Viessmann Climate Solutions Legnica

Opinie o Viessmann Climate Solutions Legnica

Dla czego firma degraduje tylko funkcyjnych pracowników??? A LL i szift co? Dalej zostają się na swoich miejscach? I po takich zwolnieniach i degradacjach to jest sprawiedliwe??? Pracodawca ogarnie się !!!

Kuss

A co stosownie podwyżki ??? Dostaniem po 150- 200 złotych brutto??? Przy takiej inflację , to jest normalnie!!! A LL i shifty ile dostali? To jest nie podwyżka , a jakieś niedorozumienie.

Magazynier

Zwolnili pracowników przed świętami a po nowym roku będą szukać nowych. Zero organizacji, zero logiki w tej firmie. Ludzie którzy nią zarządzają i mam tu na myśli nie shiftów a wyżej nie mają pojęcia o sterowaniu produkcja i to oni w pierwszej kolejności powinni stracić posady

Das
@Magazynier

Warto iść na magazyn na lotnisko?

@Das

Nie, niewarto. Przyjmą Cię i naobiecują cudów a później zwolnią z dnia na dzień , na miejscu związków rozgłosnilabym fakt tych ciągłych zwolnień w lokalnych mediach

magazyn
@Das

jak masz na myśli panatoni, to TAK. Teraz za nowego kierownika jest ok, mozna spokojnie isc na papierosa kiedy chcesz ,wypic kawe przy swoim biórku nie ma obowiazku chodzenia na stolowke, lub papierosa tylko na przerwie tak jak to mialo miejsce za poprzednika. mozesz miec przy sobie na magazynie plecak, torbe i nikt sie nie czepia.Ogolnie to kiero nawet sie TUTAJ nie pojawia i nikt go nie zna, bo sie nie pszetstawil a nam to pasuje. kierownicy zmiany przeniesli sie do bióra to za bardzo nie orientuja sie co sie tutaj dzieje mozna spokojnie pracowac. szkoda tylko ze zwolnili tymczasowych bo bylo komu pracowac, teraz my musimy troch sie ruszc, ale polecam bardzo jest teraz spokuj i cisza.

Wajsman

Jeszcze tydzień temu zapewnienia na zebraniu, że nie będzie już żadnych zwolnień a dzisiaj co? Lekką ręką zwolniliście wszystkich DOBRYCH pracowników tymczasowych a co najgorsze przed świętami. Można było przecież poczekać do nowego roku, ale lepiej nie płacić za 4 dni urlopu między świętami. Sku…syństwo w czystej postaci :/ Tylko czekam na wzrost produkcji aż będziecie błagać ludzi żeby dla was pracowali. Niech was wtedy nie zdziwi fala wypowiedzeń od stałych pracowników :)

@Wajsman

I te zapewnienia, że zwalniamy Was, ale jak się coś ruszy to będziecie pierwszymi, do których zadzwonimy. Serio? Żebyście się nie zdziwili. Nikt się drugi raz już nie nabierze na zapewnienia o stabilnej pracy itp.

Przebieg rekrutacji byłby dobry, Gdyni nie fakt że rekrutowany byłem przez 3 panie azda z osobna. Mam wrażenie że żadna nie wiedziała o czym rozmawiała poprzednia. Nie byłem nigdy na rekrutacji w firmie o tak rozbudowany działem zatrudnień, ale to wprowadza w przypadku Viessmann a tylko bałagan (zdaje sobie sprawę że szukają wielu ludzi, ale to nie tlumaczy)

Głównie motywacyjne, mało kierunkowych, odnośnie stanowiska, przyszły niedoszły szef, pytany o organizację zespołu, skład, obowiązki, nic nie wie, wczoraj dowiedziałem się że... nie może powiedzieć... Albo faktycznie nie wie jak to będzie wyglądać jak się rozkreą, albo nie chce przerazić obowiązkami jakie nadejdą. Tylko jeżeli okaże się że pracy jest za wiele do zarobków, to w moim przypadku z moimi kwalifikacjami i stażem, roboty jest full, więc 4 tygodnie i mnie w viessmanie nie będzie.

Dlaczego firma nie zrobi postojowego tylko wysyła ludzi na przymusowe urlopy w styczniu? Taka sama sytuacja była w listopadzie, zamiast zrobić postój, ludzie musieli wypisywać swoje urlopy. Jak będą przenosiny do Greenfielda to pewnie też każą wypisywać urlopy. A co zostanie na wakacje? Wielkie nic! Widząc co się teraz dzieje, chyba nie wiadomo czy firma w ogóle do wakacji przetrwa. Przyznajcie się w końcu, że firma jest już ruiną i nie zmuszajcie ludzi do wykorzystywania swoich bieżących urlopów na początku roku! A swoją drogą, ciekawe co inspekcja pracy powie na wasze planowane urlopiki postojowe ;)

Nie ma takiej opcji żeby kogoś wysłali przymusowo na urlop

LordKord

Kodeks pracy mówi że pracodawca nie może zmusić pracownika do urlopu. Ani zmuszać teraz do wybrania całego urlopu do końca grudnia ani tych 5 dni za 2024 na początku stycznia. W openspace o tym wiedzą, ale szukają miękiszonów, którzy się na to nabiorą. Ciekawe że ten niby związek zawodowy wam o tym nie mówi.

Takt

To prawda ale co najlepsze to stosują szantaż emocjonalny! Albo weźmiecie urlopy albo będziemy zwalniać ludzi, czyli swoje błędne decyzje zwalają na pracowników a zwalniać i tak będą bo dla nich pracowników nie szkoda mają przyjść zrobić a jak niepotrzebni to kopa w .... Jak dacie nam na piśmie że jak weźmiemy urlopy to nie będzie już zwolnień to my je weźmiemy ale chcemy mieć pewność bo jak zwykle nas oszukacie

Magazynier

Zakład pracy nie zmusi mnie do wzięcia urlopu w styczniu, nie ma do tego prawa i sprawa została zgłoszona. Jeśli nie ma prscy proszę zapłacić nam pracownikom postojowe, my jesteśmy gotowi do prscu zgodnie z zawartymi z nami umowami. Nie dajcie się namówić na urlopy !

Takojako
@LordKord

Sam brałeś urlopy na zawołanie pracodawcy a nagle ( bo zostałeś oświecony przez innych) próbujesz za pośrednictwem Goworka, błysnąć? To dzięki takim jak Ty , sytuacja z urlopami właśnie tak wyglądała Ale skończy się bezprawne działanie

ChybaCiebie

Nas nie poproszono nas poinformowano że jak nie weźmiemy to zwolnią ludzi. Rozumiemy jaka jest sytuacja w firmie ale to nie my jesteśmy winni. Szkoda że pracodawca nie zrozumie nas, jak ciężko przeżyć za wypłatę 3200 zł.

Bez nazwy

Nas nie poproszono o urlop w styczniu a poinformowano że będzie urlop 5 dni a to też jest różnica. O urlop wypoczynkowy to my- pracownicy możemy wnioskować a nie pracodawca

6bĺąd
@Bez nazwy

Urlopy planuje pracodawca, planując urlop bierze pod uwagę Twoje wnioski, oraz swoje potrzeby, jak np. konieczność zapewnienia normalnego toku produkcyjnego. Art 163 kodeksu pracy

Ya

Art 163 kodeksu pracy. Pracodawca planuje urlopy na podstawie wniosków pracownika, oraz własnych potrzeb, np. związanych z zapewnieniem produkcji, lub jak w tym przypadku jej brakiem. Jak już wam się skończą urlopy, to może z łaski swojej pracodawca zaproponuje płatne postojowe. Są firmy gdzie jeśli nie zaplanowałeś urlopu do końca grudnia, to cały twój urlop na następny rok jest zaplanowany przez pracodawcę. Swoją drogą podobnie jest w vismannie, tylko do tej pory nikt nie nażekał na odgórnie zaplanowane 2 tygodnie w wakacje.

@ChybaCiebie

Ludzi już zwolnili. Dzisiaj wylecieli wszyscy pracownicy agencyjni. Teraz czekamy aż wejdą Amerykanie i zaczną zwalniać tych z biura. No i ciekawe czym teraz firma będzie grozić pracownikom, którzy nie chcą tracić swojego urlopu w styczniu skoro zwolnienia, których miało nie być już były ;)

Zapewne dalszymi zwolnieniami. Agencyjnych było już naprawdę mało i jeśli ktoś myślał, że wyrzuceniem nas wszystkich załatwi sprawę to się pomylił.

Ms

Mam nadzieję że każdy zdaje sobie sprawę że każdy wpis można zweryfikować i znaleść osobę która go napisała ;). Każdy odpowiada za siebie pisząc komentarze. Postawcie się w roli zakładu co byście zrobili w takiej sytuacji. Ja doskonale rozumiem posunięcie wyżej zarządzających. Cieszmy się że pracujemy bo ciężko jest znaleźć pracę pod koniec roku. I mam nadzieję że po nowym roku będzie lepiej.

XYZ
@Ms

Nie prawda. Pracy jest pełno. Takie wpisy piszą ludzkie który dostali jakieś lepsze stanowiska od wujka za donoszenie na swoich kolegów i boją się bo nie potrafią robić nic innego tylko udawać, że ma się pojęcie tego co się robi. Jestem byłym pracownikiem Viessmann ( sam się zwolniłem a pracowałem w firmie ponad 4 lata) i dopiero po czasie zrozumialem jak firma bardzo manipuluje ludzmi i zdecydowana większość tam zatrudnionych osób na wyższych stanowiskach stosuje takie metody. Ludzie jeśli chcecie zachować zdrowie psychiczne i fizyczne omijajcie tą firmę.

Związek niezawodny

Przypominamy pracownikom, że tylko w okresie wypowiedzenia umowy o pracę Pracodawca może zmusić do wykorzystania zaległego urlopu. W innych przypadkach taki przymus jest sprzeczny z prawem pracy. Prosimy o przesyłanie kopii maili zmuszających do wybierania urlopu już w styczniu do związku zawodowego i do inspekcji pracy z prośbą o opinię prawną. (usunięte przez administratora)

Nie

Absolutnie nie chodzi o zazdrość, tylko o to co obecnie się dzieje w firmie, (usunięte przez administratora)to mało powiedziane. Osoby które pracują dłużej poprostu są w szoku jak kilku ludzi może zmienić tak firmę. Naprawdę większość kierowników to jest nie wiem skąd wziętych, brak pojęcia o produkcji i brak chęci nauki. O faworyzowaniu i braku umiejętności zarządzania ludźmi to też by można było dużo napisać .

Hhhh

Dziewczynie po roku pracy nie przedłużyli umowy (była jeszcze na agencji). A pracowała super. Bardzo robotna, miła, chętna do pomocy. Ale wywalili ją zamiast innej pani z Ukrainy która pracowała pół roku i stała i gadała z koleżankami, ale no jest rodzina kierownika Adama z LIKu. Dlatego ją zostawili a tej pracowitej nie przedłużyli umowy. Co za logika A koleżaneczki kierownika które pracowały 3 miesiące i w listopadzie kończyła im się umowa zostały. Ba! Dostały umowę na rok. One nie potrafią same pracować. Wszędzie chodzą wspólnie. PO przekładki, do procesu, do kierownika. Szkoda że nie chodzą sikać razem. Jedyne co potrafią robić to lizać (usunięte przez administratora) osobom funkcyjnym. Ale lepiej takich ludzi zostawiać Oczywscie.

none
@Hhhh

Fakt ten kierownik to jakiś żart. Kto pracował z nim wie co jest. kolesiostwo, wspieranie "swoich" i duże, za duże mniemanie o sobie. Brak kompetencji by być kierownikiem. Co zrobić jak firma wspiera takich LL. Na szczęście pożegnałem się z nim jakiś czas temu .

Prawdomówca

Co nas interesuje że sytuacja firmy jest taka a nie inna skoro to sami pracownicy wyższego szczebla do tego doprowadzili ? Zatrudnianie po pięciu sześciu BHP-cóż, Shiftów Którzy niczym ważnym się tak naprawdę nie zajmują. Kierowników jak kasztanów. SAMA FIRMA ZRUJNOWAŁA TAK POTĘŻNY ZAKŁAD Nieraz było ciężko i Viessmann dawał radę bez zwolnień i w ogóle. Teraz przyszło tyle nowych ludzi od niczego że osoby produkcyjny nie są w stanie zarobić na te osoby funkcyjne. Zwolnijcie najpierw niepotrzebne osoby a zobaczycie jak szybko może firma stanąć na nogi

@Prawdomówca

A w realu nie ma zapotrzebowanie na tyle etatów BHP? Czy przełożonych jest więcej niż samych pracowników niższego szczebla? Żeby zostać tu kierownikiem to trzeba aplikować z zewnątrz czy da radę na awans wewnątrz firmy? Na produkcji idzie dobrze zarobić?

Nicky

Dlaczego vissmann odsprzedał większość udziałów carierowi? Czy carrier ma pomysł na produkcję gdy pompy w eu stanęły. Czy carrier będzie planował produkcję bardziej przyziemnie i mniej optymistycznie? Czy carrier przywróci stosunek ludzi produkcyjnych do zarządzających do normalnego stanu. Czy carrier pozbędzie się tych wszystkich niby wykształconych z głupimi pomysłami na zmiany dla zmian?

