Fideltronik Poland Sp. z o.o.
counter
3 1125 2676 5 1
0Anonim0 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 godzin.
Kandydat

Czy ktoś wie, czy dużo osób się zwalnia z własnej woli, bo nie podoba im się praca i atmosfera? Czy to częste zjawisko w tej firmie ,czy raczej praca bez zarzutów? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

.....

Od stycznia minimalna 2800, wczoraj zatwierdzili, ciekawe co biedny fideltronik zrobi :(

Tak14Nie2
Grigori
@.....

ominą zawsze jakiś haczyk się znajdzie jest kryzys

Tak16Nie2
John
@.....

zrobią tak jak z 2600 dostaniesz na wypłatę 1200zł brutto do tego dołożą 400 zł premi i będziesz miał swoje 2600 zl czyli ...... wielka lipa Zaraz będzie tak ze fideltronik dla niektórych ludzi to będzie hobby . zamiast coś pozyczenego zrobić , dla ludzi i firmy , to beda przychodzic i patrzec sie w sufit. Nie wiem Czy Pan Fidelus tego nie widzi , czy też chce aby tak było. Ale jedne firma zewnętrzna ktora jest we Fideltroniku to tak pieniądze doi z niego ze az koszmar , a sam nic nie inwestuje w swoja pracę. A ta firma jest powiązana rodzinnie z niektórymi ludźmi na wyższym stanowisku. A Pan Fidelus nie wie o tym ze ten ktory wprowadził firmę zewnętrzna ma większe korzyści niż sam fideltronik

Tak3Nie4
olek
@John

1200 + 400 ni jak nie wyjdzie 2600 .... chyba że jest nowa matematyka :D

K. Nowy wpis
@olek

Tak trudno Ci się domyslic, że chodziło o 2200???.... Czasem klawiatura w telefonie spłata figle...trochę pomysunku....

Gibi

Czy tylko na Philipsie brygadzisci nie dają do wglądu pracownikom rozliczeń za każdy miesiąc czy tak też jest na innych działach? Nie dostałem swojego od 3 miesięcy a słyszałem że zdarza się, że mogą nie policzyć wszystkich nadgodzin. Może ktoś coś z tym zrobi?

Tak4Nie6
ja
@Gibi

Naprawdę tak ciężko podejść do przełożonego? U mnie nie ma tego problemu, zawsze sama chodzę popatrzeć na rozliczenie a nie czekam na zaproszenie.

Ja
@ja

Czy we wrześniu będą przyjęcia?

Norek
@Gibi

Poco wogule brygadziści od tego trzeba zacząć

Tak5Nie5
Becia

Raczej zwolnienia

Pracownik Nowy wpis

Czy znowu były teraz jakieś zwolnienia?

B9 Nowy wpis
@Pracownik

Zwolnienia jak im ludzi brakuję Sam jestem na wypowiedzeniu do końca sierpnia I im nie przedłużam umowy ide w uj

Tak5Nie2
stara babka

Znowu Dudowski wygrał wybory. Znowu dziadki i babki będą dostawać wysokie emerytury, 13, 14 a może nawet 15. Może zamiast 500+ będzie teraz 1000+? Będziemy dawać nierobom a odbierać uczciwie pracującym. Przez kolejne 5 lat... Przysięgam, że jeśli mi nie podniosą pensji za pół roku nie przedłużam umowy. Dosyć tego, prezydent może obniżać pensje podwyższać podatki, ale nie zmusi nas do tego byśmy się godzili grać na takich zasadach. Dlatego chciałam zmian, jakichkolwiek.. ale demokracja to najgorsze co może być

Tak13Nie21
Masz rację
@stara babka

Dziadki cieszą się najbardziej z 13 ,14 a nie pomyślał że np. Gdyby ich renta emerytura była wolna od podatku mieli by więcej kasy niz teraz lub babcie ktre klaskają i się ciesza bo podpaski tampony są tańsze a pieluchy w sumie dobre bo po tańszej musztardzie będzie sraka z rana jak śmietana Co do 500+ ok dobry program wielu rodziną pomaga z budżetem domowym no ale kurła powinny być jakieś kryteria kto dostaję jakies kontrolę w rodzinie gdzie pija dawac ują bony na zakupy najlepiej zarabiający chociaż w Polsce o takich trudno nie powinni pobierać zasiłku

Tak6Nie12
@Masz rację

Wręcz przeciwnie 500+ powinno w ogóle nie mieć miejsca czemu uczciwi ludzie mają pracować na nierobow. Dzieci powinny gnać do roboty

Tak8Nie10
@Nie

Co drugie dziecko chodzi teraz z iPhone przechodzą na pasach wpatrzeni w telefon bo to najważniejsze

Tak6Nie3
Krzycho
@stara babka

I bardzo dobrze że wygrał a tobie jak nie pasuje to się zwolnij nierobie nic sobą nie reprezentujesz tylko umiesz narzekać

Tak8Nie11
Endriu
@Nie

No i co ci do tego chwyć się pracy bo jesteś mało wydajny

Ogarnijsie
@stara babka

O ile się orientuję to nie jest forum na którym się dyskutujemy o polityce. Z tego co wiem to forum fideltronika. Wiesz o czym mowa. Gdzie indziej wylewaj swoje flustracje bo to nie miejsce do tego.

Tak15Nie4
@Endriu

Nie chwycę się pracy bo nie będę robił za kogos kto narobił sobie dzieci. Dzieci powinny gnać do roboty. Ponadto Żadnych emerytur. Wiek emerytalny od 100 roku życia

Tak8Nie8
@Nie

Masz rację to buhaje a pózniej zazdroszczą jak ktoś ma jedno dziecko jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi

Tak11Nie3
@Nie

Wiek emerytalny od 100 roku życia? Czyżbyś był jednym z tych co to pół życia pracowali na czarno, a teraz wszyscy mają przepracowane lata a Ty nie? Oj. Biedactwo... No to tak, w takim wypadku będziesz pracował do setki.

Tak1Nie6
@Yyy

Po prostu jestem przeciwny starym dziadkom babkom nierobom którym się w D poprzewracało. Nic pożytecznego dla świata nie robią a najwięcej narzekają. Najwięcej z nich idzie na Dudusia bo dostają kase za darmo. Co więcej w tym kraju nie myśli się o młodych tylko byleby starzy dostawali hajs za darmo a młodzi na nich robili. Nic poza tym.

Tak5Nie11
@Yyy

Przez nich wybory są zakłamane i z góry ustalone.

ciekawski
@Nie

Też kiedyś bedziesz starą babką dziadkiem, proponuje w wieku 65 lat pociągnąć za spust w ramach manifestacji.

Tak1Nie4

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Frydeltronik

Chodził ze mną do podstawówki taki burak nazywał się Frydel. Od tego momentu mówię na ten zakład Frydeltronik. Powinni zmienić nazwę

Frytka
@Frydeltronik

Ogłoszą upadłość i zmienią nazwę tak to działa i leszcze dostaną dotację na rozkręcenie firmy

ciekawski
@Frydeltronik

Też jestem ciekaw o kogo ci chodzi ?

TakNie4

Mam pytanie , Czy to sa jakieś plotki czy nie? że od dzisiaj ma znowu duza ilość ludzi zostać usuniętą z firmy ??

Tak16Nie3
k.
@Pracownik

znowu? Tzn ze juz byly zwolnienia?

TakNie3
Dzidzia
@k.

Byly i beda, ja juz mam swoje :)

Tak10Nie4
Hela

Tak dobrze słyszałeś

Tak5Nie4
ET
@Pracownik

Ida równo nawet nie patrzą kto ile lat pracuje i jak pracuje.. Według mnie powinni pierwsze dawać wypowiedzenia osoba które migają się od pracy chodzą często na l4 czy poprostu ściemniają a oni zwalniaja dobrych pracowników którzy się starają dramat...

Tak25Nie5
J.h
@Hela

Brygadzista wybierał kto ma polecieć, taka ich praca, u nas dostali osoby które najgorzej pracowały, rodziły konflikty i miały l4. Wiec bez takich, no chyba ze przyjmiemy, że beygadzista tez człowiek i jak ktoś go 3 lata wkurzal to mogl go nie lubić i tez nominowac.

Tak7Nie6
Xxxm
@k.

300 osób do zwolnienia... Z długim stażem pracy.

Tak10Nie5
Iwonka
@Xxxm

Znowu zwolnienia? Od kiedy ? Pewnie od końca lipca? Wiadomo ile ludzi teraz poleci?

Tak1Nie3
@Iwonka

W lipcu nikt nie poleci bo brakuje teraz rąk do pracy przez nieprzemyślane zwolnienia, tak wygląda polityka tej pożal się boze „firmy”

Tak29Nie2
Karolina
@Xyz

Witam. Czy są przyjęcia do firmy?

Tak3Nie5
Pp
@Pracownik

Czy były dzisiaj przyjęcia do fideltronika?

Becia
@Karolina

Nie do września napewno nie

Tak1Nie2
Karolina
@Becia

Dziękuję. Czemu dopiero od września, jak podobno ostatnio były?

Tak1Nie1
@Karolina

Przyjmuja na sezon teraz.

Tak11Nie1
@Pracownik

Czy były dzisiaj przyjęcia?

Tak3Nie2

tehnical

apropo bonu turystycznego 500 zł na wakacje... Czy to jest dla wszystkich osób pracujących? czy znowu dla tych(usunięte przez administratora)dzieci? :D to jest chore że dzieciom w tych czasach daje się kase za darmo kosztem innych

Tak10Nie7
jarek dymek

kto pyta nie błądzi zazwyczaj, bałwanie jeden, nie bójmy się pytać

Tak2Nie2
jarek dymek
@jarek dymek

Znał odpowiedź, ale chciał po prostu uświadomić ludzi co się dzieje w danej chwili. Że kase dostają emeryci i dzieci, a normalnym ludziom w wieku produkcyjnym już nic się nie należy. Tak to teraz działa..

Tak12Nie2
Juz po karierze

Witam zwracam się do tych Państwa którzy są na wypowiedzeniu. Nie zgadzajcie sie na żadne adeki czy ewulki skoro jesteś na wypowiedzeniu pewnie masz juz ladny staż wiec tak samo doświadczenie nie bojcie sie ja bylem na 4 rozmowach kwalifikacyjnych i w kazdej firmie oferowali mi minimum 500 zł wiecej na umowie NA OKRESIE PRÓBNYM NIŻ PO 7 latach w fidlu obudźcie się i nie bójcie się roboty jest dużo i tak dramatycznych pieniędzy jak w fidlu nie ma nigdzie troche odwagi. Powodzenia i szczerze powiem ze nue przytrafiło mi się nic leoszego niż to zwolnieniez z tego aushwitz troche odwagi i niech sobie Ci co spijają pianke robią na siebie koniec jest bliski

Tak45Nie3
..............
@Juz po karierze

Chyba twój koniec...nikt ci w tym Auschwitz nie kazał trzymać mogłeś juz dawno sie zwolnić jak ci źle bylo

Tak4Nie20
.........

Wszystko co piszesz to nie prawda. Nie wylewać tu swoich żali. Nie pisze się takich rzeczy publicznie...

Tak3Nie15
Prawda
@Juz po karierze

Dobrze piszesz tam tylko robią ludzie co się boją zwolnić albo nic innego nie potrafią robić tylko żalić się jak im ciężko jest

Tak20Nie3
Druciarz
@Juz po karierze

Dlaczego niby nie pisze się takich rzeczy i jakie żale. Moim zdaniem to bardzo rozsądna opinia i czysta prawda. Poza tym jeśli osoby z wieloletnim stażem, które otrzymały wypowiedzeniem, nie zgodzą się z automatu na przejście do tych śmiesznych agencji będą miały szanse poprawić warunki swoich umów. Wbrew pozora Fideltronik wyczerpał rynek pracownikow w swoich okolicach, a stracenie tak dużej liczby wykwalifikowanych pracowników to będzie początek końca.

Tak9Nie3
Pracuś

Myślę że niedługo powstanie nowa firma a p.Fidelus będzie sam na produkcji bo coś się w Suchej kroi

Tak19Nie7
Praco cholik
@Pracuś

Gdzie jak mamy tylko jedyny zakład w okolicy ja jestem z fidela zadowolony bardzo dobrze mi się pracuję

Tak4Nie11
@Praco cholik

Może ktoś wie, czy przyjęli dzisiaj kogoś do fideltronika???

TakNie6
ja
@Pracownik

Tak, stało dużo młodych ludzi przed recepcją.

@ja

Nie wiecie, czy będą jeszcze przyjęcia?

Kandydat

Nie wie ktoś czy będą przyjęcia do fideltronika??? Na poważnie się pytam

Tak2Nie6
@Pracownik

Juz nigdy nie będzie przyjęć. Liczba pracowników wynosi 732 i tylko jeżeli ktoś umrze to przyjmą na to miejsce osobę, ale w pierwszej kolejności miejsce ma potomek osoby która zmarła.

Tak27Nie3
............
@.....

Ale to jest smieszne ale sie uśmiałam

TakNie14
Xyz

Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie. Masowe zwolnienia idące w setkach osób a miesiąc później nieustanne nadgodziny dla tych którzy zostali z powodu braków kadrowych . Nie dostaniesz urlopu wtedy kiedy go potrzebujesz bo jest za dużo pracy i za mało ludzi, ale chętnie zabiorą Ci go na poczet bezprawnie wyznaczonej przez hr „kwarantanny”. Kiedy potrzebujesz wyjść wcześniej z nadgodzin lub zgłaszasz niedyspozycję do pracy w weekend to patrzą na Ciebie jak na dziwaka bo masz życie poza pracą. Firma sama doprowadziła do tego, że już nikomu nie zależy na tej pracy i ludzie masowo sami odchodzą. W ostatnim czasie osiągnięto tu apogeum absurdu. Drodzy rządzący firmą, czego oczekujecie od ludzi? Pełnej dyspozycyjności, zaangażowania i poświęcenia? Ale co dajecie w zamian? Kiedy obiecane aneksy? To wstyd tak traktować pracowników! Ta firma potrafi tylko brać i wymagać, ale nie daje nic w zamian, nawet godziwego wynagrodzenia.

Tak88Nie3
@Xyz

No tak jest, ale sabotaż trwa. Zobaczą ile zwrotów przyjdzie.

Tak15Nie3
@.....

No tak, lepiej przyjąć teraz jakieś dzieciaki na sezon a za rok bujać się ze zwrotami i reklamacjami lamp które wyjdą od nas w wakacje niż zatrzymać pracowników którzy już wiedzą jak trzeba robić - paranoja!

Tak15Nie2
Niewolnik
@Pracownik

informacja o pracownikach na sezon to jakiś ponury żart. to tak jakby ktoś napluł w twarz tym, co są do końca bieżącego miesiąca na wypowiedzeniu. co się dzieje z tą firmą?

Tak20Nie2
@Niewolnik

Czy przyjęli teraz kogoś do fideltronika???

Tak1Nie2

Tak, 60 osób

Tak4Nie5
@Pracownik

A będą jeszcze przyjmować???

