IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Winston

Przeraża mnie pycha i dwulicowość wśród pracowników.

Krochmal

To jest jakiś koszmar. Koronawirus szaleje, a w IKEA Katowice zero dyscypliny. To są jakieś jaja! Piszą maile, że zdrowie i życie pracowników jest najważniejsze, a nikt nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. Masek ani rękawiczek nikt nie nosi, wszyscy gadają i spotykają się tak jak wcześniej. Zero dystansu! Z kierownikami na czele! Tu epidemii nie ma! Pierwszy zakażony w Gdańsku, a my dostajemy jakiś absurdalny komunikat, że nikt z nim nie gadał dłużej niż 15 minut. I może też nie dotykał żadnej powierzchni? Na metalu wirus utrzymuje się tydzień, przy kichnięciu roznosi się na 8 metrów! Idiotów z nas robicie? I wszystkich kumulujecie na jednej zmianie, żeby oszczędzać na nockach. Tak jak z wyborami prezydenckimi, przyczynicie się do śmierci ludzi.

Prze razona
@Krochmal

..... Czy dobrze zrozumialam ze w szeregach pracownikow w Gdansku jest /byla/ osoba z potwierdzonym zakazeniem koronawirusa?

Szarik
@Krochmal

Na insajd jest opisany ten przypadek, to nie pracownik IKEA, możesz sobie poczytać.Potem opisuj.

@Prze razona

Tak, pracownik firmy sprzątającej.

@Szarik

To pracownik firmy sprzątającej w IKEA Gdańsk. Więc co, nie kontaktu z innymi pracownikami? Sprzedając nie dotyka różnych powierzchni? Nie je w kantynie? Nie rozmawia z ludźmi? Nie dotyka klamek? Nie korzysta z toalety? Ogarnij się!

@Krochmal

Wszyscy mieli nosić maski i nikt w tym nie łazi. Co to ku.wa jest, że wszędzie trzeba, a u nas nie obowiązuje. Jeden przylezie zarażony to wszyscy padną jak jakieś muchy.

Hmmm

Dlaczego ludzie, którzy Wedlug Ikea mogą siedzieć w domu na tzw home office, są lepiej traktowani niż Ci którzy są zaangażowani i przychodzą do pracy? A tak naprawdę nie mogą pracować bo firma nie posiada sprzętu lub nie może nic im wymyśleć, bo co magazynier może robić zdalnie? Ci co chodzą normalnie do roboty mogą liczyć tylko na " dziękuję " Caroliny nagrane na filmie. Co by się stało jak wszyscy powiemy, ze mamy nadciśnienie lub astme lub cos tam, przecież nie jest wymagane zaświadczenie od lekarza. To dobry sposob aby miec 100 % platne

Tomasz
@Hmmm

Dlaczego piszesz, że są lepiej traktowani? Ich wykształcenie pozwala na pracę zdalną, więc pracują zdalnie. Możesz przecież aplikować do tych działów, które mają taką możliwość. Nikt Ci nie broni.

Fikus
@Hmmm

Po 5 latach studiów człowiek wykształcony słyszy od najniższej klasy robotniczej, że oni chcą twoich przywilejów. Idź na studia, zdobądź kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, ucz się języków, czytaj książki. Później możesz oczekiwać przywilejów.

Fury
@Fikus

powtarzasz sie :-D

Wypłata w czasie zarazy

Hallo!! Związki ZAWODOWE ! Kierownictwo !! Dyrektorko sklepu! Lidl, biedronka, stacja benzynowa BP daje swoim pracownikom premie za 100%obecność w obecnej sytuacji . A dla nas co ? Musimy ciężko pracować, oczywiście nie wszyscy! Kierownictwo świetnie się bawi na papieroskach, wybierając kwiatuszki, nie mówiąc o 90%ludzi ,którzy mają Home Office. Na 13nastke nie ma co liczyć, to może trzeba pomyśleć o jakimś systemie motywacyjnym?