Ktoś

Nie zapominajmy o Wigilii na której potraktowali nas jak (usunięte przez administratora) w stadzie. Niektórzy nie mieli nawet jak stanąć.

Beata

W tej firmie kolesiostwo ma się dobrze i jak masz kolesia w firmie to możesz spać spokojnie. Stanowiska kierownicze w większości dostali nie za umiejętności tylko za kolesiostwo. Bardzo dobrze że firma pada.

Bim

Gorzkie żale i frustrację na goworku wypisujecie. Nie mamy wpływu na to co się dzieje. Jak Wam się nie podoba praca w Viessmann Legnica to zawsze możecie zmienić. Co by zarząd nie zrobił to zawsze zle. Idźcie do Automotive tam Wam będzie lepiej zapewne i szybko za tęsknicie za ta firmą.

śmiechuwarte

Rozumiem (usunięte przez administratora)frustracją na tym śmiesznym portalu z powodu zwolnień czy że podwyżka niestysfakcjonująca ale czepiać się ludzi że mają przerwę o innej porze w trakcie której jedzą kebab i śmieją się to już świadczy że ewidentnie człowieku masz jakiś problem ze sobą. Widać nie masz innych zmartwień. Ja pracuje na podfirmę i każdego dnia przychodzę do pracy zastanawiając się czy jeszcze mam pracę a ciebie boli ze ktoś je i ma dobry humor? Chciałbym mieć takie zmartwienia

Mm
@śmiechuwarte

O nie, przestań ich bronić bo sama to widziałam i tak jest codziennie smichy chichy. Kawka, herbatka, ciasteczko to oni przerwy chyba mają przez 8 godzin a nie jak robotnicy 20 minut. Człowiek jest rozliczany z każdej minuty a tacy to pożyją.

Jak żyć

Dzisiaj na zebraniu głupie tłumaczenie ciężką sytuacją firmy. Tylko to wy do tej sytuacji doprowadziliscie. Viessmann już niczym nie może się pochwalić, ani zarobkami ani rodzinna atmosfera bo taka już dawno nie istnieje! Zakład pada.

Fakt
@Jak żyć

Szkoda gadać, już nawet nie wiedzą jak się tłumaczyć przed ludźmi. Śmiech na sali. Podwyżka na raty, premii 106 to pewnie nie dożyjemy. Tłumaczenie że byli zmuszeni nieprzedłużanie umów, szkoda że tylko pracownikom produkcyjnym. Szkoda że w kadrach nie widzą ilu LL kończą się umowy , takich zwolnić to byłaby większa oszczędność dla zakładu. Firma rodzinna, słowa słowa słowa raczej kadra zarządzająca wspólnie traktuje się jako rodzina a nas zwykłych pracowników traktuje jak służbę. Wstyd i hańba.

Lolek
@Fakt

Haha tak na podwyżki pieniążków nie ma ale na nowe samochody, limuzyny Audi które właśnie dostali nasza wspaniała kadra kierownicza to było? To jest jakiś śmiech na sali. Teraz już wiem gdzie są moje pieniądze. Nasza kadra kierownicza wozi w nich swoje tyłki! A co do tej „spec grupy” co siedzi teraz na magazynie. Ludzie chociaż udawajcie że coś robicie! Na prawo i lewo są zwalniani pracownicy a tam śmiech radość i nieróbstwo przez 8h dziennie. Wszyscy to widzą, ale nikt z tym nic nie robi totalna porażka. Zwalniając tych pseudo kierowników na pewno można by było oszczędzić więcej niż na pracownikach którzy choć sumiennie wykonywali swoją pracę. Śmiech na sali

Artur

Firma zmierza ku upadkowi. Nie warto tutaj zaczynać pracy. Jeżeli ktoś szuka nowej pracy i stabilizacji to napewno nie tutaj. Rządzący z Faurecii i z Leara doprowadzili firmę do bankructwa. Dobrzy pracownicy tracą pracę z dnia na dzień. Brak jakichkolwiek perspektyw. Już dawno zapomnieliśmy co to rodzinna atmosfera. Firma straciła swoją renomę na którą pracowaliśmy My Wszyscy przez 20 lat ........

Zielony-ogórek

@Pracodawca Jak to jest, że degraduje się dobrego pracownika na produkcje a zostawia się mało ogarniętych ludzi dalej na stanowiskach? A mowa tu o jednej z ustawiaczek, która lepiej radzi sobie z maszynami jak nie jeden facet, którzy jakimś cudem zostali na stanowiskach? Dziewczyna jest bardzo ogarnięta i wiedziała co robi. Ci co zostali to tragedia….. Prosta regulacja zacisków trawa dłużej niż reklamy na Polsacie a i tak kończy się rozbieraniem maszyny i wymiana aplikatora bo przecież się nie da nic zrobić…. Strach wołać do awarii bo więcej będzie odpisu niż samej pracy na produkcji. A co za tym idzie???? Spadek efektywności….

Prawda
@Zielony-ogórek

Tak, to prawda, zgadzam się z twoją opinia. Do tego uważamy że to była dyskryminacjia że względu na płeć. Nas szkoliliście o dyskryminacji a sami co wyprawiacie.

Okres świąteczny .

Wczoraj dostałam wypowiedzenie wraz z koleżankami i kolegami . Świetna dla nas napewno będą udane . A wiem że czas zwolnień jeszcze się nie skończył . Żałuje jednego , że firma dała nam nadzieje na stabilną prace oraz rozwój . Co ja mam powiedzieć dzieciom jak przyjdzie wigilia a drobnych upominków pod choinką będzie brak i na stole będzie bardzo skromnie mówiąc w cudzysłowiu . Takich rzeczy się nie robi tuż przed świetami ludzią.

Umowa

Z tego co wiem to nieprzedłużenie umowy ale czy nie można tego powiedzieć szybciej a nie tydzień przed końcem. Jak oni mają teraz znaleźć pracę w tak krótkim czasie. Wstyd.

Magazyn
@Okres świąteczny .

W grudniu kolejny kierownik przychodzi na magazyn a tu zwalniają zamiast poprzesuwać z innych działów to biorą nowych a starych zwalniają...

Łeska
@Okres świąteczny .

Dziś przyszła kolej na mnie i moje koleżanki . Właśnie dostaliśmy wypowiedzenia . Jesteśmy zdesperowane tym faktem że firma podziękowała nam na koniec roku . Ręce opadają święta tak jak u koleżanki będą bardzo ubogie . A najbardziej szkoda nam naszych dzieci w tym okresie . Jesteście bezduszni a mówiliście zawsze ze jesteśmy częścią rodziny Viessmann. Puste słowa . Dziękujemy wszystkim co nas wspierają tak od serca a nie sztucznymi słowami .

Ardo
@Łeska

To smutne ,bo niedawno zatrudniali . Ludzie przychodzili z inny h zakładów a teraz przed świętami dowidzenia. Ciekawe dlaczego nie zwolnią tych kierowników poganiaczy. Na samym ODU to minimum połowa za dużo. 5 ludzi i kierownik. Mam nadzieję że nowy właściciel się tym zajmie bo co się dzieje to szok. Kiedyś było trochę inaczej i inne standardy. Myślę że mowy właściciel spojrzy na to i porządek zrobi z kolesiostwem.

Alina

Bo wlasnie z automotive przyszli do nas i rozwalili firme. Wszyscy mowili,ze jak przyszedł podlogowy to firma sie zawinie. Tylko ze na gorze nikt nie chcial słuchać

tiaaa

Nie zwalnia tylko podsuwa porozumienie stron.

pracownik magazyn

europejskie standardy? ta firma jest sto lat za (usunięte przez administratora) totalnie odklejona i bez świadomości tego co dzieje się na rynku. nie gonili konkurencji, nie rozwijali sie, zle planowanie i teraz mamy tego skutki . i standardowo konsekwencje tego ponoszą osoby na najniższych szczeblach a nie te odpowiedzialne za kondycję firmy.

pracownik magazyn

Prawda jest taka że większość kierowników i osób na wyższych stanowiskach, którzy pracują tu po 10 lat i więcej zatrzymali się w miejscu. Ktoś kto pracował w innych firmach ma porównanie. Te osoby jeśli stracą pracę to w innych przedsiębiorstwach zginą. w viessmannie rozwój technologiczny zatrzymał się jakieś 20 lat temu. Jak odnajdą się te osoby w nowoczesnych firmach ? dlatego trzymają się kurczowo stołka i po trupach do celu. Myślą, że mają wiedzę a większe korporacje po miesiącu wciągnełyby ich nosem :)

Zostaw merytoryczną opinię o Viessmann Climate Solutions Legnica - Legnica

• Jak się pracuje w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Zobacz opinie na temat firmy Viessmann Climate Solutions Legnica tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 345.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 282, z czego 25 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Viessmann Climate Solutions Legnica?

Kandydaci do pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Viessmann Climate Solutions Legnica