Viessmann Climate Solutions Legnica

Opinie o Viessmann Climate Solutions Legnica

konsument

Dzień dobry. Miesiąc temu zakupiłem i zamontowałem pompę ciepła firmy Viessmann , jest to pompa gruntowa. Urządzenie nowe, nie dziłałło prawidłowo nawet kilku minut. Po uruchomieniu przez instalatora nie wytworzyło żadnego ciepła na c.o. oraz c.w.u.. Miesiąc przepycham się na razie z firmą Viessmann o naprawę urządzenia, najpierw to było 14 dni które im daje umowa gwarancyjna, po tym terminie było kolejne 14 dni, a teraz umowa gwarancyjna ma już nawet zapis , że usterkę mogą usunąc cyt. " w rozsądnym terminie". Unikajcie tego producentA I TYCH URZĄDZEŃ .!!!!! Będę pisał o tym na każdym możliwym forum i przestrzegał przed zakupem tych bubli!!!!!!!!

(usunięte przez administratora) Ledwo jest co robić Masa ludzi zwolnionych @Pracodawca myślicie że nawet jeśli jakimś cudem się ten (usunięte przez administratora) cały ruszy to ludzie przyjdą chętnie do pracy ? Gdzie wszyscy wiedzą , że tutaj pracę z dnia na dzień się traci. Cała renoma stracona na którą pracowali pracownicy 20 lat . Wracając do najzabawniejszego tematu ilości LL na linii ???? Pałętaja się po zakładzie , obgadują się nawzajem licząc się że wybielanie przed Shiftem. Panuje jedno wielkie kolesiostwo wśród LL. Kiedyś bycie kierownikiem miało znaczenie i szacunek do takiej osoby. Dziś jest to ziomeczek z którym można iść na kawę i papierosa (jeśli shift nie widzi ) Niby chodzą na zebrania ale co to daje jak są od niczego Wprowadzają ewidencję i robota zrobiona , pójść na 2 zebrania z którym jak wiem z posłuchu nic w życie nie wnoszą ???? Podsumowując (usunięte przez administratora) Samo uwielbienie LL , a nic nie robią. Zakłamanie i dwulicowość na MAX-a Aby do premi , zgarnąć kasę 35k i (usunięte przez administratora)

*ciekawy

Z skąd wiesz ile mają pieniędzy wypłacić? Już LL wspominali o tym? tych od 6 z to trochę za dużo przy obecnej produkcji.

Pracowałem w tej firmie niestety tylko 3 miesiące, jedynym i największym plusem tej pracy były jej zmiany, bardzo podobały mi się godziny w których pracowałem i szczerze miałem nadzieję, że parę lat uda mi się popracować w tej firmie, niestety chwilę przed końcem umowy dowiedziałem się, że nie zostanie ona przedłużona, znaleźć pracę w kilka dni w tych czasach jest ciężko. Ogólnie polecam osobą zatrudniającym się w tej firmie mieć na uwadze to, że w każdej chwili mogą wam podziękować, bo szukają oszczędności.

Beż sensu

A ja mam takie pytanie. Dwie zmiany na GM a shiftow aż czterech, po co?

Przebieg rekrutacji byłby dobry, Gdyni nie fakt że rekrutowany byłem przez 3 panie azda z osobna. Mam wrażenie że żadna nie wiedziała o czym rozmawiała poprzednia. Nie byłem nigdy na rekrutacji w firmie o tak rozbudowany działem zatrudnień, ale to wprowadza w przypadku Viessmann a tylko bałagan (zdaje sobie sprawę że szukają wielu ludzi, ale to nie tlumaczy)

Głównie motywacyjne, mało kierunkowych, odnośnie stanowiska, przyszły niedoszły szef, pytany o organizację zespołu, skład, obowiązki, nic nie wie, wczoraj dowiedziałem się że... nie może powiedzieć... Albo faktycznie nie wie jak to będzie wyglądać jak się rozkreą, albo nie chce przerazić obowiązkami jakie nadejdą. Tylko jeżeli okaże się że pracy jest za wiele do zarobków, to w moim przypadku z moimi kwalifikacjami i stażem, roboty jest full, więc 4 tygodnie i mnie w viessmanie nie będzie.

Lutowacz

Ciekawe co firma zafunduje pracownikom na święta - może znów, wzorem roku poprzedniego, będzie to karteczka z życzeniami podpisana OSOBIŚCIE przez jakiegoś członka zarządu? Na takie bonusy wszyscy czekają...

Praca

@pracodawca czy wy sobie zdajecie sprawę z tego że większość kierownykow niczym się niezajmują przez 8 godzin dziennie i niewiedza co mają że sobą robić???? Mają zero obowiązków. Proponuję się przyjrzeć dokładnie ich pracy. Najważniejsze dla niektórych to ładnie się ubrać... Viessmann to (usunięte przez administratora)!

Jеst

jakaś informacja o premii, która ma zostać wypłacona w tym roku?106 lat już Vismannu???? ), bo tylko przez to jeszcze nie odszedłem z tej pracy.

Cyklik
@Jеst

Zależy jaką funkcję pełnisz w firmie. Jak jesteś tylko zwykłym robotnikiem pracującym w pocie czoła na hali produkcyjnej po 12h 5x w tygodniu plus soboty no to raczej Tobie nic nie przysługuje bo firma utrzymuje się z osób które pracują 8h 5x w tygodniu w biurze które mogą oddzielic życie zawodowe i prywatne.

5ttryt
@Jеst

Premia z okazji 106lecia będzie wypłacona w pierwszym kwartale 24r. O warunkach nic nie wiadomo.

Vrs

Czy to prawda, że lakiernia ma płatne postojowe? A my w starym viessmannie ZNOWU sprzątamy? Co by się stało, gdybyśmy dostali chociaż jeden dzień postoju? Największa tragedia, bo shifty nie miałyby kogo skontrolować, czy sprzątamy czystą szmatką?

@Vrs

Ja myślę nad pracą tu, często te postojowe się zdarza na lakierni? Czy to jakiś odosobniony przypadek? I czemu tylko oni mają taką możliwość w sumie? Dobrze rozumiem, że część załogi sprząta zakład jak nie ma pracy?

K

A jak to się ma do równego traktowania pracowników? Są równi i równiejsi ?

Ch
@K

To jest totalnie inny obszar inna fabryka

Ggh
@Vrs

To nie prawda. Nie mają postojowych

5ttr
@Vrs

Nie. lakiernia nie ma płatnego postojowego. Lakiernia stoki bo jeszcze jest w budowie, i jeszcze trochę to potrwa. To nowy zakład niewiele mający wspólnego z tym co jest na strefie.

W szoku

Hejka, wcześniej mówili że od pierwszego grudnia będą podwyżki. Teraz chodzą taki plotki że już nie widać nam żadnych podwyżek. Ktoś coś wie na ten temat ?

Nigdy nikogo nie polecę do tej firmy. Osoby które poleciłem lub namawiałem do przyjścia to nie pracują. Dlaczego nie rozmawia się normalnie i mówi wcześniej? Czy nie można jakoś elegancko tych ludzi wcześniej powiadomić? Dać jakąś premię bo idą święta. Metody jakie mają w zakładzie ,to nie mówić nic do końca. Zatrudniali na nowy zakład na lakiernię Czy blachy ... i nic jeszcze nie wyprodukowali i zwalniają i to w taki sposób. To pytam kiedy kierownicwo inne przerośnięte działy ? Na ODU kierowników jak w ulu . Czy nie lepiej postawić sprawę jasno i rozmawiać z ludźmi? Część sobie będzie szukać pracy i będzie wiedziała na czym stoi

Krzyś

W tym zakładzie chyba się nie myśli. Zatrudnili ludzi bo jakiś nie za mądry człowiek myślał że będą mieli zbyt na pompy. Ale nie nadążyli za rynkiem i technologia. Teraz jest nowy inwestor i ratują swoje tyłki jak się da. Ile już zwolnili ludzi? Licząc od września. 600 będzie?

Marecki maro

Ktoś tu napisał że już się zaczął odsiew LL. Ja nie słyszałem żeby jakiegoś kierownika zwolnili, ktoś coś wie ?

zły

Z najlepszego zakładu na strefie został najgorszym pracodawca w Legnicy i okolicy. Ponad 20 lat dobrego wizerunku jak psu w (usunięte przez administratora) Myślą że jak teraz ludzi zwalniaja to po nowym roku wszyscy przybiegną bo czekają tylko na telefon? Nie sądzę żeby szybko odbudowali reputację.

Kable

Jestem Shift Area Manager i nigdy nie miałam tak lajtowej pracy jak teraz. Zarobki super, roboty mało. Tylko chodzę i mowię co posprzątać

Ona

Czepiacie się starych pracowników bo awansują? Przecież na stanowisko LL każdy miał szansę aplikować nawet ci co mają szkołę średnią.

Beż
@Ona

Tak, aplikować mógł każdy ale dostali się tylko protegowani i koleżanki koledzy kierowników.

Dziadek
@Ona

IPTJ to skrót INŻYNIER procesów technicznych i jakościowych. To chyba wypadałoby mieć wykształcenie wyższe.

Alina

Więc przypomnijmy, ze chodzi i dziadka iptj ,ktory nic nie robi w tej firmie tylko bajeruje dziewczyny

Chciałbyś wiedzieć

Wytłumaczcie mi, dlaczego koordynatorzy na pompach nie pracują w ciuchach od pracodawcy? To samo dotyczy kierowników liniowych ubierają się w co chcą, a kierowniczki to już w ogóle inna bajka jest one między sobą chyba rywalizują, która ładniej się ubiera.

Xdd
@Chciałbyś wiedzieć

Bodajże w lutym, zmienili załączniki regulaminu pracy odnośnie ubrań. Kiedys było ze musieli mieć ale od lutego wymazali to. Rada pracownicza która nic nie robi i nie ma prawa głosu podpisała.. dlatego jest jak jest

ZW
@Chciałbyś wiedzieć

Jakby wtedy był związek zawodowy to by było inaczej. Związek by stał za ludzmi że skoro pracownicy muszą mieć te łachy to dlaczego LL nie? Równe traktowanie to jedno z haseł Związku Zawodowego.

Mochaś
@ZW

Są związki i jest bez zmian Jaki był (usunięte przez administratora) taki jest nadal. W biurach nadal osoby które nie umieją planować i liczyć. Zero przewidywalności we własnych działaniach. A co najbardziej irytujące dla wszystkich co to widzą to brak wyciąganych konsekwencji. "Hi hi ha ha damy im po 12h pracy pozmieniamy im tryb pracy i naprostują nasze błędy na produkcji". Już całkowicie nikt się nie liczy z tym że ktoś ma umówione wizyty, zaplanowane życie rodzinne. Smutne

Qqq
@Mochaś

Myslisz, ze jak zwiazki powstały to w miesiąc idzie ogarnąć to co przez tyle lat bylo na niekorzyść pracowników? Wedlug moich informacjo to póki co firma idzie w zaparte inie robi nic,zeby sie ze związkami dogadać. A żeby coś zdziałać to niestety trzeba się zebrać. Mając nawet poparcie w Solidarności niestety w 10 osób nie wywalczą zwiazki za wiele. Do tego potrzeba pracowników. A im wiecej zacznie myśleć o swoich prawach tym wiecej można bedzie wywalczyć.

Prawda
@Qqq

Jak tak było zle to po co siedzicie w firmie tyle lat?

pracuś
@Prawda

Ludzie boją się zmieniać pracę, bo po 5-10-15 latach nie potrafią robić nic innego. Zasiedzieli się i nie potrafią się przestawić. Nie chciałbym się uczyć wdrożenia w nowym zakładzie jak tutaj wiem wszystko. Kij z tym że jest źle.

jasiek
@pracuś

Dużo osób pracuje tutaj naprawdę długo. Nie wiedzą jakie są realia 'na zewnatrz'. Nie znają potrzeb rynku. Tym bardziej, ze ten zaklad przespal trochę lat i technlgicznie j procesowo są w 2010 roku. Przykładem jest wprowadzanie systemu który już dawno działa w innych zakadach. Taki kierowniczek jak poleci to gdzie on pójdzie do pracy? Jako fizyczny? Czy jako ochroniarz? Xd Oni nie nadają się do niczego innego tylko do pokazywania palcem co kto ma zrobić. Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Teraz będzie u nich walka o przetrwanie. Jak odpadną to zginą.

Jb

Firma pada tylko dlatego że Zaczęli zatrudniać po 50 kierowników i po paru shitów którzy nic nie robią snują się tylko czepiają się ludzi ij utrudniają im pracy

Zwalniają a na magazyn nowych kierowników przyjmują, żenada i zero szacunku

Patrycja

Super okres dla nowych. Zwłaszcza jak nie przedłużają umów lub zwalniają ludzi. Ktoś odchodzi- ktoś przychodzi.

Mariusz

Ploteczki chodzą po zakładzie że nawet 15 LL ma rozwijać się na innych stanowiskach lub zakładach.

Zzzz

Bałagan jaki panuje obecnie w Viessmannie woła o pomstę do nieba. Brak słów ... .(usunięte przez administratora)Ludzie chyba się boicie zorganizować zebranie z pracownikami i wyjaśnić "oficjalnie" sytuację odnośnie zwolnień.

Lidzia

Cześć, widzę że tu ostatnio bardziej o fizycznych stanowiskach, mimo wszystko zaryzykuję i zapytam. SAP Project Manager jest tutaj jakiś, przeszły albo aktualny? :D Chciałam się spytać, jak kwestia odpowiedzialności za mienie firmy i wyniki jest traktowana u nich na B2B. Sporo tam o odpowiedzialności samej piszą w tej ofercie, a czy podpisuje się jakieś punkty o karach finansowych, jest taki system w ogóle? Jestem trochę zielona w kwestii takiej formy pracy, do tej pory głównie na UoP pracowałam i raz na UZ

Mam pytanie do @Pracodawca ilu pracownikom fizycznym nie przedłużyliście lub zerwaliście umowę? A ilu kierowników zwolniliście? Niedługo to będzie jeden kierownik na dwóch pracowników a tego nie chcemy. Chodzą tylko i nie wiedzą co że sobą zrobić, jakies śmieszne 6S robią na (usunięte przez administratora) zresztą. Czasy ucinają na siłę żeby tylko się pokazać przed shiftem. Może trzeba ich przenieść na produkcję na te stanowiska gdzie obniżyli czasy żeby w taki sposób mogli się wykazać przed swoim przełożonym

Zostaw merytoryczną opinię o Viessmann Climate Solutions Legnica - Legnica

• Jak się pracuje w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Zobacz opinie na temat firmy Viessmann Climate Solutions Legnica tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 345.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 282, z czego 25 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Viessmann Climate Solutions Legnica?

Kandydaci do pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Viessmann Climate Solutions Legnica