IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Abc

W Gdańsku nie jest lepiej..odchodzą długoletni pracownicy..poniżani obrazani wyzywani..

PracownikNocki

O czym Ty piszesz? Pracownicy mają odwagę bo zgłaszali niejednokrotnie różne postulaty w dziale, również w dziale hr i na każdym zebraniu działowym, gdzie zamiata się wszystkie problemy pod dywan, zrzucając całą winę na pracownika. Więc jaka rozmowa ? Ludziom zabrania się pójść oddac krew, chociaż ludzkie życie jest najcenniejsze, menagerzy wypowiadają się w ponizajacy sposób w stosunku do pracowników, zabraniają pójścia pracownikom na urlop tacierzyński, łamią przepisy bhp więc jaka rozmowa? Jest łamane prawo pracy i powinny być wyciągnięte surowe konsekwencje wobec tych osób. Dlaczego tyle ludzi się zwolnilo z logistyki w ostatnim Czasie?

byly juz pracownik yupii

Sklep w Katowicach pare lat temu byl mimo swojej specyfiki(jaka jest handel) przyjaznym miejscem pracy. Bywalo ciezko, praca z klientami ma swoje plusy i minusy ale kompetencje ludzi i stala kadra rekompensowaly prawie wszystko. Od kilku lat systematycznie wszystko zmienia sie w (usunięte przez administratora) w ktorym juz niewiele pozostalo z przyjaznej atmosfery. Ludzie ktorzy maja doswiadczenie poprostu sie zwalniaja, poniewaz sa niedoceniani, zle oplacani(takie same wyplaty po wielu latach pracy co swiezo zwerbowane osoby),panuje kiepska atmosfera i trzeba pracowac pod ludzmi ktorzy znalezli sie w duzej czesci na swoim stolku przez znajomosci ale o swojej pracy nie wiedza nic.. Zarzadzaja zle, wiedze maja marna a to co sie pisze o logistyce to najczystsza prawda. Jak mozna wydzwaniac do pracownika na urlopie ojcowskim zeby go przerwal i wracal do pracy? Takie rzeczy tylko w ikea. Praca za dwoch a jak zobacza ze dasz rade i za trzech pracownikow? Tez tylko w ikea katowice. W lecie upal 40 stopni na magazynie a w zimie zeby z zimna graja glosniej niz radio? smialo wstap do ikea katowice. Kiedys kadra byla stala, z malymi wyjatkami jak w kazdej firmie. W tej chwili zwalnia sie masa ludzi a to nie koniec. Dla tych co sie zasiedzieli i mysla ze gdzie indziej jest tak samo - wszedzie jest lepiej. Pozdrawiam i kto madry niech omija szerokim lukiem to miejsce(nie pracy bo tego praca nie mozna nazwac).

Były Pracownik

Witajcie. Widzę, że w końcu pracownicy mają odwagę opisać sytuację, które faktycznie mają miejsce w tym sklepie. Niezaprzeczalnie faktem jest, że w sytuacji kiedy jesteś pracownikiem ze swoim zdaniem, który nie boi się tym zdaniem podzielić z przełożonym (a jemu akurat to niekoniecznie pasuje) to wspomniany szef szuka powodu, żeby się Ciebie pozbyć. I tutaj nie mają znaczenia zasługi i osiągnięcia jakie się miało do tej pory. Jesteś niewygodny. Jesteś do zwolnienia. Wiele takich przykładów i osób, które już tutaj nie pracują. Ale może i lepiej na tym wyszli? Kolejnym niezaprzeczalnym faktem jest to, że na tych, którzy są na wysokich stanowiskach decyzyjnych- czytaj kierowników funkcyjnych też jakby dobrze poszukać i z odpowiednimi osobami porozmawiać to są dowody na ich zwolnienie. Ale czy ktoś się zdecyduje na takie ruchy? Zarobki. Temat drazliwy. Upominając się o swoje można też szybko znaleźć drogę do drzwi. Trzymam kciuki, aby się poprawiło. Ale niestety czytając te komentarze widzę, że jest coraz gorzej. Szkoda, bo kiedyś przychodziło się tutaj z przyjemnością i uśmiechem, pomimo tego, że praca nie jest lekka. Momentami doprowadzając do frustracji. Ale ekipa, która tam była trzymała przy nadziei.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
grzbiet wartości

