Viessmann Climate Solutions Legnica

Opinie o Viessmann Climate Solutions Legnica

WorkAtViessmann

A ja po prostu napisałam maila do Maxa z prośbą o pomoc. Tego co się dzieje w tej firmie już nie można wytrzymać. Jarosław , który myśli, że jest niezastąpiony i wprowadza (usunięte przez administratora)na dziale kabli, zakazy itp. Kiedyś były szczeble kariery w firmie. Teraz musisz się zwolnic, zatrudnić w Faurecji,Mercedesie lub w Voss , żeby dostac się na stanowisko kierownika czy kptj. O wyższych stołkach można pomarzyć bo one są zarezerwowane przez Rafałka dla swoich pupili. Mam cichą nadzieję, że w końcu AF się przyglądnie sytuacji jaka się dzieje w firmie, bo niedługo czuka nas powolny upadek jak w Faurecji za rządów RS. W tych warunkach nie da się normalnie pracować. To co kiedyś nazywało się rodzinną atmosferą , dzisiaj jest niczym. Dlaczego góra nie reaguje i nie widzi tego co się dzieje? Wystarczy przeprowadzić ankietę na temat zadowolenia z pracy i wnioski się same nasuną.

Nata

Co dzieje się na dziale pomp.Zero organizacji pracy. Nie ma narzędzia.Ille razy było zgłaszane nikt nie reaguje na to.Licza tylko ilość produkcji .,a czym będziesz to robić nikogo nie interesuje.

@Nata

W jaki sposób sobie radzicie bez narzędzi? Da się w ogóle? Chciałabym dowiedzieć się przy okazji jak tu płacą. Dobre zarobki są? Na jakiej umowie jest okres próbny. Możesz napisać?

@Lidia

Płacą dobrze i zależności od umiejętności. Nie ma co tu pisać. Najlepiej złożyć CV i iść na rozmowę. Panie rekrutujące udzielą wszystkiego co chcesz wiedzieć. Można podnieść swoje kwalifikacje i coś się też nauczyć.

Joanna D'Arc

Krótko i na temat dla przyszłych pracowników lub myślących o zatrudnieniu w Viessmann. Jako osoba pracująca kilka lat mogę coś powiedzieć o zakładzie. Jeśli jesteś zainteresowana/ny zatrudnieniem na dziale kabli to szczerze odradzam. Dlaczego? Już wyjaśniam. Po pierwsze atmosfera.(usunięte przez administratora) Jego "ekranami" są shift menedżerowie, którzy jeszcze do niedawna byli wyrozumiałymi i normalnymi kierownikami liniowymi ( mam nadzieję, że nie wszyscy ulegli Dżarkowi). Zakazane jest zjedzenie np. batonika na stanowisku pracy, nawet gdybyś mdlała. Coś do picia? Nieeee, no chyba, że szczelnie zamknięte (może dostaniemy słoiki by czasem zwilżyć usta). Rzeczy osobiste na stanowisku pracy? Zgadnij xd . Nawet jak masz "te dni" to musisz najpierw biec do szafki a potem do toalety, jeśli akurat nie ma kolejki, bo mamy, aż 3 (trzy) toalety jednoosobowe na ok. 120 dziewczyn na zmianie. Może masz ochotę zostawić coś w ogólnodostępnych szafkach na stołówce? Jakąś kawę, kubek, talerzyk? Niestety nie możesz, ponieważ WB zakazał. Więc pewnie myślisz co możesz?...poza wykrecaniem normy to niewiele możesz.

Witam, jestem z firmą związany już ponad 16 lat ale to co wyprawia pan Jarosław to przechodzi ludzkie pojęcie, zamiast skupić się na swojej pracy cały czas musimy na wszystko uważać żeby nie popełnić jakiś błędów które będą karane przez pana Jarosława,czy to jest zakład pracy czy więzienie, przychodzimy cały czas w stresie pracować i nawet nie możemy nic powiedzieć ponieważ albo nas zwolnią albo nagana i to się nazywa firma rodzinna raczej chyba nie bo rodzina powinna się nawzajem wspierać a nie cały czas karać za każdą pierdołę. Razem z koleżankami i kolegami prosimy o zwrócenie uwagi temu panu bo inaczej będzie to zgłaszane do PIP aż do skutku

Wściekła

Zgadzam się z powyższą opinia,nie da się pracować w warunkach ciągłego stresu które funduje nam pan Jarosław,ciągle czepianie się o byle co,żeby tylko pojechać po premii,proszę górę żeby się temu przyjrzała,bo póki co pan K. uprawia tu samowolkę