Tak1Nie6
Tak

A pozniej do zwolnienia tak to mogą dorabiać do renty portierzy z grupami

Tak7Nie3
Zdemotywowany

Jak to jest - dostaliśmy informacje ze przez 3 miesiące w firmie nie będzie premii, bo kryzys, bo mało zamówień. OK, myśle ze każdy zrozumiał jaka jest sytuacja, nie było problemu. Ale nóż się w kieszeni otwiera jak się słyszy ze jednak nie wszyscy zostali tych premii pozbawieni, że ktoś jest lepszy od kogoś innego, że jedni z działu nie mają ale ich koledzy na takich samych stanowiskach już tak, że jednak sytuacja firmy nie wyglada tak źle jak to zostało przestawione. Jak można tak traktować ludzi? Ja rozumiem ze ktoś na wysokim stanowisku kto podejmuje takie dezycję nie jest świadomy ze dla zwykłych pracowników to są duże i znaczące kwoty ale na litość... gdzie jest dział HR teraz, który powinien interweniować w takich sytuacjach? który powinien być dla i dbać o pracowników? Jak to jest ze jedni nie mają podstawowych premii, które zawsze były traktowane jako stała cześć wynagrodzenia a jedni dostają awanse, podwyżki i premie kwartalne... co się z tą firmą dzieje? Przecież ludzie ze sobą rozmawiają, wiedza co się dzieje...myślicie ze fajnie jest dowiedzieć się ze koleżanka z 3 biurek dalej ma premie a ty nie..? Gdzie jest nasz fundusz socjalny, który się nam należy jak psu buda? Jest 500+ od rządu wiec wy nie będziecie dofinansowywać wakacji z funduszu? Szczyt chamstwa...ja bym się pod tym imieniem i nazwiskiem nie podpisał. Zastanowcie się jak wy traktujecie ludzi, którzy dla was pracują, bo przestajecie być uważani za dobrego i cenionego pracodawcę.

Tak45Nie6
@Zdemotywowany

HR jest od zwalniania i dawania ogłoszeń jaki nowy dyrektor w firmie jest!!Oni się nie martwią o pracownika,my mamy robić i nie dyskutować-takie jest podejście HR do pracownika.A tak poważnie to po co ten cały HR???Wyrzucone pieniądze w błoto, ale kto bogatemu zabroni płacić na takich!!

Tak17Nie5
lalala
@Xyz

a po co komu pracownik produkcji? przeciez teraz wszystko mogą robić roboty.

Tak6Nie9
Pracowita

Czy mi się wydaje, czy właśnie nam ktoś chce zabrać socjal za pobyt na wakacjach? Dlatego że żąd daje po 500 na dziecko na wakacje to nie będzie dofinansowania jak było co roku? Możecie mi to jakoś wytłumaczyć? To jak jeszcze to zabiorą to już nic nie zostanie. Firma godna podziwu, robią takie przekręty i nadal tyle ludzi tu pracuje. Dobrze że rusza się praca w Niemczech, po tym co przeczytałam dzisiaj na apollo to już na pewno tutaj nie wrócę. I innym też życzę aby się Wam dobrze życie poukładało aby nikt w tej firmie nie musiał pracować.

Tak23Nie19

Czy ktoś ci kazał tu pracować? Zmuszał Cie? Ludzie nikt wam nic nie karze, sami się tu pchaliście

Tak10Nie10
Bo prezydent powinien zadecydo

Prezydent powinien ustalić takie prawo że bezdzietnych do 30 roku życia z marszu się kasttruje. Po co Wam kuśki? Nie ma dzieci? Nie ma kuśki.

Tak2Nie15
K_O_S_Z

A TY jak sobie nie robisz dzieci to nie potrzebnie żyjesz i zabierasz tlen.

Tak2Nie15
Olej tego gbura
@K_O_S_Z

Olej gbura, z takimi się nie dogadasz. On nie rozumie że nie ma racji i nawet łopatą mu tego nie wytłumaczysz. Jeden z tych co to do kastraacji i tyle.

Tak2Nie12
A2
@.

kiedys ta firma byla zupełnie inna i ludzie w niej pracujący Zmieniło się tez podejście do pracownika kiedys jakos byles szanowany szanowana dzis ???? Jesteś tylko numerkiem i tyle Jesteś nikim To ze dzis ludzie na ta firme narzekają to się nie dziw ludzie lata pracujący 5-10-20 dostali wypowiedzenie to znak dla przyszłych pracowników ze to firma nie dbająca o ludzi dlugo pracujących lata pracy doświadczenie ?? Nic dla nich nie znaczy

@A2

Kiedyś nie było GOWORKa i nie było gdzie się użalać nad sobą. Ludzie którzy pracowali przez 5,10,15 lat zostali zwolnieni? To znaczy że przez tyle lat wykonywali pracę nic nie wnoszącą dla firmy, skoro ktoś tyle lat pracował, to teraz powiniej umieć się odnaleźć na każdym dziale i przy każdej robocie. Pozwalniali tych co im się nic nie chciało. Było się dokształcać, douczać na innych stanowiskach, a nie tylko udawać że się nic innego robić nie umie. Skończyły się ciepłe posady j nic nierobienie. Nieroby poszły do zwolnienia i to cała prawda. Ci co zostali, to osoby uniwersalne.(usunięte przez administratora)

Tak11Nie5
Fakt
@Yyy

Starsze panie na umowach na stałe faktycznie bały się innej roboty jak ognia. Dwie lewe rączki i mnie nikt nie ruszy nie? Skończył się dzień ochrony ludzi specjalnej troski. Albo wszyscy pracują tak samo, albo papa.

Xd3
@Yyy

poczekajmy tez dostaniesz wypowiedzenie A po nim propozycje umowy śmieciowej

Tak2Nie10
Jasne
@Xd3

Nie sądzę. Ja mogę tu robić na każdym stanowisku i na każdej maszynie. Takich nikt nie rusza. Rusza się tych co to dużo gadają a mało robią. Zresztą, przecież widzę kogo zwalniają. Same nieroby poleciały.

Tak8Nie10
Xd3
@Jasne

powiedziałbyś to prosto w oczy kobiecie ktora pracowała w tej firmie 25 lat ?? Ona pewnie dłużej pracowała w tej firmie niż ty masz lat .

Tak12Nie8
Dziecko jesteś.
@Xd3

Dziecko, ja mam 55 lat. Pracowałem tu jak w garażu UPSy się skręcało. O czym Ty chcesz ze ną gadać? Jestem tu od samego początku i dobrze wiem co mówię. Ktoś kto pracował 25 lat i zistał zwolnikny, znaczy tylko jedno. Do niczego się innego nie nadawał. Koniec ochrony dla ludzi którym nie chce się pracować. Przyjdzie chłopak po zawodówce, nauczy się tego co Ty umiesz, i już jesteś nic nie warta. To Ty musisz coś dla firmy znaczyć aby tj pracować.

Tak15Nie5
fidel
@Dziecko jesteś.

Bo ta robota jest (usunięte przez administratora) warta, lata doswiadczenia tutaj sa niczym bo robisz 1 i to samo, jesteś małym trybikiem w tej maszynie. Lepiej pracować w firmie budowlanej, np wykonczenie wnetrz za 25zl za h tynkowac, czy klasc plytk ita wiedza i doswiaczenie jest 100x bardziej szanowane niz wkrecanie sdrubki do komponentu E2450 przez cały dzień. Ta firma to wymiennik czasu na pieniadze, nie trzeba umiec nic zeby tutaj pracowac

Dokładnie tak jest

Dokładnie tak jest. Wszyscy tylko narzekają a robić nie ma komu...

Polityka
@Pracowita

To sa efekty głosowania na Dudę dał nierobom odebrał uczciwym. I dalej na niego głosują..

Tak24Nie18
@Pracowita

Niestety te "nominacje" nie są awansem a degradacja stanowiska. To wszsytko wydaje się piekne dla osoby ktora jej nie dostała. Większość "nominowanych" osob została zrownana do jednego poziomu z innymi nie ważne czy to był zwykły logistyk Commodity buyer czy manager teraz są na równym poziomie;)

przyjaciel

Witam. Szczerze mówiąc to ciekawe czy właściciel coś o tym wszystkim wie co sie tu dzieje?zarząd zatrudnia nowych dyrektorów z Krakowa(pewnie koledzy rządzacych)...za cieżkie pieniądze,ciekawe że u nas w regionie nie ma mądrych i ambitnych ludzi..a informacja o nowych nominacjach to już cyrk(Po co to komu wiedzieć)..Na tych wszystkich nominowanych ktoś musi pracować..a jak tak dalej pódzie to zostanie garstka ludzi. Szkoda mi Pana Z.F. zbudował potęgę a teraz to wszystko diabli wezmą...

Tak32Nie5
AdaŚ

Witam chcialem zapytac czy kazdemu co dostal wypowiedzenie proponują przejscie do tego ewl czy tylko wybranym i czy jest wtedy odprawa czy nie jak to wyglada komus juz cos proponowali? Prosze o normalne odpowiedzi bez hejtu

Tak4Nie2
Vinetoo
@AdaŚ

Mi proponowali ale odmowiłem bez wnikania w szczegóły. Bo wiadomo sa nie korzystne

Tak3Nie4
Redtube
@AdaŚ

ja bym uważał na twoim miejscu co popisujesz Firma musi na swoje wyjść odprawy ponoć nie ma jak z firmy do firmy przechodzi Poszukaj roboty bo jest jest pełno Woodica meble szukają ludzi czy tez Eletric nie ograniczaj się tylko do tej firmy bo ona ciebie kopnie w tylek przy każdej okazji

Tak12Nie2
Zwolniony
 Rekomendacja

Zamiast zwalniać ludzi z produkcji którzy jako jedynie dobrze pracują zwalniajcie liderów techników inżynierów darmozjadów ktorzy nic nie robią podobno lipa z robotą to po co sa liderzy inzynierowie co oni robia ludzie obudzcie sie tysiace sztucznych stanowisk po znajomosciach liderow i brygadzistow wiecej niz testerów a inzynierki i programisci siedza w kanciapach i piją kawke jedna pani programistka od 2lat nic nie umie zrobić no ale wiadomo znajomosci znajomosci znajomosci

Tak112Nie11
Hhh
@Zwolniony

Umiejętności i wiedza jakie posiada inżynier lub programista są cenne. Dlatego ich degradują na produkcję, ( zauważyłeś to?) aby zachować ich w firmie, kto podniesie później tą firmę z kolan jak to wszystko minie? Nauczyć robić pracownika produkcji można szybko. A szkolenie inżyniera to lata...

Tak17Nie26
Lucc
@Zwolniony

Każdego szkoda, ale zwolnienia muszą iść proporcjonalnie - tak mi się zdaje. Na iluś tam pracowników produkcji przypada iluś tam pracowników wsparcia i zwolnienia też tak muszą być. Mówili w 2019, że będzie mega kryzys i jak to mawiają: "niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził". Pocieszające jest to, że mamy mądry Zarząd i zwróćcie uwagę, że Fideltronikowi się zawsze wszystko udaje. Chyba nie ma drugiej takiej firmy w Polsce. Tym razem też wszystko wyjdzie na dobre. Trzymam kciuki.

Tak5Nie27
Kiepski
@Zwolniony

A skąd ty wiesz że są niepotrzebni brygadziści np mogą do łączyć do pracujących sztuczne stanowiska pracy zlikwidować tak samo z liderami i inżynierami na produkcję i niech pracują

Tak3Nie8
Gucio
@Lucc

Oby widzę że sam się pocieszasz

Tak3Nie6
@Zwolniony

Nie pisz tak bo Cię zwolnią jak dojdą do Ciebie. Masz słuszną rację niech się zabiorą za "lotnisko,liderów i resztę zielonych. O tej programistów to wszyscy wiedzą od dawna i dalej pracuje-taki jest układ w firmie tzn.ZNAJOMOSCI!!!

Tak23Nie4
Na wygnaniu
@Zwolniony

O jaką to programistke chodzi?

@Pracownik

Z zazdrości obgadacie każdego. Co Was interesuje czy ktoś jest po znajomościach czy nie? Sami robilibyście co mogli i wkręcali całą swoją rodzinkę, gdybyście tylko mogli. Że nie możecie, to wylewacie żale. Jak nie pasuje Wam praca w takich warunkach, to idzcie tam gdzie będziecie mieli więcej do powiedzenia i większe znajomości. Ewentualnie sami zapracujcie sobie na znajomości, dobrą i sumienną pracą przez okres 20 lat, awansując co jakiś czas, zwiększając swoje umiejętności i inwestując w swoją wartość w tej firmie. Jak już zapracujecie na to aby coś więcej tutaj znaczyć, i aby wszyscy którzy Was znają, wiedzieli co potraficie i potrafili dobrze ocenić Waszą wartość. Wtedy sami będziecie mogli z Waszych znajomości korzystać i zapewne z wielką chęcią poprzyjmujecie tutaj wszystkich ze swojej rodziny, zachwalając ich, pomimo tego że w obecnej chwili i z ich obecną wiedzą są mało warci.

Tak13Nie23
Znawcaa
@Na wygnaniu

No jaką, ta która coś robi ale chyba nie bardzo wie co robi. Pozniej się popsuwa.

Tak10Nie3
JeszczeNieZwolniony

Bez tych "niepotrzebnych" liderów, brygadzistów, techników czy inżynierów większość pracowników nie musiałaby przychodzić do pracy, bo nie miałaby co robić... myślicie, że kto wam organizuje pracę jak nie w/w? Co byście na tej produkcji sami zrobili? Odp: NIC.

Tak10Nie24
Odyn
@JeszczeNieZwolniony

Wiadomo że brygadzista czy lider są potrzebni ale nie w takiej ilości jakiej są dotychczas. Bo kim i czym będziecie zarządzać jak zwolnią masę ludzi i pracy też będzie mniej.

Wszyscy
@JeszczeNieZwolniony

Zwolnienie niestety też was nie ominie. Polecicie tak jak wszyscy. Każdego szkoda ale taka jest prawda.

Tak4Nie7
ufo
@Wszyscy

to jest do przewidzenia

Tak2Nie3
JeszczeNieZwolniony
@Wszyscy

Być może już jestem na liście do zwolnienia. Być może w poniedziałek to ja dostanę wypowiedzenie. Nie wiem tego, ale zamiast żalić się w internecie na decyzje zarządu wolę sprawdzić, jakie prawa przysługują w okresie wypowiedzenia, jaki jest rynek pracy. I tutaj wcale nie ma źle, jest bardzo dużo ofert pracy. Być może wypowiedzenie z pracy będzie początkiem czegoś nowego i lepszego. Nie rozumiem, jak można tak przez to lamentować i wylewać żale. Druga sprawa to, co kogoś interesuje, czy jeden z drugim pracuje, czy nie? Czy jego stanowisko jest potrzebne, czy nie? Zachowujecie się, jakbyście im płacili z własnej kieszeni. Zacznijcie przychodzić do pracy, robić swoje i nie interesować się innymi.

Tak17Nie7
Kasia
@JeszczeNieZwolniony

Każdy to inaczej przeżywa. Dla niektórych to naprawdę koniec świata. Jeżeli ktoś pracował w tej firmie długo, to zdążył się już przyzwyczaić. Bardzo jest to trudne doświadczenie

Tak11Nie1
Zgorzkniały
@Zwolniony

Tak to już jest. Programistka jest tylko przykładem że to tak wygląda, nie ruszy jej nikt póki sama się nie ruszy. Tu na lotnisku również inżynier i produkcja!

Tak22Nie3
Ania
@Kasia

Masz rację, jeżeli ktoś jest wrażliwy to tym bardziej. Wszystko kończy się z dnia na dzień. Sama przeżyłam to kilka miesięcy temu, więc jest bardzo ciężko. Do tej pory nie mogę się pozbierać. Współczuję wszystkim,którzy stracili teraz pracę.

Programista ale nie z Fidla
@Hhh

Jak można zmienic stanowisko programistyczna na produkcje to tylko pokazuje jak ta firma jest żałosna. Programiści wykorzystują technologie 20-30 lat z wstecz, zarobki są mniejsze niz w biedronce, wiedza nie przekracza poza wywołanie prostej komendy z konsoli i zmiencie tego windowsa 95 bo już wyszły nowsze i nie 256 ramu w komputerze to nie ejst duż ei tak działająca klawiatura w laptopie jest potrzebna. Hindusi są od was lepsi nie pozdrawiam.

Tak13Nie4
Bross
@Zwolniony

Dobrze że w końcu liderzy wzięli się do roboty. Lider pracujący normalnie jak inni. Wcześniej tylko zajmowali się plotami i bazgrali coś w tych swoich planach,że i tak nigdy nic nie wiedział co i ile. Tylko czemu jeden lider pracujący pracuje a na innym dziale nie pracuje. To jak to ta sama funkcja, jeden może a drugi nie może...

Tak6Nie2
Elomelo32zero
@Zwolniony

Nie zgodzę się z Tobą, byłem inżynierem 2 lat A teraz pracuje na lini bo mnie zdergadowli. Każdy ma swoje zajęcia, więc przyjdź do biur i ogarnij te tematy które są dla inżynierów .A ja już wykonuje tą pracę co każdy na produkcji i jakoś nie narzekam. Przyjemniej nie dostaje po (usunięte przez administratora) jak się z czymś nie wyrabiam. A to że nie każdy do inżynierowiania się nadaję to już swoją drogą

Tak4Nie5
Dale
@Zwolniony

Jak technicy nic nie robią? Zejdź do podziemi, kiero siedzi na twitterze, (usunięte przez administratora) facebooku, po chwili wstaje z miejsca i wyczyta głośno twoje imie i powie: wyrzuć śmieci, posprzątaj podłogę, przynieś papier bo się skończył, przynieś mi paczkę z pokoju przyjęć, posprzątaj tu bo (usunięte przez administratora) policz wszystkie śrubki, nakrętki w szafie i zrób liste bo potrzebujemy do inwentaryzacji. Nie dość że awarie musisz ogarniać niekiedy w kiblu trzeba żreć żeby czasem przypadkiem przełożony nie zauważył że robisz sobie przerwę, to jeszcze chłop ci wymyśla roboty których nie ma na liście obowiązków w umowie. Poza tym, nie umiesz jakiejś awarii zrobić? (To normalnie skoro nic innego nie uczą tylko restart, przeczyścić styki albo klupać po przekaźnikach). (usunięte przez administratora).

Dale
@Dale

A to że inżynierowie nic nie robią to też nie prawda Ci za szybami w szklarni może i tak ale nie wszyscy ;)

Tak3Nie5
KiedysBedzieLepiej
@Dale

I naprawdę robisz w takim dziale?? :D Żeby tak jeść....

Tak1Nie5
wiki
@JeszczeNieZwolniony

A poco brygadziści niech się chwycą roboty bo i tak nic innego nie umieją robić

Tak5Nie3
@@@
@wiki

To już nie brygadziści,to już kierownicy!!!

Tak13Nie4
Kk
@Zwolniony

Z tego co wiem to nikogo nie zwalniają, jest tak jak było. Liderzy są z nazwą pracujący, brygadzisci jako kierowniki, techniki i inzynierki dalej są, nawet programistka w niedzielę po raz kolejny od rana przy kawie nie wiadomo co robi. I życie toczy się dalej wypiere se spodnie kolerem.

Tak7Nie5

Ciekawi mnie nowy sposób rozpoczynania pracy Wszystkie działy się mieszają w jednym miejscu na początku zmiany Niech tylko jedna osoba chora przyjdzie do pracy to cala zmiana np. A2 A3 A6 na kwarantanne pójdzie idiotycznych pomysłów w firmie ciąg dalszy

Tak14Nie3

Chyba całe działy bo A1, A2 i A6 stoją razem

Tak2Nie1
@pracownik

Po to masz maseczke i dezynfekujesz ręce co chwile. Po to żeby się nie zarazić.

TakNie5
Takajedna
@pracownik

To się w głowie nie mieści. To jest miejsce pracy gdzie pracują dorośli ludzie A nie jakaś hala gdzie się wypasa barany. Przecież każdy ma maseczke, dezynfekujemy ręce, nie korzystamy z automatów, lodówki, mikrofali to po co ten cyrk .Na dole jest większy tłok, wszyscy się mieszają. To jaki sens ma wchodzenie po wyznaczonych schodach dla poszczególnych dzia9. Teraz bardziej ludzie się kumulują w jednym miejscu. Przed tem jeden wchodził innym wejściem, drugi innym. Był większy dystans. Ludzie wchodzi o różnych porach A teraz wszyscy na hura. Nie mogę tego pojąć.

Tak19Nie2
Wolna
@pracownik

Co dział to inne zasady. Jedni pracują 7h30, inni po 8h. Jeden dział dezynfekuje obszar roboczy, drugi tego nie robi, a tak samo kichają i packaja paluchami. A do tego teraz doszły jakieś idiotycznie poobklejane krzywo taśmy strefy poruszania się. Jest jak w obozie, nawet gorzej. Teraz wystarczy że jedna osoba będzie miała wirusa i przeniesie go na wszystkie działy. Jest co raz gorzej. Może od razu niech wyślą wszystkich na kwarantanne, po co ta szopka z tymi wejściami i wyjściami.

@Wolna

i właśnie to mam na myśli Wszystko niby po to by się działy się nie mijały haha a wyszlo im jak zawsze Inni robia po 7.30 inni 8 10 lub 12 teraz tylko czekać na chorego na covid i beda miec ze swoich planów Juz ich robota goni brak pracowników na niektórych obszarach bo pozwalniali A zaraz kolejna grupa odejdzie bo nikt na śmieciowe umowy nie pójdzie

Tak12Nie1
AGENT

Dostałam propozycje przejścia z Adeco do tej agencji to kpina co ta firma robi z ludźmi

Tak20Nie3
@AGENT

Usłyszeli słowo "kryzys" i teraz będą na nim jechać przez kilka lat. Trudno się dziwić. Sam bym tak zrobił, gdybym miał firmę.

Ja
@AGENT

I co jeszcze musi się zdarzyc żebyście wkońcu zmobilizowali się i ruszyli z protestem? Posłuszne owieczki ..

Tak3Nie3
Marcel
@Ja

A kto pójdzie jak myślisz

TakNie1
Miro
@Ja

O jakim proteście Ty pleciesz? Przecież nikt nas tu nie przyprowadził siłą i nikt nas tu siłą nie trzyma. Protestować to mogą więźniowie w więzieniu. My tu jesteśmy z własnej woli i albo pracujemy na takich warunkach, jakie są, albo jak nie damy rady się na nie zgodzić to odchodzimy tam, gdzie jest lepiej.

Tak5Nie16

Śmiech

No jak kto ten kto to wymyślił a droga będzie długa

Tak5Nie1
Zniesmaczony głupota ludzi.

Zapłaci Ci firma, co miesiąc dostajesz wynagrodzenie, musisz sprawdzić na umowie którego dnia, później udajesz się do dentysty, następnym razem zapytaj o takie rzeczy mamy albo kogoś z sąsiedztwa bo śmiecisz na forum.

Tak6Nie4
Popieram

Halo gdzie jest nr kto zapłaci za dentyste???z

Cotosiedzieje

Czy to jest bezpieczne siedzieć otoczony kartonem albo folia na stołówce ? Fajnie że jest otwarta ale .. Czy jak pójdę na przerwę to będę mieć pewność że w tym "boksie" ktoś przede mną nie nakichal ? Nie kaszlał w ta folię i teraz siedząc tam wdycham jego zarazki? Dlaczego na stołówce jest taki cyrk a w szatni po pracy jeden na drugim wiąże buty? Czy dla was tylko stołówkę jest zagrożeniem ? A kolejka przy odbijaniu się i tłum w szatni już nie ?

Tak13Nie3
Anna

To jak to u was jest ludzi zwalniają , a tym co zostają karzą robić po 12/h ??

Tak21Nie2
A3
@Anna

ponoć nawet Ukraińców bez obrazy dla nich i z szacunkiem maja sprowadzić Bo podobno roboty na Philipsie ma być w pierony

Tak6Nie3
Cior
@Anna

Narobili zamętu że bieda idzie, dzięki czemu pozwalniali ludzi, zredukowali wyższe stanowiska, pozbyli się z produkcji tych co mieli za wysokie stawki i umowy na stałe- ciekawe co jeszcze wymyślą żeby kwit się zgadzał, a ci co zostali zastraszyć jeszcze bardziej żeby i po 16 robili za najniższą. Ten wirus to im z nieba spadł.

Tak18Nie3
Tedi
@Cior

A skąd wiesz czy nie chcą ogłosić upadłość zakładu może oto chodzi

A1zdzisek
@Anna

no tak to jest, ale pamiętaj że na wesele iść nie możesz :-D a Twoje życie prywatne to już nie tylko Twoja sprawa, ale również HR. ciekawe jak są przechowywane te wszystkie zbierane od nas dane. ;-) pozdro w dobie kryzysu, w czasie którego pracujemy 7 dni w tygodniu!

Cygan
@A1zdzisek

Można iść na wesele informowałem się w tej sprawie więc to co piszesz jest zwykłe cygaństwo

Tak2Nie12
A6
@A3

Ludzie z Philipsa się sami zwalniają nie chcą przedłużać umów, nikt nie ma zamiaru zostać po wypowiedzeniu. Pracy jest trochę więcej ale nie ma komponentów.

Tak9Nie3
Bezprawie
@Cygan

Możesz iść na wesele a po weselu masz 2 tygodnie kwarantanny. No super

Kamilo
@A6

Szczerze jak ktoś ma okazję to nic tylko uciekać z tej firmy, na każdych stanowiskach teraz doszukują się dodatkowych prac, tak by pracownik nie miał za dobrze za te nasze wysokie pensje.

Kamilos
@Anna

Podobno jedna Pani będąca na wypowiedzeniu i mająca prawo do odprawy podpisała umowę śmieciowa. Po miesiącu ja i tak zwolnili. Teraz nie ma ani odprawy ani pracy. Zabrali jej chleb dla dzieci. Ludziska przejrzeć na oczy. Potraktują tak wszystkich a na Wasze miejsce przyjdzie armia Ukraińców, która otrzyma wypłatę z pieniędzy przeznaczonych na odprawy.

Tak12Nie4
A2
@Kamilos

dlatego nie można iść z nimi na zaden układ Choćby obiecali cuda na patyku czy inne bajki Nie można im ufać Im o to chodzi i tak myślą że każdy sie im zgodzi na przejście na umowę śmieciową bez odprawy a po miesiącu dwóch kopniak w tylek za lata pracy Oni ludzi maja za nic i nas nie szanują i nie zmieni się to juz nigdy . Chyba ze Ukraińców beda lepiej traktować bo kto inni będzie robić im po 12 i nie będzie narzekać plus beda im płacić mniej niż nam. Pamiętacie nie ufać żądnemu z nich czy to Kierownik Dyrektor i czy też właściciel oni już się z nami nie liczą

Tak21Nie1
Naprawdę

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie to ty zle czytasz ktoś tu pisał o weselu 2 tygodnie kwarantanny jak pójdzie na wesele a z czytaniem nie ,am problemu wchodziłem na ich stronę i czytałam więc jestem na bieżąco

Tak1Nie7

Zostaw merytoryczną opinię o Fideltronik Poland Sp. z o.o. - Sucha Beskidzka

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Fideltronik Poland Sp. z o.o.