Opinie o decathlon.pl - DECATHLON SP. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Decathlon Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Decathlon Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sprzętu sportowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Decathlon Sp. z o.o. w Warszawa

Bartek

jakies opinie o decathlon reduta?

Ellie
@Bartek

Bardzo polecam

Karol
@Ellie

Długo już tu pracujesz? Jak oceniasz atmosferę w Decathlonie i jakie jest podejście szefów do pracownika? Czy można liczyć na wsparcie? Fajnie jeśli opiszesz też co sądzisz o zarobkach w tej firmie. Ile można wyciągnąć w ciągu miesiąca?

Danny

Decathlon Zgorzelec to jedna wielka porażka. Kierownictwo nic nie robi, albo w ogóle nie przychodzi do pracy albo siedzi na biurze całymi dniami. Zero zaangażowania, ciągle wymagania, wiecznie mało, wiecznie źle, wiecznie pod górkę. Nie polecam nikomu tej pracy.

Danny2
@Danny

Dokładnie to nie to samo co na produkcji u Niemca. Tam kierownictwo z wykształceniem i doświadczeniem oraz przetarta ścieżka zawodową zasuwa na linii a jak jest chwila to że (usunięte przez administratora) myje pracownikom podłogi i podaje kanapki. Dodatkowo nie wymaga osiągania żadnych wyników i wystarcza im w zupełności fakt ze pracownik przyszedł do pracy i stoi naburmuszony jak muł. Niestety bywa tak, że podział obowiązków różni się w zależności od zajmowanego stanowiska i jest też inaczej rozliczany. Czasem wystarczy rozmowa żeby zrozumieć podział obowiązków a nie donsy pod nosem ale to zrozumiesz dopiero jak skończysz liceum lub awansujesz na taśmie pod gorlitz. Ja osobiście pracuje w ciut innej branży po sąsiedzku z decathlon przez ulicę i po polskiej stronie granicy. Podejście dzieciakow jednak wszędzie takie samo.

Cyklista

Decathlon jest doskonałym przykładem kolesiostwa i układów. Jeśli się przypodobasz odpowiednim osobom, to inni będą za ciebie pracować, a ty dostaniesz awans. Tutaj jest jak wszędzie - musisz znaleźć grupkę osób, z którymi się będziesz trzymać.

@Cyklista

A co to znaczy 'przypodobać się' odpowiednim osobom w Decathlonie? Trzeba się jakoś wykazywać, osiągać określone wyniki w pracy? Czy co konkretnie masz na myśli?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Decathlon Sp. z o.o.?

Maruda

Pytania głównie o sport, czy masz doświadczenie i czy naprawdę chcesz przychodzić codziennie, żeby doradzać ludziom z uśmiechem na twarzy, a nie grymasem pod nosem

@Maruda

Hej, a czy wspomniane doświadczenie ma wpływ na warunki zatrudnienia w Decathlonie? Można z tego względu liczyć na jakieś benefity? W postaci np. wyższej stawki początkowej lub wyższego stanowiska w krótszym czasie? :)

@Aneta

Nie, w żadnym wypadku. Stawka początkowa jest taka sama dla każdego, a podwyżki czy awanse zależą od stosunków z kadrą kierowniczą.

Nie wiem, ile jeszcze czasu musi upłynąć, by coś zaczęło się zmieniać w toku prowadzonych polskich rekrutacji. Pomijam już fakt, że widełki wynagrodzenia były nieznane. Ale bardzo przykry jest fakt zupełnego zniknięcia rekrutera... Informacje o braku zakwalifikowania do kolejnego etapu dostałam jako mail automatyczny, bez prawdziwego feedbacku i podania przyczyn. Rekruterka obiecała telefon niezależnie od decyzji - finalnie był mail Dwukrotnie pisałam wiadomość o konkretne powody - zeru odzewu, rekruterka zapadła się pod ziemię. Jako kandydatka poświęciłam trochę czasu, by jak najlepiej odpowiedzieć na pytania w ankiecie i przed rozmową telefoniczną (ok. 20 minut), by się do nie przygotować. Przykry jest brak odzewu, a jedynie automatyczny mail z podziękowaniem za udział w rekrutacji. I wiem, pojawią się głowy - rekruter ma mnóstwo pracy itd. Doskonale to rozumiem. Ale nie rozumiem takiego podejścia w przypadku, gdy wymogiem były odpowiedzi w ankiecie. I nie jestem pierwszą taką osobą, to bardzo przykre. Przykre doświadczenie, ale jeśli tak mógłby wyglądać początek pracy w tym miejscu, to raczej można odetchnąć z ulgą. Szkoda, bo praca w branży sportowej to moje marzenie! Czas je zrealizować w bardziej przyjemnych okolicznościach.

