Opinie o ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników na temat pracodawcy ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne, a także Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne w Kraków

Zastanawia mnie dlaczego oferty na to samo stanowisko pojawiają się już, któryś raz na portalu (usunięte przez administratora) Np ogłoszenie na Kierownika ds. Technicznych, już jest chyba 3 albo 4 raz. Nikomu jeszcze nie przedłużyli umowy?

Był

Jak kolega wcześniej napisał rekrutacja na kierownika działu trwa ponad pół roku. Mi trzy razy zawracali... Nie warto czasu marnować. Jak widać firma nikogo nie potrzebuje albo szuka kierownika z doświadczeniem za grosze. Jak byłem na rozmowie numer trzy to zapytałem o to i nikt jeszcze nie dostał umowy. Omijać szerokim łukiem. (usunięte przez administratora)

Dwie strony medalu
 Problem
@Pytanie

Temat znów aktualny, tak więc wypowiem się bo może będę w stanie komuś pomóc. Na stanowisko Kierownika Działu Serwisu rekrutacja była prowadzona od Grudnia 2019 do Lipca 2020 - wiem, bo dostąpiłem zaszczytu i byłem pierwszym zatrudnionym przez ISL w lipcu bieżącego roku :) Moje pierwsze wrażenia określić mogę jednym słowem : WOW. Wszystko w firmie urządzone jest z głową i widać, że właściciele w firmę inwestują i zależy im na rozwoju. Proces rekrutacyjny podzielony na kilka etapów, profesjonalnie. Atmosfera również na plus - widać to po zaangażowaniu ludzi i ich relacjach. Wynagrodzenie jest po prostu uczciwe i tutaj zaprzeczam opinii jakoby firma szukała osób, które zgodzą się na najniższe stawki. Benefity te same co wszędzie ale należą się dopiero po okresie próbnym. Teraz niestety druga strona medalu : firma zarzeka się, iż nie aspiruje do "bycia" korporacją ale niestety zmierza w tę stronę co czuć i słychać między wierszami - hasło przewodnie "bo firma to ludzie" zdaniem wieloletnich pracowników powoli traci rację bytu. Firma przynajmniej na tym stanowisku zaraz po zatrudnieniu rzuca na głęboką wodę i stawia na samodzielność - onboardingiem jest tu po prostu przedstawienie Twojej osoby jako nowego pracownika a z resztą musisz radzić sobie samemu - według mnie dobre i weryfikujące posunięcie ale nie każdy się odnajdzie w takich okolicznościach. Im dalej w struktury firmowe tym bardziej pierwotne WOW zamienia się jednak w chaos i tutaj szczególnie widać osoby, którym zależy i które dwoją się na swoich stanowiskach aby wszystko funkcjonowało jak należy - jest to trochę przykre. Poza licznymi sprzecznościami zaobserwowanymi podczas krótkiego czasu w ISL, w moim przypadku "krytyczna" była forma relacji i codziennego feedbacku ze strony bezpośredniego przełożonego. Mimo COVIDowego kryzysu i braku innego stanowiska do podjęcia "na już", z pracy zrezygnowałem po 2 miesiącach. Składając członkowi zarządu wypowiedzenie i argumentując moją decyzję usłyszałem pewną formę refleksji i aprobaty w kierunku mojej osoby ale zdania już nie zmieniłem. Według mnie, stanowisko to nie jest warte poświęcenia w formie tolerowania ciągłej i bynajmniej nie konstruktywnej krytyki ze strony "góry". Podsumowując - gdyby nie ludzie poznani w tej firmie, czas w ISL określiłbym jako stracony. Aktualnie na stanowisko prowadzona jest ponownie rekrutacja - zmieniono jedynie nazwę z "kierownika" na "koordynatora" działu serwisu. Następcom życzę powodzenia, wytrwałości i zachowania godności :)

janush
 Rekomendacja

aleś ich ładnie podsumował, istnie w Lukasowym stylu :D

Frania
@Dwie strony medalu

opinia trafna i bardzo prawdziwa, wiele osób pewnie myśli podobnie ale w obecnej sytuacji trzyma się pracy, firma robi się na siłę korporacją ale to trochę nie ta skala... taki przerost ambicji efekt- bardziej idzie w stronę biurokracji jak w zus:-)

Weronika
@Dwie strony medalu

Dziękuję Ci za tak dokładny i obszerny opis. Mam tylko pewien problem z określeniem "uczciwe wynagrodzenie", bo dla każdego może to oznaczać co innego - najniższą krajową równie dobrze, jak najwyższą. Poprosiłabym o dookreślenie stawek kierownika/koordynatora.

