Mam pytanie po co w tej firmie jest dział HR I jakie studia medyczne kończyli że wysyłają ludzi na kwarantanne od takich rzeczy to chyba jest sanepid a nie jakieś tępe baby bez pojęcie i te ankiety kogo by tu jeszcze wyrzucić widać nie mają co robić zwolnić wszystkie i już są oszczędności lekarze samouki piaskownica a nie firma

Nikol

Czy ktoś się wreszcie zajmie mechanikami w tej firmie czy nadal mogą chodzic pijani bo maja przyzwolenie od gorne a u niektórych to się dzieje pijusy posrane

PracownicaXdkjn

Jestem ciekawa czy dalej będą przedłużenia umów na Addeco skoro mają go likwidować? Może ktoś wie jak ma być. Szczerze zależy mi na tej pracy dla wielu tutaj zarobki są do bani itd ale dla mnie są dobre,pracowałam w miejscu gdzie za standard godzin dostałeś 1500zl a soboty bez żadnych dodatków i trzeba by było szefowa całować po rękach że nas zatrudnia... Wiec szczerze martwię się jak to będzie dalej wszystko przez tego Covida jakby nie to byśmy pracowali normalnie i praca by była zawsze.

Inwigilacja

Wnoszę o zmianę lidera na automatach. Ten nowy nie nadaje się na to stanowisko!! Sieje zamęt na produkcji, nie ma szacunku do ludzi... człowieku jesteś na okresie próbnym a panoszysz się jakbyś juz wszystko umiał a nic nie wiesz,siplace jedynie ogarniasz. Jeszcze niedawno przesiedziałeś pol zmiany na telefonie a teraz jak ktoś na chwile z kimś pogada to juz pytania " co się dzieje, jak to idzie". Ludzie zacznijmy się odzywać bo jezeli ten awans przejdzie to leżymy. Taka osoba powinna pracować na odosobnionym stanowisku a nie kierować innymi i produkcja.

Pytanie Nowy wpis

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

chyba w ewl

toto Nowy wpis
@Pytanie

EWL, stajesz się jak przedmiot - firma bierze Ciebie w leasing i wynajmuje na miesiące...

Xyz

Szczerze zacznę od początku zaczęłam prace było w porządku ale im dłużej się tutaj pracuje widać jaki jest wyzysk a momentami presja przez brygadzistów i liderów :) kiedy ludzie chcą się zwolnić brygadzisci nie umieją się z tym pogodzić rzucają chamskie komentarze mszczą się do tego stopnia ze niektórzy za to ze się zwolnili i złożyli wypowiedzenie dają 12h na okres wypowiedzenia albo nie przyznają urlopu który się należy. Okres wypowiedzenia w Adecco i EWL trwa 7dni i nie ma potrzeby informowania wcześniej a oni nie potrafią zrozumieć ze nowi pracownicy nie są pod firma i nie maja obowiązku informować wcześniej o czymś takim, mało tego jeśli ktoś powie wcześniej o zwolnieniu od razu jest traktowany inaczej… to jest dobrowolna decyzja i nie rozumiem czemu takie osoby są brygadzistami skoro nie umieją nawet zaakceptować decyzji ludzi! Szczerze może na sezon wakacyjny albo na 2miesiace da się tam wytrzymać ale dłużej ledwo. Osoby które pracują tam latami żyją już w takim amoku ze najważniejsze jest robienie weekendów i praca 7/7 i nie widza w tym nic złego. Nie polecam! Tylko kilka osób wykazało się empatia ale reszta ? Dramat (usunięte przez administratora) i tyle

Takise
@Xyz

Powiem więcej - będąc zatrudnionym w EWL nie jesteś pracownikiem Fideltronika. Nie utożsamiasz się z firmą, a firma nie integruje się z Tobą.

Xyz Nowy wpis
@Takise

Dokładnie czyli nie muszę informować ich wcześniej o czymś takim, bo okres wypowiedzenia trwa 7dni. Cieszę się ze to już koniec z ta firma

Prawda
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

Co da chodzenie do działu HR? Skoro nikt w tej firmie nawet nie zwróci uwagi brygadzistom ani liderom ze się źle zachowują bo dla nich to normalka, tak samo jak zwalnianie ludzi po kilku latach pracy z czystym sumieniem ???? nikt się nikim nie przejmuje a to ze wiele osób woli tutaj napisać na stronie jak jest to jest tylko przestroga dla tych którzy chcą tu pracować żeby wiedzieli na co się szykować ;)

Xyz

Najgorszy jest brak dobrej organizacji w tej firmie, do jednego stanowiska przydzielają jedna osobę a jak nagle ma iść na kwarantannę to panikują ze nie będzie miał kto tam być, tyle nowych osób jest ze powinny być przyuczane na konkretne stanowiska, dzięki czemu nie mielibyście problemu takiego ze „NIE MA KTO”

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

INDUSTRY 5.0

Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania środowiska pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę”.

Obserwator
@INDUSTRY 5.0

Cała prawda o sztucznych stanowiskach i podejścia firmy do pracownika

Zadowolony
@Obserwator

Ja tam jestem zadowolony jest ok

Karol
@Zadowolony

Skoro piszesz, że jesteś zadowolony ze swojej pracy w firmie Fideltronik Poland to bądź tak uprzejmy i napisz, proszę, co dokładnie Ci się podoba, jeżeli chodzi o tego pracodawcę? Chciałbym dowiedzieć się, jak najwięcej o tym miejscu pracy a myślę, że Twoja opinia może wnieść wiele nowego do tego wątku. Daj znać. Będę czekał.

@INDUSTRY 5.0

Cała prawda.

@Zadowolony

Pewnie tak bo nie jesteś szary tylko kolorowy, a tacy są zadowoleni.

Hehe

Nie wiem czy czytacie te pytania i odpowiedzi na stronie którą udostępnił HR i tam odpowiada, ale polecam - można się dużo dowiedzieć o kompetencji działu HR i ich toku myślenia. Ja kipię ze złości.

logist

Witam. Chciałbym sie podzielić opinią na temat podziału firmy.Od momentu podziału firmy panuje totalny chaos nie wiadomo z kim rozmawiać każdy ciągnie w swoją stronę(chyba rządzacy pogubili sie w tym wszystkim).Logistyka w tej firmie to totalne (usunięte przez administratora) jednych materiałow za dużo drugich za mało,produkcja stoi kilka dni(tylko proszę HR nie zrzucac na kryzys)od zawsze tak tu było(pracuje pare lat).Gdyby tak wygladałą produkcja np.telewizorów lub aut...to chyba by same bankructwa były. Wesołych Swiąt.

Byłypracownik
@logist

Zgadzam się! To co się stało z tą firmą to jakieś totalne nieporozumienie. Jeden, wielki kołchoz - brak szacunku dla pracownika, a roboty coraz więcej - i ciągłe tłumaczenie: brak budżetu na nowych, kryzys, covid / srovid. Nie życzę nikomu pracy w tym miejscu! A szkoda - bo jeszcze rok temu było to miejsce godne polecenia. Polecam omijać szerokim łukiem. Pozdrawiam!

Prawdziwy
@logist

Dokładnie tak jest, po podziale nie wiadomo kto kim jest, kto dla kogo robi. Niby te same stanowiska, ta sama praca, a płaca inna. To jedno wielkie nieporozumienie, ktoś kto to wymyślił nie przewidział tylko że więcej jest szkód z tegoż to powodu. Najwieksza bzdura jest że niektórzy są pod jedenym obszarem, zasuwają aby wyrobić normy czy wskaźniki, ale wykonują też pracę dla innych obszarów. To tak jakby był zatrudniony dla firmy "A", pracował dla firmy "A" i "B", a zarobki otrzymywał tylko od firmy "A". To jeden wielki przekręt. A najlepsze jest tłumaczenie, że i tak wyjdziesz na swoje, że lepiej nawet. Wciskanie kitu, że tak musi to funkcjonować.

Stolc
@Prawdziwy

No właśnie kto to wytłumaczy logicznie. Dlaczego mamy wykonywać pracę dla innych obszarów. Mają lepiej płacone, i jeszcze musimy dla nich od siebie dokładać. To jest absurdalne!!! Podział to podział, powinno sie robic dla swojego obszaru i za to brać wynagrodzenie, a reszta nie powinna interesować. Niech teraz ktoś weźmie za to odpowiedzialność!

Best
@Stolc

A nie macie swojego przełożonego żeby tutaj wylewać swoje zale. Wystarczy zapytać dla kogo w końcu się produkujemy. Może niepotrzebnie łapami wtykacie się w nie swoje. Jak się dostanie informacje że robimy na swój obszar bo walczymy o dobrą premie to i na tej podstawie mamy przydzielana pulę, to sprawa jest jasna. Robię bo chce jak najwięcej zarobić, a inni na dodatek że biorą więcej a się nie wyrabiają to ich sprawa.

@Best

Chyba ty walczysz o premie bo takiej jałmużny to dawno nie było robić swoje i do domu i żadnych nadgodzin

Zxy
@Best

Jak można dzielić coś czego nie da się podzielić. Robimy wszystko dla wszystkich a wypłata różni się znacznie zaleznie kto pod kim jest

Wał
@Zxy

Podzielmy też swoje zarobki,wtedy będzie gitara.

Haha
@Best

Przełożeni w raz z kierownikami nas nie słuchają.

VOD

I PRZYWÓDCĘ VLADIMIRA !

@Ciekawski

Na automatach A6 ?

A co cie to obchodzi? Pilnuj swojej (usunięte przez administratora)!

Swój

Fajne te premie, takie nie za wysokie.

kris
@Swój

Jestem zadowolony z premii

Zainteresowany robotą
@Swój

Z ciekawości zapytam, jaka średnio pensja wychodzi za miesiąc na produkcji?

Robol
@Zainteresowany robotą

3000 zł.

Rrr
@Pracownik

Staramy się tworzyć przyjazne, uczciwe środowisko pracy, które zatrzymuje naszych pracowników w Firmie na dłużej.

@Rrr

Robiąc z ludzi (usunięte przez administratora) i wyrzucać jak (usunięte przez administratora) tak się starasz bez szacunku dla ludzi którzy lata pracowali faktycznie miła atmosfera postaraj się bardziej i tak Ci nikt nie uwierzy bo macie wszystkich gdzieś

O ho
@Pracownik

obudzili się... Co wy myslicie że HR zwalnia ludzi? Opamiętaj sie, od tego są kierownicy i bezpośredni przełożeni! A na kwarantanne nikt nikogo nie wysyła. Kierują na izolacje po to żeby zabezpieczyć reszte ludzi, nie karzą nikomu isc na bezpłatny urlop wiec nie wiem o co się tak prujesz. Ciekawy jestem jakbyście krzyczeli gdyby ktos coś faktycznie przyniósl do firmy i ludzie by sie pozarażali, wtedy to tez byłaby ich wina ze odpowiednio was nie zabezpieczyli nie? ogarnijcie sie, kazdy robi co moze. gdzie indziej w firmie znalazłbym bardziej tępe

@Rrr

Wy bladzicie między hydroprzestrzeniom a kosmosem

@O ho

Co Ty wiesz o izolacji następny wirusolog szczepionka się zajmij

Kto
@O ho

Skąd wiesz kto zwalnia. Przecież nikt się do tego nie przyznaje. Pewnie krasnoludki wskazują osobę do zwolnienia. I to jescze ludzi z takim doswiadczeniem i stażem.

Prawdziwe
@Kto

A co to za doświadczenie wydrukować świstek papieru, założyć taśmę w maszynę, czy wsadzić kawałek plastiku w dziurki. Najważniejsze jest jak już ktoś pisał...MIEC ZNAJOMOŚĆI... ZROBIC KAWE i NIBY NIE WIEDZIEC CO SIĘ ROBI. Wtedy krasnoludki Cię nie wskażą!!!

Nikt
@O ho

Jak dostaniesz wypowiedzenie to inaczej będziesz Pan śpiewał narazie siedzisz przy biurku i myślisz że Cię nie rusza a nie tacy byli

O ho
@Nikt

a jakie to ma znaczenie czy siedze przy biurku czy nie? i tych siedzących i stojacych zwalniają wiec co za roznica?w każdym momencie moge dostać zwolnienie. Ja wiem że jest ciezka sytuacja, ze to jest dramat dla ludzi kórzy traca pracę zwłaszcza, jeśli nie mieli warunków do tego zeby zrobić jakieś oszczednosci ale to nie daje nikomu prawa zeby się na kimś wyżywac Mejcie pretensje do swoich przełozonych a nie do ludzi którzy z waszymi zwolnieniami nie mieli nic wspólnego. No ale na kimś wyładować się trzeba - taki naród.

@Nikt

A co ty myślisz ze tylko produkcje zwalniaja? To Ci powiem kolego ze sie myślisz. Oczywiście produkcja najbardziej uciemiężona, najbiedniejsza na całym świecie... ale o tym ze cała reszta w firmie jest bez premii, nawet tych które były traktowane jako stała część wynagrodzenia to nikt sie nie odezwie? Nikt? A wam na produkcji zabrali? Nie? No cóż... Krzyczcie dalej jak to na tej produkcji jest źle. Róbcie dalej soboty i niedziele, bierzcie za to 150 i 200% i płaczcie jak to wam źle. I skończcie już ta dyskusje bo to jest żałosne. Jak to mówią - jak Ci się nie podoba to się zwolnij.

Kotek
@O ho

Pewnie już coś jest ale nikt nic nie chce powiedzieć z resztą nie wolno

@Kotek

Panie z HR wiedzą co robią, najważniejsze są ankiety typu górnicy, przedszkola, chcesz mieć wolne dobrze wypełnij bo nawet małpy są od nich mądrzejsze, firma płaci ciężkie pieniądze, zabiera premie żeby utrzymać dział ankiet, wysłać wszystko na produkcję albo wypowiedzenia bo co zrobili przez cały miesiąc i czy są potrzebni w tej firmie

@Xxx

A niektóre to szanują pracowników da ogłoszenie jeszcze się podpisze Ania co to wogole jest za imię bo w kalendarzu nie istnieje to są dopiero jaja

Obiektywny
@Pracownik

Wszyscy hejterzy, malkontenci i lenie, którzy nienawidzą firmy, uważają sie za skrzywdzonych i źle traktowanych, powini teraz sami zgłosić się do kadr z wypowiedzeniami. Firma poradzi sobie bez was, a wy będziecie mogli w końcu udowodnić swoją wartość w innej firmie. Co się będziecie tu marnować... Jest przecież mnóstwo firm, w których można sie poobijać, dobrze zarobić, nie ma brygadzistów i kierowników, którzy na niczym się nie znają, nie mówiąc już o (usunięte przez administratora) hr-ach.

Oburzony
@Xxx

Panie z HR wiedzą. Wydaje mi się że to Ty nie wiesz co leży w zakresie obowiązków działu HR - w czasie kryzysu takiego jak ten właśnie takimi rzeczami powinni się zajmować.Niestety bardzo łatwo jest kogoś obrażać i poniżać. Bardzo łatwo jest wytykać błędy, kiedy ma się nikłe pojęcie o tym czym ktoś w rzeczywistości się zajmuje. Z tego co widzę, te Panie, które są cały tydzień w pracy (nie tak jak reszta pracowników bezpiecznie w domku) przychodzą nie raz przed 7 a wychodzą grubo po 16. Co więcej, jestem pewny, że premie również im zostały zabrane, a nadgodzin raczej nie mają płatnych - zapewne w przeciwieństwie do Ciebie. Widzicie tylko "głupie" ankiety ale może jest tak, że te ankiety pozwoliły wyłapać kogoś kto mógł stanowić zagrożenie.Może interwencja po takiej ankiecie, pozwoliła odkryć, że jednak ktoś z kimś miał kontakt. Sami pisaliście, że inni pracownicy się nie przyznają, że ktoś np. wrócił zza granicy, ba!, sami zaczęliście na siebie donosić! Ale o to, że one zbierają informacje to macie pretensje. Naprawdę zastanówcie się o co kogo oskarżacie. Nie wiem czy te Panie to czytają, szczerze mówiąc, mam nadzieję, że nie. Nikt kto wykonuje swoją pracę tak jak należy nie zasługuje na to by wylewać na niego wiadro pomyj. P.S. HR nie zajmuje się wnioskami o wolne ale Ty to przecież wiesz, bo to nawet małpy wiedzą.

Gienek
@Pracownik

Lepsze Ania niż Kevin albo Brajan albo Jessica czy Cassandra. Ty zapewne masz takie wymyslne "polskie" imie. Ludzie opamiętajcie się! żeby się imion czepiać to już trzeba nie mieć szarych komórek.

Do Pracownik
@Pracownik

Przestań wypisywać (usunięte przez administratora) żeby się wypowiedzieć, należy mieć minimum informacji odnośnie pracy w danym zawodzie. Pierwszym i podstawowym obowiązkiem hr-owca jest rekrutacja nowych pracowników. Oczywiście między innymi zagadnieniami. Daje do myślenia.

@Do Pracownik

To ze teraz nie ma przyjęć nie znaczy ze nie mają co robić. Niestety priorytety się trochę zmieniły w tym momencie.

Kamyk
@Pracownik

Haha ha! (usunięte przez administratora) co za ludzie. Teraz to niepotrzebne wysyłanie ludzi na izolację (jakby za darmo siedzieli), a jak poczytasz wpisy np. z 05.04.2020 to armagedon... pierwszy zarazony... Zamknąć całą firmę!.. Dopytywania kto ma, spekulacje ile to teraz osób zachoruje... Hmmm to potrzebna ta kwarantanna czy nie?

Ona
@Kamyk

Dokładnie... jakby nic nie robili byłoby źle, jak robią to źle że robią. Ludziom się nie dogodzi i tyle. Juz tyle osob tu to pisało, ze taki był lament ze zaraza, że nic firma nie robi żeby zabezpieczyć pracowników, że ludzie kłamią a jak zaczęli z maseczkami to że kto to widział żeby cały dzień w maseczce pracować. Robią ankiety i sprawdzają powiązania itd to teraz im ankiety nie pasują. POWIEDZCIE MI CZEGO WY WŁAŚCIWIE LUDZIE CHCECIE? Bo z tych postów tutaj to nie wynika

Norek
@Pracownik

Będą jeszcze zwolnienia a ty się pytasz o przyjęcia

Ha Ha Ha
@Norek

Z teog co wiem firma wystapiła do gowork o informacje o adresach IP osób komentujących. Szykujcie się na zwolnienie tumany

Obiektywny

Brawo! Wygrałeś na argumenty

@Ha Ha Ha

Powodzenia życzę zbieraj adresy aż się zesrasz

@Pracownik

Gdybyś nie był cwokiem to byś wiedział że żeby udostępnić twoje dane to najpierw trzeba popełnić przestępsto lub wykroczenie i sprawa kończy się w sądzie ale wytlumacz to debilowi wioskowemu jestes tlumanem i tyle

Informatyk
@Xxx

A czytałeś regulamin Gowork?

Przestępca
@Xxx

W praktyce policja zacznie coś robić dopiero w przypadku popełnienia przestępstwa. W przypadku wykroczeń najczęściej sprawa jest umarzana. To nie jest takie łatwe, aby zdobyć czyjejś dane, ponieważ istnieje szereg przepisów które ograniczają to. No chyba że chodzi o dane wyborców i organizowanie wyborów. Wtedy da się bez problemów.

witamina
@Pracownik

Panie z HR nie zasłużyły na takie słowa, nie rozumiem dlaczego tak źle się wyrażasz. One tak samo jak my są pracownikami i wypełniaja czyjeś polecenia. Przykre, że się im obrywa tu za wszystko. Życzę nam wszystkim spokoju w tym trudnym czasie.

Kevin
@Gienek

Lepszy Kevin niż Gienek????

TK
@witamina

I to powinien być ostatni komentarz w tym wątku.

@O ho

Osoby, które idą na izolację muszą do końca roku odrobić godziny pracy czyli będą za darmo pracować w weekendy ewentualnie urlop płatny/ bezpłatny/l4. Pracownik produkcji ma największy problem bo nawet nie wie jak długo będzie musiał siedzieć na izolacji reszta ma jeszcze opcję pracy zdalnej.

Liliona
@Gienek

Co Ty chcesz od tych pięknych imion? Cassandra, to piękne słowiańskie imie, mojej córce tak dam. A Brajan? Też śliczne, Kevin świetne. Dalej sobie nazywajcie tymi znudzonymi imionami, same Sławki, Marciny, Mariusze i Krzyśki. A potem wołam jednego a 5 się obraca bo wszyscy mają na imie Łukasz albo Bartek.

k
@Pracownik

Oby HR dowiedział się kto to pisze....

xd
@Pracownik

trzeba to zglosic do panstwowej inspekcji pracy nie tutaj

@Pracownik

HR , kierownictwo i spora część zalogi, jak wszyscy wiedzą i czego można się domyślić bez zbędnych słów ma....

@Pracownik

Czy są teraz jakieś przyjęcia na produkcję?

Rekomendacja

Tak sa

Karolina
@Rrr

Czy są teraz jakieś przyjęcia na produkcję???

Ania
@Pracownik

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021 dla wszystkich pracowników firmy Fideltronik.

Dziedzicz

Robię przeglądy na a1. Cenie sobie tą pracę, pieniądz mam

Wojownik
@Ona

Chleba i igrzysk

Kim jest ten czerwony mechanik co pojęcia o niczym niema i wszystkie śruby urywa jeszcze cały czas siedzi na palarni a jak nie palarnia to siedzi u jakiejś blondynki chyba ma zaduzo czasu albo taki z niego Romeo że gdzieś ma swoje obowiązki

@Pracownik

on ma nadciśnienie, dlatego taki kolor twarzy.

@ja

To co badań nie robią i dopuszczają z takim ciśnieniem

Borys

Podobno do firmy duzo ludzi szukaja? Ukraincy niebawem przychodzą.

@Borys

Co ty gadasz? Zwolnienia grupowe są. Bezrobocie rośnie. Skończył się rynek pracownika. Zaczyna się rynek pracodawcy.

xyz
@Borys

Tak to prawda, znowu Ukraińcy zawitają, Polacy już nie chcą pracować.

Ewelina
@Borys

Czy są teraz przyjęcia do firmy?

tak
@Ewelina

tak

Papa Smerf
@Ewelina

Tak są, co tydzien nowe osoby przychodzą. Potrzebują duzo osob.

@Papa Smerf

Na tym szyldzie gdzie jest napisane że szukają ludzi na okres letni lub na stałe to powinni dopisać " z możliwością dostania wypowiedzenia w każdej chwili nawet i w nocy , nie zważając w jakim jesteś stanie finansowym i czy jesteś jedynym żywicielem rodziny. "

@Pracownik

To "zdolny" musi być skoro zwalniają, jak tu biorą każdego jak leci.

Ja
@Pracownik

Właśnie ze dużo osób przedtem zwolnili i to nie słusznie niestety.

Mamcia
@Pracownik

Tu ledwo sie zatrudniaja ludzie, porobia pare dni i sluch po nich ginie ;), pytanie dlaczego?

haaaaa
@Mamcia

Bo mają lepszą pracę a tu ludzie pracują co nie mają ambicji

Pracowniczek
@haaaaa

Jaka ambicja? Po co? Dla mnie to tylko praca. Gdybym nie potrzebował pieniędzy i ubezpieczenia to bym nie pracował. Praca to TYLKO praca, a moje ambicje są ulokowane gdzie indziej.

Ciekawy

Czy to prawda, że firma zapłaci zaszczepionym?

Lolek
@Ciekawy

W Maspexie pracownikom po 500 zl placili. Tutaj nie dostaniesz.

@Ciekawy

Nie

Hej
@Lolek

Jak można tak łatwo się sprzedać

Magda
Kandydat

Witam mam pytanie jak przyjmuje się do pracy 1 czerwca czy ja też będę mieć wolne w piątek za 1 maja cały zakład będzie stał czy śnieżynki pojda

@Magda

Nie bedziesz miała bo nie pracowałaś wtedy u nas, to chyba logiczne. Trudno przewidzieć czy będziemy pracować czy nie, zazwyczaj był to zwykły dzień pracy, więc jak weekned pójdzie to piątek pewnie też. Najwyżej odrobisz ten dzień, ale to już twój przełożony ci powie co i jak.

Tojo

Na hali zrobi się luźniej bo ponoc Pan Jackimov przejmuje wszystkie akwaria wraz z rybkami.

Majjlk
@Tojo

I przyszedł w końcu czas też na rybki. Spanie po stolikach się skończy, granie, oglądanie przecież w szybach wszystko się odbija, totalna wiocha. A pani od kawy też już zniknęła na dobre.

Tomek
@Majjlk

Która to ta od kawy?

Zico

Kiedy odbiór wolnego za 1 maja?

@Zico

w piatek po bozym ciele

Bunia
@Zico

Fideltrlnik ma gdzieś twoje wolne albo pracujesz dni wolne albo spadaj cosci tam więcej usraja lecz jest to niezgodne z prawem pracy proponuje zgłosić problem do inspekcji pracy a hr do nauki praw pracownika a nie wieczne zastraszanie ale co można się spodziewać po ich (usunięte przez administratora) minach mają nachytane i są nie do ruszenia jedna tylko zrozumiala jak ma na imię po tylu latach i jest kierowniczką działu żenujące

Beeeeee
@Bunia

Napisz to jeszcze raz po polsku. A co do pracy w dni wolne, sami się zabijacie żeby chodzić, jeden drugiemu wylicza nadgodziny i wyścig szczurów byle drugi nie miał więcej.

Romek

W fidelu jest super

Ha

Chyba ciebie bóg opuścił

Maja
@Romek

sztucznym stanowiskom jest super, masz racje

Chyba jesteś nienormalny

Jak się nie podoba...

Kiedy w końcu dojdzie do buntu? Co miesiąc tłumaczenie, że premie niskie, bo normy nie wyrobione, plan niewykonany, jak długo będą nas robić w konia, kto ustala ten plan? Pracy coraz więcej, a pensje coraz niższe. Trzeba zorganizować strajk włoski, odpuścić z dwa weekendy w pracy i wtedy zobaczyć co się stanie, jak "góra" zacznie gonić. Brakuje kompetentych kierowników, którzy mają wiedzę z zarządzania. Nie wiem jak na pozostałych obszarach ale na B8 kierownik wzrostu Napoleona, wiedzę z zakresu produkcji ma dużą, ale tych przywódczych zero. Panie kierowniku, zacytuję wspomnianego już słynnego przywódcę "kapitulacja to próba ocalenia wszystkiego, oprócz honoru." Niestety, coś za coś.

to zawsze się możesz zwolnić
@Jak się nie podoba...

Niestety większość kadry zarządzającej nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji. Po prostu trafili na dobry okres w firmie, gdzie nastąpił gwałtowny rozwój i potrzebowali kierowników, mistrzów itp. i brali co było. Dlatego dobrym pomysłem jest po prostu zatrudnianie osób z zewnątrz na takie stanowiska. A co do napoleona - to za te swoje chamskie teksty powinien już dawno polecieć. Gościu nie potrafi nawet rozmawiać z ludźmi, potrafi tylko zastraszać, a z ludźmi trzeba rozmawiać. Niedługo się większość ludzi zwolni, zarówno z produkcji jak i funkcyjnych oraz biur i wtedy zostanie sam. Ciekawe kogo będzie wtedy straszył. A już chodzenie po 10 razy na zmianę na palarnie i zabieranie premii za to, że ktoś skoczyć na szluga to już po prostu żenada.

@to zawsze się możesz zwolnić

I bardzo dobrze, że odbiera premie! Do pracy przychodzisz pracować, a nie siedzieć na palarni, albo jak co poniektórzy romansować. A jak sie nie podoba to się zwolnij, zobaczymy czy gdzie indziej bedzie Ci lepiej. Najlepiej narzekać jak sie zadnej innej pracy nie miało i nie wie się, jaki gdzie indziej jest wyzysk.

Strajk
@Jak się nie podoba...

@Jak się nie podoba... Wątpię żeby w tej firmie doszło do strajku, chociażby włoskiego, jest jakaś dziwna rywalizacja miedzy zmianami i jedna zmiana chce być lepsza od drugiej napędzając się w ten sposób. A poza tym wielu ludzi nie rozumie, że można zacisnąć pasa jeden miesiąc nie robiąc weekendów i nadgodzin, można by ugrać sporo więcej, myślę że warto by podjąć ryzyko.

Team B8
@Jak się nie podoba...

Nie wiem kto nie wiem jak przychodza cepy z ulicy, po szkole. Maja spokojna 8 godzinna prace, dam se reke obciąć ze 70 % osob w fideltroniku nie poznalo po za domowymi pracami,,, prawdziwej harówki,, Chcecie lepiej zarobic zapraszam 2500m2 do otynkowania czas 2 tygodnie, po za tym jak komus na B8 nie pasuje zawsze istnieje opcja alternatywy w postaci hali B7 Philips lampeczki itp. W swoim zyciu mialem okazje pracowac z kilkoma kierownikami wobec czego moge stwierdzic,,, Napoleon,, pomimo swego wzrostu jest Wielki. Podsumowujac nasowa sie stwierdzenie. Chwyć cie się roboty i przestancie lamentowac, (usunięte przez administratora)

Ali
@Team B8

Tobie polecam chwycić się za słownik języka polskiego...i uczyć się, a nie pocić się na goworku.

Tak
@Jak się nie podoba...

Zawsze się znajdzie w tej firmie taki co się nie przeciwstawi będzie (usunięte przez administratora) za damski (usunięte przez administratora) bo się boi

Znowu podszywacz?

Pani Joanno HR, to prawda co kolega napisał. Wiemy że was to denerwuje lecz to cała prawda.

zsaz

Bawią mnie ludzie, którzy wypisują na tym "forum" swoje żale i pretensje do przełożonych. Po 1 - to czyta garstka ludzi i jeśli Oni tego nie przekażą dalej, to nikt nawet tego nie zobaczy. Po 2 - tego nie czyta nikt poważny Po 3 - nawet gdyby ktoś to czytał, to dosyć ciężko brać te "merytoryczne" komentarze na poważnie. Ja Was kompletnie nie rozumiem, macie problem - zgłoście to do HR, od tego są w tej firmie, co Wam da wypisywanie tego w internecie ? Myślicie, że ktoś się tym zajmie przez anonimowy post na GoWorku ? Absolutny "szczyt" logicznego myślenia, taki typowy dla tego kraju.

be3
@zsaz

Rozmowy NIC nie dają, kiwają głowami, potakują, że wiedzą, że widzą problem i NIC z tego nie wynika. Jak komuś ulży pisanie na forum to niech sobie pisze.

Tak
@zsaz

Tak parę razy zglosilem do HR i nic to nie dało bo to jest jest jedna banda wszystkie stanowiska po znajomosci załatwiane tak samo jest z resztą która jest tutaj wypisywana (usunięte przez administratora)i tyle

Zostaw merytoryczną opinię o Fideltronik Poland Sp. z o.o. - Sucha Beskidzka

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Fideltronik Poland Sp. z o.o.