Przebieg rekrutacji byłby dobry, Gdyni nie fakt że rekrutowany byłem przez 3 panie azda z osobna. Mam wrażenie że żadna nie wiedziała o czym rozmawiała poprzednia. Nie byłem nigdy na rekrutacji w firmie o tak rozbudowany działem zatrudnień, ale to wprowadza w przypadku Viessmann a tylko bałagan (zdaje sobie sprawę że szukają wielu ludzi, ale to nie tlumaczy)

Głównie motywacyjne, mało kierunkowych, odnośnie stanowiska, przyszły niedoszły szef, pytany o organizację zespołu, skład, obowiązki, nic nie wie, wczoraj dowiedziałem się że... nie może powiedzieć... Albo faktycznie nie wie jak to będzie wyglądać jak się rozkreą, albo nie chce przerazić obowiązkami jakie nadejdą. Tylko jeżeli okaże się że pracy jest za wiele do zarobków, to w moim przypadku z moimi kwalifikacjami i stażem, roboty jest full, więc 4 tygodnie i mnie w viessmanie nie będzie.

Zniesmaczona

@Pracodawca Czy mógłby ktoś zwrócić uwagę kierownictwu na czele z Panem J. O nie trzymanie obuwia w szafkach znajdujących się na stołówce VRS. Ludzie tam spożywają posiłki, czy kontrola z Sanepidu była o tym poinformowana i czy jest na to zgoda?

Grzegorz

Gdzie są związki zawodowe w tym zakładzie ? Ludzie obudźcie się. W tym zakładzie brakuje związków ! Niech pracownicy zaczną o tym w końcu rozmawiać !

Propo
@Grzegorz

Skoro wyskakujesz z takim tematem to bądź tak mądry i zorganizuj to. Piszesz odważne bzdury żeby ludzie się "obudzili" w takim razie pokaż jaki jesteś "obudzony" i przyjdź do mnie z tematem związków zawodowych. Jest takie przysłowie... "kozak w necie... " Zamiast nagadywać w sieci jacy inni są ospali to zacznij od siebie.

Fin

Kiedy ruszy produkcja na lotnisku?

Zniesmaczona

Jestem pracownicą VTG z kilkuletnim stażem i raczej powstrzymywałam się z negatywnymi wypowiedziami na temat firmy, w której przepracowałam kilka lat, ale chyba dłużej milczeć nie mogę. Rzecz dotyczy nowego "zarządcy" VRS. Zarządcy, bo ów człowiek zachowuje się w stosunku do pracowników tak jakby był zarządcą (usunięte przez administratora) bawełny w XIX w. na południu Stanów Zjednoczonych. Według niego chyba nie jesteśmy pracownikami a niewolnikami, którzy muszą bez sprzeciwu i zastanowienia wykonywać jego polecenia. Traktuje pracowników bez szacunku. Ludzie przychodzą do pracy z coraz większą niechęcią i nikt z menedżerów nie widzi lub udaje, że nie dostrzega problemu. Ale w końcu przeleje się czara goryczy i sprawa trafi do PIP czy to pojedynczo czy grupowo. O ile wcześniej byłam zadowolona z pracy tak teraz po prostu rozglądam się za innym pracodawcą i na pewno nie jestem w tym odosobniona. I na koniec jeszcze jedna uwaga do pracodawcy, przez "zarządcę" na pewno straci wielu wykwalifikowanych pracowników, bo sytuacja staje się coraz bardziej absurdalną.

Prawda
@Zniesmaczona

Podzielam twoje zdanie. Nikt nie kwestionuje jego decyzji, szczególnie nasi kierownicy, nawet jeśli nie są zgodne z prawem pracy lub z BHP. Przykład, bluzy nie mogą wisieć na krzesłach bo nieestetycznie to wygląda ale musimy je nosić przewiązane w pasie mimo że według BHP nie powinno się nosić luźno zwisającej odzieży. Podobnie jest z wejściem i wyjściem z zakładu. Musimy chodzić na około, przez parking gdzie w tym czasie auta też wjeżdżają i wyjeżdżają. Nie ma tam wyznaczonej drogi dla pieszych. Prosimy "górę" o interwencję w tych sprawach bo na naszych kierowników nie ma co liczyć.