Najpierw była ankieta online dot. dotychczasowego doświadczenia i ogólnej motywacji do pracy w sporcie. Rozmowa telefoniczna była poniekąd powtórzeniem ankiety + mogłam zadać dodatkowe pytania.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Decathlon Sp. z o.o.?

Maruda

Zależy. Jak w każdej pracy, musisz się zakumplować z ludźmi, którzy Ci się przypodobają. Pracuje tutaj naprawdę wiele ciekawych osób. Wszystko zależy od sklepu i ludzi.

bylypracownik

w Szczecinie bardzo słabo, przynajmniej ostatnie dwa lata

doswiadczony.pracownik

zero szacunku do pracownika zarowno nowego jak i doswiadczonego. Na temat atmosfery jaka realnie panuje w pracy to mozna napisac ksiazke, gatunek horror. Jesli ktos chce sie zrazic do pracy w grupie i z klientem - to miejsce dla was.

Tyjuzwieszkto

Odradzam każdemu pracę w sklepie w Mikołowie. Odkąd przyszła tam nowa pani dyrektor, sklep zamienił się w (usunięte przez administratora). Pracownicy którzy byli tam od początku albo sami uciekli, albo zostali zwolnieni. W całej tej sytuacji nie pomagają kierownicy, którzy boją się i podlizują ambitnej pani dyrektor. Z całego serca odradzam pracy w tym sklepie, a już szczególnie na stanowisku kierownika/lidera. Z tak fałszywym i perfidnym szefostwem prawdopodobnie nigdzie indziej się nie spotkacie.

@Tyjuzwieszkto

A jaki był dokładny powód odejścia pracowników z Decathlonu lub ich zwolnienia? Czy warunki pracy się jakoś zmieniły po przyjściu nowej Pani Dyrektor?

Maruda

Wszystko zależy na jakich ludzi trafisz. Ja się spotkałam z osobami, które są naprawdę w porządku, rzetelnie podchodzą do swojej pracy, ale są też wyjątki. Nikt nie pilnuje na ile ktoś idzie na przerwę. Jak jesteś w spoko relacjach z kierownikiem, to możesz siedzieć dwie godziny, a reszta będzie za Ciebie zachrzaniać. Ogólna struktura zatrudnienia w firmie jest dość nietypowa. To czy dostaniesz awans na wyższe stanowisko czy dostaniesz pracę w centrali zależy od jednego czynnika – jak się komu przypodobasz. Zdarzają się przypadki osób, które mimo niskich kompetencji i braku pomysłu na siebie dostały awans do centrali z dnia na dzień, bo potrafiły się podlizać kilku osobom. Współpracownicy są różni, jak już zostało to wyżej wspomniane. Jest naprawdę sporo osób, z którymi można nawiązać przyjaźnie, jednak jak w każdym środowisku – tworzą się grupki. To one rozwalają całą atmosferę pracy, bo zdarza się, że na twoich oczach kierownictwo umawia się na wspólne „chlanie” z innymi pracownikami, którzy później jakimś cudem dostają awanse kosztem innych, bardziej pracowitych osób, które po prostu nie wchodzą każdemu w tyłek. Wizja firmy jest trochę utopijna. Menedżerowie starają się wpoić, że twoje miejsce jest tutaj i jeśli chcesz się rozwijać, to żadne inne nie będzie odpowiednie. Łatwo to powiedzieć 30-latkowi, który zamiast na studia, poszedł od razu do pracy. Trudniej natomiast ambitnej studentce, która mogłaby już pracować w korporacji, ale studia ją ograniczają na tyle, że musi pracować weekendami, aby osiągnąć tę wymaganą w umowie część etatu. Ogółem, to praca jest jak każda inna, jednak należy postawić bardzo grubą kreskę między nią, a swoim życiem prywatnym. Kierownicy lubią nagle zadzwonić o godzinie 21 z (usunięte przez administratora) prośbą, którą mogli sobie darować, albo napisać po prostu SMS-a. Jeśli ktoś myśli o tej pracy na pół roku, góra rok, to jest to w porządku opcja. Na dłużej nie ma co, bo znam osoby, które stawiały tę pracę wyżej od innych ważniejszych rzeczy i pracują już tam zdecydowanie za długo bez żadnego dyplomu :)

Maja

Czy aby pracować w Decathlonie trzeba mieć ukończone 18 lat? Czy w wieku 17 lat jest szansa na otrzymanie zatrudnienia (pół etatu)?

Urszula
@Maja

Wiesz, nie wydaję mi się, żeby w Decathlonie przyjmowali do pracy osoby niepełnoletnie, nawet na pół etatu. Chyba będziesz musiała jeszcze trochę poczekać. Zawsze jednak możesz sama o to dopytać bezpośrednio u nich. A kiedy kończysz 18 lat?

Pełen profesjonalizm

Zaaplikowałem na ofertę pracy do centrali, Jakiś Pan oddzwonił, wypytał o trochę rzeczy, umówił się na spotkanie rekrutacyjne. Następnie je przełożył i już się nie odezwał ;)

Czepiam się

Czy ktoś mi odpowie po co niektórzy tak bardzo utrudniają niektóre rzeczy? Chciałem rekrutować na doradcę poprzez formularz eRecruiter. Standardowo imię, nazwisko, emial i numer kontaktowy, jak wszędzie dołączasz CV po to żeby rekruter mógł je sobie otworzyć i zapoznać się z nim. PO CO WIĘC oddzielny przymus dodawania zdjęcia w oddzielnym pliku O.o przecież to chyba oczywiste w XXI wieku, że pracodawca chce cię zobaczyć na fotce, raz wkleiłem ją w CV i wystarczy. PO CO WIĘC oddzielnie dodawać cały przebieg doświadczenia, cały przebieg wykształcenia i HISTORIE ZATRUDNIENIA O.o.... przecież to wszystko jest w CV. Po to zrobiłem je raz a dobrze, żeby nie musieć tracić czasu i przepisywać w bezsensowne rubryczki. Mnie to osobiście zniechęciło.

@Czepiam się

Dzień dobry, dziękuję za informację. Zgadzam się, że jak najbardziej te informacje dodatkowe nie powinny być wymagane. Standardowo nasze formularze są zdecydowanie krótsze, więc najwidoczniej załączyliśmy nie ten formularz rekrutacyjny co trzeba. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że to nie była ostatnia aplikacja do Decathlon :)

Pioter

Cóż.... Po prawie roku od zwolnienia się z tej firmy mogę wystawić dosyć merytoryczną i przemyślaną opinię. Decathlon od samego początku jawi się jako przyjacielska firma w której ludzie chcą nas poznać i wspólnie z nami tworzyć historię tej firmy. Byłem jedną z wielu osób, które planowały tam maksymalnie pół roku, a zostały dłużej. Ja akurat 1,5 roku. Przeszedłem przez dział rowery, który dał mi bardzo dużo. Potem byłem mieszanie na serwisie i rowerach aby na końcu przejść już tylko na serwis do czego dążyłem od początku. Przede wszystkim otwarcie się na ludzi i na klientów. Tak naprawdę wszedłem tam jako introwertyk, a wyszedłem jako może nie ekstrawertyk ale nazwijmy to..... Normalna osoba bez problemów z kontaktami :) W tej pracy po prostu sam przestajesz być zamknięty. Mamy tam faktycznie rozwój poprzez szkolenia. Niestety szkolenia ważne tylko w sieci decathlon (prócz szkoleń narciarskich prowadzonych przez zewnętrzną firmę) ale i tak uczymy się sporo my jako my co też uważam za zaletę. Ważne w tej pracy jest to aby.... Jak to ja sam mówiłem.... Nauczyć się grać w Decathlon. Wiedzieć czego unikać, a na co "kerowniki" przymkną oko. Może zrobię klasyczną listę zalet i wad tej pracy bo można to wszytko w miarę składnie opisać. Otóż... Zalety: -Zdecydowanie ciepłe przyjęcie -Chęć nauczenia nas o naszym przyszłym dziale (pamiętajmy, że cały czas mówię o działach na których pracowałem) -Catering w pracy (płatny ale bez zdzierania) -Elastyczny grafik -Dużo szkoleń na początku więc nie jesteśmy już kompletnie zieloni (oczywiście bardzo przydaje się samo zainteresowanie prywatnie sportem z którym będziemy pracowali) -Większość ludzi naprawdę do rany przyłóż. Poznałem wielu z którymi się chodziło po sklepie jak ziomki i gadało na różne tematy. Najczęściej przy luźnym rozkładaniu towaru bo podczas dnia już raczej czasu nie było. Kilka znajomości mam do dziś i są to naprawdę świetni ludzie (tak się złożyło, że żaden z nich też już tam nie pracuje ale o tym później). -Z chęcią do pracy i ogarnięciem jakiegoś sportu naprawdę nie będziemy mieli problemów z pracą w tym miejscu, a nawet będzie to poniekąd przyjemność. -Ludzie na serwisie na którym później pracowałem to już prawie jak mała rodzinka. Bierze się to stąd, że praktycznie cały czas siedzimy w tym serwisie no i jest jednak to zżycie. Neutralne to stawka. No tutaj już każdy oceni czy go to interesuje. (Na serwisie miałem 3300 brutto. Nie wiem jak teraz) No i wady: -Są kierownicy i są kierownicy i tego radzę się szybko nauczyć. Ciężko niektórych wyczuć ale można zawsze podpytać innych pracowników ze stażem, kto tu jest k****, a kto jest normalny. -2 przypadki awansów przez łóżko kierownika/kierowniczki co nie jest fajne z perspektywy innych pracowników. Najlepsze, że tacy ludzie myślą, że nikt się nie domyśla. Aha. Tak. Nikt się nie domyśla. Na pewno. -Kłócenie się zarządzania dyrektora z jedną z misji Decathlonu. "Praca na całe życie", a dyrektor doprowadzał psychicznie do zwolnienia wielu pracowników z długim stażem. W końcu sami się zwalniali. Tak się to robi w białych rękawiczkach. -Dyrektor tworzył sobie własną ekipę kierowników w pełni mu poddanych zwalniając uprzednio tych, którzy "siali ferment". Trzeba się zastanowić dlaczego to robią, a nie doprowadzać do zwalniania. -Nie ma problemu z wyłożeniem tysięcy złotych na alkohol na bilansie corocznym za to jest problem z postawieniem startu w maratonie pracownikowi, który jechał na rowerze Decathlonu w ubraniach decathlonu i z osprzętem Decathlonu żeby promować markę. Dwie stówki to było za dużo. (Wspomnę, że człowiek ten zajmował wysokie miejsca na zawodach więc byłaby to reklama) -Zwolnienie pracownika za to, że się spóźniał (zostawał po godzinach więcej niż się spóźniał więc był kilkanaście godzin w tygodniu charytatywnie) mimo tego, że na serwisie robił robotę bardzo dobrze i był bardzo ceniony wśród innych serwisantów. Podsumowując. Można tu spotkać naprawdę złotych ludzi i na szczęście takich było więcej. Da się tam złapać masę fajnych znajomości i po czasie wracać jako klient i pogadać z kimś o ile jakieś kierownicze oko nie patrzy. A z kierownikami cóż...... Wielu wyżej s*a niż d**ę ma, że się tak wyrażę kolokwialnie. Biorą się za półbogów, a są po prostu pracownikami z nieco wyższą stawką i dodatkowymi obowiązkami. Jakoś dziwnie wiele osób po awansie na dyżurnego choćby nagle zaczęła się zachowywać strasznie sztywno jakby zostanie dyżurnym oznaczało połknięcie kija od miotły. Na szczęście było (i nadal jest) kilku fajnych ale to do zliczenia na palcach jednej ręki. Jednak ta druga grupa kierowników uwielbia przyłapywać na drobnych rzeczach, na które można było przymknąć oko ale nie! Trzeba zrobić notatkę. Przykład to jak odpowietrzałem sobie hamulec po zrobieniu wszystkiego na dany dzień i kilku rzeczy na NASTĘPNY, mało tego nie było już klientów. Jednak nawet wtedy nam nie odpuszczą! Mówię..... Połknięte kije od mioteł. Cóż.... Brakuje mi znaków bo pewnie bym coś jeszcze dodał ????????

JW

Czy ktoś ma doświadczenie w pracy w dziale marketingu? Jak wrażenia? Warto?

Czy jest możliwość pracy w Decathlon Sp. z o.o. na część etatu?

Lu

Można, jak najbardziej

Było minęło, żal i zawód pozos

Miałam przyjemność pracy w Decathlon Targówek. Miałam chęci, zapał i wiele wiary iż pełne poświęcenie w pracy, dobre poznanie firmy, jej zasad i funkcjonowanie teamów pomoże szybko się wdrożyć. Zaczynałam w POKu i tam managerka zespołu była bardzo w porządku. Po okresie próbnym przeszłam na Dział Biegania, gdyż to mnie interesowało najbardziej. Poza tym trenowałam od kilkunastu lat i znałam się na fizjologii sportu, trenowaniu, sprzęcie, butach i odzieży. Jednak manager tego działu był młody i zupełnie nie znał się na zarządzaniu zespołem. Nie odpisywał na pytania, sporadycznie tylko wymienialiśmy informacje między sobą. A na kilka dni przed końcem mojej umowy nie potrafił porozmawiać ze mną, że nie będę dalej pracowała. Dowiedziałam się o tym z opublikowanego w intranecie grafiku na kolejny miesiąc. Mega słabe. Podsumowując: małe zarobki, bardzo wymagająca fizycznie praca stojąco-chodzaca, jeśli jesteś sportowcem zapomnij o solidnym trenowaniu - zabraknie ci siły na nie. Mimo zrobionych wszystkich szkoleń podstawowych a także dodatkowych szkoleń uzupełniających wiedzę z innych dyscyplin, nie byłam wystarczająco dobra aby tam pracować. Nie ważne są chęci, zaangażowanie, zapał do pracy i wielkie poświęcenie.. Niestety ☹️ Bardzo się zawiodłam na Decathlon Polska Sp z o.o.

Szukam opinii o pracy Decathlon Targówek. Czy naprawdę jej to typowe korpo jak piszą na innych forach ?

Ola
@Ewa

Tak pracowałam tam kilka lat. Albo pracujesz i nie masz swojego zdania albo zrobią wszystko żeby Cię zwolnić. Od kiedy jest Nowy dyrektor Bartek B. Nie ma żadnej przyjemności z pracy.

Andzia
@Ola

Wypada tylko potwierdzić tę opinię, niestety :(

Beata

Praca jak mówią która pozwoli ci się rozwijać to nie prawda . Marne zarobki na pograniczu pobieranej przez bezrobotnych urlopu nie zaplanujesz praca oferowana ze ścieżka kariery ale trzy miesięcznej. Na pół etatu zazwyczaj . Szefostwo to zazwyczaj młodzi ludzie bez doświadczenia myślący że zjedli wszelakie rozumy. Oczywiście nie wszyscy. Pracujesz później ściemnia ci że nie ogarnięty jesteś a tak naprawdę nie mają godzin dla ciebie . Nawet jak jesteś specjalistą w danej dziedzinie nie licz na dłuższą współpracę po sezonie zwolnią cię a na kolejny sezon będą dzwonić że już jesteś potrzebna y . To jest praca dla ludzi nie potrzebujących kasy bo utrzymać się z niej nie dasz rady . Tylko mając inną pracę startuj do Deca. To jak zbieranie truskawek w lato tyle że pod dachem .zwykły sklep chcący być korporacja ???????????? tylko działania jak w sekcie biją sobie na wzajem brawo nawet jak wystawi ktoś opinie jedna dobra .

Sandra

To jest zwykły sklep ze sprzętem sportowym. Wmawiają Ci możliwość rozwoju ale jedynie na swoich warunkach. Jeśli nie podporzadkujesz się to odpadasz. Dają Ci ultimatum albo podpisujesz za porozumieniem jeśli nie to psychicznie dojeżdżają aż sam się zwolnisz. Może jak nareszcie zmienia dyrektora to sytuacja się poprawi.

Serwisant

Aplikowałem rok temu na stanowisko serwisanta 1/2 etatu, zostałem zaproszony na rozmowe, nic specjalnego kilka pytań o mnie i konkrety czyli serwis roweru, nazwy kluczy, do czego służą i regulacja przerzutki. Oczywiście wszystko zrobione bo to podstawy, po czym jedna z dwóch osób prowadzących zaczęła sugerować że nie dam rady połączyć studiowania i 1/2 etatu. Drugi Pan (przedstawiał się jako osoba szkolaca serwisantów ) miło stwierdził że prawdopodobnie okres próbny na 3msc i zobaczymy bo mam największą wiedzę i umiejętności. Muszą przedyskutować. OK. Odpowiedzi zwrotnej co do pracy nie dostalem, za to znajoma osoba tam pracująca powiedziała mi że został zatrudniony student, kolega Pana który przeprowadzał ze mną rozmowę. Niezraziło mnie to, ale za jakiś czas zakupiłem u nich rower który byłem zmuszony oddać im do serwisu z powodu zniszczenia, rower miał być odbudowany na takich samych częściach i zależało mi na FV bo nie ja pokrywalem koszty. Usłyszałem że będzie gotowy za 2tyg, później się okazało że brakuje części i za 3tyg kolejny telefon brakuje na sklepie adaptera hamulca, już nie wytrzymalem po 4tyg przyjechałem podpisałem papiery i zabrałem rower bo już nie miałem sił (taki adapter mam w domu koszt nie duży), na miejscu się okazało że to nie adapter tylko widelec do wymiany (z 15zl zrobiło się 600), do tego korba krzywa, owijka kierownicy bez konsultacji owinięta na starą i przecięta przy ściąganiu z wieszaka o rower obok, hamulec działa bo musi ale odbiega to znacząco od tego jak ma działać. Z ustalonego ok. 1000zl zrobilo się 1800zl. I nie był to jedyny problem z tym serwisem bo niedawno trafił do mnie NOWY rower z Decathlonu gdzie przy zakupie Pan miał ważniejsza rozmowę niż z klientem, jeśli działanie 3 z 8 przełożeń to prawidłowe działanie to ja nie chcę znać tego serwisu. Z całej historii wyszło tak że ich serwis nie ma pojęcia o serwisowaniu, umieją założyć koło i na tym kończy się ich wiedza. Jeśli się zgłosi problem wyżej to przyjdą przeprosiny i bon na 30zl, to załatwi sprawę.

Jadzia

Jaka wielka szkoda że nie można tutaj fotek dodawać kupiłam spodnie w Decathlon w Komornikach województwo wielkopolskie postanowiłam je przeprac w umywalce i doznałam szoku, myślałam że spodnie farbują ale okazała się że są tak brudne jak by myli tymi spodniami podłogę w sklepie ogólnie nie polecam tego sklepu

Zostaw merytoryczną opinię o Decathlon Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Decathlon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Decathlon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Decathlon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Decathlon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Decathlon Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Decathlon Sp. z o.o.