Brokelmann Polska aluminium sp. z o.o

Opole

Opinie o Brokelmann Polska aluminium sp. z o.o

REFLEKSJA

Szanowni Państwo, wiele prawdziwych opinii na temat firmy Broekelmann zostało usunięte z tej strony. Zrozumiałe jest , że władza firmy obserwuje zamieszczane tutaj opinie i zaciekle broni się przed nimi pragnąc się oczyścić . Jest takie przysłowie " na złodzieju czapka gore". Zanim Pan "eagle eye" zmieścił swoją jakże prawdziwą opinię,(której już nie ma) na temat tego zakładu, inni pracownicy również napisali o niej prawdę , która została usunięta. Większość pracowników która odeszła z tej firmy w oczach zarządzających była nieudolna, niekompetentna,przesiąknięta jadem i żółcią , nieudolna życiowo, zagubiona, zawzięta i sfrustrowana Osoby te świetnie dają sobie radę w innych zakładach i są dobrymi pracownikami.Dziwi mnie , że do tej pory nie został jeszcze usunięty wpis szczęśliwego człowieka z dnia 25.09.2017 r.gdzie dyrektora nazywa się ubojnikiem z tępym nożem.

Anonim

Dlugi czas oczekiwania na rozmowe kwalifikacyjna. Poziom rozmowy kwalifikacyjnej mierny.

Pozytywka
@Anonim 30.01.2018 17:05

Zgadzam się , że poziom rozmowy jest mierny . Wcześniej pokazała się bardzo trafna opinia o tej firmie niejaki "eagle eye" ją napisał ale prawnicy zadziałali i myślę że to była prawdziwa ocena tej firmy.

Maja
@Pozytywka 12.02.2018 20:10

Znam ta firmę dobrze i prezesa i jego tzw. Piesków

On

Firma duzo lepsza niz konkurencja.

Konkurencja chce dokuczyć? Dobra firma poradzi sobie.

Rozjaśniacz

Gruchnęła wieść po firmie: "Pan P. znów rozpoczął działalność bajkopisarską, pewnie kolejna rekrutacja zakończona niepowodzeniem"...zajmować się tym czy nie...ale w sumie obraża ludzi, którym nie sięga do pięt, więc szkoda, żeby oszukiwał ludzi... przybliżmy więc postać autora - sokole oko - dlaczego nie pisze dlaczego został zwolniony...no jasne, bo nie ma się czym chwalić...to człowiek bez zasad, prostak i materialista, który pluje na wszystkich, niestety również na swoich najbliższych, o biedna małżonka! Wiemy wszyscy nawet ile miała debetu na koncie jak ją poznał i to oczywiście musiał spłacić! Ale czy można traktować poważnie człowieka, który rodzinne spotkanie opuszcza wychodząc bynajmniej nie drzwiami...????

niewkurzajJackabobedziedraka

Sokole oko? Raczej przepełniony woreczek żółciowy. Ta kreatura chyba dalej jest w amoku i nie może zrozumieć dlaczego firma którą tak opluwa zwolniła go po kilku miesiącach i w dodatku świetnie radzi sobie bez niego. Trzeba mieć i jaja i odrobinę oleju w zakutym łbie żeby zaproponować dobre zmiany. Widać brakło obu. Frustraci i kastraci wolą sączyć jad myśląc że są anonimowi. Nie jesteście! Miało to niby być obiektywne bo o kilku z nas napisałeś coś pozytywnego? Żałosne.... Stek bzdur, półprawd i jawnych kłamstw - namalowałeś swój obraz - zagubionego, zawziętego frustrata. Jeśli ktoś w środku dnia pracy ma czas wypluć z siebie tyle jadu i żółci, to jego pracodawcy "gratuluję" zaangażowanego pracownika! Zero ambicji, zero lojalności, zero wdzięczności. Panie Mazgaj, mniej niż zero. Żal.pl.

Pracujący

Eagle Eye jeżeli nasza firma była tylko przystankiem to czemu tkwisz w miejscu przez 0,5 roku? Myślę, że twoje złe samopoczucie wynika z kolejnej nieudanej rozmowy o pracę, proponuję poszukać dobrego psychiatry który wyleczy cię z twoich kopleksów.

Szczęśliwa

Szanowny Panie P. pisząc te bzdury obraża Pan wszystkich ludzi pracujących w firmie, nawet tych o których nie wspomniał Pan w tych swoich wypocinach. Trzeba było ten czas lepiej spożytkować. Pamiętamy Pana jako nieudacznika życiowego który rekompensuje sobie swoje niepowodzenia obrażając innych, a nic sobą nie reprezentuje. ŻAL MI CIĘ CZŁOWIEKU

Woody

Eagle Eye to już przesada!! Ideałów nie ma i wszędzie są stresujące sytuacje, ale wylewając te kubły pomyj obrażasz nasz wszystkich, którzy pracujemy w tej firmie i jesteśmy zadowoleni, a ty niby nic do nas nie masz!! To po prostu cha...skie teksty bez podpisu, choć wszyscy wiemy kto je z siebie wypluł!!

Niesfrustrowany człowiek

Oj ludzie ludzie... nie macie pojęcia ile negatywnych opinii i jadu może wylać pod rożnymi pseudonimami jeden zwolniony nikczemny, nieuczciwy człowiek bez honoru i zasad, którego nikt nie chce zatrudnić i chyba się nudzi...Nie dajcie się zwariować, a ty człowieku skoncentruj się może nad przemyśleniem swojej postawy, bo pamiętaj, że wyrządzone zło wraca z dwukrotną siłą...a wierzysz w Boga czy nie, to wygłaszanie fałszywego świadectwa przeciw innym to zawsze nikczemne i niegodne!!! Ogarnij się i popróbuj jakby to było stać się uczciwym człowiekiem..

Tralala

Widać, że wiele osób wystawia tej firmie negatywne opinie. Prawdą jest , że nie ma w niej nowych maszyn, wszystkie sprowadzane są z demobilu z Niemiec. Firma ta nie została powołana po to aby było w niej dobrze, dobrze ma mieć firma Niemiecka. Stanowiska fizyczne jeszcze jakoś działają natomiast zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie na pozostałych stanowiskach. Jest to praca dla kamikaze lub dla osób ze skłonnościami masochistycznymi.Oczywiście do tej wypowiedzi zostanie napisana riposta.Zdecydowanie nie polecam.

cnc

nie rozumiem wszystkich negatywnych opinii , choć sam pracuję od nie dawna to nie podzielam wszystkich oszczerstw oczywiście zdarzają się dziwne sytuacje ale chyba w każdej firmie ,jedyne co może być nie halo to: pokój śniadań mały gdyby nagle wszyscy chcieli zjeść w nim śniadanie czy spędzić przerwę to siedzieli by sobie na kolanach bo nie ma tam miejsca i brak socjalu czyli podstawowe rzeczy dla pracowników jak herbata czy kawa (automat w korytarzu i za napoje trzeba zapłacić) Co do reszty to pakiet ubrań roboczych, rękawice , ochraniacze na uszy , maski , buty dostajesz, z brygadzistami ich zastępcami nie ma problemu zawsze się dogadasz.Nadgodziny?oczywiście są możesz - nie musisz ale kasa jest fajna.

Zadowolona

Nie mogę zgodzić się z opinią przedmówcy. Praca jest ciekawa, zarobki są konkurencyjne. Firma docenia dobrych pracowników. Dba o ich rozwój pracowników poprzez finansowanie szkoleń oraz nauki języka niemieckiego. Firma dynamicznie się rozwija, co widać po zakupie nowych maszyn i ciągle nowych rektuacjach. Do osób wystawiajacych negatywne opinie o zarządzie, pracownikach itd- może lepiej najpierw pomyśleć czy we mnie coś było nie tak, zanim oceni się wszystkich wokół? Być może będzie to metoda na owocna karierę zawodowa? Ja osobiście szczerze polecam firme.

probek
@Zadowolona 30.09.2017 19:43

co do zakupów nowych maszyn to jest to bzdura bo to jest demobil z Niemiec a na hali znajduje sie jedna lub dwie nowe maszyny reszta to przeżytek

IKE

Powyższa opinia jest prawdziwa .Niestety osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach w tej firmie bardzo często dementują zapisane tutaj opinie i sugerują również pracownikom by pisali o firmie same pozytywy.Niestety nie potrafią przyznać się do błędów i nieumiejętnego zarządzania. Prawdziwi Niemcy są narodem bardzo życzliwym i bardzo przestrzegają prawa pracy, jeśli ktoś potrzebuje pomocy to ma ją zapewnioną , w tej firmie jest to niestety niemożliwe ze względu na chęć utrzymania stanowisk na wyższych szczeblach sposób jej zarządzania pracownikami jest niewłaściwy , stosunek do pracowników jest przedmiotowy. Ta firma nie jest dla normalnych ludzi.Nie polecam.

szczesliwszyczlowiek

firma jest tu tylko przystankiem przy taniej sile roboczej co w firmie wprowadza zla atmosfere, klotnie, krzyki,pospiech.pracownicy maja tluczone do glowy ze bedzie lepiej,beda godne zarobki itp. a jak jest brak socjali,premie dostaniesz jak sie nisko klaniasz ,brak odpowiedniego zarzadzania ludzmi, biurowi pracownicy faszerowani bajkami o szczesliwej i bogatej krainie, czesc z nich na szczescie twardo stapajacych po ziemi,kierownicto zadufane w sobie,dyrektor pomylil zawod raczej z niego ubojnik z tepym nozem,prezesowi pewnie pasuje obecny stan rzeczy bo zero reakcji dlatego podziekowalem za wspolprace i jestem zdrowszy psychicznie.NIE POLECAM.pozdrawiam

RollerBlan

Jako pracownik produkcji pracę mogę polecić, pierwsze dwa-trzy miesiące są typowo zapoznawcze bez większego nacisku praca nie należy do ciężkich lecz jest dość monotonna przez 8 godzin praktycznie robi się to samo według ustalonych instrukcji. Jest wiele różnych procesów ale przeważnie wszystko robi się na podobnej zasadzie czyli pobieranie materiału, obróbka na maszynach, kontrola jakości, pakowanie. Procesy są przeważnie przydzielane pracownikom tak aby pracowali w miejscach gdzie się pewnie czują i gdzie osiągają dobre wyniki. Po paru miesiącach pracy w zakładzie i dojściu do wprawy bez problemu da się wykonywać wymagane 80 %-100 % normy na kilku procesach. Płaca trudny temat, przeżyć się da ale za przeproszeniem nie urywa.

Niezadowolony pracownik

Cytat firmy "na ludzi nie dziala rozsadek tylko strach"

OMEGA
@Niezadowolony pracownik 23.08.2017 20:01

Zastraszanie pracowników to mobbing- art.94 par.2 k.p.

FairPlej
@Niezadowolony pracownik 23.08.2017 20:01

Mucha Fred - dobrze znamy te wypowiedzi

Mocart

Ostatnio w firmie widać zmiany, coraz więcej maszyn głownie CNC. Razem z tymi inwestycjami poprawiły się zarobki,oczywiście większość jest niezadowolona bo za mało dali. Prawda jest taka że ci co pracowali cały rok (ciężko i solidnie) i nauczyli się nowych rzeczy dostali zauważalne podwyżki. Sporo jest narzekania na normy które da się zrobić jak ktoś chce i nie gra na telefonie. Dobre porównaniu do innych firm jest to, że nie da sie tu nudzić co chwile jest jakaś inna robota i jak zwykle część narzeka że codziennie brygadzista posyła na inne stanowisko i nie ma tej samej roboty a dla mnie to akurat plus.

GGG

,,Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" - pracuję w Brokelmanie 4 rok i oczywiscie zgadzam się z opiniami, że czasami są sytuacje stresujące ale to moim zdaniem jest normalne w każdej firmie i to mija. Mimo wszystko o firmie można powiedzieć też wiele dobrego, np. firma zachęca i mobilizuje do przeróżnych szkoleń, kursów itp. i można się tu naprawdę wiele nauczyć. Niestety w życiu jest tak, że ludzie jak są zadowoleni z pracy to nie umieszczają w internecie swoich pozytywnych opini. Osobiście planuję związać się z tą firmą na dłużej, pracuję w niej bo chcę - dlatego zachęcam inne zadowolone osoby do wyrażenia swoich opini a osobom niezadowolonym polecam zmianę pracy na firmy, w których będą zadowolone o ile takie istenieją...

OPRT

Chciałem ostrzec ludzi, którzy chcą pracować w dobrej firmie i rozwijać swoją karierę przed opiniami kilku przesiąkniętych jadem i żółcią ludzi, którzy wypisują te bzdury. Pracuję w firmie od kilku lat mogę szczerze polecić zatrudnienie w niej ale ludziom, którzy są otwarci na rozwój i naukę. Pracuje tu dużo fajnych ludzi z potencjałem, od których można się sporo nauczyć. Czasem zdarzają się trudne chwile, nawal roboty, ale takie jest życie.. Wiemy, kto wypisuje te steki bzdur i kłamstw, bo następuje to zazwyczaj po odejściu z firmy osób, którym brakowało chęci i otwartości na podnoszenie kwalifikacji, nie chciało im się też dać coś od siebie... oni nigdy nie będą zadowoleni, bo nieproporcjonalnie do swoich umiejętności często wymagania mają bardzo wysokie...niech sobie robią swoje i narzekają jak to wszyscy dookoła mają lepiej niż oni, a na dodatek wszyscy im rzucają kłody pod nogi...

mariusz

Ja szczerze polecam firmę! Pozdro

Jan Pospieszalski

Aplikowalem na stanowisko inzyniera. Zaskoczyla mnie na poczatku sama siedziba firmy mieszczaca sie w jakies ruinie kolo budynku NFZ. O ile to jeszcze niewiele mowi o firmie to sama rozmowa juz niestety albo na szczescie tak. Sekretarka ma biurko na...klatce schodowej,wchodzicie po schodach a nagle ktos siedzi obok schodow.... Rozmowa przebiegala nastepujaco,kazano mi usiasc w pokoju i czekac na dwoch panow. Po 20 minutach!!! weszlo do pokoju 2 ziewajacych i totalnie zdemotywowanych gosci. Jeden przynajmniej ubrany w marynarke i majacy jakas podstawowa wiedze o rysunku technicznym. Drugi koles o wadze jakies 180kg kompletnie znudzony jakby go ktos zmusil od wstania zza biurka. Pytania kompletnie z ( usunięte przez administratora ) np- Pana hobby,dlaczego nasza firma,czym sie zajmujemy,jak widzi pan swoja przyszlosc....czyli standardowe pytania z ksiazki.Zero przygotowania. Jeden zadaje pytanie a drugi spi,minute pozniej drugi zadaje dokladnie to samo pytanie. Tragedia jednym slowem. Po 10 minutach rozmowy wiedzialem ze niechce pracowac w tej firmie. Totalne amatorstwo. Szef ma biuro obok,w ciagu godziny ktora tam spedzilem przynajmniej 3 razy wydzieral sie na caly budynek na jakiegos pracownika ( usunięte przez administratora ) To mi wystarczylo zeby stwierdzic ze chyba bede szukal dalej. Nie wiem czy przeszedlem rekrutacje bo firma nie dala mi zadnej odpowiedzi ale mozliwe ze godzine pozniej nie pamietali nawet ze z kims rozmawiali. Pozdrawiam.

WELDER

Witam ,Spawaczy firma potrzebuje?

xyz

Zakład fajny ale ogromna rotacja, nie ma funduszu socjalnego ani żadnej ochrony dla pracowników. Ludzie sami się zwalniają a góra się nie zastanawia dlaczego . Pracy bardzo dużo i bardzo niskie zarobki. Pomieszczenia socjalne słabe. (usunięte przez administratora)

anonkm

Zastanawiam się ilu z was rzeczywiście tam pracowało. Osobiście pracuje od 3 lat, i chwilowo nie zamierzam się zwalniać. wypłata na czas. znaczna większość to młodzi wykształceni pracownicy. na produkcji zdarzają się wyjątki, ale ogólnie ludzie są w porządku. zapewniają niezbędny sprzęt do pracy, na którym widać że nie oszczędzają. można z wszystkimi i w każdej sprawie sie dogadać. jedyny mankament to niskie zarobki. z tym można by było coś zrobi.

olllgo

Jako takie ogłoszenia @hjjskk w ostatnim czasie się nie pojawiały. No ale nie ma też wielkiej rotacji w tej firmie, są oni dobrą firmą i nie ma powodów aby odchodzić od tak sobie. Zatrudniają na umowę o pracę. Z tego co wiem to jest też pakiet benefitów

jest ok.

Ja pracuje i nie narzekam. Wyplata na czas szef ok. Niewiem o co Wam chodzi. Jak komuś nie pasuje to niech idzie rowy kopać. Poczuje pot. Nie jest za lekko czasami, ale kto mówił, że życie jest uslane różami. .?. Zycieto nie bajka. 8 godz. Pracy na3 zmiany.wiec oco Wam chodzi. Pozdrawiam.

bzz

Do Lili: nie odbiegają od normy mówisz? Współczuję, że patologię uznajesz za coś normalnego...

Lili

Witam wszystkie (usunięte przez administratora)osobniki które nie potrafią docenić pracy... W skrócie firma ok kokosow może nie zarabiamy ale wszystko adekwatnie do posiadanych kwalifikacji. Nie raz podnoszą człowiekowi ciśnienie ale w porównaniu do innych firm nie odbiegają od normy a plusem jest hierarchia(usunięte przez administratora)

NjuMobek

http://www [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] com/watch?v=PjJJsOyoQjs W firmie ostatnio strasznie zimno mi, aż rozchorować można się! Wrr... ach ta klimatyzacja przeklęta jest. Aaaale na produkcji nie, tam to Malediwy mają, albo nawet kanary,. Te łachmyty nie doceniają faktu, że mają teraz 15 minut za free Ostatnio wypili caaałe HL2, za co Kierownik Wodopoju nie rozdaje przynależnej wody im. W końcu przecież zimno mi:) [usunięte przez moderatora]

stiw

Wystarczy że zauważyłem co się tam dzieje oszukuja tam wszystkich . Myślą że wszystko wiedzą a nie mają w większośli pojęcia co robic

glupoty

skoro przepracowales pare dni i to w czasie kiedy pracy jest "po uszy" to sie nie dziw ze szef prosi o nadgodziny itp.a pozatym cz ktos cie zmuszal do nadgodzin???lepiej sie cieszyc ze jest praca i przyjecia ludzi, znak ze firma sie rozwija.

aros

Witam, z gory przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale aplikowalem na stanowisko inzyniera w owej firmie i mialem bardzo duze szansy w stos. do konkurencj, jednak otrzymalem odpwiedz kiedy bylo juz za pozno ( umowa zawarta z innym pracodawca). Obecnie zastanawiam sie czy aby nie zmienic i stad pytanie. Mozesz wyrazic Twoja opinie? Pozdrawiam

kapsa

ja też pracuję i jestem zadowolony i mało tego, jest tam sporo fajnych młodych ludzi, a szef jest wyjątkowo cierpliwy na nieudacznictwo niektórych specjalistów:)

Gość

w tej firmie nie trzeba fachowców tylko beduinów od naciskania zielongo przycisku nic sie tam nie idzie nauczyc a maszyny w wiekszości to złom.

bino

Tak, pracuję i nie narzekam - wręcz przeciwnie... mam nadzieję, że będę pracował dłużej, bo jestem zadowolony :-)

matii

To jesteś jedyny który tak myśli. Pewnie nadal prqcujesz tam. Najbardz.falszywy to jest tam [usunięte przez moderatora] obiecuje zlote góry. . Generelnie to jest tam nie miła atmosfera.

bino

Ja mam dobre doświadczenie z tą firma, dlatego całkowicie nie rozumiem tu zamieszczonych złośliwych i fałszywych zarzutów. Ale na szczęście ludzie nie kierują się w swoim życiu bezmyślnymi wpisami na forum.

matii

na stanowisko zwiazane z produkcją?

greg

a na jakie stanowisko aplikujesz ?

matii

Witam Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat firmy brokelmann w opolu może udzielic mi ktoś wiecej informacji na temat tej firmy.

aros

Witam, ja chętnie bym dowiedział się więcej nt. Broekelmann Aluminium z Opola. Przymierzam się do zmiany firmy i nie wiem czy dobrze poczynię, więć chętnie zasięgnę opinii byłego pracownika! Podaje adres [usunięte przez moderatora] Pozdrawiam

adriano

Tak naprawde nik nikogo nie oszukiwałem zostałem przyjety jako pracownik produkcji.Pozatym niewiecie czy faktycznie ten program byl zły a wiem że działa.A co do nieprzedłużenia umowy to klamstwo.I tak planowałem z tamtad odszedł do miesiaca zrobili mi wielka przysługę. Panowie chcecie do prosze bardzo zasilcie szeregi Brokelmann aluminium pojdziecie przekonacie sie jak tam jest. Ale pamietajcie,że moga z tamtąd w każdej chwili sie przenieś pamietajcie o tym. A pamietajcie,że bedziecie pełnic tam wiele fukcji poczawszy od mechaniki po programowanie itd. Szału nie ma. Mógłbym wiele opowiadać.Ale po co pozdrawiam.

Jeśli mają to być fachowcy, którzy kłamią w procesie rekrutacyjnym, a później męczą się, z negatywnym zresztą skutkiem, przy ustawianiu maszyn, co rzekomo potrafią, to wówczas nie jest to już forum z opiniami o pracodawcy, a książka zażaleń do losu...a tak à propos zgodności z prawdą wygłaszanych tu opinii to firma nigdy nie miała siedziby w Świdnicy co można bez problemu sprawdzić! ludzie nie dajcie się zwieść opinią pseudo \\\\\\\"fachowców\\\\\\\", którym nie przedłużono umowy...

dewid

Firma nie rewelacyjna

Stefan

Witam, może ktoś jeszcze podzielić się informacjami na temat tej firmy???

Zostaw opinię o Brokelmann Polska aluminium sp. z o.o - Opole

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Brokelmann Polska aluminium sp. z o.o