Opinie o Sabaj System w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Sabaj System. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sabaj System o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabaj System w Kraków

Ostatnio często przejeżdżam obok firmy sabaj (celowo z małej litery) w godzinach wieczornych i widzę bardzo mało samochodów? Czy druga zmiana już całkiem wygasła? Czy tam się w ogóle jeszcze coś produkuje??

gość

Potwierdzam te negatywne opinie. Byłem ostatnio na rozmowie z właścicielami (jestem z firmy zewnętrznej), totalny brak szacunku, nie słuchają co się do nich mówi, stosunek podejścia do rozmówcy "wywyższony". Firma w środku wygląda jak by się zatrzymała w latach 90". Właścicielka oszczędza na pracownikach (tutaj nie potrafię stwierdzić, ale po wpisach na forum), a jeździ jednym z najnowszych modeli porsche. No i tak ludzie się dorabiają na garbach innych. Przykre. Na pewno nie będę polecał tej firmy...

Misselll

firma pokroju sąsiedniego bth, non stop szukają ludzi do pracy, bo się "rozwijają" :)

Pietruszka

Ta firma to nieporozumienie. Trzeba prosić się o własne pieniądze. Co innego na papierze a co innego wychodzi. Dodatkowo jak otrzymacie umowę o pracę to będzie sukces. Ja pracowałem nie zgłoszony przez 3 tygodnie. Zakaz rozmów między pracownikami(usunięte przez administratora). Utrzymanie ruchu to jedna wielka ściema, lepiej wychodziło by im karmienie gołębi na rynku.

Pracownik Produkcji

Rozmowa rozpoczęła się zapytaniem: "-czy jeżdżę...?" Domyśliłem się, że mowa o poruszanie się pojazdami... Oczywiście przytaknąłem i zapeniłem o parku swoich "dostępnych" pojazdów jak: Samochód, skuter, rower, oraz o pojazdach komunikacji miejskiej wszelkiej maści... Po wymianie uprzejmości, zapytaniu o poprzednie zajęcia(pomimo wyszczególnionych w wysłanym wcześniej CV) padło zapytanie o obsługę, zdolności manualne, etc. Kilka pytań później przerwałem zapytawszy o umowę o pracę...Pan rekruter powiedział, że jest okres próbny, potwierdziłem że 3 miesięczny, niestety Pan odpowiedział, że"nie zawsze" więc dążyłem uparcie do wyjaśnienia tej kwestii, okazało się, że okres próbny to umowa śmieciowa i kwota 12PLN za godzinę pracy.... Za taką niespodziankę podziękowałem, później w rozluźnionych warunkach podyskutowaliśmy o zdrowiu oraz moich fantastycznych możliwościach na rynku pracy(podziękowałem serdecznie za takie "połechtanie"). Całość Pan rekrutujący na odchodne skwitował informacją: "-nie zadzwonią" , mając na myśli, jak to przedstawił "mądrzejszych od siebie w firmie, podaliśmy sobie dłonie po czym w brawurowy sposób opuściłem siedzibę tak zacnego pracodawcy... Na uwagę zasługuje fakt, iżfirma Sabaj ogłaszała nabór na pracowników na stronie GUP Kraków zapewniając umowę o pracę,osobiscie też zaznaczyłem to wysyłając elektronicznie dokumenty, natomiast na samą rozmowę oczekiwałem ponad 40 minut, zero szacunku oraz słów przeproszenia.

Nic konkretnego, albo niezwiązane bezpośrednio z pracą, aby zagaić "na około"

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Jak się pracuje z ludźmi z Sabaj System?

Moje doświadczenie z szeregowymi pracownikami było bardzo pozytywne. Ludzie znający się na swojej robocie i generalnie chętni do współpracy. Niestety były jednostkowe przypadki negatywne ale takich spotkasz wszędzie. Zdecydowanie gorzej było z wierchuszką.

Beata

Dobrze słyszeć, że atmosfera między pracownikami w firmie Sabaj System jest w porządku. Wspomniałeś, że relacje z kierownictwem wyglądały gorzej. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jak wyglądały relacje między pracownikami a przełożonymi?

@Beata

Na temat kierownictwa napisano już wiele razy na tym forum. Z tego co wiem od czasu mojego odejścia sytuacja się pogorszyła. A mam pewne źródła informacji. Tak więc nie ma sensu pisać o tym w kółko.

wkurzona

Ciężko powiedzieć jak się tam pracuje, bo byłam na rozmowie jednej, potem drugiej. Wszystko szło dobrze. Powiedzieli że tak, że chcą mieć na stanowisko, na które rekrutowałam. Umawiam się na konkretny termin, kiedy mam zacząć, bo w poprzedniej pracy mam określony czas wypowiedzenia. że kończą rekrutacje i czekają na mnie. I co? i nagle dostaję informacje, że się rozmyślili. Tak rozmyślili się. Ja się zwolniłam, bo myślałam że będę pracować w lepszej firmie itd. I wiecie co? Uważam że jest to nie poważne, a firma Sabaj nie jest godna zaufania.

Antek
@wkurzona

A na jakie stanowisko aplikowałaś ??

wkurzona
@Antek

Specjalista do sprzedaży w sklepie internetowym

Leszek
@wkurzona

Rozumiem, że jesteś rozczarowana tym, że firma nie podjęła z Tobą współpracy, ale czasem zdarza się tak, że na rozmowę kwalifikacyjną przyjdzie osoba, która ma wyższe kwalifikacje lub większe doświadczenie. Mogłabyś napisać jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna, ilu etapowa była i jakie warunki zatrudnienia proponował pracodawca? To ważne informacje dla użytkowników forum.

ewka123456
@Leszek

Dopoki proces rekrutacyjny trwa nie ustala sie z zadnym z kandydatow terminu rozpoczecia pracy. Wiadomo, ze jesli ktos pracuje, musi najpierw zlozyc wypowiedzenie, wiec potwierdzanie checi zatrudnienia kogos, a pozniej odwolywanie tego jest niepowazne...

@ewka123456

Dlatego jeśli masz pracę i chcesz ją zmienić to najlepiej podpisać z nowym pracodawcą umowę o pracę z odpowiednio odległym terminem jej rozpoczęcia i dopiero wtedy złożyć wypowiedzenie. Szczególnie polecam tak postępować w przypadku firmy Sabaj - od razu zaczną ściemniać, kombinować i będziesz miał jasność że coś jest nie tak.

Logistyk logistyki wewnętrznej też wygląda ciekawie. Proszę powiedzcie coś o tych stanowiskach, tylko proszę o konstruktywne i obiektywne opinie

@anonymous

Bardzo ciekawa, pełna wyzwań i rozwojowa praca.

Nie wierz w te bzdury. Praca beznadziejna

Gwarantuję ci że jak przyjdziesz, będziesz bardzo żałował. Poprzedni pracownik na tym stanowisku wytrzymał chyba jakoś koło 2 miesiące

Jacek
@anonymous

Najlepiej przyjść i samemu sprawdzić, niema się co opierać na tutejszych opiniach gdyż jak widać siedzą ty tylko sami sfrustrowani ludzie.

@Jacek

To czekamy aż Ty się wypowiesz konstruktywnie

Musso
@Jacek

Jasne. Każdy niech idzie sprawdzić. Tylko tyle oczekuje ta firma. Sprawdź za 11 albo 12zł/h, posiedź ze 2 może 32 miesiące i będzie idealnie. Potem możesz spadać, bo i tak cię zwolnią jak będziesz chciał więcej a akurat będzie zestaw CV na okres próbny.. Tak właśnie działa ta firma: ty sprawdzasz, oni sprawdzają, niewiele muszą ci płacić - jest gites.

@Musso

Jedna z trafniejszych opinii.

Beata

Szkoda, że sam nie napisałeś nic o tym, jak Ci się pracuje w Sabaj System. Powiedz, na jakim stanowisku pracujesz. Czego można się tam nauczyć?

Mk

Byłem na rozmowie o pracę jak usłyszałem hasło umowa zlecenie podziękowałem :D

@Mk

Okej, rozumiem, że nie odpowiada Ci zlecenie. A na czym miała polegać ta praca? Ciekawią mnie opinie o Sabaj.

M

Omijać z daleka.

@M

Witaj, nie chciałbyś rozwinąć dlaczego uważasz, że nie warto pracować w firmie Sabaj System? Mnóstwo osób dodaje tutaj opinie, często właśnie takie bardzo ogólne, ale jeżeli ktoś szuka pracy, to liczy, że znajdzie na forum bardziej konkretne informacje. Co takiego nie spodobało Ci się podczas pracy w tym miejscu - stosunek do pracownika czy bardziej chodzi o poziom zarobków? Jesteś jeszcze pracownikiem tej firmy?

Jaś
@Izabela

@Izabela - bo szkoda czasu na opisywanie tego, co dzieje się w tej firmie. Ogłaszają się wszędzie, że szukają ludzi na etat. Politykę mają taką, że przyjmują na zlecenie, chociaż charakter wykonywanej pracy spełnia kryteria pracy na etat. Prace są wykonywane codziennie w godzinach od 6 do 14 bez urlopu czy chorobowego. Zwalniają ludzi jak im się podoba i nie podają przyczyny. Pracodawca owszem na takie prawo ale jest to zupełnie niehonorowe. Mobbing czy naruszenie dóbr osobistych to w tej firmie standard.

Ktoś

Nie polecam Firmy, umowa zlecenie lub samozatrudnienie kpina kpina i jeszcze raz kpina, Tak zwana firma januszex, byle było rotacja pracowników wielka każdy mądry odchodzi a tam jakoś się zapycha dziury Rozmowa o Pracę hmmmm nikt nic nie wie, spożnienie ze strony firmy już coś o niej świadczy, o zarobkach nie wspomnę Omijać z daleka

M
@Ktoś

Spóźnienia na rozmowy to ich stały numer.

zainteresowany pracą

Jest nabór na stanowisko Lider Magazynu, jakiej stawki można się spodziewać?

Jacula
@zainteresowany pracą

14 zł/h brutto

@Jacula

Dziękuję za informację. A jakie są obowiązki Lidera Magazynu w Sabaj System? Bardzo interesują mnie szczegóły tej pracy.

SalvaginiMichał
@Izabela

Nie wiem jak teraz ale kiedyś Wiesiek ostro ładował w palnik, robił się cały czerwony i go strasznie na jazdę wózkiem widłowym brało.

Ambrose

Witam, Czy mógłby ktoś przybliżyć jak wygląda praca w firmie Sabaj na stanowisku: doradca techniczno handlowy CAM, ponieważ widziałem że rekrutują na to stanowisko. Chodzi mi o realne zarobki oraz warunki pracy

Mikołaj
@Ambrose

Niektóre osoby w poprzednich wpisach narzekały na zarobki w Sabaj System, jednak chodziło o inne stanowisko. Może jako doradca techniczno handlowy CAM uda się zarobić więcej, oby tak było. Liczę że ktoś niedługo udzieli Ci rzeczowej odpowiedzi, i mam nadzieję że gdy już rozpoczniesz pracę w firmie, to podzielisz się z nami swoimi wrażeniami na forum.

Mariusz
@Ambrose

Na tym stanowisku jeździ się z kierowcą po sklepach i pokazuje klientom produkty, doradza te które ich zadowolą. Np. jeden klient lubi drzwi w rozdzielnicy lekko dymione a inny pełne białe. Niestety osoby na tym stanowisku nie mogą być daltonistami.

Mariusz
@Mariusz

Zarobki są bardzo dobre. Na pewno z głodu nie zginiesz. Acha w firmie jest też stołówka z krzesłami więc więc na przerwie można zjeść posiłek na siedząco, nie trzeba stać!!!.

Mikołaj
@Mariusz

Pensja to podstawa plus premia? Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać premię, o ile ona istnieje w tej firmie? Liczę że wiesz coś na ten temat.

jak czytam wpisy pana karola to mi wody odeszły, na stanowisku team leader / brygadzisty 14zł na umowie zlecenie do dobra stawka to za ile pracują tam ludzie na produkcji?

Xyz
@12345

MigomatMarian
@12345

Pieniądze to nie wszystko. Pomyśl o szczęściu i radości szefa oraz instalatora z inwestorem którzy czekają na finalny produkt. Niestety w dzisiejszych czasach wszyscy myślą wąsko tak jak ty i nie widza co się w okół nich dzieje.

no3

haha no Tobie odeszły wody a mi styki pali jak słysze i widze takie coś. Dużo firm dodaje ogłoszenia wpisują że bd. pensja (nie pisze jaka stawka) przychodzisz marnujesz czas wypytują cię jak by przechwycili szpiega albo za chwile miał byś obsługiwać samolot pasażerski. Może jest wysoka jak ktoś ma nóż na gardle to będzie robił... Jak nie ten to się znajdzie inny bardziej przestraszony. Miałem aplikować ale jak piszecie ze brygadzista ma 14 to serdecznie dziękuje za prace w takiej firmie... Poklepcie go po plecach i niech pracuje.

Onto

Siema Był ktoś na rozmowie na lidera magazynu? Jakie warunki? Zastanawiam się czy po tych opiniach nie szkoda czasu?

@Onto

szkoda czasu ch

Wujek

Jaki tu spokój nanananana nic się nie dzieje nananana nikt się nie bawi nananana wszyscy się nudzą. Najgorsza firma w jakiej miałem nieprzyjemność pracować. Mobbing, poniżanie słabszych, nie można siąść nawet na dwie minuty. harmonogram prac wymyślany z dnia na dzień. Nie polecam

Karol
@Wujek

Jesteś pewien, że masz na myśli mobbing? To poważne oskarżenie, które umieszczasz na forum publicznym. Zgodnie z definicją mobbing to "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika" Czy tego typu sytuacje miały miejsce w Sabaj System? Proszę, abyś rozwinął wypowiedź pod tym kątem.

Panie

idź Pan w uj, nie poleciłbym pracy w SABAJ SYSTEM nawet największemu wrogowi.

Jancio

Ta firma nadaje się do zgłoszenia do PIP.

maks
@Jancio

czemu?

Tomek Tox
@Jancio

To prawda, i jeszcze do innych instytucji

Tox

Hahaha ta firma to tragedia...

Jest_git

Bardzo dobra firma. Jest git. Bardzo ją lubię i bardzo się cieszę, że w niej pracuję.

Zostaw merytoryczną opinię o Sabaj System - Kraków

• Jak się pracuje w Sabaj System?

Zobacz opinie na temat firmy Sabaj System tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabaj System?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabaj System?

Kandydaci do pracy w Sabaj System napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabaj System