IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Liczba chorych

Trochę mało przemyślanie kroki zostały podjęte, gdyż pandemia ruszyła z kopyta natomiast w sklepie pojawiło się wiele ofert zachęcających do odwiedzin. Tak humorystycznie napisze, że trochę ponad tydzień temu klienci odwiedzali nas licznie z przyczyny kończących się kuponów a teraz wzrosty zachorowań.

Alicja

Dramat klientów Ikei w punkcie obsługi. Nawet kierownik nie ma odwagi przyjsc do oczekujących. 8 stanowisk, a obsługują w porywach 4 w tempie 10 minut na klienta. Dramat.

Jak Wam podoba się obecna sytuacja? premii brak, o podwyżkach możemy zapomnieć, jak zwykle Ciemnogród z Kato nic nie wie bo nie czyta i się nie dowiaduje. Zapraszam do lektury na inside. Dalej siedźcie na tyłkach i nic z tym nie róbcie, to wychodzi Wam wspaniale. Odezwać się nie chcecie, do związków tez się boicie zapisać a Warszafka robi nas jak chce bo ma nas gleboko w "D", zdziwieni? przecież zasuwaliśmy w covida, i co z tego, jak dla nich liczą się tylko pieniądze. Na co jeszcze czekacie?! aż zabiorą nam bony na święta? bo covid Obudźcie się !!!

Czy ktoś pracował na restauracji w IKEA i poleca?

Basia
@Monika

Pracowalam i nie polecam. Ogólnie praca fajna, ale atmosfera OKROPNA. Zwolniłam się, ale nie będę tu pisac wywodów. Po prostu krótko i na temat, ja osobiście pracy w Ikea nie polecam.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Kris

Anek tylko jego błędy nie mają wplywu na prace innych osób a skoro jesteś inteligentny to te błędy zachowaj dla siebie i odnieś się do treści po za tym ma rację pisząc jacy ludzie pracują praca to nie przeczkole

Czy w Ikei praca na 3/4 etatu to praca od pon do piątku po 6h czy po 8h, ale nie we wszystkie dni?

Ktoś tu chyba prowokuje pytaniem. Niestety praca w handlu wiąże się z pracą w godzinach obecności klienta czyli popołudniu i w weekendy. Według logiki praca na 3/4 powinna trwać 6 h, natomiast w rzeczywistości czas pracy w ciągu dnia będziesz mieć taki sam jak pełnoetatowy pracownik ale otrzymasz więcej dni wolnych.

Jeden z najdłuższych procesów rekrutacyjnych, w których brałem udział. Całkowity brak komunnikacji z kandydatem. W pierwszym etapie (przesłanie odpowiedzi w formacie wideo na pytania pracodawcy) zostałem odrzucony pomimo nagrania odpowiedzi. Powód: nie otrzymaliśmy pana odpowiedzi wideo. Po mojej interwencji okazało się, że wideo zostało omyłkowo pominięte przez pracowników HR. Dostałem się do drugiego etapu, została ze mną przeprowadzona rozmowa o pracę. Miałem otrzymać odpowiedz tydzień później. Po 7 dniach dostałem wiadomość, że proces przedłuża się i informację otrzymam w następnym tygodniu do 15 września. Dzisiaj mamy 23 września, nie dostałem nawet maila zwrotnego (pomimo mojej korespondencji z prośbą o udzielenie informacji czy proces rekrutacyjny został zakończony). IKEA zapewnia, że dla nich najważniejsi są jej pracownicy oraz ludzie, teoria jedno, praktyka drugie.

Zawiedziony

Kierownictwo działu nie panuje nad pracownikami. Brak jakiejkolwiek podziału obowiązków. Jakakolwiek inicjatywa dotycząca podziału obowiązków jest negowana. Akceptowanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu działu.Nie wspominając o donosach między współpracownikami i na tej podstawie kształtowaniu opinii o drugim pracowniku przez kierownictwo. Wewnętrzne niejasne układy które decyduja o przedłużaniu umowy. Brak merytorycznej oceny pracy

Anek

Futryny:):):) no sorry ale to ja się nie dziwię, że reklamacja nie rozpatrzona:) Poza tym nie to forum:)

Klient2

Nie polecam korzystać z usługi dostawy. Panowie byli niemili i nie punktualni.

klient

Zenada nie maja kompletnego towaru sprzedaja po reszte odsylaka na infolinie zeby sobie reszte zarezerwowac a tam sobie licza oplate nie wiem za co ikei powinno zalezec na klientach nie polecam tego sklepu omiac szerokim ukiem

najgorsza rekrutacja

Śmiech na sali z rekrutacją na stanowisko działu przepływu towaru. Kierownik nie potrafi odebrać telefonu lub odpisać na sms. Po utrudnionym umówieniu się na rozmowę nie przychodzi, a następnie pisze smsa kiedy mógłbym się zjawić. Do tego po umówieniu się na drugą próbę daje możliwość namyślenia się czy podejmuję pracę. Ostatecznie nie odbiera telefonu z decyzją, ani smsa że jestem chętny na pracę. Po paru dniach otrzymuję informację z systemu Ikei, że nie dostałem się. Żart jakiś i najgorszy proces rekrutacyjny kiedykolwiek. Nie polecam

Termi1878

Rekrutacja na stanowisko przepływu to żart jak kierownik tego działu. Nie idzie się dodzwonić, a jak wreszcie jakimś cudem uda się umówić na rozmowę to szanowny pan nie przychodzi na spotkanie, by następnie napisać kiedy mógłbym się zjawić. Po ponownym umówieniu i rozmowie kwalifikacyjnej dał możliwość namyślenia się czy podejmuję się pracy i aby go poinformować. Niestety po zdecydowaniu się pan kierownik nie odebrał ani razu telefonu, ani nie odpisał na sms. Dopiero po paru dniach dostaję informację na maila z systemu, że nie dostałem tej pracy. Najgorszy poziom rekrutacji z jakim mogłem się spotkać.

Wyzwoliciel

Jak tam się pracuje z nową szefowa?

@Wyzwoliciel

Niestety nic się nie zmienia Zmiany tylko stanowisk

Śmiech to zdrowie

Firma posiada iwaye, natomiast pracownicy anencyjni nie mają np. zniżki zakupowej. Pomijani są przy prezentach np. nie należy im się karta świąteczna czy prezent na nowy rok finansowy. Dobrze, że przynajmniej mają dofinansowane posiłki, gdyż na restauracji pracowniczej hulałby wiatr.

@Śmiech to zdrowie

Pracownik agencyjny nie zawiera umowy z Ikea tylko z agencją pracy. Od swojego pracodawcy możesz rościć prawa do bonusów:) w tym przypadku nie masz racji niestety.

@Anek

Chodzi mi o pewien paradoks, gdyż chcecie innym przedsiębiorstwom narzucać standardy, które akurat są bardzo dobre ale sami zatrudniacie pracowników przez agencje dawając im pracę w takim samym charakterze i w takich samych godzinach pracy ale z mniejszymi przywilejami niż pracownicy zatrudnieni pod waszą firmą.

@Śmiech to zdrowie

Jak wyżej, negocjować możesz ze swoim pracodawcą- o ile możesz. Warunki pracy i płacy przyjąłeś? Zawsze możesz poszukać innego pracodawcy, pozdrawiam.

@Anek

Chodzi tylko o przyzwoitość wobec osób zatrudnionych przez firmy zewnętrze, której trochę brakuje w firmie gdzie mówi się o równości.

błędne koło

Pracodawca pisze: "Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture" i co? byłem i zasugerowałem, że mam duży problem z moim kierownikiem i jaką otrzymałem odpowiedź? : "Porozmawiaj na ten temat ze swoim kierownikiem" Naprawdę? Taka odpowiedź z działu P&C? Aż mnie zatkało jak to usłyszałem. Obecnie czuje się samotny z moim problemem i nie wiem do kogo się zwrócić! Bo na pewno nie do mojego kierownika, który jest źródłem problemu oraz do działu P&C, który odsyła mnie do kierownika, czyste błędne koło. Pozdrawiam prawdopodobnie były pracownik IKEA

Człowiek z nocki
@błędne koło

Jak to mówi jeden z pracowników : - oni nawet nie ogarniają, że nie ogarniają. Taki bajzel jest.

obserwator
@błędne koło

Bardzo Ci wspołczuję. A moze uderz bezposrednio do kogoś, kto jest nad tym kierownikiem? Do jego bezposredniego przełożonego? lub jakiegos dyrektora, najlepiej takiego z którym czujesz ze mozna po ludzku porozmawiać. Jest jescze dział HR, tam tez wydaje mi sie ze mogłbys uzyskac pomoc luib chociaz wskazaliby Ci taka osoba, której moglbys powiedzieć o swoim problemie z przełożonym. Napisz, jesli sie uda. trzymam kciuki.

KK

Witam. Jestem byłym pracownikiem Ikea w Hollandii - Oosterhout- byłem operatorem wózka widłowego bocznego ponad 4 lata. Praca jako taka była Ok. Czy możecie mi opisać jak wygląda praca i pieniądze na tym samym stanowisku ?

bylypracownik
@KK

Stawka 20-21 zł brutto, małe szanse na to, że dostaniesz cały etat, prawdopodobnie wylądujesz na 0,5 z dorobieniem do ~120 lub 3/4 etatu i zrobisz ~140h. A jak to wygląda w Holandii, też raczej dają tylko część etatu czy raczej cały no i stawka jest przyzwoita jak na holenederski rynek ? :) Pozdrawiam :)

Jakie są zarobki w Ikea Katowice? Firma w ogłoszeniu podaje, że chce zatrzymać pracownika na dłużej. Czy to znaczy, że oferuje mu satysfakcjonujące wynagrodzenie? Co.oznacza Ikea RETAIL?

20 zł brutto na godzinę, to stawka podstawowa, zatrudnienie raczej na część etatu, przez zamknięte niedziele na podstawowe stanowiska nie proponują całych etatów. Nie są to atrakcyjne warunki w tej chwili na rynku

@20

Najlepiej najpierw szukać pracę w miejscu gdzie godziny pracy będą uwzględniały życie prywatne. Niestety tu jest z tym ciężko ale taka jest specyfika pracy w handlu.

@20

dziękuję za odp. Rzeczywiscie 20 brutto na godzine, to jakas porażka. Przy 160h wychodzi 3200 brutto. O ile wyrobie te 160h, bo piszecie, że zatrudnienie jest niepełne. Jak tu wyżyć przy tak wysokich cenach na rynku? A tyle piszą jacy to ni są super pracodawcą! :( Lepiej pojsc do Kauflanda i Lidla. Duzo lepsze warunki. A co z tymi benefitami? Multisport, ubezpieczenie na zycie. Pewnie trzeba jeszcze za nie zapłacić?

Multisport i ubezpieczenie nie są za darmo, ale ceny są preferencyjne

Pracus
@20

Taa...też mi obiecywano 20 brutto, miało to być 16-17na rękę, jak się potem okazało to było 14 z groszem, choć to i tak nie źle - to jednak już była sciema na samym początku...

ktoś z empo

Podczas, gdy logistyka (usunięte przez administratora) przerzucają tysiące kilogramów łamiąc plecy, to inne działy swietnie się bawią w czasie pracy na swoich zmianach biorąc udział w hot16challenge. Akcje jak najbardziej popieram i udział IKEA w nim, lecz troszkę smutne, ze nie zaproszono nikogo z logistyki do wzięcia udziału w nim. #takieikeafamily

Winston

Przeraża mnie pycha i dwulicowość wśród pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Katowice

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail