Opinie o Fideltronik Poland Sp. z o.o. w Sucha Beskidzka

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Fideltronik Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Fideltronik Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elektronicznych obwodów drukowanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fideltronik Poland Sp. z o.o. w Sucha Beskidzka

Pogoda

Z bardziej konkretnych pytań.....Mnie interesuje ponowny i powiększający się stan dziur na parkingach,czy nie da się zrobić nawierzchni na stałe ?

@Pogoda

nie da się bo parkingi nie są własnością ft, poza chyba jednym. Nikt nikomu nie będzie kostkował parkingu za darmo

Nanana

O jaka zmianę chodzi

No to skontaktujcie się z OPZZ i działajcie. Może znajdziecie 10 osób które podejmą rękawice i nie będą się bały utraty pracy...

Małża

Polecam sie zwolnić i rozwijać tam gdzie jest to możliwe. Nie pozdrawiam

Alutka
@Małża

Czemu? Napiszesz jakieś konkrety? Chodzi tylko o rozwój czy coś jeszcze jest na rzeczy? PS nizej ludzie piszą, ze firma sama zwalnia. To prawda? Z czego wynikają te zwolnienia tak nagle?

Jakie 30 mln…90 mln jeszcze z naszych podatków bo dotacje zUE…(usunięte przez administratora) w biały dzień przez urzędników z Brukseli

elektronik

Jestem miło zaskoczony rozmową kwalifikacyjną, tak powinno się to odbywać. W tej pięknej, klimatyzowanej sali uśmiechnięta Pani dała mi testy , które rozwiązałem, wcześniej oczywiście mogłem się napić wody, mogłem się przygotować. Myślę że dobrze rozwiązałem testy, pomimo braku okularów, wzrok mam dobry jak na swoje lata ;) Było bardzo miło i sympatycznie, przeszedłem później kolejny etap z kierownikiem, szybka i konkretna gadka. Następnie 3 etap, z kolejnym, dostałem kilka propozycji, więc próbowałem negocjować. Na razie mam sprawę do przemyślenia, ale warta uwagi. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego procesu rekrutacji. Bardzo mi się to podobało. Pełen profesjonalizm. Inne firmy powinny się tego uczyć. Pozdrawiam .

Testy na to stanowisko były idealnie dopasowane. Krótkie, zwięzłe i na temat. Tak trzymać.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czy to prawda ze planują duze zwolnienia?

Tak, z działu A3 już dużo osób zwolnili, to samo z A1

Notak

Narobili sztucznych stanowisk calą masę az razi w oczy . Niech to ograniczą w pierszej kolejności skoro szukajq oszczędności. Zielony jeden na drugim, nie wiadomo od czego kto jest, lideri i 2 osoby na krzyż pracujące. Czy tego nikt nie widzi z osob wyzej postawionych?

Szczupak
@Notak

Zgadzam się w 100%...za chwilę w tej firmie będzie więcej zielonych niż normalnych pracowników którzy muszą na takich darmozjadów narobić...żeby to jeszcze udawali chociaż że coś robią ale to jest dramat..telefony kawki przerwy co chwile pogaduszki..brygadzisci mają liderów..liderzy zastępców...zastępcy kolejnych zastępców...Niech w końcu jakiś dyrektor się weźmie za to....

@Szczupak

Zgadzam się. Kiedyś na zebraniu obecny nowy mistrz na A3 powiedział centralnie do ludzi że pracują na niego. Czyli pracownicy produkcji pracują na liderów brygadzistów mistrzów produkcji.

Prawda
@Szczupak

Wydaje mi się ze dyrektor nie ma pojęcia o tym co się dzieje. Mqlo jest osób, które rozmawiają z dyrektorem. A szkoda

Zwykły pracownik

Czy odrabianie dłuższego czasu niż odpowiadający czasowi spóźnienia to normalność w tej firmie? Spóźniłam się 4 minuty, a muszę zostać 30 minut.

Pp
@Zwykły pracownik

Niestety norma w tej firmie

@Zwykły pracownik

To normalność w tej firmie ale to nie jest zgodne z prawem...według kodeksu pracy każdy pracownik ile ma spóźnienia tyle ma odrobić...czyli dajmy spóźnisz się 5 minut to odrabiasz 5 a w tej firmie kazuja 30 minut siedzieć...cytuje treść z kodeksu "Odpracowanie czasu spóźnienia nie powoduje pracy w godzinach nadliczbowych, jednak pracownik powinien odpracować spóźnienie w takim zakresie, w jakim faktycznie go nie było. Niedopuszczalne jest żądanie pracodawcy, aby pracownik odpracował np. godzinę zamiast 40 minut"

Philips

A liderzy nieroby mają minutowe naliczanie ciekawe za co

kolega

Chyba tylko w tej firmie może ktoś nosić tytuł Quality Engineer nie bedą inzynierem....hihi

Najgorsze w tej firmie jest to, że liderzy z uśmiechem na twarzy ciagle korzystają z telefonów, a jeżeli ty wyciągniesz na chwilę to od razu problem. To samo z przerwami, robią sobie po 40min i to nie jedną, a ty wyjdziesz chwile wcześniej bądź nie wrócisz na czas od razu problem.

Gabi

Jak kontrolowane są przerwy? Odbijacie się jakoś w systemie, czy kierownictwo tak bacznie obserwuje? No nie za wesoło to wygląda wszystko, ale może chociaż z pracownikami idzie się dogadać? Jak atmosfera? Zarobki jak oceniasz?:) PS Jak to jest, czy liderzy są przyjmowani z zewnątrz, czy normalnie sa możliwe awanse wewnętrzne? Bo jak kiedyś byli szeregowymi pracownikami, to powinni miec chyba bardziej wyrozumiale podejscie..

Pp

Zgadzam się. Jest straszenie zabraniem premii. Ale kierownicy zmianowi liderzy tylko się śmieją do telefonow

Taki jeden

Z tego co wiem to stanowisko nazywa sie LIDER PRACUJĄCY. I żadne to stanowisko jak sie niektorym zdaje, że osiagneli szczyty kariery. Wsystkich bez wyjątku obowiązuje 20 min przerwa. A swoją drogą to właśnie przełożeni powinni dawać przykład. A skoro chodzą na przerwy na jak dlugo I kiedy im sie podoba,na papierosa I kotzystaja z telefonu to dlaczego pracownicy produkcji maja być gorsi. Przyklad idzie z góry, jezeli osoba zrządzająca ludzmi reprezentuje taki a nie inny poziom to o czym my rozmawiamy????

Ela

Moze maja telefon sluzbowy z emailem, teamsem ? Aby byc w kontakcie z wspolpracownikami ?

A2
@Gabi

Ja jestem zwykłym pracownikiem produkcji i chodzę na przerwy po 40 minut i na fajke kilka raz + na telefonie siedzę ciągle nie wiem jaki ty masz problem kolego

Borsuk
@Taki jeden

Niestety liderzy to w tej firmie dramat a na B8 to już wogole brak słów na ich temat...kompletnie nic nie robią łażą plątają się telefony pogaduszki co chwilę przerwa kawką siedzenie po.szatniach a jak o coś poprosisz to wielkie oburzenie bo wiecznie czasu nie mają...podostawali zielone fartuch a panosza się jak jacyś kierownicy...ja nie wiem że nikt tego w ogóle nie kontroluje ich pracy...a druga sprawa kto w końcu weźmie się za tych palących..co.godzine chodzą na papierosy siedzą tam po 10-15 minut..może czas ukrócić to

@A2
@A2

Tak, zdążyliśmy zauważyć jak wychodzisz co godzinę na 15 minut,a potem oglądasz filmy. Przełożeni też widzą, ale dla nich nie ma problemu,nawet robią za ciebie. Tylko nasuwa się prosta myśl, jak można usiąść na stołku serwisanta nie potrafiac lutować i kasować w ten sposób najdroższe pakiety? Darek ,albo Grzesiu na pewno zabiorą głos w tej kwestii bo cała zmiana ma już serdecznie dość tego układu.

Drwina

To samo jest w Krakowie. Zachowanie niektórych liderów i brygadzistów aż razi w oczy. Kierownictwo udaje ze nie widzi niczego.Jedno wielkie kumoterstwo!

Miki

Powiedziałeś co wiedziałeś ... wszędzie tak jest,że ustawia się swoich ludzi ... jakbym była kierownikiem też bym zatrudniła swoich i przynajmniej bym wiedziała co się dzieje. Trzeba uważać co się mówi,bo na weterynarza nie wiadomo z kim ma się do czynienia

xyz
@Miki

na szczęście siedzisz na linii

kolega

nie rozumiem was wszystkich...firma jest (usunięte przez administratora) daje zarobić dużą kasę,atmosfera świetna każdy by sie dał zabić za drugiego...przełożeni do serca przyłoż,dyrekcja i zarząd idą we wszystkim na rekę pracownikowi..czego jeszcze wiecej chcieć

Kiedy zostaną wyczyszczone dystrybutory wody? Daje wam ostatnia szanse, w poniedziałek zgłaszam do sanepidu.

On2456

Upały już nastały i każdy pracownik powinien mieć możliwość wody przy stanowisku

@On2456

Tak, zgadza się, jak i dodatkową przerwa, którą ma A3.z resztą nie tylko to ma ,500plus też. Ta sama firma, jednak różnice są znaczne. Raczej znaczące.

Jakto
@@On2456

Przecież na A3 nie ma dodatkowej przerwy. Jest tylko dla tych z grupą.... No przynajmniej nie mają jej pracownicy produkcji . Rządzący mają po 2

@Jakto

Zgadza się. Rządzący mają po 2 i to min po 30 min albo ì dłużej. Nie wiem czy kodeks pracy dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Pracownicy produkcji jak się spóźnia minute to mają to wypomniane. Pomijając jeszcze tych którzy pala.

A3 worker

A to ciekawe bo zieloni oraz inni mają, minimum dwie, plus wyjścia na fajeczkę. zapraszam koło ósmej na stołóweczkę zobaczyć kto je śniadanie, sami zieloni i czerwoni.

Bezwody
@On2456

Za czasów cowida pozwolono mieć wodę na stanowisku, warunek: butelka z korkiem niekapkiem, max 0,5litra , to pracownicy zaczęli nosić 1,5 litrowe butelki które w połowie niewypite zostawiali na stanowiskach, lub co gorsze soki w kartonach lub kubki z kawą i inne. Więc szybko hr zakazał ponownie, bo pracownicy nie przestrzegali zasad, Fakt że woda w dystrybutorach nie nadaje się do picia to druga sprawa. Ta gazowana już lepsza.

@1234
@1234

Jak się spóźnisz minute, to odrabiasz pół godziny, a oni mają naliczanie właśnie minutowe. Takim oto sposobem przychodzą nawet godzinę wcześniej, piją kawusie na stołówce i kaska leci. Wychodza tez jako ostatni. I tak dzien w dzien, tydzien w tydzien.Oczywiście absolutnie nie oceniam 99,9% zielonych, którzy prosto z szatni biegną do swoich obowiązków, ale zawsze znajdzie się wyjątek. Tym powinien sie ktos zająć.

Worker
@Bezwody

Masz rację. Słowianie bardzo często nie potrafią się podporządkować i przestrzegać reguł. Wystarczy popatrzeć na segregowanie (usunięte przez administratora) w FT. Ja wiem, że można mieć wątpliwości, czy celulozę wrzucać do papieru, ale jak widzę, że w pojemniku na papier jest wrzucona folia to ręce opadają. Ostatnio w czyściwie był pojemnik "Kontaktu" i to w połowie pełny. Ogólnie jest teraz moda, żeby cały kosz stanowiskowy wsypać do "wielomateriałowych". Dramat.

@realista321
@A3 worker

Tzn że ci którzy nie palą mają pracować a palacze mają dodatkowe przerwy? Każda fajeczka powinna być odliczona od czasu pracy. Przykładowo: 5 papierosów po około 7 minut (bo przecież jeszcze trzeba ponarzekać) to razem 35 minut. Łatwo policzyć ile ktoś kto nie pali dłużej pracuje w skali miesiąca od osoby palącej. I gdzie tu sprawiedliwość?

A3
@@realista321

W szczególności ta kierownik z A3 pół zmiany na nocy i drugiej zmianie przesiedzi na fajce. Parodia a cała robotę robią za nią liderzy. Umie się ustawić.

Taki jeden
@A3

Dokładnie. Uważam że przerwy powinny obowiązywać wszystkich na produkcji tak samo.-20 min .

A3obserwator
@A3

Ta nowa nie jest lepsza. Gwiazdorzy na całego. No cóż jak już ktoś decyduje o czyjejś premii albo urlopie to już naprawdę jest ktoś!!

Przeglądając stronę firmy natknąłem się na informację "terminowe wypłaty wynagrodzeń" jak zaleta pracy w tej firmie. Serio? Czy coś takie w ogóle trzeba wspominać w jakiejkolwiek, choćby na pół poważnej firmie? To raczej powoduje negatywne skojarzenia na równi z "praca w młodym i dynamicznym zespole".

@Piotr

A zdziwiłbyś się, to w okolicy to wcale nie standard. Od tej strony firma akurat bardzo dobra

Werka

Od tej strony akurat dobra? Czyli masz przy tym pewne zastrzeżenia? Jakich jeszcze standardów można oczekiwać obecnie po przyjęciu się? Ogólnie to widziałam te wzmianki o podziękowaniu za współpracę niektórym osobom, bo roboty nie ma. co się dzieje później jak znowu jest jej więcej i potrzeba rak do pracy? w pierwszej kolejności brane są pod uwagę te osoby które odeszły? Ludzie wracają?

szarak

Kierownicy w połowie lipca straszą że jest dużo roboty i nie wyrabiamy, kierownicy w połowie sierpnia straszą brakiem roboty na już i na wrzesień. Wielkie XD

@szarak

Niestety jeśli chodzi o zarządzanie i planowanie prac w tej firmie to zawsze tak było....kierownicy nie patrzą żeby rozplanować pracę na dłuższy czas tylko jak jest więcej roboty to na.hura wszystko ściągają ludzi z innych działów żeby to co można rozłożyć na miesiac np to byle zrobić jak najszybciej w parę dni...liczą się dla ich tylko wskaźniki i sprzedaż...nie ważne że ludzie potem muszą plątać się po innych działach w poszukiwaniu roboty..no ale oni potem z tego mają premie.kwartalne razem z brygadzistami więc nie ma.sie.co dziwić..

@Johny

Widać, że Państwo nie mają zielonego pojęcia o planowaniu produkcji i zarządzaniu nią. Temu raz jest więcej pracy, a raz mniej, bo komponenty potrzebne do produkcji są ciężko dostępne, bo klienci tną zamówienia, a za chwile jednak chcą dostać dwa razy więcej, bo przyjedzie niewłaściwy komponent i trzeba wstrzymać produkcję. W obecnej sytuacji rynkowej nie ma czegoś takiego jak rozplanowanie produkcji na dłuższy czas. Żadna firma produkcyjna nie może sobie teraz pozwolić na taki luksus. Obecna sytuacja wymaga zwinności, czyli szybkiego podjęcia decyzji, szybkiego przezbrojenia żeby dostarczyć klientowi wyrób, którego wymaga. Bardzo łatwo z boku oceniać, nie mając pojęcia, o czym tak naprawdę się mówi.

Xddd

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz, wiele firm potrafi takie coś przewidzieć i zwiększyć wydatki na komponenty i utrzymać stabilność dostaw pomimo braku zamówień wtedy buduje się tak zwany magazyn a sam fidel na przestrzeni lat zmniejszył swoje stany magazynowe w celu zaoszczędzenia pieniędzy zresztą nie tylko na tym mozna o tym gadac i pisac godzinami za miedzy wystarczy spojrzec na maspex, a w fidlu co poza zwiększeniem minimalnej, premie stoją w miejscu a weekendy w dół, pracownicy zarabiają mniej niż rok temu, ludzie idą tylko po szkole na 2 lata i uciekają a firmowa kasa najlepiej się trzyma na kontach właścicieli i to jest ta 4 rewolucja cofanie się do tyłu i żadnego rozwoju ;)

Johny

Zostało tu powiedziane w tej.odpowiedzi że" w obecnej sytuacji rynkowej" takie stwierdzenie zgadza się że teraz ciężko o komponenty ale tu nie chodzi o teraźniejszy czas bo w tej firmie tak jest od zawsze nawet jak dostępność była bezproblemową...to pierwsza sprawa a druga po co w.takim razie cały czas przyjmowani.sa nowi pracownicy skoro od dłuższego czasu jest w firmie mniej pracy i starzy pracownicy muszą się plątac i sami.sobie szukać jakiejkolwiek pracy żeby mieli jakieś zajęcie...

Minimalnotronik

Lepsze jest rzucanie pomiędzy agencjami zwalniają Cię na 2 tygodnie i potem przyjmują w drugiej agencji, co najśmieszniejsze w tej sytuacji z mniejszą stawką niż miałeś czyli z minimalna i oczekują że będziesz robic więcej niż minimalne normy :D

@szarak

Musi być słabo z pracą skoro Ukrainę zwalniają... Urlopy się pomału kończą to i z pracą gorzej bo pełna obsada.

A dziś fideltronik pracuję? Tzn czy nocka idzie?

Xyz

Zakaz wnoszenia wody na produkcję, zakaz Noszenia koszulek, jeśli idziesz się napić do dystrybutora to przełożeni od razu krzywo patrzą. Brak dodatkowej przerwy, a na hali SC3 (chyba jako jedynej) nawet nie ma klimatyzacji. Firma traktuje pracowników jak (usunięte przez administratora) tylko czekać aż zaczną się omdlenia. Takie warunki nadają się do inspekcji pracy.

XD

Jak jest w weekendami? Można ich nie robić bo nie są obowiązkowe no nie?

Moniczka
@XD

Nie musisz robić Ale jeśli nie chcesz przyjść - zaznaczasz ND niedostępność na dany dzień weekendowy. Wyjątkiem od tego są dni do odrobienia np jeślu decyzją zarządu w sobote trzeba odpacować jakiś inny dzień

W Fideltronik Poland Sp. z o.o. prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Inżynier Jakości. Jesteś osobą, która wzięła w niej udział? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Ta opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Chętny

Czy praca jako technik jest lepsza od tej na produkcji?

To dlatego jest otwarta tylko raz -na chwilę w ciągu całej zmiany- aby zminimalizować ryzyko eksplozji?

Zostaw merytoryczną opinię o Fideltronik Poland Sp. z o.o. - Sucha Beskidzka

• Jak się pracuje w Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fideltronik Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 231.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 198, z czego 26 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 96 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fideltronik Poland Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fideltronik Poland Sp. z o.o.