Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

MIA

Może już dość tych wpisów jaki Martes jest zły. Istnieje coś takiego jak ankieta satysfakcji z pracy. Każdy mógłby się wypowiedzieć bez obawy ,że będą z tego tytułu wyciągnięte konsekwencje. Taka ankieta jest też jedną z danych KPI ,które mierzy się w niektórych miejscach pracy aby zbadać np.jaka jest przyczyna składania przez pracowników wypowiedzeń.

Ankieta Haha
@MIA

W ms taka ankieta nie istnieje lub nie dociera do personelu. Ostatnia taka ankieta to jak dobrze pamiętam była przed c19

Nraa
@Ankieta Haha

Dokładnie pracuje ponad 7 lat i może ze 2 Max 3 takie ankiety kojarzę a od 4 lat napewno takiej nie było

Mati

Czy od lipca wszyscy pracownicy dostaną stawkę najniższej na umowie?

...

Powiedzcie mi jak jest z UŻ? Ile zabierają? Ile frekwencji i z programu 20+?

PRACOWNIK

DROGA FIRMO, DROGI MARTES SPORT czy ktoś ma zamiar zwrócić uwagę na ilość towaru jaka przychodzi na sklepy? Ani to nie wygląda estetycznie gdy haki wręcz są przepełnione... klient narzeka na bałagan no bo jak zapanować nad takim nadmiarem towaru.. wystarczające było by gdyby dostawy były max 2-3 razy w tygodniu a nie 5 i wystarczy po 10 kartonów a nie 20 dziennie. Nie ma takiej rotacji nad towarem, który jest nawet z przed 5 lat. MOZE czas wziąć przykład z innych sklepów i zrobić totalną wyprzedaż towaru i dzieki temu zrobic miejsce na nowe rzeczy ?! I zastanówcie sie nad produkcją rzeczy które wyglądają identycznie a są sprzedawane pod dwoma markami no to juz wgl jest hit i dwie rózne ceny za to samo... Być może szanowna góra zwróci uwagę na to co mają do powiedzenia pracownicy i może logistyka w tej firmie zacznie działać bo na ten moment dużo rzeczy kuleje ...

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Premie

Jak w tej firmie traktowane jest krwiodawstwo? To ze pewnie kierownicy będą mieli z tym problem to jestem w stanie sobie wyobrazić, chodzi mi czy przy pójściu na krwiodawstwo również są obcinane jakieś części premii itd

byly starszy sprzedawca

jako byly pracownik :) uciekajcie z tego bagna, nie pracuje tu 2 lata ale mam kontakt z pracownikami, to co sie dalej w tej firmie dzieje to jakis kabaret :D pracuje tez w handlu, 8-16, weekendy wolne. Wyplata taka sama, pracy conajmniej przez pol. Wiadomo jest nacisk na prace z klientem, sa dostawy i tak dalej.. ale to normalne rzeczy sa a nie jakies glupie przekladanie skarpet jakies bezsensowane bojowe zadania ktore klient ma w (usunięte przez administratora) , milion smiesznych tabelek i raportow ktore nic nie wnosza dla regio ktory nie umie sobie chyba tego sprawdzic w megangerze :D pozdrawiam was pracownicy ale naprawde zycie nie konczy sie na martesie :) ja to zrozumialem po kilku latach i bardzo zaluje ze tyle tu siedzialem :-)

Nowe wytyczne premiowania

Nie reagując na to co się obecnie dzieje jesteśmy zmuszeni dostosować się do realiów. Czy ktoś z Kierowników, zgłosił oburzenie pracowników dotyczące obniżenia premii ? Dlaczego nie mówicie otwarcie co się dzieje ? Przecież można wysłać @ z kopią do Pani Prezes Nie bójcie się mówić że coś Wam się nie podoba, ze jest to cios poniżej pasa i ze boicie się o wasze zespoły ! Ze obecnie pracownicy nie maja motywacji i będą robić minimum, a nie możemy sobie na to pozwolić Co nas teraz wyróżnia ? Najniższa krajowa jest wszędzie ( choć w naszej sieci nawet tego nie ma kazdy ) wiec na spokojnie można znaleźć prace mniej wymagająca za te same pieniądze Nie lepiej dać program 25% a realizacje 90% ? Zwiększyć znacząco premie za frekwencję- pozbędziecie się nie potrzebnych zwolnień, UŻ Kierownicy nie maja narzędzi do motywowania czy egzekwowania pewnych obowiązków. Dlaczego znowu robicie z pracowników (usunięte przez administratora) Nie zarobicie pieniędzy jeśli nie zaczniecie słuchać pracowników ze sklepów Zróbcie ankiety anonimowe dotyczące pracy KRS MKRS dowiedzcie się co się dzieje na sklepach !!! Zapytajcie ludzi co jest dla nich ważne! Panie Prezesie, Zastępco Prezesa proszę Was o reakcje ! Pomyślcie o swoich pracownikach, bo jak do tej pory zawsze podczas kryzysów to my cierpimy a wy i tak wychodzicie na swoje. Zacznijcie zarządzać a nie rządzić !

@Nowe wytyczne premiowania

90% z tych wyssanych z palca kwot planowania?? Przecież te założenia sa z kosmosu niejednokrotnie o 20-25% wieksze niż realnie wypracowane w ubiegłym roku.

Mmm
@Nowe wytyczne premiowania

Dokładnie tak.Pracuje w firmie 5 lat,starszym jestem od 4 lat a mam 3400,jestem tutaj tylko dla ekipy.Odejdzie z dwie osoby z zespołu i ja za nimi.Nie mam motywacji.Gdzie jak przychodziłam na rozmowę rekrutowała mnie ówczesna regionalna i zapytała dlaczego chcem tu pracować,odpowiedziałam że cenię sobie kontakt z ludźmi i tak właśnie było.Moja obsługa klienta była zawsze idealna.Teraz gdyby nie fakt że większość klientów się już zna to olałabym cała obsługę i wszystko inne

starszy sprzedawca wlkp

Kontrole KRS co tydzień, co tydzień zmiany wizualne na sklepie, bo coś się nie podoba. Polecaj sprzedawaj program 15+, w końcu to Wasza premia. Pilnujcie przymierzalnie, bo ludzie kradną. Nie ma obsługi na sklepie... Jak ma być jak 2 osoby są na zmianie i jedna stoi na kasie a druga robi towar ? Potrącenie z pliku, bo kurz między rowerami, potrącenie z pliku bo brak teczki z przecenami, potrącenie z pliku bo różnica w cenie. Praca za najniższą krajową, brak motywacji, KRS beznadziejna. Odradzam pracy w Martesie. Już jestem na wypowiedzeniu, a i z tym sporo miałem problemów.

Jak wyglada praca w ecommercie? Da sie fajnie zarobic?

Człowiek

Myślę, że najwyższa pora aby inspekcja pracy przyjrzała się dokładnie tej firmie. Brak poszanowań praw pracownika, praca wysokości 3m? Ciekawe Jeśli trzeba wieszać banery na wysokości 5,5m bo nizej nie ma jak. Ciągle ucinanie premi za bzdury (premie uznaniowe więc no trudno,) ale też brak szacunku do pracowników. Krs i kierownicy to w większości półgłowki, a centralala jest całkiem bez główki. Zamiast zmotywować pracowników w okresie najwiekszych zysków oni ucinają środki z których musimy przeżyć od 10. do 10.. Na szczęście ich hojność daje nam +60 brutto za dyspozycyjność które koniec końców i tak Ci utnie kierownik bo poprosiłeś o dzień wolny i grafik już nie wygląda tak jakby chciał. Jesteśmy (usunięte przez administratora)z nadgodzin które od lat są źle wydawane pracowników za każdą godzinę powinno być wydane 1,5h a kierownicy nic o tym nie wiedzą. Tutaj panuje jakiś wszechmogące prawo robienia z ludzi głupków. Krs mają swoich pupilków, Tak samo jak kierownicy. Panuje ogromna niesprawiedliwość miedzy pracownikami na sklepach jesli chodzi o układy pracownik-kierownik: w kwestiach grafików, wykonywanych czynności i plików premiowych. Jeśli wymaga się od pracownika żeby zarabiał na firmę, to trzeba mu za to zapłacić Pani Gosiu, Panie Tomaszu i cały zarządzie. Tracicie ludzi którzy ciągną wasze sklepy do góry dzieląc sie naprawdę dużą wiedzą, umiejętnościami sprzedażowymi oraz doświadczeniem jakie posiadają. Wsprarcia innych sklepów przestają być oplacalne biorąc pod uwagę premie za to i to z czym pracownicy się tam mierzą. Sprzedawanie programu też traci sens, lepiej wziąć l4 i zaoszczędzić na dojazdach do pracy, wyjdzie na to samo. Róbcie tak dalej a zostaną wam specjaliści od lecenia w kulki na zapleczu. Inwestujcie dalej w szkoleniowców którzy w większości śmieją wam sie w twarz dostając sporą kasę czytając gotowe prezentacje przez 5 godzin. Wielu z nich nie potrafi przełożyć tej wiedzy w pracę na sklepie a co dopiero o wyszkoleniu innych. Róbcie za to dalej w kulki osoby z doświadczeniem które odchodzą do innych firm za po prostu większe pieniądze. Płacąc serwisantowi 200 bruttno nie utrzymacie kogoś kto obsługuje 30, 50 czy 100 rowerów miesięcznie bo gdzie indziej dostanie dużo wyższą stawke jesli faktycznie zna sie na robocie. Zebrania kierowników to bardzo drogie popijawy za ucięte punkty. Integracja jest ważna, ale czemu tylko na najwyższych stanowiskach. Nowe telefony, samochody dla kierowników którzy nie mają pojecia o funkcjonowaniu sklepów, czy to naprawdę jest konieczne? Zarząd powinien rozważyć nowe dzialania na skpepach, a nie zawalać nas zadaniami z 2 tygodni w dwa dni bo centrala miała długi weekend i nie zlecała zadań. Zacznijcie szanować nas pracowników, płacić za to czego wymagacie, pozwólcie włączyć klimatyzację, lodówki a praca będzie owocniejsza.

Artur

Czy przy dwóch dniach chorobowego premia jest mocno obcinana? Wiadomo ze frekwencji brak, ale jak z reszta?

@Artur

Za dniówki 80% plus adekwatnie do ilości godzin na L4 obcinają jest premia za program i target. Generalnie wychodzi sporo.

Xyz
@Artur

Mi zabrali 300 zł. Około za dwa dni łącznie z frekwencja

Kloszard
@Xyz

Ja byłem 1 dzień na zwolnieniu, to zabrali prawie 400. Bardzo miło że strony przełożonych. Widzę, że ładnie nas oraja. Naprawdę trzeba szukać chyba czegoś innego. Bo nam coraz więcej zabierają a wymagania rosną.

Dno

Jako pracownik z wieloletnim stażem w firmie (oczywiście pluję sobie w brodę że jeszcze jestem ale już koniec) ciągle słyszę że nie ma pracowników na sieci, regionalni wydzwaniają i próbują przerzucić pracowników pomiędzy sklepami bo same półgłówki już pracują i nie ma nawet kogo awansować dlaczego? Dlatego że firma cały czas strzela doświadczonym i mądrym ludziom w kolano i szanujący się człowiek nie będzie dawał się poniżać. Popatrzcie na inne firmy stawki, PREMIE za które ludziom chce się starać. Inne firmy mają 13-nastki, wczasy pod gruszą, premię stażowe, premię świąteczne i można było by wymieniać w nieskończoność. A od was człowiek dostaje jedynie (usunięte przez administratora)tylko byle by zabrać za starania. DEMOTYWACJA to jedyne słowo które was określa, poniżanie człowieka nakazując mu pracować poniżej najniższej krajowej, ciągle odbierając mu to na co cały miesiąc ciężko pracuje. Kilka lat temu było całkowicie inaczej program 20+ był na wskaźniku minimum 1% i nikt z tego nic nie zabierał a teraz ile by było ciągle jest mało i jeszcze nie dostaniesz no targetu nie wyrobisz a na sklepie gorszy szajs niż w outletach za takie pieniądze ze nie ma co się dziwić że od 5 lat ten sam asortyment jest na sklepie i nic nie schodzi ale to oczywiście przecież wina pracownika

No dno
@Dno

Jakto dla czego, już wszystko wyjaśniam. Dla tego bo regionalni ci z wieloletnim stażem boją się mądrych ludzi bo są dla nich zagrożeniem to samo dotyczy się makro. Na zebraniach mówią że jest wszystko w porządku i nie ma żadnych problemów z etatyzacją na sklepach, że są ludzie do pracy i nikt nie narzeka na warunki czy przetowarowane sklepy. Potem wpada na sklep Pami Małgorzata i (usunięte przez administratora) na sklepach, towar nie zrobiony bo brak ludzi i telefon do makro, makro do regio, a regio do kierownika i po premi za co a za to że nie ma ludzi do pracy a co drugi regionalny chodzi jak prezes bo ja wami rządze i wszystko wwiem najlepiej. A jak widzą zastępcę to tacy są fajni przyjacielsko nastawieni na wszystkich, nie ma M to ja wam pokaże kto tu rządzi. Milion razy słyszałam od regionalnych jaka M nie dobra, że nikt ją nie rozumie, a wystarczy zobaczyć meile od regio ich też się nie rozumie. Zostały stworzone niepotrzebne stanowiska które nic nie wnoszą tylko generują koszta. Poco 2 osoby do HR, po co 3 osoby do szkoleń,, lepiej uciąć etaty na sklepach niż rozglądnąć się wokół siebie. Centralo zabraliście wszystko co było motywacją, premia obrotowa, program 20, multisporta, grafik elastyczny. Daliście szkolenia z rolek, pływani , gier zespołowych, technik sprzedaży, jaki lient z tych dziedzin pyta o szczegóły produktów odp żaden. Potrzebne szkolenia turystyka, narty, rowery I nic więcej. Byłem na szkoleniu ostatnio i była pani z centrali co się zajmuje szkoleniami cały czas wchodziła w zdanie szkoleniowców i to było bardzo słabe. Regionalni mówcie prawdę że są problemy kadrowe i trudno jest o dobrego pracownika, że niema na sklepach kierowników ani zastępców, że ludzie doświadczeni odchodzą.

Ciekawa

A w sumie ciekawi mnie dlaczego nie ma wczasów pod grusza? Jest na tyle pracowników że powinny być. Niech mi to ktoś wyjasni

Odp
@Ciekawa

Niestety ale jakiekolwiek świadczenia socjalne w tej firmie leżą bo po co dawać jak można nie dawać a i tak pracownik będzie pracować. To co zaoszczędzone od razu idzie do kieszeni prezesa. Z perspektywy pracodawcy danie np głupiej karty podarunkowej każdemu pracownikowi na święta na 100 zł to duża strata a ludzie i tak będą narzekać i tak. Musiałyby być wypłaty na poziomie 6-8 tysięcy żeby ludzie nie narzekali a to się im zwyczajnie nie opłaca bo czy zarobisz 3k czy 6k nie oszukujmy się pracowałbyś tak samo

Ja.
@Odp

Pracowników jest więcej niż 50 więc wczasy powinny być nie zależnie czy oni tego chcą czy nie. Kodeks pracy może im przedłożyć trzeba.

@Ciekawa

Ta firma na każdym możliwym kroku zabiera pracownikom pieniądze za co tylko się da, a Ty się zastanawiasz czemu nie ma wczasów pod gruszą?? Tu kompletnie nie istnieje żaden socjal.. więc otwórz oczy jeżeli jeszcze nie dostrzegasz jak się tu traktuje pracowników. Wtedy zrozumiesz

Krs z przypadku

Najpierw naucz się pisać, i dziwić się ze tacy zostają regionalnymi. Nasza regio obkłada sobie urlopy dniami wolnymi i w (usunięte przez administratora) ma procedury, ale poszła na urlop to wreszcie normalnie da się pracować.

Pjenkna

U nas też jest taki krs. Ura bura czego to on u siebie w sklepie nie robił. Jeszcze kilka miesięcy temu obdzwaniał swoje sklepy i dawał RADY: nabijać rabat z KDR jak ktoś program bierze, bo on u siebie jak był kierownikiem to tak robił. A później w krzyk! On wcale nie kazał tak robić! O piciu wódki na nocnym towarowaniu, którą sam polewał, niewarto wspominać...

Mina

Zerowy przepływ informacji :( a możnaby się dowiedzieć gdzie warto jeździć na towarowanie

Zlecenie

Tak z ciekawości czy u Was na sklepach są jakieś podwyżki dla zlecenia przy nowej umowie? Zawsze wszyscy dostają z automatu tyle ile najniższa czy można wywalczyć coś więcej? Umowe mam do sierpnia i zastanawiam się czy jest sens w ogóle pytać o wyższą stawkę za godzinę

Aga

Nie polecam tego sklepu. Buty w rozmiarówce na stronie sklepu inne niż w rzeczywistości. I jeszcze mam odesłać na własny koszt. Wystarczy podać dobrą wielkość wkładki. Porażka

FcK Malowany Dworek

Będziemy widzieć że nie zrobimy targetu to proponujemy na odwal się batonika w razie TK zaproponowalismy , a chemia niech się terminuje , nie zabiorą z premii bo i tak jej nie będziemy mieli . Na zebraniu było o podniesieniu pensji sprzedawca do 4k czemu w meilu od Marty cisza ? Zapomniałem oni potrafią tylko zabierać. @Pracodawca

@FcK Malowany Dworek

I jak zawsze podwyżki będą tylko podstawowego wynagrodzenia dla osób które zarabiają najniższą krajową... jak masz więcej niz 4k to nic ci nie podniosą... bedziesz rypać za tyle samo co 'nowy' pracownik...

@XD

Właśnie firma strzeliła sobie w kolano jak nigdy dotąd (: mam nadzieję że wiecie o tym, że teraz się już nikt nie będzie starał? Program (15% xD) wypłacany od 80% targetu? Wasze targety są nie do realizacji, także wszystkie szkolenia z technik sprzedaży oraz produktowe na które wykładacie pieniądze są już bez sensu. Naprawdę NIKOMU nie będzie się chciało (usunięte przez administratora) po to żeby dostać 200 zł za obecność XD myślicie że inflacja objęła tylko was? Pracownicy nie muszą spłacać kredytów, utrzymywać siebie/ rodzin? Zabieracie premie pracownikom, żeby było was stać na wyjazdy na Seszele? Chcecie żeby celem była realizacja targetu? To pomyślcie nad zmianą premiowania ale na lepsze. Tak, żeby pracownik miał motywację. W tej chwili zdemotywowaliście całą sieć. Logiczne jest, że jak sprzedajemy program to podbijamy tym realizację targetu. NIE MA PROGRAMU TO NIE BEDZIE TARGETU ELO

Prawie były pracownik
@@XD

Szkolenia produktowe są bez sensu, bo dowiadujesz się jakie (usunięte przez administratora) sprzedajesz. Kilka produktów może i ma jakieś spoko technologie i rozwiązania, ale większość to taki beznadzieja, że aż wstyd do polecać klientom. Jak przychodzi klient i pyta o radę, co wybrać to można tylko polecić, aby poszedł do innego sklepu sportowego/turystycznego, bo tutaj to nie warto wydawać pieniędzy

Prawie były pracownik

Dokładnie. Jestem już na wypowiedzeniu. Nie ma co siedzieć w tej firmie, bo z każdym ich pomysłem jest coraz gorzej i nie ma co liczyć, że sytuacja kiedyś się poprawi.

Mało ciekawe

Hahahaha... To Martens teraz będzie się utrzymywał z naszych zabranych pieniędzy z programu. Zamiast 20% będzie 15% za to że ciężko na to pracujemy. A, rozumiem to taka przepychanka, wy zabieracie 5%, a my ze swojego zaangażowania zabieramy 50%, a co niektórzy to i 100%. "Drogi" zarządzie nie widzicie, że dążycie do samozagłady. Pracownicy was wyniosą... Jeśli dalej będziecie tacy Pro dla pracowników, to niedługo i małpy nie będą chciały dla was pracować.

Klakulator
@Mało ciekawe

Człowieku najpierw policz potem pisz ten bzdury. Wole podwyżkę podstawy niż te 5% z programu z którego i tak raz masz obcięte punkty raz nie. Umiejętności korzystania z Excela i kalkulatora jest u Ciebie tragiczna.

Nachalny
@Klakulator

A nie wolałabyś podwyżki i wyższego programu? A po drugie kto powiedział, że będą podwyżki? Kolejny aspekt, to jest taki, że u mnie 5% programu to spora kasa. Więc jak u was to nie przeszkadza to nie znaczy, że ma tak być na całej sieci. Patrzysz jak ta firma tylko na siebie!

Lusi
@Nachalny

U nas niekiedy premia za program 20 + wyższa od premii za target, 200 zł różnicy, a teraz to lipa na maksa I jeszcze niech z tego programu zabiorą , ...

Prawda
@Mało ciekawe

Zgadza się zamiast zmotywować pracownika do oni na odwrót. I teraz poco starać się? Oni chcą wyników a pracownika mają gdzieś. Teraz to nawet niema sensu polecać programu. Oni chcą pieniędzy a my to nie? Teraz to mam gdzieś ten program

Rozum, a nie kalkulator.
@Klakulator

Ty tak serio? Podwyżkę powinieneś już dostać od stycznia, kolejną od lipca, a następną od stycznia 2024r. bo w innych firmach to się nazywa podwyżka inflacyjna, grupowa itd., a tu dają podwyżkę podstawy ledwo co powyżej minimalnej po 1,5 roku dla niektórych pracowników, a zabrali 5% z dotychczasowego 20+, dla niektórych to blisko 1000-2000zł do podziału, a jak nie zrobimy 80% targetu to nic nie dostaniesz. I masz tu swoją podwyżkę...

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1176.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1046, z czego 91 to opinie pozytywne, 437 to opinie negatywne, a 518 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.