Aleluja
@Wypłata w czasie zarazy

Ty się ciesz, że masz gdzie pracować. Za niedługo może nie być tak kolorowo na rynku pracy

@Aleluja

Cieszę sie bardzo, ze mam pracę! Jestem wdzięczny, ale jakim prawem ktoś decyduje , ze moje zdrowie jest mniej ważne niż osób, które siedzą w domu i dostają to samo co ja ? Dlaczego my mamy ryzykować? Skoro teraz chodzimy do pracy to nie jesteśmy zagrożeni? Nie przychodzimy codziennie i nie pracujemy ramię w ramię? Twk, zaraz napiszcie "To idź na l4". Jasne, mogę, ale znowu DLACZEGO jesteśmy traktowani na innych warunkach ?A co do kierownikow...skoro pracą nazywamy wybieranie kwiatków przez godzinę A kolejną czas spędzony na palarni, to w porządku- pracują w pocie czoła.

Wypłata w czasie zarazy

A teraz myślisz co jest?? Osoby, które się źle czują i tak przychodzą bo szkoda im 80% !! Chodziło o to, ze w innych firmach "narazanie sie" jest docenione(mało trafne slowo),ale tak jest. Mimo , iż nie ma klientów sami dla siebie jesteśmy zagrożeniem i metr odstępu na kantynie tego nie zmieni.

Aleluja
@Wypłata w czasie zarazy

Nikt na siłę nikogo nie trzyma. Takie jest moje zdanie. Nie każdy rodzaj pracy umożliwia komuś zdalna pracę. Są zawody w których jest to możliwe, a są i takie, w który h się nie da. Wyobrażasz Sobie kogoś z foodu by gotował zdalnie? Magazynier rozwizil towar zdalnie? ???? Trochę logiki... A co do kierownikow, to proponuję prężyć siły, szkolić się, uczyć, działać w tym kierunku abyś te został. Jak to stare powiedzenie mówi, co wolno wojewodzie (...). (usunięte przez administratora)

niekierownik
@Aleluja

Cieszyć? Człowieku czy ty się słyszysz? Lepiej mieć pracę i zachorować na koronawirusa i zdechnąć? No tak, bo według jakiegoś pewno kierownika, bądź biurowego siedzącego z lapkiem w domu, stanie i użeranie się z klientami (i samymi ze sobą) jest powodem do uciechy. Mieć pracę ale zdechnąć - ot, filozofia! Zdechnąć ze zwykłą stawką 20pln/h i pal licho, że inne firmy potrafią docenić pracowników a w IKEA sobota - zwykła stawka, niedziela - zwykła stawka itp itd... IKEA zawsze miała problem wypłacać premię - co roku wielka tajemnica ile i czy! A w tym? W tym już na bank premii nie będzie, bo zaraza! Przy zysku 317 mln za rok poprzedni bez problemu starczyłoby na wypłatę premii - nie musi być duża ale żeby starczyło na urlop :D

@Aleluja

Szkolić? Uczyć? Nie dziękuję;) nie interesuje mnie wasze kółko wzajemnej adoracji i kolesiostwo,gdzie rączka rączkę myje. A jeden już "wojewoda" taki byl i teraz w amazonie pomiata (usunięte przez administratora).

Fikus
@Wypłata w czasie zarazy

Dla twojego zdrowia lepiej będzie, jak w twoim miejscu pracy będzie jak najmniej osób. Wtedy ryzyko zakażenia jest mniejsze. Także ciesz się, że inni pracują zdalnie, dzięki temu jest mniej ludzi wokół ciebie. I smuć się, że ty nie masz takiej możliwości - ale to ty wybrałeś sobie taką pracę. Jesteśmy traktowani na innych warunkach, bo mamy inne kwalifikacje i wykształcenie. Trzeba się było uczyć.

Fury
@Fikus

....znamy te wasz kwalifikacje i wyksztalcenie :-D

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

Czy w IKEA Retail są szkolenia zewnętrzne?

Tomasz

Raz na 5 lat jakieś się zdarzy.

Kandydatka

Cześć! Aplikowałam na stanowisko Specjalisty Ds. Projektowania Wnętrz. Posiadam kwalifikacje i słyszałam dużo fajnych opinii o tej pracy. Niestety otworzyłam "internety" i poczytałam trochę o pracy w Ikea. Mam mieszane uczucie. Chciałabym zasięgnąć opinii osób, które pracują w dziale Dekoracji wnętrz / Komunikacji wizualnej / Grafiki Jakie są warunki? Jak współpraca z przełożonymi? Warto w ogóle aplikować?

Aplikant
@Kandydatka

Z ciekawości napisz, czy zostałaś zaproszona na rozmowę. Ja aplikowałem do innego działu i tak, jak Ty otworzyłam internetu i zbladlam! Trochę pokomentowalam. Później spotkałam się z odrzuceniem mojej aplikacji przez Ikea. Może to przypadek. Dlatego będę wdzięczna za informację, czy zostałaś zaproszona czy też odrzucono Twoja aplikacje.

Ktos
@Kandydatka

Nie sugeruj się opiniami, które tu widnieją. Też byłem pełen obaw przyjmując się do pracy w IKEA, po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy. Aktualnie pracuję i jestem bardzo zadowolony. Najlepszy pracodawca jaki kiedykolwiek mi się przydarzył. Życzę powodzenia w rekrutacji.

Ktoś się orientuję, czy w Ikei jest możliwość pracy tylko na nocki po 4h dziennie)?

Bogdan

Daj znać jeśli dowiesz się czegoś na ten temat z innego źródła, taka informacja na pewno przyda się użytkownikom forum. Jeśli wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną to koniecznie napisz jaki był jej przebieg i jakie warunki zaoferowała Ci IKEA.

Solidarność IKEA

(usunięte przez administratora) zmieniam pkt.4 bo podobno wcale tego nie ustaliliśmy: Witam tu Solidarność Informacja dla SKLEPÓW!!! W dniu 06.02.2019 r. odbyło się spotkanie Związku Zawodowego "Solidarność" z przedstawicielami firmy IKEA Retail poruszyliśmy następujące kwestie: 1. Zawnioskowaliśmy o podjęcie negocjacji w sprawie odpraw dla pracowników, dotkniętych procesem transformacji. 2. Zaproponowaliśmy podniesienie odpisu na fundusz socjalny do pełnej kwoty i przeznaczenie go na świadczenie wakacyjne dla pracowników. 3. Zawnioskowaliśmy o podjecie negocjacji w sprawie podwyżek ogólnych/gwarantowanych dla każdego pracownika związanych z wzrostem kosztów życia na FY20. 4.Zawnioskowaliśmy o prawo przedstawiciela ZZ do uczestniczenia w spotkaniach odwoławczych od rozmowy oceniającej członków naszego związku. 5. Poruszyliśmy 3 inne sprawy: związane z funkcjonowaniem związku, uprawnieniami związku, oraz indywidualnymi sprawami pracowniczymi. Apeluję do pracowników o poparcie naszych działań i zapisanie się do związku kontakt: tel.666600891 Michał Kukuła

szok
@Solidarność IKEA

20 zł brutto to wciąż duzo za mało!

załamana

Czytam wasze opinie/ ludzi pracujących w różnych działach i jestem przerażona! Tyle pieknych słów na stronie Ikea o tej firmie.... Aplikowałam do działu marketingu i sie zastanawiam, czy było warto. Nie chce pracowac za 20 zł brutto, bo to urąga mojej godności. Czy ktoś może napisać jak wygląda praca, płaca, jakie jest kierownictwo i koleżanki/koledzy w dziale marketingu? Czy sa pomocni? Czy praca jest również w nocki? Czy zatrudnienie też, jak w innych działach na czesc etatu?

Okular

Wiem, że o każdej firmie pisze się różne rzeczy i w internecie wywleka wszystko, ale Żadna firma nie robi sobie aż tak suuuperowej reklamy i nie wymyśla wartości, których sama nawet nie zna . Wiec później pracownicy się rozczarowują i Ikea już taka najj nie jest .

@Okular

o co dokładnie chodzi?

Secret

A ja niemam opini mam bardziej pytanie..czy uwazacie ze idac do naszego HR ..I mowiac cos w zaufaniu to zostaje tylko dla tej osoby?? Czy jest tematem plotek???

Zakupy

Ostatnio przyszedl mail dotyczacy zakupow I znizki pracowniczej..I chcialbym sie podzielic paroma spostrzezeniami...kierownik zmiany w ciuchach pracowniczych ..a nie sory zalozyl kurtke na gore robiacy zakupy w czasie pracy to jest ok??

Food16

Witam. Pracuje w Ikea w tzw FOOD już 16 lat i pozdrawiam szydercow którzy takie komentarze piszą bo chyba sami ze sobą mają problemy. Zostałam sama z córką jak to w życiu bywa i dzięki kierownictwu tzw p. A. i zarządowi Ikea pomogli mi abym teraz mogła godnie żyć, a co do żartów to w każdym zakładzie pracy są ludzie weseli i zartują na jaki temat? (usunięte przez administratora) Ale czy to znaczy, że wszyscy się molestujemy? Widać, że są ludzie którzy sami ze sobą nie mogą sobie dać rady i będą się cieszyć porażką innych mimo, że Ci ludzie są sprawiedliwi co do oceny pracy każdego z nas. A jeśli ktoś nie umie pracować to wiadomo, że na Kierownictwo i Zarząd będzie narzekał... To chyba wszystko i mam nadzieję, że dotarło to do dziwnych, ponurych i szyderczych ludzi a obecnie Kierownictwo i Zarząd weźmie pod uwagę mój komentarz. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za pracę którą lubię za satysfakcjonujące wynagrodzenie i za wcześniejszą pomoc bez której chyba nie dałabym rady... DZIĘKUJĘ IKEA

Aaa
@Food16

Brawo 16 lat to kawal czasu!!!!

Zzz

To moze sie wypowiedz jakie masz doswiadczenie z firma??pozytywne?? Negatywne?

Food

Zespol foodu to niektorzy fajni ludzie nie powiem ..ale akurat to ze sa "pupile" od kierownikow to prawda..a chyba kazdy powinien byc traktowany tak samo nie??

Pracownik nocki

Nie dajmy się chopy z logistyki!! Będzie dobrze AUUUUUU!!!!

Pracownik logistyki z nocki

Nie dajmy się chopy z logistyki!! Będzie dobrze AUUUU!!

Czy jest to normalne aby pisać takie wierszyki? Proszę o merytoryczne wypowiedzi.

Pancia

A może ty Food 3 zazdrosna jesteś że nikt Cię,,pod biurko nie zaprosił" To co piszesz o (usunięte przez administratora) to świństwo powinien Cię za te oszczerstwa podać do prokuratury Znam go kupę lat zawsze mogłam liczyć na jego pomoc na przestrzeni lat nie raz podnosił nasz dział na nogi Obrażasz pupilów ( czyli mnie też) a są to osoby które z katarkiem jaki i przed dłuższym weekendem nie idą na l 4 i nie mają (usunięte przez administratora) na pracę Ludzie nikt was tu na siłę nie trzyma nie podoba się to do widzenia Pewna mądrą kantynowa powiedziała mi kiedyś i podzielę się tą dobrą radą Najwyższy uczy pokory Pokory ludzie pokory

@Pancia

Proszę podaj trochę przykładów.

Pancia

Nie czuję się w obowiązku przed Tobą dawać przykłady. Mogę to zrobić jedynie na prośbę HR lub SO, a że lubię dawać dobre rady to -ludzie zróbcie coś fajnego dla świata! Może w końcu przestaniecie(usunięte przez administratora). Czytajcie dzieciom w hospicjum, ratujcie misie w Australii, zawiezcie karmę do schroniska. Być może Pan Bócek i Miss Karma spojrzą na Was przychylnym okiem. Trzymam kciuki. Paragraf 216 Kodeksu Karnego warto się z nim zapoznać. Proszę mnie nie drażnić, nie zawaham się go użyć.

Ktoś z nocki2

Jubla można dostać w tej Ikeji. Trzymajcie się w tej logistyce.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Katowice

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail