Viessmann Climate Solutions Legnica

Opinie o Viessmann Climate Solutions Legnica

Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Serdecznie witamy wszystkich użytkowników GoWork na profilu firmy Viessmann Climate Solutions Legnica! Jesteśmy wdzięczni, że zdecydowaliście się zapoznać z opiniami o naszej firmie. Z wielkim zainteresowaniem czytamy wszystkie komentarze i opinie publikowane na naszym profilu. Każda konstruktywna krytyka jest dla nas ważną inspiracją, a pochwały są potwierdzeniem naszych wysiłków w kreowaniu odpowiedniej kultury pracy i podejścia do naszych pracowników. Pragniemy jednak podkreślić, że nasz profil jest miejscem szanującym zasady kulturalnej dyskusji. Nieakceptowalne są wpisy zawierające nieprawdziwe informacje, obraźliwe treści lub naruszające godność innych osób. Wszelkie takie komentarze będą zgłaszane do administratora, aby zachować pozytywny i konstruktywny charakter naszego forum. Zachęcamy Was do dzielenia się autentycznymi opiniami i konstruktywnymi uwagami. Wasze spostrzeżenia są dla nas niezwykle cenne i stanowią klucz do naszego ciągłego rozwoju. Naszym celem jest, aby profil Viessmann Legnica na GoWork był miejscem, gdzie każdy może czuć się wysłuchany i szanowany.

nadzór
@Viessmann Climate Solutions Legnica

Piękna przedmowa , a co na to kapelan zakładowy ?

Pracownik Nowy wpis

Interesuje mnie tylko jedno po (usunięte przez administratora) na pompach tylu zbędnych kierowników, pogarszają sobie tylko swój stan zdrowia-tyle palić!!!!!! Regulamin jest jeden dla każdego pracownika A wydaje mi się że przerw w pracy jskby mieli więcej!!!!

Booka

Dzieje się coś pozytywnego nareszcie w firmie jeśli chodzi o informowanie nas o ważnych tematach. Ostatnio było dużo niepewności. Jest jeszcze trochę do zrobienia jeśli chodzi o klarowne komunikowanie ale cieszy, że nareszcie ktoś zaczał zwracać uwagę na nas. Lepsza zła wiadomość niż żadna. Czekamy na rozwój sytuacji .

Tolek
@Booka

Wiadomo już coś o podwyżkach ? mówią ,że w maju ale czy to prawda ? Temat ważny , proszę o odpowiedź ,hej !

Ja Nowy wpis
@Tolek

Przecież mówiono na spotkaniu niedawno że w związku z zaistniałą sytuacją w zakładzie nie będzie podwyżek.

Karol Nowy wpis

to chcesz powiedzieć ,że nie będzie rekompensaty z inflacyjnej za 2023 ? po jakiemu to ? umów nie dotrzymywać ??!

Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Dziękujemy za podniesienie tej kwestii dotyczącej moderacji treści na portalu GoWork. Chcielibyśmy wyjaśnić, że usuwanie wpisów nie jest bezpośrednio związane z działaniami naszej firmy, ale jest wynikiem polityki moderacji prowadzonej przez GoWork. Chcemy, aby nasz profil był miejscem otwartym na konstruktywną dyskusję, dlatego zachęcamy do przestrzegania zasad platformy i do wyrażania opinii w sposób zgodny z jej wytycznymi. Jeśli ma Pan jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem GoWork, który szczegółowo wyjaśnia kryteria i zasady moderacji lub do kontaktu bezpośrednio z obsługą GoWork, która udzieli Panu pełniejszych informacji na temat moderacji treści na ich platformie.

nadzór Nowy wpis
@Viessmann Climate Solutions Legnica

Piękna przedmowa , a co na to kapelan zakładowy ?

Kamil

A ja nie narzekam. Nieźle się dzieje od momentu, jak zacząłem tutaj pracować a już prawie trzeci rok minął. Atmosfera u nas jest gitówka, można liczyć na mega wsparcie kierownika. Zero niepotrzebnych dram. Nie jest może super z firmą ostatnio ale czuć wsparcie i to, że wszyscy jada na tym samym wóżku.