Szanowny kandydacie! Jeśli tylko chcesz usłyszeć że do IKEA przychodzi się po rozwój a nie po pieniądze, to jest to miejsce dla Ciebie. Wszystkie poniższe opinie nie są wyssane z palca a z codziennej pracy. Każdy pracownik który ma swoje zdanie, jest wg szefostwa roszczeniowym pracownikiem, i szuka problemów tam gdzie ich nie ma. Owszem nie ma, ponieważ zespół kierowniczy ( nie wrzucam tutaj do jednego worka wszystkich, bo byłoby to krzywdzące dla niektórych ) unosi się nad ziemią i nie dostrzega problemów. Bo gdyby dostrzegł to może uświadomiłby sobie że problemem są oni sami. Dzieje się co raz gorzej, widać to otwartymi oczami. Doświadczeni pracownicy uciekają z firmy z prostej przyczyny: Rozmowa roczna, która ocenia Twoją pracę, na której podstawie powinieneś dostać podwyżkę lub nie. Ironią i kpiną jest to, że szefowa bądź szef, oceniając Twoją pracę dobrze, przyznaje Ci np 40 groszy podwyżki do godziny. Brutto. I co z tym zrobić? kupić 3 kostki masła więcej w miesiącu? Po roku ciężkiej pracy słyszysz, że jesteś fajny, ale dostajesz CZTERDZIEŚCI groszy podwyżki. W konsekwencji tego, pracownik z doświadczeniem, wiedzą, stażem, który wprowadza nowych pracowników w meandry pracy w IKEA, zarabia np 100 zł więcej od młodego szczawia, któremu wmówiono na rozmowie rekrutacyjnej że może zostać kim tylko chce. Gdzie tu motywacja? Ba, wspomnieć należy o pytaniu na rozmowie, jakiego działu chciałby być kierownikiem i dlaczego. A zatrudnia się jako wykładacz towaru na półki :) Kabaret. Tak jak tzw asesment na podstawie którego są zatrudniani ludzie. W skrócie: Spotykasz się z grupą obcych ludzi i budujecie iglo z kartonu. Albo kolaż z katalogu. Wyklejanki były kiedyś w przedszkolu z tego co pamiętam, no ale skoro oczekujemy od kandydatów umiejętność przedszkolnych, oczekując że pokażą się z jak najlepszej strony - oceniając ich "indywidualność" na poziomie tabelki z kryteriami to mamy to co mamy. Nowi pracownicy, otwierając oczy po okresie próbnym, kiedy Wartości ikea nie wejdą za mocno, a głowy nie są wyprane, zwalniają się bo w cyrku ogląda się zwierzęta a nie ludzi. Brak dostrzegania absurdów dnia codziennego, korponowomowy oraz oderwania od rzeczywistości podejmowanych decyzji spowoduje exodus pracowników poza struktury firmy. Opamiętajcie się, benefity i korzyści jakie daje IKEA, oferuje większość większych firm na rynku. Zawiesiliście się egzystencjalnie kilka lat temu - kiedy firma ta rzeczywiście była konkurencyjna na rynku pracy. Wpajanie ludziom, którzy dźwigają tony w ciągu dnia, sprzedają kuchnie za set tysięcy, robiącym przebudowy działów i realnie zmieniających zysk in plus, że awans to skutek uboczny ich rozwoju może spowodować tylko jedno. Takich skutków ubocznych jest wiele na stanowiskach kierowniczych. Bez wiedzy, bez doświadczenia, ale za to z pięknymi peanami np: Musisz patrzeć szerzej. Wyjdź z pudełka. Myśl nieszablonowo. To są korpobzdety, i dopóki ludzie nie zobaczą na koncie że zostają wynagrodzeni za ciężką pracę ( nie piszę tutaj o leserach i ludziach którzy się opierniczają bo i są tacy ) nie będziecie mieli dobrej opinii. Dlaczego w katowicach nie ma juz rocznej ankiety zadowolenia z pracy? Dlaczego nie zostały opublikowane wyniki prowadzonej lokalnie? Dlaczego nie możemy mówić o zarobkach ( a nie, tutaj wiem, bo wstyd ) Są też pozytywy pracy w Tej firmie. Garstka ludzi, którzy pozostają sobą, nie siedzą na papierosku z kierownictwem, spędzają przerwy ze sobą żeby porozmawiać co u kogo słychać, a nie jakie są KIPIJAJE. I właśnie dlatego, że pozostają sobą, pozostają tam gdzie są, a jakakolwiek więź, która łączy ich z ikea, to mieć za co kupić chleb, albo spłacić wieloletni kredyt. Szanowni Kierownicy IKEA Katowice ( nie wszyscy ) Jedyne wartości IKEA które w niektórych z Was pozostały, to wartości przelewów na konto ( a premia podwójna wypracowana przez pracowników ). Czytając to skwitujecie że jestem roszczeniowy. Może i tak? Chęć pójścia z dzieckiem do kina częściej niż raz w miesiącu, zabranie rodziny do restauracji jest roszczeniowe. Niestety rozwojem ( jeszcze ) za te dobra się nie płaci. Kandydacie! Aplikuj! Jak aplikacja tooo... logistyka logistyka... Jedyne co rozwiniesz, to lędźwie, korzonki. Czy warto dla podwyżki za którą kupisz skrzynkę piwa więcej? we wrześniu zwoliniło się ponad 30 osób. Sam oceń.

paleciak_master

Niestety ale jeden kumaty pracowity i ludzki brygadzista to za mało. Pzdr zwrot. Kolesie statyści pieski owoce warzywa spedytorzy powerade...

Magazynier

Niestety muszę potwierdzić pozostałe opinie na tym forum. Ikea jako miejsce pracy wyróżnia się z pozostałych i ma fajne idee i założenia. Jest masa pozytywnych ludzi z pasją, niestety cząstka pracowników to psuje. Szczególnie na stanowiskach kierowniczych. Jako przykład można podać logistykę gdzie ocenia się ludzi nie za ciężką pracę, (usunięte przez administratora)Główne hasło pasowało by „po trupach do celu”. Jest tam nawet taki dorosły chłopaczek , który pracuje mniej efektywnie niż nawet pracownicy agencyjni, a dostaje podwyżkę i jest na świeczniku. (usunięte przez administratora)Ogólnie jeśli nic się nie zmieni i młody kierownik nie nabierze szacunku do pracowników to nie wróżę nic dobrego.

P.rot

Witam serdecznie jako wieloletni natomiast były pracownik sklepu Ikea Katowice uważam że Katowicki oddział tej znanej na całym świecie firmy odbiega w każdym aspekcie od jakich kolejek zasad zdrowego i dojrzałego biznesu. Domorośli managerowie mający problem z własnymi chorymi ambicjami wypierając się empatii i zdrowego rozsądku sprowadzają podlegających sobie pracowników do poziomu bezrozumnych istot . BRAK KOMPETENCJI na stanowiskach kierowniczych owocuje utratą przez firmę bardzo doświadczonych pracowników poświęcających się przez wiele lat swojej pracy ponieważ z dnia na dzień okazuje się że nie pasują do filozofii firmy? ,nie oni nie pasują do filozofii którą wyznaje młoda i ambitna dobrze wykształcona i wspaniale rokująca grupa menagerów nie znająca się na tym co i jak ma robić ale potrafiący po godzinach siedzenia za biurkiem ,wizytach w palarni i na kantynowych zebraniach towarzystwa wzajemnej adoracji przekazać pracownikowi tylko tyle że wszystko co zrobił i tak jest kupą. Najwspanialszym przykładem jest dział logistyki który wygląda jak okręt sterowany przez nieudolnych kapitanów a załodze od kołysanka chce się żygać.

Wiśnia

Logistyka w Katowicach nie ma nic wspólnego z logistyka. Motywowanie na zasadzie kija i marchewki. Łamanie wszelkich zasad od prawa pracy po BHP przez szacunek do godności człowieka. Wszystko co napisali pracownik logistyki i pracownik nocki to prawda. Trzymajcie się od tego miejsca z daleka jeśli chcecie być szczęśliwymi ludźmi.

Stary stażem pracownik

Pracuje w tej firmie prawie od początku istnienia sklepu w K-cach. Generalnie w ostatnich latach atmosfera pracy bardzo się pogorszyła. Nie szanuje się starszych stażem pracowników. Firma stawia na młode wilki. Co do zarobków to najniższy ranga pracownik na dzień dobry dostaje 20 zł brutto/h. Po 3 mcach dostaje się umowę o pracę i podwyżkę. Niestety często zdarza się iż pracownik z wieloletnim stażem zarabia tyle samo co nowy pracownik ( zaczynał ze stawką niższa) Co roku we wrześniu odbywają się rozmowy oceniające i w jej wyniku pracownik dostaje podwyżkę lub nie. W poprzednim roku podwyżka wynosiła kilkanaście groszy za godzinę Także szału nie ma. Atmosfera bardzo zależy od działu w jakim się pracuje, a konkretnie od kierownika działu. W jednych działach atmosfera jest super a w innych niestety nie. Jeżeli nie spodobasz się obecnemu kierownikowi to znajdzie sposób by się Ciebie pozbyć - i nie ważne że pod innym kierownikiem pracowałeś kilka lat z dobrymi wynikami.(usunięte przez administratora)Tzn możemy zaznaczać niedostępność tylko na 4 dni w miesiącu, ale tylko na dni od poniedziałku do piątku. Na weekendy nie ma takiej możliwości. Jeżeli chcemy wolny konkretny weekend to musimy płaszczyć się przed kierownikiem. I to ma być poważny powód, np komunia dziecka itp (usunięte przez administratora) Ważne co jest najlepsze dla firmy a nie dla pracownika.

MrSpock
@Stary stażem pracownik

Witam. Zgadzam się z powyższym wpisem.Nie pracuję w Polsce tylko za granicą na magazynie , ale opis jest adekwatny do sytuacji jakie się dzieją i tutaj. Tak bardzo szczycą się wartościami Ikea , a wcale ich sami nie przestrzegają ,a Przywództwo poprzez przykład to śmiech na sali ,siedzą w czterech lub pięciu Team Leaderów przy biurku wgapieni w komputery i nic nie ogarniają co się dzieje dookoła.I głupie a czemu się nie dało a dlaczego tak długo. Kilka lat temu wszystko to inaczej wyglądało może i liczyli się z pracownikiem ale teraz tylko kasa kasa kasa ( da nich nie dla pracowników)Miejsce i praca tam nie była by taka zła gdyby nie cały pion zarządzający.

techniczny

Radzę ostrożnie z zatrudnianiem się w IKEA Kat. IKEA ma ogólnie dobre podejście do pracowników, ALE nie w Katowicach. Zauważają to nawet pracownicy którzy są wysyłani w ramach wsparcia z innych sklepów. Atmosferę w Katowicach psują niestety od dłuższego czasu kierownicy. Szczególnie odradzam pracę w "dziale technicznym" gdzie zatrudniono kierownika bez jakichkolwiek kompetencji, który nie wypełnia swoich obowiązków tylko deleguje na pracowników. Od robienie grafików do prowadzenie książki obiektu budowlanego. I ciągle infantylne maile do pracowników, dotyczące spraw sprzed kilku miesięcy, którymi powinien sam się zająć. Zdecydowanie unikać działu dopóki kierownikiem jest tam(usunięte przez administratora)

Artur Zakała
@techniczny

Potwierdzam, pracowałem z zakałą , gość nie odróżnia stycznika od statecznika. Na niczym się nie zna ,nie powinien zajmować tego stanowiska. Ki pomyśleć ,że jego ojciec jako dyrektor w SIlesia CC posiadał ogromną wiedzę a tego to chyba w kapuście znaleźli ( co by buraków nie obrażać ) Katowice są straszne jeżeli chodzi o pracę w IKEA . Kierownicy mają zapędy mobingowe. A dział HR nic z tym nie robi trzeba to poruszyć dalej i pokazać jak jest na prawdę !

cat
@techniczny

Witam, od dłuższego czasu poszukują IKEA Kat na stanowisko Pracownik Techniczny mam pytanie czy warto ? Jak zarobki? Jak zespół pracowników współpraca, wiedza ?

@cat

Zespół się zmienia jak w kalejdoskopie, z powodu źle zrekrutowanego kierownika. To co napisano powyżej jest faktem. Zarobki między 2.6k a 3.1k netto ale to trochę sprawa indywidualna (doświadczenie zawodowe+umiejętność negocjacji). Za te same pieniądze można znaleźć spokojniejsze miejsce do pracy w tym zawodzie.

Dimitri
@anonymous

Szkoda, że nikt z logistyki się nie wypowie co się tam dzieje

Malinowa

Witam, czy ktos posiada informacje na temat jasno określonej pensji w Ikea? Ile miesięcznie standardowo wynosi wynagrodzenie ?

Do.Malinowa
@Malinowa

Stawka początkowa to 20 zł brutto., po roku dostaniesz może kilka groszy podwyżki. Dostępne wymiaru etatu: 1/2 (80h) lub 3/4 (120h)

Olga

@Stary stażem pracownik, przedstawiłeś głównie warunki pracy w Ikea. Napisałeś kilka słów również o stawce godzinowej proponowanej Ci przez tego pracodawcę. Czy mógłbyś również wspomnieć na tym forum jak prezentują się pozostałe warunki zatrudnienia w tej firmie? W oparciu o jaką formę zatrudnienia z nią współpracujesz?

Starszy stażem pracownik
@Olga

Firma zatrudnia na podstawie umowy o pracę. Po trzech miesiącach jest to umowa o pracę na czas nieokreślony. Co do innych benefitow to są bony na święta Bożego Narodzenia, prywatna opieka medyczna Medicover, paczki dla dzieci na Mikołaja, zniżka pracownicza na zakupy (-15%), 13 pensja (po wypracowaniu określonych celów przez firmę) system kafeteryjny (75 zł na miesiąc), dodatkowa nagroda za przepracowanie kolejno 5, 10, 15 itd lat w firmie(bon na zakupy w IKEA)

anna

ja nie pracowałam w tej firmie ale dwa razy startowałam . rozmowa kwalifikacyjna po przez internet to porażka po pierwsze nie każdy nadaje się przy kamerze gadać a po drugie kamera mnie nie lubi i zawsze wydalam niekorzystnie. w lublinie tak robią nie ma rozmowy indywidualnej tylko rozmowa po przez filmik. I jak tu zaleście pracę jak takie wymagania maja .

Olga

@Patryk, czy z Twojego CV wynikało, że masz doświadczenie na stanowiskach kierowniczych? To jaką osobowość posiadamy nie powinno jasno określać do jakich rodzajów prac pasujemy. Odbywając prywatną rozmowę już po tej kwalifikacyjnej oznacza, że Ikea praca nie skontaktowała się z Tobą oficjalnie i nie przekazała Ci wyniku rekrutacji?

Patryk
@Olga

No nie powinno a jednak :)

Patryk

Niestety nie przebrnąłem 3ciej rozmowy, przyszły kierownik [wg siebie coach] już na prywatnej rozmowie stwierdził, że zrobię krzywdę zespołowi bo mam zbyt przywódcze cechy [materiał na managera, kierownika działu itp.] !! Z opisów wyżej, widzę, że zrobiłbym krzywdę kierownikowi zastępując go, niebawem, okazało się, że czytamy te same książki itp. ... aha, czy wspomniałem, że startowałem na sprzedawcę ?? :)

Olga

@Mariola, każda opinia na tym forum ma znaczenie, dlatego proszę Cię o rozwinięcie swojego wpisu dotyczącego Ikea praca jako pracodawcy. Dlaczego nie polecasz zatrudnienia w tej firmie? Wszystkie Twoje spostrzeżenia w tej kwestii będą ważnym punktem odniesienia dla innych użytkowników forum.

Mariola

Nie polecam

Janek

Jak komuś nie po drodze z pracą to lepiej szukać pracy w innym miejscu.

Prac

Jeśli nie chcesz zniszczyć sobie życia omijaj to miejsce pracy! Grafiki dostosowane do potrzeb firmy, praca praktycznie cały dzień, najczęściej od 10/11 do 19/20, więc jeśli masz dzieci to licz się z tym, że do opiekunki będą mówić „mama”. Ponadto wyrzucają z początkiem roku na przymusowe urlopy, ponieważ „za dużo go posiadasz”. W czasie akcji nie możesz wybrać urlopu, ponieważ „klient jest najważniejszy”. Po prostu liczy się tylko firma.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Katowice

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail