany i wtedy przerwa po końcu zmiany .Pamiętaj pracowniku ...twoja nieobecność na sali sprzedaży ,to nie obsłużony i nie naciągnięty klient na zakup produktów za pieniądze socjalne "zdobyte" w pocie czoła na wytrwałych spacerach po takich sklepach

Jan Serce

Bogaty wybór produktów. Niestety najczęściej niskiej jakości. Wszystkie reklamacje z definicji odrzucane, wychodząc z zadłużenia ze większość klientów zniechęci się do dochodzenia swoich praw. A ze więcej nic nie kupią? To się zaoszczędzi na pracownikach.

Kwejk

@Kwejk

Pisze w mailu, od 11 maja

Pracuję
@Bartosz

Więc mi wytłumaczcie dlaczego centrala pisze, że zmiany wchodzą od 11.05.?

@Pracuję

Regulamin się może zmienił 11 maja. Regulamin firmy jest aktem prawnym niższej rangi od kodeksu pracy w Polsce. Akty niższego prawa nie mogą być sprzeczne z wyższymi. Przynajmniej nie powinny, bo tu w zasadzie od 26 kwietnia do 11 maja były.

@Pracuję

A przeczytaliście regulamin pracy? Wyraźnie jest napisane, ze wchodzi w życie 11 maja. Ale co jest tam napisane? Ze PRZY 9 godzinach pracy możesz mieć 2 przerwy po 15 min. W KP jest zapis, ze te dwie przerwy możesz mieć jak pracujesz powyżej 9h… czyli? Czyli do 11.05 jak masz 9 godzin idziesz na jedna przerwę, a po 11.05 na dwie. Czytanie ze zrozumieniem…

Nowa

Hej, pytanko. Czy ktoś był w sezonie letnim wspomagać nadmorskie sklepy, jak to wygląda? Czy warto skorzystać?

morze
@Nowa

Jak masz zamiar wypocząć to zapomnij. Ustawia Cie na zmiany 11-19, będziesz chodził codziennie, w tym jeden weekend

KM
@Nowa

Nie warto. Regionalni i kierownicy to porażka. Jednio obiecują przed wyjazdem a inaczej jest na miejscy. Jak pojedziesz z kimś z regionu to zapomnij o tych samych zmianach i weekendach wolnych wszystko na mijankę.

Spier do lo lo
@Nowa

Na miejscu dowiesz się, że i tak jeden weekend musisz pracować bo grafik ,,nagle uległ zmianie". Zakwaterowanie to też temat rzeka. Niektórzy potrafili być zakwaterowani nawet pół godziny środkiem transportu publicznego od miejsca w którym będą wykonywać pracę. Wyżywienie oczywiście we własnym zakresie.

@Nowa

Masz do wyrobienia 40 godz tygodniowo co prawda przy dużym natężeniu klientów ale kasa też większa więc coś za coś. Wy ludzie jesteście tu normalni ?? Jak możecie napisać "nie opłaca się nie będziesz mieć wolnego " . To że jest temat "morze" nie oznacza że będziesz się tam wylegiwać .JEDZIESZ TAM DO PRACY !!

Row
@111

ale wiesz, że w mailach piszą wszyscy kolorowo, pięknie i nawet wprost jest napisane, że to ,,nagroda" i można skorzystać z odpoczynku w nadmorskich kurortach. wytykana jest ta bujda na resorach.

Haha
@111

Kasa większa, którą przewalisz na jedzenie na mieście, bo w pokoju/"apartamencie" zazwyczaj nie ma aneksów, a nawet jakby był to gotuj po robocie o 18-20. Super wypoczynek i nagroda haha

@Haha

Ale przecież oprócz uznaniówki masz jeszcze płaconą diete za każdy dzień. A drugą sprawą oświeć mnie jak ty funkcjonujesz na co dzień skoro po 8 h pracy " na wyjeździe" nie masz czasu ugotować ?? To u siebie na sklepie po ile godz masz zmiany ?

Lala

Cześć, czy tylko mnie zaczyna powoli denerowac ten cały POINT PACK? Jesteśmy sprzedawcami, nie kurierami.. odpowiedzialność za paczki ponosimy, jeśli coś źle wydane to się tlumacz, wysyłaj maile, jakieś potwierdzenia, się użerać trzeba z tymi kurierami.. piszę to właśnie po dzisiejszym mailu w sprawie paczek. Nie dość, że roboty jest dużo to jeszcze (usunięte przez administratora) zawracają jakimiś paczkami z Vinted. Buziaki

Dżony
@Lala

Chciałbym zauważyć, że usługa taka jak pointpack przynosi zyski firmie. Poza zwiększeniem odwiedzalności sklepów jest to dodatkowe źródło przychodów dla Martesa (kurierzy DPD wspominają o kwocie 1zł za każdą paczkę pozostawioną w usłudze pointpack w naszych sklepach). Dziennie daje to w skali globalnej całkiem przyzwoitą sumkę. My natomiast jako pracownicy nie mamy poza dodatkowymi obowiązkami żadnych korzyści z tego tytułu. W tym roku jako kierownik nie dostałem podwyżki, ponieważ firmy na to nie stać. Moi pracownicy również mają podstawy poniżej najniższego wynagrodzenia. No to jest k.u.r.v.a plucie w twarz.

@Dżony

Trzeba by policzyć klientów, którym się nie chciało czekać na obsługę, gdy wydawało czy przyjmowało się paczki. By sprawdzić co finalnie przynosi więcej, w umowę firmy nie mamy wglądu, za to widzimy wychodzących czy zostawiających w kolejce towar klientów. Zachowując jakieś standardy obsługi ciężko jednak olać przychodzących po paczkę, bo przecież nasze premie zależne są od sprzedaży, więc powinniśmy obsługiwać zainteresowanych kupnem. Paczek jest coraz więcej, miejsca logicznego na to brak, kurierzy często nie skanują jak należy przez co potem zamieszanie powstaje. Tym nie powinni się zajmować sprzedawcy, bo nie na to pracują. Tyle.

Zastraszeni.

"Pracownik nie może odmówić wyjazdu w delegację czy na szkolenie, jest to polecenie pracodawcy. W przypadku odmowy mogą zostać wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne wobec pracownika." Zobaczcie jakie maile dostają kierownicy od makro w sprawie zebrania. Jeśli ktoś nie chce jechać na zebranie bo uważa, że to co się dzieje w firmie to kpina, to niestety zostaje zastraszony. Ja się właśnie tak czuje - zastraszona! Ale pojadę bo teraz nie mogę sobie pozwolić na zwolnienie z pracy...

KierownikJeszcze
@Zastraszeni.

Dziś mam wolne, nic nie wiem. Przyszedł taki mail ? Żart! W makro bc nikt nie ma ochoty jechać, każdy kto pracował z tym panem nie ma ochoty na niego patrzeć i słuchać jego bzdur. Raz mówi jedno, za chwilę coś innego a robi jeszcze coś innego. Sam sobie zaprzecza. Oczywiście, pojedziemy i będziemy udawać że jest super i że się zgadzamy z tym co się dzieje. Dobrze,że chociaż regio są w porządku i z nimi dobrze się spotkać. Chociaż chodzą słuchy,że po już zaczyna mówić i grać jak jego szef. Zobaczymy z kim będzie trzymał na wyjeździe - z przyjacielem szefem czy ze swoimi ludźmi? (usunięte przez administratora) już nie pracuje...

Tak to jest
@KierownikJeszcze

Znam tego Pana i tak myślę że został wybrany z przypadku bo najlepsi się zwolnili a nie było chętnych na to stanowisko I tak szybko awansował na stanowisko. Ja pamiętam jak był kierownikiem w Kłodzku i teraz wiem że w tej firmie awansuje się z przypadku.

@Zastraszeni.

Jak się czujesz zastraszona to weź od rodzinnego/ psychiatry l4. Regulamin stanowi też, że pracownik ma się stawić np. wypoczęty. Przy takim stresie i wycieńczeniu psychicznym może się zdarzyć, że przyjście do pracy również będzie łamaniem regulaminu firmy i kto wie czy ktoś nie wyciągnie konsekwencji...

Grażyna

Witam prezesa martes sport. Chciałam tylko podkreślić ze w nowym regulaminie kodeksu pracy jest wyraźnie napisane że człowiek pracujący i wykonywając te sama pracę powinien zarabiać tyle samo co druga osoba na tym samym stanowisku.Moze warto się zaznajomić z prawem .???

janusz
@Grażyna

prezes mówi że są widełki dla poszczegolnych rejonow heheh

@Grażyna

Co ma znaczyć tą samą pracę? To samo stanowisko? Zbyt wiele różni sprzedawców, ich podejście do pracy, zaangażowanie, a także umiejętności sprzedaży, znajomość języków. Czy zatem wykonywanie tej samej pracy to bycie jedynie na tym samym stanowisku czy podobna wartość pracownicza w pracy? Ewentualnie podstawa ta sama, ale premia już różnić może się bardzo w wielu wypadkach...Jednak w sytuacji, gdy pojedyncza osoba z zespołu może sprawić utratę całej premii sklepu czy to jest sprawiedliwa forma by podstawa była zawsze jednakowa? Poza tym Polska jest zróżnicowana lokalnie...Tak samo jak nie działają wprowadzane odgórnie sieciowe zasady dla wszystkich sklepów tak nie może działać równe wynagrodzenie w całym kraju. Koszty życia w różnych regionach są różne, klienci i zapotrzebowanie również.

Hanka

Jak wygląda rezygnacja ze stanowiska starszego sprzedawcy?Trzeba z jakimś wyprzedzeniem informować kierownika czy wystarczy w danym mc o tym powiedzieć żeby od kolejnego nie pełnić tej funkcji?

@Hanka

Musisz napisać wniosek, prośbę o degradację czy inaczej rezygnację ze stanowiska. Podać swoje powody, motywacje i liczyć na pozytywne rozpatrzenie.

Nibykierownik

Jeśli chcesz pracować z ludźmi,bo masz ku temu predyspozycje to....nie tutaj.... Tu masz góry obiecane ,a pracujesz z pół-czlowiek, półexell, ,klienci też półgłówki ,poganianie ,rozstawianie ludzi po kątach,i nic, Twoja jak baaardzo ... wielka inicjatywa ,no chyba że,ze złotówki jaką sam reprezentujesz, zdobędziesz dla sklepu 100 tysięcy to jesteś godny tejże pracy ,a jeśli nie ....to... to jesteś nikim ...tylko wypełnionym w grafiku kwadratem....

Starszy
@Nibykierownik

Mam tak samo,gdy widzę co się wyprawia na sklepie pod względem obsługi, wytycznych co do niej ,to tylko słowa piosenek się wiją w głowie, "od płyty Obywatel GC ,po Lady pank kończąc na Grechucie.

Paola
@Nibykierownik

Jak pracowałam tam 4 lata temu, kierownikiem była osoba, która zgodziła się pracować za podobne wynagrodzenie do mojego - zwykłego starszego sprzedawcy, byleby mieć plakietkę "kierownik"... także niektórym nie zależy, żeby nim rzeczywiście być, a żeby móc się do niego tak zwracać.

Turas

Nie polecam pracy w tej Firmie. Umiesz donosić to jest praca dla Ciebie. Kierownictwo to jedna wielka żenada.

Starszy

Może mają rodziny i chcą ten czas który pozostaje poświęcić Swojej rodzinie,żonie,mężowi,dzieciakom,a nie firmie która patrzy na wykonywanie zadań ponad osobiste życie.Szukasz pracy jako dodatek do życia to nie tutaj,Tu masz Życie jako dodatek do pracy za krajową.

Klient

Czy ktoś wie co się dzieje na sklepie na Policach kiedyś jakoś funkcjonował była miła obsługa ,porządek na sklepie . Teraz nic nie można znaleźć ,pracownicy niewidzialni ,a jak już są to z telefonami w dłoniach . Obsługują za kare . Niesamowity (usunięte przez administratora) .

M
@Klient

cały sklep to nowi pracownicy i nikt nie ogarnia albo raczej nie chce. się nikomu. Nowa kadra siedzi na biurze , lecą raneczki a na sklepie dzieją się cuda , ale dobry plus to że można mieć prywatny telefon na sklepie :-)

Nnnmi
@Klient

W sumie nie jest to profil dla kilentów tylko pracowników , ale tutaj się z nim zgodzę . Pracowałam tam jak jeszcze był starszy zespół może nie długo ale zdążyłam zauważyć teraz ta różnice . Niedawno odwiedziłam sklep nikt jakoś nie był chętny żeby mnie obsłużyć- wszyscy stoją wiecznie za kasą , na sklepie totalny rozgardiasz . Nie było tego wcześniej . Widać że ktoś teraz sobie nie radzi .

Zainteresowana

Witam. Jakie opinie o pracy w kadrach?

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1154.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1029, z czego 91 to opinie pozytywne, 427 to opinie negatywne, a 511 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.