HR ISL
@Pytanie

Dziękujemy za zainteresowanie i tym co dzieje się w naszej firmie. Aktualnie firma się bardzo rozwija i tworzymy nowe działy, również związane z ekspansja zagraniczną. Stad, poszukujemy równoległych stanowisk o zbliżonych kompetencjach, ale dla różnych produktów. Miło nam tez poinformować, że Państwa troski z poprzedniego postu ( z listopada 2020) dot. dyrektora sprzedaży już rozwialiśmy, zatrudniając bardzo dobrego managera. W przypadku stanowisk technicznych, proces rekrutacji często przebiega dłużej, a covid19 tego nie ułatwia. Mimo, że obecnie zatrudniliśmy już dwie osoby na na stanowiska kierownicze w dziale technicznym, to jak wcześniej wspomnieliśmy nadal poszukujemy do innych "pionów produktowych", dlatego zachęcamy do kandydowania lub polecania nas. Stanowiska te wymagają dużej operacyjności, samodzielności w podejmowaniu decyzji, ale przecież tego oczekuje sie od kierowników czy managerów. W tym roku też obchodzimy 20 lecie rejestracji firmy, zaczynając z nieznacznym kapitałem, w 3 osoby, ale to związane z firmą ludzie pozwoliły nam osiągnąć obecny stan, nie twierdzimy , że nie popełniamy błędów, ale staramy się brać z nich lekcje. Mamy nadzieję, że nowe osoby pozwolą nam dalej budować ISL /Logitower przez kolejne 20 lat. Zapraszamy do Zespołu!

Ex
@HR ISL

Szanowni, po pierwsze: nie rozwijacie się, tylko ludzie od was nieustannie uciekają w popłochu, czasami po 2 tygodniach, czasami po 2 miesiącach, czasami po roku. Ile osób straciliście w ciągu ostatniego kwartału, hm? Będzie tego trochę, prawda? No właśnie. O ostatnie 2 lata nie zapytam, bo aż wstyd. A samodzielność to jest ostatnia rzecz, jaką jesteście w stanie zaakceptować. P.S. Dział HR? Serio? :)

@Ex

Hej @Ex, opowiesz bardziej szczegółowo o tym, jakie działania gwarantujące bezpieczeństwo pracowników podjęła firma ISL w okresie pandemii? Być może zaczęli pracować w systemie hybrydowym?

Żart Nowy wpis
Kandydat
@HR ISL

Na początku roku miałem nikłą przyjemność rozmawiać w sprawie stanowiska kierownika ds technicznych czy jak tam się to wtedy nazywało. Właściciel czy właściciele powiedzieli że nikogo nie zatrudnili na dłużej i wakat pusty, ludzie zatrudnieni rezygnowali (wg. ich komentarzu coś tam źle robili i się nie nadawali). Żebym nie zapomniał stawka w Krakowie na stanowisko kierownicze/managerskie przy zarządzaniu 15 osobami to całe 5k. No i mają wymagania. Rzetelność firmy trochę płynna.

Weronika Nowy wpis
@Żart

No ale wyżej piszą, że znaleźli dwie osoby na te kierownicze stanoiwiska techniczne, więc ktoś zechciał i wziął tą pracę. To czemu rzetelność płynna?

Pytanie Nowy wpis

Czy ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne zatrudnia studentów?

marian-na

Wszyscy pracują na UoP chyba że ktoś nie chce lub nie reprezentuje odpowiedniego poziomu. Dział handlowy nie narzeka ani na brak pracy ani wynagrodzenia. Narzędzia pracy: auto, laptop, narzędzia dz technicznego, serwisu bardzo dobre, sprawne i nie "po kosztach", wszystko działa jak należy. Warunki pracy bardzo dobre chyba że jesteś na serwisie lub montażu w siedzibie klienta który nie ma przyjemnych warunków ale za to już nie odpowiada ISL. Brak korporacyjnych konwenansów z każdym można porozmawiać na prywatnej stopie i sporo przyklada sie do tego zeby atmosfera byla "rodzinna". Zależy od działu ale w dz. technicznym w części serwisu, montażu i wdrożeń i handlowym sporo jeżdżenia i delegacji. W dziale technicznym jeżeli chcesz możesz zdobyć bardzo, bardzo, bardzo dużo wiedzy ale musisz samemu też dać od siebie dużo zaangażowania. Dział handlowy czasami ma szkolenia z technik sprzedażowych i również wymaga zaangażowania jak w każdym handlu. Wiąże się to też z nienormowanym czasem pracy ale w przypadku gdy potrzebujesz wyjść coś załatwić, urwać się wcześniej, przyjść później nikt nie stoi z zegarkiem w ręku. Nadgodziny ogólnie nie są rejestrowane ale zawsze możesz się dogadać żeby odebrać "kilka godzin". Potrzebujesz urlopu - bez problemu, masz prywatne problemy też możesz liczyć zarówno na wsparcie załogi jak i szefostwa (rzadko spotykane w dzisiejszych czasach) - podejście do wszystkiego bardzo elastyczne pod warunkiem, że nie próbujesz samemu oszukiwać. Szefowie dość wymagający ale też ciężko pracują, a nie tylko siedzą za biurkiem i wydają rozkazy. Wynagrodzenia to kwestia kto ile wynegocjuje i ile z siebie daje (na tym samym stanowisku mogą być spore rozbieżności ale i pracownicy bywają różni). Ogólnie nie najniższe ale też nie top of the top. Rotacja w firmie dość niewielka (zdecydowanie więcej zatrudniają niż ktoś odchodzi) co świadczy że jednak jest dobrze. Co do rekrutacji i ogłoszeń to nikt nie wie ani załoga ani osoby które przychodzą na rekrutacje. Bywa że ogłoszenia są na stanowiska zajęte przez bardzo dobrze pracujące osoby, a nikt poza szefostwem nie wie czemu na to stanowisko pojawia się ogłoszenie, bardziej stawia się na potencjał i dobre podwaliny wiedzy niż gotowego pracownika. Pozytywny: ze względu na atmosferę, możliwość zdobycia wiedzy, profesjonalizm, wsparcie szefostwa też w trudnych czasach prywatnych. Neutral ale bliżej pozytywu za wynagrodzenia. Mały negatyw za ilość wyjazdów i "nienormowany" czas pracy - UWAGA! w zależności od stanowiska i niektórym się to opłaca $ w dodatku zazwyczaj jest o tym mowa na rozmowie więc ciężko narzekać na coś na co decydujesz się będąc świadomym podpisując umowę.

@marian-na

Hej, dopytam o zarobki w ISL w dziale handlowym: możesz opowiedzieć bardziej szczegółowo o systemie premiowym? Jakie są targety i czy są one realne do zrealizowania?

Wieżowy Nowy wpis
@Gabriela

Zarobki dzielą się na 3 części - podstawa, prowizja i nagrody za różne szczególne osiągniecia. Podstawa w zależności od wynegocjowania, ale na solidnym jak na tą branże poziomie. Prowizja od kontraktów - tutaj sky is the limit, masz wysoką sprzedaż to i masz wysoką prowizję. Nagrody za osiągnięcia, m.in. za realizację celów, które są bardzo ambitne, ale też nie narzucane z góry, a ustalane bardzo indywidualnie. Są jak najbardziej realne do osiągniecia, a nawet przekroczenia.

@Był

czyli 3 etapową rozmowe miałeś? Jaką stawkę Ci oferowali? Powiedzieli dlaczego nikt nie dostał umowy?

Rafał
@Był

Możesz przybliżyć przebieg rozmowy kwalifikacyjnej? Rozumiem, że rekrutacja trwa długo, ale może pracodawca potrzebuje tyle czasu, żeby zdecydować się kogo zatrudni. Czy prócz konwersacji miałeś testy branżowe lub językowe? Chętnie dowiem się szczegółów.

Kandydat
@Pytanie

Nie trzy etapową. Zaprosili mnie ponownie na pierwszy etap. Jakby wcześniejsze dwa spotkania się nie odbyły. Co było żenujące. Wymagania naprawdę sporę. Za to "atrakcyjne wynagrodzenie"? Nie, serwisant ma wyższą stawkę od kierownika. Serwisant z doświadczeniem miał taką podstawę 5 lat temu. Jeszcze nadgodziny których nie ma. Nie bez powodu nie mogą nikogo znaleźć. Omijać dla własnego dobra.

@Był

Hej @Był, dzięki za szczegółową odpowiedź. Naprawdę pomocna opinia. Wiesz może jaka panuje rotacja pracowników w ISL? Czy pomimo długiego procesu rekrutacji można liczyć na stabilność późniejszego zatrudnienia?

Rozmowa kwalifikacyjna
Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Konstruktor - Projektant - Budowa Maszyn - systemów LogiTower.eu

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Gabriela

Hej ile trwa proces rekrutacyjny w ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne? Zastanawiam się po jakim czasie od przesłania CV można oczekiwać odpowiedzi i czy podczas pierwszej rozmowy telefonicznej podaje się jakieś informacje?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne?

Kuls

Widzę już kilkukrotnie ogłoszenie na Dyrektora Sprzedaży. Czy teraz nie ma tej funkcji czy może obecny dyrektor się nie sprawdza - skąd problemy z tym stanowiskiem?

Kazimierz
@Kuls

Ogłoszenie, które pojawia się często, nie koniecznie może świadczyć o negatywnym zjawisku. To może być - jak wspomniałeś - kwestia związana z obecnym pracownikiem na tym stanowisku, lub po prostu planów firmy. Może warto zaaplikować i zadać to pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Co myślisz na ten temat?

Kuba
@Kazimierz

Oprócz dyrektora sprzedaży szukają jeszcze serwisantów-monterów oraz specjalisty do spraw sprzedaży. Ktoś wie czy na to ostatnie stanowisko warto aplikować?

KoKo
@Kuba

Jeśli z wykształcenia jesteś handlowcem, to z pewnością odnajdziesz się na tym stanowisku.

Kazimierz
@KoKo

Posiadanie wykształcenia handlowca jest niezbędne do tego, aby móc z powodzeniem aplikować do pracy w firmie ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne? Osoby, które mają wykształcenie średnie, ale naturalne predyspozycje do pracy w handlu po zrobieniu dobrego wrażenia w trakcie procesu rekrutacji mogą zostać zatrudnieni, czy wybór kierunkowego wykształcenie jest niezbędny, aby móc w ogóle myśleć o tym miejscu pracy?

Kuls
@Kazimierz

Nie bardzo rozumiem... Jak można szukać przez prawie rok dyrektora handlowego? :o) Czy w tym czasie znaleźli kilku i ich zwolnili? A może sami się zwolnili? A może mają zbyt wysokie wymagania i nikogo nie zatrudnili? Za duzo pytań, za mało odpowiedzi. ISL - odpowiedz.

asdf
Klient
@Kuls

Zaden nie wytrzymal.

asd

Witam. Jak wygląda praca montera regałów w firmie ? Jaki system pracy? Dużo delegacji krajowych, zagranicznych? Na jaka stawkę może liczyć początkujący monter? Pozdrawiam

Ash
@asd

Nawet sobie nie zawracaj, głowy. Ta firma nie promuje najlepszych, tylko najtańszych.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

BB

Skrócone godziny pracy

Janush

Jak tam firma radzi sobie z kryzysem?

Martyna

@pra a jak jest z umowa ? Na jaka umowę można liczyć na start ? Grafik jest elastyczny ?

Jaka jest kultura pracy w ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne? Obowiązuje typowy dress code?

Pra
@Pytanie

Nie ma ustalenego dres kodu w pracy, wiadomo jak spotykasz sie z kliente czy jedziesz na targi odpowiedni do sytułacji musisz sie ubrać. Polecam pracę w ISL, Szef jest w porządku wobec pracowników, spoko pakiet socjalny zarobki tez so dobre.

Iza

@odp Dziękuję Ci za odpowiedź oraz tę informację. Zaciekawiła mnie pewna rzecz w Twojej wypowiedzi. Mianowicie, napisałeś o pobocznych inicjatywach w firmie ISL. Co dokładniej przez to rozumiesz? Jest to bardzo interesujące i na pewno zainteresuje wielu użytkowników.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne?

odp
@Administrator

Jeśli chodzi o atmosferę w ISL uważam, że jest bardzo dobra. Cenione są bardzo wartości rodzinne, szef jest bardzo odpowiedzialnym człowiekiem. Myślę, że pracownicy czują się tu dobrze, jest luźno ale każdy tez wie co ma robić na swoim stanowisku. Firma, dba o rozwój pracowników, a także jest dużo innych pobocznych inicjatyw.

Iza

@Aga Minęło pół miesiąca od Twojej wypowiedzi, dlatego chciałabym spytać, czy finalnie zdecydowałaś się zaaplikować na to stanowisko do firmy ISL? Jeśli tak, to zachęcam Cię do napisania, co zostało Ci zaproponowane na rozmowie rekrutacyjnej, o ile zostałaś na nią zaproszona. Jako że w wątku jest mało informacji na temat pracy w tej firmie, to każda będzie bardzo ważna.

Andrzej

Jeśli pracownik spełnia oczekiwania firmy to dlaczego mają zmieniać co kilka miesięcy.

Aga

Od ok 8 mies. widzę ogłoszenie od nich na Office Managera na wszystkich portalach typu pracuj.pl. Proszę o informację czy szukają kogoś na stałe, czy zmieniają co 2-3 mies. osobę na tym stanowisku. Szukam stałej pracy. Jakie warunki są proponowane? Umowa o pracę, zlecenie? Dodatki pozapłacowe?

ep0

wiem jak ciężko jest obecnie z praca dobrze płatną dla copywriterów na polskim rynku a widzę że wy takich szukacie - jak u was jest z wynagrodzeniem dla nich?

michał

Szału nie ma dla Montażystów umowy śmieciowe czyli zlecenie i czekanie na cud

Anna

Bardzo przyjazna pracownikowi firma. Przyjemna atmosfera, zgrany zespół, niezłe zarobki, możliwość awansu i bardzo rozbudowany socjal (dodatkowe ubezpieczenie, prywatna opieka medyczna, kurs językowy w firmie, imprezy integracyjne, wspólne zajęcia sportowe, karnety do kin, teatru itp, pyszna kawa :)

Zostaw merytoryczną opinię o ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne
4.3/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Skrajna 3B