@Kamil

Lubisz wazelinę ? to dobrze , to jest tutaj klucz do sukcesu Tak trzymaj , to masz szanse na awans .

Przebieg rekrutacji byłby dobry, Gdyni nie fakt że rekrutowany byłem przez 3 panie azda z osobna. Mam wrażenie że żadna nie wiedziała o czym rozmawiała poprzednia. Nie byłem nigdy na rekrutacji w firmie o tak rozbudowany działem zatrudnień, ale to wprowadza w przypadku Viessmann a tylko bałagan (zdaje sobie sprawę że szukają wielu ludzi, ale to nie tlumaczy)

Głównie motywacyjne, mało kierunkowych, odnośnie stanowiska, przyszły niedoszły szef, pytany o organizację zespołu, skład, obowiązki, nic nie wie, wczoraj dowiedziałem się że... nie może powiedzieć... Albo faktycznie nie wie jak to będzie wyglądać jak się rozkreą, albo nie chce przerazić obowiązkami jakie nadejdą. Tylko jeżeli okaże się że pracy jest za wiele do zarobków, to w moim przypadku z moimi kwalifikacjami i stażem, roboty jest full, więc 4 tygodnie i mnie w viessmanie nie będzie.

ninja

Nei ma co. Nigdy nie jest tak dobrze jak piszą w firmie ani tak źle jak piszą rozgoryczeni pracownicy (często związkowcy) Jest tak jak wszędzie na strefie. Kilka elementów tutaj jest na wyższym poziomie ( na przykład premia od Viessmana) pewnie kilka innych na gorszym.

robol

Odnośnie ostatniego zebrania. Może malo ważne ale nasza „elita„ pokazala jak nas szanują. Ciężko pracujący „kierownicy„ zajęli miejsca na kanapie bo przecież bardzo zmęczeni a pracownicy z produkcji musieli stać.oczywiście nie wszyscy bo Pan Daniel i Dawid stali jak reszta ale elita siedziała bo zmęczona siedzeniem i paleniem papierosów. Takie jest podejście do zwykłego pracownika i tak jest na codzień chociaż nasza góra problemu nie widzi i trzyma na sile nierobow. Podobnie jak to ze na 10 pracowników produkcyjnych na ODU przypada 2 kierowników z czego jedna pani nie wie po co tam stoi ( chyba to ciagle sprawdza w telefonie). Jesli polityka tej firmy sie nie zmieni to (usunięte przez administratora)tę fabrykę jak faurecję bo przecież 99% stamtąd przyszlo.

Rzeczoznawca
@robol

Pan Daniel to fachowiec. Inni to się nadają... do podwiązywania byków...

Elon mózg

Pompy powinny zejść na drugi temat. Oby carrier wymyślił coś nowego albo swoje produkty wdrożył, bo jak narazie to słabo to wszystko wygląda

Nom

Cisza bo połowa ludzi już nie pracuje a reszta wie że pisanie nic nie zmieni bo nikt się z nami nie liczy

Premia wielkości wielokrotnego wynagrodzenia mocno mnie zainteresowała. Osoby na stanowisku Project Manager Logistics też na takie premie mogą liczyć? Miesiąc temu trwała rekrutacja ale mam nadzieję, że wkrótce pojawi się coś nowego. Elastyczne godziny pracy o których zapewniono w ogłoszeniu to jakie to konkretne godziny?

Brajan

Jesteś w stanie przytoczyć kilka powodów, które zaważyły na Twojej opinii? Sam osobiście chętnie bym się dowiedział, co tu rozumieją przez zdolność do radzenia sobie z wieloma zadaniami i nastawieniem na dokładność, bo tego wymagali od potencjalnego kandydata na stanowisko Project Manager Logistics.

scbsaicb

Mówicie, że jest kiepsko ale premia wleciała konkretna. Pokazcie mi pracodawcę, który ( ok jednorazowo) daje bonus w wysokości wielokrotności miesięcznego wynagrodzenia? Dużo zmian w organizacji i bywa różnie ale pracuję już kilka lat i w porównaniu do poprzednich firm w których byłem Viessmann jest więcej niż ok. Mimo tego co się dzieje aktualnie.

Takt
@scbsaicb

Premia super, ale to się trafia raz w życiu. Bardzo się cieszymy że dostaliśmy. Ale spójrzmy też że zarobki bardzo spadły, wcześniej zarobki ponad najniższą krajową sporo a teraz ledwie trochę więcej. No i atmosfera też dużo gorsza niż w poprzednich latach a to ma jednak duże znaczenie.

Tak
@scbsaicb

Pamiętaj o jednym, ta premia jest przyznana od głównego zarządu z Niemiec dla wszystkich zakładów na całym świecie. Nasi włodarze nie mają z tym nic wspólnego.

Nowe porządki
@Tak

Dokładnie premię przyznawał zarząd w Niemczech, jakby to Polacy decydowali to by było 500 zł.... Ale muszę coś dobrze by było bo jak widzę że co niektórych ta premia bardzo odkleiła, mam tu na myśli nadgorliwość, która jak wiecie jest gorsza od faszyzmu. A prawda jest taka że tą premię jeszcze odrobicie co najmniej 15 razy. Mam nadzieję że sprawdzi się to co od dawna miało być wprowadzone, mianowicie zero tolerancji dla nierobów statystów którzy nadrabiają to potem niepotrzebnie kablowaniem. A do roboty się wziąć jeden z drugą a nie śmiechy, chichy, i ocieranie się o siebie....

shift

Ta firma to porażka.. zatrudnianie shiftów.. zbędne osoby na tym obszarze. Shift z chp na drugich zmianach ucieka na koniec hali i siedzi na allegro.. brak wiedzy produkcyjnej, same pozory- ŻENADA! I ja muszę pracować na to

obserwator
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Jak to jest, że oczekujecie standardów od pracowników skoro kierownicy się do tego nie stosują? Kierownik z SK zawsze przychodzi i wychodzi w stroju roboczym z pracy. Jaki daje przykład? A shiftowie nic sobie z tego nie robią tylko jeszcze chca takim przedłużyć umowę. Tak samo z fajkami.. jedni LL się stosują i palą jak mogą a kierownicy z SK? Co chwilę chodzą na faję.. co to ma być? Gdzie jest sprawiedliwość??

Obserwator
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Line Leader -

Ale jestem zła!! Pracownicy na kablach znowu sie opierdzielają i przez to premi nie dostałam!!! Mam dość tego ze ci pracownicy ciągle coś wymagają albo cos im nie pasuje, wczoraj uciełam czasy o minute żeby sie pochwalic Shiftowi i już jakieś głosy że sie nie wyrabiają, szkoda gadać nawet normy nie możecie zrobić i przez to wczoraj musiałam zejść z kolejnej przerwy na kawke zeby troche postać nad nimi i zeby wzieli sie do roboty wkoncu. Wczoraj też zwolniłam 2 pracowników zeby zredukować koszty. Już niedługo znowu bedzie mały warsztat i troche pucinamy wam czasy bo widze ze za dużo wolnego macie i dzieki waszej podłosci nie dostane premii

@Line Leader -

No, ale jaka zależność jest między pracownikami na kablach, a ty,, że zabierają premie komuś innemu? To nie jest tak, że każdy indywidualnie jest oceniany i doceniany, ale też i wynagradzany?

@Pracodawca
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Dlaczego pracownicy produkcyjni są zwalniani, lub przenoszeni na inne działy, a kierownicy nadal pracują na swoich stanowiskach gdzie nie ma produkcji i pracowników???. Tniecie koszty na wszystkim łącznie z premią za wydajność tylko po to by za wszelką cenę utrzymać ludzi którzy przychodzą do pracy po nic - i tu mowa o kierownikach nie mających pod sobą ludzi. Oczywiście każdy mądry wie, że pracownicy wyższego szczebla są okłamywani przez ludzi z produkcji i o wielu rzeczach nie mają pojęcia. Kto tym zarządza - rączka rączkę myję póki się da.

Zuza

Pytanie do pracodawcy, dlaczego kierownicy z wydziału pomp ciepła przychodzą do pracy, której nie ma. Linia Odu została na tą chwilę wygaszona a pracownicy produkcyjni zwolnieni, lub przeniesieni na inne działy. Kierownicy ww linii przychodzą do pracy każdego dnia z uśmiechem na twarzy opowiadając tu i ówdzie, że na szczęście udało im się zachować posadę i nie muszą się płaszczyć pracując na produkcji " jak to będzie wyglądać". Szanowny pracodawco - (usunięte przez administratora) Cię od dłuższego czasu ludzie którzy nie mają obowiązków i śmieją Ci się w twarz a najlepszym przykładem na to są kierownicy z pomp które przychodzi na swoje stanowiska na których nie ma pracowników i produkcji

Widział ktoś ofertę pracy dla kontrolera finansowego? Czy to może oznaczać wstęp do jakichś restrukturyzacji w firmie? Z zakresu obowiązków wynika, że firma planuje szukać oszczędności. Ktoś coś słyszał więcej?

@pracodawca Państwa system ,,kierownik na 5 osób,, jest bardzo słabo. Ile jeszcze mamy pracować na utrzymanie tych osób ? Proszę spędzić z takim jednym 8 godzin na roznych działach i przyjrzeć ich pracy, my musimy pracować od deski do deski w pocie czoła za marne grosze i ich utrzymywać, pracować na nich.. Dopasujecie ilość kierownika pod coś innego niż liczbe ludzi , tu na każdym dziale jest inaczej. Przykładowo jedna z kierowniczek jedyne co robi to napisze ameila z ilością wyprodukowanych rur na koniec zmiany i tyle, reszta pracy robią inni pracownicy.. jaki to ma sens ...

Wrrrr

Na pompach to dopiero numer... linia zlikwidowana, a kierownicy zostali, ha ha. Co oni robią? A nie mieli przypadkiem pracować na linii? 2 linie pracują , a liniowych 5, jeszcze shift do tego. Paranoja

Elon mózg

Wiadomo czy będzie jakaś rekrutacja na lotnisko ?

Ciekawski

@Pracodawca czy to prawda że od kwietnia znów wracamy do pracy na 3 zmiany?

Produkcja

Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego było zwalniać w grudniu pracowników agencyjnych , a zaraz dzwonić i zapraszać do pracy z powrotem przez agencję ? Żeby za miesiąc znowu ich zwolnić ?

Jasne
@Produkcja

Ja się pytam gdzie są związki? Pracowników produkcyjnych gnębi się psychicznie i straszy. Może pani B. Wskoczy na produkcje i przypomni sobie ciężka prace? A nie zaś straszenie o zabieraniu premii.

@Jasne

A na produkcji większość pracowników agencyjnych jest czy jest szansa na zatrudnienie przez firmę? Mi by bardziej to drugie pasowało. I w sumie to za co chcą wam premię zabrać teraz? Nie zgłaszacie tych zachowań wyżej?

Hh

Premii nikt nie zabiera. Albo się przyznaje albo nie ;)

@Hh

Ale te premie to się przyznaje (lub nie) według jakiegoś regulaminu? Czy w pełni uznaniowo. Bo dobrze byłoby wiedzieć to przed ewentualnym zatrudnieniem.

Zostaw merytoryczną opinię o Viessmann Climate Solutions Legnica - Legnica

• Jak się pracuje w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Zobacz opinie na temat firmy Viessmann Climate Solutions Legnica tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 343.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 280, z czego 25 to opinie pozytywne, 154 to opinie negatywne, a 101 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Viessmann Climate Solutions Legnica?

Kandydaci do pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Viessmann Climate Solutions Legnica