Opinie o Espersen Poland Sp. z o.o. w Koszalin

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Espersen Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Espersen Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sklepy rybne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Espersen Poland Sp. z o.o. w Koszalin

Specjalista ds. Zakupów Pośrednich na jakie zarobki może liczyć? Nie widzę w ogłoszeniu żeby podali, ale znalazłem forum i mówię może tutaj ktoś będzie dobrze zorientowany. Szczególnie mnie to interesuje, ile początkujący dostają. Jest jakaś różnica pomiędzy zarobkami tych co dopiero zaczynają a ludzi którzy mają już jakiś staż?

K

Patrząc na rozmiar firmy zadziwia mnie fakt, że po rozmowie o pracę na stanowisko biurowe nie było odpowiedzi zwrotnej. Panie się zarzekały, że dostanę odpowiedź, bez względu na to jaka by ona nie była. A tu cisza. Bardzo nieprofesjonalne podejście. Marnowanie czasu..

Patrząc na upadek

Espersen z racji tego, że płaca minimalna wzrasta, podniósł łaskawie ludziom z produkcji stawkę z 22 do 28 brutto i możnaby pomyśleć, że fantastyczna firma, gdyby nie to, że średnio z dodatkami do tej pory zarabiali pomiędzy 26-27 zł miesięcznie, ale właśnie te wszystkie dodatki zostały ucięte i wchłonięte na poczet wynagrodzenia zasadniczego. Ludzie dostali wypłaty i raczej nie było słychać zachwytu. Także jeśli ktoś się wybiera na produkcję, to należy pamiętać, że jest mokro, zimno, śmierdzący z pracą na dwie zmiany, za fenomenalną stawką równą z dokładnością do 100 zł najniższą krajową. Za te pieniądze, to wszędzie dostaniecie pracę w lepszych warunkach. Z fartem

Ktoś
@Patrząc na upadek

Nie umiesz liczyć wychodzi 3 zł do godziny netto a to daje ok 500 zł więc podwyżka była znaczna

Patrzac na upadek
@Ktoś

Jasne. To chyba o dwóch różnych fabrykach mowa, bo moje wyliczenia były proste i ludzie wczoraj po wypłatach tylko to potwierdzili. Nie będę prowadził tu dyskusji, bo nie muszę nic nikomu udowadniać. Było od tonażu, było absencyjne i zero waste I to średnio wychodziło ludziom miesięcznie w okolicach 26 zł, albo lepiej. Możesz mówić komuś, kto nie zna tematu od podszewki

@Ktoś

No to już całkiem sporo. A takie podwyżki to często się u was zdarzają? Wszyscy takie dostają czy tylko konkretni pracownicy?

Coś
@Ktoś

Podwyżka znaczna to jest dwa razy w roku jak miesiące są długie ,żeby w takich warunkach nie zarabiać 4 tys to jest wstyd, ciut więcej od najniższej krajowej

@Patrząc na upadek

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, temu co stawka nie pasuje w @Pracodawca to chyba nikt go nie zmusza do pracy. Ludzie odchodzą i większość wraca z powrotem . Praca stabilna i płacą zawsze na czas, ale wszystkim się nie dogodzi

Kto niby wraca ???
@Anna

Słucham ??? Kto niby tu wraca po odejściu? Sama/y odeszłam/em jakiś czas temu i ludzie którzy tam pracują dużo lat mówią że może 3-4 osoby się zdarzyły które wróciły a ci co wracali drugi raz to tylko z braku pracy na chwilę i jak znaleźli coś lepszego znowu się zwijali stamtąd.

@Anna

ja akurat nie pracuje na produkcji i mam całkiem inne pieniądze, a wpis był odnośnie ludzi z produkcji z którymi mam kontakt. A wracają ci, co nie potrafią sobie normalnej pracy znaleźć xD

@@@@@

Firma może i spoko, ale brygadziści którzy pracują tam po 15 ,20 lat i więcej powinni zostać wywaleni na (usunięte przez administratora) ....

Leszno
Teresa

Specjalista ds. aplikacji ile zarobi? widzę po niektórych komentarzach, że przybliżacie jakoś stawki, a w tych aktualnych ogłoszeniach niestety niczego nie podają. Opiszecie pracę na tym stanowisku? jaki jest dział? Atmosfera?

@Teresa

Na okresie próbnym można liczyć na 5600-6000 brutto

pracownik produkcji

Witajcie teraz z innej beczki kantyna na NS każdy dostaje porcje na oko w zależności od wydającego i biurowi to maja sterty na tależach jako porcja inni kupuja pol porcji a dostaja cała a zwykly pracownik obserwator widzi i płaci ... co to znaczy porcja ile gram ma ta porcja , dlaczego widze mniejsze porcje niz biurowi ja płace tyle samo ,,,,w każdym barze czy jadłodajni jest podana ilosc porcji 100 g lub ... u nas na oko " na oko to chłop w szpitalu umarł o ok mozemy kuoic jedna kulke ziemniaków no tak to mieżalne ale reszta , porcja zeberek hahaha". kuchmistrz mało co wykonuje wszytko od podwykonawcy zrobi kanapki i tyle , surowki burak , marchew , biala kapusta , pierogi , kartacze , flaczki od sprzedawcy . no teraz zupka za darmo we wtorki to fajnie ale dlaczego tylko we wtorki jak w zakladzie zimno a zupka darmowa tylko dla niektórych ....................... to nie pomowienie tylko obserwacja raczej merytoryczna ale w rozpisce musi byc waga porcji .............. a tak to super zawsze czysto stoły czyste brawo dla ekipy ktore sprzataja zawsze pyszna kawka z super expresów za to brawooo

Pracowałem 8 miesięcy i dość się nasłuchałem... Zero szacunku , brygadziści nie reagują- oczywiście nie każdy , są też tacy normalnie z którymi można normalniej porozmawiać,(usunięte przez administratora) Nie polecam ... Obgadywanie , itd Najlepiej obserwować mało mówić i wyciągać wnioski... Nigdy więcej ...

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Espersen Poland Sp. z o.o.?

Korba

3 miesiące okres próbny, później na rok i trzecia umowa na stałe

Klarysa

Młodszy Specjalista ds. Zakupów ile może wyciągnąć na rękę, czy ktoś z Państwa się orientuje, czy tak junior to coś poza minimalną ma szansę zarobić? Chciałabym zmienić branżę i nic mi nie zostaje, poza takim stanowiskiem, ale ciekawa jestem, jak to na początku będzie wyglądało.

No i jeszcze jeden kamyczek, ludziom opowiadają, że produkcja, dobra firma, wszystko super, a potem (usunięte przez administratora) brygadzistki mają cię gdzieś, cokolwiek się stanie, to nie ma bhp, bo po co zgłaszać, itd…

Kalina

Hej, ja mam pytanie o tą podaną w ogłoszeniu możliwość pracy hybrydowej na stanowisku Specjalistka ds. celnych. Jak to się rozkłada, ile dni spędzacie w biurze? Oczywiście pytanie do osób, które pracują w takim trybie, pozdrawiam. Nigdy wcześniej nie pracowałam w takiej formie, ale chciałabym spróbować.

Podwyżka w espersenie

4zl brutto 168h w miesiącu to 670 brutto czyli jakoś 550zl netto odjąć od tego premie za obecność bo została zabrana czyli 220zl netto to podwyżki niby wychodzi 330zl na rękę aczkolwiek nie odczuł tego nikt w zakładzie. Po nowym roku w espersenie stawka już nie wrośnie ale w innych miejscach tak o średnio 200-300zl na rękę czyli te podwyżkę mamy tylko 2 miesiące a od stycznia znowu będzie jak w tym roku do października czyli tak samo.

Podwyżka espersen

"podwyżka" 4zl brutto x 168h w miesiącu = 720 brutto co daje 565zl netto na rękę 565zl netto - 220zl netto premii za obecność = 345 netto a to jest 400 brutto 400 brutto podzielić na 168h w miesiącu daje !!!!!2,39 brutto!!!!!! podwyżki a nie 4zł jak powiedzieli..... Czyli rzekomo wychodzi 345zl netto w skali miesiąca do wypłaty ale to nic skoro od nowego roku pensje ida 200-400zl w górę więc espersen zarobkami dalej nie będzie się wyróżniał a robienie regulacji w październiku to zabieg mający na celu zamydlić ludziom oczy większą wypłata w listopadzie i grudniu pewnie po to żeby nie opłacało im sie zmieniać pracy tylko zapominają że po nowym roku znowu ta regulacja jest nic nie warta. A praca jest ciężka.

@Podwyżka espersen

To ile wychodzi netto na rękę za miesiąc?

Roberto

napisze ktoś normalnie jak człowiek ile łącznie jest na rękę?

@Roberto

Wszystko zależy od stanowiska Podstawy jest 28 ziko produkcji

Czyli około 3200 zł netto....

Krzysztof Pióro

Witam. Już półtora roku nie pracuję w firmie (BoWiD) i jestem szczęśliwy. Dla mnie, dopóki nie zmieniła się władza i dopóki firma była własnością Royal Greenland, pracowało się spoko, czyli adekwatnie do otrzymywanego wynagrodzenia. Było ciężko, jak w każdej firmie. To jest przetwórstwo rybne i z założenia jest to ciężka i wymagająca praca. Sporo się tam nauczyłem przez 14 lat pracy jako operator maszyn (bardziej panierowacz :)), no może nie tyle, co przez rok pracy w obecnej ... ale i tak jak emocje mi już opadły, to wiem, że będę ją dobrze wspominał. Potencjalnym kandydatom na pracownika, polecam złożyć podanie i spróbować. Ja byłem ze starej gwardii, wierny swoim przełożonym i dawnym porządkom. Jakiś czas temu przyszło nowe i jakoś nie potrafiłem się w tym odnaleźć dlatego się zwolniłem. Być może Ty się odnajdziesz. Świat się zmienia, firmy też ... Pozdrawiam.

Omijać szerokim łukiem Panią z działu rekrutacji Magdalenę G.. bardzo nieprofesjonalna (nepotyzm)

@Anonim

No nie wiem. Miałem z nią 3 rozmowy w tym o zmianę stanowiska i uważam, że jest spoko. Pełna kultura i rzeczowość.

Proszę przeczytać pojęcie "nepotyzm" Proszę mi powiedzieć jak w tak dużej firmie może dojść do takich absurdów , że Pani która przeprowadza rekrutację , rekrutuje własną córkę i przeprowadza z nią rozmowę kwalifikacyjną ? Przecież w takim przypadku jest to oczywiste , że reszta kandydatów jest skazana na niepowodzenie mimo lepszych kwalifikacji ,wykształcenia czy dłuższego stażu pracy .

Ktos

Póki w grę nie wchodzi rekrutacja własnej rodziny to może i jest spoko

Iks

Zazdrosny czym? Żadne bzdury tylko fakty , które można bez problemu sprawdzić . Chyba czas napisać skargę gdzieś wyżej skoro nikt nie widzi problemu , np do dyrektora ... raczej Duńczyk nie będzie zadowolony jak przeczyta co się dzieje u niego w firmie .

Ooo

O, no proszę. A to jak się porozmawia z osobą z HR to można awansować? Czy takie rozmowy kończą się sukcesem, czy była rozmowa i tyle? Jakie efekty?

@Ooo

Zasadniczo rozmowa była po tym, jak rozmawiałem najpierw z kierownictwem działu docelowego. Ostatnie słowo (i zostało mi to powiedziane) należało do kierownictwa działu, do którego chciałem się przenieść. Pani, o której mowa,przeprowadziła rozmowę wstępną, bo składałem ponownie cv i prośbę o zmianę stanowiska i sprawdziła moje kwalifikacje, a później zaprosiła na drugą rozmowę z kierownikiem działu docelowego, gdzie wraz z kierownikiem zgodnie ustaliliśmy, że pójdę najpierw na powierzenie obowiązków, tj taki okres próbny na 3 miesiące, który pomyślnie przeszedłem i zostałem na dziale, o który się starałem

Pracownikbowiduu

Tak ostatnie słowo należy do kierownika , lecz to pracownik HR wyraża opinię o potencjalnym kandydacie ( który wg niego będzie najlepszy i zazwyczaj potencjalny kierownik przychyla się do takowej opinii ) i jeśli chodzi o M.G i jej córeczkę to przecież oczywiste , że pani G swoją córkę postawiła w najlepszym świetle mimo braku jakiego kolwiek wykształcenia czy doświadczenia . Kto wie czy w tym przypadku Pani Menager razem z Panią rekrutrerka nie miały ustawione od początku takiego wyniku a cała ta rekrutacja była jedna wielka szopką. W takim bądź razie takie praktyki są nie dopuszczalne aby to matka przeprowadzała z córką rozmowę kwalifikacyjną tym bardziej , że są inne Panie rekrutujące i można było to załatwić rzetelnie.

Pixie
@Anonim

Zgadzam sie. Smieje sie z kandydatow, opowiada bzdury, nie umie zadac pytan, ktore wnosza wiedze. Fatalne. Mam kilka rozmow za soba, ale tak nisko nie bylam jeszcze

Bocki

Tu nie chodzi o (usunięte przez administratora), ale osobe, ktora reprezentuje zaklad. Rozmowa z Nia na spotkaniu to jakas bzdura, opieszalosc. Brak konkretnych pytan, bladzi, nic o landydacie konkretnego jie wie. Dowiadujr sie jedynie czy za niska pensje przyjdzie, ale tak jakby w ogole wiedza nir byla wazna. Co to w ogole jest

Mama
@Pixie

Zgadzam się pani Mag... GO.. przeprowadza rozmowy rekrutacyjne w bardzo zlym schemacie. Bylam godzine i nie padlo zadne pytanie, ktore umozliwia weryfikacje mnie jako zrodla produktywnosci dla firmy. Zauwazylam, ze dopiero ostatnie pytanie odnosnie zarobków pozwolilo stwierdzic czy jestem dobrym pracownikiem. Bardzo nieprawidlowo. Polecam zmienic rekrutera

@Mama

Zestaw pytań sami sobie szykują czy to wszystko w praktyce idzie odgórnie? I będzie to niezależne od stanowiska? w którym momencie się dowiem z kim na pewno rekrutacja będzie realizowana? Są teraz takie trzy oferty na pewnym portalu i jedna z nich mnie interesuje

Rybki
@Bocki

Pomyslelismy o nowej ankiecie ktora powinni przeprowadzic wsrod pracownikow.Pytania powinny byc takie czy jestes zadowolony ze zmian jakie wprowadzono ,jak sie podoba nowa organizacja pracy,czy z tego powodu pracuje sie lepiej,czy tak naprawde ktos ogarnia ten balagan

@Rybki

Jeśli już wychodzicie z takimi inicjatywami to do kogo możecie teraz z tym podejść? Macie w ogóle jakiegoś jednego przedstawiciela czy raczej każdy z czymś chodzi jeśli najdzie go taka ochota? I czy to sugestia by jak na razie się wstrzymać z papierami, które chciałem słać na junior buyera? Od tygodnia oferta wisi ciekaw byłem opinii

Winowaty

Zakład stacza się na gułag koniec lat 90 początek 21 wieku Zresztą cała ta wymiana to wynalazki z czasów pracownik nie może mieć za dobrze trzeba go ciągle o coś obwiniać i za plecami znieważać Jak się nie podobasz kierownictwu bo wiesz zbyt wiele lub jesteś za mądry to kariery nie zrobisz

Grzegorz
@Winowaty

Czyli nie ma szans na awans czy po prostu tylko wybrańcy dostają taką możliwość? A podwyżki jakieś dają? Szczególnie teraz jak taka inflacja.

@Grzegorz

Jest. Nie widzę przeszkód. Na BOWID potrzebują operatorów. Jeśli jesteś bystry, masz trochę drygu do Majsterkowania i chęć do pracy, to jak najbardziej możesz w ciągu roku awansować i dwukrotnie (zdobywając kolejny stopień operatoski).

Podwyżki są w październiku

Grzegorz
@Pablo

Dzięki za informacje. Podwyżki na jakim poziomie? 2-3 stówy brutto czy więcej? Każdy pracownik dostanie?

Bishop
@Pablo

Możliwości na awans zawsze istnieją. jak kolega napisał "jeśli jesteś bystry," - ja bym dodał jeszcze przebiegły. Niestety rzeczywiście jest taka, że jak masz jakąś obszerniejszą wiedzę w dowolnym aspekcie technicznym, i nigdy nie pracowałeś w tym zakładzie - to na start wybijasz się z szeregu technicznych, czyli: mają obawy że (-krotko mówiąc-) ich zastąpisz - więc stanowisz konkurencję. Przekonaj się i wstąp w szeregi pracowników tego zakładu, a zobaczysz, ze po przejsciu stróżówki, znajdziesz się w innym świecie, z innymi normami, zasadami, z klanami rodzinnymi, z kastami, z koneksjami, a praca na samym końcu.

J.

Mniej więcej.

@Bishop

I co jak wyczują od ciebie konkurencje? Zaczyna się kopanie dołków pod tobą?

Bishop
@Karolina

Niestety .... tak, i to zanim się zorientujesz. dotyczy to wszystkich działów. A im jesteś w tym lepszy to nawet awansujesz. Więc się da awansować, ale nie tradycyjną drogą....

Helena
@Pablo

A jakieś doświadczenie trzeba mieć związane ze stanowiskiem operatora? Czy przyjmują nawet bez niego, do przyuczenia?

@Helena

Przyjmują do przyuczenia. Ale dobrze jest mieć jakiekolwiek pojęcie o mechanice, bo to ułatwia pracę nam - uczącym - i uczonym. Szybciej się nauczysz, szybciej zrobisz operatora, więcej zarobisz. Operatorzy to głównie faceci, ale jest wiem, że na jednej hali jest też dziewczyna, także wszystko możliwe

Dano
@Winowaty

Na bowida dalej jest ta Spalona chuda brygadzistka,albo tą przy sobie z tatuażem na karku co ma odbite,usta?

Ostatnie rozmowy
@Bishop

Mi właśnie to unaocznily ostatnie rozmowy. Dziewczyny prowadzace tak ograniczone, szukaja chyba slabej osoby aby ich nikt nie wygryzl. Napiszcie od razu w ogłoszeniu szukamy ograniczonej wiedzy z zakresu... Hr do wymiany

Mano

Ktos sie powinien przyjrzec pani z hr MG. Na rozmowach swietni ludzie ona ich odrzuca. Cos tu nie gra. Opinia w Koszalinie tez idzie nieciekawa pani z hr obiecuje oddzwanisc do rekrutowanych, niemniej nie robi tego. Ogromna nierzetelnosc. To kesy osoba reprezentujaca... Slabo

Pytajnik

Szukam pracy i mam takie pytanie czy można u Was zarobić w podstawie bez nadgodzin ok 4000 na rękę (chodzi o pracę na produkcji) ?

@Pytajnik

Nie ma takiej możliwości Jeśli chodzi o Bowid i mieszka, gdzie robi się wyrób gotowy nie ma opcji. nie ma również nadgodzin. Nie wiem dokładnie, ile zarabiają na produkcji, ale na pewno nie 4000

Ja prawdopodobnie będę wysyłał na to ogłoszenie na magazyniera zgłoszenie, ale jeszcze tu wszedłem, zorientować się co i jak. Robił tam ktoś na tym stanowisku? Widziałem, że w weekendy każą przychodzić, ile wychodzi takich pracujących sobót etc? Bo to mi tak mniej pasuje, no ale już ok.

Parolek

Ponoć spoko kierownik jest na magazynie sychym na Mieszka I. Znacie gościa? Ciężko się zatrudnić u niego. Cały czas ma stałą ekipę na magazynie i ludzie od niego nie uciekają.

marta
@Parolek

tak, na Mieszka kierownik magazynu Jasiu jest mega, właśnie dlatego ma stała ekipę

Witam . Praca jak każda ciężka przy taśmie . Jestem z mieszka I na zmianie u Roberta ..wszystko by było ok gdyby nie instruktorka Katarzyna która ma wszystkich za nic i poniewiera ludźmi . Myśli że jest tam Bogiem . Brygadziści też jakby pozjadali rozumy . Place nie różnią się niczym od innych firm. Szukajcie gdzie indziej bo w espersen nic dobrego was nie czeka

????

Jak to poniewiera ludźmi? W jaki sposób są traktowani pracownicy, podasz jakiś przykład? A czy w ogóle takie zachowania są gdzieś zgłaszane? Jak ' góra' na to reaguje?

Patii
@????

Ludzie miedzy sobą też rozmawiają mają dość już tego wszystkiego. Mało szybciej tonażu nie ma , a jak jest dużo więcej zrobiony to co nie widzi tego nikt gdzie menadżer.?Powinniśmy być lepiej wynagradzani premie lepsze dodatki jakieś i większy socjal na urlop i święta a nie ze nie macie jest coraz gorzej i ludzie odchodzą i będzie tak bo idą tam gdzie więcej a Espersen nie jest już najlepsza firmą w Mieście. W innych firmach ludzie robią od pon..do Pia...Ku i mają prawie 4 tyś i ciepło i wiekszy socjal a tu nic tylko nie mamy nie mamy. Zróbcie coś to ludzie będą pracować. A nikt nie będzie mówił że odchodzi bo to jest nieraz z dnia na dzień idą gdzie lepiej wiadomo a my odwalamy kawał cieszkiej roboty w zimny ale podwyżki nie widać. Jak narazie to po obliczeniach to i tak jest najnisza krajowa więc nad czym się zastanawiać ze jest tak a nie inaczej. My już Powinniśmy zarabiać po 4 tyś i jakieś premie do tego a tu nic. Mam nadzieje ze coś da do myślenia bo jak narazie to jest masakra .Zobaczymy jak będzie dalej bo to widać a nie ze nikt nie widzi tego, wariaty nie jesteśmy każdy jest człowiekiem i chce godnie zarobić i żyć. Co z tego że są stanowiska brygadzistki czy instruktorki nie zazdrościmy bo nie jedna ma lepiej finansowo w życiu i nie musi mieć stanowiska żeby tak się panoszyć i chodzić z głową chmurach.

Sabina
@Patii

Hmm....to ile w takim razie zarabiacie skoro nawet 4 tysięcy nie ma? No i podałabyś kwoty też premii oraz jakie trzeba spełnić ich oczekiwania lub cele, aby te premie uzyskać? A nie ma szans na nadgodziny tak, aby dorobić sobie do wypłaty i wyciągnąć chociaż te 4 tysiące?

Ktos
@Patii

Masz racje,kasa nie jest duza,firma ma coraz gorsza opinie.Byla robiona ankieta i to im nie daje do myslenia.Brak zadowolenia pracownikow ,kiedys trzeba bylo miec kogos znajomego kto cie poleci do pracy,a teraz nie ma chetnych

Zostaw merytoryczną opinię o Espersen Poland Sp. z o.o. - Koszalin

• Jak się pracuje w Espersen Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Espersen Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Espersen Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 5 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Espersen Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Espersen Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Espersen Poland Sp. z o.o.