Opinie o cuk.pl - CUK Ubezpieczenia Sp. z o.o. Sp. k. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o. w Toruń

Ktosia

Rozmowę kwalifikacyjną mam już za sobą ! I mam mieszane odczucia. Babeczka z HR wydaje się wporządku, miła, sympatyczna, uśmiechnięta. Za to osoba reprezentująca zarząd jakaś taka gburowata, ponura, nic nie mówiła, słuchała tylko.

MagdaK
@Ktosia

Szczera prawda, niby atmosfera super, firma przyjazna itp., a później wyzysk za grosze. Zapytajcie się DLACZEGO ZMIENILI NAZWĘ Z CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH NA CUK UBEZPIECZENIA - BO MIELI TYLE NEGATYWNYCH OPINII NA FORACH O PRACODAWCY, ŻE TO BYŁO JEDYNE WYJŚCIE. Wcześniej mieli spółkę jawną, a teraz Sp zoo SK - uciekają od odpowiedzialności oszuści. Nawet PZU nie chce z nimi współpracować, bo się na nich poznało. Lepiej poszukać uczciwych pracodawców gdzie indziej.

HR CUK
@MagdaK

@Magdo K. Firma zmieniła nazwę ponieważ rozszerzyła gamę oferowanych ubezpieczeń. Stara nazwa (Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych) kojarzyła nas tylko z jedną grupą polis. Dziś CUK to także ubezpieczenia majątkowe, podróżne, na życie oraz wiele innych. I to był jedyny powód zmiany nazwy. Z racji tego, że firma wciąż się rozwija, naturalnym krokiem była także zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej na spółkę z o.o. Dział HR CUK Ubezpieczenia

…w CUK Ubezpieczenia pracuję wielu lat i jest miejscem gdzie realizuje swoje ambicje i plany…praca jest ciekawa a pracodawca traktuje nas z szacunkiem…CUK oferuje stabilną i atrakcyjną finansowo pracę, przyjazną atmosferę i możliwość rozwoju…

ania
@pracownik

chyba nie znasz życia poza cuk, jeśli tak piszesz.

@pracownik

To chyba jakieś stanowisko kierownicze w centrali przy zarządzie...

Doradca24

Jaką stawkę godzinową netto dają nowemu doradcy ? 8zł ? czy może więcej ?

@Doradca24

1500 netto podziel sobie przez liczbę dni przepracowanych i masz stawkę godzinową...

Doradca24
@ada

No raczej podzielę przez liczbę przepracowanych godzin a nie dni..... ale dzięki za info że 1500 netto ;) z informacji dostępnych w necie wynika że oddziały są otwarte 9 godzin lub 9,5 godziny od poniedziałku do piątku a w soboty 3 godziny to daje łączną sumę godzin w miesiącu spokojnie powyżej 200 więc to daje jakieś ~7zł netto na godzinę (nawet mniej :( ) dla przykładu w marcu 2015 wypadnie 221 godzin pracy (dla oddziału czynnego 9,5h pon - pt) to wychodzi ~6,8zł netto na godzinę, słabo trochę :(( Ada jeśli możesz powiedz mi coś o premiach ? Tak średnio ile da się wykręcić ? I jak z ilością klientów ? Jest ich sporo ?

@Doradca24

Generalnie miałam ma myśli godziny...:) co do premii to na okresie próbnym jej nie ma.Potem stopniowo coś tam jest ale bez szału.Na brak pracy narzekać nie będziesz przynajmniej w dużych miastach.Oczywiście praca 9 godzin to standard i często żeby się z wszystkim wyrobić ( wysyłka dokumentów, raporty,wewnętrzne raporty) są nadgodziny które przy takiej rotacji pracowników ciężko wybrać bo nie ma kto pracować.Atmosfera średnia raczej bez współpracy więc lepiej szybko się stać samodzielnym generalnie ciężko. Umowa o pracę to niezły wabik ale tylko na chwilę a zarobić się nie da...

Eda

Jest może na forum ktoś kto przechodził rozmowę w sprawie otwarcia placówki franczyzowej Cuk? Wymagania formalne,które podali na stronie spełniam,wysłałam swoją aplikację i chciałabym się dobrze do tej rozmowy przygotować.W temacie ubezpieczeń trochę się podszkoliłam więc tego się akurat nie obawiam, ale zawsze jest jakaś niepewność czy czymś mnie nie zaskoczą :)

Doradca Klienta

Pierwszy etap - telefon od Pani z HR. Bardzo miła rozmowa, pytania o doświadczenie i informacja o płacy brutto oraz o systemie prowizyjnym jaki poznam na etapie drugim. Drug etap - rozmowa z dyrektorem w oddziale. W moim przypadku była to luźna rozmowa, pytania o doświadczenie. Pan poinformował mnie o systemie płacowym i tutaj zaliczył wpadkę, albo wpadkę zaliczyła Pani HR. Kwota podana przez dyrektora okazała się o kilkaset złotych mniejsza od tej podanej przez telefon. Po mojej reakcji na różnicę, pan dyrektor zaczął już wyraźnie się spieszyć xD

Dlaczego chce pracować w CUK? Co robiłem w poprzedniej pracy? Jak zdobywałem klientów? Dlaczego już tam nie pracuję?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Cloud Data Architect
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Infrastruktury IT
Katowice
Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.
logo firmy Menadżer ds. technologii oczyszczania ścieków
Technologie Galwaniczne Sp. z o.o.
ona

Nacia Czyli kwote wynagrodzenia na poczatku mozna negocjować? bo slyszałam ze jest stała dla wszystkich świeżaków i wynosi 1500 zł??

@ona

Zawsze pada pytanie od pracodawcy odnośnie wynagrodzenia.Negocjacji nie ma cuk ma swoje widełki i się ich trzyma. Premia jest po okresie próbnym ale ile to zależy od twoich wyników,szału nie ma chyba ,że będziesz sprzedawać ponad swój target a ten jest zawsze wyśrubowany. Cuk stale szuka ludzi do pracy nie dlatego ,że się rozwija ale taka jest rotacja i mała kasa...

nacia

Szkolenie wstępne jest w Toruniu i to zanim rozpoczniesz pracę w placówce w swoim mieście.O awansie można pomyśleć jak masz osiągnięcia i staż pracy w Cuk.Wypłata na okresie próbnym jest stała taka jaką sobie wynegocjujesz na początku a potem wszystko w Twoich rękach są jeszcze premie... Mnie było z nimi nie po drodze.No i jak zawsze wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!

MagdaK
@nacia

O jakim awansie Ty marzysz????? (usunięte przez administratora)

Ona30

Nacia a możesz powiedzieć coś więcej na temat tych pytań np podac jesli jakieś pamiętasz? z góry dziekuje

@Ona30

Są to standardowe pytania jakie można usłyszeć na większości rozmów.Liczy się twoja osobowość,entuzjazm i kreatywność i najlepiej biegła znajomosć obsługi komputera.Tyle mogę powiedzieć.Jeśli startujesz do Cuka to trzymaj się standartów dotyczących wizerunku( strój biznesowy na każdym etapie rekrutacji) przywiązują dużą wagę do wyglądu i się nie stresuj jest to do przejścia.

ann
@nacia

Nacia jakie zadania mialas wykonac w exelu? Wlasnie ide na rozmowe..

ona

a może ktoś powiedzieć jak wygladała rozmowa kwalifikacyjna ta telefoniczna i pozniej ta bezposrednia? Jakich mniej wiecej pytań się spodziewać?

@ona

Rozmowa telefoniczna to ok.10 pytań również psychologicznych,drugi etap to również pytania,zadania np.w exelu lub symulacja ubezpieczenia i scenka np.w sklepie.Jak to przejdziesz to spotkanie w Toruniu i tam zadanie w grupie potem scenka i np.ćwiczenie z tabelką w excelu...a jak się dostaniesz to dwa tygodnie szkolenia wstępnego w Toruniu i wszystko w przyjemnej atmosferze...trochę stresu ale do przejścia.Duży minus to małe wynagrodzenie ok 1500 netto na początek a pracy dużo.

JH

Podczas rekrutacji odniosłam wrażenie, że firmie bardzo zależy na pracownikach :) W każdej korporacji jest "ciśnienie" i "stres" jednak w niewielu szanuje się pracowników dlatego jestem pozytywnie zaskoczona.

@JH

Rzeczywiście takie ma się wrażenie podczas całego etapu rekrutacji i na szkoleniach początkowych w Toruniu.Potem to zależy gdzie trafisz na placówkę i jakich będziesz miała współpracowników...i tu już nie jest tak różowo.Jesteś dla nich konkurencją w wyścigu do premii,itd...

Eda

Jak chcesz iść na swoje, czyli otwierać franczyzę to ważne jest żeby dobrze znać lokalny rynek. Trochę wiedzy do przyswojenia jest na pewno, bo to jednak multiagencja.Dobrze że klienci znają markę, to już sporo pracy masz mniej.Ja się tematowi franczyzy przyglądam, po wychowawczym też bym chciała zacząć coś własnego w tej branży.

Proces rekrutacji potencjalnych pracowników uważam za ciekawy i odpowiedni pod względem weryfikacji umiejętności na stanowisko Doradcy Klienta, wypowiadam się na ten temat, ponieważ go przebrnąłem. Co najważniejsze atmosfera podczas rekrutacji była przyjazna, jak wiele osób wie, w praktyce różnie to wychodzi w innych firmach. Szczerze zostałem miło zaskoczony podczas przechodzenia przez cały proces rekrutacyjny, zaczynając od wstępnej rozmowy telefonicznej, w której usłyszałem nawet kilka pytań psychologicznych, co naprawdę było ciekawym doświadczeniem, po prostu się tego nie spodziewałem. Podejście do Nas rekrutowanych było koleżeńskie już od samego początku co stworzyło przyjemną aurę, umożliwiono Nam wykazać się w różnych sytuacjach, trudnych i nieprzyjemnych, jak i tych przyjemnych. Jeśli chodzi o opinie osób wypowiadających się tutaj to niestety należy patrzeć na to wszystko z pewnej perspektywy, ponieważ to do jakiej placówki trafisz i z jakimi ludźmi pracujesz nie może skreślać całej firmy. Jedni z chęcią w przyjaznej atmosferze będą z Tobą pracować, a inni będą podkładać Ci kłody pod nogi, tego nie zmienisz. Co do ilości materiału to prawda, jest tego naprawdę bardzo dużo, jakby nie patrzeć jest to multiagencja, a nie tylko jedno towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli ktoś nie boi się ilości materiału do nauki to na pewno sobie spokojnie poradzi, chyba że ilość nauki na początku pracy go po prostu psychicznie zniechęci, potem się nie dziwie, że widzę komentarze różnego rodzaju.

adam

30 towarzystw, w tym chyba Ergo Hestia x2 + MTU + You Can Drive, Warta też x2 i tak dalej, to im wyjdzie 30 towarzystw :)

marcin

Czy firma organizuje imprezy integracyjne itp. dla pracowników ? Jeśli tak, to jak one wyglądają (ogniska, spływy kajakowe, bankiety)? Taaak oczywiście! Na 10 lecie firmy zabrali pracownikom cukier i kawę super.

karola

30 towarzystw lol! padłam ...chyba tylko na ich plakacie reklamowym...

paulina
@karola

jak policzysz wszystkie produkty to będzie 30...

Ig

Mnie najbardziej ciekawi po jakim czasie prowadzenia placówki franczyzowej CUK wychodzi się na swoje, bo faktycznie jak przejrzałem warunki współpracy, to tak jak mówicie nie trzeba dużego wkładu własnego na starcie.

hania
@Ig

To chyba zależy z jaką wiedzą w to wchodzisz.Ja pracowałam jako doradca cuka ale mam kontakt z koleżankami ze szkoleń które zaczynały franczyzę z zerową wiedzą tylko po szkoleniach wstępnych i lekko nie jest. Klienci lubią profesionalną i rzetelną info a na początku kariery to łatwe nie jest (30 towarzystw ubezp.) Po roku działalności jest światełko w tunelu ale bez łał...

irena

Niestety zgadzam się z tymi opiniami.Pracowałam bardzo krótko i również atmosfera na placówce pozostawiała wiele do życzenia...

zeberka

Praca w cuk to ciężki kawałek chleba, dużo stresu,obowiązkowe nadgodziny,wyścig szczurów i pensja niestety nie najciekawsza...

obserwator

Nawet jeśli jest tak jak mówisz, to faktem jest że CUK ma 100 placówek franczyzowych, czyli osobom które prowadzą ten biznes musi się to opłacać.Liczby mówią same za siebie.

nick

Może to ma związek z tym że otworzyli setną placówkę franczyzową, był artykuł w prasie branżowej

@nick

No i to raczej dobry znak - widać że się te ubezpieczenia dobrze sprzedają.Na pracę całkiem na swoim nie mogę sobie pozwolić w tej chwili, ale franczyza to by mnie urządzała, tym bardziej że jak się orientowałem to na otwarcie placówki CUK potrzeba około 15 tysięcy.

" ludzie pracujący tutaj są na poziomie , więc i atmosfera jest sympatyczna " Ale kłamstwo :)

michał
@nick

artykuł był sponsorowany....

obserwator

Dlatego ja na etat nigdzie bym nie poszedł, zawsze co na swoim to na swoim.Jestem przed rozmową w sprawie otwarcia placówki pod logo CUK,zapytam też o te kwestie które tu były poruszane.Pojeździłem trochę po regionie jako "klient" żeby wybadać jak to wygląda w różnych Cuk -ach i wrażenia mam pozytywne, na znerwicowanych ludzie nie wyglądali :)

Zostaw merytoryczną opinię o Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 190.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 7 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.
4.2/5 Na podstawie 2133 ocen.

Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.