Wzk
@Prawda

Poczytajcie proszę regulamin pracy który każdy dostał. Tam wszystko jest napisane. Pracownik powinien wykonywać polecenia przełożonego i stosować się do regulaminu pracy.

Bez nazwy
@Wzk

Nawet przełożony nie jest ponad przepisami BHP. Twoim tokiem myślenia jeśli przełożony wyda ci polecenie chodzenia nago w pracy to tak zrobisz bez mrugnięcia okiem?

Xyx
@Prawda

@prawda zgadzam się z Tobą, tutaj @Pracodawca powinien zapewnić dodatkowe wieszaki. Dali ludziom bluzy polarowe, ale miejsc na ich odwieszenie już nie i jeszcze kara gdy odwiesi się bluzę na krześle. Najpierw zapewnijcie minimum a potem wymagajcie by było estetycznie.

@Zniesmaczona

"Zarządca" to tylko marionetka tych, co jeden zakład już do upadku doprowadzili..Tańczy jak mu zagrają, za dużo do stracenia. Problem leży gdzie indziej.. ma być ładnie a nie dobrze. A wszystko się sypie..

Karmazynowa

Witam. Jestem wieloletnia pracownica tego zakładu i widziałam wiele lecz takiego czegoś nigdy . Przyszła pani na stanowisko Kierowniczki Lini pomp ciepła z zakładu logistycznego a nic nie umi zorganizować . Nawiasem ciekawe co ona tam robiła . Nasz przełożony poszedł na urlop a ta pani miała go zastępować dodam ze była na miesięcznym przeszkoleniu . To co tam się działo przez te dwa dni to wolało o pomstę do nieba . Wolgarne słowa , straszenie , zero pomocy ani wsparcia jednym słowem całkowita klapa . Stanie z założonymi rękami (chyba kazdy zauważył nie pracujący nawet na tym dziale ) oraz brak wsparcia to i ja potrafię . Jedna z koleżanek zgłosiła ten fakt wyżej . Panie Shift prosimy o rozmowę odnośnie takiego traktowania ocenę oraz nie przedłużenie umowy . Mamy oczywiście argumenty a nie jakieś wymysły zwglendem tej pani . Wierzymy ze się tym zajmiesz w sposób stanowczy i zdecydowany .

@pracownik
@Karmazynowa

To wszystko Widziałam I wiem że to jest prawda. Zgadzam się z tym komentatorem????

Jak atmosfera na dziale lutowania? Jest Ok? Są ogłoszenia i nie wiem czy aplikować?

Bob

Smutno czyta się te opinie ,dużo racji jest w tych wpisach ,wiele nowych osób "nadzorujących "zostało zatrudnionych, pewnie do końca sami nie wiedzą po co tu są, ale....skoro pracownikom mierzy się" czasy",kontroluje każdy ruch ,to może też wprowadzić ocenę funkcyjnych tak długo wyczekiwaną oraz tzw fotografię dnia ,może ktoś w końcu wyciągnie wnioski .Mamy już niewielką grupę pracowników z dużym stażem pracy -10 lat i więcej, jak wygląda nagroda za taką wytrwałość ,bo chyba już czas coś więcej dorzucic np.premię w wysokości średniej wypłaty???? Byłoby super no i jest się czym pochwalić tym nowym ????.

@Bob

Pracujesz tam Bob? Czemu ma służyć mierzenie czasu i na czym w szczególe polega kontrola pracowników, o której wspomniałeś? No i co z tymi wypłatami, jaką tu pensję można dostać na dzień dobry?

Jaworski

Jakie są widełki płacowe dla techników / inzynierow utrzymania obiektu? Ciągle odnawiają ogłoszenia na elektryka automatyka czy mechanika jakby nie było chętnych. Aż tak mało płaca? Da się zarobić 7000 na rękę? Dojeżdżając z Jawora trochę na paliwo idzie.

Jaworski
@Jaworski

Serio nikt nie może podać nawet w przybliżeniu stawki? Mercedes szuka teraz podobnych specjalistów i byłoby super mieć odniesienie do stawek w innych firmach, aby aplikować tam gdzie mogę więcej wynegocjować.

Witam Jestem w trakcie procesu rekrutacyjnego mam 22 lata i nie wiem na jaką stawkę można liczyć na stanowisku lutowacza proszę o konkretne info gdyż jestem z poza miasta i planuję wynająć mieszkanie wiec potrzebuje informacji czy przy tych zarobkach mnie będzie stać na wynajem czegoś małego.

Dlaczego mam pytać pani przecież to żadna tajemnica ile się zarabia niema doświadczenia i pragnę je nabyć a potrzebuję informacji o zarobkach aby sprawdzić czy zepnie sie wszystko finansowo czyli wynajem i życie. Rozumiem że to zbyt trudne pytanie nie lubię tracić czasu na rozmowach rekrutacyjnych.

Henio
@Nowy

Na jakiś zagrzybiały pokój na dzielnicy i wegetacje na zupkach chińskich może starczy. Jak nam upierdzielili po tych spektakularnych "podwyżkach" premie za wydajność ( ponoć nie wyrabiamy a nikt nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego) to dość marne zarobki.

Irek
@Nowy

3900 plus premia

Obbbibok

"Nie chodzimy na skróty" to można usłyszeć od pani z ochrony gdy pracownicy chcą przejść koło szlabanów. Szkoda że są równi i równiejsi i np. osoby biurowe przechodzą sobie dowoli a pani z ochrony się tylko do nich uśmiecha. Czy to nie jest DYSKRYMINACJ ??!!

pawlikemilia74@icloud.com

Opinie pisze jako już były pracownik. Serdecznie polecam prace w firmie VIESSMANN jako punkt zaczepienia do dalszej kariery. Miałam przyjemność pracować tutaj dwa lata i bardzo dużo się nauczyć dzięki czemu mogę teraz pracować poza granicami naszego kraju za bardzo dobre pieniądze. Gdyby nie praca w firmie VIESSMANN i szansa od moich przełożonych to nie mogłabym dzisiaj pracować przy szafach sterujacaych w jednej z lepszych firm w Niemczech. Polecam gorąco dla młodych osób bez doświadczenia.

Xyz

Bardzo pozytywni ludzie w całym zakładzie. Czuć rodzinną atmosferę i wiele można się nauczyć.

Jtcnw

Czy przyjmują do biura bez studiów? Czy nawet do zamawiania srajtaśmy trzeba mieć wyższe?

Grzegorz

Tak dobrze Wam płacą, że już na auto się nie zbiera tylko czołg? No no, pozazdrościł. Ile by mi zapłacili na stanowisku serwisanta fabrycznego? Bo jest takie ogłoszenie na stronie.

Lidia

Ta rurka to po co? Ja wolałabym się dowiedzieć jakie benefity oprócz wypłaty są tutaj? Można dostać kartę sportową albo opiekę medyczną? Zastanawiam się też czy umowa próbna to umowa o pracę czy zlecenie? Dasz znać?

Kotosław

Jakiś czas temu, na stołówce, wcinając obiadek, słyszałem,, managerów,, jak to doj... Uściślijmy to, skeicmybtamto, wznozmy nadzór nad tym... Odchodzę na dniach.

Legniczanin

Witam ja odniosłem bardzo pozytywna opinie o zakładzie konkretne informacje dotyczące zatrudnienia i zarobków miesięcznych dobry socjal pracowniczy a robota jak robota wszędzie trzeba zasowac takie czasy :-)

Gosia
@Legniczanin

Potwierdzam. Mój kolega zatrudnił się jakiś czas temu w firmie do biura. Na początek dostał ok 10 000 brutto plus ok 14% dodatku indywidualnego ( premia) Więc chyba warto. Po okresie próbnym ta stawka jest większa. Więc firma wypada dość atrakcyjnie

Legniczanin
@Gosia

Viessmann co by nie mowic jest teraz jedna z lepszych firm na strefie a ci co (usunięte przez administratora) firme to nie maja pojecia jak jest w innych firmach

@Legniczanin

Aby porównywać trzeba by przepracować we wszystkich zakładach na strefie. Z drugiej strony jak dostałeś 10000 brutto to trzeba być zadowolonym.

@Gosia

Myślę że takie rzeczy jak stawka nie powinno się pisać ,zwłaszcza tu. Pozdrawiam

@Gosia

jaj zasówam na 3 zmiany i mam 3800 brutto i jeszcze zmusz się mnie do nadgodzin idę do biura.

@pracownik

Biuro nic nie zrobi zgłaszałam (usunięte przez administratora)i nic kompletnie nikt się tym nie przejął. Traktują tlczłowieka z produkcji jak kogoś gorszego jakby nie miał żadnych praw

@Qqqqw

To może trzeba iść z tym gdzieś dalej skoro biuro nic nie robi... Możesz napisać jak się to objawia? Co takiego się dzieje, że aż trzeba to zgłaszać?

@Lidia

Wyzwiska i brak szacunku do pracownika jest na porządku dziennym, brak przestrzekania kodeksu pracy i wiele różnych sytuacji widziałam o których lepiej głośno nie mówić. Niestety ale biuro tylko się usmiecha i przyklepuje im pozwolenie na takie traktowanie. Kto się głośno sprzeciwił takiemu zachowaniu niestety już nie pracuje.

No wez
@Qqqqw

A wiecie może na jakim adres mailowy można anonimowo napisać skargę, w sumie ona dotyczy bezpośrednio tylko paru osób , które bardzo głośno "jadły kanapki".Dla mnie są żenujące i niedopuszczalne zwłaszcza że na linii przełożony -pracownica !!! Już tu parę lat pracuje ,śmiem twierdzić że Niemcy trochę za bardzo popuścili polaczkom, i im się w głowach (usunięte przez administratora) Muszą trochę przykręcić śrubę bo zakład zejdzie na psy.!!!!

@No wez

Przecież ludzie byli bezpośrednio w biurze i nikt nic nie zrobił ludzie dalej są zwalniani na podstawie opinii z palca wyssanych i bezpodstawnych. Rączka rączkę myje gorzej niż w polityce

Kamil
@Koala

Jestem odmiennego zdania. Właśnie jawność wynagrodzeń powinna być. Zgodnie z kodeksem pracy dyskryminacją jest zróżnicowane wynagrodzenie na podobnych stanowiskach pracy a tu właśnie są tego typu przesłanki. Oczywiście kwestią sporną jest ujawnienie warunków zatrudnienia przez nowego pracownika ale druga strona tego medalu pokazuje jak bardzo różnią się stawki

Tegfgg
@Legniczanin

Fakt istnienia jeszcze gorszej sytuacji w innych zakładach na LSSE nie oznacza, że w Viessmannie jest dobrze. Powiem więcej, brak reakcji jeszcze pogorszy sytuację.

A na jakim stanowisku ?

@Gosia

@Gosia na jakim stanowisku ?

Miec
@Koala

A dlaczego nie pisać. Stawka jaką firma proponuje na dane stanowisko powinna być podana w ogłoszeniu żeby ewentualny kandydat wiedział czy w ogole tracić czas na wysyłanie CV i rozmowę

Gosia
@Anonim

Dział inżynierii stanowisko Nie kierownicze

Młody adept
@Gosia

Gosia, odstaw te piguły lub powiedz co bierzesz, też kupię....

Nku Роберт

Nie polecam pracy w tym zakładzie a już na pewno odradzam miedź, praca ogólnie jest dość prosta jednak normy jakie tam panują oraz w jaki sposób traktowania są tam pracownicy to żart, brak szacunku oraz zastraszanie przez kierowników na tym dziale to norma????, kierownicy obsadzani przez schifta po znajomości którzy kompletnie nie wiedzą jak zarządzać grupą ludzi, uważają że metodą twardej ręki będą najlepsi jednak tak nie jest a pracownicy się z was śmieją, co tu więcej pisać obcinane czasy do minimum a później wielki szok i niedowierzanie że jakość wykonywanych produktów jest po prostu mizerna. Korzystanie z toalety podczas przerw no chyba że już nie możesz wytrzymać to za zgodą kierownika możesz pójść oddać kał. Ogólnie jest tego o wiele więcej, ludzie już nie wytrzymują, oby ten kierownik poleciał ja dołożę swoją cegiełkę do tego a karma oby go dojechała. Miłego dnia

Ardo
@Nku Роберт

Normalnie Nostradamus jesteś. Już jest nowy kierownik od dziś . Będzie miła atmosfera i będziecie zadowoleni. Idzie ku dobremu..

Dlatego psuje się maszyny i nierobi się bo to nie ma sensu ani dla nas ani dla dzieci pracować i nie móc godnie żyć za tak marną wypłatę. Pozdrawiam Panią Anię z Pomp.

Młody adept
@Ardo

Uuuu beczka cukru i wazeliny się przewróciła...

Zostaw merytoryczną opinię o Viessmann Climate Solutions Legnica - Legnica

• Jak się pracuje w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Zobacz opinie na temat firmy Viessmann Climate Solutions Legnica tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 346.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 283, z czego 25 to opinie pozytywne, 157 to opinie negatywne, a 101 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Viessmann Climate Solutions Legnica?

Kandydaci do pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Viessmann Climate Solutions Legnica